ZAAIGRANE1T. als BODE Gevonden Kalkoen-Schieting weder verkrijgbaar. Kamer van Koophandel te Ter Neuzen. November 1916, worden dringend aanbevolen de drie aftredende leden, de heeren: E. II. T. van Borssum Waalkes, J. L van Hompu, P. J. Scheele. Kamer van Koophandel te Ter Neuzen. E. H. T. VAN BORSSUM WAALKES, L. J. GEELHOEDT, R. G. E. NOLSON. fie beer G. KLOUffERS, PHILIPS ARGA* ZONDER WEERGA H.H. Winkeliers Registers advertentiEn. J. VAN ROMPU, Financieel Overzicht. Handelsberichten. Kiezers voor de Kamer van Koophandel mm L H. T. van Borssum Waalkes en P. J. Scheele, Ernest Hamerlinck, G. KL0UWEES, Een zilveren Broche, op Zondag 12 November. Voor de verkiezing van 3 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, op 3210rg83I, DillSd^g 7 De stembus is geopend van 'smorgens 11 tot 'sna- middags 1_ uur. VELE KIEZEES. Bij de op morgen te liouden stemming voor 3 leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, die gehouden wordt van des voormiddags 11, tot des namiddags 1 uur, worden met den meesten aandrang aanbevolen de heeren VELE KIEZEES. Groente' en Fruitveilingsvereeniging „Ter Neuzen en Omstreken" Kiezers voor de K. v. K. Kiezers voor de Kamer van Koophandel te Ter Neuzen. Bestellingen voor December op voor verkoop van Boter, Spek en Vet. Firma P. J. VAN DE SANDE, Omtrenl fret bezwaarschrift van H. Kra mer wordt besloten overeenkomstig het ad- vies, en van Th. van Aerde den aanslag be verminderen Ivan de 8e naar de 6e klasse. 9. Vasts Idling Tokening Algemoon Arm- bnSiuur over 1915. Namens de Commissie van onderzock brengt de heer Hamelijnck rapport uit en adlviiseert tot goedkeuring, waartoe met al gemeene stem men wordt besloten. 10. Aanbieding en zoo inogclijk vasblei- ling begrooting Algemeen Armbesluur 'over 1915. De begrooting wordt met algemeene stem- men vastgesteld en de subsidie van wege de gemeenle bepaald op 2600. 11. Voors'.cllen omtrenl regeling distribu- eering van Ievensmiddelen in de ge meenle. De Voorzitter licht dit punt toe. De djs- tribueering was voorheen alleen in handen van den BurgemoesLer. Veel artikelen zijn gedistribueerd en in belangrijke lioeveel- heden. Menigeen trok zich dien last niet aan. waardoor klachten ontstonden en "waarom de distributiewet is tot stand gekomen. Nu de taak is opgedragen aan B. en W. is het ook diens plicht daarvoor te zorgen. Met liet oog op de duurle is dit een uitkomst, doch bij de voordeelen komen ook nadeelen te staan. O. a. de kosten van een admini- strateur en een controleur. Die admimsIra te ur behoeft niet cbmmercieel onderlegd te zijn, daar de gemeente koopt en het rijk levert,.aan vaste prijzen ;vo,or vasle afnemers. Hij moet alleen zijn een bekwaam boekhou- der. De controleur zorgt, dat geene goederen in andere handen komen dan van de gemeen- tenaren, voor welke controle B. en W. voor- stellen Winkelboekjes in gebruik te geveni Wat de circa 1000 Belgische vluchtelingen betreft, waafonder rui'm 800 arbeiders, stel ik voor deze daar ook ten voile van te laten genie ten. Voorzeker een zwaar offer voor de ge meente, idoch twijfel niet aan de offervaar- diglieid van den Itaad om met mijn voorstel - mede te gaan. De kosten wegens prijsver- schil met 600 voor een administrateur en j 500 voor een controleur benevens 100 voor dr.ukwerk worden geraamd op 5670,80 per jaar. Om deze te dekken was het aan- vankelijk voorstel van B. en W|. den H. O. te yerhoogen. doch dit zou over 1 jaar op de schouders der betaslingbetalers te zwaar drukken, waarom het bteter is een leening aan te gaan op 10 jaar, groot 5000 a 41/2 0/0. Word! alzoo besloten met algemeene stem- men. 12. Voorslel tol wij/.iging en af- en over- scbrijving in de gem.