ZA AIGHAITEK VAN DALEN KACHELKOLEN H ofs t e de Wachtende Financieel Overzieht. Handelsberlchten. Laatste Benefits*?. 8URGERL1JKE STAND. G. KL0UWEBS, lioogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTIEN. Motorboot „De Koophandel", Tandarts op Zondag 19 Nov. a,s„ Os-, Koe- en Yaarshuiden f 1.13. Stierenhuidenf 1.08. E. A. IJSEBAEBT, prima grove J. M. v. d. WELLE. Uit de hand te koop: op to delven. Toevallig was het geld den- zelfden dag door een paar spelende kin- deren tusschen eene Steenglooiing, waar het vermoedelijk heen gewaaid was, te- ruggevonden en den eigenaar terugbe- ,zorgd. Deze geeft thans de voorkeur aan de Rijkspostspaarbank voor de beleg- ging zijner fondsen. INGEZONDEN 8TUKKEN. Zaadhandel, Ter Neuzen. Hulst, 13 Nov. 1916. f Rotterdam, 13 November. f££££Er>3rgo&e@F>ing, G E N. Voorm. Nam. 14 November 3.55 4.14 15 4.33 4.53 16 5.14 5,39 17 6.5 6.35 18 7.9 7.47 19 n 8.26 9.4 20 n 9.37 10.10 is van Vrijdag 17 Nov. v.m. 11 uur tot en met Zondag 19 Nov. afwezig. bij LEON M E R T, Sluiskil. Aanvang 5 uur. Gewone Coriditien. 1 extra prijs. in den loop dezer week een lading HOEK. aan de Elleboog te Ter Neuzen, kad. sectie L, num. 560, groot 27 c.A. HofberieliL De bericbten van heden luiden, dat de toestand van Prinses Juliana zeer bevre- digsnd en goed vooruitgaand is. Ben brief van den Keizer van Diuiischlarttl. fl. M. de Koningin heeft hedenmiddag ten Paleize ontvangen Dr. Rozen, met den titel van Keizerlijk buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister, belast met de waarneming van het gezantschap van het Duitsche rijk te 's Gravenbage, tot het overhandigen van een inleidenden eigen- handig door Z. M. den Keizer van Duitsch- land aan H. M. de Koningin gericht schrijven. VOOR BELANGHEBBENDEN. g Laatste Kwartier Vrijdag 17 Novem ber namiddag 10,20 uur. 14November Zon op 7,21 onder 4,8 uur 15 u 7,23 4,7 16 n u n 7,25 4,5 De lantaarn voor wielrjjders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zosondergang branden. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Vergadering van 11 November 1916. Tegenwoordig de heeren Pauwels, Buijsse, Verschaffel, Malotaux, Hamelynck en de Se- cretarls. Voorzitter de beer L. W. G. Hoefnagels, Burgemeester. Afwezig de heeren Wauters en De Vlees- schauwer. De notulen der vorige vergadering wor- den gelezen, en met een kleine wijziging op aanmerking van den heer Buijsse goedge- keurd. Aan de orde: 1. Mederteellng ingekomen slukken. Geene. 2. Voorstel tot aanvnlling algemeen regle- mcnl van politic in de gemeente met ©one bepaling ter voorkoming van drankmisbruik bij demobili&aUe, enz. Wprdt voorlezing gedaan van Art. 43 van het algemeen reglement van politie en van de toe te voegen bepaling, dat in geval van oorlog, mobilisatie. demobiilisalie enz., op bevel van aen Burgemeester, de herbergen, tapperijen, enz. moeten gesloten worden of blij veil. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 3. Vaslslelling kohier no. 2 belasting op de honlde.n over 1916. Wordt vastgesteld met 20 liuishonden en 1 bandhond op een bedrag van 50.50. 4. Voorsiellen omlrcnt regeling distribu- eeriug van levensmidtlelen in de ge- ineenle. Om reden de raad zich in de vorige ver gadering met de voorstellen daartoe van B. en W, vereenigden, /stel t de Voorzilter voor de concept-verordening voor te lezen. Na voorlezing wordt deze zonder hoofde lijke stemming aangenomen. 