Laatste Beriohtan. Financieel Overzicht. GEMENGDE BERICHTEN, BURGERLIiKE STAND. een aanval over, die echter volgens het Eussische bericht werd afgeslagen. Aan het westfront bepaalt zich de strijd tot beschieting van de beide linies, zonder infanterie-actie. U IT ENGELAND. Naar aanleiding van het feit dat vele bierbrou wers bij gebrek aan gerst groote par.tijen tarwe badden opgekocht om hun bedrijf aan den gang te bouden, heeft de Board of Trade een besluit uitgevaardigd, waarbij het gebruik van tarwe voor de bier- brouwerij of alcoholstokerij verboden wordt. W.IL HINDENBURG, NA ROEMENIE, MET IT A LIE AFREKENEN? In de Italiaansche pers wordt herhaal- delijk de vrees uitgesproken, dat na afloop van den veldtocht tegen Roemenie, Italie aan de beurt zal zijn, en dat Hindenbarg een groot offensief voorbereidt. In dieu geest laten zieh de Idea Nazionale en ook de Popolo Romano uit. Dit laatste blad acbrijft, dat de mogelijkheid vau een der- gelijk offensief Italie moet weerhouden om mee te doen aan de vorming van een zoo- genaamd vliegend reserve-leger van de Entente, daar Italie in de eerste plaats heeft te denken aan de beveiliging van zijn eigen natiocale belangen. Ook de Daily Tel. verneemt uit Milaan dat de mogelijkheid van een Duitsch offen sief tegen Italie daar druk besproken wordt. Maar het blad wijst er op, dat de toestand ■aan het Italiaansche front op het oogenblik heel wat beter is dan tiidens het Oosten- rjjksche offensief in Mei. De Italiaansche linie is veel versterkt. Uit net feit, dat in het Avisiodal een apoorlijn is aangelegd, die tot Predazzo verlengd wordt, trekt- men de conclusie, dat het Duitsche offensief zal plaats hebben in de Dolomieten, waar de Italianen echter in den Col Bricon en Monte Cauriol een paar stevige versterkingen bezitten. Xatuurlijk brengt men ook de herhaal- delgk uit Trentino gemelde troepenver- plaatsingen der Oostenrjjkers met de Duit sche plannen in verband. TER NEUZEN, 4 Dec. 1916.^ Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand onder 765.0 Oost- Duitschland. Laagste barometerstand 752.3 Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 5 Dec. zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla- ring, wellicht enkele regen- of hagelbuien, mogeiijk nachtvorst, zelfde temperatuur overdag. Vacatuve in den gemeenteraad. Naar wij vernemen zal de heer A. C. Lensen, rpeder alhier, daartoe door de tijdsomstandigheden genoopt, zijne za- iken naar Rotterdam verplaatsen, waar hij zich binnenkort zal vestigen. Hier- door zal eene vacature ontstaan in den gemeenteraad, en ook in de Kamer van Koophandel, van welk laatste college ge- noemde heer tevens voorzitter is. Be bemanning van het s.s. Helena. Jl. Zaterdag zijn ook de overige 11 personen der equipage van het op mijnen geloopen Ned. s.s. Helena in ons land •aangekomen. Zij hebben de reis uit En- geland gemaakt met het "Ned. s.s. Prof. Buys en zijn te Nieuwediep geland. On der hen waren ook 2 inwoners van Ter Neuzen. St. Nicolaas. Naar we vernemen zal St. Nicolaas morgen zijn bezoek aan Ter Neuzen hervatten. De kindereu van de laagste klasse der open- bare scholen zullen voor een bezoek van St. Nicolaas bijeenkomen in de bovenzaal van het Hotel de Commerce, ter wij t hij in persoon een bezoek zal brengen aan de Rath, bijzondere school. Des namiddags zjjn uitgenoodigd in bovengenoemde zaal de geziunen die met een geschenk zijn be- dacht, terwi]i verdere in de gemeente ver- achilhnde bezoeken aan zieken en ouden van da^en zullen worden gebracht. 