mm* voor clat doel le bezigen. Zij deelen de door de Gezondbeidsoommis&ie uitgesproken vr-ees voor- gro-ote overtast, speciaal voor het zie- k-enhuis en de woningen idiaar in de buurl, omdat veel stank zal verspreid worden, niet en stellen voor, oiii, behoudens vergunning van gedepnteerde staten van Zealand, over- jgenkomstig de bepalingen der hiinderwet, te besluiten tot liet stichten van een verzainel- plaats van vuil (straalvuil en faecalien) op een gedeelte van de perceelen bij het ka- daster bekend als gemeente Ter Neuzen, sec- tie D no. 220 en 237, gedurende den tijd, idal de door de (gemeente verzamelde faecalien niet naar Belgie kunnen worden uitgevoerd, of uiterlijk tot het oogenblik, dat voormelde perceelen, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk, voor algemeene begraafplaats in gebruik wor den genomen. De voorzitter litht dit voorstel nader toe, door de mededeeling, dat ingevolge de hin- derwet hiervopr door burgemeester en wet- houders aan "gedep'uteerde staten vergun ning zal word-en gevraagd en dat de vuilnis- bergplaats nam- zeer tijdelijk zal zijn. De heer Lensen wijst er op, dat de heer - - - Van Hasselt reeds vroeger in de vorig-e ver- gaaering de omstandighiaid ter sp-rake bracht, dat het ni-el gew-enscht is, de vuilnispla-ats met gelegenheid voor het verwerken van fae calien zoo dicht bij de bebouwde kom der ge meente aan te leggen. Ook achtte hij het niet gewenscht diat te doen o-p een terrein waarop later eene begraafplaats zal worden aangelegd. De gezondheid-scommissie lieefl het o-og gehad op de levenden en heeft o.m. ook gewez-en op de nabijbeid van het zieken- huiis. Spreker is, als wonende in de nabij- heid, ook eenigszins belanghebhende. Hij meent dat burgemeester en wethouders een gelegenheid b-ehoorqji te zoeken, om die stankrommel verder van de bebouwde kom te brengen, want .anders zullen de bewoners in de oingeving. o-ok die van het nieuyve deel van Java, v-eel hinder ondervinden van de reukgolven die zich tengevolge van de te stichten gelegenheid zullen verspreiderf. Het is nu al erg, door de vlasroterij, waarvan men idiaar bij westen wind de gear en geni-eten kan, maar als er nu aan de andere zijde ook nog een .slankverwekkende gelegenheid wordt gemaakt, geniet men er aitijd van, hoe de Wind too k w-a ait. De voorzitter geefL te kennen, dat burge meester en wethouders in de mo-eilijke om- standigheid verkeeren, dat ze tijdelijk iets moteten vinaen om de vuilnis te ber-gen en aat ze nu wil-d-en bepro-even de faecalien, die anders moelen weggeworpen worden, pro- ductief te maken. Het is niet de bedoeling om een mestvaall en de begraafplaats naast elkaar te maken, alleen zou-dien ze tijdelijk een deel van het aangekoehte. terrein voor het voorgestelde doel wilien gebruiken. Als de raad dil plan mo-cht verwerpen, dan heb- ban burgemeester en wethouiders nog een andier voorstel, maar, in verband met den tijdelijken aard van betgeen wordt voorg-e- steld, ijieen-aen ze dat te moeten voorstellen, wat het goedkoopst is. Die heer Lensen z-ou het dan raadzaam -achten, dat nurgemeester en wethouders dat andere voorstel ook aan. den raad overleg- den, "opdat de raad dan zal kuiinen beo-or- deelen of missehi-en de meerdere kost-en,zul len gerechtvaardigd worden door den min der-en hinder die -de compos-tplaats veroor- zaken zal. Be heer Van N-es. vraagt, hoe burgemeester en wethouders zich voorstellen die compost- plaats in, te richten. Hij deelt mede, onlangs aan de Scbeldekade komende, bemerkte dat het er zoo yrees-elijk stonk, dat de aldaar j werkzaam zijnde