De bijpsMrijven, 6EMENGDE BERICHTEN. EEN DOORBRAAK. Een officier in Kitchener's leger be- schrijft in de Saturday Review wat de werkelijke beteekenis van een doorbraak van het vijandelijk front is. Hij zegt o.a. „Het lijkt zoo gemakkelijk. Een paar lijnen loopgraven en wat prikkeldraad. Dat bosch daar kan omsingeld en dat kreupelbosch door de artillerie platge- schoten worden en in dat dorp kan nie- mand meer leven, nadat wij het zoo ge- bombardeerd hebben." En toch, ga eens naar Contalmaison en kijk eens naar het Delvillebosch, dan zult gij begrijpen wat een doorbraak van het front beteekent. Vraag ook de cavallerie, hoeveel linies prikkeldraad er noodig zijn om ze vol- komen tegen te houden. Vraag elk pele- ton hoeveel machinegeweren er noodig zijn om het te vemietigen. Het ant- woord zal altijd zijn: „Een!" Bij ons, die alien burger-soldaten zijn, was op 1 Juli de doorbraak-theorie zeer gewild. Wij konden door onze Verrekij- kers de tweede en de derde linie van den vijand zien en het leek, dat er niet veel moeite noodig was om door en over dit alles heen te komen. Maar er waren, gelukkig voor ons, ook „oude" generaals, sir Douglas Haig en pere Joffre, die beter wisten en daar- naar handelden., Zij waren echte solda- ten, met buitengewone groote ervaring. De critici op den bureaustoel of in ge- d'ekte schuilplaatsen denken over een di- visie, alsof het een soort „opper-tank" was, iets dat uit een stuk bestaat en in zijn geheel gemanoeuvreerd kan wor den door een hoofd. Zij denken dat het slechts noodig is te bevelen„De divisie gaat daar of daar heen", en dat het dan gebeurt. Maar zoo gaat het niet. De infanterie beweegt zich niet snel- ler dan vijf kilometer per uur en zij moet in den strijd voorop gaan. Zij moet voorttrekken over wegen, waarop de be- schrijving past welke zekeren Ier van een net gaf: „een massa gaten, die aan elkaar gebonden zijn" en over een tfir- rein, dat op het oogenblik waarop zij er aankomt, hoegenaamd niet meer op de kaart gelijkt en door loopgraven, die waarschijnlijk niet op de kaart voorko- men. En dan moet zij voortdurend te gen machinegeweren ingaan en de hard- nekkigsten onder de verdedigers met bommen uit hunne schuilplaatsen ver- jagen. Terwijl de divisie optrekt, neemt de Duitsche artillerie haar onder vuur en beweegt zij te snel, dan komt zij in het eigen gordijnvuur terecht. Dit alles is normaal. En dan zijn er nog lieden, die van „mokerslagen" en „bliksemsnelle opmarschen" spreken. Het is wel jammer, dat er geen nieuw stel zinnebeeldige uitdrukkingen ter be- schrijving voor de moderne oorlogvoe- ring te bedenken valt. De worm, de mol en de snijtang zijn als zinnebeelden veel bruikbaarder dan de electrische vonk of het dravende paard. De eenige zinnebeeldige uitdrukking, die thahs nog te gebruiken valt, is die van den stoomwals,. en zelfs die geeft nog een begrip van eenheid en eenvoud van beweging, die bij den modernen loopgravenoorlog zeer zelden voorko- men." DE DEUTSCHLAND IN AANVARING De Duitsche handelsduikboot, die, zooals gemeld, Vrijdag in den vroegen morgen nit New-Londen was vertrok- ken, i keerde om kwart over vijf 's och- tends weer in de haven terug. Het vaartuig was in aanvaring gekb- men met een der begeleidende sleepboo- ten, die gezonken is. Zeven man van de bemanning der sleepboot zijn verdron- ken. Het is nog niet bekend of en in hoe- ver de Deutschland beschadigd is. Van het vertrek van de Deutschland wordt nog gemeld, dat de boot met gun- stig tij zee koos. Tegen