Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen, HERBESTEDING. immum bsshapt. De kriogsMriiven. No. 6439. Zaterdag* 7 October 1916. 56e Jaargang. De Oorlog. BINNENLAN D. T' W BL.A JD.. Hoofdcontroleur-boekhouder en Controleur. R Hoofdcontroleur-boekliouder 2°. Controleur het rioleeren en be- straten van het bouw- terrein nabij de gemeente hoogere burgerschool. FEUILLETON. - 1 Levensmiddelenbureau Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen roepen sollicitanten op voor de betrekking van op 'eene jaarwedde van f 1200, Zekerheidsstelling f 4000, op eene jaarwedde van 750,—. Stukken in te zenden voor 10 October 1916. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Dinsdag 10 Octo ber 1916, des voormiddags ten 101/3 live, in het openbaar aanbesteden Het bestek met een teekening ligt ter gemeente-secretarie ter inzage en is aldaar voor 0,50 per exemplaar verkrygbaar. Ter Neuzen, den 6 October 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZJNGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Benzine. De steeds nijpender wordende benzine- schaarschte is een gevolg van het vast- houden van drie benzine-schepen door Engeland. Dit vasthouden geschiedt in verband met het meerdere benzine-ver- bruik in ons land gedurende 1916, waar- uit door Engeland wordt geconcludeerd, dat er benzine naar Duitschland gaat. De N. V. „Acetylena" heeft zich nu tot de Engelsche regeering gewend, om haar te doen inzien, dat de toename van het ben- zine-verbruik op rekening gesteld moet worden van het aanvullen van voorraden voor oorlogsgebruik door het leger, van den watersnood, waarbij zeer vele moto- ren hebben gedraaid, van de steeds meer in zwang komende dorsch- en aanhang- motoren. Er gaan thans hoeveelheden benzine naar de landbouwstreken, die vroeger geen druppel afnamen. Aardappelteelt. De ervaring der laatste jaren heeft geleerd, dat, ten gevolge van de prijs- verhoudingen, de teelt van de fabrieks- aardappelen zich uitbreidt en die van consumptie-aardappelen afneemt. Het is de bedoeling, door inwerking op de prijzen, deze beweging zooveel mo gelijk tegen te houden. Met het oog op het bovenstaande wor den telers van aardappelen, speciaal in de vier noordelijke provincien, er attent op gemaakt, tijdig maatregelen te nemen die hen in staat stellen, het a.s. voorjaar 85) De ander was een Europeaan, bijzoruder slank gebouwd, in Engelsche full dress: grij- ze broek en roode rok, op het hoofd een witte pet, zooals men in de tropen draagt. Hem volgden een troep bontgekleede, in- landsehe edellieden met twee Engelsche of ficieren in Engelsche uniform. Als een beeld van een tooverlantaarn trok de cavalcade aan hun oogen voorbij. Toch had Hans den Engelscliman, die naast den inlandsehen vorst reed, herkend. Het was lord Alvor, en ook deze scheen van zijn kant de twee reizigers herkend te Ihebben. Hij keerdfe fen ininste, toen zijn vlug Arabisch paard hem reeds vijftig schreden verder had gedragen, zijn hoofd nog eens om en Hans meende op te merken, dat er een vluclitige glimlach om zijn lippen speeMe. Een oogenblik later reden Berger en Hans langs een fraai kamp, dat vlak aan den weg was opigeslagen. En daarna hOorden zij wel een uur lang in kle verte fschieten. De heereh waren waanschijnlijk uitgetrokken ter jacht op black-pa bridges, een soort van patrijzen, die inheemsch zijn op de met erica en aloe begroeidie vlakte. Totn zij eindelijk 'savonds laat het doel een behoorlijke oppervlakte met con sumptie-aardappelen te bezetten. (St.ct.) Verbod of beperking van den verbouw van gewassen. Het St.bl. no. 463 bevat een Kon. be- sluit van den 30sten September, waarbij j wordt bepaald, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, indien naar