metselaars en timmermans hun neuis hadid-en di-chtgestop-t. Toen hij naar d-e red-en vroeg, wezen z-e hem op de Sc'nelae, vanwaai- die lucht kwam aange- waai-d, daar men bezig was de faecalien in de rivier uii te storten. Als men nu voor- nernens is om de faecalien zoo maar open en bi-oo-t te berig'en, verwacht liij dat het een onuitstaanbare slinkboel zal worden. De voorzitter deelt mede, dat li-et plan be- oogt ter plaats-e een put te graven van on- geveer 20 vierkante meters oppervlakte en ter idiep-te van 1 (meter, dez-e te omgeven met -een aarden wal ter lioogte van 1 meter, zoo- dat men dan sen put krijgt van 2 meters diep. Daarin kunnen dan de faecalien wor den g-estort, die lerstond worden vermengd met straatvuil. De heer Nolson vraagt, of het niet kan afgesjoten w-orden met planken. lie \roorzilter zegt, dat dit in de bedoeling ligt, burgemeester - en wethou-ders zijn niet voornernens, die gelegenheid daar zoo maar open en bloot te zetten. Daar de compostplaats daar ifnaar tijde lijk geplaatsl wordt, is het niet raadzaam er veel ko-sten aan te beslelen. De heer Nolson meent, dat het toch niet zo-oveel behoeft te kost-en om het af te dek- ken, dat kan toch ook met planken ge- schied-en. De heer Van Nes meent, ddt, als de berg en viermengplaats niet wordt afgedekt, het -een on-lraagiijken -stank zal verodrzaken. De heer D. Scheele zou, als, de kosten die men maken moet, niet door de opbrengst van de. te maken compost zouden kunnen worden gedekt, maar op denz-e-lfden vo-et van nu willeu voortgaan.. Dfe heer Van N-es merkt op, dat het dan af en toe aan d-e Scheld-ekade slinkt, en daar gaan ook mensehen wonen! De voorzitter wijst op d-e landbouwers, di-e wonen all-e in de nabijheid van den meslvaalt op hunn-e boerderij. Met algemeene stem men wordt besloten eene neslissing nader aan te hou-den, in af- wachjing van een anider vo-o-rstel van bur- j gemeester en wethouiders, 12. Ontheffing belastingen. Burgemeester en w-ethoiuiders stellen in ver- band met ingekomen verzoeken voor, ont heffing te verleenen, w-egens: hoof-delijken omslag: J. M. van Damme \j 6,73. J. W. A. Rademaker 3,17, K. Koets 8,25i/2, Th. G. Verm-eer 2,06i/3, G. Th. jljlj Koewoets 2,30V2, A. J. de Vos. 1,131/3 en J. W. C. Droppert 0,94; schoolgekl: L. Wiersma 4, hond-enbelasting: G. J. H-errebout 4,—, J. C. Heijblom 8,—, F. Bruning 4,—. - Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene slemmen. j 13. Deschikbaarslelling van een crediel ter uilvc-ering van de distrihutiewet. Naar aanleiding van de in werking getre- den dislribuliewet stellen burgemeester en Welliiouders vo-or, te besluiten: if lo. to I het instellen van een commissie ad ho c van 3 led en, door hem te benoe- men. t-eneindie burgemeester en wethou ders, bij !e staan in de hun opgedragen uitvoering jran de Disiributiewet 1916. 2o. vast te stellen die navolgende veror-de- ning, regelen-de de samenstelling en werkkring van een bureau voor de dis- tributie van levensmiddelen in de ge meente Ter Neuzen. Artikel 1. Waar in de volgende artikelen gesproken wordt van „het 'bureau" is daar-onder t-e ver- staan ,,liet burcau voor de distribulie van levensmiddelen in de gemeente Ter Neuzen." Art. 2. H-et bureau s-taal onder to-eziclit van bur gemeester en wethouiders en is samengesteld uit: i een directeur, een of meer conLroleur-s, een 01 meer lderken, een of meer werklieden. Ilel getal controleurs, klerkcn en werk lieden wordt door burgemeaster en wet houders bepaald. Art, 3. De directeur wordt -door den gemeente- raad, het overige perso-neel van l>et bureau door burgemeester