twee uur werd de mond van de haven bereikt. Een sleepboot voer voor en een tweede achter de Deutsch land. De Amerikaansche kruiser Co lumbia, die bij Eastern point voor anker lag, zocht met haar zoeklicht de bene- denhaven af, naar men vermoedt om te zorgen dat de neutraliteitswetten in acht genomen werden. Toen de Deutsch land passeerde, richtten de kruiser en andere voorbijgaande schepen hun zoek- lichten op den onderzeeer en groetten met de stoomfluit. De waarde der lading wordt op 5 mil- lioen gulden geschat en bestaat grooten- deels uit ruwe rubber, nikkel, zink, zil- veren baren en vele zakken met de mail van het Duitsche gezantschap. Nader wordt geseind: Aangaande den juisten toestand van de Deutschland wordt strenge geheim- houding in acht genomen. Men verze- kert, dat het inwendige niet beschadigd is en zij over enkele dagen weer zal kun- nen vertrekken. Een lid van de bemanning heeft over de toedracht van de aanvaring verteld, dat een van de sleepbooten onverwachts voor de duikboot kwam, en deze laatste haar toen van achterew trof. De ketels ontploften en de sleepboot zonk. Alleen kapitein Hirsch, van het gelnterneerde Duitsche stoomschip Neckar, werd van degenen die aan boord van de sleepboot waren, gered. Hirsch greep een red- dingsboei, die van de duikboot was uit- geworpen. Het Duitsche gezantschap beschouwt het ongeluk, dat de Deutschland over- komen is, als zeer betreurenswaardig, omdat, volgens zijn zeggen, het mate- naaldat de Deutschland aan boord heeft, in Duitschland dringend noodig en de officieele post van het hoogste be- lang is. VAN HET FRONT BIJ VERDUN. In de Daily Chronicle schrijft Ashmead Bartlett over de modder en het granaatvuur bij Verdun: „Men valt bij iederen stap, ook al heeft men een stok bij zich. Men strui- kelt eh valt en komt weer overeind, om een oogenblik later weer te vallen. Ik ben nu nog maar een bewegend deel van de modder om mij heen geworden. Mijn gids gaat het ook al niet beter. Plotse- ling blijft hij staan en zegt: „Pas op, dat u niet in den granaattrechter valt. Er staat zes voet water in en als u er in valt, komt u er nooit weer uit." Het is inderdaad twijfelachtig of het mogelijk zou zijn, om uit een dier door de maan verlichte kuilen te komen. Om dat te voorkomen is het meestal nood- zakelijk, kruipende vooruit te gaan. Wij komen nu in de granaatzone, of, anders gezegd, in de laatste 2000 meters voor Douaumont. De Duitschers bom- bardeeren dit terrein met 15 c.M. grana- ten, die alien uit dezelfde richting ko men en op de meest onverwachte oogen- blikken en plaatsen uiteenbarsten. Ge hoort een ontzettend gegil door de duisternis. Instinctmatig gooit ieder zich voorover. Dan barst het monster uiteen met een geluid als het laatste ac- coord van een fanfare-corps. Ge kijkt niet op. Ge blijft met het gezicht in de modder liggen wachten op de zangvo- geltjes de granaatsplinters, die om u heen vliegen met een gezoem als bij en, die de bloem opzoeken waarop zij zich willen neerzetten, Intusschen vraagt ge u af, op welk deel van uw lichaam zij terecht zullen komen en dankt God, als het laatste stuk met een plof naast u valt. Om (le bon- ken modder, die door de ontploffing om- hoog geslingerd worden, bekommert ge u niet. Die mogen raken waar zij willen en dat doen ze ook. Ge vindt het bijna prettig als er een u raakt en ge merkt dat er geen stuk staal in zit. Dan komt ge weer overeind en scharrelt een paar meter vooruit, tot de volgende lucht-autobus uw richting uit komt. Eerst