GOQSHUIZEI m tot E.H.Boasson&Co. groot *BAL, Lnisterriji FIETSFEEST Stroomatstoelen, B. H. POT. - Axel. Openbare Verkooping. €laj Is. Openbare Verkooping. Een Woonhuis, Qpenbare Verkooping. Openbare Verkooping. een WOONHUIS, lent. opschrijving der werklieden BOFSOERLIJSCE STAND. ADVERTENTIEN. Zondagschool „SAMUEL". Groote Markt G 6 en 7, Middelburg, Cafe „HET ZWAANTJE". P. y. d. BOSSCHE, Zwaantje, Ter Neuzen. Zaterdag 14 October a.s. te KAPELLEBRUG, ONTVANGEN: Meubelmagazijn Huishoudeiijke Goederen Een gelukkig echtpaar. In den collectezak der Geref. kerk van Boven-Hardingsveld werd Zondag de mededeeling gevonden van een gouden echtpaar, dat zij als dankoffer voor de veelvuldige weldaden, in hun 50jarig hu- welijksleven ervaren, f 1000 schonken Een gehavende Zeppelin. Een der Zeppelins, die Maandagmor- gen uit Engeland terug keerden, is over het Friesche dorp Zwaagwesteinde ge- komen. Het luehtschip gaf daar den in- druk gehavend te zijn; de figuurvorm van het achterste gedeelte ontbrak. Het whs vlak, alsof er een gedeelte afgesne- den was. Buiten dat gedeelte stak nog een schuit'j e uit. Ook vocr het schip niet regelmatig. Soms lag het geheel dwars ifaar het oosten. Kort en bondig. Korte en bondige taal bezigt de leider van het stedelijke aardappeldistributie- bureau te Hagen in een kennisgeving .aan de burgerij. Hij noodigt nl. ieder, die van plan is nu of later iets omtrent de aardappelverzorging door de stad-als ingezonden stuk te publiceeren, vooraf op zijn bureau inlichtingen te komen in- yannen, „opdat zij geen onzin zullen ychrijven. Vriendelijke ontvangst wordt gewaarborgd en er wordt ook plat ge- sproken, maar wie kletst (quatscht) zonder zich tevoren op de hoogte te stel- len, krijgt geen antwoord." Beleefdheids-problemen. „Punch" beschrijft de moeilijkheden, die de Fransche en Engelsche soldaten te overkomen hebben, als zij elkander voor het eerst ontmoeten. De Franschen zijn geen Engelschen en de Engelschen zijn geen Franschen, zoo- dat er natuurlijk bezwaren te overwin- nen zijn. Een Fransch officier wordt aan een Engelschen officier voorgesteld, maar deze wil, zonder nu juist iets kwaads te bedoelen, niet meer dan vijf maal in een gesprek van tien minuten den ander de uitgestoken hand drukken. Dit veroorzaakt natuurlijk zekere koelheid. Geen van beiden begrijpt wat hiervan de oorzaakis, omdat de En- gelschman te trotsch is om de reden te vragen en de Franschman te beleefd om die te zeggen. Later denken beiden er over na, wat er toch eigenlijk was, en als het een beetje wil, zullen zij de waar- heid ontdekken. De Franschman gaat begrijpen, dat de Engelschman niet houdt van handqn geven, en de Engelschman ontdekt, dat de Franschman er niet van houdt, om geen handen te geven. Als zij elkaar nu weer ontmoeten, dan heeft elk van bei den besloten, om rekening te houden met de eigenaardigheden van den ander. De Engelschman wil nu iederen zin met een handdruk besluiten en de Franschman houdt zijn hand voortdurend achter zijn rug, om te zorgen, dat hij niet onver- hoeds toch handen gaat geven. Koningin EHsabefh-Medaille. Kerning Albert heeft een besluit uitgevaar- digd, waarbij ©en special© decoratie wordt mgesteki om iiefdadige personen, Belgen en Yifeemdelingen, te