5. Vaststelling gemeente-begrooting voor 1947 en in verband daarmede voorstel iol verboogiug van enkele jaarweiMen van genieente-amblcnaren. De heer Hamelynck brengt namens de comnussie van onderzoek rapport uit en adviseert met een kleine aanmerking, welke wordt toegelicht "door den Voorzitter, tot goedkeuring, Worden behandeld de verhoogingen van eenige jaarwedden. De Voorzitter: Daar de Raad vroeger de wenschelijkheid uitsprak in 1917 de jaar wedden \un den Burgemeester te verhoogen" met J 100. moel thans hiervoor gestemd worden. Wordt zonder hoofdelijke stemming goed- gekeui'd. De Voorzilter dankt denRaad voor het bewijs dat hierdoor zijne werkzaamhecLen worden gewaardeerd. Jaarwedde van den Secretaris. De Voorzitter: In verband met de circu late van Gedep. Staten moot idieze jaarweddje wegens het aa'ntal dienstjaren met 100 verhoogd worden. Wordt zonder hoofdelijke stemming goed- gekeurd, waarvoor de Secretaris pen BaucJ zijn dank betuigt. Jaarwedde van den veldwachter. De Voorzitter: Deze jaarwedde ,is verhoogd. met 50. Ik stel het werk van den veld wachter op prijs. Waar hij wordt gezonden is hij en dag en nacht in dienst van den Burgemeester. Wordt zonder hoofdelijke stemming goed- gekeu,rd. De Voorzitter stelt voor vaststelling der begrooting. - De heer Buijsse vraagt of de begrooting thans niet artikelsgewijze dient te worden voorgelezen. De Voorzitter: De begrooting heeft voor de leden ter inzags gelegen, is door een commissie uit den Raad nagezien, bovendien as ze reeds vroeger voorgelezen. n De heer Buijsse: In andere gemeenten wordt ze ook artikelsgewijze behandeld. De heer Hamelynck bevesligt dit. De Voorzitter stelt thans voor voorlezing der begrooting, waarhij de leden zoo noodig lrnn aanmerkingen kunnen maken. Na voorlezing wordt de begrooting zonder aanmerkingen en zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld in onlvang en uitgaaf op J 34931,941/s met een Hoofdelijken Omslag van J 9000 en een post voor ^Jjstributie- koslen ad 5700. 6. Vocrsiel tol inlrekking raadsbesluil lot lieuv? ?n onderwijzerswoning. De Voorzitter: Dit raadsbesluU dateert van 25 Juni 1913. Als Voorzitter geloof ik niet liierover nog veel woorden te moeten wisselen. De discussie liierover kan lcort zijn. Wie verlangt liierover het woord. De heer Buijsse: Nu is het te Laat, nu is mijn klacht aan Gedep. Staten weg. De Voorzitter: Ja mijnheer Buijsse, dat spijt mij, maar U hebt toch niet gewaar- schuwd. De heer Buijsse: Ik heb toch gezegd dat ik mij tol Gedep. Staten zou wenden. De Voorzilter: Ja maar ik behoef toch niet aan de leiband van U te loopen. De lieer Buijsse: Wei neen Burgemeester, ik bedoel maar, dat het voorstel nu te laat komt. De Voorzitter: We hebben nu 31/2 jaar ge bouwd en er is nog geen fundament. De Raad heeft niet afgekeurd, alleen die heeren die er steeds tegen waren en deze hebben de som henut om ide plannen af te keuren. De lieer Buijsse: B. en W. hebben altijd gehandeld tegen de hesluiten van den Raad. De Voorzitter: U bescliuldigt ons door dit gezegde, ik protesteer daartegen. De Raad kan op zijn besluit terugkomen. De heer Ruijsse: Ik vindt het nu geen moment om daarmede af te komen. De Voorzitter: Ik heb daarover geen ver- anlwoording. Mijn werk is edel en recht. Het is mijn voorstel, daar ik er thans ook geheel tegen ben. Nogmaals