Algemeen Nieuws- en Advertenti eblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6466. Zaterdag 9 December 1916. 56e Jaargaog. IIISILIJI RISIAFT. De Oorlog. i Regeerings-eieren ITdeze week 11 cent per stuk. BINNENLAND. 0 TW PO blad De PRIJS der De Burgemeester van TerNeuzen. TWEEDE KAMER. Vergadering van 7 December. Additioneele artikelen. Aan de orde is de voortzetting van de behandeling der additioneele artikelen. A m en1 e m en t-D ri o n De heer Driou (vrij-lib.) verdedigt by de verdere besprekiDg van het evenredig stemrecht een amendement ter voorkomiDg, dat de overbiijver.de plaatsen worden toe gekend aan candidaten met een te gering stemmencijfer, luidende als volgt //Voor het toekenuen van deze overblij- vende plaatsen komen niet in aanmerkiug lijsten, wier stemcijfer lager is dan 50 pCt. van den kiesdeeler, en iysteu, wier stem cijfer lager is dan de helft van het totale aantal uitgebrachte stemmen, en die door toekenning van een der overblijvende plaatsen meer dan de helft van de te ver- vullea plaatsen zouden ontvangen. Wan- neer alle lijsten, die hiervoor in aanmer- kiDg komen, een der overblijvende plaat sen hebben ontvangen en er nog plaatsen toe te kennen blijven, worden deze plaat sen opnieuw toegekend aan de lijsten, die na deeling van het stemcijfer door den kiesdeeler het grootste overschot oplever- den, zoodat aan de lijst met het grootste overschot het eerst. een plaats wordt toe gekend en zoo achtereen.volgens. Indien nog overblijvende plaatsen toe te kennen zijn en hiervoor geen lijsten iu aanmer kiug komen of meer in aanmerking komen, worden deze toegekend aan de lijsten, wier stemcijfer lager is dan 50 pCt. van den kiesdeeler, en wel met dien verstande, dat het eerste een plaats wordt toegekend aan de lijst wier stemcijfer na deeling door den kiesdeeler het grootste overschot oplevert, en zoo achtereenvolgens wanneer hierna, nog plaatsen toe te kennen zijn, moeten deze opnieuw aldus worden toegekend." De heer De Geer (christ.-hist.) bestrijdt het amendement-Drion, welks stelsel nog nergens is ingevoerd en van de deugde- lijkheid waarvan men niets afweet. Het doel van het amendement wordt niet be- reiktspreker toont met voorbeelden aan dat dikwyls een kieine groep, misschien door een minderwaardig beiang bijeenge- houden, nog aanspraak op een zetel zou maken. De heer Albarda (soc.-dem.) geeft in overweging uit het amendement-Drion te schrappen de bepaling nopeDS de meerder- heid der zetels, maar daarentegen te be- houden de voortreffelijke bepaling, dat lijsten met een stemcijfer lager dan 50 pCt. van den kiesdeeler niet in aanmerking komen. Aittendemenl-Dsrion gewijzigd. De heer Drion (vrij-lib.) geeft gehoor aan het advies van den heer Albarda en schrapt uit het amendement de woorden ^en lijsten, wier stemcijfer lager is dan de helft van het totale aantal uitgebrachte 8temmen, en die door toekenning van een der overblijvende plaatsen meer dan de helft van de te vervullen plaatsen zouden ontvangen". Amendement-Drion overgjenomen. Minister Cort van der Linden neemt alsnu het amendement over. F E XT 1L I Mijn neef wilde juist plaats nemen in het rijtuig en keek even vluchtig om; Cat is iets wal mij niet aangaat, ani- woondde iiij barsch, spreek met mijn inten- clant, ik heb geen tijdge ziet inimers, dat ik juist wit uitrijdenl Ue grijisaard kwam ©en paar stappen nader- bij. Tranen stonden in zijn oogen. Mylord, ik heb niet geklaagd, toen u de pacht telkens liebt verhoogd. Ik heb be- taald, zoolang ik kon, ik heb zelfs sehuidten moeten maken. Maar nu kan ik niet meer. De tijden zijn slecht verleden zomer die zware hagetslag, ziekte onder het vee ik ben geheel geruineerd. Arthur zat nu in het rijtuig. Nonsens, kerel! En wat gaat mij dat eigeniijk ook aan? herhaalde hij nog on- vriendelijker dan te voren. Ik heb geld noodig. Wie er niet weet te komen, kan ik niet als pachter gebruiken. Toen keerde hij zieh tot mij en riep: Kom, Francis, waar blijft ge? Ik stond geheel verslagen. -Ik herinnerde mij, dat mijn vader tot aan zijn dooa steeds bijzonder ingenomen was met dezen ouden Eons ter, en de wijze, waarop mijn neef deze zaak behandelde, ergerde mij ge- duclit. Maar Arthur, hoe kunt ge zoo 011- Evenredige verlegenwocrtliging voor den Geinoentefaad. De heer Albarda (soc.