'Vlassers onaangenaamheden. Men schrijft ons: Toen wij jl. Maandag op de beurs te Rotterdam kwamen, merkten wij al spoedig, dat de reeds lang geprikkelde gemoederen der vlassers op het uitbar- sten stonden. Zooals men weet, gaat het met 4e vlasprijzen niet voordeelig en de vlassers zijn daardoor nog meer verbol- gen, omdat de inzinking meer kunstma- tig schijnt te zijn teweeggebracht. Naar men mededeelde, hebben de ex- porteurs een trust gevormd, uit 7 heeren bestaande, welke, zonder de Regeering of de vlassers er in te kennen, met Duitschland afspraken hebben gemaakt ten nadeele van de vlassers. Bovendien had, naar men vertelde, een der expor- teurs zich nog op zeer miniTe wijze over de vlassers uitgelaten. Dat konden de zweeters en zwoegers niet meer slikken en toen eenigen hunner op de beurs door de exporteurs nog eenige onaangename woorden werden toegevoegd, was de maat vol en werden drie der heeren on der het geroep: „stuurt hem maar zon der consent naar D. Wij laten ons niet verkoopen", eenvoudig de beurs afge- drongen. Onmiddellijk daarna circuleerde een request om een -der heeren als bestuurs- lid van de Maatschappij tot bevordering der vlasindustrie te schrappen! Of het vlas hiermede duurder zal wor den, laten wij er buiten. Landstorm 1910 en 1916. Door den opperbevelhebber is bepaald, dat de landstormplichtigen der jaarklas- sen 1916 en 1910, die tegelijk omstreeks 17 Augustus bij de depot-bataljons on der de wapenen kwamen, op Donderdag 12 December e.k. naar het veldleger en de reserve-bataljons zullen overgaan. Zilverbons. De Minister van Financien brengt in herinnering, dat de gelegenheid tot in- wisseling van zilverbons a 1 en f. 2,50 van den ouden vorm (dus alleen de zilverbons waarop ,de handteekening van den Minister Bertling voorkomt) nog slechts openstaat tot 1 Januari 1917. Het jAibliek wordt er derhalve-met na- druk op gewezen, dat het, ter voorko- ming van geldelijk nadeel, noodig is, de zooeven bedoelde zilverbons voor of uiter lijk op 30 December in te wisselen. Dit geldt dus niet voor de zilverbons, waarop de handteekeningen „Treub" of „Ant. van Gijn" Voorkomen. Deze b 1 ij v e n gangbaar. De vorenbedoelde inwisseling kan uit- sluitend geschieden bij het agentschap van het ministerie van financien te Am sterdam (Korte Spinhuissteeg no. 3) De bons kunnen ook per post aan bo- venstaand adres worden gezonden, met duidelijke opgave van naam en adres van den inzender. (St.ct.) Yoorschot voor woningbouw. De regeering heeft, naar Het Volk verneemt, besloten, dat de rente van voorschotten voor woningbouw in den vervolge niet meer zal worden berekend op een voet van 4y2 maar van 414 Weer vrijgelaten. De Belgische beer P., die te Vlissingen gevangen werd genomen, onder verdenking van spionnage in Zeeuwsch- Vlaanderen ge- pleegd, is naar de VI. Crt. meldt, weer in zijne woning teruggekeerd. Nahetverhoor te Middelburg werd hij terstond op vrjje voeten gesteld, en de papieren, die in zjjne woning in beslag waren genomen, werden hem teruggegeven. AXEL. Donderdagavond werd door de kommiezen bijgestaan door twee soldaat-kommiezen een huiszoeking gedaan ten huize van den winkelier H. W., welke werd verdacht een te groot kwantum winkelwaren in huis te hebben. Een partij zeep in vaatjes en stukken werd-n in beslag genomen, tot groot genoegen van een zijner buren, die werd verdacht hierin de hand te hebben. KOEWACHT. Zondagavond werd ten huize van den heer E. de Vleeschouwer een algemeene vergadering gehouden van de teden der Onderlinge