Wandkalender 1917 KALKMERGEL, HU1S0RGEL Vergadering- gesloten zijn. Te bekomen Laatste Berichten. loekea. Heeren PaardenslaGhters. GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLIJKc. STAND. ADVERTENTIEN. Firma J. L. JURRIJ-HOEBE. 8 Bunlight-Zeepomslagen ren, zitten tot over de ooren in de mosse- len.' Deze koopen ze per baal en leveren het verzorgde mosselvleesch per K.G. terug aan den leverancier. De zoo klaar- gemaakte mosselen gaan in tonnen met een bruto gewicht van ongeveer 61 K.G. en een netto van om en om de 55 K.G., waarbij dan 20 pCt. zout is. Zoo verpakt gaan ze naar Duitschland, waar ze wel- kom zullen zijn. Philippine profiteert van de omstandigheid, de mosselbaas verdient veel geld, de werkman kan met veel meer gerustheid dan anders den winter tegemoet zien, de armenzorg wordt ontlastVlaardingen verdient zijn geld aan de te leveren tonnen en de tus- schenpersonen zullen ook nog wel een zoet winstje maken. Behalve deze mos- selkokerij drijft Philippine nog handel op de Zuiderzee, de daar gevangen mos- sels gaan naar Harlingen, vanwaar ze hoofdzakelijk wel weer hun weg zullen vinden naar „dem groszen Vaterlande". Zoo is voor ons plaatsje een „gouden" tijd aangebroken en zal het nog wel eens een goede bekende worden van den Mi nister van Financien, als er ten minste na Van Gijn nog iemand het aandurft die portefeuille op te nemen. Intusschen zij het hun alien gegund, en den mosselbaas en den werkman en den afnemer in het buitenland; „prosit Mahlzeit". Gevaarlijk terrein. Van de grens schrijft inen aan de Tel. Wij kunnen oningewijden, die bij de grens verkeeren, niet genoeg waarschu- wen voor „gevaarlijk terrein". De draad- versperring, die gewoonlijk als grensba- ken beschouwd wordt, volgt niet altijd de grenslijn. Soms blijft ze er een K.M. of meer van af. Het aldus vrijgelaten terrein is natuurlijk toch Belgisch, waar de Duitschers meester zijn. Wie er zich waagt, stelt zich aan gevangenneming bloot. Dit ondervond weer een Belgisch burger. Hij was onlangs uit Belgie ont- snapt, wilde iemand van zijn dorp spre- ken, betrad het vrijgelaten terrein in de buurt van IJzendijke, werd door eenige eensklaps opduikende Duitsche soldaten geareesteerd en kreeg, om te beginnen, wat klappen. Dan werd hij over den draad gevoerd. 't Is niet de eerste ar- restatie van dezen aard. 't Zelfde kan u overkomen, wanneer men vrijgelaten Belgische dorpen als Overslag, Putten, Esschen en andere aan de Brabantsche of Limbiirgsche grens bezoekt, zelfs al staat een Duitsch schildwacht u toe naar binnen te stappen. K E C H T S A K E H. De rechtbank lieeft in lnire zitling van 5 December 1916,®dd volgende vonnissen uil- ge&proken K. S., oud 33 j., metaalsljjper, tliansge- (leliiiecrd. is wegens diefstal veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. A. N., oud'21 j., arbeider en A. C. N., oud 47 j., landbomver beiden te Koewacht, zijn wegens mishandeling veroordeeld ieder tot j 10 boete of 10 dagen hecht. R. D., oud 61 j., expediteur te Ter Neuzeii, is wegens neleediging veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen liecht. Th. S. V., oud 27 j., veldarbeider te St. Kruis, is Wegens mishandeling veroor deeld