De Oorlog. Be krijgsMrijven. GEMENGDE BERICHTEN. De Minister van Landbouw heeft voi gens de N. R. Crt. aan belanghebbenden de medede'eling gezonden, dat een derde gedeelte van de aanwezige lijnolie tegen f 48 per 100 K.G. moet worden afge- staan ten behoeve van de zeepziederijen. Het wegvoeren van Belgen naar Duitschland. Het lid van de Tweede Kamer Duys heeft den Minister van Buitenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het aan de regeering bekend, dat sedert eenigen tijd de Duitsche over- heid duizenden inwoners van het bezette gebied van Belgie gewelddadig naar Duitschland laat wegvoeren? 2. Is het juist, dat betreffende den terugkeer van Belgische vluchtelingen, waarvan duizenden thans gedeporteerd worden naar Duitschland, destijds over- leg is gepleegd tusschen de Nederland- sche regeering en het Duitsche opperbe- stuur, blijkens een publicatie van den heer Zimmerman, burgemeester van Rotterdam, dato 17 October 1914? 8. Is het juist, dat bij dit overleg de Duitsche regeering zich tegenover de Nederlandsche regeering verbonden heeft, o.a. de teruggekeerde vluchtelin gen niet naar Duitschland te vervoeren, zooals blijkt uit eene officieele publica tie van onzen Nederlandschen consul- generaal te Antwerpen, den heer J. A. van den Bergh, dato 17 October 1914? 4. Acht de regeering, indien boven- staande feiten juist zijn, hier aanwezig een woordbreuk der Duitsche overheid tegenover onze Nederlandsche regeering begaan, en zoo ja, welke stappen denkt de regeering te doen of heeft zij bereids gedaan om het eens gegeven woord der Duitsche overheid tegenover haar te doen eerbiedigen? GODSDIENST IN OORLOGSTIJD. De Manchester Guardian geeft een foto van „een Servisch priester, zege- nend de eerste vier granaten, die, bij het begin van den aanval op de Bulgaarsche stellingen, uit een zesduims houwitser werden geschoten." De vier lange granaten staan opge- steld op de vier hoeken van een kist; de priester heft in de rechter hand een kruis op, in de linker houdt hij een open boek, waarin hij blijkbaar pas heeft voorgelezen of aanstonds zal voorlezen, misschien wel de Evangelien. DE YOORSTE LINIE. Het Duitsche ministerie van Oorlog heeft bevolen, dat bij het gebruik der manschappen rekening moet worden ge houden met de familie-verhoudingen van de vaak door zware bloedige offers hard beproefde gezinnen, en dat fami- lievaders met vele kinderen zoo mogelijk, niet blijvend in de voorste linie moeten worden geplaatst. Wij ontleenen de volgende telegram- men aan de „N. R. Crt." KEIZER FRANS JOZEF OVERLEDEN. WEENEN, 21 Nov. (Korr. Bur.) Een extra-editie van de ambtelijke Wiener Zeitung meldt, dat Keizer-Koning Frans Jozef vanavond om 9 uur in het kasteel te Schonbrunn zaeht is ontslapep. De Keizer, die Op zoo hoogen leeftijd zijn land in een wereldoorlog zag gewik- keld, heeft zijn liefsten wensch, het her stel van den vrede nog'te beleven, dus niet in vervulling zien gaa'n. Het doodsbericht bereikt ons vlak voor het afdrukken van de- courant, zoo- dat wij met een enkele aanteekening moeten volstaan. Wij herinneren alleen dat Keizer Frans Jozef 86 jaar is gewor- den. ROEMEENSCH GEVECHTSTERREIN WEENEN, 21 November. (Wolff.) Het legerbevel deelt officieel mede Craiova, de hoofdstad van westelijk Walachije is vanochtend ingenomen. BERLIJN, 21 November. (Wolff.) Officieel bericht van hedenavondCraio va is ingenomen. WEENEN, 21 November. (Wolff.) OfficieelFront, aartshertog KarelAan weerszijden van de Jiu hebben de ver bonden troepen den vijand verder terug- gedreven. Zij naderen Craiova. Ten O. van de Alt hebben zij op de boogten ten Z. van Scaueni vasten voet gekregen. Ten N. van Campolung heeft de vij and zijn aanvallen