is men vreeselijk bang, maar ten slotte alleen nog maar dankbaar dat men nog leeft." AMERIKA EN DE WEGGEVOERDE BELGEN. Het Amerikaansche gezantschap te Berlijn heeft zich niet, gelijk buitenland- sche bladen mededeelden, met een pro test tegen 't wegvoeren van Belgische werkloozen, tot het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken gewend, maar heeft slechts inlichtingen verzocht over de nieuwe bestuursmaatregelen in-Belgie. Dit verzoek werd gemotiveerd, naar het Berl. Tagebl. mededeelt, door een bewe- ring, dat de Vereenigde Staten tot dus- ver over deze kwestie alleen van Enten- te-zijde zijn ingelicht. Het is niet onmogelijk, dat Engeland zal verlangen, dat het Spaansch-Ameri- kaansche hulp-comite haar werkzaam- heden staakt. Aan het gezantschap is, zooals vanzelf spreekt, het gevraagde materiaal ter beschikking gesteld door de Duitsche regeering. DE OVERBRENGING DER BELGISCHE WERKLIEDEN NAAR DUITSCHLAND. Van de Belgische grens wordt, dd. 17 dezer, aan de H. Crt. gemeld: Een ont- vluchte Belg uit Willebroek vertelde, dat verleden Zaterdagmiddag de papier- fabriek te Willebroek plotseling dopr Duitsche soldaten werd omsingeld. Een trein, samengesteld uit goederenwagens, werd geplaatst voor den grooten uitgang van de fabriek op het verbindingsspoor, die de fabriek met het gewone spoorweg- net verbindt. Niemand mocht in of uit de fabriek. Een Duitsch officier en enkele man- schappen traden binnen, gingen de werkhuizen af en gaven de bedienden, meesterknechten en werklieden last zich aan te kleeden, de werkzaamheden te staken en zich op een groote plaats te verzamelen. Geen enkel protest hielp; men moest gehoorzamen. In groepjes van twintig werden zij on der militair geleide buiten gebracht en in de beestenwagens gestopt. Het geheele personeel van de fabriek, op dit oogenblik werkzaam, ten getale van 250, werden aldus naar een onbe- kende bestemming weggevoerd. Uitzondering werd er gemaakt voor twee oude stakkers, die dit droevig nieuws in het dorp gingen bekend maken. De grootste verslagenheid heerschte in deze nijvere plaats. Het meerendeel dezer arbeiders beschikte alleen over hun blauw werkpakje en mochten, on- danks hun aandringen, niet eens huis- waarts keeren om het onontbeerlijke te kunnen halen. Een aantal werklieden van de steen- bakkerijen van Boom, werkeloozen of aan den arbeid zijnden, werden, ondanks hun protesten, naar Duitschland wegge voerd. Toen men hoorde, dat met de depor- tatie begonnen was, sloeg een gedeelte op de vlucht, hield zich eenige dagen schuil in Antwerpen, waarna het dit depl gelukte evenwel met de grootste moeite en levensgevaar de Nederland- sche grens te bereiken. HONGERSJVOODPRIJZEN De „Vorwarts" deelt het volgende mee over levensmiddetenprijzen in Duitschland: Ganzevel, waarvan het nieeste vet "reeds door bakken verwijderd was, werd verkocht voor 12 mark het pond. Voor een botje werd een redacteur van de „Vorwarts" er- gens 2i/2 mark gevraagd, en toen hij boos wegliep moest hij in een anderen winkel 3 mark voor hetzelfde betalen. Voor vleesch van een oud afgejakkerd paard wordt 3 tnark het pond betaald vroeger was de prijs 20 tot 30 pfennig. Gewone vijgen, die vroeger JO pfennig het pond kostten, zijn nu voor .'