GEMENGDE BERICHTEN. booten (volgens het eene bericht wordt gesproken van 3, volgens een ander be richt opereerden 5 Duitsche duikbooten aan de Amerikaansche kust) verschil- lende andere schepen getorpedeerd. De duikbootenoorlog komt hierdoor weer in een andere face. Het zal voor de Engel- schen,wel een onaangename verrassing zijn, te ervaren, dat hunne handelsvloot op zoo'n verre kust door duikbooten wordt bestookt, doch, zij voeren oorlog, zij kunnen er zich aan verwachten. Be- denkelijker wordt het, als zonder onder- scheid alle schepen worden vernield. Het lichtschip van iNantucket bericht, dat er 9 schepen in den grond waren ge- boord, o.m. het passagiersschip „Ste- phano", het Engelsche stoomschip „Ju- piter", de „Kingston", de Noorsche stoomboot „Resham", het Engelsche stoomschip „Wdstpoint". Door een Amerikaansche torpedo-flo- tille zijn de opvarenden der getorpe- deerde schepen gered. Waren die niet tijdig te bulp gekomen, dan zouden on- getwijfeld verliezen aan menschenlevens te betreuren zijn geweest. Naar verluidt, zou de commandant van de U 53 te Newport een lijst hebben ontvangen van alle uitvarende schepen en na zijn vei'trek onmiddellijk met het Vernielingswerk zijn begonnen. DE NXEUWE DUITSCHE DUIKBOOTrACTIE. Naar de Tijd uit een Duitsche bron,- die haar re,eds meer berichten verschaf- te, welker juistheid later werd beves- tigd, verneemt, berust de Duitsche duik- boot-actie in de zeewegen naar Ameri kaansche havens op een nieuw stelsel van bevoorrading. Behalve groote duik booten van een geheel nieuw type en die haar eigen voorraden kunnen meenemen voor wekenlange reizen, kunnen ook duikbooten van het oude type ver van haar basis opereeren, dank zij het ge- bruik, dat thans van onderzeesche be- voorradingsvaartuigep (gebouwd in den vorm van handelsduikbooten) wordt ge- maakt, die op afgesproken "plaatsen en uren midden op zee de opereerende boo ten van al het noodige voorzien. De nieuw ingetreden actie is een gevolg van een compromis', hetwelk de Duitsche Rijkskanselier heeft getroffen met de hem bestrijdende partijen in 't binnen- land. Er was reeds eerder toe besloten en hierop zinspeelde ook de heftige uit- lating tegen Engeland in de jongste rede van den Rijkskanselier. Men 'verwacht in Duitschland veel van aanvallen op Amerikaansche munitie-verschepingen. Polk, de raadsman van het ministerie van buitenlandsche zaken, heeft meege- deeld, dat de Yereenigde Staten gewei- gerd hebben, de opvatting der Entente te aanvaarden, dat de onzijdige staten het gebruik van hun havens aan alle duikbooten, hetzij handels- of oorlogs- schepen, behooren te ontzeggen. Het feit, dat de presidentsverkiezing al over vier weken plaats vindt, doet zijn invloed gelden op de persbeoordeelingen van den Duitschen overval in deze wate- ren. De medestanders der regeering ma- nen tot geduld. Haar tegenstanders be- pleiten een krachtige buitenlandsche po- litiek. De World schrijft: Zoolang de Duit sche duikboot-commandanten hun or ders gehoorzamen, het volkenrecht in acht nemen en de Amerikaansche vlag eerbiedigen, heeft de Engelsche vloot zich met de Duitsche duikbooten te be- moeien, niet de regeering der Vereenig- de Staten. De Times, eveneens een medestander van Wilson, zegtWij kunnen maar niet voortdurend een reddingsvloot van tor pedo jagers aan't werk zetten om passa- giers en bemanning van schepen, die de, U 53 in den grond boort, op te pikken. De menschelijkheid rechtvaardigt wat totdusver is geschied, doch mocht de duikboot haar werk voortzetten, dan zouden wij ons genoopt kunnen zien haar commandant te waarschuwen, dat hij en zijn regeering voor den vervolge aan- sprakelijk zullen worden gesteld voor alle verlies van menschenlevens, door zijn optreden veroorzaakt. Het