■il 111 Landbouwberichten. GEM£NQDE BERICHTEN. W !j vrouwen den grootsten invloed hadden, Wil son werd geklopt. Misschien is nog de beste verklaring voor de sterkte van Wilson's positie, ondanks de irepublikeinsche mccrder- lieid, die schijnbaar in de belangrijksle staten bestaat, dat bet radicalisme in het westen loch nog sterber bleek te zijn dan verwacht wend. Wilson schijnt daar met groote be- kwaamheid het zaad van wantrouwen tegen Hughes, ah. candidaat der geidbelangen en hun politeken schildknaap te hebben uit- igestrooid. De telling der stemmen zal uitwijzen, dat een aanzienlijk deel der westelijke progres- sisten geweigerd heeft, Roosevelt te volgen en met de republikeinen mee te gaan. Ook heeft mogelijk Hughes' beweerde yriejid- schappelijke betrekkingen inet.de Duitsch- Amerikanen, Wilson aaii stemmen geholpen. Engelsche bladen herinneren er aan, dat in 1876 Amerika aan den rand van een burgeroorlog wend gebracht door geknoei met de presidents verkiezing. Diitmaal zijn in California, waar 'tverscliil in stemmen, der beide Candida ten gering wias, de stem- bussen bewaakl door inspecteurs van po- lilie, om de beambten, belast met de tel ling, te oeschermentegen pogingen tot omkooping. IJiL New-York wondt gemeld dat de ver- kiezingsa gen ten van Hughes weigenen Wil son's herkiezing toe te geven. Zij beweren dat bij een officieel onderzoek zou kunnen blijken, dat fouten bij het opnemen van de stemmen in enkele staten, waar het er 0111 liield een verandering in den uitslag hebben gebracht. Het gebruikelijke telegram van ge- lukwensching van den mededingenden can didaat aan den president is nog niet losge- komen. De iaatste uitslagen doen liet te vreem- der scnijnen, dat Wilson igekozen is met liet aangesloten Oosten tegenover zich, als gevolg van een samengaan. van tal van tot dusver republikeinsche staten in het wes ten, met het vaste demokratische deel van het zuiden. Sommige bladen wijzen er op, dat in lien staten Wilson de zege behaalde, dank zij de stemmen der vrouwen. De demokratische bladen zeggen, dat de stemmen van wraakgierige Duitschers on-, g'etwijfeld op Hughes zijn uitgebracht en dat Wilson's herkiezing een verloochening van de koppelteeken-Amerikanan is. Uit een nauwkeurig onderzoek is gebleken, dat de zwarte lijst, gepubliceerd doorDuit- sche bladen tegen de Congresleden, die ge- stemd hebben tegen de mo tie, houdende een waarschuwing aan Amerikanen om niet te varen oj> passagiersschepen van oorlog- voerenden, hun meer goed dan kwaad heeft gednan. Veertien van de 17 leden uit New-York, die op deze lijst voorkwamen, zijn met aan- zienlijke meerderheid gekozen. Hoe de Duitsch-Amerikanen over de her kiezing van Wilson zullen oordeelen, blijkt uit commentaren van Duilsch-Amerikaan- sche kranten over de, vermeende, verkiezing van Hughes. Men berekent dat 95 pCt. der Duitsch-Amerikanen op Hughes had ge- slemd. De „Newyorker Staalszeitung", het hoofdorgaan der Duitschers in Amerika, schreef. toen Hughes'overwinning werd aan- gekondigd: .,Er is (een (groote zege bevochten, een ovcrwinning van karakter en waardig- heid." De Duitsche ..Herald" jubelde: „De liaam Hughes beteekent voor de Duitsch- Amerikanen een geheele wereld. Een nacht- merrie is van hen weggenomen, meer dan twee jaren beleediging, onrechtvaardigheid, ja zelfs mishandeling, zijn thans uitgewisCht. Wij waren in staat Wilson's herkiezing te verhinderen President Wilson weet nu, hoe de Duitsfch- Arncrikanen over hem denken. DIJITSCHLAND EN NOORWEGEN. Het Noonsclie antwoord op het Duitsche protest