Groot CONCERT bekendmakingT L. J. GEELHOEDT. L. J. Geelhoedt. Cafe PHILIPPINE. B AL. Liberale Kiesvereeniging „DE VRIJHEID" L. J. GEELHOEDT. WAN D A L E N, ADVERTENTIEN. GEENPLAATSZALHEBBEN, R.-K. Medekiezers! PBEDIKBEVKTEN. Loop der bevolking van Ter Neuzen. op Maandag 11 December, Meyrouw GRETA SANTHAGENS, den heer LOUIS v. d. SANDE, den heer SANTHAGENS, D ANKBETUIGIN G Uitkeeringsfonds bij Ziekte ,,HULP IN NOOD. Zaterdag 9 December a. s., S L U I S K I L. op Zondag 17 December, Anti-revolutionaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te TER NEUZEN. te TER NEUZEN. Bij de herstemming voor den Gemeenteraad op Dinsdag 12 December beveelt genoemde vereeniging krachtig aan, den heer De kiezers worden dringend uitgenoodigd hunne stem uit te brengen op dezen Candidaat. HET BESTTJUR. Zondag 10 December 1916. TOOK BELANGHEBBENBEN. Po8ttie der Stoomschepen- des avonds 8 uur, in de R. K. M1LITAIREN-VEREENIGING, te geven door Uitsluitend toegankelyk voor militairen, leden en donateurs. Verplicht Programma a 20 cent. BET BESTUUR. Notaris VAN DER MOER te Ter Neuzen deelt mede dat de op 21 December 1916 bepaalde Openbare Verkooping in den Van Wuijckhuizepolder, ge meente Hoek, aangezien die gronden uit de hand zijn verkocht. Algemeene Vergadering op Zater dag 9 Dec. 1916, des avonds half negen, bij den heer-M. J. Adbiaansen. HET BESTUUR. Ter Neuzen, Dec. '16. EENIGE R.-K. KIEZERS. P. Vfli JOLE-PAUWELS, Entree 25 cent. bij A. J. DE KRIJGER. Inleg 25 cent. 1 extra prijs. Gewone condition. Begin uur. Bij de herstemming op Dinsdag 12 Dec. a. s. beveelt het Bestuur van bovengenoemde Kiesvereeniging haren candidaat, den heer dringend bij de kiezers aan. Laat niemand ditmaal zijn burgerplicht verzuimen en elk ZOO vroeg m0gelijk g"a" Stemmen' HET BESTUUR. Door enkete Leden word in overweging ge- ■geven om deze zaak aan te lioucten tot de Zomervergadering 1917; een lid heefl ge- dacht aan instelling eener Commissi®, be- doeld bij art. 95 der Provinciate wet, maar doet geen voorstel in dien geest, omdat aeze commissie waarschijnlijk zou komen totde- fcelfde concluiste |als Gedep. Staten. Een ander lid beLoogt, dat, indien de Staten van mea ning zijn, dat het tegenwoordig reglement niel goed is, zij met moeteu beletten, dat de zaak nogmaals in beliandeling wordt gc- bracht, waar de hoofdreden voor afwijzing van bet beroep -door de Kroon destijds is geweest, dat hel beroep te laat werd inge- diend. Door .andere leden wordt daartegen aangevoerd, dat het beroep destijds ook op principieete- gronden is afgewezen en als net in 1910 genomen besluit niel ongrondwetlig gieacht wordt, thans geen reden beslaat op het verzoek van het Waterschap in te gain. Op d© vraag, of er reeds eenig vast plan beslaat tot indijking der slikken van de Piet, antwoordt lien lid van Gedep. Staten, dat daarvan nog metis bekend is. In twee afdeelingen kon men zich alge- meen met het voorstel van Gedep. Staten vereem'gen; in eene andere afdeeling ver- klaarden zich 10 stemmen voor het voor stel en 3 daartegen. Het voorstel werd zonder discussie of stemming aangenomen. Jaarwedden van gemobilisecnde ambtenaren. Voorstel van Gedep. Slaten tot vaststelling van eene regehng ten aanzien van de jaar- wedden der gemobiliseerde Provinciate amb tenaren. In de afdeelingen vereenigden zich alle leden mel het voorstel, nadat in eene af deeling, op