Gedachten naar aanleiding van een Oud 6@zegde. Hoogwatergetij te Ter Neuzeu B li B G ER LUKE STAND. het hoofd en een harer handen werd even- eens gekwetst. Op haar hulpgeroep snelde de breeder van liet meisje, die met de moe- der zich achter in het perceel bevond, ter hulp, maar de dader had zich reeds verwij- derd. Politie en geneeskundige dienst werden onmiddellijk verwittigd en ook geestelijke hulp werd voor het meiSje ingeroepen, daar de toestand zich aanvankelijk bedenkelijk liet aanzien. De gewonde werd per auto- ziekenwagen naar het Onze Lieve Vrouwe- gasthuis overgebracht, alwaar zij werd ver- bonden en in den loop van den avond zich zoodanig herstelde, dat zij naar de tiuder- lijke woning teruggebracht kon worden. Het meisje schijnt haar verloofde het reeds lang overwogen besluit te hebben meegedeeld aan de verhouding een einde te maken, hetgeen zoodanig de woede van den man schijnt gaande gemaakt te hebben, dat hij tot den moordaanslag overging. Eigener beweging is hij zich bij de politie gaan aangeven, waar hem een verhoor werd afgenomen. Hij is in verzekerde be waring gesteld. Een sluipmoord. De rijksklerk tevens onbezoldigd rijks- veldwachter Hannes Willen, te Kerkrade- Rolduc, begaf zich Zaterdagavond met een soldaat-grenswachter op surveillance naar de Groenstraat. Beiden vatten post op het snijpunt van de Haargracht en den Groen- straaterweg bij het kruis aldaar. 't Was omtrent twaalven, toen ze in den overweg bij de grintgroeve van Mingers- dorf een geritsel hoorden. H. Willen zeide tot zijn kameraad: „lk ga erop los" en de daad bij 't woord voegende, overschreed hij den grooten weg en riep halt. De soldaat Proostdij zag hoe een man uit de braamstruiken op den weg sprong en in den vuurschijn van een gelost schot \ien weg oprende. Tegelijk klonk tot hem het hulpgeroep van zijn makker, die riep: „Help, help! ik ben getroffen." Proostdij nam zijn makker, die bloedend was neer- gezegen, op en droeg hem vijf minuten ver in het huis van den heer Adr. Jacobs. Gees telijke hulp werd verleend door den heer kapelaan Van Waubach, die den-getroffene bij voile bewustzijn de HH. Sacramenten toediende. Dr. Cals, die even daarna aan- kwam, constateerde, dat een kogel in de omgeving van het hart de long doorboord had en de toestand zeer gevaarlijk was. In- iusschen kwarn de auto van het, hospitaal, om den getroffene op te nemen, die her- ha&ldelijk bloed bpgaf. Naar bij geruchte verluidt, zou de dood spoedig na aankomst te Heerlen gevolgd zijn. Wie het schot gelost heeft, is onbekend gebleven. De getroffene was Rotterdammer van ge- boorte en ontving voor enkele maanden zijn rijksaanstelling. (Het Zuiden.) iUeer passagiers in de trams. Met 'liet oog op de tijdsonistandigheden beef I de directie der Amsterdamsche ge- meenictram thans to-egelaten, dat het nor mal© aania" passagiers overschrcden worat. Op alle achlerbalkons mogen nu twee pas sagiers medr staan; verder mogen in alle mulorvugeiis met langsbanken acht men schen in den miudengang staan; die zich vasUrouden aan de lussen, ter wij 1 in de groote nieuwe bijwagens (met geheel af- sluilbane imlkons) 6 passagiers meer worden toegelaien. Naar het „N. v. a. D." verneemt, houdt deze maatnegel verband met het gebrak, dat er hoerischt aan wielbanden, we Ike uit Duitischlaad tnoeten komen. Als dfeze oati- ten, na een bepaaLa aantal kilometers af- gelegd te hebben, versletgn zijn, moeten ze. vernieuwd worden. Het aantal wagens kan thans daandoor moeilijk uitgebreid worden, terwij 1 het getal te vervoeren passagiers steeds slijgt In "de loekomst bestaat er zelfs leans, dat de dienst iugekrompen moet wor den. Smokkellnscs. Men schrijft uit Gennep aan het „Vad." Hoe viiifiin.grijk de smokkelaars zijn in bet bedenken van trues om de kommiezen te verschalken. grenst gewoonweg -aan bet ongelb-ofelijke. Wij hoorden gisleren vertellen-, hoe dezer dagen een man de aandacht "trok aan de grens dHTOr zijn bijzonder groote. voeteii. Een'kommies hield den man, dien liij reeds enkele malen had zien wandelen, aan en vroeg hem naar zijn herkomst. De man met de groote vo-eten bleek iemand uit Grave (N.