herhaald, doch ook ditmaal te vergeefs. ST. PETERSBURG, 21 November. „(P. T. A.) Officieel: In het Olt-dal heeft de vijand zijn offensief met dezelfde kracht voortgezet. Onder den druk van den vijand zijn de Roemeensche troepen al vechtend langzaam naar het zuiden teruggetrokken. In het Jiu-dal zijn de Roemeniers, door overmachtige vijandelijke strijdkrachten in het nauw gebracht, naar de streek van het station Filiasi teruggetrokken. Aan den Donau en in de Dobroedzja is de toestand onveranderd. BERLIJN, 21 November. (Wolff.) De oorlogscorrespondenten van Duitsche bladen noemen de doorbraak naar de Walachijsche vlakte een schitterend ge- slaagde onderneming. Zoo schrijft Os borne in de Voss. Zeitung: In een volko- men verrassenden aanval is Falken- hayn's leger over het randgebergte tot diep in 's vijands land gedrongen. Wie de machtige toppen van het Vulkange- bergte en den 15 K.M. langen Szurduk- pas ziet, beseft de geweldige prestatie van een doorbraak en den opmarsch over zulk terrein. Op 10 November begon de offensieve beweging, waarbij het in he- vige gevechten voorwaarts ging. Tame- lijk hevige gevechten moest onze linker- vleugel bij Bombesti leveren, waar de Roemeniers een sterke stelling, voorzien van gepantserde torens, hadden voorbe- reid. Ons zwaar geschut vernielde de vijandelijke steunpunten. Een pantser- toren is door een vollen treffer wegge- slingerd, de koepel van een anderen is den berg afgerold. Zonder ophouden ging het nu verder. De verslagen Roe meniers verzamelden zich nog eens met ij lings samengetrokken versterkingen op de hoogten ten zuiden van de spoorlijn Turgu JiuPjopeni; maar in gevechten van 1517 Nov., welke evenals de slag bij Turgu Jiu als de vierde groote over- winning van Falkenhayn's leger zal voortleven, werd de Roemeensche tegen- stand gebroken. Wij beheerschen reeds het gewichtige kruispunt van de spoor- wegen BombestiCrajova en Crajova Orsova. Daarmee is de Walachijsche vlakte be reikt en tegelijk den in het vak van Or- sowa vechtenden Roemeenschen troepen de terugweg afgesneden. LONDEN, 21 November. (Part.) De St. Petersburgsche correspondent van de Daily News seint dd. heden: Falken hayn's opmarsch in het Jiu-dal zal hem ten hoogste in staat stellen een smalle strook van westelijk Roemenie te bezet ten. De opmarsch vandaar in oostelijke rich ting is heel moeilijk, want Roeme nie wordt doorsneden door honderden bergstroomen, die meest van het N. naar het Z. loopen. In verband met het succes der Ser viers bij Monastir en de uiterst wankele positie in de Dobroedzja zal het den Bul garen voor 't minst moeilijk vallen op het westelijk Roemeensche front hun troepenconcentratie te handhaven. TEE NEUZEN, 22 Nov. 1916. Het weer bericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden iuidt als volgt Hoogste barometerstand 764.5 Haparanda. Laagste barometerstand nabrj 745.0 Noord- West-Duitschland. Verwachting tot den avond van 23 Nov. Matige tot zwakke winden uit Westelijke tot Zuidelijke richtingen, zwaar bewoikt met tijdelijke opklariug, weinig of geen regen, aanvankeljjk iets zachter. Een ambtsjubiieum. Gisteren herdacht de heer C. Klaassen, inspecteur van politie en waterschout al- hier, zijn 30jarige ambtsvervulling in eerstgenoemde betrekking. Hem werd door den burgemeester in eene vergade- ring van Burgemeester en Wethouders van wege den Nederlandschen politie- bond de gouden medaille voor 30jarige trouwe ambtsvervulling uitgereikt, ter wijl hem van wege Burgemeester en Wethouders als blijk van waardeering van zijn arbeid een vulpen werd geschon- ken. Middenstands-Credietbank. In de hedenmiddag gehouden alge- meene vergadering van de N. V. Mid denstands-Credietbank voor