C.A.CAMAERT, Cafe Willi elmiaa" sen Twepip yds mm m mIseiiMMs. Vette GoucLa Kaas, J.A.KLAASSEN&C0. r—Zenuwachtig- heid< 1 H.H. Landbouwers I Ph. A. Knyff-Zaamslag RACHELS. VAN HEEL C°. ft LE pi#"* II koept Ls ¥AM WHESBERGH£«JANSSEIiS| Te huur gevraagd: GEMENGOE BERICHTEN. Het Zelfvertrouwen. ADVERTENT1EN. De Melkverkoopers om de veertien dagen Spoedeischende Algemeene Vergadering Te keep of te huur TE KOOP: f 0 11 a a i aI Trap- en Handnaaimachinen, IS. ADRIAANSENS, Voor van Kalizout 20 Patentkali 25 gemalen Guano 5, 12, 2, is van af heden de gelegenheid opengesteld. Aanbevelend, W. BEDET. HULST en TEE NEUZEN, houdt 'sZaterdags Zitdag te AXEL. Vul- Buis- Keuken- TER NEUZEN (Korte Kerkstr. 8). De moord le Haamstede. Omtrent den moordaanslag te Haamslede gepleegd, Wordt nog het volgende gemeld Terwijl de zoon en dochter van den land- Iwuwer Speelman met den bij hem studs 2 jaar inwonenden Belgisc.hen vluchteling F. E. op het land bezig waren met het rooien van suikerbieten. ontslond tusschen hen een kleine woorden wisseling. waarbij E. zich zoo opwond, dat hij miet z'n bietenmes op de 22jarige boerendochter Anna S. tocliep en haar zulke zware verwondingen toebracht aan hate en borst. dat de ongelukkige in kcrten tijd bezweek. Be broeder, die nog ter hulp snelde, be- kwam eveneens snijwonden De dader die op de vlucht ging, heeft zich echter kort daarop ten gemeentehuize van( Noordwelie aangemeld. Hij is overgebracht naar Zierikzee. Ilet rues is op eenige meters afstand gevonden. Mijnen. Tusschen de Verklikker en Westenschou- w en. zijn aan a en Zeedijk van Schouwen, twee Engelsche en een Fransche mijn (ctrij- vende, met accumulator) aangespoeld. Verdronken. Bij het overslcken per boot aan het Noor- der Buiten Spaarne te Schoten, geraakten Woensdag twee jongens van 15 jaar te water. De een wend gcred, de andere, een zoon van den bakker .1. H„ verdronk. Spionnage. Maandagavond zijn door de mare- chaussee te Breda gearresteerd twee heeren en een dame, Belgen, als verdacht van spionnage. Volgens te Winschoten ontvangen be- richt, is de arbeider Buter, die wegens spionnage 3 maanden in Berlijn gevan- gen gehouden-werd, Zaterdag j.I. uit de gevangenis ontslagen. Hij is te Win schoten teruggekomen. Herleving der kookkunst. In het October-nummer van „Nieuw Vrouwenleven" (onder redactie van Daisy E. A. Junius te Heelsum) wordt gewezen op een herleving der kookkunst in onze dagen. Tot die herleving dra- gen zeker irr ruime mate zoo lezen wij in genoemd damesblad de kook- en braadproeven der Oliefabrieken „Calve- Delft" bij en al rpag het hier in zekeren zin een commercieele onderneming ge noemd worden, het Nederlandsche pu- bliek kan de Delftsche fabriek niet dank- baar genoeg zijn voor haar wakker ini- tiatief, dat zij op zoo royale, kranige wijze ten uitvoer brengt. Persoonlijk schrijft de redactie hebben wij de demonstrate met scha- penvleesch in het Gebouw Musis Sacrum te Arnhem bijgewoond. Het was er vol, ja de toeloop was al de dagen zoo groot, dat nog drie extra demonstrates gehouden zijn. Leerzaam was het er in alle moge- lijke opzichtende kalmte, waarmee de kok te werk ging en de rustige regel- maat, waarmee de helpster diende, zul- len zeker menigeen in eigen kring tot kalm en vlug werken hebben aange- spoord. Om den buitenkant der keurig gedek- te tafels hadden tal van weetgierigen plaats genomen, geen plaatsje bleef een oogenblik onbezet. Ik zat naast eene in Groningen zou men zeggen: December-Mevrouw, met een heel kransje mefisto-p'iekjes en veer- tjes om een sierlijken hoed. In verma- kelijk Amsterdamsch dialect begon ze opeens: „Ja weet U, ik ben maar eens gekomen voor de aardigheid, want dan kent U me man niet, als