-Br.) te zijn. De kommies noodigde hem uit tot een via la lie. speciaal met liet oog op zijn orider- d.men, die hem van abnormal® afmetingen ieken. He! onderzoek leidde tot de verras- sende on-dekking. dat de man vijf paar nieuwe kousen aan had. waarmee hij zijn v -'ii,deling in de rich ting der grans maakle. De kou.sen werden in be-lag geuomen en proces-verbaal werd op,gemaakt. Nog merksvaardiger echter was de beVfn- ding van ecu ander kommies hier in de buurt. Tvee kleine jongens dreven al enkele dagen lang., de straten een spel, dat hier van oudslier bekfend is. Het bestaat hierin, dat de een een a teen of een grooten knikker vooruitgooil en dat de ander met zijnsteen of knikker het door zijn makker voortge- gooide voorwerp tracht te raken. Wie raakt, ■wink In plaats van met een steen of knikker oefenden deze jongens hun spel uit met elk een bal ter grootle van een gewonen- kaals- ba! Aanvankelijk had er niemand erg in, maar doordat de jongens dag in dag uit- .-.peclden. kwam een der kommiezen op bet idee om de ballen eens te onderzoeken en dit leidde tol de ontdekking, dat in den bal een stuk zeep zat, dat zijn bestemming op deze manier moest bereiken. Vele kleintjes maken een groote en doordat de jongens bun spel zooveel malen per dag uilvoerden, verdienden ze nog een aardig daggeld, want op een stuk zeep zit ojp het oogenblik een voete winst voor wie het over de grens weet - te krijgen. De kommiezen doen op dit gebied de curieuste ervaringen op. In de pelzen van wandelende dames onldekken ze stukken zeep, cacao of andere arlikelen ingenaaid. En zooals een goochelaar uit een ei een ievende duif te voorschiju toovert, wat wij dllen in onze jeugd wel eens hebben gezien, zoo hebben pientere grenswachters geleerd uit de ere pees, waarmee de schoonen aan onze grenzen haar haardos in den vorm zet- ten, stukken zeep en allerlei dingen, voor den smokkelhandel van belang, voor den dag t-e halen. De gee a w als geueesmkMel. De geeuw is volgens het leekenbegiip een allerminsl gepaste uiting van vermoeidheid. Physiologisch is de geeuw een langgerekte onwillekeurige iiiademfng, met daaropvolgen- de korte uitademing. De medicus noemt de geeuw ecliler een der vele natuurgeneesmid- deien, die, op lijd loegepast, veel nut doen. Bij de geeuw, zijn niet alleen de spieren van de onderkaak m beweging, doch treden ook de ademhalingsspieren in working en wie eens naar hartelust gaapt, relet en strekt ook nog de axmen. Bij de diepste inademing blijft de uitgezette borstkas een oogenblik staan, de oogen worden half of geheel gesloten, de ooren trekken op, en de neus- vleugels trillen. In den mond maakt de tong acrobahsche buitelingen, de liuig wordt op- getrokken. Bij het begin der geeuw lioorl in de ooren duidelijk iets knarsen. Dit duidt op een rek- en strekbeweging der spieren rond de gehoorgangen. Heeft de geeuw haar hoogtepunt bereikt, dan neemt de gehoorscherpte gedurendeean paar tellen merkbaar af. Dit is goed te mer- ken, wanneer men op eenigen. afstand van een klok gaat staan, en dan plotseling het eentoriige getik niet meer hoort. Een gapend mensch biedt den omstanders geen fraai sehouwsjiel. Hijzelf voelt zich er echter buitengewoon lekker bij. Hij onder- vindt een gevoel van welbehagen bij deze massage. Het is een natuuriijke