inzake het duikbooten-verbod voor de Noorsche wateren, is gister door het mi- nisleric van Buitenlandsche Zaken te Ber- lijn ontvangen.. De 110ta is een omvangrijk dokumenl-* ,en is thans ter onderzoek in handen vah"' de betrokken regeringspersonen. De DuiLsehe bladen woixLen ongeduldig, nu de mhoua van de nota nog maar steeds niet bekend is. Vol,gens het „Berl. Tbl." zijn ,,goed-ingeIichte kringen" van meening dat Noorwegen fen ^pzichte van de handels- duikbooten zich naar het Duitsche stand- punt zal gedragen en men hoopt, d,at het antwoord betreffende de oorlogsduikbooten aUhans r uimle zal laten voor verdere onder- n an del in gen. Mocht men in deze hoop wor den bedrogen, dan zal van Duitsche zijdjp aan de Noorsche duikboot-bepaiing geen aan- dacht worden geschonken. Het laat geen twijfel over dat dlt in dat geval tot een break zou aanleiding geven. De ..Lolcal Anz." spreekt krachtiger taal. Het behoeft wet geen verdere uitlegging, dat deze langzame wijze om staatsaangelegen- heden te regelen, geen aangenaamen indruk maakt, zegt het blad. De tegemoetkomingen waartoe Noorwegen met betrekking op de handelsduikbooten bereid moet wezenheeft geen enkele praktische beteekenis, daar de handeisduikboo'en vermoedelijk nielde Noor sche kusten zullen bezoeken. Wat de Noor sche regeering besloten heeft betreffende de oorlogsduikbooten, is nog onbekend. Zou zij vasthouden aan de oorspronkelijke voor- schriften, dan zal van oaize zijde weldra duidelijk te kennen gegeven worden, dat wij deze voorschriflen niet rechtmatig aclilen en er derlialve ook iniet op zullen letten. De Noorsche regeering zal daardoor voor een ernstig feil geplaatst worden, wanneer zij, niettegenstaande deze verklaring onzer- zijds, zou blijven vasthouden aan de maat- regeien, die hi strijd ziijn met het volkeren- recht. Het is duidelijk, dat van diploma- tieke en anc.ere betrekkingen dan gean&prake meer kan zijn. - TER NEUZEN, ,13 Nov. 1916. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden iuidt ais volgt Hoogste barometerstand 769.3 Maastricht. Laagste barometerstand 749.2 Stockholm. Verwachting tot den avond van 14 Nov. zwakke tot matige Westeiijke tot Zuid- westelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Een mijn in't net. Donderdagnamiddag bemerkte de gar- nalenvisscher Hon. Schatteman, beva- rende den hoogaars PH89, toen ter hoog- te van den oesterput de kor werd opge- haald, dat er een vreemd voorwerp in het net zat. Het was nog een heel eind van het vaartuig verwijderd, er werd niet veel over gepraat, maar, in de ver- onderstelling, dat het een mijn was, het net weer^jn zee neergelaten, nadat daar- aan een roeiriem als boei bevestigd was. In de haven gekomen, werd van de on- dervinding mededeeling gedaan aan de militaire autoriteit, die de marine te Vlissingen waarschuwde. Den volgenden dag kwam daarop de rnijnenlegger Zeemeeuw herwaarts, die op aanwij zing van den visscher het net ophaalde. Het verdachte voorwerp was er nog in vervat. Het bleek een sterk met zeewier enz. begroeide mijn te zijn. Voorzichtig werd de mijn uit het net en aan boord gehaald. Het net was onbe- schadigd, wat voor den visscher zeker een fortuintje mag heeten. De mijn een Engelsche is aan boord van den rnijnenlegger gedemon- teerdhet voorwerp is drijvende geraakt en in de Schelde tot op den bodem ge- zonken, vanwaar het visschersnet de mijn weer te voorschijn bracht. Schat teman en zijn personeel mogen van geluk spreken er zoo te zijn afgekomen. Voetbal. Gisterennamiddag werd hier