Laatste Berichten. Provinciale Staten, GEMENGDE BERICHTEN. BURGERUJKE STAND. Een oud® rekening. In den loop van het jaar 1909 had alhier een treffen plaats tusschen eenige zeelieden en agenten van politic, waaronder de agent iWitte. Meerderen van de tegepstanders der politie hebben inmiddels ininne rekening met de justitie, die zij deswege hadden op te maken, vereffend. Alleen P. J., die een nota voor 3 maanden had thuis gekregen, had zLch steeds huiten de afrekening we ten te liouden. Hij verbleef meestal buitenslands, al kwam hij, naar het schijnt, wet eens m (stilte in zijn geboorteplaats. Ook de vorige Week was hij hier en de. agent Witte trof hem des nachts ongeveer half 3 uur aan in de Westkolkstraat. Natuurlijk was heL nu: hip, ik heb je. De rekening wordt nu ver effend. Verdronken. Gisteren begaf J. de-R. zich op weg naar zijne woning, dicht bij de nieuwe sluis. Hij was de rolbrug en de prikkeldraadversper- ring gepasseerd, toen de in de nabijheid staande schildwacht hem eensklaps waar- nam aan den kant van het kanaal, hem zag verdwijnen en een pions hoorde. Vermoe- delijk woei zijn hoofddeksel af en trachtte hij dat te grijpen. De schildwacht kon met zijn geweer den drijvenden drenkeling be- reiken en wist hem, met spoedig toegesnel- de hulp, op het droge te halen. De levens- geesten bleken echter reeds geweken. Voetbal. Finale van den seriewedstrijd. Gisteren werd alhier den eind-match ge- speeld van den door de voetbalclub „Sparta" uitgeschreven seriewedstrijd, waarvoor uitkwamen „Sparta" I en ,,T. F. C." I. Het was voor de liefhebbers der voetbal- sport een teleurstelling, dat er zoo'n krach- tige wind woei, daar onder deze omstan- digheden van een regelmatig spel geen sprake zou kunnen zijn. Dit bleek al spoedig, nadat de elftallen aan het spel waren. „Sparta" speelde met wind tegen en hun op het westen gelegen doel werd onophoudelijk beschoten. Ge dragen door den wind, duurde het niet lang, of „T. F. C." zond tweemaal den bal door het doel, terwijl ondanks al het werken en combineeren van „Sparta" daar geen enkele punt tegen gezet kon worden, zelfs een strafschop werd gehouden. Toen was het voor die club een voordeel, dat de voor- sprong niet grooter werd, want bij die 2 punten bleef het en ging de rust in. Na de rust kreeg men een hervatting van het spel bij het begin, maar nu in omge- keerden zin. Eenige aanvallen van „T.F.C." op het „Sparta"-doel, nu tegen-wind-in, hadden geen resultaat. Niet lang duurde het of „Sparta" kreeg uit een corner, die met ale hand geweerd werd, weer een straf schop te maken, die ditmaal geplaatst werd. Na korten tijd bracht een onhoudbaar hoog schot voor „Sparta" den gelijkmaker en nu was de afloop niet twijfelachtig meer. Alle pogingen tot uitbreken en ook doorbraken hadden voor ,,T. F. C." geen resultaat, ter wijl „Sparta", dat thans het voordeel van den wind had, dit wist te benutten door nog tweemaal te doelpunten. Met 42 in het voordeel van „Sparta" eindigde deze strijd om de kampioensme- daille. Het was den voorzitter dier club na tuurlijk een genoegen de gouden medaille aan zijne eigene manschappen uit te reiken, doch hij bracht verder hulde aan de spelers van „T. F. C." voor de wijze -waarop zij in dezen wedstrijd zijn uitgekomen, waarom ook zeker de tweede medaille door hen verdiend was. Niettegenstaande den wind, was er veel belangstelling. Weer brninbrood. Volgens de Maasbode zou binDen enkele dagen weder te verwachten zijn een verbod tot bereiding van wittebrood. Blijkens een ander biad wist men, blijkens