zijn oordeel de verbouw van andere gewassen van meer belang voor de voe- ding van mensch en dier is, het verbou- wen van de navolgende gewassen in het algemeen of in bepaalde gedeelten des lands kan worden verboden, beperkt of niet dan voorwaardelijk worden toege- staan: bruin mosterdzaad, geel mosterd- zaad, vlas, suikerbieten en zaai-uien. Verbod van uitvoer van klompen. Het St.bl. no. 465 bevat een Kon. be- sluit van den 5den dezer, waarbij de uit voer van klompen wordtverboden van den dag der afkondiging van dit besluit. De Kroon behoudt zich voor dit ver bod tijdelijk op te heffen of in bijzon- dere gevallen daarvan ontheffing te doen verleenen. DE VERNIELING VAN EEN ZEPPELIN. De Daily Mail publioeert een en ander over de vernieling van de super-Zeppelin in Essex op 24 Sept. Het was pikdonker, koud en mis tig. De vliegerluilenants Sworey, Bran don en Rabinson stegen te zamen op lot een hoogie van 10.000 voel. Ongeveer twee ,'uur lang vlogen zij tujssidien (die Wolken .rond, toen Sworey en Brandon de Zeppelin tniL- dekten op een hoogie van 12.000 voet. Zij vielen elk op zich zelf en van versehillende hoogten aan. Brandon maakte versehillende treffers, waardpor de achterzijde Van idie Zep pelin werd beschadigd. Sworey steeg tot boven hel iluchjischip en Kloorboorde liet van- daar met kogels. Het vuur van de Zeppelin Irof geen doel. Sworey landde enkele secon- den naaal het luchtschip op de aarde neer- kwam. De vliegers waren sterk onder den invloed van de koude, maar herstelden zich spoedig. EEN VKEDESPOGING VAN WILSON VERWACIIT. Rosa Scliwimmer, de leidster der Hongaar- sche kiesrecht-vrouwen, heeft- een vredes- propaganda-reis in de Vereendgde S La ten ondernomen. Ondervraagd over haar in- drukken, verklaarde zij, dat Wilson met het vnedeseomite onderhandelingen heeft aange- knoopt, de omstandigheid' in aanmerking nemende, dat dil comite na het mislukken van de bekende vredes-expeditie van Ford, de vredes-pogingen voortzet. Wilson ziet in, dat zijn herkiezing slechts afliangt van den graad van populariteit, dien hij zich kan vCrwerven door een mogelijke \Tedesbemid- deling. Om deze reden riep hij de geza"nten van de Vereenigde Staten te Londen, Parijs en Berlijn naar Washington terug om zich door hen te laten onderrichten over de be- reidheid der oorlogvoerendien om vrcdes- onderhandelingen aan te lenoopeu. Dan wil hij een besiissende stap doen tot vredesbe- middeling en wel nog voor 3 November, den dag der vierkiezing. Rosa Scliwimmer deed op haar terugreis Bergensfjord aan, zij werd bij Kirkwall door de Engelschen aangehou- den, maar na een onaangenanle onderzoeking weder vrij gelaten. LOOPGRAVEN IN BELGlE. Naar de Tel. verneemt, zijn de Duit- schers thans bezig door een groot deel van Noord-Belgie en de zanderige Kem- pen loopgraven aan te leggen. Men neemt algemeen aan, dat deze voor oefe- ning moeten dienen, doch dit is onwaar- schijnlijk, daar slechts zeer weinig solda- ten naar deze streken worden gezonden. Voor, het aanleggen van versterkingen tusschen 't Leopoldskanaal en de grens wordt allerlei materiaal aangevoerd, o.a. ook beton, wat wel wijst op de hechtheid van de gemaakte loopgraven. Verder oostelijk in Belgie loopt een zeer sterk loopgraven-stelsel van Leuven naar Mechelen, verder via Willebroeck en Bornhem tot aan de Schelde, ten zui- den van Antwerpen. De forten ten zuiden van Antwerpen zijn in hun ouden toestand gebleven als na het beleg. De eerste loopgraaf van de genoemde linie is echter zeer krach- tig versterkt met beton en ijzeren pla ten en voorzien vaikamers voor man- schappen en officieren, alsmede berging voor munitie en ander materiaal. Naar men ons dd. 2 dezer van de Bel- gische grens meldt, zijn ten zuiden van