Paardenverzekering //Steunt Elkander". Een groot aantal leden waren opgekomen, die door den Voorzitter verwel- komd werden. De Secretaris-Penningmeester gaf verslag over den finantieelen toestand der Vereeniging. Daaruit bleek, dat in 1916 waren gestorven 8 verzekerde paarden. De inkomsten bedroegen 3052,62de uitgaven 2946.05 zoodat er in kas is 107,57. Op voorstel van het Bestuur wordt zonder hoofdelijke stemming besloten het maximumbedrag van verzekering van een paard van 700 op f 800 te brengen. Ook wordt op voorstel van het Bestuur aaugenomen wegens den hoogen prijs, die tegenwoordig voor veulens betaald wordeD, ook met ingang van 1 Juli elk halfjaar veulens aan te nemen. Was ingekomen een schrijven van J. Valkaert,, slager te Boschkapelle, die bericht- te, dat hij het volgende jaar voor doode paarden zon geven 100, in plaats van 80, en voor doode veulens 50 in plaats van 40, zooals dit jaar gescbiedt. .Na eenige discussie werd besloten ook andere slagers in de gelegenheid te stellen hunne voorwaarden te stellen en daarvoor een oproep te doen in de //Ter Neuzensehe Courant" en in de //Zelandia." De borgtocht wordt van 75 op 100 gebracht. De Voorzitter deelde mede, dat tot zijn spijt de heer P. L. Poppe wegens gezondheidsreden ontslag had aangevraagd als controleur. De Voorzitter brengt hem een woord van dank voor hetgeen hij voor de Vereeniging gedaan heeft. In zijne plaats wordt benoerud de heer Cam. v. Doosselaer. Besloten wordt over 4 weken nogmaals een Algemeene Vergadering te houden tot af- sluiting van het diensljaar. Zaterdag is het lijk van den zoo ongelukkig om het leven gekomen jonge- ling A. van Overloop ter aarde besteld. Naar wij vernemen zijn door de douanen een groote hoeveelheid koffieboonen en kaas gevonden, die door de smokkelaars in hun vlucht waren weggeworpen. Alles is naar het gemeentehuis vervoerd, waar reeds een heel magazijn goederen opgestapeld is. Binnenkort zal alles ten voordeele van het Rrjk worden verkocht. RECHTSZAKEN. Wegens beleediging van Minister Posthuma is de Rotterdamsche journa list en redacteur van den Handelsprotec- tor, de heer B., veroordeeld tot f 200 boete. Een slachtoffer van den draad. De Belgische smokkelaar v. d. L., uit de gemeente Merxplas, is door de elec- trische draadversperring gedood. Dit was in de afgeloopen week over een af- stand van 6 uur gaans weder het achtste slachtoffer. De proef op de som. Men schrijft ons uit den Gelderschen Achterhoek Sedert eenige jaren wordt de landbou- wende stand ernstig bezig gehouden over de quaestie der invoering van ver- plichte breede velgen. Het meerendeel der landbouwers wenschen, hoofdzake- lijk uit financieel oogpunt, de smalle vel gen te behouden. Ten einde nu de voor- standers van laatstgenoemde te overtui- gen van de grootere deugdelijkheid der breede velgen, heeft het gemeentebe- stuur van Lichtenvoorde op een stuk bouwland een proefrit laten houden met een wagen voorzien van raderen met breede en met smalle velgen. De uit- komst daarvan heeft schitterend bewe- zen, dat de trekkracht van het paard bij breede "velgen belangrijk minder is dan bij smalle en dat het spoor zelfs bij zwaardere belasting van den wagen min der diep en veel beter en vaster was. De censor en postzegels. Een groot postzegelverzamelaar ver- wachtte een mooie collectie zegeltjes, hem door een zijner vrienden in het verre Oosten toegezegd. De jongste mail bracht den brief aan den geadresseerde, doch de enveloppe prijkte met het be- faamde „opened by censor"; de inhoud