voorstel van een der leden, al- gemeen de wenschelijkheid werd erkend, om aan paragraaf 1 toe te voegen: met ingang Van 1 Augustus 1916. Gedep. Staten hebben in dat verelag aan- leiding gevonden hun voorstel in dien zin te wijzigen, dat de regeling ingaat terekenen van af 1 Augustus 1916. flet voorstel is aangenomen. Duurte-toesiag. Voorstel van Gedep. Staten tot nadere regehng van den duurte-toesiag aan ambte- naren en bedienden der provincie. In de afdeelingen konden alle leden zich mel het voorstel vereenigen, alleen werd in een afdeeling de vraag gedaan, of het juist was, dat de duurte-toesiag zoo wordt toe- gepasl, dat ze komt te vervallen zoodra de toeslag met het tractement meer bedraagt, dan heL vastgestelde maximum. De lieer De Veer merkte op, dat goede salarieering en goede arbeidsvoorwaarden noodig zijn, om met particuliere werkgevers te kunnen concurreeren. Het voorstel van Gedep. Staten is aan genomen. Afwijzing verzoeken loonsverbooging. Voorstel van Gedep. Staten lot afwijzing van verzoeken van J. van den Berg e.a., werkhcden in de werkplaats van den Pro- vmcialen Stooinbootdiemst, en van G. Hek- huizen, chef-machinist bij den stoomtram Hansweert—Vlake, om loonsverbooging. In de afdeelingen vereenigden zich alle leden met het voorstel, dat zonder discussie of hoofdelijke stemming is aangenomen. Porlrel van Willem III. Voorstel van Gedep. Staten .tot betaling van de helfl der kosten van hers telling vap een porlrel van Willem III, Koning van Engeland, tot een maximum van 200. Aan het onderzoek in de afdeelingen lieb- ben, vol gens het afdeelingsverslag, deel ge nomen 39 leden, Waaronder 5 leden van Gedep Staten. In twee afdeelingen vereenigden zich alle leden met hel voorstel van Gedep. Staten. In een dier afdeelingen werd door een lid van Geaep. Slaten medegedeeld, dat de Re- geering de belofte heeft gedaan, dat liet porlrel in Middelburg zal blijven, zoolang de Abdijgebouwen in den tegen woordigen toestand blijven. In de hiervoren niel genoemde afdeeling werd door een lid gevraagd, wie eigenaar is van hel portret. Hij was van meaning, dat, wanneer dil eigendom is van het Rijk, het niet op den weg van de Provincie Iigt om de helft der kosten van de herstellmg te dragen. Het voorstel is aangenomen. .Steiger te Walsoorden. Voorstel van Gedep. Staten betreffende ver- nieuwing van den steiger van Walsoorden. Aan lief onderzoek in de afdeelingen heb ben, blijkens het afdeelingsverslag 38 leden deelgenomen, waaronder 5 leden van Gedep. Staten. Een der leden gaf in overweging een ge- deelle van 4 a 5 meter van den steiger te overkappen. Een ander lid beval aan, niet te lang te wacnten met de vernieuwing we- gens den vervallen toestand, waarin de stei ger verkeert. Alle leoen vereenigden zich met het vo ore I el. Het voorstel wordt aangenomen. Zoeuwseh-Vlaanische T r amwet maaisrhappij. Aangenomen is het voorstel betreffende wijziging van het besluit tot vprlenging van renteloos voorscliot aan de Zeeuwsch-Waam- Sche Tramwegmaatsch appij,. s Spoorwegen op Zuid-Beveland. Voorstel van Gedep. 