optreden van de Duitsche duik booten bij de kust van Massachusetts heeft rriet een slag de Vereenigde Sta ten weer voor't gevaar van een conflict met Duitschland gesteld. Het heet, dat de Amerikaansche Marine-minister in een voorloopig rapport verklaard heeft, dat de Duitsche duikbooten zich correct gedragen hebben, maar de kwestie is of Amerika de bedreiging van Amerikaan sche levens en eigendommen, vlak onder de eigen kust, kan gedoogen. De duik- boot-oorlog, die na de „Lusitania" voor de Amerikanen, dank zij de vele protest- nota's, de scherpte had verloren, is plot- seling als een dreigend spook herrezen. Een onpleizierige verrassing voor Wil son, die al zijn krachten moet inspannen om voor de tweede maal tot president te worden verkozen. Welke houding nu de regeering te Washington zal aanne- men, is nog niet te zeggen, maar de En- tente-gezinde Amerikaansche bladen zullen de groote trom roeren en wijzen op het gevaar van neutraliteitsschen- ding. Reuter meldt uit Washington, dat de autoriteiten het recht erkennen, dat alle oorlogvoerenden hebben, om van duik booten gebruik te maken op de wijze, die in overeenstemming is met het interna- tionaal recht. Tevens wordt gewezen op de bedreiging van den Amerikaanschen handel. Allerlei netelige vragen worden gesteld, o.a. of het opereeren van duik booten zoo dicht bij de Amerik. kust niet feitelijk een blokkade is, of er soms een basis van Duitsche duikbooten aan de Amerikaansche kust bestaat. Mag Ame rika de Duitsche duikbooten in zijn buurt dulden, waar het op dringende vertoogen heeft ge'daan weten te krij- gen, dat de Engelsche kruisers van de handelswegen bij de Amerikaansche wa- teren werden teruggenomen Wilson en de regeeringsambtenaren zijn zeer ernstig door het gebeurde ge troffen, zoo wordt gemeld. Aan de dag- bladvertegenwoordigers heeft de presi dent verklaard, dat hij van Duitschland nauwgezette nakoming der beloften je- gens Amerika zou eischen. Als eerste gevolg van de duikboot- actie heeft het Amerikaansche Marine- bestuur een patrouilledienst ingericht van oorlogsschepen langs de kust om toe te zien dat de duikbooten de onzijdigheid niet te na komen. Maar ook Engeland zal zijn kruisers wel weer naar de bedreigde handelswe gen zenden. Een Londensch blad wijst er op, dat ook de Engelsche koopvaar- ders de duikbooten zullen vernietigen, waar zich de kans daartoe voordoet. En wanneer een Amerikaansche duikboot in de gevaarlijke zone kwam, zou deze wel- licht 't lot treffen, dat voor Duitsche was bestemd. De U 53, die in Newport is binnen- geloopen, heeft d'aar, zooals gemeld, geen brandstof aan boord genomen, maar vol gens de Times, verschafte de U-boot zich een volledige lijst van in- en uitgaande schepen en toen ging't er op los. Uit de vele spionnage-gevallen, ook die in ons land, is gebleken, dat de Duitsche spion- nen in neutrale landen zich bezig hou- den met het verschaffen van inlichtin- gen over de handelsscheepvaart, ten dienste van de duikbooten. De bedreiging van den Amerikaan schen uitvoer had ten gevolge een stij- ging van de verzekeringspremies naar Engelsche havens van een tot vijf procent. De Tribune acht het gebeurde een dui- delijke aanwijzing, dat de theorie der Amerikaansche onaantastbaarheid voor een Europeeschen aanval volkomen on houdbaar is geworden. Onze kusten en onze handel voegt het blad er aan toe zouden in tijd van oorlog een gemak- kelijk doelwit voor Europeesche koop- vaarders vormen, tenzij wij een vloot scheppen met voldoende hulpkrachten om onze wateren af te patroeljeeren en te verdedigen. Nimmer zullen de Ver eenigde Staten meer de vernederende en varingen der laatste achttien maanden mogen ondergaan, waarin zij tevergeefs hebben getracht de ontzaglijke misdaad