de Raad kan besiuiten. De heer Hamelynck zegt ook steeds voor het bouwen eener onderwijzerswoning ge- weest te zijn en met het oog op de dure tijden, wensclit hij het voorstel verandert te zien in uitstel tot de prijzen weder normaal zijn. Na breedvoenge discussie wordt het voor stel in stemming gebracht en aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Pauwels, Ver schaffel en Malotaux. Tegen Istemden de heeren Buijsse en Hame lynck. De heer Buijsse geeft thans den Raad kennis bij zijn woord te blijven en zijn ont- slag te nemen, en verlaat de vergadering. Niemand meer het woord verlangendc, sluit de Voorzitter de vergadering. Groene Krujs. Met gi'oote voldoening mocht ik ver- nemen, dat in de gemeente Ter Neuzen, is opgericht een Groene Kruis Vereeniging. Heilzame vereeniging van liarte welkoin ge- lieeten, want onlegenzeggelijk is het een zaak van groot belang, voor de inwoners van Ter Neuzen, en wel het is een zaak waarhij het om niets minder gnat aan om het welzijn van u en de uwen. Laat het Groene Ivruis u voor oogen zweven in liet beeld van een goede Engel, die tracht goed te doen overal waar geleden wordt, die zegenmgen rondstrooit hij het. wiegje vary bet pas jgeboren 'wicht, idie bij de sponoe van den afgeleefden grijsaard nog lafems bieat, die zander aanzienis des persoons, bij arm en rijk, hij Christen en Israeliet geluk wil verspreiden. Een heerlijk werk van vrede en iiefde. Nu ik in mijn tegenwoordigen werkkring zoo ondervind welke zegeningen het Groene Krulis biedt, kan ik niet anders dan het be- treuren, dat het Groene Kruis niet een to tal jaren eerner in Ter Neuzen is opgericht, doch de verwachliiig en ide belofte, dat de vereenging „Ziekenzorg" dit alles zou geveu, hebben de oprichting van een Groene Ivruis tegen geliouden. Waar nu blijkt na een bestaan van meer dan 10 jaar,'dat de ver eeniging Zickenzorg dit niet geven kan, nu mag mijns mziens niet langer gewacht wor den en hoop ik, dat de nieuwe jonge ver eeniging, het teere plantje op moge groeien tot een krachtigen boom, wiens wortels zul- len doorgroeien tot in alle lagen der maaG scliappij, wiens weelde van bladeren en vruchten, schaduw en verschuiling zullen geven aan duizenden. E,n nu weet ik wet dat reeds een vurig voorstander van het Groene Kruis u misschien op helderder en krachtiger wijze dan ik dit kan, de werking, het doel van de Groene Kruis vereeniging, bekend lieeft gemaakt, niettegenstaande dit, voelde ik een niet te bedwingen lust om nog een enkel woord te Zeggeii omtrent het Groene Kruis, een enkel woord van aanbe- veling, opdat dit er toe moge bijdragan, dat zooveel mogelijk inwoners van Ter Neuzen ,als lid der" vereeniging zullen toe- treden. Onlegenzeggelijk wordt in de laatsleeeuw, door de groote vooruitgang van die genees- kunde niet meer zoo veel en bitter geleden als vroeger, maar niet ieder is in staat alles aan te wenden wat goed voor hem zou zijn, en dat is treurig, |diep treurig, dat de zege ningen van vooruitgang (der geneeskun- dige wetenschap maar aan (een deel der menschen ten goede komen. Zij, die rijk zijn kunnen zich alles aanschaffen wat door den medicus noodig geoordeeld wordt, een waterbed, ijsblaas of ander verplegings- arlikel liet doet er niet toe wat, en de allerarmslen kunnen wanneer zij ernstig ziek zijn wel meestal worden opgenomen in een ziekenhuis, om daar