ervan bestond uit een vriendelijk briefje ten geleide van de postzegels, doch deze laatste waren niet aanwezig; blijkbaar had de censor ze als contrabande be- sehouwd. (Vad.) Niet halt gehouden. J. Gremshuis te Manderveen, die met drie anderen per fiets huiswaarts keer- de, werd op den straatweg te Lange- veen door twee soldaat-kommiezen aan- geroepen stil te houden. Hij voldeed hieraan niet, waarom een der ambtena- ren eenige schoten loste, waarvan een G. in het been trof. Per auto naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd, is de ge- troffene aldaar overleden. Een historische gilde. Te Rijsbergen (N.-B.) maakt men zich op om het 300jarig bestaan van het St. Sebastiaangilde op 19 December a.s. feestelijk te vieren. Dit gilde is op 19 December 1616 op- gericht met inwilliging van Philips Wil- lem van Oranje als heer van Breda, waartoe Rijsenburg sinds 9 November 1523 in zijn geheel behoorde. Na den dood van Prins Willem van Oranje in 1584 was Philips Willem heer van Breda. Voor 1616 bestond in Rijsbergen reeds een St. Sebastiaangilde (opgericht in 1534)maar dit is bij de verwoesting van het dorp door de Spanjaarden in 1572 uiteengespat. Gedood. Bij het spelen met een geladen flobert schoot te Hilversum een 7jarig knaapje zijn broertje door het hoofd. Oplichtertje. Een bewoner van de PrinseDgracht te Amsterdam zond beden zijn 14jarige be- diende naar. het postkantoor, ter afhaling van een brief met geld. Bij terugkomst deelde de jongen mede, den brief met in houd te hebben verloren. Bij onderzoek bleek echter, dat de knaap hot geld thuis had verstopt. Een vi-eeselijk ongeluk. Te Tandjong Priok is een afschuwelijk ongeluk gebeurd, schrijft het wBat. Nbl." Drie Chineesche stokers waren aan boord van het stoomschip /.Karimoen" van de Java-Paeific-lijn bezig met bet schoonmaken van een kouden ketel. Door welke oorzaak het geschiedde, is vooralsnog niet bekend, maar of door een hunner werd een vei- bindingsschuit bij ongeluk geopend, of wel licht ook sprong de sehuit vanzeif open, althans plotseling vloog de stoom uit den naastaangelegen ketel de ruimte binnen. Gelukkig werd de ramp onmiddellijk op- gemerkt. Het gillen der levend gekookte slacbtoffers vermengde zich met het sissen van den ontsnappenden stoom. Direct werd de ketel opnieuw afgesioten, waarna de ongelukkigen te voorschijn werden gehaald. Ze leefden alle drie nog, maar een hunner was er dusdanig aan toe, de lappen ge- kookt vleescb hingen er bij, dat herstel practisch uitgesloten moet worden geacht. De hayenarts, direct ter plaatse, vdrleende met groote voortvarendheid hulp, waarna de slachtoffers per ziekenanto naar het stads- verband vervoerd werden. Of er van schuld door onvoorzichtigheid sprake is en zooja, op wien tlie zou rusten, zal een nader onder zoek in loco moeten uitwijzen. De „stramme" groet van de conductrice. De Koninklijke spoorwegdirpctiete Danzig heeft een verordening uitgevaardigd, waarbij den vrouwelrjken spoorwegconductrices ver- weten wordt, dat zp haar dienst niet ernstig en met plichtsgevoel verrichten en boven dien ook wat haar optreden betreft reden tot klagen hebben gegeven. Voortaan zullen zij dan ook, wanueer zij uniform dragen, bun meerderen het militair 3aluut moeten brengen. De station-chefs moeten haar daarin onderricht geven. BOSCHKAPELLE. GRAAUW. HONTENISSE. KOEWACHT. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. Het gedaalde vliegtuig. In verschillende dagbladen voorko- mende berichten, omtrent- de landing van een belligerent watervliegtuig bij Ottersum, geven een onjuiste voorstel- ling van het voorval. Het vliegtuig is niet neergestreken binnen ons rechtsge- bied en de inzittenden hebben geen in- lichtingen van militairen gekregen. Tegen anti-militairistische propaganda. De opperbevelhebber van de land- en zeemacht heeft, aangezien het hem ge- bleken is, dat meermalen aan militairen brieven worden gezonden in gesloten en veloppe, met opschriften ten doel heb- bende het maken van propaganda voor dienstweigering, het noodig geacht, eenige algemeene regelen te stellen, tegen anti-militairistische propaganda, en een order uitgevaardigd, waarbij o.a. bepaald wordt: dat het aan alle militai ren verboden is, schrifturen of gedruk- ten, waarbij tot dienstweigering wordt aangespoord of die gezagsondermijning ten doel hebben, in bezit te hebben, ten toon te stellen of te verspreiden. On der bedoelde schrifturen of gedruk- ten moeten ook begrepen worden open of gesloten enveloppen, met enveloppen die nevenbedoelde strekking hebben. Be doelde stukken mogen ter uitreiking aan militairen niet in kazernes of andere troepenverblijven worden toegelaten. 2-12-16. De geheele week bleef onze beurs in een f'lauwe is'emming. Zooals reads enkele weken lie! gieval as, blijft ide onzekere toestand druk- ken. De een be\yeert dat het gevaar uit het Weslen dreigt de ander ziel uit het Oosten het ongeluk komen. Raadselachtige woorden van den Minister hebben er niet toe mede- gewerkt de onbehaaglijkbeid te doen ver- dwijnen. En bet zeer waarschijnlijke ont slag van Minister van Gijn verhoogde deze week nog lie! onbesletndegevoel van Itezorgd- heid. Daaren'.egen gaf het bericht dat de Koningin Regentes was losgelaten en dat de Duitsclie regeering de Blommensdijk, alsmede het re- gBeringSgraan dat zij inhact, zou vorgoenle* een willige stemming vooral voor de seheep- vaiuTaandeelen. Aandeelen Holland-Amerika- lijn istegen van 435 tot 451. Tegen het einde van de week nam het aanbod weer de over hand, vermoedelijk voor een groot deel af- komtslig van diegenen, welke zich bij de aan deelen IIo 1 land-Amerikalijn hadden geinler- resseerd, m de meening, dat liet bekend, worden van de gunstige beslissing in zake de Blommensdijk tot een belangrijke koop- beweging aanleiding zou geven. De aan deelen zijn lhans weder gedaald tot 445. Ook aandeelen Koninklijke Stoombootmaat- schappij inoesten eenige procenten prijs- geven; zij verlaten de week a 253%. Aan deelen Muller's Scheepvaart en Oostzee even- eens lager. Van de Petroteummarkt valt evenmin iets goeds te zeggen. De vorderingen van de centralen in Rumenie hadden een zeer on- gunistigen invloed op den koers van Geoon- solideerden en Orions. Men berichtte deze week dat de Rumenen besloten zouden heb ben bij dreigend gevaar de petroleumitron- nen te verwoesten. Indien dit bericht waar- heid beval zullen de aandeelen nog niet him laagste peil bereikl hebben. De Geconsoli- deerden zijn thans gedaald lot 143, Orions tot 45. Ook Koninklijke petroleum ging eenige pro enJen achteruit, noteering 511. De stemming voor tabaksaandeelen blijft uilenst lusteloos. Men vreest dat de voor- jaansinschrijvingen niet te vlot zullen ver- loopen'. Een verandering in een of andere markt is anders spoedig genoeg gekomen en indien de aandacht weer op de tabaksaan deelen mocht vallen, meeril men dat een rijzing het gevolg zal zijn. De kvvaliteit van de nieuvve oogslen zijn niet ongunstig voor al niet van. de Amsterdam Serdang en de Serdang tabaksmaatscliappijen. Amsterdam Serdang 