longgym- nastiek. Het nut van de geeuw is dan ook niet ge- noeg le waardeeren. Wars van lastige fat so ensbegrippen, doet men goed, geregeld te gapen, liever dan de geeuw te onderdrukken. Menige longkwaal kan met deze jiatuurlijke massage worden beslraden. Zelfs heeft men bij plotseling optredende borstkwalen met veel sucoes de geeuwinethode ter genezing toegepast. Wie na een vermoeiden dag 'savonds nog eenige uren te werken heeft, doet goed, zich op een gemakkelijken stoel neer te zetten, met de beenen recht voor zich, en dan een kwartier lang te gapen. Men moet aan den lust om armen en beenen te strekken zooveel mogelijk toe- geven. Na afloop van een minuut of vijftien is men dan geheel „opgekikkerd'\ Hel souvenir. De Londensche correspondent van liet Hbl. schrijft: Een jong luilenant, die eenige dagen met verlof van het front thuis was, vertelde mij het volgende Wij zaten, eenige officieren, in den train, die oris naar de Frans,che kustplaats braclit, en het gesprek ging over souvenirs van het oorlogis ter rein, die wij mede namen naar huis. De eene had een Pruisischen helm, de ander een stuk van een granaat, een derde weer wat an,tiers. Een onzer zeide jiiets. ,.Heb jij niets medegebracht?" vro,egen we hem. „Jawel", was zijn anlwoord, „een deur- klopper." ,;Wat?" riepen we verbaasd, ,,'n deur- klopper uit de ..trenches" Wat- raar sou venir is dat? Hoe kom je er bij?" „En toch", zeide hij, „is het merkwaar- di.ger dan al jelui Duitsche lielmen en „shells" en wat niet al bij elkaar." „Och, kom!" ,.Ja zeker ik zal je de geschiedenis van dat ding vertellen.- Ik ging onlangs in een Franseh dorp een vriend bezoeken, die daar ergenis was ingekwarLierd. Er was geen scliel ,aan het huis, alleen ;een klopper aan de deur. Juisl had ik die in de hand om mijn bezoek aan te kondigen, of daar schieten de Duit- schers een van bun grootste „shells" in het huis. De geheele gel-egenlieid vloog uit el kaar, geen steen bleef op den andere. Eenige oog-enblikken later stond ik daar zonder liet huis, alleen met dien deurklopper in mijn hand de klopper niet gehavend en ik evenmin. Zeg jullie nu nog, dat die klopper geen souvenir is?" Wij zeiden niets lachten, en dachten jar het onze van. De censuur en plaa sgehrek. Het is een ailedaagsch verschijnsel in de Fransche bladen (e\renals ook in de Oosten- rijksche; dat er van een artikel door de cen suur niet meer overgelaten wordt dan een klein slukje tekst en evenveel of no,g meer „wil". Nu de kranten zoo met de plaats- ruimte moeten woekeren, 'lie-eft de „Tenips" een nieuw middel gevonden om de kostbare ruimle. die door liet blauwe potlood van den censor wordt vrij,gemaakt, te benutten. De gedeelten. die'uil een artikel gesehrapt zijn, netjes aangednid met b.v.vz-estien regels gecensureerd", waarna liet artikel gewoon verder gaal. Over de grens gekomen. Te Babherik arrivec-rue een paftr dagen gc- leden een Russisch miliLair, wien liet gelukt was aan de Duitsche gevangenschap te ont- snappen. Te Didam kwam een Duitsch de- serteur aan. De man had er gen-oeg van. Te Maastricht kwamen twee ontvluclite Russen aan. v Maandag kwam Le Oldenzaal aan een Duitsch deserteur, een man van 24 jaar, die eerst in de munitiefabrieken van Krupp had gewerkt en oaarna was ingedeeld bij liet garnizoen te Gronau. Hij had bericht ont- vangen, dat hij naar het front moest ver- irekken De deserteur was geheel in uniform en is ter interneering naar Bergen overge bracht. Te Broekheurne, 'gem. Lonneker, isgisteren een Duitsche deserteur over de grens gekomen. Te Zevenaar arriveerden Zondagavond wederom drie Poolsche mannen. Zij waren ergens in den Acllterhoek, waar dat wisten ze niet precies. de grens over gekomen. Thans waren zij op weg naar Rotterdam. Uit hun verklaringen bleek, dat de onvol- do ende voeding oorzaak is van veler vlucht. Evenals hun vroeger gearriveerde landge- nooten hadden zij in fabrieken en mijnen hard moeten werken. 