TeivNeuzen en Omstreken" werd, nadat door den Voorzitter, den heer J. A. van Rompu, was medegedeeld, dat de werkzaamhe- den van de Middenstands-Credietbank zich in die mate uitbreiden, en dat deze instelling zich in zoo'n grooten bloei mag v«rheugen, dat het den Raad van Com- missarissen wenschelijk voorkwam, om in het Westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen Ifen bijkantoor te vestigen. Na uitvoerige besprekingen werd met algemeene stemmen besloten een Bijkan toor in Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. te openen en het aantal commissarissen al- daar te brengen op zes, terwijl in een later te houden vergadering het aantal commissarissen voor het O. D. van Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden uitge- breid met 3, dus te brengen op 9, zoodat het aantal commissarissen zaFAvorden 15. De commissarissen uit het O. D. zul len uit hun midden benoemen een Raad van Advies, die de Raad van Toezicht voor zoover noodig van advies zal dienen. In de hierop volgende uithreiding van commissarissen, werden door de leden gekozen de heeren D. H. van Zuyen, burgemeester van Breskens, P. Zijlstra, notaris te IJzendijke, Ds. J. N. Pattist, predikant te Aardenburg, I. Erasmus, burgemeester van Cadzand, A. H. J. Beuningh, notaris te Groede, en M. G. Bleiker, secretaris £e Schoondijke. Door het Bestuur werd hierna tot agent benoemd de heer C. Dieleman te Breskens en besloten het bijkantoor 1 Januari a.s. te openen. Aanbestedingen. Aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg werd heden o.a. aanbesteed het herstellen of vernieuwen van de volgende waterstaatswerken en wegen met hun onderhoud gedurende het jaar 1917. a. De straatweg wederzijds Sluis. Inschrijversgeen. b. De straatweg van den Rijks groo ten weg bij Breskens naar Nieuwvliet. Inschrijvers: geen. c. De straatweg van Oostburg naar Zuidzande. Inschrijvers: geen. d. De straatweg van Schoondijke over IJzendijke naar de Rijksgrens. In schrijvers: geen. Voor deze vier perceelen werd inge- schreven door de heeren J. M. H. van de Sande te Breskens voor f 18.743 en P. Cambier te Breskens voor f 17.768. e. De straatweg van Ter Neuzen naar Axel. Eenig inschrijver de heer J. de Bree Fz. te Ter Neuzen, voor f 8787. f. De straatweg van Walsoorden naar Hulst. Inschrijvers de heeren J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor 6430, P. F. Voet te Kloosterzande voor 5220 en J. F. Adriaansens-Polfliet te Honte^- nisse voor f 4935. g. De steigerdam met steiger enz. te Walsoorden. Inschrijvers de heeren P. F. Voet voor 519 en J. F. Adriaan sens-Polfliet voor f 489. De perceelen eg gecombineerd. In schrijvers de heeren L. G. J. van de Ven, Koudekerke en J. H. van de Ven te Mid delburg voor f 16.883, J. de Bree voor 15.750 en J. F. Adriaansens-Polfliet voor f 14.000, Een ongeval. In het kanaal geraakte hedennamid- dag de bejaarde knecht aan boord van de spits bevaren door kapt. P. van Graefschepe bij het vasthaken achter de sleepboot bekneld tusschen een staal- draad, waardoor hem den linkervoet bij- na werd afgeknepen. Hij is naar het zie- kenhuis overgebracht. Schipbrwuk in d cha\ en. Het in de haven van Philippine in lading liggende sleepschip ./Geertruida", kapt. C. Hamelink, is gebroken en gezonken. Een deel van den huishoudelijken inven- taris werd heden alhier door een van daar gekomen vaartuig aangebracht. Een hevordering. Miet mgang van 1 December a. s. wordt dc heer E. J. Pateer, geboren te Hon ternsse, thans Inspecteur te klasse der Amsterdam- sche politie, bevordei d tot IIoofd-inspecteur. Van af dien datum zal hij optreden als chef van de cent rale i recherche. Naar Nederland gevlucht. Zooals reeds vroeger gemeld, worden