'Staten tot wijziging van hel besluil der Staten van 10 December 1915 lot het verleenen van een renteloos voorscliot voor den aanleg en de exploitalie van spoorwegen <jp Zuid-Beveland. Aan het onderzoek in de afdeelingen heb ben, volgens het afdeelingsverslag, deelge nomen 39 leden, waaronder 5 leden van Gedep. Staten. In een der afdeelingen wordt door ver- (schillensde leden bun ieedwezen uitgesproken, dat in hel voorstel van Gedep. Staten niet genoegzaam rekening is gehouden met de totstandkommg der lijnen ten oosten van het kanaal door Zuid-Beveland. De wensche lijkheid wordt uitgesproken, dat door Ge dep Staten al liet mogelijke zal worden ge daan. opdat ook die lijnen zullen worden aangelegd. Odder deze uitdfrukkelijke be- paling kon men in deze afdeeling zich met liet voorstel van Gedep. Staten vei-eemgen. In de andere afdeelingen kon men zich met liet voocsiel van Gedep. Staten ver eenigen. De heer Willemsen hield nog eens een betoog, om op de hekemte gronaen de noiod- zakelijkheid aan te toonen, dat ook de lijnen ten oosten van het kanaal worden aange legd, en hij stelt een amendement voor, waarbij wordt bepaald, dat zelcerheid moet worden verkregen, van de lot stand koming van lijnen ten Oosten van het kanaal, lietzij met, lietzij zonder overbrugging van het kanaal. De heer Elenbaas zal tegen dit amenae- ment stemmen. Hij ziet daarin een gevaar ook voor de lijnen ten wesfen van het kanaal. De heer Dieleman verdedigt het voorstel van Gedep. Staten. Het amendement-Willemsen wondt verwor- pen.met 29 tegen 11 stemmen en het voorstel van Gedep. Staten daarna zonder stemming aangenomen. Trmmijn rich ting Knocke-Breskens. Het voorstel tol afwijzing van hel verzoek om verhooging van het maximum van het renteloos voorschot en van den rentevoet, is aangenomen Auto-iliend Goes Wolphaartsdijk. Voorstel van Gedep. Staten tot toekenning van een subsidie van 2000 voor 1917 aan J. C. Krijger te Goes voor een auto-dienst tusschen Goes en Wolphaartsdijksche veer. Blijkens hel afdeelingsverslag werd in eene afdeeling gevraagd, of ook de belanghebben- de gemeenten mede bijdragen in de ver- hoogde koslen. Door een lid van Gedep. Staten wordt luerop geantwoord, dat de bijdrage alleen wordt verstrelcl voor een jaar met liet oog op de (1 ure benzine, blie en banden. /Tlet bovengenoemd lid meent, dat ook de betrokken gemeenten in het vervdlg in de verhooging behooren bij te dragen. In andere afdeelingen worden geenopmer- kingen gemaakl en konden zich alien met het voorstel van Gedep. Staten vereenigen. Het voorstel wordt aangenomen. Haven !c Viane. Voorstel van Gedep. Staten tot afwijzing van bet verzoek van Burg, en Weth. van Ouwerlcerk om subsidie in de kosten van werken aan de haven te Viane. "Ken der leden in de tweede afdeeling wljs I er op, dal Ouwerkerk tegenover andere ge meenten op Duiveland in een moeilijlcen toe- stand verkeert, ciewijl het aantal inwoners vermindert en de uitgaven door verschillen- de omstandiglieden steeds vermeerderen, ter- wijl die gemeenle ook aan de tram subsidie verleent, zonder daar noemenswaardig ge- bruik van te kunnen "maken. Overigens kunnen alle leden zich met het voorstel van Gedep. Staten vereenigen. Het voorstel is aangenomen. Bestrijding Tuberculose. Het voorstel van Gedep. Staten lot verlee- ning van een subsidie van 1000 voor de diensljaren 1917. 