Expositie van Pelterijen. o Tarwe voor mpbmit »UIT VOQRZORGr" VAN DALEN 1 een paar Wasschen 2 beste Boerderijen St. Nicolaasartikelen waterdichte Vaten, VAN HEEL Co. W B. H. POT, Kerkdrsef. Axel advertentiEn. Laatste Berichttn. GEMENGDE BEBICHTEN. Aangekocht een Reuzen-Collectie zoowel goedkoopste als de duurste soorten. N. V. Middenstands-Credietbank voor Ter Neuzen en Omsireken. Aigemeene Vergadering Begrafenis-Maatschappij Buitengewone Aigemeene Vergadering Motorboot „De Koophandel", Tandarts op Zondag 19 Nov. a,s,, GEVRAAGD: Uit de hand te koop ONTVANGEN: aan concurreerende prijzen, enz. enz. A. D. VERSLUIJS'IBELINGS, Te koop gevraagd: TER NEUZEN. Wisselen vreemd geld. M Eet- en Ontbijtserviezen. Tegels- en Scbilderstukken. Fluweelen Teksten en Spreuken. Koffie- en Theeserviezen. ■Gisteren morgen yertrokken de reizigers uit Antwerpen, in Esschen werden alien weder zeer nauwkeurig onderzocht, al vorens de Nederlandsche bodem weder te mogen betreden. In Roosendaal had den de reizigers eindelijk weder eens ge legenheid een goed maal te gebruiken Onder de passagiers bevonden zich o.a twee onlangs uit Ruhleben ontslagen Engelsche burgers, die ook werden vrij gelaten. H U L S T. Bij de gisteren alhier gehouden stem ming voor een lid van den gemeenteraad stemden 351 kiezers. Van onwaarde wa- i*en 8 stemmen. Volstrekte meerder- heid 177 stemmen. Gekozen werd de heer C. J. van de Walle met 197 stemmen. Verder verkregen de heeren E. F. Schiffer 92 en S. W. Wegener Sleeswijk 62 stemmen. PHILIPPINE. Nabij de haven van Bouchaute is in den nacht van Zaterdag j.l. een Duitsch militair aan den draad dood gebleven. De ongelukkige schijnt van een smokkelaar wat zeep te hebben willen aannemen. Hij moet daarbij met het gelaat op den draad gevallen zijn; geheel zijn aange- zicht was weggebrand. Het slachtoffer was vader van zeven kinderen. HOEDEKENSKERKE. Men schrijft aan de G. Crt. De nieuw geopende Provinciate Stoom- bootdienst op de Wester Schelde, lijn Ter- bootdiensl, op de Wester-Schelde, lijn Ter Neuzen—iloedekenskerke— Hansweert, is voor deze gemeente en omg-eving met anders dan een groote leleurstelling. Reeds was bekend, dat door mannen uit de praktijk, algemeen beschouwd werd dat de plaats waar de nieuwe steiger gebouwd is, met het oog op den zwaren stroom, die daar ter plaatse loopt, niet zeer gelukkig werd gdekozen. We badden ons dan ook al voorbereid op eenigen tegenspoed, meer speciaal, wanneer bij harden Oostenwind de boot niet zou kunnen aanleggen. Dat de dienst echter zou uilgevoerd wor- den. als thans geschied, dat badden wij ech ter niet kunnen denken. Niet alleen blijkt, dat bij een eenigszins harden wind niet kan wonden aangelegd, maar ook bij gewoon laag water is men blijkbaar niet in staat, ide boot aan den steiger te lneeren, zoodat van een geregelden dienst eenvoudig geen sprake meer is. Is bet wonder, dat hierdoor het vertrou- wen in den dienst lotaal is geschokt? Te hopen is het, dat de autoriteiten, met bet toezicht op den dienst belast, niet zul- len talmen om in te grijpen, teneinde nog te voorkomen, dat een werk, hetgeen de pro- vincie ruim f 25.000,— lieeft geko-st, vrijwel waardeloos wordt. Militaire smokkelbende. Even buiten Valkenswaard is, naar uit Eindhoven aan de Tel. gemeld wordt, Donderdagnacht door de ambtenaren een aanval gedaan op een bende militaire smokkelaars van ongeveer 8 man. Een der smokkelaars is gearresteerd. Eenige honderden kilogrammen zeep zijn in beslag genomen. Er vielen ongeveer 60 schoten. Naar wij vernemen moeten er nog meerdere bij deze bende betrokken zijn. Wat beduidt dit? Tegen de Oostgrens van Drenthe heb ben de Duitschers sedert een paar weken loopgraven gemaakt, de grenswacht uit- gebreid en machinegeweren opgesteld de