SAAIGRA1TEIT. Laatste Berichten. iioogwatergetij te Ter Neuzei; Financieel Overzicht. G, KLOUWEBS, BURQERLUKE STAND. Handelsberichten. Wat men iemand wijs maken kan! Sommigen menschen kan men alles wijs maken In het begin van September belandde een Zigeunerin bi] een boer te Obbicht (Lim- burg) om een aalrnoes. Door haar kwezelachtig en vroom optre- den geraakte zij in gesprek met den boer, die zich tegenover baar bekiaagde over de sterfte onder zijn beesten en anderen tegen- spoed. Met deelnoming hoord de bedeiares het verhaal van de rampspoeden en wist het vertrouwen van den boer te winnen, dien zi) door haar geheimzinnigheid vooral in- palrnde. Zij zou hem wel helpen indien bp haatop- reclit geloof wiide schenken. Voorai door novenen moest hij hetkwaadopzpnerf bezwe- ren en daarom moest hp 60 dagen bidden en in kerken een kleinigheid offerer], Een cent in elke kerk was al voldoende en zij zelf zou zich wel de moeite getroosten voor hem de 60 kerken at te reizen op haar tochten omdat ze zoozeer met zijn lot was begaan en hij haar de aalrnoes, die zp had gevraagd, niet had geweigerd. Gedurende die 60 dagen was hp verplicht -een paar honderd gulden in een linnen zakje op zijn bloote licbaam te dragen, 2,ooveel mogeiijk in papier met een paar mnntstukken slechts. De man geloofde aan den poespas en volbracht stipt de voorschriften. Het bedrag werd door de vrome bezweer- ster van den kwaden geest zelf in 't linnen genaaid en haar client overhandigd. Deze droeg het trouw en bad. Maar een dezer dagen waren zijn contanten op en raakte hp om geld verlegen. Uit nood zag hij zich ten slotte verplicht den schat in het linnen zakje aan te spreken. Maar, o wee, het. bankpapier bleek om- getooverd in courantenpapicr Van de f 200 geen spoor meer, Onmiddellijk gaf hij kennis van de zaak bij de marechaussee, die de oplichtster heeft weten op te sporen. Een moeilijke tocht. De Fransche kapitein Wakarte, die te Winterswijk na een moeilijken tocht door Duitschland is aangekomen, ver- telt daarover het volgende: In Januari 1915 had hij een eerste poging tot ontvluchting gedaan, doch na 3 dagen werd hij aangehouden. Hij werd toen naar het z.g. Bruggenhoofd-kamp in Torgau teruggevoerd. Een maand ge- leden zagen 19 officieren, Franschen, Engelschen en Russen, kans te ont- vluchten. Aleen genoenide kapitein koos de richting naar ons land, de anderen zetten koers naar Zwitserland, Denemar- ken en Rusland. Voor 14 dagen bezat hij levensmiddelenden overigen tijd moest hij zich voeden met rauwe veld- vruchten. Twee Fransche krijgsgevan- genen voorzagen hem onderweg voor 3 dagen van mondvoorraad. De meeste rivieren moest hij al zwemmende pas- seeren. Dikwijls kwam hij 'n nacht- wacht met zijn hond tegen, doch telkens diende het geluk hem. Dicht bij Vreden ontmoette hij een Duitschen schildwacht op 10 meters afstand. Hij kon nog juist ontsnappen. De tocht duurde 36 dagen, waarin hij 600 K.M, aflegde. Kerkdiefstal. Naar de y/Msb." verneemt, heeft de daderes van den diefstal in de St. Mathiaskerk te Maastricht, de dienstbode A. B. een verklaring geteekend, waarbij zij zich bereid verklaard een bedrag van f 16000 aan de St. Mathiaskerk terug te betalen. De gruwzame draad. Twee dochters van een landbouwer uit het grensgehucht Castelre (N.B.) van welke een woonde te Minderhout (B.) voerden met verlof van de Duitsche grenswacht een gesprek bp den electrischen draad. Bp het overreiken van een potje kwamen hare kleeren met den draad in aanraking, met het ongelukkig gevolg dat beiden door den ■schok gedood werden. Kinderlijk gevonden. Zaterdagmorgen is te Sloten op de grens van Amsterdam het lijkje gevonden van een pasgeboren kind, van het vrouwelijk geslacht er moet beslist aan misdrijf worden gedacht. Smokkelen. Onder Wouw heeft Vrijdagnacht weer een flinke aanhouding plaats gehad. 