.80 mark het pond te krijgen. "Aal en sar dines zijn slechls voor rijke menschen te krijgen, een heel klein doosje sardines kost 2.20 mark. v olle bierglazen worden niet meer gele verd. Voor een half ons vleesch, een portie, vragen de restaurateurs 1 mark, zoodat zij 10 mark voor een pond krijgen. KOLENGEBREK IN FAR U S. Over Zwiiserland wordt aan Duitsche bla den geseind dat Dinsdlagavond de electrische centrate in de Clichy-wijk te Parijs wegens gebrek aan steenkool stop is giezet. In" de geheele wijk ging het electrisch licht uit en de door electriciteit gedreven fabrieken moeistefl het werk staken. In vele gemeenten om Parijis is men ook voor groote storingen beducht. Naar het beet is er ook aan $e gasfabrieken gebrek aan kolen. Te \ersailles is de gaklevering gestaakt. WAT IS DAARVAN DE REDEN? Men schrijft aan de N. R. Crt. De Duitschers zijn thans ook bezig met het maken van loopgraven in de onmiddel- lijke nabijheid der Oostgrens van Overijsel. FRANSCHE LUCHTAANVAL OP MuNCIIEN. Een officieel Duitsch bericht meldt, dat Vrijdag-middag tegen'een uur, boven "Mun- chen een vijandelijk vlieger verscheen, die in het geheel zeven bommen wierp. Deze richtten echtei- slechls geringe materieelq schade ',aan. Verliezen van menschenlevens vallen niet te betreuren. De vlieger vloog weg in westelijke richting." Volgens het Fransehe avondcominunique was deze vlieger kapitein Beauchamps, die giister-morgen om 8 uur ten noorden van de Somnie opsteeg en naar Munchen vloog. waar hij om 12 uur aankwam. Hij wierp bommen op het station, als vergelding van de Duitsche bombardementen op de open stad Amiens. Idij stak de Alpen over en land.de; in Ilalie, ongeveer 20 K M. ten noor den van Venetie. Hij zou, volgens het com munique, "700 K.M. hebben gevlogen. PRIJZEN VAN LEVENSMIDDELEN. Aan een advertentie van het KaufhauS, des Weslens, het bekende warenhuis te Berlijn, ontleenen !wij (de volgende jprijzen van leveins- middelen: koolrapen 7 pf., witte ko^ofl 7 pf.,; savoye kool 15 pf., schorseneeren 28 pf., Tel tower knolletjes 45. pf., knoPetjcs uit de Marl-: 25 pf., alios per pond; peen 68 pf. per 5 pond; reinetten 60 pf., tafelappelen 75 pf., moesappelen 45 pf., blauwe druiven 1 mk. 80 per pond; selderij per knol 32 pf. kabetjauw 1 mk. 60 1 mk. 70, snoekbaars 2 mk. 95, zoutevisch 1 mk. 30, per pond; gezoulen makreelen 62 pf. het stuk; geme.sLe eenden 4 ipk. 104 mk. 20 het pond. Omtrent de krijgsbedrijven der laat ste dagen ontleenen wij aan de N. R. Crt. de volgende telegrammen WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. BERLIJN, 19 November. (Wolff.) Of ficieel. Legergroep Rupprecht: Het da gen lang op onze stellingen aan weers- zijden van de Ancre onderhouden vuur maakte daar een .voortzetting van den Engelschen aanval waarschijnlijk. De gisteren achter het vijandelijke front verschijnende cavalerie en het vanoch- tend vroeg geweldig toenemende "bom- bardement kondlgden een nieuwe, groo te doorbraakpoging aan. Zij is geein- digd met een bloedige nederlaag voor de Egelschen en heeft hurt slechts op enkele plaatsen onbeduidende terreinwinst op- geleverd. De onder bevel van de gene raals Fuchs, Fuhr en Marshall vechten- de troepen hebben in een op korten af- stand geboden tegenweer dien Engel schen stormloop getrotseerd. Wij zijn ten Z.