alles te vinden wat tot linn hers lei kan bijdragen, ;maar alle anderen, en die vormen verrewi^g fie grootste meea-- derheid, kiumen dat niet, en door gebrek aan geld en aan kennis moeten zij vaak meer lijden dan noodig is en is zelfs in sommige gevallen bun herslel voo goed als onmogelijk. Het Groene Kruis nu voorziet in die be- hoefte. De dokter geeft zijn voorschriften, bepaalde medicameiilen, maar hierop komt liet" niet alleen nan, maar wel op het nauw- gezet opvolgen en volgens ide regelen der kunst van alle raadgevingen icu aanwijzin- gen die de dokLer geeft. Hierbij zijn lid van verplegingsartikelen onmisbaar, doch deze artikelen zijn in t al gemeen duur en alleen goed te gebruiken hij zorgvuldige behandeling. Het Groene Kruis brengt deze nu onder het hereik van zeer velen, die anders nooit of te nimmer den wel- dadigen invloed van die voorwerpen hadden leercn kennen. Doch dc verplegingsartikelen zijn nog niet alles bij de verpleging. Ook heschikt het Groene Kruis over wijkzuisters, die rond- gaan van het eene ziekbed naar het andere, bier dit, daar dat dpenide, naar gelang de dokter noodig vindt. Ook liet vervoer van zieken en gewonden met voortreffelijk in- geriehte voerluigen (zie Zaamslag rijwiel- brancard) geeft het Groene Kruis. Vender vers Ire kt het lighallen hi vole pllaat- sen om onze Luherculose-lijders te lielpeu 111 bun strijd tegen den vijand die him ge- zondheid en ieven hedreigt. Het Groene Kruis wil liet volk bekend maken met de oorzaken, die ziekten doen ontstaan en onderliouden, wilt liet leeren hoe wij de vijanden, die het op onze gezondi- heid gemunt hebben, kunnen overwinren, hoe wij ziekten kunnen voorkomen, dioe xxdj liet weerstandsvermogen van ons lichaam kuti- nen verhoogen, het trach't slechte ongezonde toestanden uit den Weg te ruimen en te doen plaats maken voor betere, het beslrijdt het aleoholisme, de kwakzalverij, hierzorgt het voor goed drinkwater, ginds voor een Iveleren ontsmettingsdienst, weer elders voor gezonder ingerichte woningen. Biedenkl het, dat dit zeer veel is, zeer veel omvat, dat alle ingezetenen daartoe moeten samenWerken, dat aller hefde ,en offervaar- digheid wordt vereisclit, maar bedenkt ook, dat niets wat waarlijk goed is en grool wordt verkregen zonder moeile en inspanning. En zoo roep ik u dan alien in het geweer, mannen en vrouwen, wier iiart nog kan gloeien voor liooge idealen, zoo roep ik u, dan alien op ten jgoeden strijd, strijdt onder de banier van liet Groene Kruis, alien die Iiefde hebben voor zijn zegenrijken arbeid en vertrouwen liebhen in zijn toekom-st. D. BUYZE. 's Gravenbage, Nov. 1916. OPENBARE VERKOOPINGEN. Nov. 14 Koewacht. Canadaboomen, Notans Dreg- mans. 14 Philippine. Een partij Varkens, Ontv. der Reg. en Domeinen. 16 Ter Neuzen. Onroerende GoedCren, No- taris Van der- Moer. 21 Zuiddorpe. Verschillende perceelen Rouwland, Notaris Mr. Lijdsman. 23 Ter Neuzen. Ponys, Koeien, Camion enz. ;en een Hoogaars, Notaris ,Le Nobel. 23 Zuiddorpe. Eikenhout op slam en ge- velde Sparren, Notaris Dregmans. 23 Biervliet. Verschillende perceelen Bouw- land (hij toewijzing), Notaris Beuningh. 30 IJzenuijke. Hofstede (bij instel), Nota- rissen Mertens en Dumoleyh. Dec. 14 I.Tzendijke. Hofstede (bij toewijzing), Notariissen Mertens en Dumoleyn. VERPACHTINGEN. Nov. 27 tloek. Grasgewas, Bestuur Goessche polder. A AN BE ST E1D ING EN. 15 Ter Neuzen. Leveren Kerkstoelen, Dames-Comite Herv. Kerk. 16 Zaamslag. Leveren Kleedingstukken, Algern. Burgerl. Armbestuur. 