-dem.) verdedigt amendementen strekkende om art. 27 der gemeentewet eerste alinea als volgt te lezen ,/De leden van den Raad hebben zitting gedurende vier jaren." II. Artikel 27, tweede en derde alinea wordt gelezen //Zij treden met den eersteu Dinsdag van September tegelijk af. De aftredenden zijn dadelijk herkiesbaar." In de toelichting zegt de voorstellerDe verhouding, waarin, na een verkieziug met evenredig kiesrecht, de te bezetten zetels worden verdeeld, ban meer afwijken van de verhouding tusschen de stemmencijfera der verscbillende candidatenlijsten naar gelang" het aantal der te bezetten zetels kleiner is. Deze overweging leidde de Re- geering er toe, voor geraeenten met niet meer dan ^0 000 zielen, de aftreding van den raad bij gedeelten te doen vervallen. Dezelfde overweging pleit voor de af- senaffing van dteze aftreding by gedeelten in grootere gemeenten. Hiervoor pleit nog een andere omstar- digheid. Uit het voorgestelde artikel VII der additioneele artikelen volgt, dat in 1919 overal verkiezingen zullen moeten plaats hebben voor de gemeenteraden in bun ge heel. Die verkiezingen zullen een even- redige vertegenwoordiging in elken gemeen- teraad als resultaat opieveren.. Blijft het voorgestelde artikel 27 (der Gemeentewet) ongewijzigd, dan zal .door het lot worden bepaald, wie der in 19 <9 geknzen leden in 1921, in 1923 en 1925 moeten aftreden, De kai.s, dat een aftredende groep zal zijn samengesteld overeenkomstig de partijver- houdingen in den raad, is uiterst gering. 0"k is op andere wijze, dan door loting, zulk een evenredige samenstellmg van de aftredende grOepen slecbts hoogst zelden te verkrijgen, aangezieu 't aantal der op een zelfde candidatenlijst gekozenen meestai niet door 3 deelbaar zal zijn. De even redige samenstelling van de gemeenteraden, wordt dus in 1921 en 1923 in alle gemeenten met meer dan 20.000 zielen, behoudens toevallige uitzonderingen, vertoond. Het- zelfde ongewenschte feit zal zich, ook in latere jaren, voordoen in gemeenteD, weiker zielental dan het cyfer 20.000 heeft over- schreden. Het hier aangewezen euvel is alleen af- doende te vermijden, door met het stelsel der aftreding by gedeelten geheel en al te breken. Daar de invloed der kiezers op den gang van zaken in den gemeenteraad te klein geacht kan worden wanneer slechts eeus in de zes jaren herkiezingen plaats hebben, wordt tevens voorgesteld den zittingstyd der raadsleden van zes tot vier jaren te verkorten. Spreker neemt aan het slot zijner rede over een sub-amendement van Beresteyn, zoodat acbter de woorden //treden" in het tweede amendement worden ingevoegd uom de 4 (of 6) jaren". Hegeling van werkzaamheden. Goedgekenrd wordt het voorstel van den Voorzitter om den heer Duys verlof te verleenen tot het houden eener interpellate jegens den Minister van Buitenlandsche Zaken betreffende de wegvoering der Bel- gische burgerbevolking door de Duitsche autoriteiten. De interpellate zal plaats hebben op een nader te bepalen dag. AcWilloncele artikelen. Voortgezet wordt de behaedeling van de wijziging der additioneele artikelen. Sub-amenilemenl-van Beresteyn. De heer van Beresteyn (viyz -dem.) ver dedigt een sub amendement op het atnen- barmhartig zijn? bracht ik eindelijk met moeite uit. De ouae man scheen mij nu eerst te herkenneit Hij