en wethou-ders benoemd en ontslagen. Bij afwe'zigheid, ongestelidheid of ontsten- tenis van d-en directeur, voorzien burge meester en wethouders in -de vervanging voor ten lioo-gste een maand. Art. 4. Het loon bedraagt per jaar berekend voor den directeur een coptrol-eur een kl-erk J een w-erkman f Art, 5. Tot de werkzaamheden van het bureau b-ehooren: a. het voortduren-d controleeren of de door d-e regeering gestelde max.imumprijzen van levensmiddelen in dez-e g-emeent-e worden gehandhaafd. b. h-et dienen van bericht en raad aan bur gemeester en wethouders omtrenl inge- gekomen klachten, de distributie van levensmiddelen belreffemde. c. het voorldur-end zich op de ho-ogte h-ou- den vgn -den omvang der beho-eft-e aan Ieven-smididelen en h-et doen van voor stellen aan burgemeester en wethouders om in deze behoefte t-e voorzien. d. het houd-en van aanteekening van de in de gemeente aanwezige levensmiddelen. e. het aankoopen -en bestellen van levens- miiddeien, welke door de regeering oycr- eenkomstig de Distrihutiewet 1916 wor d-en vers trek t. f. de distributee dier l-evensimi'ddel-en ovcr- eenkomstig de idaarvoor vastgestelde of nader vast t-e stellen voorschriften. g het verzamelen van gegevens, welke inge- voLge d-e Distributiiewet 1916, door bur- gemeestcr en wethouders worden ver- langd. Art. 6. De directeur wo-ont zoo dikwijls hij daar- toe w-ordt opgieroepen ide vergaderingen van burgem-eeisler en wethoiudiers, alsmede die van de commissie van bijstand, sub. lo. be- doeld, bij. Hij doel aan bungemeester -en wethouiders alle voorstellen, w|lke z. i. kunnen strekkem tot eene deugdelijke uitvoeidng der levens- midaelen-voorziening in deze gemeente. Art. 7. De directeur is be-last met de invordering van alle inkom-sten in verban-d met d-e levens- middelen-voorziening. Hij doet alle daar- mede in verband slaande betalingen. Art. 8. Indien gelden niet voor of op den daar- voor bepaalidien -dag betaald zijn, noodigt de -directeur den nalatigen betaler onmid-del- lijlc uit alsnog binnen, 2 dagen aan zijn ver- plichting ,te voldoen. Art. 9. De directeur doet geen betalingen dan op door dd commissie, sub. lo. bedoeld, voor gezi-en geteeken-de loonstaten, nota's, facturen of andere ilergelijke stukken en niet' dan legen afgifte van cjuitantie. Art. 10 D-e directeur opent een -dagboek van ont- vang en uitgaaf, welker bladzijden zijn g-e- nummerd en door den burgemeester zijn g-ewaarmerkt. Hij schrijft d-e ontvangslen en betalingen in dit dagboek ond-er elkander zonder open vakken, naar Lijdsorde en tot op den -dag bij. Wijzigingen in het dagbo-ek worden door d-en directeur giewaarmerkt. Art. 11. De directeur houidt verd-er alle boeken bij, welke burgemeester en wethouiders voor het geldelijk beheer noodig achten. Burgemeester en wethouders g-even indien en voor zo-over zij dit noodig oordeelen, voorschriften voor de inrichting van dag- boekeh, gr-ootboek en overige administratie, van den directeur. Art 12. Zoodra het ka-sgeld meer dan 1000 be draagt zal ide directem- zooveel als hij bin nen een tijdsverloo-p van 8 -dagen niet noodig heeft voor het doen van betalingen, afdragen aan burgemeester en wethouders. Deze storting zal geschieden bij ronde sommeii van 100. Art. 13. Aan den directeur wordt uit de gemeente- ka-s zoo noodig kasgeld verstrekt. Art. 14. De bo-eken en kas van den directeur wor den ten ininiste iedere maand door burgd- meester en wethouiders opge-nomen. D-eze kunnen dit ook opdragen aan een der leden van bun college of aan een door hen aan te wijzen pensoon. Die iheer D. Scheele