voor de suikerfabriek te Moerbeke beet- wortelen aangevoerd per tram. Deze worden door de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij gebracht tot aan de grens, bij de Roode Sluis en daar wor den de waggons onder toezicht der Duit schers door eene andere locomotief afge- haald, om verder naar Moerbeke te wor den getrokken. Zoo kwam men ook jl. Maandag van de Nederlandsche zijde met een trein ge- laden waggons, terwijl van de andere zijde der grens een locomotief naderde, die ledige waggons aanvoerde. Een en ander had plaats onder toe zicht van een aan de grens wacht hou- dend Duitsch officier. Deze zag er blijkbaar geen gevaar in, dat de van Belgische zijde komende loco motief waarop een Belgische machinist en Belgische stoker wat dicht de grens naderde, doch daarvan maakte de machi nist gebruik om bij de grens gekomen de machine ineens in vollen gang te zetten en daarmede naar Nederlandsch gebied te vluchten. Eenige honderden meters verder stopte hij, de rnannen sprongen van de machine en gaven te kennen niet genegen te zijn naar Belgie terug te keeren, evenmin als een derden Belg, die zich op de locomotief onder de kolen verborgen had gehouden. Het gebeurde bracht een heele con- stematie teweeg onder de Duitsche mili tairen aan de grens en, naar hetgeen werd waargenomen, bleek de geschiede- nis geen prettig verloop te hebben voor den voornoemden wachtdoenden officier. Maximumprijzen van varkensvleesch. De Minister van Landbouw heeft tot de burgemeesters de navolgende circu late gericht: Ik heb de eer u te berichten, dat mij ter oore is gekomen, dat in verschillen- de gemeenten de maximumprijzen van varkensvleesch in dier voege worden gehandhaafd, dat op eenigerlei wijze, hetzij openlijk, hetzij verscholen, de sta gers aan de gemeenten vergoeden het een-tiende van het bedrag van het na- deelig verschil tusschen de in- en ver- koopprijzen, bedoeld in het lste lid van art. 3 der Distributiewet 1916. In verband hiermede vestig ik er uit- drukkelijk uwe aandacht op, dat inge- volge het tweede lid van art. 3 der ge- noemde wet zoodanige handelwijze niet toelaatbaar is. Mochten door mij geval- len worden geconstateerd, waarin ge meenten vorenbedoelde voor hare reke ning komende kosten van distributie van varkensvleesch op eenige wijze op de slagers afwentelen, dan zal de aflevering van varkens aan die gemeenten worden gestaakt. glECHTSZ&KEN. Aan een verkeerd adres. De Belgische vliegeniers, die de vorige week bij Ter Heide zijn geland, moes- ten aldus vertelt de Msb. benevens militaire berichten, ook nog 2 fazanten overbrengen aan Koning Albert, die ze ten geschenke had gekregen van den Koning van Engeland. Een te Monster gelegerd militair, die bij de noodlanding tegenwoordig was, wist deze dieren voor een zeker bedrag te koopen van de Bel gische officieren. Deze militair, die van Duitsche af- komst is, en begrijpelijkerwijs wel eenige sympathie voor zijn oude „Heimat" voelt, heeft deze vogels gezonden aan... den Duitschen Keizer. Brand. Onder de gemeente Diessen heeft Zon dag een ontzettende brand gewoed op de uitgestrekte modelboerderij en ont- ginning van de Z.-Bevelandsche Heide- maatschappij. Door onbekende oorzaak hebben de stallen vlam gevat en gingen deze, terwijl niemand aanwezig was om hulp te verleenen, totaal verloren. Daar- bij kwamen 9 paarden om, benevens 6 koeien, 13 vaarzen, 18 hokkelingen, 14 kalveren, 150 kippen en 1 stier. Boven dien werden alle aanwezige moderne landbouwmachines met motor totaal vernield. Zeer vele wagen s en kolossale massa's koren gingen verloren. De brandschade is gedeeltelijk door verzeke- ring gedekt. De varkensstallen zijn ge- spaard gebleven. ROT lit" hij aan de