Z AAHjRASTS 2T. Laatste Berichtan BURfiERLIJKE STAND. Financieel Overzicht. G. KLOtJWERS, Hoogwatergetij te Ter Neuzec Handeisberichten. over te. steken en kwamen zij te Mala ga aan. Daar troffen ze het Nederland- sche stoomschip Leda aan, dat voor de reis naar Nederland gereed lag, en des nachts wisten zij zich in een ruim te verbergen tusschen een groot aantal kis- ten. Daar hebben ze acht dagen en nachten gelegen met geen ander voed- sel of drank dan een paar meegenomen korsten brood en een fleschje water. Na dit langdurige verblijf in het don- kere ruim, van geen plaats of tijd meer wetende, meenden ze, wel de Holland- sche kust bereikt te zullen hebben en kwamen ze voor den dag, toen de Leda juist Falmouth aandeed. Daar werden ze eenige malen door de havenpolitie verhoord en werd hun ten strengste ver- boden het schip te verlaten. Ze moclv ten met de Leda naar Holland vertrek- ken en verrichtten nu aan boord eenige diensten, waarvoor ze kost en ligging kregen en verder een goede behandeling genoten. Uit hun laatste kampemept wisten ze nog te vertellen, dat er dagelijks tus schen Duitschers en Franschen gevoch- ten werd wegens meeningsverschil over de oorlog-sberichten, die in hoofdzaak uit Fransche bron kwamen en waarover de Duitschers zich ergerden. Den laatsten tijd was de desertie van Duitschers uit het vreemdelingen-legioen zeer grootzij liepen meestal naar Marokkaansche stammen over en namen zooveel moge- lijk geweren en andere wapens mee. De voeding in het vreemdelingen-legioen was goed geweest, en de soldij werd ge- regeld uitbetaald, maar de beide man- nen hadden het leven in het kampement den laatsten tijd ondraaglijk gevonden, ook al door de veelvuldige twisten en de vechtpartijen tusschen de Duitsche en Fransche soldaten. Men kon hun het bijkans vierjarige verblijf te Marokko goed aanzien; zij zagen zoo bruin als Javanen. Staatsbegrooting. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over de algemeene be- schouwingen der staatsbegrooting 1917 komt Donderdag a'.s. al voor de tweede maal bijeen, zoodat kort nadien de ver- schijning van het voorloopig verslag kan verwacht worden. Grondwetsherziening. In parlementaire kringen wordt aan genomen, dat de behandeling van de grondwetsherziening nog de geheele maand zal vorderen. Invoer van zout. Naar wij vernemen, heeft de Engel- sche regeering de invoer van zout weder toegelaten onder N. O. T.-conditien. Ongevailen-verzekering. De Raad van Beroep voor de ongevai len-verzekering te Middelburg heeft he- den de vordering ontzegd in zake Th. W., echtgenoote van J. L. te Zaamslag. Een Zeppelin boven ons land. Een bom geworpen. GORCUM. Gisteravond, omstreeks kwart voor 8 uur, kwam op eene hoogte van ongeveer 60 meter een Zeppelin over het station van Arkel gedreven. Het luchtschip dreef boven den weg Hoor- naarArkel naar Leerdam. Het geraas der motoren was duidelijk hoorbaar, waardoor vele bewoners naar buiten werden gelokt, die alien het luchtschip goed konden waarnemen. Buiten het luchtschip hing een ge- kleurd licht, dat later werd ingehaald. Een vlag of naam van het luchtschip was niet te onders'cheiden. Toen het luchtmonster boven den Bloklandsehen weg gedreven was, liet het een brand- bom naar beneden vallen, die nabij het vleutje, in Hoog Blokland, terecht kwam. Een ontzettende knal werd overal in den omtrek gehoord. In den weg werd- een groot gat geslagen en er werden eenige boomen ontworteld. Het onderste van de bom is geheel uit elkaar geslagen. De overblijfselen van de bom werden ten stadhuize te Arkel gedeponeerd. De dia meter van de bom was 50 c.M. Er heerschte in deze