tot 7 boete of 7 diagen hecht. A. v. d. V., oud 33 j., vrouw van G. L. B. te St. Jans teen is wegens alsvoren veroor deeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. L. B'. E., oud 22 j., fabrieksarbeider le Sas van Gent, is wegens ontucht veroor deeld tot 14 dagen gevang. A. v. D., oud 72 j., zonder beroep te Graauw beklaagd van mishandeling is vrij- gesproken. Zilting van 5 December 1916. Veroordeeld wegens poging tot uitvoer en vervoer G! M. C.. oud 31 j:, J. v. H., oud 30 j. en M. M,, ouu 23 j., alien te Axel ieder tot 14 dagen gevangenisstraf; E. M., oud 23 j., te Biervliet Bou 17, tot 1 week gevang.; G. Q., oua 26 j., te Philippine, tot 10 boete of 10 dagen hecht.; M. L. R;. oud 3S j., huisvrouw van E. d. W., te Philippine en E. R., oud 22 j., te Philippine, ieder tot J 10 boete oi 10 dagen hecht.; E. J. d. R., oud 18 j., ell E. D. d. C., oud i8 j., oeiden te Westdorpe, ieder tot 10 boele of 10 dagen hecht.; Ch. L. D., oud 31 j., te Hulst, tot 5 boete of 5 dagen hecht.; A. E. L., oud 31 j., te Sas van Gent, tot 15 boete of 15 dagen hecht.; N. E. H. L., oud 20 j., en J. S„ oud 43 j., beiden te Sas van Gent, ieder tot 10 boete of 10 dagen hecht.; R. D. F., oud 63 j., vrouw van A. d. C te Zuiddorpe, let f 1 boele of 1 dag hecht.; P. d. M., oud 51 j., wed. D. A. d. B., Koe wacht, lot 15 boete of 15 dagen hecht.; C. d. W., oud 17 j., te Aardenburg, tot 2 boele of 1 week tuchtschool'; M. M. N., oud' 18 j., te Zuiddorpe, tot lOtboete pf 10 d a gen heeht.; I. M. N., -oud 17 j., te Zuiddprpe, tot 10 boete of 1 week tuchtschool; E. C. V., oud 15 j., te Zuiddorpe, tot f 5 boete pf 1 week tuchtschool; A. A. B., oud 18 j., te Zuiddorpe, tot 10 boete of 10 dagen liecht.; E. A. oud 20 j., te Wachtebeke, lot J 5 boete pf 5 dagen hecht.; G. P., oud 28 j., te Westdorpe, tot 2 boele of 2 dagen liecht.; A. v. D., oud 27 j., te Dugen, tol 2 weken gevang. voorwaardelijik 1 jaarproef- tijd; P. v. B., oud 48 j., te Koewacht, tot J 10 boele of 10 dagen hecht.; J. F. F. oud oud 47 j., te Ter Neuzen, tot 1 maand gevang. voorwaardelijk 1 jaar proeftijd; M. L. C. d. M., oud 35 j., zonder vaste woonplaats, tot J 20 boete of 20 dagen hecht. Smokkelen. Uit Nispen wordt aan de Grondw. ge- schreven De smokkelhandel krijgt wel een ro- mantischen tint. Eenige ruiters kwa- men in de richting van Belgie gedraafd. Bij de limiet konden de grensbewakers de uniformen van artilleristen onder- scheiden, die over de grens wipten. De ruiters hadden hun doel bereikt, de ros- sen waren gebracht waar zij ze wenschten. Moord. Dinsdagnfiddag heefl le Amsterdam de 35- jarige bankwerker G. zijn 35jarige echlge- noole in de eclitelijke woning aan denO. Z. Achierburgwal met twee bijlslagen gedood. G. was eerst korl geleden nit de gevangeuis ontslagenhem was ter oore gekomen, dat zijn vrouw hem gedurende den tijd, dat hij zijn straf ondei-ging, ontrouw was geweest. Herhaaldelijk had hij reeds gedreigd liaar te zullen dooden, en dit dreigement lieeft hij giisteren ten uitvoer gebracht. Hij lieeft eerst de. woning van binnen gegrendeld, en moet zijn vrouw daarna door het huis achter- volgd ,h ebben, gelijk de buren uit het gegil opmaakten. Herhaaldelijk hoorden zij