een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tusschen T. F. C. van Ter Neuzen en S. E. O. L. T. 0. van Hulst. Het was een zeer tamme match. Hoe het er toeging blijkt uit den uitslag: 131 ten voor- deele van T. F. C. Te Axel speelde Sparta van Ter Neu zen tegen een elftal van Wilhelmina al- daar en won met 20. De voetbalclub van Hoek ging op be- zoek bij een elftal van Oranje te Sas van Gent, om daar met 140 te verliezen. Bureelambtenaar Prov. Waterstaat. Door Ged. Staten van Zeeland is be- noemd tot bureelambtenaar der tweede klasse bij den provincialen waterstaat, standplaats Ter Neuzen, de heer H. Hij- man te Goes, volontair aldaar. De Prov. Stoombootdienst. Men schrijft ons uit Vlissingen: Herhaaldelijk worden klachten verno- rnen over de slechte verbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen, meermalen is het echter duidelijk, dat de wegneming der bezwaren niet wel doenlijk is. Maar dat wil nog niet zeggen, dat men door zeer onbegrijpelijke handelingen die bezwa ren moet verergeren. Van zulk eene handeling waren wij Zaterdagmiddag ge- tuigen. De Iaatste boot naar Ter Neu zen en ook die naar Breskens vertrekt volgens de diengtregeling te 3,43. De trein uit Holland komt te Vlissingen vol gens de dienstregeling te 3,36, terwijl volgens de dienstregeling van den Pro vincialen Stoombootdienst de booten kunnen wachten zoolang de omstandig- heden dit toelaten. Nu was Zaterdag de voortrein van den trein van 3,36 reeds binnen toen de booten het sein gaven, dat de passagiers aan boord konden ko- men, de trein zelf was echter nog niet binnen en werden er twee klerken van den stoombootdienst op het perron gezet om te zien of de trein spoedig binnen- kwam. Toen de trein in het zicht kwam, spoedde zich een der klerken naar de ponton om den directeur, over wiens optreden tegenover het publiek den laat- sten tijd ook nog al eens geklaagd wordt mede te deelen, dat de trein aankwam. Niettegenstaande dit bericht gaf de di recteur order te vertrekken en juist kwamen de eerste passagiers van den trein op de ponton, toen de booten afvoe- ren en zij konden die nakijken. De rei- zigers voor Ter Neuzen konden met eenige extra-kosten over Vlake en Hans- weert met den nieuwen dienst Hans- weertTer Neuzen nog huiswaarts, maar die voor Breskens moesten in Vlis singen overnachten of de dure reis ma- ken met een motorboot van particulie- ren, die een reis maakte voor de onvrij- willige achterblijvers. Dit Iaatste deden enkele militairen, die met verlof gingen en niet gaarne een deel daarvan verlie zen. Daar het hier een kwestie gold van hoogstens 5 minuten langer wachten, kunnen wij ons een dergelijke handeling als van den directeur niet begrijpen. Als de mist te 4 uur een beletsel was om te varen, zal hij dit om 3,55 toch. ook wel geweest zijn. Ook de post voor Bres kens bleef te Vlissingen achter, die voor Ter Neuzen ging over Hansweert. Vevgoeding wegens kostwinnerschap. Door den Minister van Oorlog is aan de burgemeesters het volgende schrij- ven gericht: Ten einde een gelijkmatige toepassing te verzekeren van hetgeen is bepaald in het hoofdstuk „Huwelijk na de opkomst" van mijn brief van 25 Februari 1916 (aan de echtgenoote wordt over het al- gemeen geen vergoeding toegekend, zoo zij voor haar huwelijk samenwoonde met verwanten, die in haar onderhoud voor- zagen, en na haar huwelijk met die ver wanten is blijven samenwonen), heb ik de eer u mede te deelen, dat het mijn be- doeling is, deze regeling als richtsnoer te nemen, niet alleen ten aanzien van huwelijken na 25 Februari 1916 geslo- ten, doch