-begr. voor 1916. Voor dit jaar moet op de begrooting ge- plaatst worden een post voor distributiekos- ten ad j 1500 welke som op verschil'enle kan worden afgeschreven, waaronder 1200 op hel goed slot over 1915. Zonder hoofdelijke stemming wordt alzoo besloten. 13. Vasts telling gemeenlebcgrooling voor 1917 en in verband ■daarmede voorslel tot verhooging van enkele jaarwedden van gcmeenleamblenarien. Daar de commissie van ,onderzoek nog niel is klaar gekomen met het nazien der be grooting, word! besloten dit punt aan le liouden tol de volgende vergadering. Eveneens punt 14. Bij de em vraag klaagt de heer Buijsse weder dat de raadjsbesluiten niet worden uit- gevoerd, wat betreft het bouwen eener on- derwijzerswoning en het stenographisch reads vers lag. Wanneer aan zijn klachten geen gehoor gegeven wordt, aeht hij zich verplicht, zich tot Gedep. Staten te wenden. A Is het zoo moet blijven duren, wij zitten bier ats kwajoiigens, dan neemt-hij het vol gende jaar zijn onlslag. De Voorzitter: Niemand wordt hier als kwajongen behandeld, zelfs de minste ar- beider wordt door mij goed behandeld. De heer Buijsse: De bedoeling is ook niel op U, burgemeester. Ik zeg: er is eenmaal beslolen een ondcr\vijzerswoning te bouwen en dan moet liet ook Duur of goedkoop is dart onverschillig. De Voorzitter: Die zienswijze deelt bet Dagelijksch Bestuur niet, doch als de Raad zich uitspreekl, dan kan teen voorstel .worden gedaan te bomVen voor 4 a 5000; afge- scheiden dat B. en !W. overtuigd zijn, dat het onzin is. Alsdan z.al gelxandeld worden over- eenkomstig liet besluit, mits de Burgemeester zijn recht zal handhaven om nadeelige be- sluiten te scborsen. De beer De Vleesschauwer Mijnheer Buijisse, U wilt doordrijven iets dat niet noo- dig is. U ziel niel naar liet voordeel van de -gemeente. Wat vroeger 5000 kostte, zou nu 10000 zijn, dat is zeer nadeelig. De lieer Buijsse: Vroeger of nu, het zal altijd duurder zijn, doch het is besloten. De Voorzitter: Voor het hoofd der school dient het toch een nette woning te zijn. Wanneer de Baad besluit, beroep ik mij nog op de Kroon,_die zal dan nog beslissen. Hierna wordt de vergadering gesloten. 4-11-16. Onze Staatsfondsen geven deze week niet veel verandering te zien. Zij waren alle- fe'.s vaster. 5 jo/o ^Niederjand nolecrde 102 5/16, 4/2 o/o Nederland 101 5/8, 3 0/0 Cert. Nederl. Werk. Schuld 76, 21/2 °/o idem 641/2- Indie ken zich herstellen van de laatste dating. Zij noteert thans weder 101 3/16. De Russiscire fondsen blijven vrijweL on- veranderd. In andere staatsfondfsen gaa't weinig of niets 0111. Rraziliynen toonden eind dezer week een vaste stemming. De Amerikaanische markt gaf ons ook al niet veel bijzondens. De Missouri, Kansas, Texasvvaarden liebben in den laatsten tijd nogal van de rijzing geprofiteerd. In het al gemeen blijfl de spoorwegmarkt zeer vast. Ilet/.elfde kan men bewieren van industrieele waaiden. Men vindt liet eenigszins raadsel- aclitig tegen de aanstaande presidentsver- kiezing. Doch in Amerika wordt geld ver- diend en men heeft den indruk dat hoe de presidents-verkiezing ook moclit afloopen, de Amerikaanische markt in vaste houding zal blijven. Van zeltere zijde durft men zelfs te voorspellen dat de volgende wcken ons voor sommige soorten