I E.-K. Medekissers! L. J. Geelhoedt. VAN D A L E N, U koopt Loop der ijevolking van Ter Neuzen. Landbouwberichten. Laatstg Berschten. Financieel Overzicht. IS. ADRIAANSENS, GEMENGDE BERlCHTEfl. BURGERLIJKE STAND, ADVERTENTIE N. KANTONG EUEC1 IT TE TER NEUZEN. RECHTSZAKEH Naar wij vernejaen, is door de Engel- sche regeering vergunning toegestaan voor den uitvoer uit Engeland naar Ne- derland van 5000 ton zwavelzuren am- moniak. De prijs, waarvoor de Kunst- mest-rommissie deze meststof distribu- eert, zal tusschen 25 en f 30 per 100 K.G. zijn; dezer dagen werd de meststof nog verkocht in den vrijen handel voor rond de 50 per 100 K.G.een -enorm prijsverschil dus. Op 18 November. Een verouderde briefkaart. De firma Jansen en Tilanus te Frie- zenveen verzond 27 Juni 1872 een brief kaart aan het adres der firma Meijling en Ledeboer te Borne. De briefkaart kwani in een Duitsch dorpje van denzelf- den naam en is daar 45 jaar blijven lig gen. 17 jl. kwam ze te Borne en nu Vrij- dag jl. werd ze als onbestelbaar aan de firma Jansen en Tilanus teruggezonden. Een zetel in den Landdag te koop! INGEZONDEN STUKKEN. Po&itte der Stootnsehepen- SAS VAN GENT. TANDAB F 55, droawerijstraat (hoek Havenstr.) Ter Nenzen, bet yoedkoopst uwe Horloges, Goud- en Zilverwerken bp Horlogemaker, Korte Kerkstraat 8. iNSiyiLEEi van ond Goud, Zilver en Bloedkoralen tegen hoctgste waaede. sloot. Ofschoon er dadelijk voldoende hulp was, haalde men evenwel het dier dood aan den kant. 't Rooken onder de jeugd neemt hier verbazend toe. Jon gens van v-pf jaar oud ziet men volop cigaretten rooken. Zoo ook steken scholieren bij't uitgaan der school een cigaretje ol een pijpje op. Van dat rooken zpn in vele gevailen de ouders de schuid. 't Ware, te wenschen dat tegen dat rooken eens flink geageerd werd, want bij sommige kindereu kan men goed de gevoigen van deze kwaal bespeuren. AXEL. Dinsdag gaf de rederijkerskamer //De Herleviug" alhier voor een goed bezette zaal hare 2e uitvoering in dit seizoen. Het programma bestond ditmaal uit een blp- spelletje en voor de rest voordrachten meest van muzikalen aard. De voordrachten werden zeer goed gezongen en op meester- lijke wijze geaccompagneerd door den beer J. Bierle Jr. Tusschen de verschillende nummers werd zeer mooie muziek gegeven door viool, clari: ette en piano, wat, gezien het applaus, door het publiek ten zeerste werd op prijs gesteld. Na afl oop van de voorstelling bleef het- publiek nog langen tijd gezellig bijeen. f/De Herleving" kan met voldoening op deze /uitvoering terugzien, en is naar aller voor- deel den steun van de ingezetenen van Axel waard. De vereeniging moet in de toekomst veel barer beste krachten missen en het is niet zeker dat zij zich zal kunnen blijven handhaven. H U L S T. Op ae marlct stond 11. Maandag op een *o-p<stallelje uitgestald een codec tie Duitsche soldaatjes, welke de aandaclit trok van een Belysche vluchtelinge. Woeaend over deze uitstalling trad zij op den kramer toe en overlaadde hem met allerlei scheldwo-ord-en, terwijl zij hem een vuistslag in 'taangezicht gaf. en zich ver- wijderde, op welk oogenblik zij den vuistslag door een niet zachten schop terug kreeg, terwijl de koopman intusschen de vrouvv de verzekering gaf, de volgende week met eene grootere Duitsche legermacht te zul- len terugkeeren. Een brulale smokkelaarsstreek. De sniokkelaars te Oostburg hebben he- vdennacht 'n brulaal stulcje uitgehaald. Om de ontdekking en controleering lumber 'duistere wegen minder gemakkelijk te ma- ken, hebben zij