monding gericht naar ons land. Een en ander is nu al door zooveel per- sonen in Oostelijk Drenthe opgemerkt, -dat er, zoo zegt de correspondent van het N. v. d. D., niet aan te twijfelen valt. Waartteloazc biggen, maar uluur vlecisch. Op de liaatste wekelijksche varkensmarkt te'Tiel word een big van 6 weken verkocnt voor 45 centen. Verschillende boeren ver- drinken de jonge varkens bij de geboorte. Steenkclen sehaarsehte. Wegens gePrek aan steenkolen is de gas- fabriek te Sittard buiten werking gesteld, Het is wel opmerkelijk dat Sittard in de onmiddellijke nabijheid van de Limburgsche kolenmijnen bet eerst gebrek he-eft aan steen kolen. Figurante^. -Men herinnert zicli, schrijft de „Mso. nog het vcrmakelijk incident, dat zich bij de generale repetilie van „V.asantasena" te Rotterdam voor deed, toen de figuranten wei- gerden. zich voor 10 cts. per opvoering te la.len potlooden. De ciirectie verboogde tqen het loon tot 60 cent per avond voor bodoeld tooneelspel. Naar aanleiding van dit incident Is een figuranten-vereenigin'g opgericht, die thans tot de directie een schrijven gericht heeft, waarin ze een- minimum-loon vraagl van 50 cent per avond. En voor het geval, dat ze zwart of bruin gemaakt moeten wooden, 75 cent. Voor 15 Nov. a.s. wordt hierop antwoord ingewacb i. Een kimsl-haml. Een man, wien-s rechlerhand was afgezet, heeft door ecu operatic van dr. Watcher, een bijna volkomen vergoeding voor zijn verlies gekregen. Dr. Walc.her zaagde n.l. eeb stuk uit bet spaakbeen, zoodat hij een soort kunslmatig gewricht kreeg. Daarna Iegde hij de spier-en zoo, dat het gewicht als een groote duim kon word en gebruikt terwijl hij te gelijker tijd een kunstmatige hand palm er aan vastmaakte. In de practijk Dlijkt deze kunstmatige hand goed te voldoen, terwijl ze, wat groot belang is, bet gevoel heefl behouden. Een sehadepost. Bij Gendringen werd dezer dagen 17000 pond varkensvleesch en 52 vaten boter over de grenzen gesmokkeld. De politic in het Duitsclie grenspiaatsje Anholt, welke van deze smokkelarij al spoedig kennis droeg, nam, (deze geheeie partij, zonidjer dat die smok kelaars eenige vergoeding kregen, in beslag. Rie' als varkensvoer. Een handelaar te Brielle heeft 16.000 bos- sen riel verkocbl aan een 'Zaandamsche fir ma, welke zullen verwerkt worden tot varkensvoeder. Opliehting. Men schrijft aan de N. R. Crt. van de Geldersche grenzen: Een Duilscher onderhandelde met zekeren H. te Herwen en Aerdt over de Levering van een scheepslading bars, die in Rotter dam door den Duitscber zou. gekocht wor den. Men kwam overeen, dal H. zou zorgen \oor de iniading. terwijl bij tevens op zich nam de partij per schip over de grenzen te brengen. Teneinde de verschillende be- ainblen om le koopen en tevens als beloo- ning voor zijn luilp zou H. 15.000 ont- vangen. Op zekeren dag bet H. zijn last- gever we ten, dat de zending onderweg was, waarom bij hem verzocht naar Lobith te konien, teneinde zich te kunnen overtuigen, dat de lading aldaar aankwam en over de grens zou gaan en tevens om hem de toe- gezegde belooning te verstrekken. Toen H. met zijn lastgever op den bepaal- beden kreeg met de grenswach ten -en douanc- berberg zat, maakte hij den Duitscber plot- seling opmerkzaam op een schip, dat den Rijn opkwam, in welk schip volgens H. de lading liars geborgen was. Reide inauncu hidden op een afstand het scliip in bet oog. De douanewerkzaamh-eden hadden op de ge- wone wijze plaats en geheel zooals H. voor speld had, geschiedde: bet 'schip mochtdoor varen. In groote spanning wachtte de Duit scber af tot het schip met de k-ostbare lading de grens passeerdie en toen ook dit zonder incidenten geschiedde, was de Duit- scher buiten zich zelf van plezier; hij wilde direct naar Eminerik vertrekken