Antwerpen en in West-Vlaanderen we der groote transporten Russen opge- merkt, die werkzaam gesteld worden aan veldversterkingen der Duitschers. EENE WAARSCHUWING. Herve waarschuwt in de Victoire tegen het optimisme, dat er in regee- ringskringen ten opzichte van Roemenie heerscht. Mijn hooFd er af schrijft hij als de Duitschers niet een mil- lioen man naar 't Roemeensche front werpen. Hoe kan men er toch blind voor zijn dat onze vijanden, wanneer zij zich aan het Engelsch-Fransche front, aan 't Italiaansche, aan 't front in Rusland en Polen en bij Saloniki defensief hou den, dat alleen doen, om, niettegenstaan- de hun uitputting, een geweldige krachtsinspanning aan 't Roemeensche front te ondernemen, waar een neder- laag hun in een slag het verlies van Hon- garije, Bulgarije en Turkije zou berok- kenen. Onze dappere Russische bondge- nooten behoefden daarom Roemenie niet met een expeditiekorps ter hulp te ko- men, doch met een machtig leger. Wat zou onzen bondgenooten de inneming van Lemberg baten, wanneer zij de Duit schers Boekarest lieten bereiken? van hun tocht bcreikten, stond de maan reedis aan a en hemel en bescheen met een tooverachtig licht de koepels en linnen van de oude slad Bliuj. Daarna roldie de wagen over die brug door een donkere, middel- eeuwsche poort, vervolgens door een aantal nauwe ouderwetsche straten, om eindelijk voor ©en karavansera stil te houden. En metierqm vroeg Hans: Wat nu? Maar hij durfde deze vraag niet meer luid uilspreken, want hij wist vooruit, dat hij met ,al zijn tegenwerpingen, met at zijn hartelijke en goedgemeende raadgevingen, bij Berger slechts op den grootst mogelijken tegenstand zou stuiten, ja, Berger's stijf- hoofdigheid daardoor zelfs zou verergeren. Den volgentlcn morgen begaf Berger zich naar den verlegcnwoordiger van Engeland in Bhuj, kolonel Fellow, om dien heer zijn zaak voor te dragen en zijn legimitatiepa- pieren over te leggen. Het gebeurde, zooals Hans had gedacht. De Engelsche overste lachte den oommis- saris van de geheime politie eenvoudig uit. Ja, hij waarschuwde hprn zelfs ernstig om geen dwazien stap te doen, en wees er hem op, dat zijn macht niet ver genoeg reikte om een Europeaan tegen lie! inlandsche ge- zag te bescliermen. Ontstemd en zenuvvachlig keerde Bergei- naar de karavansera terug. Het was een drukkend heete dag en de tropische hitte scheen een ongunstigen in- Wij ontleenen de volgende telegram- men aan de „N. R. Crt.": WESTELIJK GEVECIITSTERREIN. BERLIJNj, 5 Oct (Wolff.) Officieel: Leger- groep- kroonprins Rupprecht van Beieren: Op het slhgveld ten noorden van de Somme nam de kraohtige werkzaamheid van de ar- tillerie, oor infanlerie-aanvallen van den vij- anid, tot de grootsle hevigheid toe. Op de meeste plaatsen kwam de voor den storm- loop verzamelde infanLerie van den vijand needs hi ons vuur tot staan. Zoo brak een aanval van de Engelschen tusschen de Mouquet-hoeve en Courcelette en Eaucourt 1'Abhaye oprukkende vijanden voorbij Le Sars lot in onze stellingen, waar de Engelsche infanterie met zware verliezen tegen de onze in het handgemeen het onder- spit dolf, zoo mislukte ook een over de linie Rancourt—Bouchavesaes heen ondemomen aanval van de Franschen voor onze linies, Tussclien Fregicourt en Rancourt werd gis- terenochtend hevig gevochten. Wij verloren hier versehillende loopgraven. Legergroep van dien Duitschen kroonprins: Aan weerskanten van de Maas levendige ar- tillerife-stirijd. PARIJS, 5 Oct. (Havas.) Officieete mede- deeling van hedenmi^dag. De nacht is aan jhiet geheele front kalm jgeweest. Bij het voorwaarts gaan van die Franschen ten oosten van Morval hebben zij« gisteren negen Duibsche kanomien van 88 mM. buit- gemaakt. Omfanks het zeer slechte weer heeft