op een gedeelte van de grensstceek de telefoondraden doorgekmpt. JZeli's n add en zij de brutaliteit langeeinden telefoondraad in him zak te steken en de pore-eleinen do-pjes te rooven. Een onder- zoek naar de daders wordt ingesteld. (H. Crt.) MIDDELBURG. Burg, en Weth. hebben bekend gemaakt, dat het van Woensdag 6 December af zal verboden zijn, na 8 uur 's avonds ('s Zater- dags na 9 uur) in winkels, winkelkasten, kappersa'ions, enz. en in voor het publiek toegankelijke lokaliteiten na 11 uur des avonds gas- of electrisch licht te brandeD. Bij overtreding van dit verbod zal de be- trokkene geheel van het verkrijgen van gas of eleetriciteit worden verstoken. Zitting van 17 November 1916. VeroordeeW zijn teir zake van: Overtreding venortlening van den Commandant in Zeeland. C. B. A., drogist te Axel en A. D., winkelier te Ter Neuzen, elk tot eene boete van f 25, subs. 10 dagen hecht. voor ieder, met bevel tot teruggave van het in beslag genomene. Overtreding Algem. Regl. v. Politic voor rivieren enz. J. L. B., schipper te Rotterdam, tot eene boete van 15/subs 10 dagen hecht. C. 1'. P., schipper te Axel, tot eene boete van f 10, subs. 5 dagen hecht. Overtreding Leerplichlwet. I. d. G., arbeider te Axel, tot eene boete van f 15 subs. 10 dagen hecht. P. J. bootiverker te Ter Neuzen, tot eene boete van 15, subs. 10 dagen hecht. P. R., arbeider, en A. v. H., arbeidster, beiden te WstdorpeJ. L. P., visscher te Philippine, elk tot eene boete van f 6, subs. 6 dagen hecht. voor ieder. W. C. V., zonder beroep te AxelD. d. P.. arbeider te Zaamslag A. v. IJ.,Jeurder te Axel en M. C. W., werkman te Zaamslag, elk tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. voor ieder. Rijwieiovertreding. P. F. d. N., landbouwer te Ter Neuzen; R. v. d. C., slager te Axel en P. J. D., landbouwer te Zaamslag, fedcr tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. D. S., landbouwersknecht te Zaamslag- C. D., werkman te UoekG. F. D., electrieien te Ter NeuzenA. d. K., voermau aldaarJ. G., iandbouwarsknecbt te Boaehkapelle en J. H., metselaar te Axel, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor ieder. Rijiden mel een voertuig zonltler iichl. C. A. S., voerman te Ter Neuzen en C. J. R., landbouwer te Axel, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. vooi ieder. Ox erl reding tier Drank wet. A. d. V., herbergier te Ter Neuzen, tot eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht. R. M. V. en A. A. E. V., beiden bierhuishouder te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. voor ieder. Openbare dronkenschap. J. C. V., landbouwerskn'echt te Axel, (4e herh.), tot 14 dagen hecht. P. G., zonder beroep te Sas van GentC. B., zonder beroep te Ter Neuzen en E. Z., werkman te Sas van Gent, ieder tot eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht. voor ieder. I Jerbergov ertreding. A. A. v. d.S., herbergierster te Ter Neuzen en M.J. R., herbergier te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. voor ieder G. C. L. d. N., handelaar; P. F. d. W., metselaar en E. Z., werkman, alien te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. voor ieder. Overlreding Politic verord. van Westdorpe. R. v. d. V., fabrieksarbeider te Westdorpe, tot eene boe'e van f 1, subs. 1 dag hecht. M. I. v. L., herbergierster aldaar, tot eene brete van 2, subs. 2 dagen hecht. Overtreding Arbeiklswel. P. v. L., vlashandelaar te Axel, tot eene boete van 5 X 2, subs. 5x2 dagen hecht. Grensovertreding. L. K,, arbeider te Sas van Gent, tot eene boete