Da krijgsMrijven,- Lpop der iievolking van Ter Neuzen. GEiENODE BEBICHTEM. gebied hebben veroverd, dat uitgestrekter is dan de verloren Belgische gewesten. Generaal SmuLs, de minister Lloyd George, lord Edward Grey en last not least Asquith, brengen hulde aan de dapperheid van onze troepen, die onder de bevolen van onzen vechtgeneraal Tombeur, den vijand van de nieren Tanganyka en Victoria Nyanza heb ben verjaagd. Die buldebetuiging is verdiend. Wij kunnen niet trotsich genoeg zijn op de roemrijke daden van onze officieren en soldaten in Oost-Afrika en op bet schrander en energisch beleid van generaal Tombeur en zijne luitenanten. Toen We in bet begin September 1915 India house op de Kings way te Londen bezochlen, was er een gedurig op- en afnalen van jonge Belgische vrijwilligers, die zich kwamen aan- bieden voor den veld tocht-. Toen reeds werd nij op touw gezet tegen de laatste kolonie van Duilscnland. 'Het gcneugl ons nog frisch, hoe kranig, rustig-onverscnrokken die vrijwilligers er uit zagen. Vaslberaden namen zij nunne taak op met den onverdroten wil ide Duitschers in hun eigen kolonie te verslaan. -> Zonder gedruisch kwamen zij zich aan- geven, zonder gedruisch vertrokken zij. De toebereidseten waren geheimzimiig. Aan ons oor werd een en antler Over den veld tocht gefluisterd. maar wij zwegen tot zeke- ren dag telegrammen ons bereikten over de eerste voordeeten van onze moedige en avontuurlijke soldaten onder de keerkringen. Opvolgenlijk namen zij Kigali, Niasa, Bia- camulo, Oedjiji, Nassirembe en Muanza, vooraleer Tabora te veroveren. De boven- menscbelijke vermoeinissen, de ziedende liitte vermochten deze blanke en zwarte koloniale troepen niet te 'doen versagen. Zij hadden er haast bij de teste maar beste kolonie van Duitschland te veroveren, om naar den Yser tei'ug te komen. 'Aldaar zouden zij de Duit^ schers terugvinden, om ze naar hun land te jagen als een horde barbaren. Is het niet subliem? Luiistert, o flauwhartigen, Hie allerlei uit- Vluchtsels zoekt dm' u aan (den 'plicht van uw geweten en van uw vaderland te onttrekken: Wanneer nog eens de jasmijnenZullen bloeien. zal waarschijnlijk een gansche di- visie Congoleezen met hunne blanke offi cieren en onderofficieren in Vcurnc-ani ba^lit staan. Zij zullen er medehelpen pan de ver- ple Bering van onze vijanden. Dan zullen wij juichen, maar dan zullen er ook Belgen zijn, die zullen blozen omdat dappere negers hunne plaats hebben inge- nomen. f Wij zouden onze zegevierende troepen heb ben willen volgen toen zij Muanza, aan het .Yictoriameer, binnentrokken. Daar bestaat iinmers een monument van den ijzeren kanselier. In dit barbaarsch gra- niet is het medaillon van prins von Bis marck gehouwen. Het is zoo ko'.ossaal als leelijk, zooalsalle Bismarckmonumenlen van Duitschland. Langs dat gedenkteeken, welk thans hun was, zijn onze troepen voorbijgetogen op weg naar Taoora. De stichter van het Duitsche rijk met zijne kolonien was verstard van verbazing de kleine Belgen te moeten zien, die hem eene logenstrafFing gaven van zijn levenspreuk: „Macht ,gaat voor recht", een slagwoord dat zijn leerllng, Willem II, op het kleine en zwakke Belgie heeft toegepast. Het veroverd stuk van Oost-Afrika is voor Belgie een koslbaar pand tegenover den val- schen en snooden overrompelaar, die ons vaderland zelve als pand beiioudt. Voor de volkeren en voor de individuen is het altijd een toestand van minderwaar- digheid en zwakheid met ledige handen tegen over een vijand te staan. Het bezit van Ta bora en het westelijk gedeelte van Oost- Afrika stelt ens in be tare postuur, wanneer eens over den vredie zal onderbandieM worden. Daarom is de verovering zoo kostbaar. Yoor den oorlog leden wij, Belgen, aan een nationale ziekte. In het Fransch