ook met betrekking tot die, welke reeds voor dezen datum zijn aan- gegaan. Van deze regeling mag slechts in bij- zondere gevalen worden afgeweken, b.v. wanneer in de geldelijke of gezinsom- standigheden van de verwanten, met wie de echtgenoote samenwoont, zooda- nige ongunstige wending is gekomen, dat zij in het onderhoud der vrouw niet meer of niet meer ten voile kunnen voor- zien. U gelieve zich in den vervolge, v'oor zooveel noodig, naar het vorenstaande te gedragen en de uitbetaling van de ver- goedingen, welke in strijd met dien regel mochten zijn toegekend, te staken. Rijks directe belasiingen. Met ingang van 4 dezer zijn ver- plaatst: de kommiezen bij's rijks directe belastingen F. B. Christiaansen van Nieuw Namen naar Alphen (Z.-H.), J. Quist, kommies-verificateur, van Hulst naar Rotterdam en J. Detiger, ve- rificateur, van Nijmegen naar Iiulst. Keuring landstorm jaarklasse 1908. De zittingen van de keuringsraden voor de keuring van de landstormplich- tigen der jaarklasse 1908 in deze pro- vincie, zal o.m. in onderstaande gemeen- ten plaats hebben als volgt: te Hulst in het stadhuis: Donderdag 7 Dec. 2,30 n.m.en Vrijdag 8 Dec. 9,30 v.m. en 1,30 n.m. te Hontenisse (Kloosterzande) in de school: Zaterdag 9 Dec. 9 v.m.; te Ter Neuzen in het stadhuisWoens- dag 13 Dec. 2,30 n.m. en Donderdag 14 Dec. 9,30 v.m. en 2 n.m.; te Axel in de school: Vrijdag 15 Dec. 10,30 v.m. en 1,30 n.m.; te Sas van Gent in de schoolZaterdag 16 Dec. 9 v.m.; te Sluis in de schoolMaandag 18 Dec. 1,30 n.m. en Dinsdag 19 Dec. 9,30 v.m. te Groede in de school: Woensdag 20 Dec. 11 v.m. en 1 n.m.; te IJzendijke in de school: Donderdag 21 Dec. 9 v.m. Valsche zilverbons. De minister van financien brengt ter kennis, dat valsche zilverbons van f 2.50, waarop de handteekening Ant. van Gijn voorkomt, in omloop zijn. De bons dra- gen als serie L U en als nummer 09978. Het verschil met de echte bons is te onderkennen aan het volgende 1°. Het watermerk staat Te veel naar rechts en is iets kleiner. 2°. Rand en letters zijn grof. 3°. De gele ondergrond ontbreekt. 4°. De blauwe ondergrond wijkt af in teekening. 5°. De valsche bons kunnen gemakke- lijk onderscheiden worden door de glad- heid van het papier. 6°. De letters en cijfers, in het bijzon- der de serieletters en de letters van het onderschrift, houdende de strafbepaling, zijn ietwat gevlekt. 7°. Het geheel maakt een minder scherpen indruk en vertoont een blau- were kleur dan de echte bons. Aangezien valsche bons niet door het rijk zullen vergoed worden, zal het pu bliek, ter voorkoming van geldelijke schade, goed doen nhuwkeurig op de hem aangeboden bons toe te zien en dezen, indien zij kenmerken van vervalsching vertoonen, te weigeren ofwel zooveel mo gelijk met inlichtingen omtrent de her- komst bij den agent van het ministerie van financien te Amsterdam (Korte Spinhuissteeg no. .3) of bij een der be- taalmeesters aan te bieden. Deserteurs. Gisteren namiddag kwamen tusschen Sas van Gent en Westdorpe 2 Duitsche deserteurs over de grens. Men kon van hen niets meer te weten komen, dan dat ze van 't front kwamen. Zij zijn reeds aan 't werk in eene suikerfabriek. In Sluis is een Duitsche deserteur aangekomen van het front aan de Somme. Daar hij het in de loopgraven niet meer kon uithouden had hij zijn post verlaten, en werd veroordeeld gefusil- leerd te worden. Hierop is hij gevlucht en na een tocht van 10 dagen in Sluis aangekomen. Als eene bijzonderheid nag wel vermeld worden, dat hij niet wist, dat door den draad aan de grens een electrische strocm gaat. Wel