waagt, in welken worm burgemeester en w-etho-uders d-e distributee van levensmiddelen denken uit te vo-eren, of zij die artikelen zelf wilien besehikbaar stellen voor de ingez'etenen, dan wel of zij dit over me grossiers en winkeliers wilien lat-en gaan. De voorzitter geeft te kennen, d-at er 3 verischillende wijzen van distributie bestaan. Dat staal in verband met eene van den mi nister on tvan-g-en circulaire. Er zijn zaken -die de g-emeenlebesturen moeten besehik baar stellen, en waarop een bijslag moet worden gegeven tot een tiend-e van het prijs- venschil, dat ziin: bruinbrood, spek, rljst, aardappelen,1 zeep en var kens vices cheen tweed-e soort artikelen zijn die, welke over de grossiers kunnen worden gedistribueerd, ;en wat -de gemeente niets lioefl te kosten, dat is: margarineboter, havermout, gort, sui- ker en bo ter, die aan -den maxiinumprijs mogen worden verkocht, en dan kan in de deiide plaals ook nog besehikbaar gesteld worden zoo,als reeds geschied v- eieren, baring, bokking, vatgroenten (zuurkool, snij- boonen en .spei-sieboonen), peeen, kool en uien, waarvan de distributie door het artikel zelf betaald wordt. D-e nedoeling is, om alle arlikelen zooveel mogelijk besehikbaar le stellen via de gros siers. De heer D. Scheele vraagt, of het niet mo gelijk is, dat grossiers en winkeliers en in het algemeen alle neringdoenden de artikelen ook tangs den gevvouen weg inslaan. D-e voorzitter zet uit-een, dat dit niet kan, in verband met de door de regeering vastge stelde bepalingen. B.v. hij de bruinbrood- regieling, is h-et genieentebestuur de Lreeliter langs waar de irakkcrs lvet meel ontvangen, dat aan het publiek tot brood verwerkt wordt besehikbaar gesteld. Zoo gaat o-ok het ontvangen van varken-s -over het gemeen- Lehestuur. dat de varkens we-er ter beschik- king van de -stagers stelt. De beschikbaars,telling van rijst, aardappe- 'J-en, ispek en zeep, zal misscliien op een andere wijze moeten geschieden dan die van mar garine, havermout, gort, suiker en bo ter, daaromtrenl is nog geen beslissing genomen, maar in elk geval ligt het niet in de bedoe ling van burgemeester en wethouders om winkellje te gaan sipelen. Men magaannemen, dat d-e zaak hier van grooten omvang zal zijn. D-e lieer D. Scheele vraagt, hoe liet staat met den uilvo-er naar andere gem een ten. Hebben burgemeester en wethouders er niet eenis over nageiaeht, of h-et niet mogelijk ia met andere gemeenten isamen te werken, opdat een deel der kosten ten laste van de andere gemeenten zouden kunnen worden gebracht van de artikelen die hier worden aangekocht en naar elders uitgevoerd. Hoe stagt het mel het verstrekken van levens middelen aan de -schippers? D-e voorzitter meent. dat, wat de schippers betreft, men dez-e ter wille moet zijn. Er moet daarnij rekeuing geliouid-en worden, dat de schippers uit -deze gem-eenle ook elders worden gehoipen, mi-sschien krijgan we er hier wel wal meer, maar we moeten maar aannemen. -aat dit vrijwel gel ij k zal blijven. Wat de omwonemden betreft, i-si het be kend,. -dat van onz-e groiss-iers veel Wordt uitg-evo-eru naar de aangrenzende gemeenten. Daar voor zal naar spreker meent, wel eene reg-eling le treff-en zijn, dat de betrokken ge meenten voor hetgeen naar hen wordt uit gevoerd eene bijdrage betalen, zooals dat tot hi-erto-e met de varkens reeds, geschied is. Er is gisteren door spreker met zijn-e col- lega's van de aangrenzende gemeenten ge- eonfereerd en daarbij heeft hij de-n indruk gekregen, dat -dit wel in orde zal komen. De mogielijkheid is overwogen van het stichten van een centraal