droeg zij den naam van „esprit de ddnigrement". In het Vlaamsch noemden wij haar afgunst. Wij twijfelen immcrs aan ons zelf en wij minachtten alias wat Belgisch was. Na twee jaren oorlog is die ziekte nog met gansch verdwenen. Ontmoet men immers «eene Belgen, die de eersten zouden moe ten zijn om te zwijgen of hun geweten te onaerzoeken en nochtans afgunstig zijn op generaal Tombeur, generaal Molitor, de blan ke officieren en misschien de zwarte sol daten? Waarom zijn die nijdigaardts dan zelf an Afrika niet. er blootgesteld aan at dlie plagen en [olteringen, die onze eerste pioniers in het Congobekken hebben afgezien en waar- aan er zoovelen zijn bezweken? Beweenen wij thans ook niet den dood van menigen officier en onderofficier, er gevallan onder de kogeis des vijands op het verzengd Afri- kaansche veld? Niel genoeg kunnen wij onze Afrikaansche dapperen verceren en huldigen. Zij iiebhen het vaderland met de grootste zelfveiioochening, onversaagdheid en taai- heid gediend. Zij bebhen het met 50.000 vierkante kilo- n>e'.ers vergroot. Leve Tombeur en zijne dappere troepen! Wij ontleenen de volgende telegram- men aan de ,;N. R. Crt.": ROEMEENSCH GEVECHTSTERREIN BERL1JN, 22 Oct. (Wolff.) Officieel Ondanks taaie verdediging der toegangen naar hun land zijn de Roemeensche troepen op tal van plaatsen teruggeslagen. Zij heb ben ons door tegenaanvallen het veroverde terrein niet meer kunnen ontnemen. Legergroep MaekensenDe den 19en dezer begonnen slag in de Dobroedzja is te onzen gunste beslist. De Russisch-Roe- meensche troepen zijn met zware verliezen uit hun reeds in vredestijd aangelegde stellingen geworpen. Wij hebben de sterke steunpunten Tomaisar (waarschgnlijk ver- minking voor Topraisar. Red.) en Cobadin genomen. De verbonden troepen vervolgen den vijand. WEENEN, 22 Oct. (Wolff.) Officieel: Front aartshertog KarelAan de Hongaarsch- Roemeensche grens duren de gevechten met onverminderde hevigheid voort. De Roe meensche troepen zijn op vele plaatsen teruggeslagen. SOFIA, 22 Oct. (Bulg. Ag.) Officieel: Aan het Donau-front wisseling van geschut- vuur bp Kladowo en Silistria. In de Dobroedzja hebben wij den tegen- stand van den vijand voorgoed gebroken. Van zpn hoofdstelling zijn de zwaar ver- sterkte punten Cobadin en Topratrissar (Tropraisar, halverwege tusschen Cobadin en Xuzla) in onze handen. De verslagen vijand heeft zware verliezen geleden en is in vollen aftocht, vervolgd door onze troepen, wier recbtervleugel het dorp Techirghoil (ten zuiden van Konstanza) heeft bezet en tot ongeveer 10 K.M. ten zuiden van Konstanza is gekomen. De tot dusver getelde boit bedraagt 8 kanonneD, 20 machinegeweren en veeiander krpgstuig. Wij hebben nog 200 gevan- genen gemaakt. Aan de kust van de Zwarte Zee is het rustig. BOEKAREST, 22 Oct. (Roem. Ag.) Noordelijk en N.W. frontBij Tulghes en Bicaz is de toestand onveranderd. In het Trotus-dal hebben wij vijandelijkp aanvallen afgeslagen. Bij Goicoasa in het Uzul-dal hevig bom- bardenient door het vijandelijk grof geschut. In het Oituz en het Slanic-dal hebben wij den vijand aangevallen en teruggeworpen. Alle tegenaanvallen hebben wij met de bajonet afgeslagen. In het Buzeu-dal, bij Tabla Butzi, bij Brancea en Predelus is de toestand onver anderd. Op dit gedeelte van het front is het rustig. Bij Predeal beschieting door de zware artillerie. In de streek van Dragoslavele hebben wij twee vijandelijke aanvallen afgeslagen. Tegen de vijandelijke troepen die den Scara-pas zijn overgetrokken is een actie gaande. In het Jiu- en Olt-dal en bp Oraova is de toestand onveranderd. Een hevige storm belemmert de krpgsverrichtingen. Zuidelpk frontLangs den Donau niets nieuws. In de Dobroedzja hebben hevige aanvallen van den vpand ons gedwongen terug te