motie had toegevoegd, nu blijkt, dat de Minister daarop geen prijs stelt. Minister Bosboom antwoordt den heer No lens, dat 't vanzelf spreekt, dat een Minister van Oorlog nooit een maatregel neemt, of hij is in 't belang van 's lands defensie. (Vreuigde.) Toch kan niet wooden gezegd, dat bet land verlonen zal gaan, pis men werkt volgens de bedoeling der motie. De motie aaucenomea. De Kamer neemt met 59 tegen 4 stem- men de mohe-Marchant aan. Tegen stem- men de heeren van Idsinga, Nierstrasz, Eland en de president. Mail uit de Koningin-R^gentes. De mail, die 14 dagen geleden verzonden is met de Koningin-Regentes, is Zondag over Zeverwr door de Duitsche postadministratie teruggezonden. De meeste mailzakken waren bestemd voor New-York. Die zullen met de eerste gelegenlieid weer worden verzonden. Lijnolie. PFRSBESCHOUWLYGEN OVER DEN VAL VAN MONASTIR. De Times schrijft over de lierovering van Monastir door de geallieenden: Het is een zware slag voor de Bulgaren en het Bul- gaarsch-DuUsclie bofidgenootschap. ITet was grootendeels het verlangen geweest, om Mo nastic in bezif te krijgen, dat de Bulgaren er toe brachl de andere Balkan-volken te ver- raden, die zoo dapper |en :zoo zegevierend aan hun zijde liadden gestreden in den grooten opstand tegen de Turken. Het gevoel van verne iering en te'curs telling van die Bulgaren zullen zeer groot zijn, en zij zuLlen boos zijn, als zij zien dat de vrucht van hun tro'uw- breuk hun ontrukt wordt, nadat zij die nog geen twaalf ma an/den genoten hebben. De Duitsche ficties, het Duitsche gezag en v'oor- al het Duitsche militaire aanziien hebben tot- dusver den binnenlandschen toestand in Bul- garije in bcdwarfg gehouden, maar er is reden om te gelooven, dat die alles behalve nooskleurig is. Hij zal er niet op verbeteren, als de Bulgaarsche boeren liooren, dat de stad die hun dierbaar is, hun en hun Duit- schen beschermers ontnomien is en dat de door lien verfoeide Serviers een groot aan- deel in hun nederiaag hebben gehad. Of- schoon de vermeestering van Monastir den Roemetiiers misschienvgeen onmiddellijke ver- lichting zal brengen, zal zij hen o'ngetwijfeld opbeuren in dezelfde mate als zij Duitsch land ler neer zal drukken en afbreuk zal doen. De Parijsche bladen juichen over den val van Monastir, die vlugger is gekomen, dan zij hadden verwaclit. Deze schilterende over- winning van de strijdkrachten van Sarrail is het begin van herstel van Sen-vie. De bladen bewonderen de strategiek van San-ail. die zij even handig als stoutmoedig noemen. In historisch militair en politiek opzieht is dit isucees een rectitvaaixliging voor den veldtocht der geallieerden in Macedpnie. De terugkeer van de Serviers in Monastir zal in Bulgarije groote verwarring leweegbrengen en groote spijt in Duitschland. De Sei-vicrs even wel zullen een slerken i-uggesteun krij- gen^ in hun strijd ter lierovering van hun land. De bladen wijzen op de groote moei- lijkheden van het terrein en 'het weer, die de Servische Iroepen hebben moeten over- winnen. Westnits, de Servische gezant, heeft in een interview gezegd, dat de verovering van Mo nastir in 1912 de Serviers van het Ottomaan- sche juk liad bevrijd; hij hoopte dat de lier overing van Monastir de Serviers van did Duitsch Bulgaarsche bezetting zou bevrijden. Westnits bescnouwt de schitterende over- winning als |een waarborg voor (de definitieve bevrijoing van Servie en denkt, dat zij groo ten invloed op de vendere gebeurtenissen op den Balkan zal hebben. De bladen zelten het militaire, moreele en polilieke belang van de inneming van Mona stir uiteen. Yerscheidene bladen bevattei^ het verislag van een gesprek met Westnits, den Servischen gezant. Deze verklaarde aan Herbelte, van de Echo de Paris: De Enten te stelt het Servische volk weer als slag- boom tegen de Duitsche expansie op den weg naar de Egeisclie Zee op. Niemand zal jhet in de toekomst meer wagen. dal bohverk aan te tasten. Terwijl kolonel Rousset in de Petit Parisien reeds groote perspectieven opent, zooals de vernietiging van de geweldige plannen van Hindenburg, is het commentaar van Saint Brice in het Journal en van Hutin in de Eclio de Paris gematigd. 