onderscheiden, die, in Bel- gie en daarbuiten, zich toegewijd hebben om den nood te lenigen, voortgesproten uit den oorlog in Belgie. Art. 1 van het Koninldijk Besluit luidt als volgt: .,Er wordt een eervolle onderschei- dipg ingesteld om de Belgische en andere personen. die zich aan de „oorlogswerken hebben toegewijd, te verceren. Dip onder- scheiding zal den naam dragen: „Medaille van Koningin Elisabeth". De medailie is in wil metaal, lichtelijk gepatineerd, en heeft een middellijn van 35 niM. Op die voorzijde draagt zij de afbeel- ding van koningin Elisabeth. Op de achter- zijde een vrouwenfigiuur, onder de kap van een Ziehen verpleegster, waardoor de geest van offervaandigheid, plichtebetrachting en liefdadigheid wordt gesymboliiseerd, en daar- onder zal de spreuk staan: Pro patria, honor© et caritate. Boven de medailie is een olijfkrans bevestigd, die een km is in rood email omvat, wanneer de medailie be- stemd is om de toewijding te beloonen, die gebleken is in de hospitalen. De medailie wordt getlragen aaneenblauw lint van gemoireende zijde, met rose zijboor- dien. Teekenen des tijds. x Het volgende gebeurde volgens het „Hbl." onlangs te Berlijn. Bij het sta tion Potsdam stond een verpleegster en wachtte op de tram. Ik stond naast haar en wachtte eveneens. Vele men- schen gingen voorbij en keken naar de verpleegster, keken haar merkwaardig lang en onderzoekend aan. Waarom? dacht ik. Een verpleegster is toch"geen opvallende figuur in de straten tegen- woordig? Ik keek haar van opzij aan. Ik zag, dat ze zeer knap was: blond haar en een frisch gezicht. En ze droeg het roode lintje van de Roode Kruis- tnedaille. Maar nu merkte ik, dat het niet de nette gestalte en de oorlogsonderschei- ding was, die de blikken van de voorbij- gangers tot haar trokken. Het was eigenaardig: de meesten keken naar de voeten van de pleegzuster. Plotseling zette een vrouw haar draag- jnand zoo vlak voor me neer, dat ik haas- tig achteruit moest stappen. In het vol gende oogenblik knielde ze voor de zus- ter en riep: „Och, zuster, uw veter is losgegaan; ik zal'm wel weer vastmaken/' De overrompelde zuster trachtte te- vergeefs haar voet terug te trekken en stamelde: „Och nee, laat u toch, ik doe't liever zelf; vermoeit u zich toch niet." Maar ze kon niet anders meer doen, dan „dank u, dank u", zeggen; want de vrouw had haar voet niet losgelaten; in minder dan geen tijd had ze den lossen veter, die de aandacht van de voorbij- gangers trok, vastgeknoopt en nu richt- te ze zich weer op. Beide vrouwen, de jonge zuster en de oude met de draagmand, stonden nu te- genover elkaar met vuurroode gezich- ten, de eene verlegen, de andere ver- heugd. De oude vrouw begon nu uit te leggen, waarom ze het gedaan had. Druk pratend en van tijd tot tijd van opwin- ding over haar woorden vallend: „Och, ik verheug me zoo over elke ver pleegster, die ik zie. Ik zou wel elke ver pleegster een dienst willen bewijzen. Want de zusters heben mijn lieven jon- gen weer gezond gemaakt. Goeje hemel, wat zag die er uit, toen ik hem voor de eerste maal bezocht heb. De Russen hebben hem door beide beenen heen ge- schoten. Maar nu is hij weer zoo frisch en zoo monter als een visch in't water. En dat hebben alleen de verpleegsters