ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. f No. 6463. Zaterdag 2 December 1916. 56e Jaargang. AANGIFTE ABONNEMENT: ABVERTENTlfiN Bit BM verseftijnt Maandag^, Woensdag- Inschrijving voor de militie. sn Vrijdagavoiid, aitgezon^rd op Feestdagen, hy de Firma P. J. YAN DE 8ANDE te Ter Neazen. aiNHIEHLANO. &samem Fer 3 maanden binnen de stad 1.—Franco per post voor Nederland 1.10. Sa| vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uftgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon 25. Van J tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer CLIO. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Xnzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave. TER Wie moeten worden ingeschreven. Wie niet inschrij vingsplich tig zijn. In welke gemeente de inschrijving moet geschieden. Aangifte ter inschrijving-. Opgave ter inschrijving. Inschrijving na den gewonen tijd. Qpmerking* omtrent vrijstelling. Beteekenis van de uitdrukkingen vader, moeder, voogd en curator. Overlegging van stukken. TIJD VAN AANGIFTE. Voor het doen van de aangifte ter in schrijving, die moet plaats hebben tus- sehen I en 31 Januari ^.s., zal meer be paald gelegenheid worden gegeven ter Gemeenteseeretarie hp iederen werkdag van JANUARI 1917, van des voormid- dugs van S tot nan&tdags 4 aur, behalve des Zaterdags. Men wordt dringend verzocht, zich zoo mogelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aangifte ter Gemeen teseeretarie te vervoegen. r genomen, of denkt te nemeii, ten einde te bevorderen, dat in 1917 de opbrengst aan voedingsmiddelen van eigen bodem worde uitgebreid, a. door in overleg met organisaties van land- en tuinbouw te bewerken, dat gronden, vroeger gebruikt voor de cultuur van niet eetbare gewassen en die voor den bouw van voedingsmiddelen geschikt zijn, tot dat doel worden aangewend b. door reeds thans te bepalen den prijs in verband met de productiekosten, waar voor de regeering bereid zou zijn in 1917 bepaalde produkten, die hoofdvoedings- middelen zijn voor mensch en dier, van den verbouwer te koopen, opdat worde weggenomen de aarzeling, welke op, dit oogenblik bij den landbouw ten opzichte van het uitzaaien dier voedingsmiddelen blijkt te bestaan Verlenging van den dienstplicht- duur voor den Landatorm. De Regeering heeft nog een nota inge- zonden naar aanleiding van de in het ver- slag over bovengenoemd wetsontwerp ge- maakte bedenking van enkele leden, die zich er niet mee konden vereenigen, van meening dat er geen redtn is om voor personen, meer dan 40 jaar oud, de verplichtingen, welke de Landstormwet hun oplegt, te verzwaren. De Regeering verklaart slechts te hebben te onderschrij ven hetgeen door andere leden tegen die bedenking werd aaDgevoerd. Hollandsche kolen. Voor de schepen onzer marine zal voort- aan het stookmateriaal van de staatsmijnen in Limburg betrokken worden in den vorm vanbriketten. Een proefvaart door een ooriogsbodem, waarbij deze briketten ge bruikt werden, heeft bevredigende resul- taten opgeleverd. Steenkolen. Duitschiaud moet te kennen hebben ge geven, den uitvoer van steenkolen in be- perkte hoeveelheid naar ons land nog te willen toesiaau, mits hier te lande de grootst mogelijke zuinigbeid in bet gebruik van kolen wordt betracht. (H. Ct.) Goedkoope levensmi'ddelen en schippers In de vorige week werd den secretaris van bet Hoofdbestuur van de Schippers— vereeniging //Sehuttevaer", de beer Vlieger, uit Dordrecht, telefonisch medegedeeld, dat er te beginnen met Maandag 4 December geen levensmiddelen voor de schippers ver- krijgbaar zouden zijn, tenzij ze ingezetenen van Dordrecht waren en in bet bezit van een bonboekje door het gemeentebestuur dier stad verstrekt. Op dit bericht vroeg het hoofdbestuur een audientie aan bij den Minister van Landbouw om dit punt te bespreken. Oisteren had dit onderhoud plaats tus- se.uen Minister Posthuma en de heeren Smeenge, oorzitter, en