1471/2, Amsterdam Deli 2371/4. Deli Cultuur 193 d!. Rotterdam Deli 239, Serdang A 120. Serdang B 49. Van Mijnwaarden valt weinig te berich ten. In Highlands is iets omgegaan. doch wat er in deze markt gebeurt, zijn veelal niebs anders dan manupulaties. Een ullzondering op de algemeene stem- nung maaklen Rubbers. Volgens berichten hebben enkele maalschappijen hunne pro- ductie hij voorkoop tot zeer hevredigende prijzen verkocht aan Amerika. Ook de rub- berprijs te Londen stijgt steeds. Amsterdam Rubber noteenen thans 244, Nederlandsche Rubber 91, Preanger Rubber 137, Deli Bata- via 166. Inlercontinental Rubber zonder veel affaire 19%. Amerika Itceft ons niel veel verrassingen gebracht. American Car Foundry 76%, Pref. Hide Leather 751/2, Anaconda 208 7/8, Steels 1243/4, Marines 47%, Chicago Rock 39, Missourisbares iets vaster weer, 93/4. Pitts burg Coal rezen plotseling op onverklaar- bare wijze tot 6OV2. Onze Staatsfondsen hebben ook hare hoog ste notecrigen gekend. De 5 Nexlerland 1914 staat thans 102%d, 41/2 Nederiand 100 7/8. 3 o/o N. W. S. 76 5-8. 2% 0/0 N. W. S. 64 1/16. 5 o/o indie 100 5-8. Binnenkort komt een nieuwe Hollandsche leening van 125 millioen, dije 4 o/0 rente geeft en tot den koers van 97 0/0 zal worden aan- geboden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 30 Nov. Francois Johannes Stoffljn, oud 24 j., jm. en Francina Jacoba Johanna Kolijn, oud 22 j., jd. Pieter Jacobus Jannis Crince, oud 22 j., jm. en Johanna Sara van Doeselaar, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Nov. Johannes Hen- drik Adriaansen, oud 22 j., jm en Maria Martina Wieland, oud 27 j., jd. Pieter Abraham V'roegop, oud 29 j., jm. en Anna Elisabeth Balkenstein, oud 30 j., jd. 30 Nov. Jan Schieman, oud 29 j., wedn. en Wilhelmina Adriuna van der Hooft, oud 31 j. jd. Cornelis Martinus Huizenga, oud 30 j., jm. en Jaoo- mina Cornelia Wolfert, oud 25 j., jd. Geboorten. 27 Nov. Neeltje, d. van Leopold Geers en van Sara Cornelia de Jonge. Emma, d. van Charles Louis Obrie en van Selina Sophia Grootaert. 28 Nov. Johanna Laurina Wilhelmina, d. van Johannes Lambertus van Wei en van Wilhelmina Noten. Bertha Maria, d. van Emanuel Franciscus Willems en van Maria Smet. 29 Nov. Maria Geertruida, d. van Anthonius Constantinus Yolkerijk en van Elisa Maria Mathilda van der Steen. Paulus, z. van Jacob Donze en van Dingena Geense. 30 Nov. Pieter Abraham, z. van Jacobus van den Heuvel en van Pieternella Janna Provoost. Maria Ebrina, d. van Jan Hamelink en van Suzanna de Bokx. 1 Dec. Pieter, z. vau Cornelis Rotneijn en van "V'rouwtje de Bruin. 2 Dec. Jozina, d. van Francois Eekman en van Jacoba Dieleman. Overlijden. 27 Nov. Elisabeth Jacoba de Zeeuv, oud 41 j., d. van'Guillaam en van Elisabeth Jacoba Bautz. 30 Nov. Pieternella Neeltje Kooman, oud 23 j., d. van Adriaan en van Maria Smies. 2 Dec. Jacob Verrneulen, oud 64 j., wedn. van Maria Wisse. Overlijden. 25 Nov. Josephus van Wolffelaar, oud 74 j., eohtg. van Apolonia Mel. 26 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. gesl. van Johannes Alphonsus Kox en van Nathalia Ferket. Huwelijks-aangiften. 9 Nov. Silvester Cornelis Nonneman, oud 33 j., jm. en Cornelia de Smit, oud 23 j., jd. 10 Nov. Lodewijk Eduard Weemaes, oud 27 j., jm. en Mathilde Regina Kindt, oud 27 j., jd. 17 Nov. Johannes Aloisius Buijsrogge, oud32j,jm. en Mathilde Catharina Stobbelaar,- oud 32 j., weduwe. Huwelijks-voltrekkingen. 