gedaan. Die hebben hem zoo goed ver- pleegd. En daaraan moet ik altijd den ken, als ik een zuster zie..." Onder het praten had ze haar mand weer opgenomen en nu ging ze opgewekt haars weegs. De reform pan talon als bergplaats van gestolen goed. Twee winkelj uffrouwen uit een wa- renhuis te Regensburg, die met het ver- schil tusschen ,',mijn" en „dijn" niet al te goed op de hoogte waren, bedienden zich van een merkwaardig middel om de door haar ontvreemde goederen on- opgemerkt buitenshuis te brengen, nl. van het zeer intieme kleedingstuk, waar- in ze, om het beter voor het doel geschikt te maken, met de mode waren meege- gaan: de reformpantalon. Om de toch niet al te gemakkelijk zittende gestolen goederen zoo gauw mogelijk kwijt te ra- ken, kwamen de twee dieveggen op de gedachte.de... biechtstoelen der kerk te gebruiken als tusschen-station op hun weg ofti het gestolene in veiligheid te brengen. Bij een vrouw te Steinweg werd, zooals een Regensburger courant vertelt, bij een huiszoeking een heel ma- gazijn wollen- en andere stoffen en lin- nengoed gevonden. De goederen waren afkomstig van diefstal, die begaan werd door twee win kelj uffrouwen uit een zaak in manufac- turen en damesconfectie. In een onbe- waakt oogenblik eigenden ze zich de goe deren toe en borgen die dan in haar met opzet daarvoor aangetrokken reform pantalon. Zoodra hun schaftuurtje ge- komen was, gingen de „trouwe" winkel- dochters naar de kerk. In den biecht- stoel werd de reformpantalon leeggela- den, de jonge dames slopen weer den biechtstoe! uit en de medeplichtigen, die in de kerk al wachtten, volgden het voorbeeld na, namen de plaats in, die de .j meisjes juist verlaten hadden, verborgen 't gestolen goed en verdwenen dan. Een heel magazijn hadden de jonge dames op die manier al ontvreemd. Filmmisdaden en „echte" rooverijen. Er bestaat een Amerikaansch verhaal van een berooving van een familie, die een autotocht in de Rocky Mountains ondernam, welke berooving in scene was gezet voor een bioscoopfilm. Later bleek echter, dat echte roovers de bioscoop- roovers waren voor geweest. De schrijf- ster geeft echter aan haaT romantisch avontuur een nog romantischer slot door den echten roover te laten aanhouden door een drietal dames, echte Kenau Hasselaar's, die in 't bezit waren van slechts een echten en twee namaak-re- volvers. Naast deze geschiedenis, die al leen maar in de verbeeiding van een ro- man-schrijfster geleefd heeft, verdi enen de volgende twee, die „echt" zijn, een plaatsje: Een schatrijk man te'Los Angelos, gaf onlangs, terwijl hij op feis was, aan een te goeder naam en faam bekend staande filmonderneming verlof op zijn landgoed een bioscoop-drama in elkaar te zetten. Toen de millionnair thuiskwam, was al- les, wat maar draagbaar was en waarde had, op zijn landgoed, tegelijk met de film-acteurs verdwenen. In Detroit echter werd het meest span- nende en sensationeeie trilbeelden-dra- ma naar de kroon gestoken door de wer- keiijkheid. In 'thartje van de stad hiel- den vijf mannen, met geweren en pisto- len gewapend, een auto aan, waarin 37 duizend dollar baar geld zich bevondde vijf roovers gingen hun gang, terwijl vijf honderd menschen toekeken, in't geloof, dat een bioscoop-film vervaaraigd werd. De