17 Hoek. Le\e;en van Slraatklinkers, Burg, en Weth. 22 Middelburg. Herstel, Vernieuwen en Onderiioud van eenige Prov. Water- slaatswerken, Gedeputeerde Staten van Zee! and. 25 Ter Neuzen. Slechten vestinggronden, afbreken kazerne en maken van rio- leerings- en bestratingswerken, Ontv. Reg. en Domeinen. VERGADERINGEN. 18 Zaamslag. Ingelanden Van Lijndenpol- der. "22 Ter Neuzen. IngehinJ'en Oud Zevenaar- p older: 22 Ter Neuzen. Kleine Zevenaarpolder. garije 38 5/8, 5 0/0 Ooslenrijk zilver 41 5-8, 4 0/0 Kronenrente 40/4. Russen zonder veel verandering, liocwel de grondfoon niet ongunstig is. De lange 'duur van den oorlog en de enorme kosten, die zij meebrengt voor de oorlogvoerende stalen, maken het moeilijk zooal niet on mogelijk deze fondsen op den duur als on- belwi'Stbaar soliede te bestempeleii. 41/2 o/« Iwangorod Dombrowa 68/4, 4 »b Rusland 1880 58 7/8, 4 //o Rusland Hope 66 9-16. Van de Rubbers noteerden Amsterdam Rubber 220, tegen vorige week 206, Neder- lanclische Rubber 83(4 tegen 7/34, Oost-Java 263 tegen 258. De stijging van den rubber- prijs te Louden tot 2/73/4 en de voortdurend bevredigende productiecijfers werken die hoogerc noteeringen in de^ hand. Ook de tabak&aandeelen gaven de laatste dagen een vasle stemming te zien. De reden voor die stemming is moeilijk aan te geven, docli men moet aannemen, dat deze mark! den laatsten tijd wel een beetje verwaar- loosul is. Amslerdain—Deli 240, Amsterdam Serdang 147, Krapoh 89i/2, Senemhali 512. Van Petroleumwaarden gingen Gechnso- lideerdeu nog iets achteruit, terwijl Orions vrijwel gelijk bleven. De vrees voor verdere successen van de Ce'ntralen in Rumenie be- gint te verdwijnen. wat ongetwijfeld aan deze fondsen, die thans benecten hun intrin- sieke waarde staan ten goede moet komen. Koninklijke Petroleum iets hooger, 519/4. Scheepvaartaandeelen beter voor Holland Amerika-lijn 453/4 en Koninkl. Nederl. Sloom- hootmaatscliappij 212. Veel gaat er in deze afdeeling niet om, evenmin als in mijnaaiir deelen. Maxwelwaarden werden deze en vorige week druk verhandeld. Begin dezer week slegen de koersen aanmerkelijk om weer eenigszins in te zipken op gunstige, niet controleerbare geruchten. De aandeelen zijn per saldo nog ruim 10 o/0 gestegen tot 5414, de IncomehondiS 6 0/0 tot 57/4. Prolongatie fuimer, 2/4 Wisselkoersen: Londen 11.623/4, Parijs 41.85, Berlijn 42.15, Weenen 26.70. A. A. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Java-Koffie beste 1,20 Santos-Trust 45 cents per 1/i kilo. Nov. 23^4, Dec. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 9 Nov. Johannes Hendrik Adriaansen, oud 22 j jm. en Maria Martina Wieland, oud 27 j., jd. 10 Nov. Jan Hofman, oud 18 j., jm. en Helena van Doezelaar, oud 20 j., jd. Huwelijks-vol trek kingen. 9 Nov. Gelein Koole, oud 36 j., jm. en Cornelia den Dikken, oud 26 j., jd. Krijn van Pienbroek, oud 43 j., jm. en Adriana de Bruin, oud 39 j., wed. Adriaan Michielsen oud 40 j., weduwn. eu Neeltje Verhage, oud 33 j., jd. Geboorten. 5 Nov. Martha Maria, d. van Pieter Dieleman en van Maatje van Cadsand. 9 Nov. Maria Augusta Johanna, d. van Robert Charles Francois de Meijer en van Leonid Joanna Maria Michielsen. Overlijden. 