16Nov. Eduardns Boenne, oud 65 j, weduwn. en Anna'Catharina Verhoeven, oud 50 j., jd. 28 Nov. Lodewijk Eduard Weemaes, oud 27 j^ jm. en Mathilde Regin^ oud 27 j.. jd. 29 Nov. Silvester Cornelis Nonneman, oud 33 j., jm. en Cornelia de Smit, oud 23 j., jd. Geboorten. 21 Nov. Mathilde Maria, d. van Eduardns Matheijssen en van Philotnina Verdurmen. Overlijden. 19 Nov. Barbara Engels, oud 74 j., wed. van Augustinus van Duijsse. 23 Nov. Joseph Eduardus Thuij, oud 1 j., z. van Eduardus en van Leonie Cornelis. HENGSTDIJK. Geboorten. 9 Nov. Magdaleina Maria, d. van Petrus Johannes van Wesemael.en van Maria Apo lonia Boeijkens. Overlijden. 9 Nov. Andreas de Block, oud 90 j., echtg. van Anna Catharina Meisser. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Alouisius Parijs, oud 39 j.. jm. en Mathilda Carolina Vervaet, oud 35 jjd 15 Nov. Franciscus Wilhelmus ten Haken, *oud 33 j., jm. en Johanna Maria van Hemortel, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Nov. Johannes van Heese, oud 33 j., jm. en Anna Catharina Bogaert, oud 26 j., jd. Eduard van Goethem, oud 26 j., jm. en Martina Johanna Pauwels, oud 21 j.,jd. Honore Gregorius Pieters, oud 26 j., jm. en Bertha Isabella van Troost, oud 21 j., jd. 18 Nov. Alouisius Parijs, oud 39 j., jm. en Mathilda Carolina Vervaet, oud 35 j., jd. Franciscus Wilhelmus ten Haken, oud 33 j., jm. en Johanna Maria van Remortel, oud 28 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Josephus Boudewijn, z. van Petrus Francies de Waal en van Apolonia Warrens. 4 Nov. Rene, z. van Johannes Seij en van Dina Verschuren. 11 Nov. Maria, d. van Petrus Josephus Weesepoel en van Anna Cornelia Tieleman. Petrus Augustinus, z. van Edmund Petrus Ducheine en van Christina Maria van Wolffelaar. 18 Nov. Cornelis, z. van Polijdorus Dorninicus de Maat en van Philo- mona Mangnus. Josephus Johannes, z van Josephus Colpaart en van Apolonia Laffeber. 20 Nov. Gustaaf, z. van Camillus Franciscus van Schoote en van Louisa de Buck. 23 Nov. Elisa, d. van Irma Maria de Roeck. 25 Nov. Mathilda, d. van Jan Ivens en van Maria van Heese. 26 Nov. Alphonsus, z. van Petrus Augustinus Tieleman en van Cornelia Judoca van Sikkelerus. Overlijden. 12 Nov. Ludovicus Cambeen, oud 7 m., z. van Judocus en van Jacomina Rijk. 17 Nov. Apolonia Pieters, oud 77 j., wed. van Johannes Fran ciscus Burggrave. 29 Nov. Pieter Francies Mercie, oud 78 j., weduwn. van Elisabeth Schelphout. ST. JAN STEEN. Geboorten. 16 Nov. Leontina, d. van Coralis De Block te Stekene (Belgie) woonachtig, 18 Nov. Al- phons, z. van Vitalis de Block en van Seraphina Slock. 20 Nov. Rend, z. van Charles Louis Martinet en van Maria Catharina de Block. 21 Nov. Celina Maria, d. van Joannes Baptiste de Caluwe «n van Joanna Coleta de Block. 24 Nov. Joseph Aloijsius, z. van Kamiel Ivens en van Marie Alice De Potter. 26 Nov. Joseph Theodoor, z. van Desire Theodoor Schelfhout en van Louisa Johanna Maria Kindt. 29 Nov. Maria Clothilda, d. van Emile Alouisius van Helsland en van Sophia Antonia Maria Stevens. Josephus, z. van Anthonius Franciscus Peeters en van Emma de Yos. Overlijden. 20 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het mannenl. geslacht van Eduardus Kegels en van Maria Catharine Van Holle. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Nov. Cornelis Jo hannes Heijkant, oud 29 j., jm. en Maria Emelia Elegeert, oud 23 j., jd. Geboorten. 31 Oct. Margaretha Maria Rosalia, d. van Alphons van der Bilt en van Florentina M. Martens. 2 Nov. Martha Emma Maria, d. van Alp honsus de Waele en van Maria J. Matthijs. 8 Nov. Maurice. Aloijsius, z. van Dorninicus F. Yerschuuren en van Fridolina M. Savoye. 