informatie ter plaatse, waar men zulks weten kan, hier van niets af. Poslerijen en Telegrafie. Met ingang van 1 Dec. a. s. is de commies der posterijen en telegrafie D. H. J. Hendriks verplaatst van Amsterdam naar Ter Neuzen. Ontvangerskantoor rijksbelastingen. Met ingang van 1 Nov. is aangewezen voor de tijdelijke waarneming van het ontvangerskantoor te Ter Neuzen, de rijfes- klerkD. Sweepe, van het kantoorte Alkmaar. Groenlen- en Frultvelling- Op de heden alhier gehouden veiling werden geveild Uien a 13,— roode kool 5, witte kool 3,50 alles per 100 Kg. Nekkramp. Te Middelburg is bij een vijfjarig meisje nekkramp (meningitus) geconstateerd. KOEWACHT. Zaterdagnamiddag is hier op den Hei- kant een ernstig ongeluk gebeurd. Het 9jarige kind van den werkman A. Ingels kwam te dicht bp de dorschmachine van den landbouwer Fr. de Maaijer en werd er door gegrepen. Door het angstgeschrei van een broertje stonden de paarden spoedig stil. In deerniswaardigen toestand werd de kleine van de machine gehaald. De spoedig ontboden geneesheer constateerde, dat een armpje en de schouder gebroken was en het kind nog andere wonden had gekregen. Op zijn raad werd de kleine, na het H. Oliesel ontvangen te hebben, naar het Liefdehuis te Hulst vervoerd. MIDDELBURG. Lastige militairen. Onze stad k'rijgt vooral Zaterdags- en Zondagsavonds veel bezoek van militairen uit versckillende kantonnementen op Wal- cheren. Onder deze zijn er nogal, die zich minder ordelijk gedragen. Deze week heeft dit weder tot ordeverstoringen aanleiding gegeven. Nadat in den nacht van Zaterdag op Zondag reeds door een patrouille ge- schoten was op soldaten, die niet op bevel van een luitenant bleveu staan, moest Zondag- avond laat de politie een lokaal, waar ge- danst werd, ontruimen, omdat hier een ruit door een militair was stuk geslagen en meer wanordelijkheden voorkwamen. Na de ontruiming moest met gummistok en sabel een voor het lokaal samenscholende menigte van ongeveer 250 man, onder wie de meeste militairen, uiteen worden gedreven. Vervolgens werden de militairen uit ver- schillende oafes verwijderd. Ook in deze nacht werd geschoten op een soldaat, die met twee andere door een patrouille was gearresteerd en die wist te ontkomen. De steiger te Walsoorden. In hun voorstel tot het maken van een nieuwe steiger te Walsoorden wijzen Ged. Staten er op, dat de steiger in 1872 ge- bouwd is en sedert een paar malen gewij- zigd en gedeeltelijk vernieuwd, en dat hij door het veelvuldig gebruik, dat er van ge- maakt wordt, en ten gevolge van de zware eischen, welke er in de laatste jaren aan gesteld zijn, in versleten toestand geraakt. De steiger voldoet ook niet meer aan de tegenwoordige eischen van het verkeer, tot welk einde hij aan de steigerdam verbon- den zou moeten zijn door een hoogwater- brug, eene laagwaterbrug en eene midden- of halftijbrug. Volgens mededeeling van den Hoofd-In- genieur van den Provincialen Waterstaat kan de steiger niet door verbetering of ge- deeltelijke vernieuwing met de verkeers- eischen in overeenstemming worden ge- bracht en zal hij, ook met het oog op zijn toestand, geheel vernieuwd moeten wor den. Overeenkomstig een daarvoor opge- inaakt ontwerp, zal de aanlegplaats der booten met den steigerdam verbonden wor den door drie naast elkander liggende en volkomen van elkander gescheiden brug- gen, welke bruggen dezelfde ruime breedte zullen krijgen als bij den steiger te Hoede- kenskerke, n.l. 3.3, 3.2 en 3.2 M.; voorts zal de lengte van den steiger ruim 10 M. meer bedragen dan die van