Vlieger, Secretaris van Sehuttevaer. Dit onderhoud leidde er toe, dat de secre taris van Sehuttevaer zich persoonlijk naar Dordrecht begaf ten einde een onderzoek in te stellen om den Minister nader in de gelegenheid te stellen met Schuttevaer's bezwhren bekend te worden, bij welke ge legenheid den beer Vlieger is gebleken, dat wel ook voor de schippers, niet ingezetenen, levensmiddelen verkrjjgbaar zjjn, doch niet die bekend onder den naam Regeerings- levensmiddeleD. Gevolg hiervan is, dat de schippers te Dordrecht dus niet kunnen profiteeren van de door de Regeering voor elken Nederlander vastgestelde maximum- prijzeD. Verkocbt zal aan den schipper wel worden, maar tegen prijzen veel booger dan de maximumprijzen vorenbedoeld. In verband met een1 en ander bad bet hoofdbestuur hedenmiddag een onderhoud met de Commissie van Bijstand voor de distributie van levensmiddelen, aan weike de zaak breedvoerig werd uiteengezet, zoo- dat 't bestuur verwacht dat binnenkort maat- regelen door de Regeering zullen worden genomen ten einde den NederJandschen schipper in deze te bulp te komen. Het hoofdbestuur van Sehuttevaer acht het nemen van maatregelen in deze te meer van beteekenis, omdat bet bovenstaande niet slechts geldt voor Dordrecht, maar voor alle plaatsen in Nederland, waar de schip per langs vaart, vertoeft en gewoonlijk zijn proviand inslaat. Strafbepalingen. °Pge- In Amsterdam moeten alle voorstellingen in schouwburgen voorloopig uiterlijk om 11 uur geeindigd zijn. De koiBehuizen moeten te middernacht gesloten worden. De commissie voor strafvorderingen beeft besloten voorloopig alleen het sluitingsuur der winkels, bet welk bij de verordening in ae week voor Kerstmis en op Oudejaars- avond op 11 uur is gesteld, te brengen op 9 uur. Voedingsmiddelen van eigen bodem. Naar aanleiding van het gerucht over een dreigende schaarschte van levensmid delen in verband van uitingen in verschii- lende bladen over maatregelen, welke ge nomen zouden kunnen worden om te trach- ten de Nederlandsche produktie aan tarwe, rogge en haver voor 1917 te vergrooten, vernemen wij, dat reeds in de vorige week door tusschenkomst van den voorzitter der 1 weede Kamer de volgende vraag van den beer Snoeck Henkemana tot den Minister van Landbouw is gericht wis de Minister bereid mede te deelen in hoeverre de Mii ister maatregelen heeft Een rumoerige vergadering. In de Dinsdagavond te Alkmaar gehouden vergadering van de vereeniging ,/Voikshuis- veating is met 61 tegen 16 stemmen be sloten tot den bouw van 95 arbeiderswonin- gen aan den Westerweg voor de begrootings- som van f 320.000 naar de plannen van den architect Jan Stuyt. Op deze vergade ring, die bijgewoond werd door den in- speeteur van bet woningtoezicht in Ndord- Holland," jhr. De Graaf, en den arehitect Jan Stuyt, giug bet bij de discussie afen toe rumoerig toe, terwijl de toon der de- batten zoowel van de zijde der aanwezige aannemers en bouwkundigen als van bet bestuur nu en dan zeer onaangenaam was. De oppositie meende vooral dat een prijs va^ -3.50, waarvoor dezer wemingen zullen moeten verbuurd Worden, boven de draag- kracht der arbeiders ging. Onder de* a-anwezigen bevond zich ook de burgemeester met wien een raadslid- bouwkundige debatteerde op een wijze, zooa's bier ter stede gelukkig zelden ge- boord wordt. Een der aanwezige bestuurs- !eden, de heer E. E. Stoel, nam naar aan leiding der gehouden stemming zijn ontslag. (Hbl.) De Blommersdijk. (Offieieel). In zake de .torpe- cieering van de Blommersdijk heeft de Dnitsche regeering in antwoord op de vertoogen der Nederlandsche regeering zich bereid verklaard om, zonder proce dure voor het Prijzenhof, een schadever- goeding uit te keeren voor het schip en het gedeelte der lading, dat aan de re geering toebehoorde, terwijl slechts het overig deel der lading aan de beoordee- ling van het Prijzenhof zal worden on derworpen. De Duitsche regeering