17 smokkelaars, die 650 KG. vet vervoerden, vielen den kommiezen in handen. Door de kommiezen te Glanerbrug werd dezer dagen een 16jarige jongen uit En- schede aangehouden, die 120 knotten wol- len garens om zpn lichaam had gewonden Voorts werden tien smokkelaars bekeurd, die elk een vrachtje over de grens zouden brengen. Ruim 100 pond rijst, 40 pond karnemelkzeep en een partijtje vet en raapolie werden door de ambtenaren in beslag genomen. Dezer dagen werd te Sittard door de gemeentepolitie drie rollen leder, wegende ongeveer 150 kilo, in be- slag genomen, die men naar Duitschland trachtte uit te voeren. De ambtenaren maakten weer een groo- ie massa levensmiddelen buit. De Rijksbakenmeester te Oeffelt vond eergister de op Maas twee, koeien verdronken. Een vqrlies voor fl.H smokkelaars, dien het aantal, dat ze over de grens dachten te brengen, op deze manier met twee ver- minderd zagen. Onder de gemeen*e Boxmeer werd een harmonikaspeler door een rijksambtenaar verzocht een stukje ten beste te geven, maar door het smokkelspek dat in het in strument verborgen zat, kon onze muzikant geen geluid uit de harmonica krijgen. Een bekeuring volgde. Een bejaard echtpaar. De heer H. Wieriks te Apeidoorn, her- dacht Zaterdag 15 October, zijn 102den verjaardag. Zijn vrouw, met wie hij meer dan 70 jaar is gehuwd, is de 100 jaar zeer nabp en beiden zijn voor bun leef- tijd nog kras. Een lastig vrachtje. Te Dinxperlo kwam een Duitscher per spoor aen, die direct de aandackt der kom miezen trok omdat zijn kleeding zoo voch- tig was. Bij onderzoek bleek de man een zp spek om zijn lichaam te hebben gebon- den. De honger. Te Oldenzaal kwamen uit Duitschland aan ruim 200 Russiscbe vrouwen en kin- deren en enkele' oude nmnnen, alien af- komstig uit het door Duitschlaud bezette gebied van Polen, vooral uit Kowno, Wilna en Warscbau. Hun was, wegens het gebrek aan levensmiddelen, vergunning verleend naar Amerika te vertrekken. Besle administralie! Bij een bewoner van de Billitonstraat te Schoten is toevalligerwijze, door een nuren- ruzie. uitgekomen, dat da-ar reeds geduren de twee jaren gasv verbruikt wordt, zonuef dat men dit aan de jgas.fiabriek wist, ofscboon pr een muntmeler geplaatst (was. Be oewoner, die in twee jaren voor 75 gas heeft ver bruikt,zal dit nu moeten inhalen. Massa-aanhouding. Donderdag hield de politie en rijksambte- naren te Venlo een razia op de Duitschers, die met honderden in de stad vertoefden om smokkelwnav te koopen en er mee over de grens te trekken. Niet minder dan 400 personen werden op die manier aangehouden en vervolgens in de revisiezaal aan het station opgesloten om later gezamenlijk over de grens te worden getransporteerd. (L. Kr.) .Smokkelende Duitschers. Men kan aan alles merken, dat de hon ger bij onze Duitsche overburen hoe lan- ger hoe nijpender wordt. Ontelbaar is het aantal Duitschers, dat het smokkelbedrpf uitoefent. Sommigen