U denkt dat hij wat anders eet dan runderbiefstuk in roomboter gebakken; een kilo ad f 2,40 met de boter kost zoo'n biefje je 'dan f 3,—." Een dame aan haar rechterhand be- woog even, guitig, de oogledende spreekster scheen het te voelen, keek even dien kant uit en noemde den naam van den slager, er met nadruk bijvoe- gende: „De beste slager uit de stad." Maar de ander vroeg met zachte, be- schaafde stem: „Dan hebt U zeker nogal een groot huishouden „0, maar mevrouw, neen mevrouw, me man, me zoontje, ik en de keuken- meid." „En dan voor f 3,vleesch per mid- dag, dat is niet modernVoor f 2,50 schapenvleesch en f 0,50 Delfia hebt U grnoeg voor een geheele week Onderwijl was de kok klaar gekomen en werden de kleine kristallen bakj es ge- presenteerd. Onze mevrouw proefde met groote aandacht van de Iersche hutsepot en riep in ware verrukking uit: „Zoo iets lekkers heb ik nog nooit ge- geten, als me man dat proeft, maar die hit van mijn zal het nooit zoo kunnen doen als deze knappe kok en dan, ze zeg gen dat schapenvleesch erg krimpt en dan is je voordeel nog naar de haaien; wat zeit ie nou met een blik naar den vertegenwoordiger der fabriek. „U kunt het lezen in uw boekje'pag. 11." Na eenigen tijd werd hutspot met boo- nen rondgediend. Na het gerecht ge- proefd te hebben, stond Mevrouw vast besloten op: „Ik ga direct naar dien lamslager." Waarschijnlijk hebben de meeste be- zoeksters- van deze bak- en braadproe ven dezelfde psychologische momenten als onze Mevrouw doorleefd en zijn zij ten slotte alien lamsvleesch gaan bestel- len. In Arnhem althans ziet men alom lams- en schapenvleesch uitgestald tegen matigen prijs; ik zelf kocht le kwali- teit ad 0,45 per pond. Goed toebereid, volgens de recepten van de Oliefabrieken Calve-Delft, is het voor hen, die veel van vleesch houden, een ware delice. Goed toebereid is er van bijzonder krimpen of van een bijzonder sterken smaak geen sprake. Waar oris volk eeri volk is dat betrekkelijk veel vet noodig heeft, wordt door de genoemde fabrieken met deze demonstraties een voor onze natie zeer nuttige arbeid ver- richt, want de jus, bereid zooals door den kok' van de fabriek, is zeer smakelijk en ver van „mager". Op verzoek van de verschillende bur-' gemeesters liet de fabriek door hare koks en vertegenwoordigers reeds de monstraties voor het gebruik van scha penvleesch houden in de navolgende ge- meenten: Delft, Hof van Delft, Gorin- chem, Schoonhoven, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Arnhem, Zutphen, Almelo en Wormerveer. Ook heeft zij in ver schillende garnizoensplaatsen aanschou- welijke lessen voor de bereiding van schapenvleesch doen houden voor de ver- plegingsofficieren, menagemeesters en koks van het leger. In groepen van 30 tot 60 uit verschillende plaatsen bijeen- gekomen, hebben zij de betreffende cur- sussen gevolgd." Tot zoover „Nieuw Vrouwenleven". Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat sedert ook demonstraties door de Olie fabrieken „Calve-Delft" werden gehou den te Zaandam, Koog ajd. Zaan, Utrecht en Hilversum en, naar wij vernemen, zijn nog enkele adnvragen van burgemees- ters en commissies voor levensmiddelen- yoorziening uit andere gemeenten bij de fabriek in behandeling. Overal waar tot nu toe demonstraties gehouden zijn, is, blijkens ingewonnen informaties, het ge bruik van schapenvleesch enorm toege- nomen. (Adv.) Inbrekershuntor. Maandagmorgen bemerkte men op de fabriek van drop-, gom- en suikerwer- ken, G. v. Voomveld Co., op de Lin- dengracht te Amsterdam, dat de brand kast van het kantoor verdwenen was. De kast was niet van een bijzonder groot formaat en was blijkbaar de deur uitge- dragen. Er was geen geld in de kast, wel