1918 en 1919 aan de Provin ciate tZeeuwsche vereeniging tot bestrijding der Tunereuiosc is aangenomen. Selioolproefvelden. Mede isaangenomen het voorstel tot ver- leening van een subsidie van 100 voor 1917 Voor hel aanleggen van schoolproef- velden. Krankzinnigen >erpleging. Hel voorstel om den voor het tijdvak van 1 April 1916 tot 31 Maart 1917 toegekenden duurte toeslag op hel verj)leeggeld van arm- lastige krankzinnigen nil Zeeland, ook te verleenen over het daaropvolgend tijdvak van 1 April tot 31 Maart 1918, is aange nomen. Voorts werd eveneens aangenomen hel voorstel om dien duurle-toieslag ovrer 1 April 1916 tot 31 Maart 1918 ook toe te kennen voor armlastige krankzinnigen die verpleegd worden in andere gestichten dan die te Bosmalen; Bergen op Zoom en Delft. Wijziging begrooling. Voorstel van Gedep. Staten lot wijziging van ue begrooling der Provinciate inkomslen en uitgaven voor 1916. Aan het onderzoek in de afdeelingen heb ben, volgens liet afdeelingsverslag, deelge nomen 40 leden, waaronder 5 leden van Gedep. Staten. In een tder afdeelingen wordt bij hoofdslulc VII arlikel 6 door een lid de noodzalcelijk- heid beloogd van hel hebben van eenwacht- lokaal te Vlissingenthans moet men in weer en wind staan wachten, voordal men toestemming krijgt op de boot te gaan; is er geen gelegenheid een wachtlcamer te maken, zoo vraagt genoemd lid, of dan niet door iemand c an l ei bool-pe soneel in de stalious- wachlkamer kan worden gewaarschuwd, dat de boot vertrekt, Ook andere leden wijzen op den ongunsti- gen toestand voor de reizigers bij het wach ten op het vertrelc der boolen. Een lid opperl hel denkbeeld. om, evenals op andere plaatsen van afvaart van boo ten, door middel van een bordje. bij de plaats van afvaart aan le geven. welke boot lot vertrelc gereed ligt. Het aanwezige lid van Gedep. Staten geeft toe, dat de toestand verbetering eischt, doch merkt op, dat reicening moet worden gehou den met den abnormalen toestand, veroor- zaakt door de mobilisatie; komt hierin ver- andering, dan zullen oolc vcie der geopper- de bezwaren vervallen. Bij hoofdslulc VII artilcel "20 der uitgaven wondt door een'' lid opgemerlct, dat de" in- richtirig van den tramdienst Hansweert Vlake niel is berelcend op liet druklce ver- lceer, hetwelk tlians op dien dienst heerscbt. Bit vindl wel zijn oorzaak in het groote vervoer van militairen, doch nu een voor stel werdt gedaan om den post voor rollend materieel le verhoogen, geeft genoemd lid in overweging om in elken trein een af deeling te maken, afgescheiden door mat- glas, en deze te bestemmen voor dames; ook lcoml liet hem voor, dat het reserveeiren van een coupf; ,„niel-rooken'' aanheveling ver- dient. Helzelfde lid acbl het ook wenschelijk, dat Gedep. Slaten het daarbeen leiden, dat men in de gelegenheid wordt gesteld om reeds op de boot Neuzen—Hansweert spoorlcaartjes te kunnen nemen, omdat het station Vlake daarvoor zeer ongeriefelijk is en het nemen daarvan -op de boot voor de reizigers zeer zeker gemalc opleverl. Van de zijde van Gedep. Staten wordt toe- zegging gedaan, dal de opmerkingen in over weging zullen worden genomen. In eene andere afdeeling word! bij hoofd- stuk VII artikel 20 door een lid opgemerkt, dat hij met genoegen er van kennis neemt, dat Gedep. Slaten zullen overgaan tot uit- brelding van het rollend materieel; hij had echter gaarne gezien, dat die uitbreiding, waar vooral bekend kon zijn, dat met de opening van de lijn Hansweert—Neuzen het passagiensvervoer sterk zou vermeerderen, eerder had plaats genad. Een ander lid had gaarne de dienslrege- ling zoouanig zien gewijzigd, dat van Zuid- Beveland naar Zeeuwsch-Vlaanderen een vroegere boot