trekken. TER NEUZEN, 23 Oct. 1916. Het weerbericht van het meteoroio- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand onder 775.0 Oost- Duitschland. Laagste barometerstand 757.5 Bodo. Verwachting tot den avond van 24 Oct.: zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuide- lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, mogelpk rmchtvorst in het Oosten, lets zachter overdag. Seriewedstrijden. „T. F. C." I „Oranje" I. 3—2. „Oranje" II „T. F. C." II. 3—2. „Sparta" I „Oranje" I. 30. Gisteren werden alhier de seriewed strijden, uitgeschreven door de voetbal- club „Sparta", voortgezet. Het weder werkte voor de spelers bijzonder mede. Voor de toeschouwers was het frisch, voor de muziek van „De Vereenigde Werklieden" was het koud en de vingers, die groote lenigheid vergen, werden stijf. Toch deden zij, wat gedaan kon worden, en vroolijkten zoo voor de spelers als voor de toeschouwers het verblijf op het terrein op. ,Toen het spel eenigen tijd aan den gang was, stonden een groot aantal toe schouwers langs de lijn, die met groote belangstelling den strijd waarnamen. En daar was reden voor. Er kwamen in de eerste partij tegen elkaar uit elf- tallen die aan elkaar gewaagd bleken. Reeds spoedig na het begin wisten de „Oranje"-mannen den bal door het „T. F. C."-doel te zenden en kregen daarmede de leiding. Dit bracht bij de „Ti F. C.ers" blijkbaar geen ontmoedi- ging en met beleid werd doorgespeeld. Toch leek het ons, dat dit elftal niet op zijn gewone dreef kon komen. Of dit te wij ten was aan de taktiek der tegenstan- ders, of om welke oorzaak dan ook, het combineeren van de voorwaarts-linie bracht geen resultaten. Uit een corner kwam een punt voor „T. F. C.", door dat de „Oranje"-mannen den bal in eigen doel zonden. Na dit gelijk spel kreeg een der voorwaarts van „T. F. C.", die daar- bij anders nogal eens pech heeft, een mooien. bal voor het doel en zond hem er ditmaal door, zoodat „T. F. C." leidde. Nu kwam de gelijkmaker voor „Oranje" uit een strafschop, die onhoud- baar genomen werd. r Zoo ging de rust in. Na het hervatten duurde het niet lang of het gelukte aan „T. F. C." het leiden- de punt te maken. De strijd ging voort- durend over en weer. De beide elftallen spanden zich sterk in, doch het gelukte noch aan de eene partij den achterstand op te halen, noch aan de andere den voorsprong te vergrooten. Zoo kwam het einde met een 32 overwinning voor „T. F. C.". Nu kwamen in het veld de tweede elf tallen der voornoemde vereenigingen. Dit begon op comische wijze. Tegenover het volledig elftal van „T. F. C." kwa men slechts een vijftal van de tegenstan- ders in het veld, wat zijn oorzaak vond in een minder goede regeling of af- spraak. Toch wist dat handjevol spelers in dien tijd een punt te maken. De spe lers van het Sassche elftal en die van het Ter Neuzensche in aanmerking ge nomen, en het resultaat dat het 5tal in de eerste minuten reeds verworven had, leek het, toen ook de Sassche spelers ten slotte volledig waren, op een reuzen- overwinning voor hen te zullen uitloo- pen. Toch nam de strijd een ongedachte wending. De toenemende sterkte van het Sassche elftal werd niet in punten omgezet en ten slotte wisten de „T.F.C.