eenige, die een weinig twijfel koester- de, was een politie-agent, die tusschen- beiden wou komen en in de heup gescho- ten werd. INGEZONDEN STUKKEN. Kanon^ebuUer. Ploffe, doffe moker&Jagen Drernlt en da vert het k'anon Door itien zwakken wind gedragen Van de Andre en de Sonime. Angst en lead vcrvult de bar ten Bij 't vernemen van dien toon. Ongeluk, eliend' en smarten Brengi gij in der mensichen woon. flier van een geliefden Vader, Sleun en stut van 'thuisgezin, Snijdt gij door de Levensader, Als des oorlogs snood gewi-n.; Daar ontrukt gij aan de Moeder Den zoo veelheminden Zoon, Eens haar vrcugd, haar trots, )>eho©der, Thanisda^r liggend bij de doon. En hoe vele, vele bruiden Zie ik handenwringena staan, Nu de uitvierkoiren bruigom Eeuwig heraen is gegaan! Bruiden, weduwen en weezen Hoe ontzettend is 'tgetal Dat er na een dag als dozen Weenen, hitler weenen zal! Onheilstichter! Doodenzanger Slaak, o staak uw triesl gebom. Zult gij Ooriogisgruwcl. langer Spolten met het- Christendom! A. WEHRENS. Sas van Gent, 1 Oct. '16. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 4 tot en met 5 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 19 binnenvaartuigen op- en 46 afgeschut, langs de Midden- siuizen 16 op- en 12 afgeschut en langs de Westsluizen 3 op- en 4 afgeschut. Fositie d&r Stoomschepen SAS VAN GENT. Zoo de Heere wil en hij leeft, koopt onze geiiefde Vader, Li. I\ KA1JSER, op 6 October a.s. zijn 70sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang mag worden gespaard, is de weDSch van Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Namens de Familie, Zaamslag. J. KAIJSER. Zoo de Heere wil, hoopt C. SCHIEMAN te Zaamslag, Zondag 8 October zijn 80sWn geboortedag te herdenken. Verzoeke beleefd Zondag geen bezoek. Het Bestuur der bovengenoemde Zondag school maakt bekend, dat met het oog op het aanstaande Kerstfeest, na Zondag geen leerlingen meer worden aan- genomen. Het Bestuur, B. N. VAN DUKE, Voorzitter. P. A. LEUNIS, Secretaris. P achter a van goederen van boven genoemde GODSHUIZEN worden (lriiigeml verzocht de pachtsommen, vervallen 30 September 1.1., binned 8 dagen na hedsn ten kautore van ondergeteekende te voldoen. Notaris DREG MANS. Axel, 5 October 1916. De DIRECTEOR der Naarn- looze VeDnootscbap vSeet- worteIs a iherfah iek Sas van Gent te Sas van Gent, laat bekend maken dat de voor de aanstaande campagne zal plaats hebben op den 8 Ociafees* des voormiddags te 9 uur aan voor- noemde fabriek. Sas van Gent, den 30 September 1916. De Directeur voornoemd, P. MALOTAUX. berichten hun geeerde begunstigers, dat hun zaak wegens feestdagen GESLOTEN is op Donderdag en Yrijdag 12 en 13 October en op Donderdag en Vrijdag 19 en 20 October. van 4 tot 11 mir, mr En4yee 25 ceiii. "^§1 te geven door Jde Wielerclub „WILLEN IS KUNNEN" op Zondag S5 Qcfober 1916. De verstkomende clubs rijden eerst. HET BESTUUR. een gyoole partij in liclxt en donker met ye won e en fijne mat. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal op Vyijdag 20 October 1916, des namiddags te half vier, bij den heer A. de Vuieze, aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van Mevrouw de wed. FERCKEN— Leunis te 's Gravenhage, in het open baar verkoopen Een Zuid-westelijk deel van den tusschen den Zaamslagpolder en den Capellepolder, gemeente Axel, kadaster sectie 0 nummer 155 en deel van 210, groot ongeveer 2 hectaren 72 aren 40 centiaren of 6 gemeten 34 roeden. Dit gedeelte dijk strekt zich van af den Visscherspolder tot ongeveer 100 meters voorbij den langs de hofstede Pauwvliet" loopenden weg van Zaamslag naar Axel. Op den Noordelijken onderberm is de trambaan aangelegd, welke niet onder ge- melde grootte is begrepenevenmin de open bare weg op den dijk. Aanvaarding en betaling 2 Janu- ari 1917. Onkosten 8 dagen. Verdere inlichtingen ten kantore van den Notaris. De Nptaris J. A. Dregmans te Axel zal ten verzoeke van CH. L. ROTTIER te K o e w a c h t, in nagemeld perceel op Oondlerdsg den 12 October 1918, des namiddags 1 ure'verkoopen (waarin gedurende 40 jaren met succes herberq en winkel is gehouden), SCHUREN, ERF en TU1N te Koe- wacht (Zand), kadastraal bekend sectie F no. 1101, groot 9 aren 90 centiaren of 66 "roeden, en waapaan 21/, H.A. of 6 gemeien Bouwiand in pacht is verbonden. Bouwiand aanvaarden bij de toewijzing, het overige op 1 Februari 1917, waarop ook de betaling. Oadelijk daarna1 groote Pony, 2 bekalf'de Koeien, 2 vette Varkens, 1 jonge Geit, 1 Rijtuig, zoo goed als nieuw, 1 Kar, 1 Slede, 2 Eggen, Sleper, Rieken, Yorken, Snijpaard, ijzeren Ploeg, Kaarnmachine, Melk- kuip en verder Gereedschap, Kuipen, Boterschotel, groote partij Meat en Beer, 3 koopen Rogge, 1 koop Haver, partij beste Koebeeten, Aardappelen, enz. enz. De Notaris. J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den BE- OOSTEN en BEWESTENBLIJ POLDER op Dinsdag den ICS October 39)6, des voormiddags 11 ure, verkoopen .staande in de eerste verkorting, gemeente Koewacht, nabij E. Valent, alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van J. B. DE RIDDER aldaar in nagemeld cafe op Donderdag S9 October 1936, des voormiddags 10 ure, verkoopen waarin 13 E 8 D E 15 G genaamd »BELLE VUE" met stalling, voor alle doeleinden geschikt, staande aan de Kaaiwal te Axel, kadastraal, aldaar be kend, sectie G no. 1897, groot 1 are, 73 centiaren. Betalen koopsom 1 maand. Dadelijk daarna om contant geld als7 pluimen Bedden, 5 houten en 2 ijzeren Ledikanten, 3 Ressorts, 3 Kleerkastec, 3 Kleerkisten, Stoelen, herberg-, wasch- en andere Tafels, 2 Buiskachels, Buffet met Toonbank, Spiegels, 2 latige Banken, Geleierd-, Glas- en Aardewerk, antieke Borden en Schotels, Wollen en andere Dekens, Flesschen, 2 Regulateurs, 2 Kroongas- lampen, Schilderijen, Afbraak, een Herdershond, 3 jaar oud, enz., enz. DE ENGELSCHE TAAL DE FRANSCHE TAAL DE DUITSCHE TAAL HANDELSWOORDENBOEK TECHNISCH" WOORDENBOEK (Beide laatste Minerva-uitgave). Yoorhanden bij Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen. Boekhandel. 0,75. 0,75. 0,75. 0,65. 0,65. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Hypolitus van Leu- ven (van Stoppeliiijk), oud 38 j., jm. en Maria Ottjes, oud 31 j., jd. 15 Sept. Johannes Warrends (van Stoppeldijk), oud 39 j., jm. en Maria Charlotta van Damme, oud 40 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Sept. Cyrillus Borgt (van Moerbeke, B oud 29 j. jm. en Lisa Louisa Ottjes, oud 21 j., jd. 19 Sept. Hypolitus van Leu- ven (van Stoppeldijk), oud 38 j., jm. en Maria Ottjes, oud 31 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Julius, z. van Joseph us Hoef- eijzers en van Maria Louisa de Maat. 24 Sept. Jacomina, d_. van Jacobus de Feyter* en van Cornelia Jacomina de Feijter. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 26 Sept. Charles Ludovicus Daalman, oud 39 j., weduwn. en Maria Anna Lem- sen, oud 44 j., wed. 29 Sept. Adolf Ferdinandus van Poele, oud 39 j., jm. en Sophia Stevens, oud 33 j., jd. Geboorten. 6 Sept. Petrus Jacobus, z. van Petrus Leeraert en van Apolonia Totte. 16 Sept. Aloisius, 7.. van Cornelis Stevens en van Anna Catharina Buijs. 17 Sept. Maria Apolonia, d. van Ferdinandus jaco bus de Rijcke en van Leonie van de Vijver. Overlijden. 8 Sept. Eliza van IJeese, oud 2J m., d. van Josephus en van Philomena Heijdens. Jaco bus van Grimst, oud 67 j., echtg. van Maria Anna Maas. 9 Sept. Theodorus Crombeen, oud 54 j., -z. van Macharius en van Pieternella Picavet. HENGSTDIJK. Geboorten. 7 Sept. Theodorus, z. van PetrusJu- docus Pauwels en Van Rosalia de Koning. 18 Sept. Petrus, z. van Petrus Hiel en van Leonia Paulina van Looij. 19 Sept. Maria, d. van Petrus Jacobus Gelderland en van Prudentia de Rooij. Overlijden. 19 Sept. Angela, oud 5 m., d. van Mattheus van Stevendaal en van Paulina de Roos. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. Theophilus Vermeire, oud 34 j., jm. en Joseplrina Maria Verschraegen, oud 25 j., jd, huwelijks-voltrekkingen. 18 Sept. Stephanus Jo sephus Kegels, oud 29 j., jm. en Martha Dorothea Matthijs, oud31j.,jd. 20 Sept. Theophilus Vermeire, oud 34 j., jm. en Josephina Maria Verschraegen, oud 25 j., jd. Geboorten. 11 Sept. Albertus Josephus. z. van Josephus Martens en van Leonie Martens. 13 Sept. Andreas, z. van. Dominieus Coone en van Clemencia van Regenmortel. 15 Sept. Maurice Augustinus, z.^ vap Emile Aper en van Antoinette Rombaut. 16 Sept. Maria Leonia, d. van Alovsius de Hock en van Clementine Coumans. 23 Sept. Julia Maria Virginia, d. van Florentinus de Dauw en van Sera- phina Savooij. Overlijden. 11 Sept. Bernardus van Poele, oud 73 j., eehtg. van Rosalia de Block. 16 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het mannenl. ge- slacht, van Regulus de Vliegher en van Clementine Gijselinck. 18 Sept. Emile Verstraeten, oud 3 in., z. van Adolf en van Maria Annaert. 22 Sept. Leo- poldus Marin, oud 55 j., z. van Antonius ep van Fidelia Geers. Geboorten. 23 OVERSLAG. Sept. Anna, d. van Augustus s.s ELISABETH vertrok 6 Sept. van Rotterdam naar Montevideo voor orders, s.s. HELENA in lading te New York voor Rotterdam- s.s. MAGDALENA in lossing te Rotterdam, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Montevideo voor orders, passeerde 1 dezer Noord Hinder. Fermont en van Emilia ,de Wolf. Huwelijks aangiften. -16 Sept. Gustaaf Honore van Hijfte, oud 27 j., jm. en Celina Sophia Nathalia Colpaert, oud 29 j., jd. Geboorten. 18 Sept. Albertine Pauline Marie, d. van Seraphin Lammens en van Celina Maria De Greve. 24 Sept. Carmen Clementine Florence, d. van Angel Hoyos en van Irma Virgenie De Clerck. 28 Sept. Cornelis Arie, z. van Ilendrik Vendeville en van Cornelia Suzanna Ivoopmans. Cornelia Clementina Rosa, d. van Pieter Franciscus Voerman en van Louise Cornelia de Rock. Overlijden. 