plaats beslist eene pa- niek. Gelukkig is alles zonder persoon- lijke ongelukken afgeloopen., Naar yernomen wordt, is ook op het mchtschip geschoten, doch zonder ge volg. De visschersvloot. IJMUIDEN. In eene heden-gehouden vei gadering van zeelieden werd nog geen beslissing genomen omtrent het al of niet uitvaren der visschersvaartuigen. Woensdag zal eene nadere verg'adering gehouden worden. Uit Roemenie. LLRLIJN. (Officieel). Constanza is door de Duitsch-Bulgaarsche troepen be- zet. 1.3 Positie der Stoomschepvn. Zaadhandel, Ter Neuzen. Hulst, 23 Oct. 1916. OemrsfioteeriMg. De heer Kaan zou er van wege de gemeen- te ook nog wat widen bijdoen, als ze de hoofdakte lialen. Als ze dan niet widen of niet kunnen, kan de gemeenteraad daar loch ook niets aan doen. Hij stelt voor4 aan een onderwijzer of onderwijzeres die de hoofdakte behaalt, f 50 te geven boven de daarvoor toegekende wettelijke vergoeding. Het voorstel van Burg, en Weth. tot af- wijzing van het verzoek om verhooging vani jaarwedde wordt afgewezen met 4 tegen 2 stemmen; voor stemmen de heeren Geelhoedt, Kaan, Jurrij en Dekker; tegen stemmen de heeren Piatteeuw en Kester. Het voorstel van den heer Kaan, om ook van gemeentewege 50 'sjaars te geven bij het behalen der hoofdakte, wordt aangeno men met .algemeene stemmen. 2. Wijziging begrooting 1918. Burg, en Weth. stellen voor, de begrooting voor 1916 te wijzigen, teneinde de beschik- king te krijgen over een bedrag van 600, dat noodig geachl wordt voor de uitvoering der Distriliutiewet. Dit wordt met algemeene stemmen aange- nomen. GEMEENTERAAD VAN HOEK. Vergaduring van Donderdag 19 October 1916. Voorzitter de lieer A. Wolfert, burge- meester. Aanwezig de heeren Geelhoedt, Kaan, Jur- rij, Piatteeuw, Dekker en Koster. Afwezig de heer De Feijter. Na opening der vergadering worden de noluien der voorgaande gelezen en goedge- keurd. Daarna komt aan de orde: 1. Ingekomen siitkken. a. Brief van Gedep. Staten, waarbij van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden het suppleloir kohier van den hoofdelijken omslag voor het iaar 1916. J Aangenomen voor kennisgeving. b. Eeu sciirijven van H. K. Hanelbroek, waarin deze bericht de benoeming tot onder wijzer met verpiichte hoofdakte alhier aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een adres van L. A. Jansen, W. M. J. Goer, i. 'M. Risseeuw en B. J. S. Goor. zijn- de leerkrachten aan de openbare iagere school, die daarin le kennen geven: dat zij met ingenomenheid kermis kregen van t besluit van Uw raad van 22 Sept. 1.1. waarbij hun salaris, ongevraagd, met 50 gulden wend verhoogd; dat zij daaruit concludeerden, dat door Uw raad en terecht werd ingezien, dat de salarissen te iaag war en; dat echter aan den nieuw benoemden onderwijzer direct 150 gulden boven zijn jaarwedde wordt toegekend, terwijl ook het hoofd der school zijn salaris reeds met 150 gulden verhoogd zag; dat op die wijze naar hun bescheiden meaning een bribillijke bevoonrechting van gene em de leerkrachten boven adressanten geschapen is; dat. waar alles zooveel dunrder gewordien is en zij bovendien vernamen, dat ook geen duurtetoeslag meer zal worden uitgekeerd, reques Iran ten hoewel dankbaar voor "t reeds verkregene, echter niet voldaan kunnen zijn; redenen waarom zij zich tot UEd. Achth. Buaiti wenden met het beleefd verzoek, het daar been le willen leiden, dat de jaarwedden zoodanig geregeld worden, dat alien zonder uitzondering, 150 boven hun jaarwedde genieten. De voorzilter stelt namens Burg, en Weth. voor, <>p dit verzoek afwijzend te beschik- ken. Zij achten geen lermen aanwezig, om het salaris van de