-W. van Serre, in Grandcourt en op enkele punten ten Z. van deze dor- pen achteruitgedrongen en staan in een gereedgemaakte grendelstelling op den zuidelijken oever van de Ancre. Alle andere stellingen, herhaaldelijk aange- vallen over een 12 K.M. breed front, zijn door onze dappere troepen gehandhaafd of in een tegenaanval teruggenomen. Krachtig vuur der Fransehe artillerie in het vak ten Z. van Sailly-Sallisel leid- de aanvallen in, die aan den Noordweste- lijken zoom van het bosch St. Pierre Vaast met zware verliezen in elkaar zijn gezakt. LONDEN, 19 November. (Reuter.) Uit het Engelsche hoofdkwartier in Frankrijk: Een kordate aanval, Zater- dag ondernomen, heeft ons nieuwe, be- langrijke voordeelen aan de Somme op- geleverd. Ten Z. van de Ancre zijn wij over een front van 5000 yards ongeveer 500 yards vooruitgekomen. Langs den zuidelijken rivieroever drongen wij de westelijke buitenwijken van Grandcourt binnen, waar thans een bomgevecht wordt ge- voerd. 1 Op den uitersten rechtervleugel ver- overden wij het hooge terein ten Z. van Mi'rancourt. Van dit punt uit drongen patroeljes nog verder vooruit in de rich- ing van het dorp en keerden met gevan- genen terug. Onze troepen ten N. van de Ancre twamen gelijk-op vooruit. Bij den aanval ten Z. van de beek zijn reeds 600 gevangenen gemaakt. PARIJS, 19 November. (Havas.) Op het geheele front is het weer slecht. Plaatselijke aanvallen van de Duit schers, die in het vak van Biaches vrij hevig waren, zijn met gemak afgeslagen. De Engelschen zijn in het Ancre-dal opnieuw aanmerkelijk opgeschoten. De Echo de Paris zegt: Haig heeft een nieuw offensief ondernofnen om het vooruitspringende deel der Duitsche li nie tusschen Thiepval en Le Sars in te drukken, dat hem belet, het dal te be- heerschen. Dit offensief in de richting van Grandcourt, dat onder geschiitvuur werd. gehouden, is volkomen geslaagd, ondanks de hoogst ongunstige gesteld- heid van het terrein. Door de vele ge vangenen, die de Engelschen hebben ge maakt, is het eijfer sedert den 12den dezer tot 7200 gestegen. BERLIJN, 19 November. (Wolff.) Van militaire zijde vernemen wij, dat de herovering, door de Duitschers, van den Noordhoek van het bosch van St. Pierre Vaast na een zwaren strijd is geschied. Bij de aanvallende Duitsche troepen was de offensieve geest levend gebleven. De aanval werd den 15den's ochtends door een onopvallend artillerievuur ingeleid, dat de laatste stammen, die nog waren blijven staan, omverwierp. Nadat de vliegers de uitwerking der artillerie had- den' nagegaan, begon's middags tegen 5 uur de bestorming. In enkele oogenblik- ken bereikten de stormkolonnes de vol komen stukgeschoten Fransehe dekkin- gen en loopgraven. Na een taaie verde- diging gaf de overlevende Fransehe be- zetting zich over,8 officieren en 324 man de anderen, lagen dood of gewond in de resten der loopgraven. Het spervuur, dat de Duitsche artillerie achter de verover- de stellingen onderhield, maakte het den Franschen onmogelijk ontzettingstroe- pen aan te voeren. De werking van het geschutvuur was vernietigend geweest. Alle onderaardsche dekkingen waren Verdelgd. Er sneuvelden aan Fransehe zijde, voor zoover men kon nagaan, 8 of ficieren, onder wie 3 kapiteins. Bij de bezetting bevonden zich ook gekleurde troepen uit Algiers en zelfs inboorlingen van Martinique, waaruit valt af te leiden dat Frankrijk zich genoopt ziet, uit de meest afgelegen kleine kolonien zijn menschenmateriaal aan te vullen. VAN HET GEVECHTSTERREIN IN MACE DON IE. BERLIJN, 19 Nov. (Wolff.) Officieel: Nadat het den vijand was gelukt, op hoogte 1212 ten N 0. van Cegel vorderingen te maken, hebben de Duitsche en Bulgaarsche troepen een stelling fen Noorden van Mo- nastir ingenomen. Monastir is hiermee prijsgegeven. PARIJS, 19 Nov, (Havas.) Officieel: Het Baikan-leger is vanochtend Monastir binnengetrokken. PARIJS, 19 Nov. (Havas.) Officieel Fransch stafbericbtTusschen het Doiran- ineer en de Wardar groote