- spelers" de leiding te verkrijgen, waar- tegenover de „Oranje"-spelers ook weer den gelijkmaker zetten. De tweede helft werd bijna geheel op het veld van ,,Oranje" gespeeld, doch, dank zij de ver- dediging, vooral van den doelman, kon het aan „T. F. C." niet gelukken een punt te maken. Het eind kwam met een gelijk spel, waarom verlengd werd. In de eerste helft dier verlenging werd door ,,Oranje" het leidende punt gemaakt en daarbij bleef het. Het was dus voor ,,()ranje" II een 32 overwinning. Nu moest nog gespeeid worden een match tusschen Sparta" I en de verlie- zer van de eerste partij. Het bleek al terstond na den afloop der eerste partij, dat de animo van die verliezers, die reeds anderhalf uur spelen achter den rug hadden, om nog een partij te spelen, niet groot was. Toch kwam het lltal, met een eenigszins gewijzigde opstelling, opnieuw in het veld. Niettegenstaande „Oranje" den wind mede had, werd de strijd bijna geheel de eerste helft op hun deel van het veld gespeeld en „Sparta" wist driemaal te doelpunten. De tweede helft werd niet meer gespeeld. Voor de spelers uit den vreemde werd het tijd voor de trein. Met wederzijds goedvinden werd de strijd beeindigd en gaf „Oranje" het pleit gewonnen. Het eind was dus 30, ten voordeele van „Sparta". Een gevolg van dezen uitslag is, dat thans de 2 Ter Neuzensche elftallen met elkaar moeten kampen om den eersten prijs: de gouden medaille. Dat bij die gelegenheid elk zal trachten zijn beste beenen voor te zetten laat zich ver- wachten. Al was er redelijk publiek opgekomen, had men toch gisteren, in verband met de kwaliteit der wedstrijden, een groo- tere opkomst mogen verwachten. Zeppelins waargenomen. Gisteren avond, na het invallen der duisternis, waren van hier uit boven Bel gie Zeppelins waar te nemen, die met zoeklichten werkten. Besmettelijke ziekten. Van 11 tot en met 17 October zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zee- land ter kennis van den Centralen Ge- zondheidsraad gekomen: roodvonk een geval te Ter Neuzen en een geval te Mid- delburg. Diphteritis: 2 gevallen te Clinge, 1 te Hontenisse, 1 te Westdorpe, en 1 te Zie- rikzee. Aardappelen. Was tot heden het vervoer van de vol- gende op kleigrond geteelde aardappe len bravos, blauwen, bonte blauwen, Roode Star, Frisia's, de Wetten en In dustries anders dan naar de opslagplaats van den verbouwer, geheel verboden, thans heeft de Min.v.Landb. bepaald, dat de burgemeesters opheffing van dit ver- bod kunnen verleenen, doch alleen voor vervoer binnen de gemeente en van die aardappelen, welke op 30 September jl. in de gemeente aanwezig waren. De oproeping van den Landstorm, jaarklasse 1908. De Minister van Oorlog brengt ter al- gemeene kennis, dat nog niet kan wor den bepaald, wanneer de in 1888 gebo- ren personen, die tot den Landstorm be- hooren, of daartoe op of na 1 November 1916 komen te behooren, in werkelijken dienst zullen worden gesteld. Behou- dens onvoorziene omstandigheden zal hun opkomst n i e t nog dit jaar moeten plaats hebben. Zoodra de tijd van in- dienststelling is bepaald, zal nadere be- kendmaking volgen. AXEL. Dezer dagen maakten eenige personen des Zondags een fietstocht naar de grens, welken tocht den daaropvolgen- den Zondag zou worden herhaald. Even buiten de gemeente zijnde, werden zij echter op dezen rit door de soldaat-kom- miezen aan een onderzoek onderworpen, waarbij uit de broekspijpen van J. P. een hoeveelheid waskaarsen te voor- schijn kwamen. De kaarsen werden in beslag genomen en proces-verbaal opge- ,maakt. OVERSLAG. Vrijdagnacht jl. gelukte het aan de rijksambtenaren om in de nabijheid van de buurtschap de Ster een drietal smok- kelaars te overvallen, welke trachtten een partij koffie en zeep over de grens te brengen. De smokkelwaar werd in zijn geheel in beslag genomen, terwijl tegen de overtreders proces-verbaal werd opgemaakt. Onder de bekenden be- vond zich zekere J. D., wonende op de Axelsche Sassing, die reeds lang was verdacht aan deze handelingen deel te nemen. Overlreding Politiereglemcnl voor rivieren enz. Overlredirqf Distribuliewel. Niel versdiijneu als geluige. Spoorwegov er tiredlng. T rekhonden weL PoII!iev«riord, van Axel. Oterireding IJkwet. lien trekdier onbtikeerkl lalen staan. Loopen op bouwland. Waieren buiten bak. Rijwielovertreding. thertreiling Leerplichtwet. Overlreding1 van arl. 426 SIrafwb. enMolor- en RifwielreglemenS. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: G. Bakker, comtnissaris Nederl. loods- wezen, Westkolkstr. 44, van Velsen. J. H. Brakman, werkman, Kazernestr. 8, van Rotterdam. J. J. Guequierre, timmerman, Vlooswijk- straat 7, van Dordrecht. J. de Feijter, landbouwer, P 38, van Hoek. M. J. de Zeeuw, dienatbode, P 7, van Sas van Gent. M. G. Verbrugge, zonder beroep, Baandijk 3c, van Texel. J. de Kimpe, werkman, Tholensstr. 115, van Clinge. V. D. Montay, werkman, Dekkerstr., van Sas "van Gent. •Y ertrokken: B. J. Schelstraete, werkman, Q 152, naar Oosterwijk. J. B. Kogeler, boekhouder, Noordstr. 25, naar Axel. J. de Braal, zonder beroep, P 32, naar Kampen. A. de Bre'e, werkman, P, 3(i, naar Hoek. F. J. Oostdijk, zonder beroep, Noordstr. 93, naar Oosterhout. Bedweiming (door gas. In een woning aan het Prinseneiland te Amsterdam warqji Vrijdagavond drie kin- deren, gedurende" de afwezigheid der moeder bezig met het spelen met de gaskraan. Waarschijnlijk konden zjj de kraan niot weder sluiten zij geraakten althans door het ontsnappende gas bedwelmd. In be- wusteloozen toestand werden zij vervoerd naar het Binnengasthuis, waar het den be- handelden geneesheer gelukken mocht de levensgeesten der kleinen weder op te wekken. Een schadeposi. Een landbouwer van Eierland (Tessel) zou een hengst, die dit voorjaar aangekocht was voor 5500, voor den ploeg spannen. Het dier, niet gewoon aan dezen arbeid, was weerspannig en geraakte met de achter- pooten tegen het scherpe ploegijzer, zoodat de pezen werden afgesneden. Het kostbare dier moest afgemaakt worden. Smokkeiaar-raadsiiKl. Vrijdagnacht zijn door de kommiezen onder de gemeente Bergh 37 koeien in beslag genomen. Tusschen smokkelaars en ambtenaren werden meer dan honderd schoten gewisseld. Op een der jjearresteerde smokkelaars,' een raadslid, werden scherpe patronen gevonden. Spannemle oogenblikken! De bemaqning van het recherche-vaartuig //No. 2" te Oostmahorn, meldt aan het N. v. n. Noorden. Maandagmorgen omstreeks negen uur, woedde hier een hevigen hagelbui, vergezeld van een hevigen wind, zoodat men bijna geen 25 M. voor zich uit kon zien. Toen de bui optrok, rapporteerde eensklaps de wacht//Mijn in het zicht!" De mijn was nog ongeveer 300 M. van het schip verwijderd en kwam, voortge- zwiept door den hevigen wind en den stroom, met groote snelheid recht op ons aan. Onmiddellijk gaf de schipper beye! het anker te lichten, maar dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Er stond een gewel- dige zee, waarom er dan ook een 45 vaam ketting voor stond. Met alle kracht begon men te draaien, maar nog was de ketting niet op de helft ingedraaid, toen de mijn al tot op een 20 M. genaderd was. Toen men zag, dat verder draaien nutteloos was, gaf de schipper bevel in de sloep te gaan. Terstond werd met alle macht in den wind opgeroeid. Nog was men niet ver van het schip verwijderd, toen men zag, dat de mijn onder den ankerketting door dreef en eenige malen hevig tegen het schip ramde. Een ademlooze stilte volgde. Iedereen was in spanning, wat er nu zou gebeuren. Maar de mijn sloeg gelukkig weer af, zonder te ontploffen. Teruggekomen aan boord, werden er door de aan boord geplaatste mariniers 30 schoten gelost, om zoo de mijn te doen zinken. Maar dit bleek onmogelijk door de hooge zee. Het was een groote eontact-mijn, een van de grootste, die hier ooit gezien is. Het was vermoedelijk een Engelsche. Zijn aanranders verjaagd! Te Barnevelt is_'s avonds de landbouwer C. B., die in het bezit van een aanzienlijk geldswaardig bedrag was, nabij't station van den Holl. Spoor weg door twee hem onbe- kende personen aangerand. De eerste, die den landbouwer vastgreep, met