adresseereitde leerkrach ten te verhoogen. Wat luet al on" niet veir- 1 een en van een toeslag over dit jaar betreft, daar omtrent is nog niets definitief beslist. Spirekei weet niet of misschien iemand hun heeft gezegd. dat geen toeslag zou verleend worden. doch dienaangaande is besioten. dat ei aan het eind van het jaar over beslist zou worden. W at betreft de hoogere jaarweddje, die de nieuw benoemde ondfcrwijzers zal ontvangen, de raad is noodgedtrongen er toe over gegaan dat salaris uit te loven, omdat ei geen sollieitanten opkwamen. W .iren cr genoeg geweest, dan zou er geen sprake van geweest zijn een hoogere' jaarwedde te geven. De heer Dekker is het eens met het "voor stel van Burg, en Weth. Later kan dan nog altijd worden uitgemaakt, of een dUurte-toe- slag zal worden gegeven. De voorzitter geeft te kennen, dat het Dag. esi. ook overwogen heeft, dat, als de in dienst zijmde onderwijzers of onderwijzeres- Jen de lioofdakte behalen, ze ook 100 per jaar meer krijgen. Ze hebben het dus zelf in de hand, hunne positie te verbetaren. De lieer Koster acht dit niet geheel juist. Be grief van adressanten is, dat het hoofd der school en de nieuw benoemde onder- Vi'ijzer ,f 1,0 krijgt boven het minimum. Die mj,gt bovendien 200 voor de lioofdakte. De voorzitter merkt op, dat het in dienst zijnde pens on eel in den aanvang 100 boven het wettelijk minimum krijgt. Be heer Dekker acht het nog al bezwarend, j a/i minimum' zag, 3. Begrooting voor 1917. In behandeling komt de begrootina voor 1917. Onder de uitgaven zijn de jaarwedden-van den Burgemie.ester en |den Secretaris ingevolge de door Gedep. Staten vastgestelde regelen weder met J 100 verhoogd, en uitgetrokken op 1050; de jaarwedden van de wethou- der-s zijn verhoogd van 30 op 50ieder; De lieer Jurrij merkt op, waar nu alie jaarwedden zijn verhoogd, het presentiegeld voor de leden van den Raad', dat 36 be- draagt, toch ook wel wat liooger zou mogen worden uitgetrokken. Hij noemt een bedrag van 50. De voorzitter merkt op, dat dit al sedert meer dan 30 jaren zoo geregeld is. Als de heer Jurrij verhooging wil voorstellen, lieeft Jiij in overweging dat op J 72 jte bepalen, dat is het dubbele en dan zal het gemakkelijker uitkomen met de berekening. De heer Koster z&u het, vooral in deze tijden, zoo maar willen laten. De heer Jurrij geeft te kennen er niet be- paald een voorstel van te willen maken, doch het was een denkbeeld, d!at bij hem op- rees, toen hij de andere verhoogingen voorgesteld. Do voorzitter deelt mede, dat Burg, en Wetn. er in 't geheel geen aandacht op ge- had hebben; zij zouden een vol gen d jaar met de nu gemaakte opmerking rekening kunnen houden. De heer Kaan maakt aanmerking op den post „dienstreizen", uitgetrokken op 75, dit kan volgens hem wel minder. Als we reizen betalen we het zelf, zegt hij. De voorzitter wijst er op, dat er over het jaar 1915 f 64,80 op dien post is uitgegeven. Wat let het of die post er staat, als het niet noodig is, geeft men het geld toch niet uit. De heer Kaan erkent dat, maar meent, dat een post, die niet uitgegeven wordt, er ook niet behoeft te staan. Hij stelt voor, den post met f 35 te verminderen. Aldus wordt besioten. Voor aanschaffing van een motorbrand- spuit is J 5000 uitgetrokken. De voorzitter deelt mede, dat de motor- bra ndspuit is aangekocht bij de firma Bikkers le Bolteixiam en vermoedeiijk binnen een week of zes zal kunnen geleverd worden. Bij den posl kosten der straatverlichting, deelt de heer Kaan mede, cj'at 'er nog plaalseu zijn waar een lantaarn verlangd wordt; hij oppert het denkbeeld een lichtbelasting in te voereri; dan