'Saint Brice zegt: Laten wij ons niet aan at te groote lllusies overgeven. De moeilijk- heden, die overwonnen moeten worden, om uit de vlakte van Monastir op te riikken, zijn veel grooler dan die, welke reeds over wonnen zijn. Macel Hutin schrijft: Terwijl wij ons ver- iieugen over de inneming van Monastir, moe ten wij niettemin in het^og houden, dat de gebemdenissen aan het Maoedonische front geen omniddellijken invloed zullen hebben op de schrhckelijk stelmatige actie van Fal- kenhayn en Mackensen. West-Walachije wordt bedreigd. Hutin eindigt echter met te zeggen, dat men weer niet ial te ongerust moet zijn, aangezien de generaals Bertlielot en Belojef een afchoon vertrouwen aan den dag leggen. Majoor Moraht zegt in het Berliner Tage- Dlatt, dat de achteruitgang van den rechter- vleugel der centralen in Macedonie slechts politieke. maar geen slrategische beteekenis heeft. Det Wolff-bureau meldt uit Berlijn: De ontruiming van Monastir is een door de verbonden legeroommando's sedert dagen voorbereide maatregel. De Services waren in de boclit van de Tserna over de rivier getrokken en met overmachtige strijdkrach ten naar het Noorden opgerukt, totdat zij na afwisselende gtevechten, waarbij generaal Otto von Below aan het hoofd der Duitsche jagers op 15 dezer hun slormenderhand de hoogte weder ontrukte, den top ten Noord- ooslen van Cegel bereikten. Deze berg, ge- legen op dezelfde hoogte "als Monastir, stel- de de Serviens in staat in de Duitsche en Buigaarsche stelhngen te blikken en ze met flankvuur te beschieten. Tegelijkertijd trokken sterke Fransclie troe- pen in de vlakte tegen de Duitsch-Bulgaar- sche stellingen op. Het ware nauwelijks te verantwoorden ge weest, om terwille van een s telling, die voor den algeheelen strategischen toestand hoe»- genaamd geen .beteekenis heeft, offers te brengen. Daarom was de vrijwillige prijs- geving van Monastir ,een natuurlijke zaak, daar de staa in militairen zin geenerlei waarde heeft. De Bulgaren en Duitschers bezetten de ten Noorden van Monastir gelegen hoogteruggen, van waai^zij den dalketel van de Tserna bolieerschen. Monastir ligt onder het bereik der kanonnen en vormt een onzeker ge- scTienk, waarmee de entente den Serviers, die l^aar hun land en bevolking offert, tracht te beloonen. Monastir was de Jaatste zetel der Servische regeering. vanwaar de koning verleden jaar vluchtte. Aan den algeheelen strategischen toestand op den Balkan verandert de inneming van Monastir niet het minste. Sarrail's taak, een verbinding tot stand te brengen met het Roeineenscn-Russische leger, dat een uitval uit de Dobroedzja zou doen, is voor altijd mislukt, Hij zou aan het groote strategische plan der entente hebben beantwoord, wan- neer hij met zijn Oostelijken vleugel was op gerukt. Daar nij echter in bet Oosten den Bulgaarschen druk niet vermocbt te over- winnen, verplaatste bij den hoofdaanval steeds meer naar het westen. Hij moge zich daarmee een gering plaatselijk voordeel heb ben verzekerd, de taktiek vormt niettemin een opentijke erkenning dat hij zijn oor- spronkelijk plan, om den Roemeniers en Russen de hand te reiken, voor altijd heeft opgegex en. Zitting van 21 November 1916. Yeroordeeld wege us poging tot uitvoer en vervoer: S. J. d. B., oud 28 j., te Westdorpe, tot 1 week gcvangenisstraf; H. \V., oud 20 j., te Clinge, tot 1 boete of 1 dag hecht.; E. d. M., oud 53 j., te Clinge, tot 7 boete of 7 dagen hecht.; D. Db., oud 36 j., te Westidorpe, tent 1 week gevang.M. T. S., oud 44 j.., te Sas van Gent, tot J 5 boete of 5 dagen hecht.; H. Iv., oud 41 j., te Huisen, tot 3 boete of 3 dagen hecht.; A. S., oud 26 j., te Philippine, tot 5 boete of 5 dagen hecht.; A. d. P., oud 39 j., te Zuiddorpe, tot 5 boete of 5 dagen hedit.; J. M., oud 48 j., te Sas van Gent, tott 5 dagen gevang.; E. C. A., oud 38 j., huisvr. van J. d. R., te Zuidi- dorpe. tot 10 dagen gevang.; Ft. A., oud 22 j., te Overslag, tot 14 dagen gevang.; A. B., pud 19 j., te Wachtebeke, .bolt 1 week gevang.; P. M. v. E.. oud 28 j., te Zuiddiorpe, tot" 1 .week gevang.; R. M. M., oud 28 j., te Westdorpe, tot 5 dagen gevang.; I. M. S., oud 25 j.. te Westdorpe, tot 5 dagen gevang.; S. J. d. B., oud 28 j., te Westdorpe, tot 1 week gevang.; J. H., oud 30 j., Ter Neuzen, lot 5 dagen gevang.; F. D. V., oud 30 j., te Koewacht, tot 7 boete of 7 dagen hecht.; M. 11., oud 30 j., te Koewacht, tot fl boete bf 7 flagen hecht.; J. v. d. P., oud, 25 j., te Dornrecht, tot 14 dagen gevang.; A. E. L., oud 31 j., te Sas van Gent, 10 boete of 10 dagen hecht.; J. d. W., oud 46 j., te Hulst, tot 1 boete of 1 dag hecht. Gevaarlijke knapea. Vrijdagmiddag orns!.reeks 4 uur kwamen twee personen den winkel van de firma Aug. Cramer,i n de Bakkexistraat te Arnliem hin- nen. Een van hen haalde een revolver te voorschijn eh hield deze de winkeljuffrouw voor. De juffrouw vluchtte in allerijl ach ter in den winkel en dadelijk daarop open- den de infringers de toonbanklade en ont- vreemdden daaruil 5. Vervo'lgens maakten zij zich uit de voelen. Ivort daarop werd een hunner,, de 15jarige H. J. Hoed op deu Grooten Oord gearresteerd. Hij werd naar het potitiebureau gebracht en daar gefouil- leerd Hij bleek in het bezit van een revol ver geladen met 3 scherpe palronen, ter wijl hij bovendien 17 revolverpatronen In den zek had. H. Was ontsnapt uit de tucht- sciiool te Velsen. Zijn medeplichtige werd gistermorgen aangehouden. Een diefstal en gevelgen. Op het Stalionsplein in den Haag trok Zondagochtend een dame, die het Hotland- sche spoorstation vei'liet, en in een auto, wilde 'stappen, door gebaren en houding en vooral ook door de zware stem, waarmede zij den chauffeur aanriep, de liijzondere aan dacht van een poli tie-agent, zoodat deze een daar ter plaatse aanwezigen inspecteur van politie op bedoelde dame opinerkzaam maak te. Deze sprak haar aan en de persoon in quaestiej zich aldus ontmaskerd ziende, er- kende dat hij zich als vrouw had, verkleed. Toen liij daarop naar het politiebureel aan liet Huygenspark werd geleid, wist hij hij dit hureet zich met een revolver voor het voorhoofd te schieten. Bewusteloos wend hij binnengebraeht. Yan verhoor moest daarom worden afgezien en per as werd de man, die zicli hoogst ernstig verwond had, naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. alwaar hij korten tijd later, zonder het bewustzijn te iiehhen herkregen, is overleden. Later is gebleken, dal de overle4ene op wien tevoren bij onderzoek aan het politiebureel, een bedrag van eenige dui zenden guldens aan bankpapier was ge- vonden, een jongmensch is afkomstig uit een plaatsje nabij Amsterdam. Yermoea woi-dt, dat er diefstal in 'tspei is geweest. He I spraak tein vi Rechth verbod veroori TIet zoover belrefl, met ee ^cheepi vangen op de van Bi schouw voor d« man wi De 1 weg na en groc 1JMI is hede van he van Gi was ov< verlatet NIJ5 vernom grens, i Duitsch versper:

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2