'Het loon was volgens hen lioog geno-eg, doch hel kostgeld vreese- lijk duur en het eten slecht. Deze mannen verkiaanden, dat in de loekomst tal van Poten naar ons land zulten vluchteii, daar het leven voor hen in de Duitsche induslrie- plaatsen steeds ondragelijker wordt. Een eigenaardig branlilsignaal. Evenals bij alle ernstige zaken ontbrak ook bij den hevigen brand, in de vorig-eweek de komische zijde niet, schrijft onze bericlit- gever te lJmuiden. Een der ieden van de brandweer zou zich belasten piet het luiden van ae brandklok op den politiepost, welke ide spuitgasten moet samenroepen, do-ch helzij de slingerbewegin-g vaslgeroest zat oan wel bij de laatste ver- bouwing was vastgemetseld, er was geene beweging in te krijgfen. De forsche pogingen om de klok te doen luiden lnidden tot gevolg, dat het touw nrak en de luider een minder aangename kennis met den vloer maakte. Goede raad was in dit geval niet duur; de luider klom nu op hel dak om met den klepel tegen de klok le slaan, doch ook hiermede mocht liij geen sueces hebben. Het ijzeren oog, waaraan de klepel hing, was blijkbaar aoorgeroesf, want de kle]>el g,af mede en ontglipte aan de hand van -den klokk-enist, viel uit het torenlje pre- Icies voor ide voeten van iemand die aandnch- tig de evoluties van den lioogklimmer stond te bewonderan. Gedachtig aan het spreekwoord.dat drie- maal scheepsrecht is, requireerde de klokke- nist nu een hamer en beg on daarmede de klok le bewerken. Flet geluid was nauwelijks eenige honderden meters ver te hooren, zoo- dat de meesle spuitgasten dan ook niets van het signaai beiflerkt hebben. Op deze eigenaardige en meest moderne wijze werd in een plaats van ruim 11.000 zielen het brand,sein gegeven, in plaats van dadelijk de kerkklokken te luiden. Oierstroomjngen in Spanje. Door overstrooniingen zijn in Spanje vele lmizen ingestort. Te Arzegenge bereikte het water een hoogte van 3 M. in de straten. Het spoorwegverkeer is gestremd. Op ver- sclieidene plaats,en konden de menschenzich alleen redden door op 'lieuvets te vluchlen of in boomen te klimmen. De buiten hun oevers getreden rivieren hebben groote ver- woestingen aangericht. Ook eenige kerken zijn ingestort. De regeering heeft so Ida ten ter beschikking gesteld voor het redidingswerk. Bijzonder heett het plaalsje Allienque ge- leden. Nieuwe grondsiof voor papier. Volgens een bericht in de „Times" aldus meldt Handels bench ten' zou door een hatuurkundige te Sydney een procede zijn uitgevonden om uit schadelijke gewas- sen, zooals „Cninese buiT", blade-grass" en de „lantana", welke veelvuldig in Queens land voorkomen, papiermassa te bereiden. Naar verluidt zijn te Sydney met goede re- sultaten bekroonde proeven genomen met de bereiding Van papiermassa uit genoemde ge- w.assen. Er zou reeds een syndfeaal gevormd zijn om het precede te cxploiteeren. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Donder tag 7 December 1916, des voormiddags 10,30 ure. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester." Tegen woordig de leden: L. Lamaitre, F. van Driel, J. M. Oggel, W. Dieleman, P. Dekker, J. Smies, J. de Feijter en M. Wol- fert, benevens de Secretaris. Al'wezig de heeren A. E. C. Kruijsse, P. Dreginans en F. Dekker. De Voorzitter opent de vergadering en slelt voor. de vasts telling van de nolulender voorgaande zitling aan te houden, darn- die nog niet in het bezit der leden zijn. Met ajgemeene -stemmen wordt aldus he- slot,en. Atsnu komt aan de orde: 1. Ingekomen slukken. ,a. Het raadsbesluit van 24 October 1916, lot af- en overschrijving in de begrooting voor 1916, voorzien van het l>ewij» der goed- keuring door Gedepuleerde Staten. Aan,genomen voor kennisgeving. b. Missive van Gedepuleende Staten van Z eel and, d-d. 10 November 1916, waarbij wordt loegezoniden een uittreksel uit huu besluit van -dion datum, waarbij de jaar- wedde van den - Secretaris dezer gemeenle met ingang van 1 Januari 1917 wordt vaslge- steld op 1550. Aangenomen voor kennisgeving, c. Eene missive van Gedepuleerde Staten van Zeeland, did., 24 November 1916, waarbij van hel bewijs hunner goedkeuring voorzien, wordt leruggezonden hel suppletoir koliier van den hoofdeljken omslag voor 1916. Aangenomen voor kennisgeving. <1. Een is-chrijven van de wed. D. die Blaaij, waarbij zij bericht, genoegen te nemen met jde voor het verlengen der pacht van bij haar in gebruik zijnden gemeente-grond gestelde voorwaarde. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven vtrn P. Dieleman Pz., welke da arbij deze eveueens verklaart, aan te nemen de voorwaarde waarop hem ver- lenging van paclil voor gemeente-grond is toegeslaan. Aangenomen voor kennisgeving. Een schrijven van C. Th. van de Bill, die daarin bericht de herbenoeming lot lid van liet Burgerlijk Armbestuur gan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een schrijven van Gedeputeerde Stale a van Zeeland, dd. 24 November 191 waarbij zij berichten. dat bij hun college bezwaar bestaat 'tegen de woorden „onder goedkeu ring van Gedepuleerde Staten", in artikel 6 der vastgestelde verordening ingevolge arti kel 114bis der Gemeentewet, betreffende de distributie van levens middel en. In bedoeld artikel is bepaald. dat de jaarwedde van den administrateur'door den geineenteraad zal worden bepaald, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerae Stalen. Dit college merkt op dat het niet tot 'sRaads bevoegdbeid behoort, aan hen op le dragen het goedkeuren eener jaarweddie, welke volgens de voorschnflen van een hoogere wetgevende macht de goedkeuring van hun college niet behoeft. Zij verzoeken op grond hiervan wijziging der verordening, waaraan zij hunne goed keuring hebben onthouden. De Voorzitter slelt namens Burgemeester en Welhouders voor, artikel 6 van de in de vergadering van 14 November 11. vastgestelde verordening op hel beheer van het levens- middelenbedrijf in de gemeente Axel, te lezen als volgt: „De Administrateur geniet uit de kas van het .bedrijf een ngder door den Raad vast te s tellen jaarwedde." Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten en daarna de verordening met alge meene stemmen opmeuw vastgesteld. 2. In{nekk!ii« zekerlieidslcl'ng waarne- nieiu! buekho.iiiler der gasl'abriek. De Voorzitter herinnert, dat door den bode-congierge Coneiisse ook eenigen lijd is waargenomen de functi-e van boekhouder der gasfabriek. Hij had daarvoor een borgtocht gesteld, door de maatschappij Lot zekerheidp- s lei ling voor gemeente-ambtenaren. Als een zekerheidss telling vervalt, door dat de be- trokken persoon ,een_ ambt niet meer ve,r- vuld, krijgt men van de gestorte gel-den nog wat terug, in "dit geval miss-chien een 20 of 25. Daarvoor is hel echter noodig, dat de Raad ,'een besluit neemt, dat de zeker- heidsstelling kan worden ingetrokken. Dit kan nu gescliieden, doordat de rekening, waarover het beheer van Cornelisse Jicp, definitief is goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders stellen voor, te besluiten, dat die zekerheidsstelling van A. Cornelisse als boekhouder der gasfabriek kan worden ingetrokken. Met algemeene stemmen wordt aldus oe- slolen. 