grond zich daarbij op de volgende overweging. Met het grondig onderzoek bij den te- rugkeer van de duikboot U 53 ingesteld, is gebleken, dat de Blommersdijk, alvo- rens haar bestemmingshaven Rotterdam te bereiken, de Britsche haven Kirkwall moest aandoen en dat bijna de geheele lading uit conditioneele contrabande be- stond, n.l. graan, automobielen, motor- rijwielen en bestanddeelen daarvan.Daar de cognossementen der lading, met inbe- grip van het voor de Nederlandsche re geering bestemd gedeelte voorzien waren van de clausule „aan order", sprak daar- uit naar de voorschriften der Duitsche Prisenordnung, die op dit punt de voor schriften der Engelsche Prijzenregle- menten heeft overgenomen, een rechts- vermoeden voor de vijandelijke bestem- ming der lading. De commandant der duikboot kon on der de gegeven omstandigheden dit ver- moeden niet voor wederlegd houden, zoo- dat hij schip en lading neembaar achtte en het schip volgens de met de Londen- sche Declaratie overeenstemmende voor schriften der Duitsche Prisenordnung vernietigde, nadat hij gezorgd had voor de redding der bemanning. - Intusschen heeft de Nederlandsche re geering offieieel aan de Duitsche regee- ling verklaard, dat het vernietigd graan inderdaad voor haar bestemd was en die- nen moest voor de behoeften der Neder landsche bevolking. Op grond van die verklaring welke, gelijk van zelf spreekt, geen twijfel toeliet, moest het tegenbe- wijs voor het vermoeden van vijandelij ke bestemming beschouwd worden gele- erd te zijn, zoodat noch dit deel der la ding, noch het schip neembaar was. On der die omstandigheden heeft de Duit sche regeering uit overwegingen van goede nabuurschap zich bereid verklaard zonder afwachting van een prijsrechter- lijke uitspraak het aan de Nederlandsche regeering toebehoorend deel der lading alsmede het schjp, te vergoeden, terwijl bet overig deel der lading aan de be doelde uitspraak onderworpen zal wor den. De Koningin-Regentes. Wolff seint uit Berlijn aan de N.R.C Naar wij vernemen zal het Nederland sche poststoomschip Koningin-Regentes dat onlangs als prijs opgebracht is.' weer vnjg-elaten worden. Dit stoomschip werd den lOden dezer op weg van Vlissingen naar Londen, in de ouuit van het vuurschip Noord- Hinder volgens het prijsgerecht door een Duitsche duikboot aangehouden. Daar een grondig onderzoek van het stoom schip op de plaats van aanhouding uitge- sloten was wegens de mogelijkheid dat ei vijandelijke strijdkrachten op zouden dagen, is het stoomschip naar Zeebrugge en vandaar naar Oostende gebracht Uit een onderzoek bleek, dat de kapitein en de telegrafist van het stoomschip drade- looze^ telegrammen afgezonden hadden, om Nederlandsche ooiiogsschepen op te roepen. Daar deze dradelooze telegr ru men ongetwijfeld ook door Engelsche strijdkrachten ter zee opgevangen had den kunnen worden, konden zij als een ondersteuning uit nalatigheid van* 's vij- ands oorlogvoering ter zee. beschouwd worden. Verder bleek,. dat drie leden van de bemanning van het stoomschip hulp verleend hadden aan 'n Engelschen koerier, door n.l. op zijn verzoek zijn koe- rierszak onder de postzakken, die het stoomschip vervoerde, te verstoppen. Te- geii deze drie Nederlahders is wegens hulpverleeiiing aan den vijand een onder zoek voor den krijgsraad aanljangig ge- maakt. De post van het stoomschip wordt, naar wij vernemen, op contrabande, pa- pieren geld, handelspapieren, die geen- dosseerd kunnen worden en verkoopbare effecten onderzocht en van de uitkomst van dat onderzoek wordt de verdere ver- zendi ig afhankelijk j r -Id. t, J iret stoomschip zelf vrijgelaten gal vmrden. Daar uit het optreden van een deel der De Burgemeester der Gemeente TER NEUZEN brengt ter kennis van wie het aangaat. inzonderheid van de in het jaar 1898 geboren mannelijke per sonen, dat bij de llilitiewet (Staatsblad 1912, No. 21) het volgende is bepaald Artikel 12. Belloudens het bepaalde in art. 13 wordt voor de militie ingeschreven lo. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die op 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar heeft volbracht, binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie woonplaats heeft, of wiens vader, moeder of voogd op genoemd tijdstijj.-in een dier Rijken woonplaats heeft 2o. icder meerderjarig/- mannelijk Nederlander, die op, genoemd tijdstip in een der genoemde Rijken woonplaats heeft 3o. ieder mannelijk niet-Nederlander, die op noernd tijdstip ingezetene van het Rijk is. 2. Voor gehouden A. de minderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft; lo. indien zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats beeft en gedurende de -vooraf- gaande achttien maanden in het Rijk of in de kolonien of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen woonplaats gehad heeft 2o. indien iiij zelf gednrende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of in de kolonien of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen woon- plauts jj-ehad heoft, tenzij hij in den zin de/.er wet een vader of moeder heeft en deze elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft; B. de meerderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en gedurende de vooraf gaande achttien maanden in het Rijk of in de kolonien cf bezittingen des Rijks in andere wereld deelen woonplaats gehad heeft. 3. Voor de toepassing van het bepaalde in het vong lid wordt gehouden voor minderjarig hij, die minderjarig is in den zin der Nederlandsche wet voor meerderjarig hij, die meetderjarig is in den zin der Nederlandsche wet rust de ingezetene in den zin dezer wet wordt Artikel 13. Voor de militie wordt niet ingeschreven lo. de ingezetene niet-Nederlander, die blijkt te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan den verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicht bet beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. 2o. hij, die blijkt in de kolonien of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen woonplaats te hebben mits dit niet zij ter zake van krijgsdienst. Artikel 14. 1. De inschrijving geschiedt van hem, bedoeld in art. 12 eerste lid, onder lo. lo. a. zoo zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder.of voogd b. zoo hij binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente zijner woonplaats, tenzij hij in den zin dezer wet een vader, moeder of voogd heeft en deze in eene andere gemeente binnen het Rijk plaats heeft c. zoo. zijn vader, moeder of voogd in het Duitsche Rijk en hij niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de^gemeente Amsterdam; d. zoo zijn vader, moeder of voogd in het Koninkrijk Belgie en hij niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente Rotterdam e. zoo hij in het Duitsche Rijk en zijn vader, moeder of voogd niet, binnen het Rijk of in het Koninkrijk Belgie woonplaats heeft, in de gemeente Amsterdam zoo hij in het Koninkrijk Belgie en zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk of in het Duitsche Rijk woonplaats heeft, in de gemeente Rotterdam 2o. van heih bedoeld in art. 12, eerste lid onder 2o. a. zoo hij woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente zijner woonplaats b. zoo hij woonplaats heeft in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam c. zoo hij woonplaats heeft in het Koninkrijk Belgie, in de gemeente Rotterdam 3o. A. van hem, bedoeld in art. 12, eerste lid onder 3o., indien hij minderjarig is a. zoo zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd b. zoo hij in den zin dezer wet geen vader, moeder of voogd heeft of zoo zijn voogd niet binnen het Rijk woonplaats hoeft, in de gemeente waar hij zelf woonplaats heeft B. van hem bedoeld in art. 12 3o., indien hij meerderjarig is in de. gemeente, waar hij woonplaats heeft. 