den bestaan- den steiger en ruim 11 M. meer dan die van den steiger te Hoedekenskerke en zal de kruin van den steigerdam tot 21 M. wor den verbreed. Door die verbreeding zal de steigerdam ruimte bieden voor de tramsporen van de Stoomtrammaatschappij Hulst-Walsoorden en van de Zeeuwsch-Vlaamsche tramweg- maatschappij, doch, daar voor het gewone verkeer eene breedte van den steigerdam van 17 M. voldoende zou zijn en de ver breeding van dien dam tot 21 M. uitslui- tend ten behoeve van het tramverkeer zou geschieden, meenen Ged. Staten, dat de kos- ten daarvan, geraamd op 1900, door de belanghebbende tramwegmaatschappij- en behooren te worden gedragen. Zij heb ben daarover reeds onderhandelingen met- die maatschappijen aangeknoopt. De kos- ten van den bouw van den steiger met bij- komende werken zijn in de tegenwoordige tijdsomstandigheden bezwaarlijk met zeker- heid te ramen. Bij de tegenwoordige* hooge prijzen der materialen zijn de kosten van het geheele werk b'egroot op ongeveer f 58.000, doch, daar die prijzen sedert het opmaken der begrooting steeds zijn geste- gen, zal het werk thans wel niet voor dat bedrag kunnen worden uitgevoerd. In ver- band daarmede en ook met oog pp te ver wachten moeilijkheden wegens gebrekkigen aanvoer van bouwstoffen, verdient het daaro-m overweging, het werk te doen uit- voeren op het daartoe door Ged. Staten ge- schikt geachte tijdstip, in afwachting waar- van reeds thans het noodige zou kunnen worden voorbereid. Ged. Staten stellen daarom voor te be- sluiten den steiger te Walsoorden te ver- nieuwen. De verbindingsweg. In hun voorstel om thans nog geen be- slissing te nemen omtrent den aanleg van den verbindingsweg tusschen Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen herinneren Ge- deputeerde Staten er aan, dat op de staats- begrooting voor het jaar 1917 gelden zijn aangevraagd voor bedijking van schorren in den Brakman ten westen van de polders Kleine-Stelle en Mossel. Komt die bedij king tot stand, dan zal een groote dep van den verbindingsweg tusschen de beide dee- len van Zeeuwsch-Vlaanderen, en wel het gedeelte tusschen de Isabellasluis en Phi lippine, in den nieuwen polder voor reke ning van de bedijkers worden aangelegd en zal alleen nog eene beslissing moeten genomen worden omtrent den aanleg en het onderhoud van den verbindingsweg ten westen van de Isabellasluis. De Hoofd-In- genieur van den Provincialen Waterstaat heeft medegedeeld, dat de kosten van aan leg van dit wegsgedeelte ter lengte van 3.3 K.M. kunnen worden geraamd op j 132.000, zoodat het van de Provincie ge- vraagde offer veel minder zou kunnen zijn dan volgens de mededeeling van 16 Juni jl., toen de kosten werden geraamd op 240.000. Na aftrek toch van een rijks- bijdrage van de he'ift en van een bijdrage van de belanghebbende gemeenten en pol ders van een vierde der kosten, zou voor rekening der Provincie blijven een vierde der kosten, van aanleg of j 33.000 in plaats van f 60.000 volgens het vroeger plan, be- nevens de kosten van onderhoud. Daar voor de zomervergadering van 1917 waarschijnlijk zekerheid zal bestajjn omtrent de uitvoering der ontworpen be- dijkingswerken, zullen Ged. Staten dan met een definitief voorstel kunnen komen. Nog deelen Ged. Staten mede, dat een aantal gemeenten en polders zich bereid hebben verklaard tot eene bijdrage in de op f 240.000 geraamde kosten van aanleg van den weg tot een bedrag van te zamen f 54.799.10, waarvan echter moet worden'afgetrokken de bijdrage van f 3.000 van den Philippinepolder, omdat deze