liaai „moord!" roepen. Zij hebben de politic ge- waanschuwd, die met geweld zich toegang tot de woning lieeft verschaft, en in de gang het vreeselijk verminkte lijk der vrouw heeft gevonden. De dader was aan den ach- terkant het huis ontvlucht. Eien redder des aderlands. Een bewoner van Maasland, die met deer- riis den toesland in zijn vaderland aanziet, zond het volgende schrijven aan de regeermg ,.I)en Weleerwaarde Heer Achlharen Heer Minister van Binnenlandsche Zaaken van 'is-Gravenhagen. ,.Waarde Excelentie van sGravenhagen niogen ik u edelen Excelentie een Beleefde vraag doen aangaande de Aardappelen daar verscheidene kooplieden in geteisterd ^ol den levens sell a a pen handelaren die met mass,aas geld verliezen en die Hier in ons land niet opgegeten kunnen worden dat is Hier niet gewiki levens gebrek aan voer voor Koeven en Varkens waarde Excelentie het zal in mijn oogen te zien staan zulks niet langer meer duren kan lemidden onder Han delaren die hok voor zulke laslen zitten daar ik wel gelooven wit waarde Excelentie van 'sGravenhagen dat liet voor uedelen Excelen tie een zware taak worden om ieder zijn kin le geven hiaar in tegendeel Hoopende dat u mijn in Persoon ook zoude willen beant- woorden of tot u komen kunnen wat dag. Verblijvend Mel Alle Achting gegroet aan mijn 'Waarde Excelentie van sGravenhagen. (Volgt liandteekening.) (Msb. Gewantromvde lasting. Zaterdagavond is te Grave aangehouden ae sleepboot „Leendert", kapitein W. V. Deze boot. Vrijdagochtend uit-Rotterdam vertrok- ken en sindsdien nagegaan door kommiezen, bleek te vervoeren een aantal vaten lijn- en machineolie, bestemd voor een onbekemde firma. Een uur nadat de boot aangekomen was, vervoegde zicli aap boord een zoon van den burgemeester le W., die bij fouilleefing door den wachtmeester een revolver met 6 sclierpe patronen in zijn zak bleek te heb ben; dit wapen is in bestag genomen. Na verhoor, kon de kapitein met zijn bool vertrekken, met acblerlating evenwel van de lading. Leelijike vergissing. 4'erwijl een boerenarbeider le Winschoten bezig was met slootgraven, zag bij den elee- triselien kabel voor een boorawortel aan. Hij kapte hem met een bijl stuk en sloeg in v lam men gehuld, a ch ter over. Door den langen houlen steel bleef de man zoo goed als ongedeerd. Beerta, Finsterwolde en Nieiiwe Schans. kwamen zonder licht te zitten. Surprise. Op ons bureau, schrijft de „N. R. Ct. werd een rolletje nummers van ons btad bezorgd, dat keurig verpakt in een strookje papier de reis had moeten ondernemen naar een dame in Dussetdorf. Oogenschijnlijk was het onschuldig, wel woog liet een beetje zwaar en ide frankeerin'g was ook te hoog voor die enkele nummers. Dit zal den ambtenaren ook zijn opge- vallen en een onderzoek bleek liet vermoe- den 'te bevestigen. Midden in het rollelje kranten waren eenige onsen spek gestoken, waar voor men een deel van de binnensle bladen netj'es had weggeknipt. Daar de uitvoer van deze elenswaar even wel verboden is en de afzender geen naam had verm eld, werd de verzending aange houden en naar liet bureau der „N. R. Ct. gozonden. Een mislukte St. Nicolaas-surprise! Een losgehroken zeeleeuw. On'evredenheid met den oorlogskost