kwam op mij af en zei treurig: Mylord, ik wilde deit uw vader nog leefde. Hij"was altijd goed voor ons, hij zou het ook nu niet duldeu, dat men een ouden man, die zijn geheele ieven hand ge- werkt Iieeft. zoo behandelde. Ik reikie hem de hand en zei: Wees maar gerust, ik zal met mijn neef over de zaak spreken. Men heeft hem. zeker verkeerd onderricht, ik zal alles wel voor u in orde maken. Terwijl de oude man mijn hand kuste, lachte mijn neef luid en Spot tend. En toen de wagen over het |slotplein reed, piep hij uit: Wat liebt gij toch altijd voor dwaze, filantropisclie ideecn! Wat zijl" ge nu eigen iijk van plan te doen? Die mcnseheii heb ben zich velgemest op onze goederen, en nu wij de pacht een weinig verhoogen, wat niet meer dan recht en billijk is, nu klagen zij sleen en been. Is bet dan zoo'n wonder, dat men eindelijk zijn geduld verliefft? Ik zei hem mijn meening, aanvankelijk kalm en bedaard, maar toen hij drif tig wend, verloor ook ik mijn kalmte. Zobals het bij dergelijke gelgenneden gaat, kwam het van net een op het ander en kregen wij hevigen twist, Wij dachten cr niet aan, dat de koet- sier en de jager op den bok alles konden venslaan. Toen wij echter ons doel bereikt hadden, kreeg Arthur berouw, klopte mij op den schouder en zei lachend: dement-Albarda, strekkende toe te voegen een 4e alinea aan het ameudement-Albarda van den volgenden inhoud: z/De gemeenten boven 20.000 zielen wor den voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad verdeeld in drie kies- kringen. Gedeputeerde Staten, den raad gehoord, regelen de verdeeling der kies- krirgen. Zij zorgen daarbij dat iedere kies- kring een oageveer evenredig gedeelte der bevolking omvat. De overige gemeenten vormen voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad een kieskring." Het gelyktijdig aftreden der leden van den gemeenteraad, u;dus spreker, alhoewel het logisch gevolg van de invoering der evenredige vertegenwoordiging is afgestuit van de groote gemeenten op de bezwaren verbonden aan de inlevering van lijsten met ee* groot aantal candidaten. Het be- zwaar heeft evenwel den Minister niet weerhouden om voor te stellen in 1919 dit stelsel eenmaal toe te passen. De heer Al barda heeft een amendement ingediend om op dien weg voort te gaan. Ondcgeteekende, de bezwaren verbonden aan de groote lijsten erkennende, is van meening dat daaraan tegemoet gekomen kan worden, met behoud van de gelijktijdige aftreding, door de groote gemeenten boven 20.000 zielen in drie kieskriugen te ver- deeler. Het maximum aantal leden voor die kieskringen bedraagt dan ongeveer 16 a 17, het geen ongeveer overeehkomt met het getal van 19 leden dat volgens vqorstel der Rcgeering tegelijk zal aftreden in de gemeenten onder 20.000 zielen. Minister Cort van der Linden neemt de amendementen-Albarda en van Beresteyn over. AmendemenhSnceck II fluke mans. De heer Snoeck Henkemans (christ.-hist.) verdedigt een amendement bedoelende de kieskringen voor de Kamerverkiezing te vormen door samenvoeging van twee of meer aan elkander grenzende provinciale kieskringen. Daardoor wordt vermeden het ongerief, dat de gemeenten, die samen een kieskring (distrikt) vormen voor de keuze der leden van de Provinciale Staten behooren tot verscbillende kieskringen (distrikten) voor de keuze der leden van de Tweede Kamer. By dit amendement is zoo min mogelyk afgeweken van het wetsontwerp en de kies kringen, gelegen in dezelfde provincie, zul len zooveel mogelijk een gelijk aantal in- woners tellen. Minister Cort van der Linden neemt het amendement over. AiMillonee! omterwijs-tartikel. Aan de orde is het voorgestelde addi tioneele artikel betreffende het onderwijs, bepalende, dat biunen 3 jaren na de af- kondiging van de herziening der Grondwet een herziening der Lager Onderwijswet ingediend moet worden. Amend emenl-van *ler M olan. De heer van der Molen (ant.