2. De in het vorig lid als plaats van inschrijving aangewezen gemeente is die, waar de woonplaats gevestigd is of was op 1 Januari van het jaar, vol gende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18e levensjaar volbracht. Ten aanzien van hem wiens inschrijving te Amsterdam of te Rotterdam moet Ge schieden wegens woonplaats onderscheidenlijk in £et Duitsche Rijk of in bet Koninkrijk Belgie, wordt de gemeente, waar de inschrijving moet plaats hebben. bepaald naar het Rijk, waar de woonplaats gevestigd is of was op 1 Januari van het jaar, volgemle op dat waarin de in te schrijven pqrsoon het 18c levens jaar volbracht. eerste lid, onder Artikel 15. 1. Hij, die volgens art. '12 moet worden inge sehreven, is verplicht zich daartoe aan te geven bij den burgemeester der gemeente, waar de inschrijving moet .geschieden. 2. Indien hij ongesteld of afwezig is verplichting tot het doen van de aangifte: a. indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd, mits de vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie woonplaats heeft, of indien de voogdij is opgedragen aan een rechtsper soonlijkheid bezittende vereeniging, aan eene stichting of aan eene instelling van weldadigheid op de bestuurders b. indien het een meerderjarige betreft, die onder curateele staat, op zijn curator. minderjarige, die in den zin dezer wet geen vader, moeder of voogd heeft, of wiens vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in bet Koninkrijk Belgie woonplaats heeft, is, behoudens het bepaalde in het volgend lid, steads zelf tot het doen van de aangifte verplicht. 4> Hij, die is opgenomen in een der art. 16 ver- melde gestiefiten en inrichtingen of behoort tot de in bet tweede lid van genoemd artikel bedoelde per sonen dan wel in dienst is bij de zeemacht, bij het legep hier te lande of bij de koloniale troepen, be- hoeft niet ter inschrijving te worden aangegeven •5. De aangifte geschiedt in do maand Januari van net jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18e levensjaar volbracht. 6. Voor hein of haar, die tot het doen van de aangifte verplicht is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelijk gemachtigd. Artikel 16. 1. De bestuurders van krankzinnigen-, idioten- doofstommen- en blindengestichteu, van gevangenissen van njkswerkinrichtingen, van rijksopvoedings-ge- stichten en van tuchtscholen zenden jaarlijks voor 10 Januari eene opgave, ingericht in den door Ons te bepalen vorm, van de daarin opgenomen manneliike personen, die alsdan voor de militie mo'eten worden ingeschreven, aan Onzen commissaris in de provincie binnen welke de inschrijving moet plaats hebben. 2. Ten aanzien van de mannelijke personen, die ingevolge art. 39 van het Wetboek van Strafrecht ter beschikking van de Regeering zijn gesteld en niet m een Rijksopvoedingsgesticlit zijn opgenomen, schiedt gelijke opgave vanwege Onzen Minister van Justitie. 3. De inschrijving van de in het eerste en het tweede lid bedoelde personen, zoomede van die, welke in dienst zijn bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, geschiedt overeen- komstig door Ons te geven voorschriften. Artikel 17. 1oor de militie wordt ook ingeschreven of wordt opnieuw ingeschreven lo. ieder minderjarig mannelijk Nederlander die na 1 Jaaiuan van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en voor hetintreden van het 21ste levensjaar zijne woonplaats binnen het Kijk, in iiet Duitsche Rijk of in het Koninkrijk .Belgie gevestigd heeft en wiens vader, moeder of voogd niet reeds in een dier Rijken woonplaats had 2o. Ieder minderjarig mannelijk Nederlander,'die niet in een der genoemde Rijken woonplaats heeft, doch wiens vader, moeder of voogd na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het lode levensjaar volbracht, en voor het intreden van diens 21ste levensjaar zijne of®hare woonplaats binnen een dier Rijken gevestigd heeft; 3o ieder mannelijk minderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht en voor het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnteuw Nederlander is geworden, zoo hij of zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie woonplaats heeft; 4o. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het lode levensjaar volbracht, en voor het intreden van het 21ste levensjaar zijn woonplaats binnen het Rijk,in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgie gevestigd heeft; J 5o. ieder mannelijk meerderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en voor het intreden van het te levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hij binnen het Rijk, in het Duitsche hijk oi in het Koninkrijk Belgie woonplaats heeft; bo. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij hot I8de levensjaar volbracht, en voor het intreden van het _lste levensjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden in den zin van art. 12, tweede lid 7o. hij, die voor het intreden van het 21ste levens jaar ophoudtte verkeeren in een der gavallen, be doeldin art. 13, indien hij overigens, hetzy volgens arts lz, netzij volgens het hiervoren onder lo.—60. bepaalde ingeschreven zou moeten worden. 1. Met betrekking tot het bepaalde onder lo.—60 gelden art. 12, laatste lid, en art. 13. 3. Ion aanzien van de gemeente, waar de in schrijving of de inschrijving opnieuw moet geschieden, geldt art. 14, eerste lid, met dien verstande, dat de plaats van inschrijving wordt bepaald naar de ge nu ante oi het Rijk, .waar de woonplaats'gevestigd is 01 was op den (lag, waarop de in te schrijven persoon of zijn vader, moeder of voogd is geraakt in een der 111 net eerste lid van dit artikel omschreven gevallen. Ion aanzien van de aangifte of opgave ter in- 2. Met gevangenissrraf van ten hoogste twee maanden of geMboete van ten hoogste zes honderd gulden wordt gestraft hij, die opzettelijk een der in het eerste lid bedoelde ieiten pleegt. Bij de in art. 15 vermelde aangifte ter inschrijving bestaat gelegenheid on op te geven de reden van vrijstelling die de in te schrijvenjiersoon vermoede- lijk zal kunnen doen gelden. •jggfBT' Waar in het bovenstaande sprake is van vader, moeder of voogd, heeft zulks betrekking op nunderjarigen en sCrekt de uitdrukking .vader" voor het geval dat de vader de ouderlijke machtof de voogdij uitoefendde uitdrukking „moeder" vaor het geval dat de moeder de ouderlijke macht of de voogdij uitoefenten de uitdrukking „voogd" voor het geval, dat over den minderjarige voogdij wordt uitgeoefend door een ander dan den vader of de moeder. De uitdrukking curatorheeft betrekking op meerderjarig en en strekt voor het geval, dat dezen onder~curateele staan. II (pxrin het bovenstaande sprake is van woonplaats wordtten awnzien van hen, die geen vrijwillige woonplaats hebben dat zijn o. a. de minder jarig en daaronder verstaan de plaats, waar zij werkelijk wonen, en, zoo deze ontbreekt, de plaats van verblijf. Door of voor hen, die elders geboren zijn, behoor bij het doen van de aangifte ter inschrijving te worden overgelegd een uittreksel uit het geboorte- register, welk uittreksel op aanvrage kosteloos wordt verstrekt. r Ter Neuzen, den 1 December 1916. De Burgemeester voornoernd, J. HUIZINGA. schnjving of ter inschrijving opnieuw gelden de artt. en lb, met dien verstande, dat de aangifte schiedt binnen dertig en de opgave binnen tien da; 15 J rolieu del2"en den dag. waarop de in te schrijven persoon of zijn vader, moeder of voogd is geraakt in een der m het eerste lid van dit artikel ornschreven gevallen. 1. Artikel 102. of „oi.^ettheChte"iS ^ai1 ten ho°g3tt' veertien dagen geldboete yan ten hoogste honderd vijftig gulden wordt gestraft de in art. 15, eerste of tweede hd bid tP/rTn ,dlegene der in laatstgenoemd id bedoelde bestuurders, die niet voldoet aan eene hem by dat artikel of bij art, 17, vierde lid legde verplichting. III I I 11 T II I I. I I IMW JP

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1