van f 5, subs, 5 dagen hecht. Opgteven van cen valsehen naam. L. I., metselaar te Westdorpe, tot eene boete van f 0.50, subs. 1 dag hecht. Vrijgesproken: L. v. C., broodjager te Ter Neuzen. Teruggave bevolen aan de ouders zondier straf in de zaak van: J. P. A. IF, besteller te Ter Neuzen. Zitting van, 28.November 1916. K. S., oikI 33 j., metaalslijper, een Duitsch- deserleur, gedetmeerd Le Mididelburg werd beklaagd dat hij op 21 October 1916 le Br-eskens uit een werkkamer en een slaap- kamer van de woning van H. Meijer, heeft weggenomfin 3 irijksd, 3 zilvierbons van f 2,50, 3 zi'vernons van 1, vijf eenfrancstukken en 4 liorlo-ges, na zich den toegang tot die ka triers te hebben verschaft door inklimming door een raam, een en ander met het oog- merk om zich ©en en ander toe te eigenen. Getuige II. Meijer is op 21 October eenigen tijd van liuis geweest en toen hij terug kwam was het raam opigeschoven en mistte hij eenig geld. Beklaagde bekende het ten fast© gelegde. Als tolk fungeeixle de heer Mr. J. J. Heijsc. Op een vraag van den officier zeidc be klaagde, dat hij eenst te Rotterdam werk haa gevonden, maar dat men hern bang maakle voor uitlevering en dat hij toen vluchtte. De officier eischte vier maanden gevange- nisslraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger-, Mr. J. F. van Deinse, refe- reerde zich iaan den uitspraak der reclitbank. Beklaagde vroeg nog een liclite straf, om- dat hij uit angst handelde. A. N., oud 21 j., landbouwer en A: C. N., oud 47 j., landbouwer, beiden te Jvoewach t. werden beklaagd dat zij op I October 1916 te Koewacht opzettelijk ge- welddadig Aloysius Steenaert Siebben (ge stagen en bloedend verwond. Eisch f 15 boete of 30 dag#n gevangenis- straf voor ieder. De beklaagden ontkenden beslist, de mis- handeling te hebben gepleegd, doch de ge- tuigen Steenaert hielden vol, dat dit wel het (geval was. Op een vraag van (den verdediger, Mr. Adriaanse, zeiden getuigen dat het wel donker was, maai- toch niet zoo donker, of zij konden beklaagde goed herkennen. De verdediger vroeg vrij&praak. A. v. D., oud 72 j., zonder beroep te Graauw werd ten laste gelegd dat zij in den nacht van 11 op 12 October 1916 te Graauw opzettelijk gewelddaidig Marie Hof- man met een lat op 'thoofd heeft gestagen. Het betrof liier een kwestie over een schut door I). op het erf van getuige Tli. Boogaert geplaatst, welk schut deze weder afgebroken had. Getuige M. Hofman en Th. Boogaert hiel den vol, dat beklaagde wel degelijk siloeg. Beklaagde ontkende dit en twee getuigen a decharge, P. Leeraar en J. Leeraar, die bij bet standje om 12 uur 's nachts aanwezig waren verklaarden dat het ten laste gelegde met waar i s. De eisch luidde f 10 boete of 20 dagen. De verdediger, Mr. J. Aidiriaanse, was met den officier leer®, dat bet hier -een oude twist gold en dat het in den nacht afbreken van bet schut reeds irriteerde, wat reeds een r-eden zou zijn voor ontslag van rechtsver- volging, maar gezien ook de verklaringen van de twee getuigen Leeraar vraagt spreker vrij- spraak voor beklaagde. A. v. d. V.. oud 35 j., vrouw van G. L. B.. w-onende te St. Jansteen, werd be klaagd dat zij op 9 October 1916 te St. Jan steen opzettelijk igew-elddadig Anastatia de Bechter, wed. de Jonge, met een klomp heeft gestagen en bloedend verwond. Eisch f 15 boele of 30 dagen hechtenis. Bi. 