-rev.) ver dedigt een amendement, dat binnen een jaar na de afkondiging der Grondwets- herziening een herziening der Lager On derwijswet moet worden ingediend. Het tweede deel van het amendement stelt voor, dat, als binnen een jaar na de afkondiging der Grondwetsherzieniug de Lager Onder wijswet niet gewijzigd is, een algemeene verbetering der onderwijzerssalarissen auto- matisch in werking treedt. Door den voor steller is voor die verbetering een 'stelsel neergelegd in het amendement. Dit stelsel bepaalt, dat de bijzondere en openbare onder- wijzers dezelfde jaarwedden zullen genietm. In dit steisel worden de gemeenten ver deeld volgens de tabel der personeele be- lastingen. In Den Haag zal een onder- Kom latfln wij niet vender ruzie maken, Ge zult uw zin hebben, ik zal mijn intendant izeggen, dat hij den ouden Forster uitstel ver- leen I. Zoo was alles dus weer geschikt en be- gaven wij ons opgewekt ten jacht. Nu moet ik u nog even zeggen, dat wjj beiden uitistekende schutlens wanen en dat wij op het voorbeeld van een Amerikaan- schen beroepsschutler, mr. Carver, waarmee wij in Londeu in aanraking wanen gekomen, hadden afgesproken, dien dag slechts met kogels te schietcn. Ongeveer "tachtig schreien van elkaar ver- wijdend, liepen wij nu over de lieide voort. De jager kwam, om ons niet te storen, be- scbeiden een eind achter ons aau. Reeds dadelijk was een troep snippen opgevlogen, wij hadden beiden ft ink misgesclioten. Een kwartier later vloog er in een rechte lijn voor Arthur weer een troep op. Ik zag hoe mijn neef zich idikte om' iets op te rapen en de langisnavels niet bemerkte. Ik schoot. Lord Alvor had tot nog toe zijn verhaal geregeld gedaan, nu hield hij plotseling op. Hij haalde zijn zakdoek te voorschijn en Wischte het zweet van zijn voorlioofd. Het vermoeit u zeker te veel. Francis, zei Hans, vertel het mij liever op een anderen keer. Doch Alvor vervolgde reedS: Hel ischot knalde en pp hetzelfde oogen- blilc zag ik, hoe mijn neef zijn handen op- hief, zijn jgeweer liet vallen en met een kreet voorover viel! Ik wis! zeker, dat ik goed gemikt had. wijzer een salaris genieten tusschen 700 en 1700 gulden; het laatste na 13 dienstjaren Voor de hoofdakte wordt het salaris met 200 gulden vermeerderd en voor elke by-akte met 100 gulden tot een maximum van 300 gulden. Een hoofd der school met meer dan 200 kinderen ziet bovenomschreven salaris met 600 gulden verhoogd van een school met minder dan 200 kinderen met 500 gulden. Spreker, zijn amendement toelichtende, noemt de door de Regeering voorgestelde termijnbepaling van drie jaren te lang en betoogt dat de verbetering der onderwyzers- salarissen niet langer mag worden uitge- steld, daar de onderwijzers de dupe niet mogen worden van een verschuiving van de herziening der Lager Onderwijswet. Onaannemfllijk rerklaaril! Minister Cort van der Linden zegt, dat de 3jarige termijn niet te lang is, daar men met den oorlog moet rekening houden. Het gaat volgens den Minister niet aan, de salarisregeling uit het ontwerp der Staats- commissie uit te schakeleD. Ook gaat het niet aan, een dergelijke uttgaaf vast te stel len, zonder dat men weet, waar de midde- ien er voor vandaan moeteu komen. Ook komt het den Minister voor, dat een derge lijke allerbelangrijkste maatregel als het amendement-Van der Molen niet genomen mag worden zonder dat de Raad van State er over is gehoord en zonder schriftelijke voorbereiding door de Tweede Kamer. Het amendement is voor den Miuister volstrekt ODaannemelijk. (Beweging.) De heer de Meester (Unie-!ib.) wijst op den slechten finaucieelen toestand eh op het tekort 20 millioen, dat door het laatste votum van de Eerste Kamer niet wordt gedekt. (Geroep //Och kom bij