lieeft blijkbaar een igrooten zeeleeuw in den dieren- tuin te Dresden bewogen, naar een ander pension om te zien. Enkele dagen geleden lieeft bet dier uil het bassfti weten te ont- snappen. een opening welen te vdnden in de afrastering van de diergaairde en is er tus- sclien uit getrokken. Op zijn zwerftocht kwam liet in de buurt van het Carolameer, dat in het Dresdensclie park ligt. Dat was een kolfje naar zijn hand. Hals over kop slortle hij zich in 'tmeertje, dat goed voor- zien is van karpers, en ving onmiddellijk aan zich schadeloos te stellen voor de voor- bijigegane armoe-dageii: menig karpertje kwam, in plaatis van voor grof geld naar een menschenmaag te verhuizen, terecht in de maag van den uitgehongerden zeeleeuw. Den volgenden ,morg>qp werd 'zijn afwezigheid in den dierentuin geconstateerd, terwijl wan- delaars den vluchteling in het Carolameer opmerklen. Men nam dadelijk maah-egelen om den zwerver weer op te vangen, doch een lieele dag was ei" mee gemoeid voor hij weer goed en wel in het bassin was onder- gebracnl. De pachter van het vischwater in het Carolameer heeft tlians tegen de dier- gaarde een eisch tot schadevergoeding in- gediend vran 1000 Mark; de direclie van den tuin echler meent, dat haar ontvluchte pen- sionnair in geen geval voor zooveel geld aan karpers Verorbcrd heefl. De eenige marketentster aan het Franselie front. Aan de Annalen ontleend: Zij heel Mm Ricaux, zij is zeer populair in den geheelen omlrek van Compiegne, waar ze woont. Bij (het begin van den oorlog gedroeg Ze zicli zoo moedig, verzorgde ze de gewonden met zulk een toewijding, dat de doktoren, die van hare diensten gebruik maakten. daarvan vol bewondering bijzondere melding maakten. Getroffen door deze Oewijzen van dankhaar- heid der doktoren, hebben de militaire auto- riteiten haar een gun.si willen toestaan, tot dusver aan iedere andere vrouw geweigerd, name lijk die van leverantie van voedsel aan de soldaten van de vuurlinie. Iederen dag, bij regenbij sneeuw of bij wind, ziet men de strateii van Compiegne liet karretje van moeder Ricaux, getrokken door haar klein grijs ezeltje en volgeladen met al, wat de soldaten zonden kunnen begeeren; tabalc en eetwaren. De moderne marketenster, voor- zien van een helm als Minerva, geeft den soldaten moed en een goed liumeur. Brandnetel-cultuur. Tegen de iiivoering der brandnetel-vezels en weefsels is van verschillende zijden aan- gevoerd, dat de ophrengst der wilde planien steeds te'zeer zal wisselen, en dat de cul- tuai- niet voordeetig zou blijken. Uit de op hrengst van een brandnetelplantage, die de gemeente ZehlendoiT bij Berlijn had aange- legd, kan men zich over een en ander een denkbeeld vormen. Een stuk land van 9.5 morgen was met brandnetels bezaaid. Zij werden gemiddeld 90 c.M. hoog, maar op sommige plaatsen. brachten zij het tot2M. Men oogslte 2 wagonladingen droge stengels van dit land. Zij waren achthonderd mark waard. Industrieelen en vertegenwoordigers der re- geering waren dan ook zeer wel over dit' succes te spreken. De flinke ontwikkeling der pi a n ten was te dankan aan de bemesting van het land met slijk dat uit het Tellovyer kanaal gebaggerd was. Zulk slijk be vat