'Di., oud :S1 ij., cxpediteur te Ter Neuzen werd ten laste gelegd dat hij op 8 September 1916 te Sas van Gent opzette lijk den kommies bij 's Rijksbelastingen M. H. F. Emans, (evens onbezoldigd rijksveld- wacbter, -die aloaar surveilleerde, heeft be- leedigd. Hij zoude oen commies Eemans toege- voegd hebl>en: „ploert van een vent!" Beklaagde gaf te kennen, toen bij zich met twee dames bij de grens bevond, om zich naar Belgie te beg-even, om de wijze waarop de commies ten opzichte van een der dames O-p,trad, tot idie dame le hebben gezegd: „Wat een plo-ert van een vent". De officier van justitie m-eende, dat er wel degelijk beleedigd i-s en eischte 20 boete of 40 -dagen hecht. De verdediger, Mr. H. J. C. de Grootwees er op, dat hier g-een sprake is van bet toe- voegen van beleedigende w-oorden aan den commies en het ten laste gelegde nietbewe- zen is. Pleiter vroeg vrijspraak of een de- men le straf. Gedurende de afgeloopen week hebben zicb in deze gemeente gevestigd: A. L. de Lpeuw, arbeider, Noordstr. 22, uit H. L. Zwaluwe. D. v. d. Meuien, zonder beroep, van Bovenstr. 1, uit Everdingen. J. de Wit, ecboenmaker, Dekkerstr. 42, uit Utrecht. C. v. d. Boomgaard, chauffeur, Dijkstr. 61, uit Kapelle. P. J. Fagel, verpleegster, Westkolkstr. 8/10, uit Goes. 0. L. A. Cools, zonder beroep, Kazernestr. 10, uit Tilburg. A. P. H. J. Kolster, dienstbode, Nieuwe- diep 63, uit Wassenaar. M. P. de Zeeuw, dienstbode, Baandijk 33, uit Hoek. E. Pardon, dienstbode, Noordstr. 2, uit Hengstdijk. Vertrokken: A. J. Grootaert, werkman, P 98, naar Hoofddorp. J. C. Meeusen, zonder beroep, Rose- gracbt 10, naar Sas van Gent. J. J. J. v. d. Molen, zonder beroep, Vlooswijkstr. 69, naar 's Gravenbage. P. A. Jansen, werkman, 0 193, naar Axel. A. L. H. Gernaep, industrieel, Schutters- hofweg 8, naar Breda. Het Amsterdamsche politierapport deelt mede dat Zaterdag op 18 November in de Leiaschestraat een oegerjarige knaap zoodanig door de koude bevangen is, dat hij ineenzakte. Na in een nabijgilegen maga- zyn te zjjn bijgebracbt, is de stakkerd naar ,zijn woning vervoerd. Neifkramp. Te Stavenisse is ebn geval van nektramp goconstateerd bij -een jongetje. Aan iten i;loo4 cnisnapt. Het echtpaar St., aan den Looiscbenwreg te Ap-eldooru kwam gislerenmorg-en niet be- neden. De kindeten werden ong-eru-sL en gingen eens kijken. Tot hun ontzplting lon- den zij vader en moedier bewusteloos te bed liggen, terwijl in bet slaapvertrek der ouders een sterke gaslucht viel waar te nemen. Zo-o s-poedig mogelijk werd genees- kundige hulp gehaald; aan geneesbeerenge- lukte 't-met behulp van bet zuurstofappa- raat beide weer bij te brengen: het was op 'tkantje af. Het ongeluk is te wij ten aan de onvoor- zichtigheid, dat een kleedingstuk aan de gas kr a an was opgehangen. Draadloozc Selegrafie. Naar Het Yolk verncem t, is met den steun van verschillende groote reederijen in voor- bereiding de oprichting eener Nederlandisclie maafcschappij voor bet maken en leveren van radio-loestellen aan bo-ord van Nederland- sche en andere schepen, met het doel om zich vrij te maken van de Engelscbe mar- coni-maatscbappij en de Duitsche Telefun- kenmaalischappij. Als ingenieur «al optreden de heer Tulker, ingenieur bij de Rijks- tel-egraaf en eenig© jaren geleden ingenieur bij de Marconi-maatschappij. YernielzuchJ. De vorige week had bet gemeentebestuur van Huizen een rij boomen doen planlen langs den straatweg Huizen-Blaricum. In den nacht van Zondag op Maandag lieeft een viertal beruchte indivi-duen een zeven- tiental dier boompjes gelieel vernield en een vijf-en-dertigtal uit den grond gelrokken en.over den weg en de trambaan geworpen. Ook hebben ze nilg een paar pompen in liel dorp