van de Lusitania te loochenen, waarbij meer dan honderd Amerikaansche man- nen, vrouwen en kinderen den dood zijn ingezonden. De Herald beschouwt deze oorlogsvoe- ring van Pruisische duikbooten in Ame rikaansche wateren even stellig als een aantasting van de Monroe-leer, als een invalspoging in Canada zou zijn. Twij- felt er iemand aan vraagt het blad dat de Vereenigde Staten hun macht moeten doen gelden om dezen Pruisi schen inval te stuiten? DE GEVOLGEN VAN DEN OORLOG. Hoe vreeselijk de oorlog onder som- mige gezinnen in Engeland evenals in andere oorlogvoerende landen huis- houdt, moge blijken uit het volgende be richt, dat we in de Daily Telegraph vin- den. Zekere heer Loring ontving dezer dagen tijding van het sneuvelen van zijn jongsten zoon luitenant Charles L., 18 jaar oud. Hij was pas 14 dagen aan het front. Een tweede zoon, luit. Robert L., was in Juni 1915 gevallen, een derde zoon, kapitein E. J. Loring, werd Sept. 11. gewond en heeft het Militaire Kruis gekregen. Verder sneuvelden 3 broers van den heer Loring, nl. kolonel William L., majoor C. B. L. en kapitein William L. Ook twee neven van dezen zwaar be- proefden man zijn gesneuveld. FRANSCHE AUTO-MITRAILLEURS, In de Matin vinden wij een beschrij- ving van de auto-mitrailleurs, nu in ge bruik in het Fransche leger. Een juist verschenen Engelsch com munique spreekt over het geblindeerd materiaal der Engelsche automobiel-af- deeling. Licht te begrijpen redenen be- letten ons deze nieuwe wonderbaarlijke machines te beschrijven, die onze geal- lieerden met zooveel succes in gebruik hebben genomen. Echter is er alle reden om eens te wijzen op onze eigen auto- mitrailleurs. De ondervinding, in den oorlog opge- d-aan, heeft reeds lang bewezen, dat de cavalerie hoe vermetel deze ook moge zijn, er slechts zelden in slagen zal, om dwars door het spervuur heen te gaan, dat de vijandelijke infanterie, door mid- del van zijn mitrailleurs, op hen richt. Het eenige middel, om deze taktiek te beantwoorden, is: den vijand in zijn eigen stellingen bestrijden met een nog heyiger vuur. In het begin der vijandelijkheden stuurden de Duitschers de weinige ge- blindeerde auto's, die zij bezaten van het type Benz, dwars door Belgie en het noorden van Frankrijk heen. Wat kon- den wij toen daar tegenover stellen? Wij bezaten toen slechts vier auto- mitrailleurs en die waren nog in Marok- ko. Maar wat deed dit er toe? Op ge- wone toerwagens plaatste men mitrail leurs en onze manschappen wisten er wonderen mede te doen. Hoeveel wegen hebben ze al niet afgemarcheerd sinds den strijd aan de Marne? Deze afdeeling is nu uitstekend in orde; ook is er een centrum van speciale opleiding gesticht. Men kan echter niet zeggen, dat het personeel van die strijd- auto's nog op den vuurdoop wacht. Men heeft reeds aan de gevechten deelgeno- men Van den Yser, bij Eparges en Mertz- willer, in Servie, waar het den moeilij- ken terugtocht over den Vardar be- schermde. Ten laatste hadden onzte af- deelingen auto-kanonnen ook aan de Somme meer dan eens de gelegenheid tusschenbeide te komen. MEER MANNEN. Het Engelsche leger heeft meer man schappen noodig en nu is door de Re- geerig een commissie benoemd, de z.g. Man-Power Distribution Board, die tot taak heeft na te gaan welke maatregelen noodig en mogelijk zijn, om zich deze nieuwe manschappen te verzekeren. De Commissie heeft in de pers een nota openbaar gemaakt, waarin wordt meege- deeld, dat haar geblfiken is, dat ten be- hoeve van het leger en van de munitie- fabrieken meer mannen noodig zijn, ten einde de sterkte van de legers te velde te kunnen handhaven en te gelijkertijd de voorziening met munitie op voldoende wijze te kunnen doen plaats hebben. De commissie is voorloopig alreeds tot de