had hij gehoord, dat er velen aan dien draad den dood hadden gevonden, maar hij had dit toegeschreven aan de kogels van de grensbewakers. Onbekend met het groo- te gevaar was hij onder den draad door- gekropen, waaraan hij even met zijn handen raakte, die dan ook brandwonden kregen, terwijl hij zelf tegen den grond sloeg. Maar wonder boven wonder kwam hij met den grooten schrik hij begreep er niets van, wat met hem ge- beurde en met wat pijnen door zijn geheele lichaam vrij. Een kans uit dui- zend. Besmettelijke ziekten. Van 17 Nov. zijn uit Zeeland de na- volgende besmettelijke ziekten ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad ge komen Roodvonk3 gevalen te Haamstede, 2 te Koewacht en 1 te Philippine. Nekkramp: 1 geval te Middelburg. Sluiting jacht op patrijzen. Door Ged. Staten is de sluiting der jacht op patrijzen in onze provincie dit jaar bepaald op Zaterdag 18 November a.s. met zonsondergang. Een smokkelschip. Vrijdagmorgen is te Bath aangehou- den het schip Pieternella, schipper P. B. L., uit Hoek. Oogenschijnlijk was het schip ledig, doch achter de schotten waren 750 E.G. Buk (plantenvet) en_50 E.G. harde zeep verborgen, welke de schipper naar Belgie wilde uitvoeren. Schip en lading zijn ter beschikking ge- steld van den burgemeester. Verborgen postduiven. Tg Wachtebeke werden, naar men aan Zel. meldt, bij een huiszoeking ten huize van den slager B. Coppens, die verdacht werd een frauduleuzen handel in vleesch te drijven, door de Duitschers 20 post duiven gevonden, die van het begin van den oorlog op de bovenverdieping van het huis verstopt waren. Genoemde C. en een zijner zoons, zijn,. in verband hiermede, gevankelijk naar Duitschland weggevoerd. AXEL.' De herbergier P. B. vermiste dezer dagen op verschillende tijden enkele van zijn reisduiven, zoodat hij ten slotte geen enkel exemplaar meer overhield. Bij on derzoek bleek hem, dat de ratten al de duiven hadden opgegeten. ZAAMSLAG. Als zuinigheidsmaatregel hebben alhier in enkele buurten de huisvrouwen be sloten om de stoepen voor hun woningen niet meer te schuren. SAS VAN GENT. Bij Eon. besluit is aan den heer P. Wauters, als burgemeester van Sas van Gent, een pensioen toegekend van 160 en als ambtenaar van den burgerlijken stand een pensioen van f 6. Kamer van Koophandel te Sas van Gent. Bij Eon. besluit van 10 dezer is be paald In de gemeente Sas van Gent wordt, met ingang van 1 Juni 1917, eene Earner van Eoophandel en Fabrieken gevestigd, bestaande uit zeven leden. Zij die aanspraak kunnen maken om op de kiezerslijst voor de Earner ge plaatst te worden, zullen worden uitge- noodigd daarvan voor 1 Februari 1917 te doen blijken. De eerste verkiezing van leden der Ea rner heeft plaats in de maand April 1917. De aftreding van vier leden heeft voor het eerst plaats op 1 Januari 1919, de andere drie leden treden af op 1 Ja nuari 1921. HULST. In de Donderdag gehouden raadszit- ting werd besloten verlenging aan te vragen van het recht tot tolgeldheffing bij Eapellebrug, en aangenomen een voorstel tot verkoopen van boomen, waarvan de opbrengst wqrdt geraamd op f 9000. Verder werd goedgekeurd een voor stel om aan de openbare lagere school uitgebreid lager onderwijs te geven en daaraan een zevende klasse toe te voe- gen, terwijl op de dagschool ook onder wijs zal worden gegeven in de Fransche taal en wiskunde. Vastgesteld werd eene verordening tot sluiting van de dranklokalen op dagen van demobilisatie. Door Burg, en Weth. werd ook eene verordening voorgesteld, betreffende na- dere eischen waaraan