een Framsch vliegtuig het vliegkamp van Col- mar gebom 1)ardeerdBij zijn terugkeer in vloed uit te oefenen op Berger's zenuwen. Hij wond zich al meer en meer op en zijn woorle ,en drift kenden geen grenzen. In- tusschen haalde hij, zeker nog altijd in de zwakke hoop, dat hij zijn'jongen vriend zou kuiinen overtuigen. alle bewijzen van schuld aan, die hij legen lord Alvor had verzameld. Hij begon met dien morgen toen er was in- gebrokep in de Hypotheek- en Credietbank; hij bracht in herinnering de inlichtingen, die men hem in Louden aangaande mr. Smit alias rtir. Pamberton had verstrekt; hij her- innerde hog eens aan den laatsten diefstal, dien deze in Ciiicago op zijn eigen kanier gepleegd had; weeis vervolgens Hans er op dat juist hij het geweest was, die mr. Smit alias mr. Pamberton alias mr. Stokes in de haven van New-York had herkend ;her- innerde daarna aan den nieuwen diefstal bij de firma Seebek Co. in New-York en weidde lang uit over de zelfbeschuldigingen, waar van Hans getuige was geweest op ,.De Vliegende Leeuwerik" in den versehrikke- lijken nacht van dien overval der Chineesche zeeroovers. -- En gij, gij tvjijfeJt nog altijd? En toen Hans op vasten toon antwoord.de: Ik twijfel niet mijnheer Berger, maar ik ben er vast van overtuigd, dat wij op de een of andere wijze hoe, is mij inderdaad ook een raadsei pp een verkecrd spoor zijn geraakt! toen werd Bergei- voor den eersten keer, sedert iiij hem kende, zoo woe' dend op zijn jongen rqismakker, dat deze. i zonder een woord te zeggen, doch diep ge- den nacht heeft het 90 bommen geworpen «[i die zoeklichten van de militaire gebouwen aan de haven van Zeebrugge. LONDEN, 5 Oct (Reuter.) Officieel: Ten noorden van de Sehv.*at)en-schans heeft on ze arlillerie aan oprukkende vijand«lijke in fanterie verliezen loegebracht. Wij liebben met goed gevolg een overval in de slreek vaji Vimy uitgevoerd. De vijand heeft vergeefs getracht de loop- graven ten oosten van Sameloi binnen te drin gen. Tusschen 1 J nil en 30 September liebben wij, behalve groote hoeveelheden oorlogSr- materiaal. op net -slagveld aan de Somme buitgeinaakt of aangetroffen: 29 zwai-e ka- nonnen en zware houwjtsers, 92 veldkanon- nen en veldhouwitsers, 103 scnansstukken, 397 machinegeweren. OOSTELIJK GEVECHTSTERREIN WEENEN, 5 Oct. (Wolff.) Officieel: Front prins Leopold van Beieren: In Wol- hynie zijn ook gisteren alle pogingen van den vijand om de linies van liet vierde leger aan 't wankelen te brengen, volmaakt vruch- teloos gebleven. De Russen ledcn zware verliezen. Aan die Beneden-Stochod heeft de vijand met denzelfden ongunstigen uitslag zwakke aanvallen gedaan. ST. PETERSBURG, 5 Oct. (P. T. A.) Of ficieel: Aan het front van Wladimir Wol- hynsky en Boltsjak tot aan de Dnjestr wor den de onstuimige gevechten voortgezet. Op tal van plaatsen hebben onze troepen stuk ken van de vijandelijke stelling bemachtigd. Aan de Bystrzyca hebben wij in de streek van Bohorodsjany eenige vooruitgeschoven vijandelijke poisten overrompeld en gevan- genen gemaakt. ITALIAANSCH-OOSTENRIJKSCH GEVECHTSTERREIN. WEENEN. 5 Oet (Wolff.) Officieel: Op de hoogvlakte van Karts is de artillerieslag in vollen gang. Opversehillende plaatsen, heeft de vijandelijke infanterie beproefd om tot den aanval over te gaan, doch ons ge- schutVuur hield haar in bedwang. Aan het Fleimsdal-front duurt de geschut- strijd voorL De toestand is er onveranderd gebleven. Op de Cimone hebben onze troepen van 23 September tot 2 October 35 Italianen die bedolven waren te voorschijn gebracht. In 'tgeheel zijn 482 gevangenen aange- bracht, 6 machinegeweren, 3 mijnwerpers en tal van geweren buitgexnaakt. ROME^ 5 Oct. (Stefani.) Officieel: In het Travignolo-oal heeft de vijand in den