10 Nov. Josephus, z. van Honore Seghers en van Emma van Bastelaar. 13 Nov. Adriana Alicia Maria, d.. van Alphonsus Buys en van Emma M. van Overloop. 14 Nov. Cijrillus, z. van Alphonsus van Daele en van Emma M. de Vos. 21 Nov. Margaretha, d. van Augustus H. Matthijs en van Marie S. de Brouwer. 2b Nov. Edmundus Alouis, z. van Alphonsius J. de Schepper en van Augusta Coone. Overlijden. 9 Nov. Josephus Janssens, oud 1 j., z. van Camillus en van Marie Th. Baert. 14 Nov. Maurice Desire Maria Persijn, oud 5 m., z. van Theo- philus en van Margaretha M. Mattele. 23 Nov. Adriana Alicia Maria Buijs, oud 10 d., d. van Alphon- shs on van Emma M. van Overloop. 23 Nov. Charles Baert, oud 70 j., echtg van Philomena Martens. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 21 Nov. Linze van der Laan, oud 23 j., jm. en Levina Maria Herman, oud 23 j., jd. 24 Nov. Jacob van der Heijden, oud 24 j., jm. en Irma Maria Simoen, oud 22., jd. Overlijden- 30 Nov. Margaretha Maria Simoen, oud 1 m., d. van Irma Maria. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 29 Nov. Hypolithus Schel- faut (van Ter Neuzen), oud 27 j., jm. en Augusta Serapliina van Bastelaere, ouil 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Nov. Charles Maurice Yereeeken. oud 20 j., jm. en Camilla Emilia Constan- tina Everaert, oud 21 j., jd. Geboorten. 24 Nov. Johannes Baptiste, z. van Hortense de Maesschalck. 30 Nov. Raymond Leo nard, z. van Gustaaf Eduard D'haene en van Rachel Rosalia de Bock. STOPPELDIJ K. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Petrus Ludovicus Zaman, oud 47 j., weduwn. van Philomena van den Bergen en Rosalia de Smet, oud 45 j., jd. Huwelijks-vojtrekkingen. Petrus LudovicusZaman, oud 47 j.. weduwn. van PhHomena van den Bergen en Rosalia de Smet, oud 45 j., jd. Geboorten. 9 Nov. Theodorus, z. van Alphonsus Jacobus Buijs en van Mathilda Maria van Leuven. 12 Nov. Bernardus, z. van Hypolitus van Sikkelerus en van Cornelia Freijser. Overlijden. 2 Nov. Felibiftnus de Smet, oud 50 j., ongeh. (overleden te Rosmalen). 13 Nov. Petrus van den Bosch, oud 11 in., z. van Alphonsus en van Apolonia Dankaart. 19 Nov. Rosalia de Maat. oud 69 j.. echtg. van Johannes Francies de Theije. Huwelijks-aangiften. 30 Nov. Jacob Christiaan Dieleman (van Poortugaal), oud 35 j., jm. en Adri ana Paulina de Gr*»f, oud 40 j., jd. Geboorten. 1 Nor. Paulina Augusta, d. van Jan Frans Meijsmans en van Maria Willox. Jacoba Cornelia, d. van Maarten Leendert de Regt en van Elizabeth Adriana de Kraker. 6 Nov. Jacobus, z. van Pieter Roose en van Elizabeth Maas. 10 Nov. Maria Paulina Frangoise, d. van Ludovicus Leonardus de Hondt en van MagdalenaAngela Dina Joanna Mees. 11 Nov. Leijntje, d. van Hermanus Jan Riemens en van Leijntje Scheele. 13 Nov. Jozina, d. van Cornelis Bareman en van Metje Riekwel. 22 Nov. Macharuis, z. van Augustinus Freijzer en van Eliza Maria Apolonia Kroes. 24 Nov. Antje, d. van Cor nelis Abraham Dees en van Cornelia Janna Dieleman. 30 Nov. Maatje, d. van Jacob Klaassen en van Cor nelia Tramper. Overlijden. 9 Nov. Anthonia Willemina Hame link. oud 33 j., d. van Jan en van Catharina Dieleman. 19 Nov. Sara Riemens, oud 51 j., echtg. van Her^ manus de Putter. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Nov. Arie Johannes Akkenaar (van Middelburg), oud 28 j.,jm. en Marga retha Maria do Moor, oud 28 j.. jd. Geboorten. 23 Nov. Alphonse Adriaan, z. van Abraham Hommel en van Mathilda Maria Coppieters.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2