daar- aan de voorwaarde heeft verbonden, dat de weg door dien polder zal loopen, het- geen bij het tot stand komen der bedijking niet het geval zal zijn. Tram West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Ged. Staten gfonden hun voorstel om niet te voldoen aan het verzoek van de stoom- tramwegmaatschappij BreskensMalde- ghem om verhooging van het renteloos voorschot voor den aanleg en exploitatie van een tram van de Belgische grens over Cadzand naar Breskens met j 10.000 en verhooging van den rentevoet, op de on- zekere tijdsomstandigheden, ten gevolge waarvan de maatschappij toch nog niet tot aanleg van de lijn zal overgaan. Ged. Sta ten achten het daarom nog tijd om over deze verzoeken eene beslissing te nemen. Ook achten Ged. Staten het niet goed nu reeds den exploitatietermijn te verlengen tot 1 Juli 1920, maar stellen zij verlengirig voor tot 1 Juli 1918. Tram tusschen de beide Vlaanderen. Het voorstel om den exploitatietermijn van de ZeeuwschrVlaamsche tramweg- maatschappij te verlengen van 1 Januari 1917 tot 1 Januari 1918 is gegrond op de overweging, dat met-den aanleg van de lijnen HoofdplaatPyramide en Philippine Ter Neuzen nog een aanvang moet wor den gemaakt. Ook stellen Ged. Staten voor de bepaling, dat, uitgezonderd des Zondags, ten minste" vijf ritten heen en weder per dag moeten worden volbracht, te doen vervallen. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Overlreding van art. 427c. Slrafvvetb. Het opgeven van een valschen naam aan het bevaegd gezag. Overtreding ArbeMswet. Overtreding der Brankwet. Grensoverlreding. Grensoverlreding en valschen naam opgeven. Overtreding LeerpIicMwet. Overtreding verefclening v. d1. Terrilorialen Eevelhebber. Overtreding Drankwet. Overtreding TrekHiortdenwet. Overtreding Politiereglement van Axel. Berm berij'den. Ordeverstoring en idronkenschap. Overtreding art. 431 Strafwetb. Trekdier overtreding. B ijwi elover tr eding. Vrijgesproken: Ternggave bevolen aan de oicders zoncler islral' in de zaken van: De Kanaai-tunncl. Deze dagen heeft Asquith ieen depnlatie ontvangen uit het Engelsche parlement, die den isteun van de regoering kwam inroepen ter bevordering van den bouw van de reeds zoo lang besproken Kanaal-tunnel. De de- putaLie drong aan op, een nieuw onder- zoek van het vraagstuk, thans in het lieht van de ervaring van dezen oorlog. De afgevaardigde Fell, die het woord voer- de, wees crop, van hoeveel nut en voordeel een tunnel thans zou zijn jgeweest. Officie- ren-Ieden van het Channel Tunnel Commit tee hadden met klern op den bouw aange- drongen na hun terugkeer van het front. De commissie was tot de conclusie gekomcn, dat het geheele land nu den bouw verwacht. Een ,ander spreker betoogde, dat men in Frankrijk er algemeen voor is, terwijl ma- joor Courthope verklaarde, dat in militaire kringen algemeen de opinie bestaat dat een tunnel noodig is. De beer Asquilh antwoordde, dat de re- geering al het mogelijue zou doen om tijd te vinden ook deze lioogst belangrijke quaestie in istudie te nemen. De premier deeloe nog mede, dal in Juh 1911 de Veraodigings- commissie een tot dusverre niet gepubli- ceerde beslissing had genomen in het tun- nelvraagstuk, waarvan de conclusie luidde, dat „de strategische omslandighedien niet zoodanig veranderd waren, dat daardoor een afwijking van de beslissing der regeering in 1907 gerechtvaardigd zou zijn". Asquith erkende, (kit inderdaad de erva ring Van den huidigen oorlog een 'nieuw lieht op de aangelegenheid werpt, hetwelk een grondig onderzoek terdiege