doen het uit winst- bejag, doch meerderen om zich van de noodzakelpke levensbehoeften te voorzieD. Zelfs kinderen van 7 tot 12 jaar worden er op uit gestuurd, om over de grens de gewenschte artikelen te halen. In het grensplaatsje Vreden, dicht bp Winterswijk hebben de vrouwen een organisatie gesticht, om in grooten getale te smokkelen. Ze dachten, dat de kommiezen hier tegen niet opgewassen waren. Den eersteD den besten dag echter wer den 11 vrouwen gearreseerd, wegens poging tot frauduleuzen uitvoer. We zijn nog pas aan het begin van het seizoen. Wie weet wat ons den winter te wachten staat, schrijft men van daar. Smokkellruc. Aan de grenzen bij Smeermaes had men, naar de Tel. meldt, de volgende list bedacht: Een groote partij band lag in de nabijheid der grens, tusschen eenige struiken verbor gen, docli het passeeren der „streep" en der dra adversperring leverde nog al eenige be- zwaren op. Eindelijk wist men door een touwtje, dat, gebonden aan een steen, over de versperring werd geworpen, verbinding te krijgen. Toen was de zaak direct in orde. Aan de andere zijde begon men nu te trek ken en zonder dat iemand uit zijn sehuil- plaats behoefde te komen, zou op die wijze in den nacht een 20.000 M. band over de grenzen zijn getrokken. Vlak bij de grens zat iemand met een schaar verscholen. De man 11ad zich neljes ingegraven en zijn op- servatiepost heel modern met wat stroo en takken bedekt. Als er oru'aad kwam, moest liij den draad sublet doorknippen. 'De gevonaen sporen duiden aan, dat die „overtrekpost" al dikwijls heeft gefunction- neerd. Zoo niet bedoeld. Door de burgemeester van Enschede werd per advertentie in V,Tubantia" medegedeeld, dat aan de winkeliers van gemeentewege weer suiker kon verstrekt worden. Men had n.l. een wagon suiker laten komen, die na de plaatsing van de advertentie werd geopend. Niet weinig verbluft stond men te kijken, toen de inhoud van dezen wagon geen suiker, doch r oet bevatte! Een vrouw doodgescholen. Te Waubach (L.) stietten twee dienstdoen- de ambtenaren op een troep smokkelaars. Toen op het haltgeroep oerambtenaren de smokkelaars bun weg vervolgden, vuurde. een der soldaten met het noodlottig gevolg, dat een vrouw uit Obarhausen door een schot in het hoofd werd getroffen en hakr de hersenpan werd verbrijzeld, De vrouw was onmiddellijk dood. Zij was gehuwd en moeder van drie kinderen. („Maasb.") Aangespoelde margarine. Vrpdag en Zaterdag spoelden er te Egmond aan Zee een groot aantal kisten en vaten met margarine aan ook kwamen er vele losse pakjes aandrijven. Voor de strandjutters is dit een buitenkansje. Zeer velen trokken er in het maanlicht op uit om hun slag te slaan en van de losse pakjes werd er zoo goed als niets bij de strandvonderij geaepoueerd. De burgemeester-strandvonder, de heer Eysman, vernam, naar de Tel. meldt, dat er groote partij en naar Alkmaar waren vervoerd. De justitie werd op de hoogte gebracht en nam bp den banketbakker v. d. W. 1200 pond in beslag, die deze van den vrachtrpder onder rembours a 0,30 per pond had ontvangen. De heer v. d. W. had het plan deze margarine in zpn zaak te verwerken, aangezien hij de ervaring had opgedaan, dat boter niet veel van zeewater heeft te lijden. Te Egmond aan Zee nam de burgemeester bij een zekeren G. 300 pond en te Egmond aan den Hoef bij een winkelier een 900 pond in beslag. Thans worden er