vernield. Proces-verbaal is opge- maakt. Minder bier. Tengevol-ge van de prijsv-erbooging van bet bier is het bierverbruik te Maastricht vermin-derd met 10 pCt. Rubber in de vlampijpen. Aan het „Eindh. Dagbl." wordt uit B-oxtel gemeld Uit de vlampijpen eener spoorweglo-oomo- tief, die gereed slond voor Venlo, haalde de -conducteur van ons distributiebureau gisteren een groote hoeveelbei-d levensmid- delen en voor ruim 1000 gele rubber. Een vrouwelijke iaxicbauffeur? D-e kan.s bestaat, dat d-e eerste vrouwe- lijke taxicbauffeur birmenkort haar diensteu aan het Amsterdamsche publiek zal aan- bi-eden. De -sollicileeriende juffrouw is geen nieuwelinge in het vak, want teAntwerpen heeft ze ;als taxichauffrice reeds eenige jaren practijk achter d-en rug. Ze heeft het plan voor eigen rekening te gaan wer- ken, zoo-dat we dus twee nieuwigheden in onze b-oofdstad krijgen, ten eerste een vrou- webjk stalionnecrend chauffeur, ten tweede iemand, die voor eigen rekening werkt. Ze zal dan voor de politie proef moeten rijden. De vrije zee. Een schipper ter haringvangst werd door zijn reederij onderhouden over het varen in z.-g. verboden vischwater, wat aan die reederij heel wat onaangenaamheden had be- rokkend. De schipper verdedigde zicb als volgt: ,sIk lieb altijd gehoord en daar houd ikmij t>ij, -dat de zee id van de Oppermaj-esteit en dat men daar maar niet met een sluk krijt een streep Over kan trekken. zooals de jongens bij het knikkgpen, Zwemmen er visschen en wee? ik bet, dan ga ik daar zellen." (Nieuwe Ct.) Een aardig -staaltje van de politick© toe- -standen in Mecklenburg geeft leen advertentie in het Berliner Tageblatt", waarbi een Mecklenburgsch riddergoed te koop wordt aangeboden. De armonce vermeldt uitdruk- kelijk, dat zetel en stem in den Landdjag bij den koop inbegrepen zijn. EERSTE KAMER. Nadat Minister Van Gijn de porlefeuille- kweslie had gcstekl, werd hei onlwerp lot wijziging der sueeessiewei met 22 tegen 18 sleinnien verworpen. Op verzoek van den Minister werd jlaarop de beraadslaging over de verder-e helasiing-cjilwerpeu verdaagd. Ter Neuzen, 27 November 1916. Gisteren ontving ik een anoniemen brief waarin mij op vrij beftigen toon verwelen wordt als zou ik een voorstander zijn van bij de wet gereg-eld gen-eeskunidig to-eziclit op te sluiLeu buwelijken en zou willen mede- werken tot he! tot stand komen van zulkeen toezicbt. De s-cbrijver van den brief heeft het raads- ver-slag van 23 November j.l. niet goed ge- lezeu of in elk jeval mijn bedo-eling niet begrepen. Ik heb gezegd dat m. i. bet doel van d,e adressanten waarid-ecring verbient,n. i. om, door meer kennis le verspreiden belreffende de ernsbge gevaren die jonge vrouwen bij bet sluiten 'van -een huw-elijk bo'v-en bet boofd kunnen hangen, te trachten die gevaren te bestrijden. Ni-emand zal toch wel beweren dat bet afkeuring verdient als ouders van huwbare doc'nter-s op de ho-ogte gebracbt worden van mogelijk dreigend-e onh-eilen en een goeden raa-d ontvangen hoe zij die o-n- heilen voor bunne kinderen kunnen afwen- den - waarvoor in den regel eenig uitstel van verloving of buWelijk volaoenue zal zijn. Ik zou no-3 niet eens zoover willen gaan om geneeskundig onderzoek als regel, voor elk geval te will-en aanbev-elen. Ik heb in de raadsvergadering duid-ebjk ge zegd dat ik zeer .slerk zou zijii teg-en een "bij de wet geregeld toezicht. D-e beJoeling is il- leen ouders voor te iichteu en van goeden raad te dienen. Ik verldaar mij st-erk tegen wettelijk toezicht, omdat ik zo-o iets een in de lioogste