was er niets tegen; all er dan ergens een lantaarn gevraagd werd, zouden de omwonenden in de belasting val- len en alzoo den lantaarn zelf betalen! De voorzilter meent, dat men met 2 o/0 van de belastbare oj)brengst al een aardig sommelje zou bereiken; dat zou voor vele liuisjes maar een 10 cent per jaar hedragen. De heer Kaan meent ook, dat men dan al een aardig sommetje bijeen zou krijgen, ter wijl de heer Dekker zoo'n belastin« biLIiik zou vinden. Overigens wordt omtrent de straatverlich ting opgemerkt, dat, als er geen verandering kwam betreffende den benzinevoorraad, de gemcente het al ispopdig zonder sti-aat'ver- lich ling zoude moeteu doen. Bij den post Jaarwedde van de vasle ar- 1)ciders geeft de heer Kaan te kennen dat iiij, zienae op de lage bezoidiging der vaste arbeiders (Koole 225 en Vinke J 300) al eens met Koole over verhooging gesproken leggen «m. nu de raad noodgedrongen aan een on derwijzer ©en hooger salaris heeft moeten udloven, wegens gebrek aan sollieitanten, aan alien dat hooger salaris te geven. heeft, maar dat deze te kennen gaf, de voor- keur le geven aan de legenwoondige regeling. ,'.Is zijn jaarwedde verhoogd werd, zou ook meei dienst van hem |gevorderd-kunnen wor-. den en zobals het nu gaat, is het voor hem gemakkelijk, om nog eens lets anders te doen, waardoor iiij zijn inkomen kan ver- meerderen, en alzoo een bestaan vinden. Voor 'jet verleggen van den weg aan Mau- itsfort is J 1200 uitgetrokliende bedoeling is, dien weg ie verbreeden. Daartoe zullen uiL den weg bij de kom der gemeente straat- keien. worden uitgebroken en vervan.<?en door klinkers. Verder is uitgetrokken 1600 voor het om- van d en weg naar Ter Neuzen aan ue Knot, om de daar bestaande l.astige bocht uit den weg te nemen. Diti werk zal echter aiieen dan worden uitgevoerd, als de Ivon Ned. Automobielcluib gevolg heeft aan de ge- dcine toezegging, om voor zulke werken de lieift in de kosten bij te dragen. Voor de bestrijding der kosten van de distributiewet is uitgetrokken f 2000. Lei.igc leden maken enkele opmerkingen betreffende de ervaringen met de distributie van levensmiddelen; vooral de verkrijgbaar- stelling van varkensvleesch geeft aanleiding tot kladiten. De \-oorzitter doet daaromti-eiit eenige meaedeelingen. Hij lieeft er met denslach- ter alhier over gesproken, en daarbij is hem,' gebicken, dat er weinig aan te doen is. Het zit voornamelijk daarin, dat de man geen v e! varken kan krijgen, en er daardoor ge- brek is aan spek. Er worden geen vette varkens geleverd en dan wordt er ook nog over de toekenning van varkens geloot; het varkeri dat ze loten moeten ze nemen. De istacivter kan ook niet meer dad 1 varken per week gebruiken. Het best is dus, dat zij, die tusscheniijds nog wat noodig hebben, dal uit Ter Neuzen laten mecbrengen. Er zal eene regeling getroffen worden, waarbij van wege deze gemgente een toeslag verleend wordt voor hetgeen ingezetenen van daar aankoopen. Zoo is er een winkeltje op het Boerengat, dat wekelijks een honderd pond spek noodig heeft. Dat is niet anders te regelen, dan door het van Ter Neuzen te belrekken. De heer Plalteeuw zegt, dat het dikwijls zoo ongelijk verdeeld wordt, er zijn mensclien die niets kunnen krijgen, terwijl een ander soms veei krijgt. De lieer Dekker had gehoord, dat een man Wel 20 KG. gekregen had. De voorzitter deelt mede, dat dit laatste op een misverstand berust; dat was van een varken van hem zelf; die kreeg 40 K.G. van zijn eigen varken, dat hij op die voorwaard© aan den slachter verkocht had. De heer Dekker vraagt nog, of de boeren ook van dat spek en vleesch kunnen krijgen. De voorzilter