ver- schillende partijtjes als aaugespoeld ten ge- meentehuize gedeponeerd. Na zeven jaar. In bet laatst van December van 1909 werd, terwijl de bewoners uitstedig waren, ten "huize van den heer S. T. Berkhout te Leeuwarden, ingebroken, waarbp veel porse- lein en antiquiteiten werden ontvreemd. Thans, na haast 7 jaar, zijn de daders ontdekt, ten gerolge van verwijtingen, welke gevangenen in de gevangenis te Leeuwarden elkaar hebben gedaan. Het zijn Joh. G. en M. Job. Sch. Geen varkensvleeschdan ook geen aardappelen. Vrijdagmorgen waren op de Markt te Maastricht geen aardappelen verkrijgbaar, omdat de boeren uit de omgeviug weiger- den ze te verkoopeu in verband met den verboden uitvoer van varkensvleesch uit Maastricht. „Geen varkensvleesch, dan ook geen aardappelen", zeiden zij. Teleurgestelde grensbewoners. Te Voorst, gemeeute GendriDgen, ston- den Dinsdagmorgen bij het aanbreken van den dag een<( 60-tal Duitschers, die nit andere plaatsen waren gekomen, te wachfen in de boop een stuk spek van de smokkelaars te kunnen krijgen. De smok kelaars kwamen met een groote partij vet en spek aan, maar de kommiezen, die in de buurt waren, namen een kar vol in beslag. De grensbewoners dropen meppe- rend af. Klompen. Wijl de klompen zoo duur zpn, kocht de gemeente Dantumadeel (Fr.) een partij, om deze voor matigen prjjs voor ingezetenen beschikbaar te stellen. Nu is den burge meester op die partp een winst van 800 geboden. Natuurlpk werd op dit bod niet ingegaan. Staking bij de Standard Oil Co. Volgens een Wolff-bericht uit New-York, is onder de geemployeerden van de Stan dard Oil Co. te Bayonne in New-Jersey, een staking uitgebroken. Het kwam toe een treffen met de politie, waarbij ver- scheidene stakers gewond en drie personen gedood werden. De stakers deden eenige fabrieksgebouwen afbranden en staken boven- dien zes herbergen in de omgeviug der fabrieksgebouwen in brand. Een vos in den val. 't VoLgende iiileressante voorval, schrijft de Loiidensche correspondent van de Tel., word uit Parijs genreld: Een lange en dikke Beienscne solaaatwerd onlangs krijgsgevangen gemaakt. In aeFran- scne linie gebracht, haalde hij een brief te voorschijn, zwaaide er mee en zeiae: „Bon Boche Kamerad". En hij voegde er bij, dat hij in een Beiersch fort Fransche krijgsge- vangenen bewaakt en hen zoo goed behan- deld had, dat zij hem een aanbevelingsbrief gaven, voor 'tgeval hij krijgsgevangen mocht worden gemaakt. Een Fransche officier opende den brief en las daarin: „Wij Fransche krijgsgevangenen, opgesloten in he I fort X., voncien Fritz sen diet' en zwendelaar, die ons schandalig be- roofde, als hem werd opgedragen dingen voor ons te koopen. Fritz is zoo wel listig als dom, hij speelde ons de smerigste poetsen. Wij bevelen hem aan in' de teedere genade van iemnd onzer landgenooten, die, naar wij hopen, hem gevangen mocht nemen. Hij verdient de Peste kastijding,, die hem kan worden gegeven". Na dit te hebben gelezen, Iachte de ridder- lijke Fransche officier luid en de Beiersche soldaat, die geen Fransch verstond, Iachte mee, terwijl hij nogmaals riep: „Bon Boche", en vergenoegd zijn handen wreef. Vergenoegd Havenarbeid. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot onder-inspecteur bij den havenarbeid de heer A. J. M. Nolet, Rijkshavenmees- ter te Ter Neuzen, en J. Hellinga, Rijks- havenmeester te Vlissing-en. Eervol ontslag. Bij Kon. besluit is op verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Zuiddorpe aan den heer C. van Waes. Spionnage. In verband met de jongste gevallen van spionnage te Rotterdam, waarbij o.a. is betrokken een oud-gezagvoerder van de HollandAmerika-lijn, heeft de rivierpolitie te Rotterdam mededeeling ontvangen van een groote cargadoors- firma, dat deze firma aanbiedingen had oiitvangen van het bureau Staalman Co., aan de Albrecht Engelmanstraat 49 te Rotterdam, voor het leveren van ladingslijsten van schepen, waarin ver- meld moesten staan de namen der af- zenders.' De politie heeft op het bureau een onderzoek ingesteld, waffrbij bleek, dat dit in verbinding stond met Duitschland. Op grond van een en ander zijn toen gearresteerd het hoofd van het bureau, zekere R. C., een gewezen inspecteur van politie, en 3 bedienden, wegens het in ge- vaar brengen van de neutraliteit van den staat. Logger gestremd. De logger Adriana, Schev. II, van den reeder D. de Dulk, is hedenochtend bij zware branding op het havenhoofd ge- slingerd. De bemanning, bestaande uit 13 personen, werd gered. De logger, met een lading van 9 last haring, wordt als verloren heschouwd. D A G E N. Voorm. i Nam. Dinsdag 17 October Woensdag 18 u Donderdag 19 Vrijdag 20 Zaterdag 21 Zondag 22 Maandag 23 4.53 5.14 5.38 6.5 6.38 7.17 8.4 j 8.52 9.38 10.16 10.47 11.14 11.36 11.56 14-10-16. Het optneden van Duitsche duikbooten aan de Amerikaansehe kust is oorzaak geweest, dat deze week van aanzienzienlijke verlagin- gen voor verschillende Amerikaansehe en andere fondsen isprake is geweest. Het sehijnt dat de verscherpte duikbootoorlog is inge- treden met al de gevaren die zij voor dte neulralen heeft. Hoewel de eerste schrik wegens de tor- pedeenngen ispoedig te boven was en Amerika zich weer eenigszins heeft kunnen herstellen blijft de toestand niettemin precair en 'vocw ons publiek is er zeker geen aanleiding om zieli bijzonder lopiimistisch te toonen en veel hooger voor Amerikaansehe vvaarde.il te be talen, dan de Amerikanen zelf. Door het itorpedeeren van de Blommersdijk hebben vooral onze scheepvaartwaarden ge- leden, terwijl de pijnlijke toestand, waarin dit ons bracht, een gevoelige verlaging ten- gevolge liad van onzie lokale waarden, en zelfs eenigszins van onzie Staatsfondsen. Ge- lukkig zijn de laatste berichten zeer gerust- s telle nd. D(e 5 °/o Nederland daalde lot 102 13/16 en verlaat de week thans a 102 15/16. 41/2 Nederland noteert weder 102, 3 o/0 Nederl. Werk. Schulu 751,9, 21/0 0/0 Ned. Werk. Schuld 61 9/16. Inditi 1916 bijna een vol' percent lager. No- leering 1001/4. Iluissische fondsen met weinig verandering. Van de Amerikaansehe waarden kunnen wij in de eerste plaats Marinewaarden noe- men. Zij schommeiden deze week als volgt: Gewone Marines 491/4, 50, 43y4, 43, 37 1/4, 40, 411/2; Preferente Marines 1211/2, 1251/4, 113, 11184, 1041/2, 108, 108 7/8, zOiQdat ze dus thans weder neiging tot istijgen vei-tooneai. Steels noteeren IO81/4 en zijn alzoo onge veer 5 0/0 achteruitgegaan. Anaconda Cop pers circa 10 0/0 lager, npteeren thans 188. De lederwaarden konden eenig koersavans boeken. Het aantal onuitgevoerde orders van de Steel Corporation blijkt sedert 31 Aug. 1916 met ongeveer 140.000 tons te zijn verminderd. Nieltemin bedraagt het aantal onuitgevoerde orders nog 9i/2 millioen tons of ruim 