conclusie gekomen en zij vestigt hierop de aandacht van de dienstplichfhoven (tribunals), dat het noodig is dat de dienstplichthoven met zeer groote zorg elk geval nagaan voor zij tot vrijstelling besluitfcn; dat vermeden moet worden, tenzij in uiterst dringende gevallen, om uitbreiding te geven aan de bestaande tijdelijke vrij stellingen waarvan er thans 400.000 zijn verieend en eindelijk dat de beslissing moet worden bespoedigd van de nog 200.000 aanhangige aanvragen ook in hooger beroep om vrijstel ling. De commissie is tevens van oor- deel dat de aanvulling van het tekort ,aan werkkrachten door ongeschoolde arbeiders en vrouwen op zeer ongelijk- matige wijze plaats heeft. Zxj meent, dat deze aanvulling der werkkrachten van groot belang is en dat alleen zoo een ver- hooging van de militaire leeftijdsgrens is te vermijden. De commissie heeft aan den Board of Trade en aan den Labour Adviser der regeering verzocht met de werkgevers en vakvereenigingsleiders overleg te plegen, hoe in de voor parti- culieren werkende bedrijven een aanvul ling van de werkkrachten met onge- schoolden en vrouwen kan plaats hebben, ten einde aldus geschoolde arbeiders vrij te maken voor de munitienijverheid. Het is noodig een aantal arbeidskrachten in het particulier bedrijf voor regeerings- werk en voor het leger beschikbaar te krijgen. De commissie overweegt nu nog op welke wijze het best de te werk stel- ling van oudere mannen en vrouwen kan worden bevorderd. Eveneens overweegt de commissie nog de noodige maatrege^ len om de mannen van militairen leeftijd in de regeeringsdepartementen voor den dienst vrij te maken. ZIJN EIGEN KASTEEL YEROYERD. De Sunday-Times verhaalt van een Fransch officier, Victor Fernet, schoon- zoon van generaal Boisdeffre, die on- langs moest deelnemen aan een aanval op zijn eigen familiekasteel, het bekende kasteel La Maisonnette, dicht bij Biach'es en Peronne. Fernet gaf zich bij het uit- breken van den oorlog op als vrijwilliger, en het toeval zond hem onlangs naar het Sommefront. Ofschoon hij wist, dat van het kasteel door den aanval, waaraan hij deelnam, niet veel heel zou blijven, was het hem nochthans aangenaam, althans de puinhoopen uit de handen van den vijand te bevrijden, hetgeen, naar uit de telegrammen bleek, inderdaad is gelukt, na zes wanhopige pogingen, in minder dan 24 uren tijd. TERTCEUZEN, 11 Oct. 1916. R ECHTSZftKEN. Arrondis«emeut8-Rechtb. Middelburg e.k. van bet veldleger overgaan naar <de land- weer. UJtvoering dislributiewel. Naar we vernemeii lieeft zich voor de be- trekking van hoofd-controleur-boekhouder voor het distributiebureau alhier slechts 1 sollicitant aangemekl. De lermijn van in- zending van stukken is verlengd. Voor de hehekking van controleur hebben zich 5 sollicitanten aarxgemeld. Uitvoer van suikerbielen naar Itelgii1. Naar men ons mededeelt, lieeft de uilvoer van suikerbieten naar Belgie, volgens die vaslgestelde bepalingen,' regelmatig plaats. Suiker. Het isuikerdistribuliiekantoor lieeft ,aan bnr- genieesters nieaegedeeld, dat die voorraadj, welke ter beschikking was vooir distributie aan dc genieentebesturen, geheel is toege- Avezen, en dns geen verdere opdrachten lot levering kunnen wortLen gegeven. Nu evenwel binuenkprt de suiker van den nieuwcn oogist voor de consumptie beschik baar zal komen, vertrouwt het kantoor, dat na de ontvangst en het verbruik van de suiker van zijn laatste toewijzing, de suiker weer op gewone wijze zal kunnen worden be- trokken. Kanaal door Zuid-Beveland. Hedien was lieL 50 jaar geleden, dat te Hansweert de plechtige en feestelijke inwij- ding plaats had van hot kanaal door Zuid- Beveland, hetwelk 15 October daaraan vol gende voor het verkeer was opengesleld. lieeds tijdens de Fransche