3. Ih'Ziiijiiging gas> erbruik. Da Voorzitter deelt mede, dat door den Minister van Landbouw, Handel en Nijver- heici bij circulaire van 15 en vart 24 Novem ber 1.1. wordt aangedrongen op liet nemen van maatregeien, om te komen tot een be- sparing op het ko!envrerbruik, waarvoor als middel wordt aangegeven beperking van het gasverbruik. De Minister dringt er op aan, dat met ingang van 7 December, dat is dus heden, die maatregeien zou,den in werking treden. Er is hierover nog geen bepaald voocstel van Burgemeester en Wethouders en hij wenscht alvorens deze zaak af te handelen, hierover eerst in besloten vergadering een en ander mede te deelen, De openbare vergadering wordt atsnu ge- schorst en gaal over in eene met gesloten deuren. Na liet weder openbaar worden der ver gadering, wordt, naar aanleiding van de liiervoren aangehaalde circulaires van den Minister van Lan-dbouw, Handel en Nijver- heid, door Burgemeester en Wethouders voorgiesteld, vast le stellen de volgende VERORDENING hou-dende bepalingen ter bezuiniging vail steenkolen en gas. in de gemeente Axel. Art. 1. Het is verbode'n. behalve op ZaLcr- dag, ter verlichling van winkels of voor redame-doeleinden gas te bezigen, voor 's morgens 6 uur en na 's avonds 8 uur. Art. 2. Burgemeester en Welhouders zijn bevoegd, voor een door hen te bepaten tijd- vak of |op enkele uren en aan te wijzen dag-en al of niet voorwaardelijk dispensatie van deze bepaling te verleenen voor alle winkels. Van de door Burgemeester en Wethouders verieende dispensatie, geschi-edt door hen openbare kennisgeving. Art. 8. Overtreding van een der bepalin gen dezer verordening worden gestraft met een hechtenisi van ten lioogst-e 6 dagen of met eene boete van ten hoogste 25. Art. 4. Dez-e verordening treedt in wer king op heden. Deze verordening wordt met algemeene stemmen vastgesteld. Vervolgens stellen Burgemeester en Wet houders voor de verordening op den prijs van liet (gas aldus te wijzigen, (dat met ingang van heden voor licht-, munt- en kookgas, voor alle verbruikers voor bet verbruik boven 70 o/o van hetgeen door lien in die niaand van liet jaar 1915 is verbruikt, het dubbele moet w-oriden betaald van liet tarief door den Raad in zijne vergadering van 24 November 1.1. vastgesteld. Vdor personen, die in 1915 geen gas ver- bruikten, wordt als maats taf aangenomen bet verbruik van een gelijkwaardig perceel. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 4. -Omvraag. Niemand verlangl het woord. De Voorzitter sluil de vergadering. AXEL. C L I N G E. H O E K. De gezondheid is de kost.baarste van alle schatten en toch een schat die men slecht bewaart. Dit gezegde is reeds eeuwen oud en bewijst dat de menschen reeds in de oude tijden slecht op hun gezondheid pasten. Wij hebben, wij moeten het bekennen, op dat punt geen groote vorderingen gemaakt bet tegendeel is waar, zou men zelfs ge- neigd zijn er bij te voegen. Inderdaad, nooit hebben de menschen hunne krachten minder gespaard. Men zou kunnen tegen- werpen dat het leven van toen niet met het tegenwoordige kan vergeleken worden. Juist echter omdat wij steeds meer werk moeten verrichten, komt het er op aan steeds meer voorzorgsmaatregeien te nemen. En dat is het nu juist waaraan wij onge- lukkiger wijze te weinig denken. Wij ver- moeien ons, wij overwerken ons zonder acht op ons zelf te slaan, zonder er zells aan te willen denken, dat de gbneeskunde ons heden ten dage in staat stelt de schade lijke gevolgen van het inspannende leven op oris organisme weg te nemen en zelfs dikwijls de verwoesting, die in ons wezen wordt aangericht, te herstellen. De cn- geregeldheden van het leven hebben steeds een zeer noodlot.tigen invloed uitgeoefend op het bloed en de zenuwen, die de bronnen zijn van gezondheid en kracht. De ver- arming' van