wettigt. CLINGE. LantlsJ.arm jaarklasse l95i9. Aan een officieele mededeeling is ontleend liet bericht, dat een groep landstormplich- tigen van de jaarklasse 1909 in het tijdvak van 16—20 December a.s. in dienst zal wor den gesteld. Tot deze groep zullen behooren ide 'voor ,de infanterie bestemde landstormers, wier geslachtsnaam begint met de eerste .letters van het alfabet, van A—G. De (rest Van ide landstormers ider jaarklasse 1909 zal worden |Opgeroepen in de eerste dagen van Februari 1917. D® boofdredacteur van De Telegraaf. De Hooge Raad vernietigde het arrest van het Amsterdamsche hof, waarbij Schroder, hotfdredacteur vau de Telegraaf werd vrijgesproken van het in gevaar brengen der onzjjdigheid van den staat, door een artike! betreffende de schurken van Europa en verwees de zaak voor een nieuwe be- handeling naar het gerechtshof te 's Gra- venhage. Het cassatieberoep, eveneens van de procu- reurs-generaal bjj bet Amsterdamsche hof tegen bet ontslag van recbtsvervolging van Schroder met betrekkiDg tot het artikel, ,/Perscamarilla" werd door den Hoogen Raad verworpen, zoodat in deze bet ontslag van recbtsvervolging in stand blijft. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. P.aadsvergadering vajn 2 Nov. 1916. Voorzitter ae beer L. W. G. Hoefnagels, Burgemeester. Aanwezig de heeren Pauwels, De Y'Jees- schauwer, Hamelijnck, -Buijsse, Verschaffel en de $ecnetans. Afwezig de heeren Wauters en Malotaux. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing on veranderd vastgesteld. Aan de orde: 1. Mededeeling ingekonien slukkcn. a. Een schrijven van de Zeeuwsch Ylaam- sche Tramwegmaatschappij met verzoek om uitbetaiing voor 1 Jan. a. s. van den len termijn der door den Baad verleende subsi- die .ad 500 'sjaars gedurende 20 jaren. Hoewel dit schrijven is gericht aan B. en W., wenschten deze daarvan ook mededee ling te doen aan den Baad, om dezen tevens ook onder het oog te brengen, hoe nalatig die Maatschappij is in het afmaken der werken op verschillende punten. De Voorzitter wijst vooral op een gevaar- lijk punt, wiaar de trambaan de Verlengde SchooLstraal snijdt, en waar steeds hard ge- reden wordt zonder voldoende veiligheids- signaal. Een door B. en W. opgemaakt rapport over bestaande gebreken wordt voorgelezen, waar- aan op voorstel van den heer Buijsse nog wordt toegevoegdklinkerbestrating aanbrcn- gen 'ter breedte van I/2 M. Dings de trambaan, in de Slatiestraat. Wordt beslolen van dit rapport mede deeling te aoen aan de Maatschappij. met verzoek de noodige verbeteringen aan te brengen, waarna belaling zal geschieden. b. Missive van Gedep. Staten houdende goedkeuring raadsbesluiten omtrent het geven Van grond in erfpacht. c. Proces-verbaal van kasopname bij den gem eente- ontvanger. Beiden worden voor kennisgeving aange- nomen. 2. Aanbieding verslag toestand dier ge- meenie over 1915. Het beredeneerd verslag word! voor dp leden ter inzage gelegd. 3. Voorstel van de Gezondheidseommissie te Ter Neuzen tot onbcwoonbaarver- klaring der woning West no. 509. De Voorzilter: Deze woning is door die oommissie afgekeurd. De wet verleenl ech ter een termijn van; 6 maanden voor herstel, wat bij de 'tegenwoordige woningnood wel noodzakelijk is, waarom wordt voorgesteld onoer ideze bepahpg de woning onbewoon- baar te verklaren. Aldus wordt besloten. 