5 Nov. Johannes Cornelis de Regt, oud 71 j., wed. van Pieternella Pladdet, echtg. van Maria Carolina GenetelK 11 Nov. Janneke Hamelink, oud 66 j., echtg. van Jan Hamelink. 11-11-16, Het hericht van Woensdag dat Hughes tot president van de Vereenigde Staten gelcozen zou worden, bracht dien dag een flinke rij- zing, zoowel voor Amerikaansche als voor locale waaixten. Bij gebreke van New-. Yorksche koersen verkeerde men wel in het onzekere welke opvatting de Amerikaansche beurs omtrent deze verkiezing had, doch de meesten meenden, dat zij niet anders dan zeer gunstig kon zijn voor indu- strieele en spoorwegwaarden. Steels stegen „tot 125 0/0, Missouri's tot 14 o/0 en zelfs Chicago Rock 2002 tot 44/4, waar zij enkele weken geleden nog verhandeld wer den voor 25 0/0 ongeveer. Nadere berichlen uit Amerika deden die vasle stemming al dadelijk vermindereniiet was nog niet zeker of Hughes wel gekozen was. Die onzekerheid iduutxle, dfc kansen van Wilson vermeerderden en eindelijk kwam het herichj. dat Wilson lierkozen was. De bcurk heeft gelukkig juiet veel kuren ge- had. De rijzing van Wocns/lag is wel niet voortgezel. doch van een daling kan even min moeilijk worden gesproken. Steels, die Zaterdag 117 7/8 waren, en Woensdag 124/4 sluiten 122/4. Anaconda's stegen per saldo ruim 6 0/0 tot 203 5/8. Hide Leather klommen van 68 tot 74/4, Central Leather van 100/4 tot 123 7/8. Van Spoorwegwaarden stegen Rocks 2002 van-36/4 tot 411/4, Delivers! van 21 7/8 tot 22 5/8, Missouri Kansas van 11 1-8 tot 13, na Woensdag boven 14 te hebben genoteerd. Onze Hollandsche Slaatsfondsen profiteer- den ook van de algemeene willigte. De 5 soorlen konden de 103 0/0 weder overschrij- den en noteeren thans 103 1/8; 41/2 °/o Nederland bleef onveranderd 10l3/4, die 3 o/0 Cert. N W. S., waarop wij in een der vorige overzichten de aandacht vestigden stegen Woensdag lot hoven 77. ,do»ch daalden daarna en !•- taan nu 76y4. De 2/4 o/0 Cert. N. W. S. lager, 63 15/16. Indie vrijwel onveranderd 101" 1/16. In Hongaarsche en Oostenrijksche slaals- fondsen vindt slechts nu -en dan noteering plaats tot afhrokkelende koersen. 4 <y0 Hon- Verschillende soorten Hogge, brand- vrije Wintergerst, verschillende soorten Tar we, Wilfielmina, Millioen, enz. Alle soorten zijn echt en machinaal gereinigd. Middenprija per 100 KG. Tarwe /14,50a /15, ja 11 Wintergerst 13,50 a f 14,Zomergerst 13,a 13,50, Haver 12,75 a 13,Erwten a Witte boonen a Bruine boonen a J Duivenboonen a Paardenboonen a Boekweit fa Lijnzaad 35,a 43,Aardappeis a Koolzaad per zak van 106 liters f 36,a f 38, Boter per kilo 1,70. Eieren per 26 stuks 2,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 12 stuks rund- vee, 37 varkens en 0 schapen, waarvan verkockt 7 stuks rundvee, 28 varkens. Graanmarkt. Het is voortdurend moeilijk een juist bericht te geven van de zaken der graanmarkten. De buitenl. willigte blijft hier zonder invloed op de diverse soorten. Alleen in den meelhandel loopen de prijzen op, zooals blijkt uit de veilingen en ook van het fabrikaat is het aan bod verre van voldoende. In Chicago was Tarwe lager, Mais traag en ook lager. Te Londen waren granen lusteloos. Onze markten geven verscheidene prijzen op. Te Zierikzee was Tarwe 14,a 15,Gerst 14,Rogge en Haver 13. Te Alkmaar waren Bruine Boonen 30,— a 36,—, Witte 43,45, Groene erwten 35,— a 40, Grauwe 25,— a /36,— Vale /18,—per Hectol. Veemarkt. Vet