vocr. Van de zijde van Gedep. Staten wordt hier- tegen aangevoerd, dat de dienstregeling zoo is gemaakl, omdat men rekening moet hou- den met de diensttijd'en van heL personeel en de regeling daarom zoo is getroffen, dat men 's morgens vroeg int Vlissingen gaat en 's avonds laal uit Hansweert. Orerigens vereeifigde men zich in alle af deelingen algemeen met het voorstel van Gedep. Staten. De heer Maarleveld bepleit het waarschu- wen der reizigers in de stationswachlkamcr le Vlissingen en het ophouden van borden. De heer Van Rompu ziet bezwaar in het oproepen in de wachlkamer, want dat zou kunnen worden vergeten. Het wachten onder de hal is gewoonlijk niet van langen duur. De heer Maarleveld mcent, dat dit laalsle onjuist is. De heer Hombacli verdedigt het verstrelc- ken van lcaartjes voor den trein reeds op de boot Ter Neuzen—Hansweert en beval ook aan, gelgenheid te maken in de tram HansweertVlake voor dames en oolc voor roolcers. De heer Van Rompu zegt het maken van eene dames-coupe toe en over het rooken zal worden gedacht. Steiger Le Hoedekenskerke. Naar aanleiding van door den heer Van Oeveren gesielde vragen, betreffende den sleiger te Hoedekenskerke, deelt de heer Van Rompu mede ,dat er iu 3 maanden 14 maal niet te Borssele en 17 maal niet te Hoedekenskerke is aangelegd wegens storm. Van het eerste hoort men niets en over het Ivveede wordt steeds geklaagd. De toestand zal verbeterd worden, zooora het pei'seneel beter met de beliandeling der meuwe boot vertrouwd zal zijn. Gedep. Slaten zullen oolc alles aanwenden, om den dienst regelmatig te onderhouden. De vergadering werd daarna door den Voorzilter in naam der Koningin gesloten. Hervormde Kerb. Ter Neuzen. 91 u., Da"." A. Timmerman en 2 u„ Da. A. Timmerman, Bediening van H. Doop. Slu'skil. 91 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Da. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Da. G. van Dis. Aiel. 91 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Saa van Gent. 91 u., Ds. B. Akersloot van Hou- ten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Kloosterzande. 10 n., Ds. W. J. van Lindonk. Gerefomieerde Kerfcen, Ter Nenzen. 91 u. en 2 u., leeskerk. Hoek. 9 u. en 2 u., fie. v. d. Wall. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de Bruijne. Axel (Kijkuit.) 's avonds 6 a., dhr. J. F. v. Strien. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Nenzen. 9 u., 2 u. en 51 u., Ds. D. C. van Overduin. Oud-Gereformeerdt Gemeente. (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u. eD 2 u., leeskerk. Lokaul „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Lokaal „Eben-llaeser" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u,, Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 81 en 10 uui. 'sNamiddags om half drie Lof. Gedurende de afgeleopen week hebben zich in deze gemeente .gevestigd: J. B. Wysbek, Commies b/d Post en Telegrafie, Donze-Visserstraat 2, uit Am sterdam. A. L. Dieleman, zonder beroep, Brou- werijstraat 9, uit Biervliet. D. B. J. Heridriks, Commies b/d Post en Telegrafie, Donze-Visserstraat 2, uit Amsterdam. P. .T. J. Crinse, varensgezel, Q 213, uit Middelburg. E. Oppeneer, landbouwersknecht, Kerk hoflaan 2, uit Zaamslag. J. Harms, machinist, Oostkant 5, uit Middelburg. J. B. Dekker, opzicbter, Noordstraat 22, uit Hontenisse. P. Moes, werkman, Pelmolengang 1, uit