bureau te Ter Neuzen en ter is ,af|gesproken, idal jnmiddels het verleenen eener bijdrage in de kosten v-oor liet leveren der verschiliende arlikelen zal worden be- vorderd. Wat nu vo-or d-e varkens geschied, zal b.v. ook mogelijk zijn voor de suiker. De heer De Jager vraagt, of het niet moge lijk is het zoo te regelen, dat de grossiers en winkeliers inkoopen en dat ze aanteeke ning houden van helg-een naar de gemeente A, B nf C is uitgevoerd en dat dan een even- reaig deel van de kosten wordt ingevordercf. De voorzitter deelt meide,, dat tegen Vrij- dag de onlvangst van 2800 kilogram suiker is aang-ekonaigd; \rerschillende winkeliers bebb-en er naar gevraagd, ook voor uitv-o-er aan hunne -elders wonende klant-en. Nu kan spreker dat toch niet verbieden en aan die and ere gemeenten zeggen: zorg nu maar dat je zelf met suiker klaar komt? De heer De Jager vraagt, of het niet moge lijk is, t-e laten bestellen door de winkeliers. De voorzitter antwoordt, dat de minister dit niet we/ischt; wil deze liet college van burgerheester pn wethoiudars voor deze re- geling uitschakelen, niets zal spreker liever zijn. De heer De Jager: Burgemeester en wet- liouidiers wijzen dus aan, wat besteld zal worden. De vo-orzilter: D-e minister wijst aan. Die schrijft voor del w-e moeten voorzien in de behoefte aan varkens,vleesch, spek, rijst, aardappelen, margarine, hoter, zeep, enz. Il-e heer Van Hasselt zou, wat het betalen van bijdragen van omliggende gemeenten be treft, n u zoo nauw niet wilien zien. Die gemeenten komen toch in normale tijden hier ook hunne inkoopen doen en drag-en dan daardoor loch bij aan de algemeene welva.arl. Hij vraagt, wie bepaalt dat er behoefte is aan een of ander artikel? Be voorzilter: Burgemeester-en wethou-ders. De heer Van Hasselt vraagt nu, wanneer dat college aann-eemt dat er behoefte is. Is daarvo-or ook een vasteregel aangenomen? De distribuliewet grijpt op onaangeiiame wijze in, in het bedrijf van velen en spreker be,grijpt, d,at, hoe meer het bep-erkt blijft, hoe beter. Aan den anderen kant staat het o-ok vast, dat moet gezorg-d worden, dat de artikelen waaraan behoefte bestaat, er zijn, maar, waar is de maatstaf? D-e voorzilter .geeft te kennen, dat er Toke ning gehoud.en wordt met de werkelijke be hoefte, ,ais er van een artikel voldoende aanbod is, dan wordt er natuurlijk niet aan- gediacht. De voorzitter geeft nog, naar aanleiding eener opmerking van den heer Van Hasselt te kennen; dat de r-egeerings-artikelen nu voor elk in-gezelene op g-elijke wijze moelen Worden werkrijgbaar gesteld. Het bruinbrood is nu vo-or H. M. de Ivoningin te verkrijgen evengoed ,ais voor den kleinsten ko-opman. Tot v-oor dez-en beston-d hier een-e bepaling, dat alleen zij -die -een belastbaar inkomen Sia-dtden 'van 1200 of minder, een broodkaart kondien krijgen. Dat is nu t veranderd. Men kan dat betreuren, niaar bet is niet anders. De heer D. S-cheele wil niet sp-reken over de levensmiddelen die aan de schippers zul len worden verkocht en waarvoor de ge meente ook h-et een tiende deel als bijslag zal moeten g'ev-en, maar om vo-or d-e omlig gende gem-e-enten te gaan betalen, zooals de heer Van Hasselt op het o-og had, daar is hij baslist tegen. Daar moeten wij niet voor b-elalen, twij izij'n geen .insitelling van w-eldadig- lieid voor -die gemeenten, die zitten er over hel algemeen beter voor dan wij. Be voorzitter ziet er geen bezwaar in, dat die bijdragen niet volgen zullen; al-s het zoo gpmakkelijk gaat als met de regeerings- varkens, is er heeiemaal geen bezwaar. De heer Lensen vraagt, of alle kosten