om daar de -aankomst van het schip af le wachten. H. drong er evenwel .op aan, hem eerst zijn be looning te gev-en, daar hij anders moeielijk- heden kreeg met de grenswachtene n douane- beamblen, wien hij de toegezegde belooning moest uitkeeren. De Duitscher, overluigd dat de zaak i n orde was, keerde H. de toe gezegde 15.000 uit. Met de eerste gelegen- heid vertrok hij daarop naar Emmerik, waar hij vol ongeduld de aankomst van het schip afwachtte, om echter toen tot de welenschap te konien, dat hij het slachtoffer was ge- worden van een handigen oplichter, want bet bewuste schip was geladen metzand, terwijl Ide schipper verklaarde van een lading bars niels te weten, terwijl hij evenmin met II. iets uit te staan had. Tegen II., die een heel andere lezing van het ge\ral geeft, wordt thans een rechtsver- volging ingesteld wegens oplichting. Vrouwelijkc brjevenhesLellers. In Groningen deden twee vrouwelijke brievenbestellers dienst. Zij hebben thans liaar baantje er weer aan gegeven, zegt de „N. Gr. Ct." Twee dagen zijn ze in dienst geweest. b Werk was haar tegengevallen en ook waren zij van de zijde van het publiek niet altijd even vriendelijk bejegend. Boven- dien was er nogal slijtage aan de schoenen en vergoeding wordt, waar het voorloopig werk betreft, niet gegeven. Er zijn nog eenige dames, die zich bij den Urgentieraad hadden aangemeld, bij de administratie op het postkantoor aldaar werkzaam. Een rijwieldief. Te Amsterdam is een zekere M., aldaar ook woonachtig, aangehouden. Hij verklaar de laalste twee jaren jniets dan rijwielen te hebben gestolen, hij ging er bm den anderen dag en nacht op uit, en bezocht dan de provincien Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. Ook wordt hij o. a. nog verdacht van een rijwieidiefstal gepleegd op Walche- ren. Ook in clen Halfweg heeft hij meer dan eens rijwielen gestolen evenals in Heemslede en Zaandam. De gestolen rijwielen werden door M. verkoclit aan ©en persoon, die in een gesloten huis te Amsterdam woonde, die pen geheimen kelder, 'had, waar die rijwie len werden opgeborgen. Zoo kwam bet, dat de gestolen rijwielen nimmer bij de opkoopers of rijwielhandela- ren werden teruggevonden, omdat zij voor een geringen prijs aan particulieren werden verkoclit. Bij een gehouden huiszo-eking in het perceel van den kelder werd de bewuste geheime kelder gevonden, welke toen nog vol stond met diverse rijwielen. De lieler werd gearresteerd, doch is later weer op vrije voeten gesteld. Wild zwijn. Zaterdagmorgen te 6 uur ontdekten eenige fabrieksarbeiders le Apeldoorn, die zich naar hun werk begaven, een vreemd bcwegen in een particuliereh turn aan den Zwolschen weg, legenover he! weeshuis, dus in de kom vaii iiet dorp. Bijjnader onderzoek bleek het een wild zwijn, waarop natuurlijk door de steeds toenemende menigte jacht werd gemaakt. Het dier, geen uitweg vindendie, .trachtte door een ijzeren hek te ontkomen, doch geraakte, met de onderkaak vast in een pen. Door een der achtervolgers werd het met een bijl gedood. Vlissingsche maildienst. VLISSINGEN. Wij vernemen, dat; de dienst van de stoomvaartmaatschappij Zeeland voorloopig- gestaakt wordt. Van de mailboot Koningin Regentes is nog steeds geen bericht ontvangen. Van de vrij gelaten bemanning, die naar Brugge werd opgebracht, behalve de 5 man die aan boord bleven, is ook niets veriiomen. EERSTE KAMER. RelaslingWellesi. Verschenen is bet voorloopig verslag der Eerste Kambr, nopens de belastiDgwetten, nl. wpziging van de suceessiewet, hefBng van een statistiekrecht, verbooging der beursaccijnsen, verbooging van het invoer- recht op bier en afschaffing van het invoer- recht op azijn. By de aigemeene beschouwingen oordeel- den onderscheidene leden deze vier ontwer- pen als een