bedrijvigheid der wederzijdsehe artillerie. Ten Oosten van de Tserna blijven de Servische troepen hun vooruitgang in de richting van Groenistra voorfzetten. De plaats wordt door hen omsingeld. In de bocht van de Tserna hebben de Serviers een nieuwen Bulgaarsehen tegen aanval op hoogte 1212 teruggeslagen. De vijand trekt zich in wanorde naar het Noorden terug, achtervolgd door de Serviers, die den voet van hoogte 1278 hebben bereikt. In het gebied ten Zuiden van Monastir hebben de Fransch-Russische troepen nieuwe vorderingen gemaakt' in de richting van Noleven. Een Engelsch vliegtuig heeft vijandelijke legerplaatsen bij Seres gebombardeerd, ter wijl de onze bommen hebben uitgestrooid op de bivakken en kantonnementen van Novak en Monastir. SOFIA, 18 Nov. (Bulg. AgOfficieel: Op het vak van Veloetsjina en Noleven fel geschutvuur. In de Tserna-bocht herhaald de vijand zijn aanvallen, doch is bloedig afgeslagen. Eveneens mislukten de aanvallen, door den vijand in den nacht van 17 op 18 dezer ondernomen bij het dorp Groenietsje en bij Monte. Ten Westen van de Wardar zwak, ten Oosten van de rivier krachtig, doch tussehen- poozend g"schufvuur. Aan den voet van de Belasika Planina en aan het Stroemafront zwak geschutvuur. Pogingen van kleine vijandelijke afdee- lingen om onder dekking van den mist vooruit te komen, mislukten. In het kustgebied der Egei'sche Zee rust. BERLIJN, 19 Nov. (Part.) Op een vraag naar den toestand bij Monastir heeft een bevoegde militaire persoonlijkheid mij het volgende meegedeeldMonastir is nu het, brandpunt van den strijd in Macedonie, maar wij hechten er geen buitengewoon groot belang meer aan. De ligging der stad is te ongunstig. De vijand heeft het voordeel van den spoorweg en wij hebben slechts een spoor- ljjn tot Wales. Bovendien heeft Sarrail in het afgeloopen jaar naast de spoorljjn een net van uitstekende wegen aangelegd, ter wijl wij alleen den weg van Wales naar ons front hebben. Als de vpand'.in het bezit raakt van de hoogten, die de stad beheerschen, is Monastir in die mate aan het vpandelijke vuur blootgesteld, dat het behond der stad doellooze offers zoo ver- Sen" Van militaiie zijde dringt men er mits- dien nu al op aan, de stad te ontruimen. Voorbij Monastir houden de voor leelen van den vijand op en krijgt hij het nadeel van de ongunstige ligging der stad. E'r worden echter politieke bedenkingen tegen de ont- ruiming geopperd, omdat Servie daardoor weer een vast punt zou krijgen, en wegens den indruk die de ontruiming van een stad altijd maakt. Het spreekt echter vanzelf dat de mili taire overwegingen den doorslag moeten en ook wel zullen geven. Nadat ik dit vanochtend had geboord werd mij zooeven (het telegram is van van- tniddag kwart over vier) de ontruiming van Monastir getelefoneerd. Het scheen mij nochtans de moeite waard, deze beschou- wing uit toonaangevende militaire kringen over te seinen. TER NEIJZEN, 20 Nov. 1916, Het weer bericht van het meteorolo- giseh instituut te De Ijlildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 765.3 Hernosand. Laagste barometerstand 741.2 Vlissingen. Verwachting tot den avond van 21 Nov.: matige tot krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige Zuidoostelijke tot Zuidweste- lijke wind, meest zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige regen, zelfde temperatuur. Verkiezing gemeenteraad. Door de anti-revolutionnaire kiesver- eeniging alhier werd voor de op heden te houden verkiezing voor den gemeen- teraad, ter