verlofslokaliteiten zullen moeten voldoen. De Voorzitter deelde mede, dat er in Hulst 88 herber- gen zijn, dat is een herberg op elke 41 inwoners (kinderen en zuigelingen, be- woners van gestichten enz. inbegrepen) of ongeveer een herberg op de 7 huizen. De heer Van de Walle achtte het stel- len van nadere eischen bezwarend, voor- al met het oog op de bestaande herber- gen, waartegen de Voorzitter aanvoerde, dat de eischen vooral nieuwe gelegen- heden zullen betreffen. De heer Poppe juichte het voorstel toe, en zou de even- tueele uitzonderingen nog meer willen beperken. Het voorstel is aangenomen. In de heffing van den hoofdelijken omslag werd wijziging aangebracht. De som van aftrek voor levensonderhoud werd verhoogd van 300 tot J 400 en de f 20 aftrek voor ieder kind beneden de 16 jaar tot 25 per kind beneden de 18 jaar en voorts f 75 voor ieder per- soon die door ziels- of andere gebreken niet in staat is in zijn eigen onderhoud te voorzien en die ten laste van den be- lastingplichtige is. Het maximum van den hoofdelijken omslag werd verhoogd van f 9000 tot 18.000. IJZENDIJKE. Vrijdagmiddag deden de Rijksambte- naren schrijft men aan de M. Crt. visitatie bij v. H. aan den weg van IJzendijke naar Watervliet. Er werden in beslag genomen een groote partij zeep, koffie, suiker, een paar caoutchouc- handschoenen en een dito paar laarzen, benevens een dolk. Bij den werkman D. in de kom werd eveneens huiszoeking gedaan, waar wer den in beslag genomen een groot aantal stukken zeep, verborgen onder een bed en toebehoorende aan een soldaat, die aldaar ingekwartierd was. Voor de eerste maal is het den amb- tenaren mogen gelukken handschoenen en laarzen van rubber in beslag te ne men. Wel was het reeds geruimen tijd bekend, dat sommige smokkelaars onge- deerd over de electrische versperring kwamen des nachts, doch hoe dit eigen- lijk ging wist men niet. Thans is de zaak opgehelderd. -Alhier kan men dagelijks zoo wordt aan Zel. geschreven een dienst- weigeraar, die sinds eenige weken in ar rest zit, in gezelschap van een soldaat- bewaker gedurende een paar uren door de straten zien kuieren. Aanvankelijk heeft hij eenigen tijd de wapens gedragen, zoodat de overtuiging bij hem wel wat laat te voorschijn ge komen is en er andere redenen voor zijne houding moeten worden gezocht. Dit zal de krijgsraad, waarvoor hij moet terecht staan, wellicht wel uitwijzen. BIERVLIET. Alhier hebben de vorige week eenige personen, men spreekt van een zestal, een rijk landbouwer, die 's avonds de kom verliet, op weg naar zijn hofstede aangerand, gestagen en zijn geld ontno- men. 700 gulden, die hij in zijn binnen- zak had, bleven onaangeroerd, zoodat de biiit zeer luttel was. De daders zijn bekend. Koolrapen «n paardepeen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt ter kennis, dat met oog op de heerschende schaarschste aan vee- voeder geen vergunning zai worden gegeven voor den uitvoer van koolrapen en paar- depeen. Het is noodig dat de geheele oogst dezer gewassen in het binnenland wordt verbruikt, daar> in geen geval van nitvoer sprake kan zijn. Uitvoer van koeien. De Minister van Lanbouw heeft toestem- ming verleend voor den uitvoer van hoog- drachtige koeien naar Spanje. De verzen- ding zal de volgende week plaats hebben. ACht ntilliocn meerdcre koslcm voor mond- en kiauvvzeerbestrijlding. Een wetsontwerp is ingediend, strekken- de tot verhooging van het 10e hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1915 met f 8.283.000, met welke som de oorspronke lijke raming ter bestrijding van de