aanzienlijke rijzingen zullen brengen. De tabaksmarkt geeft van een zwakke houding blijk. O'nze ooistelijke buren zijn in igeringe mate koopers, wat daaruit voor- komt, dat hel gebruik beperkt is. Ook Rubbers zijn zonder \reel affaire hoe- \<el de markt niet ongunstig genoemd kan worden en vooral eind der week eenigszins steeg. Amsterdam Rubber 206, Nederlandt- ische Rubber 773/4, Intercontinental Rubber 20. De rubberprijs te Londen is thans 2/6V4/ en men schijnl het er in Londen voor te liouden, dat de prijs de eerstkomende maan- den nog vender zal aantrekken. Van de pelroleumwaarden werden Gecon- siolideerden en Orions gevraagd. De pessi- mistische stemming over Rumenie, schijnt wat aan het luwen, nu de Centralen weinig of geen vooruitgang meer maken. De iii- neming van Constanza brengt voor de Ge- consiolideerden geen aanmerkelijke scliadie. Geconsolideerde I691/4, Orion 58. De Konink- lijke petroleum bleef vrijwel geilijk, 511. Scheepvaartwaarden liggen ongunstig. Prolongatie in bet begin der week nog vast, werd eind der week meer aangeboden en noteert thans 2 °/o Van jde wisselkoersen waren viooral Weenen angstwekkend laag. Een klein herstel is wel gevolgd, doch men heeft een notaering kun- nen zien van 26.80. Londen 11.65, Parijs 41.921/2, Weenen 27.30, Berlijn 42.45. Verschillende soorten Rogge, brand' vrije Wintergerst, verschillende soorten Tarwe, Wilhelmina, Millioenenz. Alle soorten zijn ^cht en machinaal gereinigd. Zaadhandel, Ter Neuzen. ilulst, 6 Nov. 1916. Rotterdam, 6 November. Graanmarkt. Er is nog geen verbetering gekomen in den toestand onzer Graan- markten. De buitenlandsche markten zjjn voortdurend stijgende. Te Londen was Tarwe lager, Mais en Haver hooger. In Chicago opende vorige week Tarwe prijsEoudend en hooger, Mais vast en hooger. Onze markten staan zooals bekend onder den invloed der Regeering. Vrije partijen onregelmatig in prijs. Te Alkmaar waren Tarwe 24,Haver 14, Bruine Boonen 32,a 37,Witte 45, Groene 30,— a 37, Vale 31, a 32,— en andere markten geven weer andere en hoogere prijzen. Meel schaarsch en hooger. Vraag groot. Veemarkt. Vet Vee. Runderen 100 a 125 Ossen 95 a 124 Stieren 90 a 105 Kalveren 400 a 160 Schapen 50 a 56 Varkens 90 a 105licbt soort 76 a 80 cent, alles per kilo. Mager Vee. Melkkoeien f 240 a 370 Kalfkoeien 265 a /395; Stieren 145 a f 410 Pinken 95,a f 135 Vaarzen 120 a f 190 Graskalveren 40 a 45 Fokkalveren 22 a 26; Nuchtere 12 a 16 Biggen 6 a f 12,50 Werk- paarden f 125 a 370 per stuk. Utrecht en Leiden. Ossen 95 a 126 Kalveren 130 cent per kilo. Aardappelen. Regeerings-Aardappelen f 3,10 a f 4,Zeeuwsche Eigenheimers 4,50 a 4,75Poters 3,Zeeuwsche en Geldersche blauwe 6,a 6,25; Limburgsche Industrials 3,50 per mud. Boterprijzen in vaten van 40 kilo 74, a 76,Stukken van y, kilo 1,— Zoetemelksche Kaas. Prima Goudsche 52,- a 54,80. Leidsche Kaas le soort 53,a 55, 2e soort 49,— a 52, Nagelkaas 41,— a 43,— per 50 kilo. Ajuin 4,— a 4,50 per baal. Eieren. Regeerings-Eieren. f 9,25 a 10,10; ArnhemDeventer 13,a 13,50 per 100 stuks. Vlasbeurs. Holl. Blauw schoon /7,a 7,50; GroniDgsch schoon 8,Vuil 2,50 per steen. Lijnzaad. Voer 50,a 52, Koolzaad 38,— a f 40,Kanariezaad 30,a f 31,per 100 kilo. Karwij- zaad 34,per 40 kilo. Oliezaden. Nadat in Londen de koersen voor Lijnzaad afhrokkelden, zjjn die weder gekeerd. De vooruitzichten van den oogst in La Plata zijn ongunstig. Geen wonder dat de Trust La Plata aflading distribueerde het 670 cif, zijnde 60 hooger. Kool zaad in het buiteuland zeer vast. Mosterd- zaad lager. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Java-Koffie beste 1,20; Santos-Trust-45 cents per 1/i kilo. Beetwortel-Suiker. Nov./Dec. f 23 Jan. 24y8. Beur>snoteetr>5ng. De Amsterdamsche Beurs was vorige week kalm gestemd. Steels noteeren circa f 119. Er was eemge belangstelling voor Roemeensche Qliewaarden. Scheepvaart ge- arukt. Cultures piijshoudend. Tabakken prijshoudend. Noteering Nederland 5 1026-/g. Indie 101. Ilongarije 34y4. Portugal 3 40. Oude Russen Hope 67 °/0 Brazi'lie hooger. Oostenrgk, zilver coupons 27.60. Geld op jDrolongatie 2lji °/0. Engeland 6 °/0 77. 78. 5V, Russische oorlogsleening 1916 59ys, 60. Erankrijk 5 1916 70yg, 75y4. Goud in baren 1655, Zilver 55 50 per kilo, fijn. Wisselkoers Weenen 26.30. Zie verder financieel overzicht. Axel, 4 November 1916. Veilingseieren „Eierveiling Axel" 12,10 per 100 stuks. Aanvoer 800 stuks. Hulst, 6 Nov. Veilingseieren V. P. N. f 12,10 per 100 stuks. Aanvoer 1000 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 3 tot en met 5 Nov. werden iangs de Oostsluizen alhier 55 binnenvaartuigen op- en 57 afgeschut, langs de Midden- sluizen 43 op en 28 afgeschut en langs de Westsluizen 19 op- en 19 afgeschut. Rositie der Stoomschepen. Op Woensdag 8 November hoopt, zoo de Heere wil en hij leeft, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELIS LEIJS, te Hoek, zjjn 80sten geboortedag te her- denken. Dat hij nog lang moge gespaard blijveD, is de wensch van Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 6 Nov. 1916. door mijn een ge- Heden overleed ongeluk hem overkomen, liefde Echtgenoot, J. D E REGT, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Mjjn dank voor de hulp en bijstaDd, door zijn vrienden aan mij bij bet ongeluk bewezen. Wed. J. DE REGTGenetello. Ter Neazen, 6 Nov. 1916. Ondergeteekenden zeggen har- telyk dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van bunnen Zoon ontvangen. A. M. KNOTTNERUS. A. M. KNOTTNERUS -Bdijze. Heerenveen, 5 Nov. 1916. Ondergeteekende verzoekt de Kihzers van de Earner van Koop- handel geen stemmen op hem uit te brengen. ERNEST HAMERL1NCK. Gezien de schandelijke, onmen- schelijke, aanstootelijketooneelen, die zich dagelijks, en ook weer Zondag- merger), in de Nieuwstraat te Axel afspelen, tot verontwaardiging der voorbij- gangers, rijst bij ons de vraag //Wanneer zullen autoriteiten en politie den tijd gekomen acbten, om in te grijpen Alleen streng, geregeld politietoezicht kan hier onheilen voorkomen en het betrokken gezin en de heele buurt de rust hergeven. TWEE OOGGETU1GEN. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Zaamslag bekend, dat hij vanaf heden op Ter Neuzen gaat rijden en beveelt zich in ieders gunst aan. J. A. LENSEN, Zaamslag (Dorpsplein). tegen advertentiekosten terug te bekomen bjj De Gemeente-Veldwachter te Hoek. op de liggende sprang, Begin 21/i uur, bij den heer THELES VAN VOOREN, Zandstraat, Sas van Gent. (9 schoone Kalkoenen.) HET BESTUUR. Voor de a. s. verkiezing voor leden van de Kamer van Koophandel alhier, wordt dringend aanbevolen die uitstekend op de hoogte is van de handelsbelangen in verband met den land- bouw die hier ook een voornamen tak van bestaan vormen. EENIGE KJEZERS. te TER MEUZEN. Het Bestuur maakt bekend dat voorkoop van voor uitvoer hestemde groenten niet meer wordt toegelaten en dat uit de hand koopen door exporteurs onder voorkoop gerekend wordt. Exporteurs welke zich nog deze