4. Verzoeksebrifl van het best uur van het liarmoniegezelschap „De vereenig- de rieiiden" cm aanschafflng van een drijxende kiosk, door de gemeente. Na voorlezing van het desbetreffende ver zoek, erkenl de Voorzitter, dat onze gemeen te daar werkelijk behoefte aan heeft, doch dat het thans een ongelegen tijd is, aUhans dat het nu geen tijd is om een gebouw van wee Ide te plaalsen, en men beter wachten zou, tot in tijd van vrede. Hij stelt voor, alsdan Iniel te karig te zijn, wijl de muziek goad is etj de iinvoners er van profiteeren. De beer Buijsse wit nu beslist zien, wat men zal nemen, een drijvende 01 een vaste kiosk. De heeren Buijsse en Hamelijnck zijn voor etn drijvende, wijl idan op verschillend|e pun ten gespeeld kan worden, en de muziek op het water beter uitkoint. De heer Buijsse: Dan hebben de muzikan- ten ook geen last van tocht. De Voorzitter: Wanneer een tent op de Markt staat zou de muziek wel goed uil- komen, doch niet in den hoek aan Van den Hemel zooals den laatsten keer; daar gaat het geluid verloren. Wat het Lochten helreft, waar vindt ge geen tocht, op het water toch zeker ook wel. De heer De Vleesschauwer: Ik acht de Markt toch tie bcste plaats. De kosten van een drijvende zullen ook zcer hoog zijn. De Voorzitter: Ook met het oog op de uil- breiding van de gemeente acht ik een vaste kiosk midden op het Marktplein het best. Wordt besloten dit later te regelen. 5. Voorstel lol aamulling algemeen regle- ment van Polilie in cle gemeente met eene bepaling ter voarkoming van drankmisbruik bij demobilisatie. Daar het liieromtrent gevraagde advies van de Gezondheidscommissie nog niet is ingekomen wordt dit punt aangehouden. 6. Vaststelling suppletoir kohier no. 2 van den II. O. over 1916. 7. Missive van Gedep. Staten om nader advies op bezwaarschrift van II. Kra mer tegen zHnen aanslag In den H. O. over 1916. 8. Bezwaarschrift van Th. van Aerde tegen zijnen aanslag in den II. O. over 1916. Na behandeling van dezie! 3 punten in be sloten vergadering wordt het suppletoir ko hier vastgesteld m;e't 6 iaanslagen op een be drag van 29,431/2. Zitting van 3 November 1916. VeroordeeW zijn ter zake van: C. H., landbouwersknecht te Hoek, tot eene boete van /6, subs. 6 dagen hecht. P. v. VI., arbeider te Boschkapelle, tot eene boete van f 20, subs. 10 dagen hecht. E. A. v. W., bierbrouwer te Westdorpe, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. J. P. v., bierhuishouder te Ter Neuzen, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. B. C. M. M., zonder beroep te Ter Neuzen en A. M., zonder beroep, tijdelijk te Ter Neuzen, twee maal gepleegd, tot eene boete van J x 5, subs. 5 dagen hecht. voor iedere boete. H. C. v. d. E., veehandelaar te Esschen, tot eene boete van 20, subs. 10 dagen hecht. H. F., fabrieksarbeider te Westdorpe, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. D. C., arbeider te Zuiddorpe, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. S.A. d. D.G. v. S., alien werklieden te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. voor iedere boete. B. d. C., zonder beroep te Philippine, tot eene boete van f 20, subs. 10 dagen hecht. J. G. B.W. M. C. M.J. B.I. d. W,, alien zonder beroep en E. R. K., timmerman, alien te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. voor iedere boete. P. v. C., werkman te Sas van Gent, tot eene boete van f 5, en tot eene boete van f 15, subs. 5 en 10 dagen hecht. J. O., werkman te Ter Neuzen; C. M.0. M. C. d. P., arbeider, alien te Zaamslag C. J. V., en W. d. G., arbeiders te Axel, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete. J. K., landbouwer te Axel, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. M. d. V., landbouwer te Axel, tot eene boete van 10, subs. 5 dagen