op zichzelf staand complex, dat tot niets prejudiceert en die kunnen be schouwd worden tot dekking van het tekort op den gewonen dienst, dat voor 1917. is geraamd op ruim 21 millioen. Andere leden daarentegen achten het houden van aigemeene beschouwingen on- ontbeeriijk aangezien het hier niet gedlt enkele wjstsontwerpen. maar wijziging van het geheele belastingstelsel. Enkele leden achtterl de behandeling voorbarig. Onderscheidene leden betreurden, dat de Regeering tot dekking van het tekort in de eerste plaats toevlucht had genomen tot de succesiebelasting en de accijns. Met het oog op het onvoldoende van de aanhangige voorstellen, oordeelde men alge meen, dat tot voortdurende versterking der middelen. invoering van een staatsmonppolie ernstig beboort te worden overwogen. Te dezer zake werd door den heer Van Kol bovendien eene nota ingediend. Yradespogingen LONDEN. Uit New-York wordt door de Financier Times vernomen dat de notee- ringen op de effectenbeurs gedrukt waren. Volgens een gerucht zou President Wilson binnenkort stappen willen doen, voor bet tot standbrengen van den vrede. Men zegt, dat hij vertegenwoordigers van de oorlogvoerende mogendbeden zou uitnoodigen tot besprekingen, waarin elk bunner de minimum eischen zou kunnen stellen, waarop hunne landen vrede zouden willen sluiten, om zoodoende het begin te maken voor een latere conferentie, waarin men de vredesonderhandelingen zou kunnen openen. De President zou niet de bedoeling heb ben, een wapenstilstand voor te stellen. WASHINGTON. (Part.) De Staatssecre- taris Lansing heeft den zaakgelastigde der Vereenigde Staten te Berlijn opgedragen, de Duitsche regeering een vertoog te richten in verband met de wegvoering van burgers uit het door de Duitschers bezette gebied van Belgie. TWEEDE KAMER. Bij de voortgezelte helnindeling aer CroiuV wetsherziening, verdedigt de heer Lohman een amendement, om de mogelijkheiid van meervoudig kiesrecht uitdrukkelijk in de Gronnwet vast te leggen, met de bepaling, dal de toekenning van meer -dan 1 slem aan -denzelfden kieZer niet kan geschieden uithoofde van aan het bezil van maatscliap- pelijken welstand ontleende redenen. De heer Troelslra handliaafde tegenover de opmerkingen van den lifter Drion be- treffende de redactie, het ongewijzig-d amen dement om het meervoudig kiesrechl uit te sluiten. Het amendement tot uitsluiting van meer voudig kiesrecht werd aangenomen met 44 tegen 36 stemmen (rechts tegen links). Het amendement van den heer Lohman is hier door vervallen. Bel amendement-Heeres, betreffende schor- sing van het kiesrecht voor militairen werd verworpen met 45 tegen 36 stemmen en het amendement-Duymaer van Twist betreffen de schorsing van het kiesrecht -ook voor officieren aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Nadat de heer Voort van der Zijp namens de antirevolutionnairen heeft verklaard, dat zip nog altijd principieei zijn tegen indiviJueel kiesrecht, stemplicht en de mogelijkheid van vrouwenkiesrecht, doch dat zij daarbij de berziening der Grondwet niet willen doen afstuiten, wordt artikel 80 zonder hoofdelijke slemnren aangenomen. Daarna werd aangevangen met de behan deling van art. 81. De heer Rink verdedigt het ev-enredig kies recht. Ilij weerspreekt, dat bij invoering van het evenredig stelsel ide invloed van de partijbesturen te groot zou worden en die van den individueelen kiezer teveel zou worden beperkt. Hij is tegen het amendement-Eerdmans om liel evenredig kiesrecht facultatief te stellen. Het beginsel is goed en dat moet in de Grondwet worden vastgelegd. Verandenng van het stelsel blijft altijd rnogolijk. De heer AiJaerda verdedigt ook, het even redig kiesrecht. Wel zijn daar Aan bezwaren verbonnen, doch die zinken in het ni-et, bij