in dat jaar heerschende mond- en klauwzeerepi- demie is overtroffen. Tdtaal heeft de bestrijding der ziekte in 1915 f 9.820.000 gekost. In dit bedrag is begrepen een som van pi. m. f 8.S45.000, welke het totaal bedrag vertegenwoordigt van de betaalde schade- loosstellingen. De Nederlartdsche uitvoer naar Engeland. Naar aanleiding van het vertrek der Ne- derlandsche landbouwexperts uit Londen schrijft de //Times" De afgevaardigden vertegenwoordigen de producenten en de handelaars van 't land- bouw-exportbureau, en moesten onderhan- delen over een verhoogden uitvoer van levensmiddelen naar Engeland. De Neder- landscbe Regeering is weliswaar niet ver- tegenwoordigd, maar 't uitvoerbureau om- vat de meeste producenten in Nederland, en de Regeering kan dus den uitvoer ,con- troleeren. Eenige maanden geleden reeds werd een overeenkomst aangegaan, maar toch kwamen veel minder levensmiddelen naar Engeland dan men gehoopt had. Thans is de vroegere overeenkomst zoo veranderd, dat zij gemak- kelijker uit te voeren is, en voordeeliger zal zijn voor beide partijen. (De handel zal nu lot den vroegeren omvang worden ge bracht, meldt Keuter.) De Nederlandsche vertegenwoordigers die bezbrgd waren, dat de overzeesche in- voer van veevoeder en meststoffen bemoei- lijkt zou kunnen worden, hebben zich be reid verkiaard hun producten af te staan tegen een belangrijk lageren prijs, dan in Nederland voor uit te voeren levensmid delen geldt. Volgens Reuter verliepen de onderhan- delingen zeer vriendschappelijk, hoewel enkele van de moeilijkste kwesties eerst op het Iaatste oogenblik tot een oplossing kwamen. Ongcluk met doddelijk gevolg. Bij 's Gravenmoer zijn van een comp. wielrijders die gewapend een tamelijk breed water wilde overtrekken, 5 man te water geraakt. Een hunner, iemand uit Leeuwar- den, is verdronken. Een vliegluig-wrak. Vrijdag is aan de kunst bij het Zuider- hoofd te Westkapelle een gedeeldte van een Duitsche waterviegtuig aangespoeld. "Tragisch. Een timmerman van het Hollandsehe grensplaatsje Siebengewald bij Gennep, die in de nabijgelegen Duitsche plaats Goch eenig hout had gekocht om er een dood- kistje voor zijn pas gestorven kind vaD te maken, werd door de Duitsche grenswacht doodgeschoten. (R. N.) Mondje dicht. Behalve dat een open mond leelijk staat, is het ook ongezond. Bij gesloten mond ademt men door den neus, waarin de iucht gezuiverd wordt van stof en ziektekiemen en bovendien, voor ze in de keel en in de longen komt, verwarmd wordt. Ademt men door den mond, dan komt koude stoffige lucht in de keel en in de longen. De gevolgen hiervan kunnen zijnlongziekten, keelontsteking, althans een groote vatbaarheid daarvoor, kies- en tandpijn. (Moleschott) Een onpractische bergplaats. Een kappersbediende te IJmUiden had zijn bespaarde penningen, tot een bedrag van ruim f 200 in bankbiljetten, in een stuk grauw papier gewikkeld in zijn kleerenkist opgeborgen. Bij het oprui- men der kist werd het papier echter, zonder dat om het geld gedacht werd, achteloos weggeworpen en kwam in den vuilnisbak terecht. Eerst eenige dagen later werd het verlies ontdekt en ge- tracht den verloren schat op de aschbelt zosoc GEM Wo het a de toi oorloi bevel tappej blijvei Zon connn advise wordt goedlo Wor -eenige De vegen: verlioc Wor gekeur zijn d£ Jaar De met wachtt is hij Burgci Won gekeiy- Dc begroo De 1 thans voorgei De A de led commi is ze 1 De 1 wordt De 1 De t der be; hun a Na v aanmei ming J 34931 van f koslen 6. Y b< De 1 van 25 niel hi

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2