veel istikstofhoudenden afval en hoewel de brand,- netel ook schralen grond voor lief fieemt, is zij zeer dankbaar voor bemesting. Over de grens gekomen. Heden bevonden zich alhier twee jonge Gentenaars, die vertelden in den afgeloopen nacht de grens te zijn gepas- seerd. Met behulp van. een ladder had den zij den gevaarlijken draad weten te passeeren. Volgens hunne mededeelin- gen is het in Gent in het algemeen droe- vig gesteld en heerscht daar veel gebrek. TWEEDE KAMER. Grondwetsherziening. Additionnele artikelen. Minister Cort van der Linden ontraadt de aanneming van het amendement- Drion, bedoelende den invloed van de kiezers op de aanwijzing der gekozenen uit een candidatenlijst te vergrooten. Het amendement werd verdedigd door den heer Van Idsinga. De Minister Van Gijn blijft. In de Tweede Kamervergadering van heden werd door den griffier voorgele- zen een missive van den tijdeiijken voor- zitter van den Ministerraad, den heer Cort van der Linden, gericht aan den voorzitter der Kamer, meldende, dat, na dat de Minister van Financien, naar aan- leiding van de verwerping der wijziging van de successiewet door de Eerste Ka mer, aan H. M. de Koningin ontslag uit zijn ambt had verzocht, H. M. de Ko ningin in overeenstemming met het ad- vies van den raad van Ministers hem heeft opgedragen, den Minister van Fi nancien in overweging te geven, in 's~ lands belang zijn verzoek om ontslag niet te handhaven. - In dat schrijven verklaart de heer Cort van der Linden aan die opdracht gevolg te hebben gegeven en dat de Mi nister van Financien dientengevolge be- sloten heeft, zijn verzoek om ontslag te rug te nemen. Zeeuwsche Landbouwmaatschappij. In de heden te Middelburg gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij werd in de plaats van wijlen den heer Domi- nicus benoemd tot voorzitter de heer Jhr. J. van Vredenburgh. Tot eere-lid werd benoemd de heer Wagtho te Tholen. Tot vice-voorzitter werd benoemd de heer W. Kakebeeke. Uitslag aanbesteding. Bij de heden aan het gebouw van het prov. bestuur te Middelburg gehouden aanbesteding van het onderhoud van de rijks groote wegen in Zeeland, werd voor het vierde perceel, den rijksweg in Wes- telijk Zeeuwsch-Vlaanderen, ingeschre' ven door de heeren J. M. H. van de S^nde voor f 10.769, A. Risseeuw te Groede voor f 10.755, A. du Burck te Breskens voor j 10.748, en Th. Cambier te Breskens voor j 11.180. Voor de andere eveneens besteede perceelen waren geen liefhebbers. Poging tot omkooping. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft de dagvaardiging nietig verklaard in zake W. Bilderbeek, reiziger te Am sterdam, door de rechtbank te Middel burg veroordeeld tot een maand gevan genisstraf wegens poging tot omkooping van den kommies-ontvanger G. Verhoek te Rilland-Bath, door dezen aan te bie den f 2000 voor een schip met 50.000 kilogram margarine naar Belgie, zonder te vragen naar een importeursverkla- ring. .Ongeval in een mijn. HOENSBROEK. In de Staatsmijn Emma is men bij het leggen van een nieuwen mijngang op een niet-ontplofte dynamiet-patroon terecht gekomen, die met een vreeselijken knal ontplofte. arbeiders werden ernstig gewond. Een stierf ter plaatse en twee