rechts, instemming bjj links.) Dit votum is in 't geheele land afgekeurd T De heer Duymaer van Twist (anti-rev.). Het votum over Treub is ook afgekeurd De heer de Meester (Unie-lib.) Dat heeft hier letterlijk niets mee te maken. Sprektr wil verbetering der onderwijzers salarissen en hoopt, dat men het over een bescheiden stap in de richting hiervan een# zal worden. De heer de Jong (Unie-lib.) spreekt er zijn teleurstelling over uit, dat de Minister aan de onaannemelijkverklaring niet de minste toezegging heeft verbonden om ook slechts eenigermate tot salarisverbetering over te gaan. Een mo!ie-K. ter Laan. In den loop vau verdere besprekingen dient de heer K. ter Laan (soc.-dem.) een motie in, waarin de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat de minima der onderwijzers salarissen met tweehonderd gulden is ver hoogd. De voorzitter stelt voor de motie te be- handelen, tegeljjk met de begrooting van Binnenlandsche Zaken. Mijnen. Gedurende November j.l. zijn op de Ne- derlandsche kust aangetroffen 23 mijnen, waarvan ,16 van Engelschen, 1 van Fran- schen, 2 van Duitschen en 4 van onbeken- den oqrsprong. Hierdoor komt het totaal der sedert het uitbreken van den oorlog aangetroffen mij nen op 1576, zijnde: 942 van Engelschen, 64 van Franschen, 253 van Duitschen en 317 van onbekenden oorsprong. DE OVERTOCHT OVER DEN DONAU In de Duitsche pers laat men de vol- gehde beschrijving van gezaghebbende zijde van den overtocht over den Donau: het kwam ook niet eens bij mij op, tiai ik Arthur gewond of gedood zou kunneu heb ben. Ik snelde op liem toe en bereiktehem tegelijk met zijn jager. Hij was vlak onuer het hart getroffen, het bloed drong reeds door zijn buis. Zijn oogen keken mij strak aan, en hij bracht. met moeite het ontzetten- de woord uit: „Moordenaar!" Toen sloot hij de oogen. Tegelijkertijd drong de jager mij opzijde Hij sprak geen woord, maar uit de wijze, waarop hij mij aankeek, bemerkte ik, dat ook hij mij voor den moord.en.aar van mijn neef hield. Mijn hemel, Hans, het is onmogelijk u te vertellen, wat ik op dat oogenblik onder- vonden hen. Ik wist vast en ^ekcr, dat ik mijn geweer niet op Arthur Welsley, mijn neef,' gencht had, ik meende ook te weten, dat het geweer zeker in mijn hand was ge- weest, dat mijn kogel niet de oorzaak was van het ontzettende ongeluk. Maar hoe was het dan geschied? Ja, daarover heb ik weken en maancfen- lang mijn hoofd gebroken, zonder een op- lossing te kunnen vinden. Mijn arme, anift Francis1, zei Hansen idrukt© hem jliarteiijk de hand. Ik was zoo verslagen op dat oogenblik, dat lk alles liet gaan zooals het ging, ver- telde Francis verder. De wagen kv^am met een vliegende vaart aanrijden. Arthur werd er door den jager en den koetsier ingedra- gen; ik hoorde lioe-de jager den koetsier toe- fluisteren, dat ik op nnjn neef haa geschoten en ook, dat de koetsier sprak over den twist, dien wij samen gehad hadden. Ik Nadat gedeelten van het Zevenburg- sche leger de laagvlakte van Walachije hadden bereikt, was voor de legergroep van Mackensen het tijdstip gekomen om de reeds lang beraamde en in-alle bijzon- derheden voorbereiden tocht ovef den Donau te beginnen. Voor den overtocht had men de smalle plek van de grensrivier bij Svistov reeds maanden geleden uitgekozen. De hoog gelegen Bulgaarsche Donauoever be- heerscht wijd en zijd de vijandelijke stel- lingen. Boecharest ligt in noord-ooste- lijke richting ongeveer honderd kilome ter van Svistov af. Uit het noord-wes- ten naderde de cavalerie van generaal Von Falkenhayn. Het raderwerk uit het noorden en uit het zuiden begon in el kaar te pakken. De overblijfselen van de verslagen Roemeensche troepen trachten nog te ontkomen. Zij hadden de verdediging van den oever bij Svistov reeds opgegeven. Dit was een snel be- haald voordeel van groote beteekenis. De Roemeensche divisies, die voor de troepen van Falkenhayn terug weken, maar aan de groote rivieren nog taaien tegenstand boden, trof de stoot van Ma ckensen zoo onverwacht in de flank, dat hun nieuwe stellingen onmiddellijk sterk bedreigd waren. De verrassing had ook hier weer een groote moreele uitwer- king.