voorziening inde vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. H. Donze candidaat gesteld de heer A. Wieland. Door de liberale kiesvereeniging werd in de Vrijdagavond gehouden vergade- ring candidaat gesteld de heer L. J. Geelhoedt. In eene gisteren in het Patronaats- gebouw gehouden vergadering van Roorasch-katholieken werd besloten tot oprichting eener kiesvereeniging in ver- band met de verkiezingen voor den ge- meenteraad. Besloten werd reeds voor de eerstvol- gende verkiezing op te treden, waarna werd candidaat gesteld de heer P. de Bakker. Vervoeren van smikkelwaar. Op vermoeden van iets anders te ver voeren dan de aangegeven lading basalt- slag, werd door de commiezen te Sas van Gent naar Ter Neuzen teruggezonden voor onderzoek het Rijnschip „God met ons" van Dordrecht, komende van Duitschland en bestemd voor Belgie. Za- terdag w:erd het eerste ruim gelost en bleek dat onder de lading lijnolie ver- borgen was, die men onder de buithelling heeft laten vloeien. De in dat ruim aan- wezige hoeveelheid, werd op ongeveer 30 vaten geschat. In de lading van de de vorige week doorzochte „Pieternella" is geen contra band aangetroffen. Rijks directe belastingen. Met ingang van 15 dezer is verplaatst van Ter Neuzen naar Naaldwijk de kom- mies bij's R'ijks directe belastingen J. P. Dierx. SLUISKIL. Bij eenige bewoners, nabij Sluiskil, onder de gemeente Axel, hebben Vrij dag jl. langvingers een achttien vette konijnen meegenomen en den eigenaars de moeite gespaard ze in de pot klaar te maken. Aangifte van den diefstal is direct bij de politic gedaan, maar tot nog toe zijn de daders niet gevonden. Ongelukken. Vrijdagavond is nabij Assen op den spoor weg het iijk gevonden van den 39jarigen Jan Mulder, wonende aldaar, die door een goedie- rentrein overreden was. - Een bejaarde dame, die eenige dagen geleden in een woning aan den Kanaalweg weg in den Haag ernstige brandwonden had bekomen, doqrdien zij te dicht bij een bran- dende kachel had gestaan, is Vrijdag in bet Diaconessenhuis Bronovo pverledeh. - Te Compascuum is Vrijdag de vi-ouw van den schipper H. overboord gevallen en verdronken. Vrijdagavond is de ruim 64jarige K., hoofd van de Chr. school te Sappemeer, in het Winschoterdiep verdronken. Tegen het smokkelen. Te Dinxperlo heeft de burgemeester bepaalt dat igezinnen, (wier leden ;zich (aan (smokkelen schuldig maken, zullen worden uitgesioten voor het bekomen van regeering&arLikelen. Een scliipbreuk. I Zaterdagmorgen is voor Willemstad de stoombool Breda's-Gravenhage 2 van de RoAsendaalsche stoomboiotmaatschappij ver- gaan. De boot was geladen met beurtgoede- ren, waaronaer 20 last regeeringsgraan, be stemd voor Roosendaal. Be opvarenden zijn gered. Smokkelen. Het Eindh. Dagbl. meldt, dat de smokke- laar van O. te Bree door de Duitschers voor de draadversperring is aangehouden, terwijl een honderdtal brieven en lmipsels uit dag- bladen in zijn bezit waren. Op het misdrijf van brievensmokkelen is een maximumstrai van vijf jaar gesteld. Twee slachtoffers hebben hun roekeloos- heid met do electrische draadversperring weder met iden dood bekocht. Tiet zijn de smokkelaars van L. uit Turnhout en vrouw H. uit Loenliout. Aangeschoien smokkelaar. Thans is ook de tweede smokkelaar, Segers uit Boxvneer, die enkele weken geleden aan den Veedijk door hulpkommiezen werd aange- ischoten. in het ziekenliuis te Gennep over- leden. De man laat een weduwe m'et 5 kin- deren achter.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2