Vee, Runderen 100 a 125 Ossen 100 a 120 Stieren 90 a 100 Kalveren 120 a 160 Schapen 50 a 55 Varkens 90 a 104; licbt soort 78 a 82 cent, alies per kilo. Mager Vee. Melkkoeien 245 a 375 Kalfkoeien 275 a /395; Stieren 140 a 400 Pinken /90,~k'f 130 Vaarzen 140 a 200 Graskalveren 40 a 45 Fokkalveren 22 a 26 Nuchtere 12 a 15 BiggeD /5a 12, Werk- paarden f 135 a 250 per stuk. Utrecht en Leiden. Ossen 95 a 120; Kalveren 130 a 160 cent per kilo. Aardappelen. Regeerings-Aardappelen 3,10 a 4,Zeeuwsche Eigenheimers 4,50 a. /4,75; Zeeuwsche en Geldersche blauwe f 6,a 6,25 Limburgsche Industrials 3,50 Poters/3,per mud. Boterprijzen in vaten van 40 kilo 76, a 78,Stukken van kilo 1, Zoetemelksehe Kaas. Prima Goudsche 52,- a 54,80. Leidsche Kaas le soort 53,a 55, 2e soort 49,a f 52,—. Nagelkaas 40,a 45,— per 50 kilo. Ajuin 4,50 a 4,75 per baal. Eieren. Regeerings-Eieren. f 9,50 a 10,Arnhem en Deventer f 13,50 a 14,per 100 stuks. Vlasbeurs. Holl. Blauw schoon fl,a 8, Groningsch en Wit idem; Vuil 2,50 a 3,per steen. Lijnzaad. Voer 50,a 54, Koolzaad 38,— a 40,Kanariezaad 30,50 a f 31,50 per 100 kilo. Karwij- zaad f 34,a 34,50 per 50 kilo. Oliezaden. In fijne zaden ging weinig om, prijzen onveranderd. BruiD mosterd- zaad 78,a /82,—Geel 46, a f 52,—. Lijnzaad. De voorraad wordt kleiner en hooger 680 cif. - Beetwortel-Suiker. 24, Jan. 25. Op het bericht dat Wilson herkozen is als President van Noord-Amerika waren Amerikaansche waarden hooger en willig. Tabakken gestegen. Cultures wiliig. Staats- fondsen stil. Russen zeer vast. Geld op prolongatie 21/2 Leening Frankrijk 5 °/0, 75 °/0. Eagelsch/Fransch 957/ls. Weenen. Wisselkoers zeer laag, evenals de Oostenrijksche en flongaarsche fondsen. Goud in baren 1655, Zilver f 55.50 per kilo, fijn. Zie verder financieel overzieht. 4 Hulst, 13 Nov. Veilingseieren V. P. N. f 11,25 per 100 stuks. Aanvoer 1000 stuks. SCHEEP VA ARTBEWEGING, Van 10 tot en met 12 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 75 binr.envaartuigen op- en 60 afgeschut, langs de Midden- sluizen 25 op en 27 afgeschut en laugs de Westsluizen 13 op- en 9 afgeschut. JPositie der Sioomscheperto s.s. ELISABETH vertrok 28 Oct. van Buenos Ayres naar Rotterdam, s.s. HELENA in tossing te Rotterdam, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Ayres passeerde 19 Oct. Beachy Head s.s. CORNELIS in lading te Villa Constitution voor Rotterdam Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag H H H H Ondergeteekende bericht bij deze het publiek van Ter Neuzen en Sas van Gent, dat voortaan de vracht- dienst van Ter Neuzen—Sas van Gent door hem zal geschieden met de ijzeren groot 25 ton, inplaats van met paard en wagen. Neemt zooals altijd goederen aan voor Westdorpe, Driekwart en Sluiskil. Dankende voor het jaren herwaarts ge- nooten vertrouwen, beveelt hij zich voort durend aan. KRIJN HAMELINK, Nieuwediepstraat 61, Ter Neuzen, Ondergeteekende besteedt de volgende prijzen voor Minzaam aanbevelend, Vlooswijkstraat 57. Bestelhngen kunnen aangenomen worden tot Vrijdag a. s. Te bevragen bij KRIJN HAMELINK, Nieuwediepstraat 61 en Notaris C. LE NOBEL te Ter Neuzen. met puike Landei*ijen, groot 37 Hectaren, in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen gelegen, is uit de hand te koopy en te bevragen bij de Firma J. TH. HENDRIKSE te IJzendijke.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3