-' Terwijl de vijand nog geheel door de gebeurtenissen in de Dobroedsja in be- slag genomen werd, had men voor zjjn oogen, maar zonder dat hij het merkte, den overtocht over de Donau voorbe- reid. Het grensverkeer had men volko- men afgesneden. In de nachten ontston- den zorgvuldig verdekte toegangswegen tot den oever. Achter een masker ver- borg de stad haar militair gezicht. Ach ter de hellingen werd in alle stilte zwaar geschut opgesteld. In het Belene kanaal vonden Oostenrijk-TIoHgaarsche moni tors, Duitsche patrouille- en motorboo- ten, pontons en stukken brug, die in el kaar konden worden gezet, een berg- plaats. Langzaam had men, met behulp van de spoorwegen, de voorraden aan ammunitie, materiaal en levensmiddelen, die voor den overtocht noodig waren, bij elkaar gelegd. Een verkenning van den tegenover ge legen oever liet de kansen voor het waag- stuk gunstig schijnen. Het was slechts onzeker, of de vijand nog niet van de toebereidselen had vernomen en verster- kingen had aangevoerd. Nog weinige dagen te voren lag het Bulgaarsche landstadje Svistov onder zwaar artille- rievuur. 's Nachts knetterden de vijan delijke geweren ongunstig over het wa ter. Na den val van Crajov kwam voor de ten zuiden van den Donau opgemar- cheerde verbonden troepen het tijdstip van handelen. Sterke Duitsche en Bul gaarsche, Turksche en Oostenrijk-Hon- gaarsche strijdkrachten zetten zich in. beweging. Men had er voor zorg gedra- gen, dat behalve het sterke leger, dat in de Dobroedsja den veldtocht moest voortzetten, aan den Donau een nieuw leger ontstond, dat de overtocht kon tot stand brengen. Den 23n November lag een dikke mist over het gele water van de rivier. Toen vond, om den vijand te misleiden, tege lijkertijd op verschillende plaatsen van den Donau den aanval plaats. De de- monstraties bepaalden zich echter niet tot een kanonnade; er werden eilanden bezet en op verschillende plaatsen de vij andelijke oever bereikt. Zoo bleef de vij and in het onzekere, waar de hoofdaan- zag, dat zij mijn geweer, dat ik had ialen vallen, in den wagen legden- en meenamen; ik begreep dat zij dit leden om een bewfjs van mijn schuld in iianden te hebben en ik waagde het niet mij daartegen te verzetten. Diaarna reed de wagen weg en bleef ik hen als verlamd nastaren. Misschien wiT den die twee belie nden, die neef is jaren- lang in mijn familie in dienst waren. i lij gelegenheid geven om te vlucliten, Ist ik het? Wel een kwartier lang bleef ik oni^e- weeglijk op de eenzame hei staan. Toen sioeg ik, met een diep ellendig geveel in mijn hinnensle Ifen weg naar Abbon-Abbev m. Ik wilde weten of Arthur nog leefde. Niet ver van het 'kasteel verwijderd, kwam ik den ouden Forsler tegen. Op zijn gelaat. las ik, dat hij de ontzettende tij- diug reeds had gehoord. Het eerste wat hij mij toefluisterde, was, dat mijn neef nog leefde. Hoelang hij echter nog te leven had, was de vraag. En toen greep de oude man, die wet zag, dat ik bijna niet meer op mijn voelen kon staan, mij onder den arm en trok mij voort, niet in de richting van hel kasteel, maar in die van zijn eigen, eerizaam gelegen hoeve. Toen ik mij daartegen ver- zetle en zei, dat ik naar Abbon- Abbey wilde gaan ,schudde hij zwijgend, doch beslist het hoofd Mylord! neen, neen! Volg mij, ik meeu het goed, u moogt u niet in het ongeluk storten. (W ordt ver vo Igd. TER SEEZESSCHE COURAST. V *s i 105) - wwbsmmbsi-»-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 5