eenige papieren, die slechts Voor de firma van waarde zijn. Behalve de brandkast, werden vier balen suiker ge- stolen. Tot Dinsdagavond bleef het gestolene zoek, tot gisteravond een rechercheur van het politiebureau Westerstraat, bij zijn thuiskomst voor zijn woning in het Frederik Hendrikplantsoen een kar zag staan. Op de kar stond, onder een paar dekzeilen, de bewuste brandkast. Zij was open, doordat het slot uitgehakt was. De papieren lagen er nog in. De verhuurder van de handkar was spoedig door de politie opgespoord, maar kon geen nadere inlichtingen verschaf- fen, daar hij maanden geleden de kar had verhuurd aan een bouwondernemer in de De Lairessestraat. Vermoedelijk hebben de daders de kar gestolen, zijn toen naar de fabriek aan de Lindengracht gereden, hebben daar ingebroken en zijn toen met hun buit weggereden. Niemand van de buren heeft iets gemerkt. Het ondevzoek der politie wordt voort- gezet. Een pond vleesch voor den burgemeester. Het vleesch en de burgemeester, waar- van" hier sprake zal zijn, zijn niet ver- zonnen, maar de geschiedenis heeft zich inderdaad zoo afgespeeld in een stadje in midden-Duitschland. Een slagerswinkel vol dienstmeisjes met hongerig opengeklapte manden. De slager, geholpen door zijn vrouw, is druk aan 't werk. Allen krijgen volgens de rij een beurt. Wie het eerst komt... Ha! Is dat meisje in de tweede rij, niet de dienstbode van den burgemeester? „Wat wenscht u, juffrouw?" „Ik? Nog niets. Er zijn er nog drie voor mij." De drie worden geholpen. Een pond een pond een pond, „Zoo, juffertje. En wat wil de burge meester?" „Een pond." De slager knipoogt naar zijn vrouw. De slagersvrouw knikt begrijpend. „Wilt u even hierheen komen, juf frouw? 't Vleesch voor den burgemees ter ligt al klaar. Maakt u even de mand open..." „Maar dat is wel twee..." „Ssst, niet zoo hard, 't is in orde." „Neen, dat is twee pond!" „Ssst, wat bent u onhandelbaar neem het toch 't is immers voor den burgemeester." „We hebben maar op een pond recht." In den winkel wordt men opmerk- zaam. De halzen worden uitgerekt. De ooren worden gespitst. ,Nou, de burgemeester zal wel in z'n schik zijn met zoo'n slimme dienstbode", moppert de slager geergerd achter de toonbank. „De burgemeester heeft mij uitdruk- kelijk gezegd: Een pond, zooals alle an- deren, en niet meer!" „Bravo, bravo!" klinkt het in den win kel, ,„onze burgemeester, dat is er pas een Woedend werpt de slager het eene pond vleesch in de mand van de burge- meestersdienstbode. Eoning Otto van Beieren overleden. Koning Otto van Beieren is naar uit Miinchen gemeld wordt na een ziekte van tientallen jaren op Ftirsten- ried bij Miinchen gestorven. De overleden Koning Otto Wilhelm Luitpold Adelbert Waldemar van Bei eren werd geboren den 27en April 1848 als zoon vari Koning Maximiliaan II en van prinses Maria van Pruisen. Met zijn broeder Lodewijk genoot hij een zorg- vuldige opvoeding, studeerde aan de uni- versiteit te Miinchen pn nam deel aan den oorlog van 1866 in het hoofdkwar- tier van prins Carl en aan dien van .1870'71 in het hoofdkwartier van Ko ning Wilhelm. Weldra vertoonden zich bij hem sporen van krankzinnigheid, waarom hij naar het kasteel Nymjhen- berg vervoerd werd. In 1878 bracht men hem eerst naar het kasteel Schleisheim en kort daarop naar het kasteel Fiirten- ried. Na den dood van zijn broeder, die, zooals men weet, den 18en Juni 1886 in het Stornbergermeer verdronk en, naar algemeen aangenomen wordt, zelfmoord pleegde, werd hij tot Koning uitgeroe- pen. In tegenstelling met zijn ouderen broe der, den bekenden Koning Lodewijk II, in wiens oog, nog nadat hij officieel krankzinnig werd verklaard, de vonk van het genie schitterde, was Otto een