Boek. P. B. Hendrikse, opzicbter, P 10, uit Harlingen. E- fl. C. Jansen, opzicbter, Zandstraat 1, uit Arnhem. P. van de Voorde, zonder beroep, 0 90, uit Zaamslag. J. Slym, machinist, Q 166, uit Reckling hausen. M. Romein, landbouwersknecht, Steen- kamplaan 18, uit Zaamslag. J. B. Bosch, kommies Rjjksbelastingen, van Bovenstraat 38, uit Clinge. Vertrokken: I. P. Dierx, kommies Rijksbelastingen, Donze Visserstraat 27, naar Naaldwijk. J. A. M. Geluk, zonder beroep, 0 115, naar Oud Vosmeer. M. M. Wieland, zonder beroep, de Jonge- straat 2, naar Sliedrecht. W. A. van der Hooft, zonder beroep, de Feijterstraat 43, naar Axel. J. ,C. Wolfert, zonder beroep, Korte Kerkstraat 1, naar Smilde. Voile Maan, Zaterdag 9 December, namiddag 1,4 uur. 9 December Zon op 8.0 onder 3,45 uur. 10 n n n 8,1 3,45 h 11 u n v 8,2 h 3,45 n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPVA AliTBEWEGING. Van 6 tot en met 7 Dec. werden langs ds Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op- en 34 afgeschut, langs de Midden- sluizen 17 op- en 19 afgeschut en langs de Westsluizen 16 op- en 14 afgeschut. s.s. ELISABETH vertrok 21 Oct. van Buenos Ayres naar Rotterdam, s.s. MAGDALENA vertrok 3 dezer van Buenos Ayres narr Rotterdam, s.s. CORNELIS vertrok 19 Nov. van Rosario naar Rotterdam De ondergeteekenden maken bekend, dat bij onderhandscbe akte van 24 November 1916, de tusschen hen bestaande vennootschap, onder de firma GEBR. RIBBENS, gevestigd te Neuzen, met ingang van 1 December is ontbonden, znllende de zaken onder de firma GEBR. RIBBENS, worden voortgezet door C. RIBBENS te Neuzen, terwijl van dien datum J. K. RIBBENS zijne zaken zal drpven onder de firma J. K. JEtIB- BENS Zn. te Hansweert De liquidatie der vennootschap zal door beide vennooten geschieden. C. RIBBENS. J. K. RIBBENS. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Oom MICHIEL BEDET betuigen wij onzen hartelijken dank. A. BLOK. H. BOLK. M. BLOK. Hoek, 8 Dee. 1916. Door het Bestuur der Christel. Herv. Jonged. Ver. „Eben Ha'ezerwordt aan belangstellenden be kend gemaakt, dat de goederen, door bovengenoemde Ver. vervaardigd, St* S. oensdag 13 Dec. ter bezichtiging zullen liggen in de Consistoriekamer achter de Pastorie, des namiddags van 2 tot 3 uur en dat daarna de uitdeeling zal plaats hebben. Het Bestuur, de Pres., D. STOUTHAMER. de Seer., M. KOOPMAN. de Penningm., J. VERCOLJTEREN. Sopraanzangeres, Den Haag, Operazanger, Berlijn, Pianist, Den Haag. aan alien die belangstelling hebben betoond op 3 Dec. 1.1., bij mijn 70ste» geboortedag, inzonderheid aan het Muziekgezelschap z/De Volharding" voor het ontvangen ge- schenk en de ovatie mij toegebracht. Zaamslag. A BR. DEN DECKER. Ook bij de herstemming bren- gen wij onze stem niet uit op den anti-rev. candidaat, maar op dengene, die ons bet best toescbijnt, op den heer Laat een ieder ons voorbeeld volgen Een aantal Chr.-Hist. Kiezers. Bij de herstemming op Dinsdag 12 December moeten wij ons niet ont- bouden. Wel overdacht hebben wp maar eene keuze. De heer A. Wieland kan onze man niet zijn. Stemt dus op den eersten candidaat, den heer TANBAKTS, SroBwerijstraat (hoek Havenstr.) Tel1 Nsnzeo, is dageiqks te consulteeren van 912 en van 2 4. uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebiiten. Bebandelen van Mond- en Tandziesten Teiefoon no. IIS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 7