zijn in het hospitaal, waarheen zij gebracht waren overleden Uit Roentenie. BERLIJN. Het zegenrijke oprukken- de 9de legerkorps nadert al vechtende den spoorweg Boecharest-Plosti-Cam- pina. Onder de uitwerking van deze be- weging ontruimen de tegenstanders hun stellingen ten Noorden van Sinaia, dat 's avonds in een gevecht door Oosten- rijksch-Hongaarsche troepen werd geno men. Het Donauleger heeft de plaatsen op den Zuidelijken oever der Argesul van vijanden gezuiverd. Het leger bevindt zich op den op- marsch naar Boecharest. De Engelsche Minister-crisis. LONDEN. (V. D.) Het geruchtloopt dat Bonar Law geweigerd heeft eene nieuwe regeering te vormen en dat waar- schijnlijk Lloyd George zal worden ver zocht dit te willen doom Zoo de Beere wil en zij leven, hopen ft. s. Zaterdag 9 December onze Vrienden, THOMAS DE KRIJGER CA.THARINA OPPENEER, hunne vijf en twintigjarige Echtrer- eeniging te herdenken dat zij nog lang mogen gespaard blijvenis de wensch van Hunne dankbare Vriendpn, C. HAMEL1NK. A. R1EMENS. A. 'tGILDE. G. KRIJGER. A. KEMPE. Heer-Hugowaard, Waarddijk. AXEL. C L I N G E. HOEK. WESTDORP E. Sluiskil. Ter Neuzen. Sluiskil. Heden ontsliep zacht en kalm in zijn Heere en Heiland, na een langdurig en geduldig lijden, onze innig geliefde Vader, Behuwd Gro vader en Zwager, de heer JACOB VERftlEULEfH, wedr. van Mej. Maria Wisse, in den ouderdom van 64 jaar en 3 maanden. W. P. VERMEULEN. C. P. VERMEDLEN- Oostdijk en Kinderen. C. S. M. VAN WIJCK- Vermeulen. C. D. VAN WIJCK en Kinderen. C. H. A. VERMEULEN. C.M. J. VERMEULEN- I Vlaander en Kinderen. j S. C. VERMEULEN en j Verloofde. C.A, WISSE. Zaamslag. j M j wlgSE_v. Breen. Sluiskil, 2 December 1916. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij bet overlijden van onzen innig geliefden Vader en Grootvader, d e ri Heer FRANCISCUS DELLAERT. C. DELLAERTKerckhaert en Kinderen. C. A. DELLAERT E. DELLAERT Potjlaert en Kinderen. C. M. DELLAERT. Westdorpe SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 4 tot en met 5 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 18 binnenvaartuigen op- en 40 afgeschut, langs de Midden- sluizen 17 op- en 24 afgeschut en langs de Westsluizen 8 op- en 7 afgeschut. Positie der Stoomschepen Hoboken (Belgie)' 4 Dec. 1916. van Stembevoegde Ingelanden van den LIEVENSPOLDER ten kantore van den plaatsvervangend dijkgraaf op Woens» dag 13 December 1916, des namid- dags te drie ure. Ter Neuzen, 6 December 1916. De plaatsvervangend dijkgraaf. J. HUIZ1NGA. Wegens huwelijk zal de zaak a. s. Vrijdag 8 December zoolang de voorraad strekt in ruil voor een prachtige en voor 25 Gedurende den Oorlogstoestand geen schilderijen. Zij, die wenschen in aanmerking te komen voor de doode of afgemaakte paarden van de Vereeniging STEUNT ELK AN DER te Koewacht, gelieven hunne biljetten in te zenden aan den Voorzitter der Vereeni ging, den heer E. L. Pi.asschaert tot uiterlijk 31 December a« s. Borg- stelling f 100, De Secretaris, AUG. DE BL1ECK. Eene lading zeer gesehikt voor bemesting, bevattende 75 J/0 koolzure kalk. Ter Neuzen. L. DEKKER. te koop aangeboden, z. g. a. nieuw. 2 spel, 11 registers, zachte toon, moderne kast, voor billijken prifs. Te zien n.m. van 25 uur Van Bov6n- straat 27, Ter Neuzen. EN Huwelijks-aangiften. 