het bloed en de verzwakking der zenuwen beletten ons niet alleen werk- zsam te blijven, maar leveren ons boven- dien hulpeloos over aan alle soorten van ziekten. Wij moeten er dus met de grootste zorg voor waken ons bloed zuiver en rijk te bewaren en ons zenuwstelsel krachtig te houden. Wij behoeven ons daarvoor geen bijzondere leefregel op te leggen. flet is voldoende op vaste tijden een behandeling met de Pink Pillen te ondergaan, waarvan een ieder door het lezen der veelvuldige verklaringen in de bladen de merkwaar- dige versterkende en opwekkende hoedanig- heden kent. De Pink Pillen maken het bloed zuiverder eD rijker en de zenuwen krachtiger. Zij wekken bovendien op bij zondere wijze de'eetlust op en bevorderen de spijsvertering. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos, en 9,— per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Te Ter Neuzen en omstreken bij de Wed. A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraatte Sas van Gent en om streken bij den heer Ad. van Loy, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. D A G E N. Voorm. Nam Zondag 10 December 1.55 2.14 Maandag 11 2.32 2.49 Dinsdag 12 3.7 3.24 Woensdag 13 3.42 3.58 Donderdag 14 4.17 4.35 Vrjjdag 15 4.54 5.14 Zaterdag 16 4.35 5.57 Huwelijks aangiften. 3 Nov. Jarig de Braak (van Oostrum), oud 26 j., jm. en Levina Witte, oud 19j., jd. 30 Nov. Jan van Drongelen, oud 25 j., jm, en Wilhelmina Cornelia Witte, oud 22 j., jd. Huwi-lijks-voltrekkingen. 2 Nov. Dirk Dieleman, oud 19 j., jm. en Diua Cornelia Wifemes, oud 18 j., jd. 21 Nov. Cornelis Johannes Bakker (Kediri N. Indie), oud 33 j., jm. en Cornelia Neeltje van Dix- hoorn, oud 31 j., jd. 23 Nov. Jarig de Braak (van Oostrum Friesland), oud 26 j., jm. en Levina Witte, oud 19 j., jd. Geboorten. i Nov. Celina Julia, d. van Camillus Lippens en van Maria Coleta Sophia van Haver. 2 Nov. Janna Sara Maria, d van Jacobus Schieman en van Maria Pieternella de Bruijne. 3 Nov. Jan- neke, d. van Hendrik Johannes Hoebe en van Adriana Geelhoedt. 5 Nov. Jacob Willem, z. van Willem Bakker en van Cornelia Koekkoek. 8 Nov. Abraham, z. van Leendeit de Kraker en van Leentje Ivoster. 9 Nov. Adriaan. z. van Dirk de Bruijne en van Elizabetli de Pooter. 10 Nov. Frederik, z. van Jan Frederik de Doelder en van Neeltje Magda- lena Klaassen. 13 Nov. Cornelis Willem, z. van Cornelis Klaassen en van Adriana Kempe. 15 Nov. Cornelis, z. van Jozias Pieter Smies en van Dirkje Boer. Elza, d. van Jacobus Wante en van Maria Johanna Luijcks. 18 Nov. Cornelis, z. van Cornelis Andries Verscbelling en van Janneke Bakker. 20 Nov. Irma, d. van Franciseus Boegist en van Mathilda Maria Slabbaert. 24 Nov. Julia Maria, d. van Guilielmus Augustinus Wiendij en van Elisa Carolina Muller (van Antwerpen). 25 Nov. Cornelia Pieternella, d. van Louis de Putter en van Helena de Bruijne. Willem, z. van Jan Naeije en van Catharina Willemsen. Augustinus, van Alphon- sius Franciseus Verstraten en van Leonie Marie de Dauwe. 26 Nov. Cornelis, z. van Andries Cornelis Verschelling en van Dina Adriana de Feijter. Maria, d. van Rene Louis de Maesschalck en van Florence Maria Verstraeten. 28 Nov. Clement Antoine, z. van Jean Baptiste van de Zande en van Marie Louise van der Wee (van Meulenbeek). Overlijden. 5 Nov. Adriana de Putter, oud 7 m., d. van Arie en van Cornelia Catharina van Alten. 7 Nov. Levinus Boeije, oud 5 m., z. van Reinieren van Janna Faas. 12 Nov. Valerie Leonie Raes, oud 14 d., d. van Cyrillus Henri en van Margarietha van Rumste. 13 Nov. Maria Christina Hameliuk, oud 9 m„ d. van Jozias en van Catharina Johanna Oppeneer. 17 Nov. Jacob Roose, oud 10 m z. van Marinus en van Maria Wolfert. 