tamelijk onbeduidende persoonlijkheid, wiens uiterlijk maar al te zeer verraad- de, dat hij eens het slachtoffer zou wor den van de betreurenswa'ardige geestes- krankte, die ook zijn broeder noodlottig werd. 5 November 1913 werd de prins-re- gent van Beieren, die in zijn plaats re- geerde, onder den naam van Lodewijk III, tot Koning uitgeroepen. Sultan-dochters. De redacteur voor Midden-Java van het Soer. Hbl. schreef uit Djokja: „Naar wij vernamen, zullen vermoede lijk in 1917 weer eenige dochters van den Sultan in he.t huwelijk treden. Deze uitdrukking is eigenlijk een iiertje te ac- tiefuitgehuwelijkt worden is beter. De Sultan heeft momentanteel nog 18 ongehuwde dochters, van wie 1 uit wijlen Ratoe Mas (dus een voile zuster van den Kroonprins)4 uit de nog levende Ratoe Kentjono en 13 uit verschillende bij- vrouwen. Een getal van 18 ongehuwde dochters zou een gewoon vader tot wan- hoop brengen; op hoeveel tennisclubs, tooneelvereenigingen en bals zou de on gelukkige deze sectie maagdelijnen moe- ten loslaten om ze behoorlijk aan den man te brengen En de uitzetten Brrr In d6n Kraton gaat dat heel wat ge- makkelijker. De Sultan bepaalt op een goeden dag wie zijn schoonzoons zullen worden en daarmee basta. Gewoonlijk huwen zij met bloeclverwanten, meestal neven, hetgeen hier geen ongunstige physieke gevolgen heeft, omdat de kin der en van verschillende vrouwen zijn en er dan toch telkens versch bloed in de familie komt. Dikwijls maakt de Sultan een eenvoudigen Abdi Dalem, die zich in zijn gunst mag verheugen, tot zijn schoonzoon, en al heeft deze per maand maar een inkomen van bij v. f 1 koper, dan wordt hij door dit huwelijk toch da- delijk boepati op f 150. Lit den aard der zaak wordt naar de wenschen der meisjes niet gevraagd. Het is nog niet zeker of er 4 dan wel 6 dochters van den Sultan zullen huwen, en evenmin wie dit zijn en wie haar a.s. echtgenooten zullen zijn. Dat is heele- maal bij zaak; de hoofdzaak is, dat er ge- trouwd wordt en dat dit in de maand Redjeb geschiedt." De voornaamste voorwaarde om in de wereld te slagen is een juist gevoel van eigenwaarde. De mensch die weet, wat hij waard is en zich een bepaald doel stelt, moet in gewone omstandigheden in zijn ondernemingen slagen. Nu is het vertrouwen in zichzelf voornamelijk een kwestie van gezondheid. Heel dikwijls kunnen tal van personen zonder beslist ziek te zijn toch geen profijt trekken van al hun hoedanig- heden, omdat zij niet alleen geen sterke, doc'u zelfs geen normale gezondheid bezitten. Het volmaakte evenwicht der organen hangt af van de zuiverheid en den rijkdom van het bloed en den goeden toestand van het zenuwstelsel. Om beiae tegelijk te verkrijgen is het noodig het bloed met regelmatige tusscheDpoozen te bevrijden van de schadeljjke bestanddeelen die er zich langzamerhand in ophoopen en bovendien moet men bij de eerste teekenen van alge- meene vermoeidheid, die kenbaar zijn aan een versiapping der werkkracht, het verlies der eet- lusf en gebrek aan slaap, de dreigende afmat- ting der zenuwen, onmiddellijk tegengaan. Het is niet noodig U daarvoor een lastigen ieefregel, die verplicht Uwe gevjoonten te wijzigen, op te leggen. Eenige Pink Pillen per dag na iederen maaltpd zullen Dw verarmd bloed spoedig nieuwe kracht heb ben gegeven en Uw zenuwstelsel spoedig hebben versterkt. De Pink Pillen zijn inderdaad eenmerk- waardige versterker van het bloed en een krachtige opwekker der zenuwen, terwijl zij tevens een krachtig bulpmiddel zijn voor alle levensfuncties. Hunne uitwerking is zeker in gevallen van bloedarmoede, bleek- zucht, neurasthenie, zenuwziekte, maag- pijnen, rheumatiek en algemeene zwakte. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos, en 9,— per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15. Amsterdam. Voor Ter Neuzen en omstreken bij de Wed. A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraatvoor Sas van Gent en om streken bij den heer Ad. van Loy, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. te Zaamslag en Omstreken zijn be sloten den prijs van de Melk van 8 ct. op 10 cf. de liter* te zetten van af 16 Oct. 1916. JDe cfezamenlijke verkoopers. Het Bestuur der EieB** veiling te I^KEL maakt bekend, dat van 28 Oct. weiliira«jen zullen gehouden worden. HET BESTUUR. der Vereeniging „Cooperatieve beet- wortelsuikerfabrieJi Zeelandop Zaferdsg 14 October 1916, des voovmiddags ten 10 ure, in bet //Schut- tershof" te Middelburg. JAC. WELLEMAN, Voorzitter. D. VAN DEN DRIES, w.n. Secretaris. Krabbendijke 's Hfeerenhoek 9 October 1916. Arts te HONTENISSE (Groenemlijk), is alle Maandugen van 80 82 uui" te consulteeren ten buize van dhr. A. DE f OCK-YOLLEMAN, Steenstraat, Hulst. met annex Kruidenierswinkel, Berg- plaats en Stalling. Te bevrageu bij W« Biggekerke. C. OE FEIJTER, Boschkapelle. Ad resBureau dozer Courant. tAndar -r s, SroHwerijstraat (hoeb Havenstr.) Ter Neazen, is dagelijks te eonsuiteeren van 9—12 en van 2 —4 uitr. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en TandzieKten. REGEERINGS KAAS prima gegarandee^d, prijs 33 35-37-39 cents, 10 a 12 pt nd zwaar, franco huis. E. A. N. DE JONG, Kaashandelaar, HUIZUM bij Leeuwarden. Edammers zelfde prijs, Nieuwstraat 10, Telefoan No. 6. TER NEUZEN. Aankoop en verkoop van Effeeten en Panabrieven. Invtisselen van Belgisch en ander vreemd Geld, Coupons en Cheques. Beleggen en verstrekken van Gelden, onder persoonlijken waarborg of zakelijkonderpand. BELEENEN VAN EFFECTEN. ASSURANTIEN. LEVENSVERZEKERINGEN. INCASSO'S enz. is algemeen. Het beste bestrijdings- middel is een koker Mijnhardt's Zenuwtabletten. Deze geven een heerlijke kalmte, nemen gejaagdbeid en zenuwacktig- heid weg en schenken een verkwik- kende slaap. Per koker 60 cent, 3 kokers 1.70. Verkrijgbaar hij Apotb. en Drogisten. Te Ter Neuzen Apoth. E. H. T. v. Borssum Waalkes J. J. Kense, Markt 9 Hulst Wed. P. Borghstijn F» E. JanssensSteeuwens Axel C. B. Antheunis Sas van Gent A. v. Loy, Polderstr. Eiscli vooral merk „MijnhardU', h. met de laatste en nieuwste verbeteringen. Eenige gebruikte««zn lagen prijs verkrijgbaar. Onderricht in het Borduren P. ¥AM HOEVE, siuisku. bet goedkoopst uwe Morloges, Goud- en Zilverwerken bij Horlogemaker, IZorte Kerkstraat 8. IJNRUILEII van oud Goud, Zilver en Bloedkoralen tegen hoogste waarde. JZoopt en verkoopt wissels, cheques, vreemde bankbiljetten en munten tot de voordeeligste koersen. Geeft voorschotten in rekening-courant. Neemt gelden op in rekening-courant (a deposito). Incasseert wissels en ander handelspapier op binnen- en buitenland. Belast zich met het bezorgen van hypotheken op landerijen, haizen en schepen. Koopt en verkoopt effeeten op alle binnen- en buitenlandsche beurzen. Verzilvert coupons en aflosbare stukken. Sluit alle voorkomende soorten van verzekeringen als op het leven, tegen brandschade diefstal, ongelukken, hagelschade enz. enz. (Inlichtingen en tarieven ten kantore verkrijgaar). Belast zich met alle bankzaken in den ruimsten zin des woords. en alle andere soorten Buime sorteering. Nette afwerking. Billijke prijzen en franco door geheel Z.- Tlaanderen, naaste Tramstation. (Kantoor geopend 9—12 v.m. 'sZaterdags gesloten). AXEL. Nieuwstraat. Belasten zich met alle Effectenzaken. Wisselen vreemd geld tot voordeelige koersen. Nemen Gelden a Deposito en openen Rekening-courant. Tetefoon no. 10S. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2