het doel hem zijn portefeuille te ontsteleu, kreeg een zoo geduchten vuistslag van B., dat de aanrander eenige meters ver over den grond rolde, waarna de andere het hazenpad koos. Een honden-slagerij. Door de Rotterdamsche politic is een inval gedaan in het huis 239 aan den Nieuw- Terbregsche wegr een buitenwijk, bewoond door den hondenkoopman F. In dit pand was iugericht een zultkokerij en een rookerij, waarin o. a, werkzaam was, de spekslager H. J. T. uit de Nadorststraat. Men vond een groote partij geslachte honden en katten, die dienen moesten voor de worstfabricage. In het geheel is 131 K.G. van dit vleesch afkomstig van 50 beesten in beslag ge nomen en naar het abattoir vervoerd, waar het" is afgekeurd. Gebleken is, dat de dieren in het aange- geven pand geslacht werden binnengebracht en daar verder werden toebereid. Sedert een paar jaar had de slager T. met de dus gemaakte worst op de weekmarkt gestaan, roependeHuismoeders doet uw voordeel Een verrassing! Een si^dgenoot, sehrijft het Haudb!., ontving dezer dagen een brief van familie- leden uit West Indie die natuurljjk door den Engelschen censor was geopend gewor- den -doch deze bad daarin bij wijze van verrassing een wissel gestoken, die klaar- blijkelijlr voor een ander bestemd was en in een andere brief gezeten had. Het is toch nog geen St. Nikolaas Maar wat zal die ander zeggen, die een brief zonder wissel ontvangt Desei'teurs uit het Fransche vreemdeMngen-Iegioen. Met het Nederlandsche stoomschip Leda, Maandagmorgen van Malaga te J IJmuiden binnengekomen, werden I volgens de N. R. Crt. aangebracht twee Hollanders: Schneiders, van Am sterdam herkomstig, en Booneberg, een Arnhemmer, die in Marokko uit het Fransche vreemdelingen-legioen zijn ge- deserteerd. Zij vertelden, dat zij het kampement te Tisza in Zuid-Marokko waren ont- vlucht en na drie dagen en drie nachten loopen de kustplaats Melilla hadden be- reikt. Schneider is deserteur van het Nederlandsche stoomschip Megrez, waarvan hij in December 1912 wegliep; Booneberg is een jonge man, die de Ne derlandsche marine wegens desertie met rood paspoort heeft verlaten. Na drie en een half jaar hadden zij genoeg van den Franschen vreemdelingendienst. Te Melilla gaven zij zich voor Duitschers uit en werden zij in hun vlucht gehol- pen door een Duitschen consulairen agent aldaar, die hun ieder een oud bur- gerpakje bezorgde. Zoo wisten ze met een stoomschip de Middellandsche Zee over ga a sche reis nacl verb ten. nacl sel c kors N; kere wetc sche kwai juist ze e verh bode ten ken dien: kreg geno Ui nog schei ten de oc Fran Duit: tijd 1 het v liepei stam lijk g voedi was i regel nen 1 den 1 ook de v< en Fj Me verb! zager Vengai Voo mecsU Aan rij. Pi Afw Na nolule keurd. Da a] 1. I a. het lj ■wordt van di 1916. Aaiq c. I Goor, de le< school dat van 't xvaarbi gulden t dat Uw ra salaris; dat oniderv jaarwe hoofd gulden dat mecnir genoen gesclia dat, is en 2 duurte requesl verkne; redej Raad 1 da arli e zoodan uitzonc jaarwe De v voor, c lten. Z he! sal ten te leenen daar on Spreka heeft g wordeii er aan worden die de on I van; over g( er geei genoeg geweesl De h sle! vai altijd v slag za De vc Best o dienst sen de jaar m in de 1 De li R e gri e der sel Wijzer krijgt b De vi zijnde bet we De in om, nu derwijzi uitlover aan alii J. D., vrachtschipper te Axel (Sassing), tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. Ovorlreding der Jaditwet. P. H., landbouwer te. Sas van Gent, tot 2 boeten elk van f 3, subs. 3 dagr'n hecht voor iedere boete. J. P. S., landbouwer te Ter Neuzen, tot 2 boeten elk van f '10, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete, met verbeurdv. van het niet in beslag genomen ge- weer met bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad 20, subs. 5 dagen hecht. E. D. S., banketbakker te Ter Neuzen, tot eene boete van f 40, subs. 10 dagen hecht., met bevel tot teruggave van de suiker. E. B. K., landbouwer te Westdorpe en C. IC, tele- grafist te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen becht. Grenso v er Ireding. L. L., broodcontroleur te Sas van Gent, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. E. M., stoker te Sas van Gent, tot eene boete van /3, subs. 3 dagen hecht. Yisscherijwei. E. C., zonder beroep te Sas van Gent, tot 2 boeten van f 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. 0. S., visscherA. L. en. C. L. R., beiden zonder beroep, alien te Philippine, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. A. R., leurder te Hengstdijk, tot 2 boeten elk van 0,50, subs. 4 dag hecht. voor iedere boete. W. K., landbouwer te Axel, tot eene boete van 4, subs. 4 dag hecht. 1. d. K., winkelierster te Hoek, tot eene boete van 4, subs. 1 dag hecht., met verbeurdv. van het gewicht. F. S., voerman te Axel, tot eene boete-van 4, subs. 4 dag hecht. F. v. V., arbeider te Boschkapelle, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. Openbare dronkenschap. Fr. d. C., en H. T., fabrieksarbeiders, beiden te Sas van GentP. 4).-, schipper te Philippine A. Fr. L., arbeider te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. I. Fr. S., sehippersknecht te Rotterdam tot eene boete van f 0,50, subs. 4 week tuchtschool. C. v. L., koopman J. Fr. v. 0., herbergier, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. W. B., werkman; J. A. M., zonder beroep; H. G. K., zonder beroep, alien te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van f 3, subs. 4 week tuchtschool. JH., arbeider te Axel, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. M. d. P.; P. J. W.C. O., werklieden; Fr. D., landbouwer; C. B. A„ schilder, alien te Axel, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. F. J. S., knecht te Hoek, tot eene beete van f 2, subs. 2 dagen hecht. H. D., landbouwer en P. J. L., schipper, beiden te Hoek, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. F. I., slager; H. M. d. G., knecht; C. J. G., arbeider, alien te Westdorpe, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. A. d. G., metselaar te Sas van Gent, tot eene boete van 3, subs. 4 week tuchtschool. A. F. V., klerkE. N., arbeider, beiden te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. d. M., knechtJ. d. P., knecht, beiden te Zaamslag, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. E. C., burgemeester te Philippine, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen becht. R. C., bakker te Zuiddorpe, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. B.A. G.P. G., alien werklieden te St. Jansteen, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. H. H., zonder beroep te Koewacht, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecbt. A. B., werkman te Hulst, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. F. D., landbouwer te Koewacht, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. L. R., leurderC. O., arbeider H. K., arbeider, alien te Axel, ieder tot eene boete van f 2, subs- 2 dagen hecht. Vrijgesproken: J. M. 0. en E. 0. O., grossiers te Axel, ter zake van overtreding der verordening van den comman dant in Zeeland. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Strafzitting van 20 October 1916. Veroordeeld zijn ter zake van SJrooperij. O. R., zonder beroep te Westdorpe, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht., met verbeurdv. en vernietiging van baalzak on sikkel. J. d. V., schoenmaker te Zaamslag, tot eene boete van 25, subs. 15 dagen hecht. t b. I waarir •wijzer te Jiei Aain

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2