antwoordt bevestigend. "'De lieer Dekker-acht het verkeerd, dat de boeren niervan ook profiteeren; die kunnen voorzien in hun eigen voorraad. De voorzilter merkt op, dat het hij de boeren ook niet meer gaat zooals vroeger; misischien gaat het bij den lieer Dekker nog volgens den .ouden tijd, dat een zwaar var- ven geslachl werd waarmede dan een gerui- n.) en tijd gedaan werd. Tegenwoordig is men slimmer en vindt dat verscli vleesch en spell lekkerder is, waarom ook vele landbouwers geregeld naar den slachter gaan. De heer Dekker is het daar niet mee eens; hij meent beter gevoed te zijn door het eten van gezouten spek. De verdere uitgaven geven geen aanleiding tot bespreking. Omtrent de inkomsten worden geene aan- mei'kingen gemaakt. i De lioordeiijke omslag, die voor het loo- pende jaar is geraamd op 5250, is voor 1917 uitgetrokken op een bedrag van 9900. De begrooting wordt met algemeene stem- men vastgesteld op een eindcijfer van 29.955,77, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 295,44i/2- Daarna si uit de voorzitter de vergadering. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 48 Oct. Jozias Schoonakker oud '21 j., jm. en Suzanna Donze, oud 18 j. id Huwelijks-voltrekkmgen. 19 Oct. Oovert'Jacobus Kamenk, oud 27 j., jm. en Cornelia Maria van Mael- Sa a «'o °U(i- Reinier Adriaan Bootsfirezel, ou, lm' eni Sophia Antonia Franeina van Aalst oud ,2b j., jd. Geboorten. 49 Oct. Johanna Tanneke, d. van Michiel van den Berge en van Jacoba Maria Witte Overhjden. 18 Qct. Anthonie Frederik Augustiin' on n 3 8f«heideJn edit van Johanna Nobels! 20 Oct. Mattheus de Bruijne, oud 75 j.. echtg. van Cornelia van Dixhoorn. CLINGE. Huwelijks-aangiften. 2 October. Jacobus Serule Strijdonk (van Oraauw), oud 24 j., jm. en Maria Antonia Buyze, oud 25 j., jd. 3 October. Aloisius van Hauten, oud 46 j., jm. en Johanna Meersschaert, oud 54 j., jd. Iiuwgiijks-voltrekkingen. 4 October. Pieter Al- fons- van Snappen (van' St. Gillis, Waas), oud 24 j., jm. en Maria Louisa Bruggeman, oud 49 j., jd. Geboorten. 2 October. Maria, d. van Frans Nijs en van Maria Antonia Tock. Lucien Levinus z. van Franciscus Jacobus van Osselaer en van Emma Maria Engels. 4 October. Blondina Gabriella, d. van Ca- millus Josephus Weemaes en van Emma Seraphina de Cock. 10 October. Johannes, z. van Camillus de Vos en van Margaretba Maria Vonck. Overlijden. 3 October. Een als levenloos aange- geven kind van Augustinus Hoefmans en van Phile- randa Catharina de Weijn. Ferdinandus Johannes Smet, oud 7 j., z. van Ludovicus Cerylus en van Maria Francisca Bleijenberg. 7 October. Anna Joanna van Bunder (van de Clinge), oud 3 j., z. van Eduard Jozef en van Elsa Meerschaert. 11 October Petrus Jozephus Bogaert, oud 71 j., weduwn. van Maria Philomena Severs. 14 October. Pharai'ldavan den Bergh, oud 74 j., il. van Carolus Ludovicus en van Amelia de Bock (beiden overl.) Cecilia Julia Bosschaert, oud 21 j., d. van Carolus Ludovicus en van Serafina de Coninck. P O L I T 1 E. Aan het bureau van politie alhier zijn D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 24 25 26 27 28 29 30 October 0.31 1.34 2.8 2.42 3.21 12.15 12.47 1.19 1.51 2.25 3.2 3.41 JSC 11K KB V A ART B S W KGIN G. Van 20 tot en met 22 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op- en 44, afgeschut, langs de Midden- sluizen 6 op- en 5 afgeschut en langs de Westsluizen 8 op- en 13 afgeschut. s.s. ELISABETH in lading te Buenos Ayres voor Rotterdam. s.s. HELENA vertrok 10 dezer van New York naar Rotterdam. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Ayres, passeerde 19 dezer Beachy Head, s.s, CORNELIS van Rotterdam naar Montevideo voor orders, passeerde 13 dezer Las Palmas. 