overhaersching was het idee voor hef graven van dit kanaal opgeworpen. maar na dien had het jar-en geruist om later nog een paar maien te berde te worden geriracht. In 1852 werd tot den agnleg besloten, maar door allerlei tegen,- villi ens was het 1866 voor het, kanaal in go hi uik kon worden genomen. AXEL. Die heer I. M. Wijh-e te Eibergen heeft de tvenoeming tot ambtenaar ter secrelarie al hier aangeiiomen. ST. JAN STEEN. Naar Ijet htiis van bewaring te Middel- burg is overgebracht A. A. B., oud 32 jaar werkman te St. Jansteen ter zake van dief- stal. Toen de rijksveldwachter op 6 dezer ten zijnen huize huiszoeking deed naar ont- vreemde goiederen, van welke ontvreemding B. verdacht werd,'ontdekte hij in een in B's woning staande kast een groot aantal klee- dingistukken, die in de maand Januari jl. alhier ten nadeele van BeLgische vluchte- lingen werden ontvreemd en van welken diefislal de dader destijds niet kon worden ontdekt. B., omlrent de herkomst ondervraagd be kende die goederen te hebben gestolen ten belioeve van een vrouw waarmede hij sinds eenige maanden samenwoonde. gen te kunnen bewijzen, dat hij op een ver- kooping was. GedagvaaM zullen nu worden de verbalisanten en twee getuigen, die be- klaagde op de verkooping zoudeii hebben gezien. Uitspfaalc in alle zaken 21 dezer. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand nabg 770.0 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand 734.0 Haparanda. VerwachtiDg tot den avond van 12 Oct. matige tot krachtige, tijdelijk stormachtige Westelijke tot Zuidwestelpke wind, meest zwaar bewolkt, waarschijulpk enkele regen buien, zelfde temperatuur. Rioleerings- en beslralingswerken. Dinsidag werd alhier door Burg, en Weth. herbesteed: het rioleeren en bestraten van het bouwterrein nabij de gemeente hoogere burgerschool. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren: J. P. de Vois voor 2690, W. P. Nieuwe link voor 2600, Gebr. Kolijn voor 2100 en M. Verschelling voor 2353. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegunid. Een engeval. Heden voormiddug*reed de landbouwer F. Dekker alhier met een kar waarvoor een paard gespannen oveir de rolhrug.- Hij liep naasl de kar en geraakte tusschen deze en een juist passeerende koe bekneljd, waardoor hij met dien voet onder het wiei der kar ge- .raakte, Gelukkig wrist liij door aan de leid- isels te trekken het paard te doen stil houden. Hij kwam er nu met een stuk geknelden schoen en verwonding aan den voet van af, doch moest huiswaarts worden geliracht. De liehting 19119. De miliciens der militielichting 1909 zul len, naar de Av.p. meldt, op 20 November Zitting van 10 October 1916. Veroordeeld wegens uitvoer, poging tot uitvoer of vervoer H. J. B., oud 30 j., te Clinge, tot "10 boete of 10 dagen hecht. PI. B., oud 46 j., te Wachtebeke, tot 1 week gevang. A. A. v. O., oud 39 j., te Koewacht, tot 1 boete of 1 dag hecht. L. d. C., oud 20 j., te Eede, tot 15 boete of 15 dagen hecht. A. d. B., oud 51 j., te St. Laureijns, tot 5 boete of 5 dagen hecht. F. E. M. v. H., oud 19 j., te Eede, tot 10 boete of -10 dagen hecht. E. S., oud 30 j., te Philippine, tot 5 boete of 5 dagen hecht. V. A. d. L., oud 25 j., te Koewacht, tot f 15 boete of 15 dagen hecht. L. L., oud 60 j., huisvr* van J. F. M., te Eede, tot 15 boete of 15 dagen hecht. B. H., oud 26 j., te Zuiddorpe, tot 7 boete of 7 dagen hecht. E. V., oud 53 j., te Eede, tot 10 boete of 10 dagen hecht. R. S., oud 24 j., te St. Laureijns. tot 1 week gevang F. T., oud 30 j., te IJzendijke, tot 5 boete of 5 dagen hecht. E. S.. oud 42 j., te Sas van Gent, tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. V., oud 40 j., te Sas van Gent; tot 2 hoe]te of 2 dagen hecht. A. D., oud 45 j., te Selzaete, tot 10 