3. Nov. Jarig de Braak (va.n Oostrum), oud 26 j., jin. en Levina Witte, oud I9j., jd. 30 Not. Jan van Drongelen, oud 25 j., jm. en Wilhelmina Cornelia Witte, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Nov. Dirk Dieleman, oud 19 j., jm. en Dina Cornelia Wiemes, oud 18 j., jd. 21 Nov. Cornelis Johannes Bakker (Kediri N. Indie), oud 33 j., jin. en Cornelia Neeltje van Dix- hoorn, oud 31 j., jd. 23 Nov. Jarig de Braak (van Oostrum Friesland), oud 26 j.. jm. en Levina Witte, oud 19 j., jd. Geboorten. Nov. Celina Julia, d. van Camillus Lippens en van Maria Coleta Sophia van Haver. 2 Nov. .ianna Sara Maria, d van Jacobus Schieman eu van Maria Pieteruella de Bruijne. 3 Nov. Jan- neke, d. van Hendrik Johannes Hoebe en van Adriana Geellioedt. 5 Nov. Jacob Willem, z. van Willem Bakker en van Cornelia Koekkoek. 8 Nov. Abraham, z. van Leendert de Kraker en van Leentje Koster. 9 Nov. Adriaan, z. van Dirk de Bruijne en van Elizabeth de Pooter. 10 Nov. Frederik, z. van Jan Frederik de Doelder en van Neeltje Magda- lena Klaassen. 13 Nov. Cornelis Willem, z. van Cornelis Klaassen en van Adriana Ivempe. 15 Nov. Cornelis, z. van Jozias Pieter Smies en van Dirkje Boer. Elza, d. van Jacobus Wante en van Maria Johanna Luijeks. 48 Nov. Cornelis, z. van Cornelis Andries Verschelling en van Janneke Bakker. 20 Nov. Irma, d. van Franeiscus Roegist en van Mathilda Maria Slabbaert. 24 Nov. Julia Maria, d. van Guilielmus Augustinus Wiendij en van Elisa Carolina Muller (van Antwerpen). 25 Nov. Cornelia Pieternella, d. van Louis de Putter en van Helena de Bruijne. Willem, z. van Jan Naeije ^n van Catharina Willemsen. Augustinus, z. van Alphon- sius Franciscus Verstraten en van Leonie Marie de Dauwe. 26 Nov. Cornelis, z. van Andries Cornelis Verschelling en van Dina Adriana de Feijter. Maria, d. van Rene Louis de Maesschalck en van Florence Maria Verstraeten. 28 Nov. Clement Antoine, z. van Jean Baptiste van de Zande en van Marie Louise van der Wee (van Meulenbeek). Overlijden. 5 Nov. Adriana de Putter, oud 7 m., d.' van Arie en van Cornelia Catharina van Alten. 7 Nov. Levinus Boeije, oud 5 m., z. van Reinier en van Janna Faas. 12 Nov. Valerie Leonie Raes, oud 14 d., d. van Cyrillus Henri en van Margarietha van Rumste^ 13 Nov. Maria Christina Hamelink, oud 9 m„ d. van Jozias en van Catharina Johanna Oppeneer. 17 Nov. Jacob Roose, oud 10 m., z. van Marinus en van Maria Wolfert. 27 Nov. Jozias van de Velde, oud 16 m., z. van Florus en van Janneke de Groote. Huwelijks-aangiften. 20 Nov. Frans Haentjes (van Moerbeke (Waas), oud 22 j., jm. en Justina Fidelia Merckx, oud 24 j., jd. 22 Nov. Theodorus Maria Sprenkels -(van Axel), oud 24 j., jm. en Mai ia Johanna Staes, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Nov. Johannes Franciscus, z. van Franciscus Ludovicus Ferket en van Maria Catharina Maes. Mathilja, d. van Constantinus van Puijvelde en van Christina Seghers. 22 Nov. Albert, z. van Maria Elodia van Overmeire (van de Clinge (B.). 23 Nov. Madeleine Louisa, d. van Franciscus van Goethem en van Maria Josephina Heijmans. 