handeling veroorloven, worden gewaarschuwd, daar zij zich aan schorsing blootstellen. Telers welke de voor uitvoer hestemde groenten uit de hand verkoopen zal de ge- legenheid worden ontnomen bun producten te veilen. leder is dus in zijn belang aangeraden zijn prodncten zelf te laten veilen, daar er op order der Groenten-Centrale aan deze bepalingen streng de hand zal worden ge houden, daar het Bestuur de Vereeniging niet aan schorsing weii§eht bloot te stellen. Veiling wordt gehoudenMadndag, Woensdag en Vrijdag, telkens om half elf voormiddags. Het Bestuur voornoemd, P. J. SCHEELE, Voorzitter. A. DE BRUIJNE Mz., Penningmeester. L. DE FEIJTER—Huijssen, Secretaris. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen en Omstreken bekend, dat hij vanaf Maandag 13 Nov. a.s., bebalve des Donder- dags, dagelijks zal rijden van Sluiskil naar Ter Neuzenen des Dinsdags en Vrijdags over Sas van Gent naar Westdorpe en terug. Hij beveelt zich beleefd in ieders gunst aan tot het doen van boodschappen enz. enz. en belooft een accurate nette bediening, tegen billijkeprijzen. Aanbevelend, Sluiskil. PETRU5 MOBACH, pirns ra laat U niet misleiden door een groepje dwarskijkers, welke o. a. ook gewagen van een aftredend lid, dat sedert zijne verkiezing niet eene vergadering bijwoonde. De ver- gaderingen van de K. v. K. werden steeds op Donderdag belegdde dag waarop de heer J. VAN ROMPU de vergaderingen van Ged. Staten moet bijwonen. Dat hij in Ged. Staten alleen veel meer voor Ter Neuzen deed, dan al de andere leden van onze K. v. K. samen, is alge meen bekend. De keuze is daarom niet moeilijk en dug kiezers, gtemt alleen den beer die meer dan' wie ook, in ons allev belang, beslist in de K. v. K. moet blijven. EENIGE KIEZERS. Voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophadel op Dinsdag aanstaande worden met den meesten aandrang aanbevolen de Jieeren altredende leden, en daar wij meenen, dat een lid, die ge- durende zijn laatste herkiezing geen enkele vergadering bijwoonde niet in een college thuis hoort, bevelen wij voor de derde vacature aan, den beer iemand die in den bandel is opgegroeid, en zeker met ijver de handelsbelangen van Ter Neuzen zal helpen behartigen. VELE KIEZERS. SBR" De stemming beeft plaais van des voormiddags 11 tot 1 ure. en ander Oistributie Veevoeder worden zoo spoedig mogelijk ingewacht. Aanbevelend, Axel. Firma D. J. OGGEL. Wij leveren aan concurreerende prijzen Prijs gecartonneerd 15 vel 0,50, 20 vel 0,65, 30 vel 0,90. Bij toezending per post 15 cent hooger. Boekdrukkerij. Ter Neuzen. A. 1 Middenprijs per 100 KG. Tarwe 14,a /15, Rogge a Wintergerst 13,75 a f 14,Zomergerst 13,—a 13,50, Haver 12,50 a 13,Erwten 30,a f 35,Witte boonen f a Bruine boonen 30,a J 35,—, Duivenboonen a Paardenboonen a Boekweit a Lijnzaad 40,— a 44sAardappels a Koolzaad per zak van 106 liters32,a/36, Boter per kilo 1,70. Eieren per 26 stuks 2,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 23 stuks rund- vee, 31 varkens en 0 schapen, waarvun verkocht 15 stuks rundvee, 22 varkens. s.s. ELISABETH vertrok 28 Oct. van Buenos Ayres naar Rotterdam, s.s. HELENA van New York naar Rotterdam, ligt sedert 31 Oct. in de Duins voor onderzoek. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Ayres passeerde 19 Oct. Beaphy Head, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Montevideo voor orders, passeerde 13 Oct. Las Pal mas. Ti)dgeestbriefjes :-i; -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3