27 Nov. Jozias van de Velde. oud' 16 m., z. van Florus en van Janneke de Groote. Huwelijks-aangiften. 20 Nov. Frans Haentjes (van Moerbeke (Waas), oud 22 j., jm. en Justina Fidelia Merckx, oud 24 j., jd. 22 Nov. Theodoras Maria Sprenkels (van Axel), oud 24 j., jm. en Maria Johanna Staes, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Nov. Johannes Franciseus, z. van Franciseus Ludovicus Ferket en van Maria Catharina Maes. Mathilda, d. van Constantinus van Puijvelde en van Christina Seghers. 22 Nov. Albert, z. van Maria Elodia van Overmeire (van de Clinge (B.). 23 Nov. Madeleine Louisa, d. van Franciseus van Goethem en van Maria Josephina Heijmans. 24 Nov. Anna Victoria, d. van Hermanus Fredericus -van den Berghe en van Julia Maria de-Wilde (beiden won. te Kieldrecht (B.). 25 Nov. Anna, d. van Theophilus Willaert en van' Romanie Timmerman. 28 Nov. Albert, z. van Josephus Franciseus Bernardus van den Branden en van Augusta Maria Catharina Speelman. Overlijden 20 Nov. Maria Philomenia Timmer man, oud 47 j., eclitg. van Emile Jacobus Brugge- man. 21 Nov. Wilhelminus Gerardus van Schijndel (van 's Hertogenbosch), oud 8 m., z. van Josephus Johannes en van Maria Francisca Bleijen. Iluwelijks-votlrekkingen. 9 Nov. Cornelis de Ruijte'r, oud 25 j., jm. en Anna van Cadzand, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Jacobus, z. van Pieter Maas en van Sara Suzanna van der Gouwe. 4 Nov. Fran cois, z. van Marinus Karel Dieleman en van Maria de Putter. 7 Nov. Martinus, z. van Adriaan Leijs en van Catharina *t Gilde. 9 Nov. Cornelis, z. van Jan Kervink en van Jeleijntje Jansen. Janneke Adriana, d. van Pieter Bernardus Lantsheer en van Pietje de Keuning. 13 Nov. Petrus Hendrik, z. van Thomas Lantsheer en van Catharina van Wijck. 19 Nov. Anna, d. van Jacobus Buijze en van Magdalena Donze. 20 Nov. Sara Licia, d. van Marcus de Bokx en van Adriana Helmendag. 22 Nov. Jan,z. van Jannetje de Koeijer. 28 Nov. Maatje, d. van Livinus Ver- brugge en van Magdalena Elizabeth Donze. 30 Nov. Adriaan, z. van Krijn de Blaey en van Sara Leijs. Overlijden. 3 Nov. Marinus Michielsen, oud 74 j., echtg. van Jacoba de Bree. 23 Nov. Janna Drabbe, oud 5 m., d. van Cornelis en van Anna van Wijck. 28 Nov. Michiel Bedet, oud 76 j., weduwe van Adriana Leunis. WESTDORPE. Huwelijks-aangifien. 2 Nov. Adrianus Dionysius Lauret (van Philippine), oud 23 j., jm. en Rosalia Dominica Talboom, oud 26 j., jd. 29 Nov. Riehar- dus Bernardus van de Casteel(van Axel), oud 28 j., jm. en Julma Euphenia IJsebaert, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. Cyrillus Jacobus van Troost, oud 22 j., jm. en Celina Maria Oscarina Bogaert, oud 17 j., jd. 16 Nov. Adrianus Dionysius Lauret (van Philippine), oud 23 j., jm. en Rosalia Dominica Talboom, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Francois, z. van Jan Ramondt en van Maatje Dekker. 2 Nov. Gerard, z. van Pe trus van Vooren en van Coralia Maria Coppieters. 7 Nov. Augusta, z. van Augustus Soethaert en van Pharailda Buijsse. 11 Nov. Remi, z. van Petrus de Bakker en van Julma Maria Talboom. 12 Nov. Sy- donie Anna, d. van Cijrillus Joannes Leonardus de Clerck en van Anna St. Gijsel. 16 Nov. Julia Maria, d. van Leontius Remerij en van Claris Buijsse. 28 Nov. Francois Prudent Emeric, z. van Ludovicus de Caluwe en van Emelie Claeijs. Overlijden. 10 ^tov. Margriet Ileijman, oud 26 j., d. van Leons Norbertus en van Rosalia Boeaer. l3 Nov. Delphina De Vos, oud 50 j., echtg. van Euge- nius Charles Janssens. 28 Nov. Gerard Emile de Maertelaere, oud 6 w., z. van Theophilus en van* Philomena Augusta Laureijs. 30 Nov. Charles Lu dovicus Yerhoosel, oud 53 j., weduwn., vafi Maria Pharailda van Hecke. V n tf if II

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2