mate ongeoorloofd ingaajpen op de persoonlijke vrijbeid zou achten en van meening ben dat de zorg voor het t-egen- woordig en toekomen-d welzijn van de jongere geslachten in de eerste plaats bij de ouders berust. De schrijver van den brief kan er zeker van jzijn dat bij geen sterker l-eg-enstander kan zijn van ingrijpen van den wetgever in dezen, dan ik zelf. Dr. H. B. VAN NES, 25-11-16. De geheele week heeft de beurs bijna niets te beteeken-en gehad. De Amerikaanscbe waar- den lagen stil en ook in de an-d-ere boeken Was weinig of niets le doen. Alleen Zaterdag was de stemming ter beurze bepaald beter, hetgeen voornamelijk tot uitdrukking lcwam in de Amei-ikaansclie fond-sen en de cultuurondememingen. Steels noteeren 124i/2, Anaconda Copper 206. American Hide Leather 7434 Central Hide Leather 120. Wat Cultuuraandeelen betreft Iraden aan- deelen Handelsvereenigiug Amsterdam slerk op den vo-orgrond. De koers dezer aan-dieelen is weer sterk vooruitg-egaan. De ko-ers overi- gen-s van bij de suikercultuur geinteresse-erde, waarden genoot ook van de gunstige stand der suikermarkt. De geheele af-deeling sluit vast. Handels- vereeniging Amsterdam 449, Java Cultuur 420, Preanger Regentscbappen 96, Tels Handelsmaatschappij lloi/g. Ook de Rubbers, hoewel weinig v-erand-erd kunnen bunne vasle koei-sen goed behouden. De stemming voor deze waard-en blijft bij voortduring gun-sbg. De produktie gaat steeds crescendo, tervvij] ook de prijs van Rubber zoowel te Lon-den als hier vast blijft. Men behoeft geen vrees te koesteren, dat rubber in den eerst vol gen-den tijd onverkoopbaar zal zijn. Amsterdam Rubber 227, Nederlandscbe Rubber 85, Amsterdam Java 82. Petoleumwaarden stil, als gevolg der toe- stand in Roemenie. Geconsolideerde Petro leum met een slotkoers van 1611/2, Orions 54, Korinklijke Petroleum eenige p-rooenten lager, Noteering 518. In Scheepvaartaandeelen gaat bijna niets om. Van koersachleruitgang kan nu niet bepaald worden gesproken. Holland-Ame- rikalijn zoowel als Koninklijke Ne lerl. Stoom- boot-Maatscliappij konden Zaterdag iets ver- betereu. De slotkoers van eerstgeno-emd fonds was 411, tegen 111 vorige week, terwijl het laat-ste 255i/s tegen 259 noteerde. Gedurende de laatste weken, ligt de handel in Tabakken bijna geheel slil. Dit was ook deze week weder li-el geval. Amsterdam Deli 2383,4, Amsterdam Serdang 143i/a, Senenbak 520. Nederlandscbe Staatsfon-dsen over bet alge- meen een wemig zwakker. 5o/o Nederland noteerde 102 9/16. 41/2 _°/o Nederland 101, 3 0/0. Cert. Nederl. Werk. Schuid 763/4, 2Vs °/o idem 64 5/8. Ook Indie 1915 en 1916 ids achteruitgaand, Noleeringen voor beide soor- ten 1003/8. Hongaarsche fondsen weder tegen lagere koersen. 4 0/0 Hongarije 1892 1910 37 1/8. De \raag naaf Russen neemt 4n den laat- sten tijd weer eenigszins toe, als gevolg van de vereenvoudigde bepalingen voor het in- casseeren der coupons. A'le wiss-elno teeringen reageerden deze we6k aanzienbjk. De Duitsche noteering is zelfs nog op 40,50 geweest, terwijl de Oostenrijk- scbe koers Woensdag henedeii 25 stond. Tbans werd er a He iets hooger. Londen 11.6734, Parijs 12.021/2, Berlijn 40.90, Wecnen 25,90. Geld op prolongatie 3 0/0. SCHEEPTAARTBEWEGING. Van 27 tot en met 28 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 11 binnenvaartuigen op- en 28 afgeschut, langs de Midden- sluizen 11 op- en 9 afgeschut. s.s. ELISABETH vertrok 21 Oct. van Buenos Ayres naar Rotterdam, s.s. MAGDALENA in lading te Buenos Ayres voor Rotterdam. s.s. CORNELIS vertrok 19 dezer van Rosario naar Rotterdam TER NEUZEN. Huwebjks-aangiften. 