4 millioen tons meer San het vorige jaar eind September. Aandeelen Koninklijke Petroleum Maat- schappij lager op berichten dat de onlus- len in Djambi nu ook overgeslagen zijn op Palenmang. Zij noteeren 500 alzoo 14 0/0 lager. Geconsolideerde Petroleum zijn nog een paar percenten gedaald, doch veel kan daar al niet meer af. Orions ongeveer 59. Van de ischeepvaartaandeelen spraken wij hierboven. De aandeelen Holland-Amerika- lijn herstelden eind dezer week eenigszins en noteeren thans 439. Koninklijk Holland- sche Lloyd 204. Rubberaandeeten eveneens lager. Amster dam Rubber 202, Nederlandsche 751/2, Rot terdam Tapanoeli 151, Tabakken gaven ook eenige varlagingen te zien, hoewel de grondtoon niet ongunstig is, Amsterdam Deli daalden tot 242 doch Isluiien ruim; 7 0/0 honger. Amsterdam Ser- dang sluiten ook vaster, en zijn per saldo gelijk aan vorige week. Op de leemnjg! 4 0/0 Amsterdam wordt on geveer 20 0/0 toegewezen. Op 29 October wordt de gelegenheid open- gesteld tot inschrijving op schatkistbilletten en schatkistpromessen. De schatkistbilletten hebben een loop tij d van een jaar en dragen 41/2 °/t> rente, zoodat ze wel begeerd zullen worden door het pubtiek. DC 'vorige uit- giften werden in hoofdzaak door de banken genomen. De schatkistbilletten zullen groot zijn J 25000.f 5000.en 1000. WiisselkoersenLonden 11.651/9, Parijs 11.971/2, Berlijn 42.35. Weenen 28.70. Prolongatte 21/4! a 21/9 o/0. A. A. Verschillende soorten JEtoggebrand- vrije Wintergerst, verschillende soorten Tarwe9 Wilhelmina, Millioen, enz. Alle soorten zijn echt en machinaal gereinigd. Zaadhandel, Ter Neuzen. Hulst, 16 Oct. 1916. Rotterdam, 16 October. Graanmarkt. In het buitenland zijn de Tarweprgzen wederom in vaste stemming, omreden ook Argentini'e ongunstige oogst- berichten sluit. Om bekende redenen worden de prijzen niet geplubliceerd. Hier te lande gaat in alle graansoorten niets om. Vrije partijen worden bijna niet aangeboden en gebeu,rst, doch staan tot onbekende hooge prijzen. De markt te Delft noteerde zelfs Tarwe 32,a 34,Gerst 31,a 32,50, Haver 36,—Boonen /31,a 34,per 100 kilo en Zierikzee Tarwe 14,-, a 15,—, Gerst 14,—, tlogge en Haver 13,Erwten /25,— a 30,—, Bruine Boonen f 27,a 31,— per hectoliter. Vorige week was op de Geldersche en Brabantscbe markten geen aanvoer van graansoorten. Veel bandel was er in Gel dersche Groene Erwten ad 27, a 29. per 85 kilo, Witte Boonen 32,50 a 36,50 per hectoliter, Bruine Boonen 34,— a 35,— per 100 kilo. Tot 21 dezer kon weder met de Regeering Inl. Rogge geruild worden voor Mais ad 235 per last of 8,221I3 per 70 kilo. Distributie nog heel gering van Voeder- graan. Veemarkt. Vet Vee. Runderprijzen 105 a 124 Ossen 100 a 122; Stieren 85 a 95 Kalveren 105 a 150 Schapen 52 a 56 Varkens 90 a 104; licbt soort 80 a 82 cent, alles per kilo. Utrecht en Leiden. Ossen 96 a 124; Kalveren 130 a 160 cent per kilo. Mager Vee. Melkkoeien /23ffa 395 Kalfkoeien 250 a f 400 Stieren 145 a 410 Vaarzen 130 a 195"; Pinken 50 a 95 Graskalveren 40 a 90 Nuchtere f 12 a 18 Fokkalveren 20 a 30 BiggeD /5a 2 Slachtpaar- den f 150 a 275 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche- en Geldersche blauwe 5,50 a 6,Eigenheimers en Bravo's 4,50 a 5,Limburgsche 3,Drentsche 3,25 Friesche Muizen 2,70 per mud/ In Gelderland was veel handel. Rood Sters 4,25 a f 4,50 Bravo's 4,60 a f 4,90Blauwe 5,25 a 5,50De Wets 4,60 a 4,70 Zeeuwsche 4, a 4,25 per mud. Regeeringsaardappelen nog niet gearriveerd. Boterprijzen in vaten van 40 kilo f 74, a /75,—Stukken van 1/3 kilo 1, Zoetemelksehe Kaas. Prima 60,30 a 61,40, le soort f 54,a 59, Leidsche Kaas le soort 52,a 55, 2e 47,a f 51,—. Nagelkaas 30,a 41,50 per 50 kilo. Regeerings-Eieren. 