nacht van 3 op,i 1 dezer, na verwoede afleidende aanvallen op onze linies op de hoogten ten noorden van de rivier, nieuwe aanvallen ge daan in het gebied van den Col Bricon op de zuidelijke helling, doch hij is overal af- gesiagen. Gisteren heeft de vijand na een hevig voorbereidend artillerievuur met ver- sche troepen zijn aanval hervat en is er in geslaagd de vooruitgeschoven stelling bij den Kleinen Col Bricon, die den ochtend tevoren door ons ve.roverd was, te hernemen. Aan hel overige front werd de vijand met zeer zwaj-e verliezen teruggeworpen. Aan de Boven-Cordevole hebben wij een overa-ompelingspoging op de hellingen van den Monte Sief verijdekl. Van verscheidiene deel en van het front komen iberichten over (een jgeweldige krachts- onlwikkeling van de vijandelijke artillerie. Onze arlillerie heeft krachtdadig van ant- woord gediend," de vijandelijke kampementen te Birnbaus (Gaildal) vernield en vijandelijke linies op den Karst verdelgd. BALKAN-GEVECHTSTERREIN. SALONIKI, 5 Oct. (Reuter.) Officieel En- gelseh slafbericht: De sb-ijd bij Jenikoj is gisteroclitend om 4 uur volkomen in ons voordeel geeinaigd. Het doi'p is in ons bezit. De aag van giste ren is lies teen om het te versterken. D e vij- amaelijke verliezen zijn zwaar. PARIJS. 5 Oct. (Havas.) Officieel Fransch stafhericht. De slag verloopt gunstig over het geheele front. De voorposten der bond genooten beginnen de Tsjerna over te trek- krenkt, de kamer verliet. Maar innig speet het hem een paar uur later, dat hij Berger alleen had jgelaten! Be commissaris van de geheime poiiLie die anders zoo bedachlzaam en verstandig Was, had werkelijk al zijn gezond verstand verloren. Eenigen tijd na zijn lieftige wooraen tot Hans was hij naar de ontbijttafel ih de eetzaal gegaan en had daar kennis gemaakt met twee Engelsche officieren en eenige in landscite kooplieden. Tegen zijn gewoonte dronk hij haastig eenige glazen champagne na elkaar, waardoor zijn opgewonden stem- ming nog toenam. en beging de onvoorzich tigheid, zijn toorn orider heftige woorden le brengen ten aanlioore van de anidere gas ten en hij ging ten slotte zoover te verklaren, dat die zoogenaamde vriend Van den (rao van Cutch een door hem vervolgde gauwdief en bedriegei- was. Aanvankelijk lachten de heeren, maai" toen Berger er telkens opnieuw mee begon qn steeds driftiger werd, maakten ook zij zich boos en ontstond er een hevig tooneel. Ein- dielijk waren de heeren opgestaan en hadden de kanier verlaten. Toen Hans, na een paar uur gewandeld te hebben, lerugkeerde, zag hij reeds uit de verte, dat er een menigte volk voor het hotel verzameld was; voor het huis liep, met het geweer op schouder, ©en soldaat op en neer. In de nauwe straat verdrongen de Hindoes en de Muzelmannen elkaar, en de hotelhouder istond voor de deur en wreef vol vsrtwijfeling zijn handen. ken in de sLreek van Ostroweni-Brod. Niet- tegenstaandfe den ijzel zijn zij op beide hel lingen van den berg Baba vooruitgekomen. Zij hebben Poef en Popli bei-eikt. f WEENEN, 5 Oct. (Wolff.) Officieel: In Albanie niets van belang. SOFIA, 5 Oct. (Wolff.Officieel Vijandelijke artillerie heeft vruchteloos het station Poroj besclioten, doch is door ons vuur spoedig to,t zwijgen gebracht. Aan het Stroema-front arlillerie-, infante rie- en machinegeweervuur. Een poging van een vijandelijk bataljon om van het bruggehoofd Orljak naar de plaats Nevoljen op te rukken, is door ons artillerievuur verijdeld. LONDEN, 5 Oct. (Part.) Uit Athene aan de Daily Telegraph, van Donderdag: Mona- stir vormt op ziehzelf voor die geallieenden geen belangrijk militair doel. De Rulgaren hadden intusschen ingezien, dat het Oezit van de heuvelreekis, waarvan de Kaimakbsja- lan en de lvocobey de hoogste