hecht. Overtreding Arbeklswel. I. S., en L. W., beiden smid te Zaamslag, ieder tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. voor iedere boete. G. W., broodbakker aldaar, tot 3 boeten elk van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. E. v. W., schopmaker te Westdorpe; L. d. C. en L. B., fabrieksarbeiders te Sas van GentL. d. P. en L. K. v. H., arbeiders aldaarT. N. E. B. en J. d. G., arbeider, alien te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. voor iedere boete. - G. A. d. M., exgediteur te Sas van Gent, tot 4 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. M. M. R., werkman te Ter Nenzen, tot 2 boeten elk van f 1, subs. 1 daig hecht. voor elke boete. P. S., voerman en A. V., knecht te Zuiddorpe, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag height, voor iedere boete. F. J. G., knecht te Zaamslag, tot eene boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool. A. P. M., liedjeszangster te Breda, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. J. D., arbeider te Westdorpe, tot eene boete van 3, subs. 3 dageh hecht. Openbare dronkcnschap. A. S., bootwerker te Ter Neuzen, le herhaling, tot eene boete van f 10, subs. 6 dagen hecht. E. E., visscher te Ter Neuzen en II. G., metselaar te Westdorpe, ieder tot eene boete van f 4, subs. 4 dagen hecht. J. D., liedjeszanger te Breda, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. II. B., voerman te Westdorpe, tot eene boete van f.2, subs. 2 dagen hecht. J. B., werkman en E. d. B., zonder beroep, beiden te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen-hecht. P. M. d. P., [landbouwer [te Hoek, tot~eene boete 3, subs. 3 dagen- hecht. T. E., visscher te Philippine, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. v. M., liuishoudster te Sas van Gent, tot eene boete"- van 3, subs. 3 dagen hecht. A. T., landbouwer te Zaamslag, tot eene boete van 1, subs. 10 dagen tuchtschool. P. M. G., spekslager en S, v. H., landbouwer, beiden te Zaamslag, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. C. R. B., zonder beroep; C. J. v. R., arbeider"; J. d. P., landbouwer, alien te Axel, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. voor ieder. A. d. V., landbouwersknecht te Axel, tot eehe boete 2, subs, 2 dagen hecht. P. G., winkelier te Ter Neuzen en J. C. d. M., koopman te Zaamslag, ter zake van overtreding der verordening van den Commandant van Zeeland. S. R. M. d. C., zonder beroep te Philippine. D. R., vischleurder te Ter Neuzen. S. R., werkman te Sas van Gent. TER NEUZEN. Huwelijksraangiften. 3 Nov. Adriaan Anthonie van Wijck, oud 26 j., jm. en Marijtje Lok, bud 20 j., jd. Henri van ltaemdonck, oud 28 j., jm. en Maria Josephina Estella Segcrs, oud 36 j., jd. Iluwelijks-voltrekkingen. 2 Nov. Jozias Sehoon- akker, oud 21 j., jm. en Suzanna Donze, oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Gilles Abraham, z. van Adriaan Provoost en van Martje Pieternella de Jong. Overlijden. 29 Oct. Maria Spronck, oud 84 j., wed. van Josephus Heijens. 31 Oct. Dirk van den Ouden, oud 78 j., echtg. van Johanna Ko'le. 1 Nov. Daniel Jacob Guequierre, oud 3 m., z. van Iman en van Dirkje Kuijk. 3 Nov. Riehardus Camillus de Clercq, oud 41 j., echtg. van Felicita Everaert. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Oct. Johannes War rens (van Stoppeldijk"), oud 39 j., jm. en Maria Char- lotta van Damme, oud 40 j., jd. Geboorten. 10 Oct. Maria, d. van Petrus Everaert en van Emilie Destombes. 11 Oct. Agnes Petro- nella, d. van Augustinus Johannes van Damme en van Louisa Maria Baart. 