de nadeelen van het meerderheidtsstelsel. SCHEEP VA ARTBEWEGING. Van 13 tot en met 14 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 35 afgeschut, langs de Midden- sluizen 11 op en 6 afgeschut en laDgs de Westsluizen 4 op- en 8 afgeschut. PosiM* der Stoowtschepen. Getrouwdv A. L. DE JONG M. S. DE MEIJER, welke, mede namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van beiangstelling by hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 14 Nov. 1916. ST** Hartelfjken dank aan de be- Woners van Spui voor de vele mlp aan Vader en Dochter. JAN HAMELINK, Groenstraat, Zaamslag. Alles wordt verkocht onder schriftelijke garantie door den Heer THEEB00M, Spui 283, den Haag. Ook de nieuwste en fijnste modellen. Wij noodiger. de Dames uit, alvorens elders haar inkoopen te doen, onze rijk gesorteerde monster-collectie te komen bezicbtigen. AIle@ voor spotpnijzen. Te zienWoensdag en Donderdag van 11—5 en van 7—9, Hotel des Pays-Bas, Nieuwstraat, Ter Neuzen. De Burgemeester der gemeente 1ER NEUZEN, noodigt de verbouwers van tanve in deze gemeente uit, om voor Donderdag 23 November 1916 ter gjemeemte'Secreia^ie opgave te doen van het aantal personen der arbeiaers- gezinnen welke van hen tarwe wenschen te bekomen tot het bakken van ongebuild tarwebrood. Ter Neuzen, 15 November 1916. De Burgemeester voornoemd, J. fltJIZINGA. AAN DEELHOU DERS worden opgeroepen tot bijwoning eener welke zal gehouden worden in het Hotel der Nederlanden te Ter N e u z e n, op Woensdag 22 November 1916, des namiddags 2 uur. Namens den Voorzitter van den Raad van Commissarissen, H. J. VAN DEN OUDEN, Directeur. Ter Neuzen, 15 Nov. 1916. to MIDDELBUBG. van stemgereebtigde leden (21 jaar oud en minstens 1 jaar lid) op Woensdag 22 November a.s., des avonds ten ure, in de groqte zaal van het Schuttershof. A GEN DA: Op nieuw behandeling van het voorstel van Commissarissende Begrafenis-Maat schappij „Uit Voorzorg" over te dragen aan de N. V. Levensverzekering-Maat- schappij ,/Holland" te Amsterdam met 1 December 1916. De Directeur, J. A. BOURDREZ. Ondergeteekende beriebt by deze het puMiek van Ter lieuzen en 8as van Gent, dat voortaan de vrac'nt- dienst van Ter Neuzen—Sas van Gent door hem zal geschieden met de ijzeren groot 25 ton, icplaats van met paard en wagen. Neemt zoc^ls altijd goederen aan voor Westdorpe, Driekwart en Sluiskil. Dankende voor het jaren herwaarts ge- nooten vertrouwen, beveelt hij zich voort- durend aan. KRIJN HAMELINK, Nieuwftdiepstraat 61, Ter Neuzen. is van Vrij dag 17 Nov. v.m. 11 uufr tot en met Zondag 19 Nov. afwezig. bij LEON MEERT, Sluiskil. Aanvang 5 uur. Gewone Conditien. 1 extra prijs. Eene administratie wenscht een gedeelte harer fondsen te beleggen als le hypoteek op Landerijen. Gegadigden schrijven fr. br. onder motto „billijke rente", Bur. v. d. Blad. aan huis. Adres Wed. C. MEEUSEN, Tholensstr. 6. t e hoop, elk 90 gemeten groot, best ge- legen aan steenweg en los- en laadplaats. v Inlichtingen te bekomen bij M. C. PLADDET, bedrijfsboer, Prins Hendrik- polder, Texel. Een mooie groote sorteering Beleefd, aanbevelend, Nieuwstraat. Ter Neuzen. aan de Elleboog te Ter Neuzen, kad. sectie L, num. 560, groot 27 c.A. Te bevragen bij KRIJN HAMELINK, Nieuwediepstraat 61 en Notaris C. LE NOBEL te Ter Neuzen. groote en kleine sterke (geen petroleumvaten), Offerten onder No. 134, Bureau v/dblad. Kantoor geopend 9-13 v.m, 's Zaterdags 2re.~loten. enz., enz. s.s. ELISABETH vertrok 28 Oct. van Buenos Avres naar Kotterdam. s.s. HELENA in lossing te Rotterdam, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Avres passeerde 19 Oct. Beachy Head s.s. CORNELIS in lading te Villa Constitution voor Rotterdam EN IPMCLIIPJ) i --

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3