24 Nov. Anna Victoria, d. van Hermanus Fredericus van den Berghe en van Julia Maria de Wilde (beiden won. te Kieldrecht (B.). 25 Nov. Anna, d. van lheophilus Willaert en van Romanie Timmerman. 28 Nov. Albert, z. van Josephus Franciscus Bernardus van den Branden en van Augusta Maria Catharina Speelman. Overlijden. 20 Nov. Maria Philomema timmer man, oud 47 j., echtg. van Emile Jacobus Brugge- man. 21 Nov. Wilhelminus Gerardus van Schijndel (van 's Hertogenbosch), oud 8 m z. van Josephus Johannes en van Maria Francisca Bleijen. Huwelijks-votlrekkingen. 9 Nov. Cornelis de Ruijter, oud 25 j., jm. en Anna van Cadzand, oud 21 'j., jd. Geboorten. 1 Nov. Jacobus, z. van Pieter Maas en van Sara Suzanna van der Gouwe. 4 Nov. Fran- gois, z. van Marinus Karel Dieleman en van Maria de Putter. 7 Nov. Martinus, z. van Adriaan Leijs en van Catharina *t Gilde. 9 Nov. Cornelis, z. van Jan Kervink en van Jeleijntje Jansen. Janneke Adriana, d. van Pieter Bernardus Lantsheer en van Pietje de Keuning. 13 Nov. Pelrus Hendrik, z. van Thomas lantsheer en van Catharina van Wijck. 19 Nov. Anna, d. van Jacobus Buijze en van Magdalena Donze. 20 Nov. Sara Licia. d. van Marcus de Bokx en van Adriana Helmendag. 22 Nov. Jan, z. van Jannetje de Koeijer. 28 Nov. Maatje, d. van Livinus Ver- brugge en van Magdalena Elizabeth Donze. 30 Nov. Adriaan, z. van Krijn de Blaey en van Sara Eeijs. Overlijden. 3 Nov. Marinus Michielsen, oud M j., echtg. van Jacoba de Bree. 23 Nov. Janna Drabbe, oud 5 m., d. van Cornelis en van Anna van Wijck. 28 Nov. Michiel Bedet, oud 76 j., weduwe van Adriana Leunis. Huwelijks-aangiften. 2 Nov. Adrianus Dionysius Lauret ("van Philippine), oud 23 j., jm. en Rosalia Dominica Talboom, oud 26 j., jd. 29 Nov. Richar- dus Bernardus van de Casteel(van Axel), oud 28 j., jm. en Julrna Euphenia IJsebaert, oud 28 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 9 Nov. Cyrillus Jacobus van Troost, oud 22 j., jm. en Celina Maria Oscarina Bogaert, oud 17 j., jd. 16 Nov. Adrianus Dionysius Lauret (van Philippine), oud 23 j., jm. en Rosalia Dominica Talboom, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Frangois, z. van Jan Ramondt en van Maatje Dekker. 2 Nov. Gerard, z. van Pe- trus van Vooren en van Coralia Maria Coppieters. 7 Nov. Augusta, z. van Augustus Soethaert en van Pharailda Buijsse. 11 Nov. Remi, z. van Petrusde Bakker en van Julma Maria Talboom. 12 Nov. Sy- donie Anna, d. van Cijriltus Joannes Leonardus de Clerck en van Anna St. Gijsel. 16 Nov. Julia Maria, d. van Leontius Remerij en van Claris Buijsse. 28 Nov. Frangois Prudent Emeric, z. van Ludovicus de Caluwe en van Emelie Claeijs. Overlijden. 10 Nov. Margriet Heijman, oud 26 j., d van Leons Norbertus en van Rosalia Boeaer. 13 Nov. Delphina De Vos, oud 50 j., echtg. van Euge- nius Charles Janssens. 28 Nov. Gerard Emile de Maertelaere, oud 6 w., z. van Theophilus en van Philomena Augusta Laureijs. 30 Nov. Charles Lu dovicus Verhoosel, oud 53 j., weduwn. van Maria Pharailda van Hecke. s.s. ELISABETH -vertrok 21 Oct. van Buenos Ayres naar Rotterdam, s.s. MAGDALENA vertrok 3 dezer van Buenos Ayres narr Rotterdam, s.s. CORNELIS vertrok 19 Nov. van Rosario naar Rotterdam

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3