21 Oct. Albertus Ant- honius, z. van Augustus Janssen en van Maria Rosalia Eijsackers. 22 Oct. Rosalia, d. van Constantinus Stallaart en van Christina Lambert. 23 Oct. Ed- mondus fetrus, z.- van Anthonius Pieters en van Seraphina Apolonia Ivroes. Overlijden. 2 Oct. Johanna van Campen, oud 53 j., echtg. van Petrus Neve. 4 Oct. Jacobus Otjes, oud 75 j., Weduwn. van Johanna Mel. 8 Oct. Josephus d'Hont, oud 75 j., weduwn. van Antonnetta de Nijs. 20 Oct. Apolonia de Bakker, oud 74 j., weduwe uit het eerste huwelijk van Seraphinus Verheijden, en uit het tweede huwelijk van Stephanus Boone. Huwelijks-voltrekkiDgen. 18 Oct. Serule Jacobus Strijdonck (van Graauw), oud 24 j., jm. en Maria Anthonia Buijze. oud 25 j., jd. Remy Angelus Marie Schoenmaekers (van Clinge), oud 27 jjm. en Angelina Johanna Hageman, oud 25 j., jd. Julianus de Lessine (van Philippine), oud 25 j., jm. en Philomena Pauwels, oud 20 j., jd, Geboorten. 19 Oct. Johannes, z. van Josephus Colman en van Joanna Maria de Maayer. 21 Oct. Georges Joannes, z. van Augustus Augustinus Ilaege- man en van Mathilda Louisa van Dorsselaer. 22 Oct. Petrus, z. van Franciscus Petrus Josephus van Kers- haver en van Stephania van der Heijden: 23 Oct. Petrus Augustinus Franciscus en Maria Clementina Stephania, z. en d. van Joseph Emeri Arthur Cleiren en van Octavie Marie Clementina Weemaes. 25 Oct. Julien, z. van Theophilus de Wilde en van Camile Maria Melsen. Franciscus Joannes, z. van Camiel Daelman en van Maria Josephina de Rijck. 26 Oct. Johannes, z. van Franciscus Xaverius Claessens en van Maria Rozalia Hermans. Albert Petrus Joseph, z. van Colette Madeleine Bogaert. 28 Oct. Gabriel, z. van Benignus Aloysius Ferket en van Louisa Maria Freijzer. 30 Oct. Theofiel Emiel, z. van Camillus van Goethem en van Helena de Witte. Overlijden. 24 Oct. Jranciscus Xaverius Ver- schoren, oud 16 j., z. van Petrus en van Maria Sillivie Boeckling. 28 Oct. Angelle Elizabeth van Daele, ■oud 2 m., d. van Alphonsus en van Juliana Boets. GRAAUW. v Huwelijks-aangiften. 19 Oct. Eduardus Bo6nne, oud 65 j., weduwn. en Anna Catharina Verhoeven, oud 50 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Oct. Adolf Ferdi- nandus van Poele, oud 39 j., jm. en Sophia Stevens, oud 33 j., jd. 18 Oct. Charles Ludovicus Daalman, oud 39 j., weduwn. en Maria Anna Lensen, oud 44j.. weduwe. Geboorten. 9 Oct. Maria, d. van Alphonsus Plat- jouw en van Mathilda deMunck. 28 Oct. Liza Rosalia, d. van Cornells Yerlinden en van Rosina Maas. Overlijden. 10 Oct. Aloisius Stevens, oud 3 weken. z. van Cornelis en van Anna Catharina Buijs. 23 Oct. Augusta Emelda Stephanie Martens, oud 3 jz. van Alphonsus Bernardus en van Itortensia Maria Breijaert. HENGSTDIJK. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Oct. Andre Charles Levinus Weijnen, oud 23 j., jm. en Emma Louisa Geers, oud 25 j., jd. Geboorten. 16 Oct. Elisabeth, d. van Pieter Francies Everaert en van Rosalia Triest. 26 Oct. Anna, d. van Petrus Camillus Cappaert en van Rosalia de Gijsel. - Overlijden. 4 Oct. Emmanuel Petrus Johannes Mangnus, oud 3J j., z. van Anthonius en van Melani Verschuren. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 27 Oct. Arie Johannes Ahhe- naar (van Middelburg), oud 28 j., jm. en Margraetha Maria de Moor, oud 27 j., jd. Geboorten. Germai-ne Marie, d. van Camillus Ludo vicus van Hoecke en van Florer.tina Rijchaert. 27 Oct. Hubert Johan, z. van Aime Charles van Waes en van Melania Sophia de Bruijckere.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2