22 Nov. Jacobus Platteeuw oud 22 j., jm. en Susanna Maria van der Meer, oud 23 j., jd. 24 Nov. Leonard Wiskerke, oud 28j.,jm. en Janna Helena Tanneke Jurrij, oud 24 j jd. Adriaan van Baalen, oud 29j., jm. en Janna Jacomina Geertruida Laurens, oud 22 j., jd. Izaak van den Broeke, oud 26 j., jm. en Cornelia Aagje Pijpelink, oud 25 j., jd. IFuwelijks-voltrekkingen. 23 Nov. Jan Hofman, oud 18 j., jm. en Helena van Doeselaar, oud 20 j., jd. Geboorten. 21 Nov. Krijn. z. van Abraham van Hoeve en van Neeltje Suzanna van Hoeve. 23 Nov. Maria, d. van Cornelis Daniel van Wijck en van Clasina Sara Maria Vermeulen. Overlijden. 23 Nov. Pieternella Herrebout, oud 74 j., d. van Andries Francois en van Cornelis de Rijke. Huwelijks-aangiften. 4 Nov. Charles Maurice Vereecken, oud 20 j., jm. en Camilla Emilia Con- stantina Everaert. oud 21 j., jd. 10 Nov. Theophile \er«tiinge, oud 23 j., jm. en Irma Erherence De Wagenaere, oud 23 j., jd. 15 Nov. Gaston de Maeijer, oud 23 j., jm. en Elisa Maria Tournov, oud 22 j., jd. JHuwelijks-voJtrekkingen. 4 Nov. Maurice Julien Gouwy, oud 27 j., jm. en Paula Josephine Louise Reijniers, oud 23j.,jd. 11 Nov. Augustus Eduardus Genetello, oud 23 j., jm. en Elodie Virginie van Lent, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Nov. Leon Alfred, z. van Alphonsus Jacobus'Maas en van Maria Clementina Brackd. Overlijdeu. 1 Nov. Juliana Van Ilecke, oud 64 j., weduwe van Dominicus Verplanke. Heden overleed, na een kort- stondig lijden in den ouderdom van ruim 85 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder A. CS. OE FKE3AEREY, Weduwe van den WeledelGestrengen Heer J. 0. Peeters. B. SCHULJLENBURG— Peeters. M. SCHULJLENBURG. Den Haag. Wede. H.C. D. VAN DE VENPeeters. Ginneken. E. VAN NESPeeters Dr. fl. B. VAN NES. Ter Neuzen. M. PRINSPeeters. R. PRINS. Seattle U. S. A. Klein- en Achterkleinkinderen. Eenige en algemeene kennisgeving. Ginneken, Baronielaan 65,25 Novem ber 1916. Heden overleed na een korte ongesteldheid, onze geliefde Oom, MICHIEL BEDET, in den ouderdom van 76 jaar en 5 maanden. A. BLOK. H; BLOK. M. BLOK. Hoek, 28 Nov. 1916. Mijn hartelijken dank aan alien, die belangstelling toonden op 23 Nov. Ter Neuzen. J. v. LANGEVELDE. Harteiijk dank aan alien die blijken van belangBtelling gaven op mijn 80sten geboortedag. CHR. 'tGILDE. Driewegen, Ter Neuzen. Hiermede betuigen wij, mede namens wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belaugstelling bij ons huwelijk ondervonden. JOH. P. STOFFELS. Zw. STOFFELS—Kok. Ter Neuzen 25 Nov. 1916. Grijpskerk JDonderdag a.s. is de zaak wegens huwelijk van af 10 uur des voormiddags gesloten. Ter Neuzen. D. E. WOLFERT. is dagelijks te consuiteeren van 9—12 en van 2 —d uur. PJaaisen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen va.n Mond- en Tan-iziekren Tetefoion no. It5. De anti-rev. betreuren het, dat wij een candidaat hebben gesteld (zie Luctor et Emergo). Wij hadden dadelijk op den rechtschen candidaat, den heer A. Wieland moeten stem men. Hebben zij ons ooit voor een raadszetel willen helpen Begrijpt ge nu nog niet, wat sommigen onzer leiders beoogen Laten wij aan dien true niet mededoen, maar terstond als een flink protest onze stem geven aan den heer Dan wordt ook bet algemeen be- lang het best gediend. Wp staan er verbaasd over, hoe sommige menschen eene candidatuur dur'ven aan- vaarden. Men moet toch iets kunnen pres- teeren VELE R.-K. K1EZERS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2