7,50 a /8,50 V. P- N. 10,50; Arnhem" 10,50 a 11, per 100 stuks. Vlas. Kleine markt. Ajuin 4,a f 4,50 per 50 kilo. Oliezaden. Lijnzaad was vorige week in Engeland wat lager. De Trust distribueerde ad 600 cif. Karwij met weinig handel 33,— a 33,25 per 50 kilo. Bruin Mosterdzaad 54,a 57,i Geel 43,50 a 46,50Kanariezaad /30, a 32,Maanzaad flauwer f 35,50 a. f 37,25 per 100 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Java-Koffie prima 120; Santos-Trust 45 cents per, Y2 kilm Beetwortel-Suiker Oct./Dec. 247/g. Beupsnotcering. In het laatst der vorige week was te Amsterdam de Amerikaansehe afdeeling in aangename stemming. Industrials beter. Maxwells en Spoorwegshares gunstiger. Seheepvaart-Oilly Cultures als voren. Gok Tabakken, Rubber en Petroleum-aandeelen blijven iets beter. Staatsfondsen stil. 5 u/o Nederland 1023/4, Indie 1033/4, Oostenrijk 41 Russische 4 Consols tot 64, 6e Emissie, 67 °/0 enz. Goud fijn in baren 1655,Zilver 55.25 per kilo. Oostenrijkscbe Zilver-coupons f 29,35 per 100 kronen. Beleeningen 4Vs.5 o/fl. Zie verder financieel overzicht. Hulst, 16 Oct. Veilingseieren V. P. N. f 10,80 per 100 stuks. Aanvoer 3200 stuks. SCHEEPYA ARTBE WEGIN G. Van 13 tot en met 15 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 73 binnenvaartuigen op- en 45 afgeschut, langs de Midden- sluizen 23 op- en 24 afgeschut en langs de Westsluizen 17 op- en 14 afgeschut. EPositie der Stoomschepen. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 10 October. Francois Cornelis Koole, oud 2(5 j., jm. en Maria Cornelia Johanna Cense, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 October. Cornelis Rie- mens, oud 19 j., jm. en Tanneke Maria Dieleman, oud 21 j.. jd. Adriaan ICoster, oud 26 j., jm. en Anna Maria de Putter, oud 22 j jd. Oeboorten. 11 October. Maria, d. van Willem van Wiick en van Maria Verhage. 12 October. Fre- derikus, z. van Francicus Benedictus Frederik Schir- ris en van Cornelia van Denderen. 14 October. Herve Joseph Louis Jerome Julien Omer. z. van Omer Vital Clement Goebeert en van Bertha Maria Adele Fran- pois. 15 October. Antbonie Johannes, z. van Izaak Luteijn en van Maria Wilhelmina Jacoba de Meijer. Overlijden. 8 October. Maria de Bruijne, oud 78 j., echtg. van Jacobus de Ruiter. Middenprij8 per 100 KG. Tarwe /14,50a/15, Rogge fa Wintergerst 13,50 a f 14,Zomergerst 13,a 13,50, Haver 12, a 13,Erwten 36,a 37,Witte boonen 35,a 36,Bruine boonen 36,a J 37, Duiveuboonen a Paardenboonen a Boekweit fa Lijnzaad 35,a 40,Aardappels f 4,50 a Koolzaad per zak van 106 liters 35,a 37, Boter per kiio 1,65. Eiereri per 26 stuks 2,40. Ter weekmarkt waren a'angevoerd 42 stuks rund- vee, 31 varkeus en 0 schapen, waarvan verkocht 28 stuks rundvee, 23 varkens. s.s. s.s. s.s. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Montevideo voor orders. HELENA vertrok 10 dezer van New York naar Rotterdam. MAGDALENA in lossing te Rotterdam. CORNELIS van Rotterdam naar Montevideo voor orders, passeerde 13 dezer Las Palmas.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3