21-10-16. De markt was deze week het tegendeel van die van de vorige. Bijna alle fondsen wijzen eenig herstel aan. Dit herstei was evenwel het eind van de vorige week al te bespeuren. Men verwacht thans nog aan- zienlijker koersverbeteringen, speciaal van Amerikaansche industrieele waarden. ter wijl men niet gunstig gestemd is voor lokale waarden. Onze Staatsfondsen lagen vast. De 5 °/0 Nederland 1914 noteert 10213/1S, 41/,, 0/0 Nederland 102 V16" Het koersverschil tus schen de 5 en 41/, °/0 soorten wordt steeds geringer en dit verdient o. i. de aandacht der beleggers. De 3 °/0 Ned. Werk. Schuld steeg ruim een half procent. Einde der week waren zij iets lagernoteering thans 76. Ook de 21/, 0/q soorten gaven een verbetering te zien. Zij verlaten de week a 64 13/16. De Indische staatsfondsen waren begin der week nog zeer flauw, doch konden zich Hink herstellen. De beric-hten uit Djambi sehgnen niet zoo ongunstig te moeten worden beoordeeld. 5 in(jje 1915 noteert 100 15/16, 5 «/0 Indie 1916 100 7/8. In de Russen vond eeu aanzienlijke koers- verheffing plaats. De bepalingen voor het verzilveren van coupons zijn thans zeer vergemakkelijkt. De notarieel verkiaring voor fondsen voorzien van oud Nederlandsch zegel en tegeiijkertijd van vreemd zegel worden niet meer bepaald vereischt. Vooral voor de in Marken luidende Russen die bjjna alien van Duitsch zegel zijn, zijn de nieuwe bepalingen gunstig. Sofmnige soorten gingen bijna 10 de hoogte in. Rusland Hope §lllv 1880 55, Zuidwest 55, Rjasan 58, 4y2 «/0 Wladi 697/8. De overige staatsfondsen blijven verwaar- loosd. Brazilianen blyven goed prijshoudend. In de Amerikaansche waarden zijn groote veranderingen te constateeren. Steels, die de vorige week 108 noteerden, zijn gestegen tot 118. Men verwacht een dividendde- claratie van ll/4 0/fl en l1^ extra uit- keering. Gewone Marines noteeren 461/0. preferente llS1^. Ook Anaconda geven een rijzing te zien, noteering thans 194. Pref. Hide Leather .731/,, Central Leather 84.' Amerikaansche spoorwegwaarden eveneens hooger, speciaal gewone Missouri's. Er loopen geruchten dat de Missouri Kasas en Texas Maatsehappij uit hare moeilijk- heden geholpen zal worden. Voornamelijk kocht deze week de zoogenaamde Duitsche groep. Koninkiijke Petroleums konden weder flinfe herstellen, hoewel de hoogste koersen niet gehandhaafa konden blijven. Zij zijn weder 18°/0 hooger en staan alzoo gelijk aan den koers van voor veertien dagen Geconsolideerden weder om een paarprocenten lager, 171°/0. Ook Orions brokkelden steeds af, 580/„. Scheepvaartwaarden algemeen beter. Hoi- land Amerikalijn444,Koninklijk Hollandsche Lloyd 2111/4, Scheepvaartunie 190. Rubberaandeelen waren ook vaster. Deze markt ligt niet ongunstig. Er is weinig verandering in den Rubberprijs, doch volgens sommiger oordeel zal deze zicb in stjjgende richting bewegen. Amsterdam Rubber ruim 5 hooger, Nederlandsche Rubber 2 °/0. NoteeringeD Amsterdam Rubber 2073/4, Indische Rubber 152 72, Nederlandsche Rubber Zuid-Preanger 66y2. Tabakken bleven vrijwel gelgk. Amster dam Deli 243, Amsterdam Langkat 234, Senembah 539. Mjjnwaarden hooger voor Oost-Borneo's, overigens zonder veranderingen. Wissell^oersen lager voor Londen, Parijs en Weenen, flauw voor Berlijn. Londen 11.61, Parys 41.80, Berlijn 42.35, Weenen 28.521/J. Prolongate 2l/2 °/0. A. A. Verschillende soorten Pogge, brnnd- vrije Wintergerst, verschillende soorten Tarwe, Wilhelmina, Millioen, enz. Alle soorten zijn echt en machinaal gereinigd. als gevonden gedeponeerd 2 handtasebjes en 2 pakken. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Middenprijs per 100 KG. Tarvye 14,50 a /15,— Rogge ,-- a Wintergerst 13,60 a U~- ^omecgerst 13,— a 13,50, Haver 13,— a f 13,50, Erwten 38,a f 39,Witte boonen 37,a 38,—, Bruine boonen 38,—a J 39,—, Duivenboonen fa fPaardenboonen a Boekweit a Lijnzaad 35,a 40,Aardappeis 5,a J 6, Koolzaad per zak van 106 liters /35,—a/36,— Boter per kilo 1,70. Eieren per 26 stuks f 2,50. Ter weekmarkt waren aangevoprd 24 stuks rund- vee, 28 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 18 stuks rundvee, 20 varkens. Rotterdam, 23 October. Graan markt. De Tarwemarkt had de vorige week te Londen weder een stil verloop voclr ladingen. Noteeringen nor- maai. Partijen vast en eerder hooger. Mais kalm, doch prijshoudend voor ladingen. Gerst zonder bepaald aanbod, partijen kalm. Haver zonder verkoopers. Oliezaden zeer vast en hooger. De binnenlandsche markten verlaten en verkoop in handen der Regeering. Vrije partijen onregelmatig in prijs. Delft voort- durend zeer hoog. Alkmaar, Tarwe 22,— a 22,50, Haver 15,- a 17,—. Paardenboonen 22,—, Bruine Boonen 32,- a 36,-, Witte Boonen 38,-, Groene Erwten 25,— a 37, Grauwe Erwten 28,a f 41,Vale Erwten 30,— a /.35,-. Mais. De Minister heeft tot nader order in October en de volgende maand Mais ter beschikking gesteld ad 235,— per last van 2000 kilo en 15,50 a 16,— per 100 kilo voor kleine leveringen. Veemarkt. Vet Vee. Runderprijzen 100 a 125 Ossen 95 a 124; Stieren 85 a 102; Kalveren 105 a 160 Schapen 52 a 60 VarkeDs 90 a 106; licht soort 80 a 86 cent, alles per kilo. Utrecht en Leiden. Ossen 95 a 126; Kalveren 135 a 180 cent per kilo. Mager Vee. Melkkoeien 230 a 390 Kalfkoeien 250 a 400Stieren 140 a 390 Vaarzen 125 a 200 Pinken 95 a 120 Graskalveren f 40 a 90 Fokkalveren /19 a 28 Nuchtere 12 a 18 Biggen /8a 14Slachtpaar- den f 175 a f 250 per stuk. ■Aardappelen. Zeeuwsche 4,25 a 4,75 Borgers 4,50 Noordbrabantsche 4,25 /4,70; Limburgsche Industrials 3,50; Eigenheimers en Bravo's, Brielsche Kralen enz. 5,a f 6,per mud. Regeerings-Aardappelen 3,10 a 4, Boterprijzen in vaten van 40 kilo 74, /76,—Stukken van 1/3 kilo I,—. Zoetemelksche Kaas. Prima 51,a 59,50. Leidsche Kaas le soort 53,— a 55,—, 2e 48,a 53,—. Nagelkaas 41,'— a 48,— per 50 kilo. Regeerings-Eieren. /9, - a /9,50 V. P- J 11,— a 12,Arnhem 12,20 per 100 stuks. Vlas. Blauw Holl. 7,— Holl. Geel dito, schoon per steen. Ajuin 4,50 a 5,per baal. Oliezaden. Lijnzaad Zaai /45,a/50 Koojzaad 34,— a 37, Karwijzaad 33,a 33,50 Kanariezaad 29,50 a 31,50 per 100 kilo. Lijnzaad is vast en opnieuw gestegen. Door de Trust is opnieuw gedistribueerd 10,hooger dan de vorige week. Kool zaad zeer vast, Kanarie- en Maanzaad lager. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Java-KofiBe prima 120 Santos-Trust 45 cents per /a kilo. Beetwortel-Suiker Oct./Dec. f 231/., Jan. 24,— De beurs te Amsterdam was vorige week in ongeanimeerde stemming, behalve voor Rubbers, welke nogal gekocht warden. Op de Staatsfondsenmarkt waren Russen zeer willig wegens een bericht omtrent de wjjze van betaling van coupons in Amsterdam, die makkelijker is gemaakt. Geld op prolongate 2s/4 °/0, Wisselkoers Weenen laag, 28,47 x/2 per 100 kronen. 5 70 Nederland 103, Indie lOO1^, Oosten- rijk 4U/2, 3 °/0 Portugal 43, Oude Russen Hope Co. 641/2Bagdadspoor 541/4. Goud en Zilver in baren als voren. Zie verder financieel overzicht. Axel, 21 October 1916. Veilingseieren „Eierveiling Axel" 11,10 per 100 stuks. Aanvoer 1200 stuks. Hulst, 23 Oct. Veilingseieren V. P. N. 11,65 per 100 stuks. Aanvoer 2800 sfuks.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3