boete of 10 dagen hecht. E. D., oud 44 j., te Selzaete, tot 1 boete of 1 dag hecht. L. M., oud 52 j., te Selzaete, tot j 10 boete of 10 dagen hecht. Pip. F. B., oud 61 j., te Koewacht, tot 3 boete of 3 dagen hecht. D. M., oud 46 j., te Koewacht, tot 2 boete of 2 dagen hecht. E. B., oud 38 j., huisvr'. van F. E., te Philippine, tot 5 boete of 5 dagen hecht. P. D. J., oud 55 j., te Westdorpe, tot 20 boete of 20 dagen hecht. E. L. v. C., oud 61 j., te St. Jansteen, tot 1 week gevang. L. F. D., oud 54 j., te Clinge, tot 3 boete of 3 dagen hecht. A. P., oud 46 j., te Koewacht, tot f 10 boete of 10 dagen hecht. A. A. v. d. B., oud 36 j., te Hontenisse tot 10 boete of 10 dagen hecht. R. P. oud 20 j., te Kieldrecht, tot 14 d. gevang. F. X. B., sud 19 j., te Nieuw Namer., tot 14 dagen gevang. E. D. v. D., oud 24 j., te Clinge, tot 3 dagen gevang. Ch. L. v. d. V., oud 50 j., te Sas van Gent, tot 15 boete of 15 dagen hecht. Vo-or de reehtbank te Middelburg werden Dinsdag behandeld 45 zaken betreffende ver- boden uitvoer, verboden vervoer of het te veel in opslag lnebben van v-erboden arli- kelen. O. a. word teglen D. H. d. W. uit Hontenisse, die bekentde 7 vaaljes zeep, ieder van 15 K.G. eh nog 21/2 K.G. zeep in voor- raad te hebben gehad met lie! doel de zeep uit te voeren twee weken gevangenisstraf gevorderd met teruggave van de zeep. Een straf van 10 of 20 dagen werd ge vorderd tegen L. d. R. uit Sas van Gent, die bekende een vat bier te hebben vervoerd zonder papieren. De verdediger, Mr. Groot, betooigde, dat beklaag.de liandelde op last van zijn patroon, een bierbrouwer. Ten slotle vermelden wij nog de zaak legen F. I. en zijn zoon At. I., beickm uit Westdorpe, beklaagd van vervoer van 9 en 7 K.G. zeep. Deze zaak bad een eigenaardig verloop, daar de dagvaardiging van A. I. direct ver- nieligd wercl verklaard, omdal er niet op islond waarvoor beklaagde moest Verschijnen. En voor de tweede beklaagde werd de zaak verdaaga tot 21 dezer, omdat hij verzekerdie niet ,op de plaats te zijn geweest waar h,ij verbaliseend zou zijn, liij zeide door getui- Een btdangrijke inbraak. Te Rljswijk is een b'elangrijke inbraak ge- pleegd op-de buitenplaats van den heer La- bouchere aan den Vredenburgweg. Onder meer is al bet tafelzilvar ontvreemd. Aan- gezien dc famiiir afwezig is en de villa dus tijdelijk onbewoond is, valt er op dit oogen- blik nog niet bij benadering te zieggen wat er nog meer is weggenomen. Voor zoover uit verschillende omstandighed-en valt af le leiiden, moeten ten minste twee personen de i, inbraak hebben gepleegd. Van boi'en Lot on- j der in alle k am ens zijn kasten enz. openge- 1 broken en is alles overnoop gehaald. Blijk- baar zijn de inbrekers aan de achterzijde vap de villa door de keuken binnen gedron- geu. De inbraak werd Zaterdag ontdekt door de vrouw van den chauffeur van den heer L., toen zij de vogels kwam voeren. Reeds zijn twee vera a ch ten aangehouden, die men in de nabijheid van de buitenplaats heeft gezien. Zij waren in gezelschap van nog twee personen, maar dezen wisten te ont- vluchten. Moord.' Maandagmnldag heeft de Belg E. N. K., de 23jange Anna J. S. uit Haamstede bij een twist tusschen hem en haar broer, toen zij tusschenbeide kwam, met een mes in den lials gestoken, waardoor z'ij kort daarop overleed. De moordenaar vervoegde zich bij den burgemeester van Noordwelle, die hem ter beschikking van - de justitie te Zierik- zee istelde. Door den eleelrisehen draad getilood. De 6 Ijange A. Leendens, werkzaam op dp Jurgenis Oliefahriekefi te -Zwijndrecht, is Za- lerdagavond bij het schoonmakein van een betel in aanraking gekomen met den elec- trischen draad eener lamp en onmiddellijk daarop overleden. Hij laat een vrouw met vijf kinderen acliter. Ongerusl? De