toppen zijn, in dit gehied den toiestanid belieerseht en vat zou geven op Monasfir en het zuidwestelijk deel van Servie. Toen de Serviers dan ook eenigen tijd geleden het grootste gedeelte van deze reeks bezetten, wist de vijand dat hier een hardnekkige inspanning noodig wras„ Daarom hracht hij uit de Dobroedzja de negende en .tiende divisie over, mitsgaders verscheidene batterijen veldgeschut. Aldus versterkt richtte hij woeJende aanvallen op Servische stellingen van den Ka.imaktsjalan. Na dagen lange verbitterde gevech ten be- gonnen de krachten der Bulgaren af te ne men en een dag of twee geleden gingen de Serviers opnieuw tot het offensief over en verjoegen die Bulgaren van den Mocotiev tot 2 mijlen ten noorden van den Kaimak- tsjalan. Vervolgens drongen zij over Kenali voorwaai-ts naar den nu schoongeveegden rechtstreekschen weg naar Monastir. De eer ste verdedigingslinie voor Kenali wel-d ver nield. Onderwijl rukt een Fransch-Russi- sche troepenmacht op ten N. van Fiorina. De Fransche reclitervLeugel heeft voeling met de Servische troepen, die langs de Tsjerna oprukken. PARIJ9I, 5 Oct. (Havas.) De bladen wijzen er met voldoening op, dat de Serviers er trotsch op kunnen zijn, dat ze 230 vierkante kilometer van hun gebied, dorpen en 45 kilo meter grens heroverd hebben. ROEMEENSCH GEVECHTSTERREIN BERLIJN, 5 October. (Wolff.) Het officieele Roemeensche stafbericht luidt: Noordelijke en noord-westelijke front: In de streek van Parajd hebben wij, na driedaagsche verwoede gevech ten, de vijandelijke versterkingen geno- men en den vijand in westelijke richting teruggeworpen. Plaatselijke gevechten aan het overige front. Nadat de tusschen Roestsjoek en Toe- trakan ondernomen demonstratie was geeindigd hebben wij ons op den linker In de Dobroedzja zeer hevige strijd over het heele front. Wij hebben 5 of ficieren en 100 man gevangen genomen. WEENEN, 5 October. (Wolff.) Offi cieel: In het gebied van Orsowa zijn onze troepen in westelijke richting ach- teruitgedrongen. Ten zuiden van Petroseny wijkt de vijand in de richting van de grensplaat- sen. Bij Fogaras zijn de strijdkrachten der bondgenooten vooruitgerukt. Zij zijn de stad voorbij getrokkeii. Van het oostelijke front in Zevenbur- gen valt, behalve het. afweren van een krachtigen Roemeenschen aanval bij Szowata, niets te melden. De uitslag van den door de Entente met den gewonen ophef verkondigden aanval der Roemeniers over den Bene- den-Donau is uit de berichten van de ge nerate staven der bondgenooten bekend. De vijand verliet het Bulgaarsche grond- Hans negreep niet wat dit alles te betee- kenen had, doch slechts al te spoedig zou hij het te weten komen. Dp hetzielfde oogenblik namelijk. dat hij zich een weg wild© banen door de druk ge- stieuleerende menigte, verscheen Berger in die deur. Maar hoe zag hij er uit? Zijn kleeren waren gescheurd en zijn haren liingen ver- ward over zijn vuurrood getaat. Men had hem de armen op den rug ge- bonden en hij werd bewaakt door twee in- landische politieagenten, die naast hem liepen en hem voortduwden. Berger! mijnheer Berger! riep Hans uit, zich met geweki ieen weg door de omstanders ban end. Toen Berger den jongeman in het oog kreeg. lacnte hij bitter en hoonend: Zijt gij daar, mijn jongen? Neem u in acht, dat het u niet gaat als mi# Zoo doet men in Indie om ziich te ontslaan van een vijand! Hij scheen nog meer te willen zeggen, maar de politieagenten dreven hem opzijde, de soldaten vormden een' kleine colonne en namen dien gevangene in hun middpn. Voort ging liet nu naar de gevangenis. Eta oogenblik bleef Hans sprakeloos en radeloos staan. Wat was er geschied? (Wordt vervolgd.) TEB SEFZESSCHE EOERAIT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 5