21 Sept. Marie Bruinings, oud 2 m., d. van Gerardus Adrianns en van Helena Juliana Lammens. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 22 Sept. Andre CharlesLevinus Weijneri, oud 23 j.. jm. en Emma Louisa Geers, oud 25 j., jd. Ueboorten. 18 Sept. Albert Johannes, z. van Francies van den Bosch en van Maria Louisa van Wolffelaar. 20 Sept. Petrus, z. van Johannes Francies Hemelaar en van Charlotta Johanna Yonk. Overlijden. 12 Sept. Cornelis Strobbe, oud 4 m., I z. van Eduard en var, Elisabeth de Winter. 25 Sept. Augustinus de Witte, oud 87 j., weduwn. van Mhria Yerguts. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 23 Sept. Cerillus Verschel- den, oud 26 j., jm. en Albertina Maria Strooband, oud 24 j., jd. Geboorten. 20 Sept. Martha, d. van Eduard Rot- tier en van Maria Coleta van Looij. 24 Sept. Maria Ludovica d. van Ludovicus Savooij en van Leonie Van Hecke (won. te Kemseke B.) 28 Sept. Caro- lus Ludovicus, z. van Emile Polijdore Boussen en van Louisa Maria van Dorsselaer. Overlijden. 21 Sept. Cecilia Franciesea Boussen, oud 59 j., echtg. van Hendrik Schoof. 26 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. 1., van Johannes Baptist de Potter en van Cle- menqia de Wilde. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 16 Sept. Edumond Benedictus Kesbeke, oud 40 j., jm. en Emma Maria Regina IJsebaert, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Sept. Henri Martinus Vermoet (van Sas van Gent), oud 28 j., jm. en Martha Florence Plasschaert oud 29 j., jd. Geboorten. 20 Sept. Elza Elvira, d. van Petrus Dumez en van Maria van Bastelaere. 23 Sept. Marie Juliette, d. van Clemens G. van Steendam en van Rosalia H. De Wint, (van Cherscarnp B.). 25 Sept. Suzanna Celina Anna Marja, d. van Clemens J. Gijsel en van Elisabeth Fr. Geilleit. 27 Sept. Oscarina Maria, d. van Johannes Th. Soethaert en van Magda- lena M. Kindt. N ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Sept. Cornelis de Putter (van Axel), oud 22 j., jm. en Janna de Feijter oud 21 j., jd. 14 Sept. Aarnout Cornelis de Ruijter (van. Oude Niedorp), oud 22 j., jm. en Geertrui llamelink, oud 22 j., jd. Pieter Mattheus van de Velde, oud 25 j., jm. en Jozina Geertruida vtpi de Yrede, oud 22 j., jd. Franciscus de Jonghe (van Axel), oud 25 j., jm. en Maria Penne, oud 32 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Abraham, z. van Jacobus Dieleman en van Tanneke de Visser. Jan, z. van Jan Cornelis Verlinde en van Neeltje Aldertha Vlaan- der. 8 Sept. Janna, d. van Mihiel de Pooter en van Poulina Wagenaar. 9 Sept. Davina, d. van Pieter Zegers en van Jacomina Francina Scheele. 11 Sept. Martinus Jan, z. van Levinis Jansen en van Maria Janna Dieleman. 12 Sept. Abraham Cornelis, z. van Hendrikus Frederik Overbeeke en van Cornelia Leuntje van Drongelen. Overlijden. 8 Sept. Anthonij Goossen, oud 82 j., echtg. uit het le huwel. van Willemina Jansen en uit het 2e huwel. van Geertrui Penne. Cornelia van Bedegem, oud 82 j., echtg. van Jozias de Krijger. 13 Sept. Geertruij Franpoise Goossen, oud 4 w., d. van Jacob en van Suzanna Elizabeth Baak. 15 Sept. Martina Vreeke, oud 3 w., d. van Hendrik Vreeke en van Jozina de Lijser. 0 I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 7