inwoners van Bloemendaal maken zich ongerust over de gemeenlebelasting. Hoewel bet jaar bijna ten einde is, heeft nog niemand een belastingbiljet ontvangein. Doodgescholen. Te Ulft (in den Achterhoek) is Maandag- nacht de smokkelaar ,v. d. P. door een grens- kommies doodgeschoten. Een siabenil gemeentebeslunr. Het gemeentebestuur van Spaarndam heeft het voornemen, qm in zijn .geheel de bur- gemeesler-secretaris baron van Frisagh in- bqgrepen ontslag te nemen wegens de af- wijzing door de Kroon van het beroep van den raad, ingesteld tegen het niet goed- keuren van de gemeente-begrooting over 1916 door Gedepuleerde Staten. DiefSiial uit een cfferblok. De p.olilie te Maastricht heeft gearresteerd de idienistmedd van de pastoor-dcken Men ten van de St. Mathiaskerk atdaar, die op heeler- d'aad belrapt wend op het ledigen van de offerblokken in de kerk.' Reeds Lang werd er geld vermist. De aangehoudene is al 14 jaar in dienst bij den pastoor. Zij heeft volledig bekend; het ontvreemde bedrag beloopt ruim f 16.000. Een nieuwe true. Een belasting-ambtenaar te Tegelen hield Zaterdag drie Duitsche vrouwen aan, die ieder niets anders medevoerden dan een groot Limburgsch \Vittebrood. Door demoei- lijkheitd voor een ambtenaar om twee of meer van zulke onhandelbare hrooden op te brengen naar net gemeenlehuis, laat men nogai eens oogluikend toe, dat vrouwen die er armelijk uilzien zulk een bpood mede- nemep. In dit igeval was. de ambtenaar echter argwanend en toen hij de brooden dan ook nader betastte, voelden ze hard aan. Aan de onderzijde bleben ze van een iuikje voor zien, en het inwendige van de mikken was opgevuld metstukken zeep. l uitenant Mallinckrodt gedcserleerd? De luitenant der infanterie G. A. Mallinck rodt, bekend uit zijn detacheering bij de Albaneesche gendarmerie en later uit ziju optreden bij het verzet der Belgische gein- terneerden in het kamp van Zeist. heeft, \zooals de Tel. reeds meldde, ons vraideriand verlalen e"n dienst genomen m fiiet Oosten- rijksch-Hongaarsche leger. N a del" verneemt de NieuAve CI.: Luitenant Mallinckrodt heeft bij zijn ver- tnek een brief achlergelaten, waarin hij mede- deelde. dat hij aan den oorlog wenscht deel t» nemen. Daar hij in de tegenwoordige om- standigheden natuurlijk geen ontslag zou kunnen krijgen als officier bij het Neder- landische leger. heeft liij dit ook niet ver- feocht en achtte hij zijn Ver trek |d|e faenige ma- nier om zich aan zijn Verplicbtingen hier le lande te onttrekken. Door deze da-ad heeft luitenant Mallinck rodt niet slechts het Nederlanderschap verloren. diaar hij zich zonder verlof in vreemden krijigsdienst heeft begeven, maar is hij volgens de Militaire Strafwet ook schuldig aaii desertie. Weer een Irue. Aan het grenskantoor te Tegelen ontdekten de visiteerende ambtenaren Maandagmorgea (dat in de band en van de IrijAvielen, waarmed-e Nederlamdsche werklieden de grens passeer- dicn, sajel verborgen Ava.s. Uit de ban den van een rijAviel kwam bijna een kilo sajet aan acht knotten te voorschijn. Een ander rij- Aviel bleek, behalve vier knotten sajet, nog vier-en een-half paar wollen vrouwenkousen en sokken te bevatten. De betrokken pei'- sonen kregen proces-verbaal, tei"wijl sajet en rijwieleii in beslag werden genomen. Paar of onpaar, of behartiging Van geineeniebclangen. In den gemeenteraad van Tubbergen bracht de voorzitter ter sprake liet in orde maken van den weg Geesteren— Harbrinkluiek, dat 1697, en van den weg Rennum Weerselo, dat 567.50 zou kosten. De leden vinden dat wel Avat veel, en eenige stellen voor, een weg in orde te brengen. De heer Van den Bosch: De weg Rennum —Weerselo heeft het Avel noodig, en lis daar van groot belang.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2