koin-en ten laste van de v-erhrui ker.s. De voorzitter antwoordt, dat de gemeente een tiende d-eel van het verschil tusschen den inkoops- en den verko-opsprijs als bij slag moet betalen. Die heer Van Hasselt meent, dat, in ver band met de bepalingen dpr di-stribntiewet de gemeenieraad er weinig mede ie maken geeft en bet een zaak is van burgemeester en wetliouders. De voorzitter wijst er o-p, dat -de raad to-ch ben cred-iet vo-or ide .uitvoering moet lo-esLaan. Die lieer Dees acnt, vooir de uitvoering, -een commissie van bijstand uit den raad zeer noodig. De heer Van Hasselt meent, dat aan de ambtenaars belasl met liet opsporen van de overtredingen, eene bijzon-der-e bevo-pgdlieid zal moelen behooiien te wond-en verleend. Als zij goed wilien conh-oleeren, zulilen 'zij ook de woningen moeten kuiiman binnen- tr-eden en proces-verbaal opmaken. De voorzitter geeft le kennen, dat het in het voorn-emen 'lqgt, te verzoeken d-e contro- leuns aan te stellen als onbez-ol-digd rijks- veLdwachter. De heer De Jager betoogt, dat de eenvou- digiste -oplos-sing van de zaak de beste is. Men kan er uitbreiding aangeven en dan moeten er een serie ambtenaren worden aangeslcld De voorzitter gelooft o-ok, -dat dit niet zal meevallen. De heer De Jager zou maar w-en-schen, -dat iedere neringdoenide h-et zelf kon op- geren, op de wijze zooals dat nu geschiedt Anders zal men nooit tot een oplossing komen. De voorzitter geeft te kennen, dat burge- meester en wethouders v-oornemens zijn, het zoo good mogelijk t-e doen. Zij hebben nu een concCpl ingediend, een beeld gevende van de organisalie zooals zij die wenschelijk -en noodig achtte. Zij bieden deze nu aan den raad ter goedkeuring en zeggen verder: geef ons geld om -dat zoo uit te voeren. Spreker heeft een-e begrooting van kosten gemaakt. Hij had oonsp-ronkelijk ook, in rekeuing geurachl salarieerdn-g der ambte naren, en diarvoor par 3 maan-den ongeveer J 1200 geraamd. In verband met verkregen inlichtingen, zullen de ko-sten -daarvan kun nen vernaald warden. Wanneer hij dan rekent de vastgestelde bijslag voor de verschiliende arlikelen en ide hoeveelheid die daarvan naar ischaUing pea- 3 maanden noodig is,, waarvan dan afgetrokken het hedrag dat de gemeente wedierk-eerig van -die ko-sten zal kunnen innen, komt hij tot een raming van,/ 3000 over een kwartaal. Dan zijn daarbij niet begrepen aardapp-els. M-o-cliten deze ,ook begr-epen wor den onder levensmiddelen die met bijslag moeten worden besehikbaar gesteld 1en da.arop is alio uitzicht dan zal er nog een 1000 per kwartaal meer noodig zijn. De lieer Lensen: Zoiodal Jw-e kunnen zeggen, dat onz-e begrooting voor het volgend jaar voor h-et bestrijden der kosten van dez-e aan- g-elegenheid met 12.000 zal moeten worden b-ezwaard. De voorzilter: ALs er dan ook nog geen po-s-l op de begrooting moet komen voor het ver! een-en van steun. Thans wordt overgegaan tot de artikels- gewijze behandeling -d-er verordening. Art. 1 wordt goodgekeunJ. Bij dri. 2 \naagt de heer Nolson, of daar ook niet moet bijgevoegd, worden, dat het bureau ook werkl onider t-oezicht der com missie van bijstand. De voorzilter licht in, dat dit niet noodig is; de commissie van bijstand is. een com missie die di-ent tot lnilp van burgmeesler en v'lelhouders en ook in sommige opzi-chlen dit college vervangt. Het bureau staat dus al van zelf onder control,e dier commissie. He heer De Jager zou het aanstellen van vasie werklieden will-en laten vervailen en het W-erk, dat zich bepalen zal tot h-et les sen der goederen uit het schip en het thuis brengen bij de winkeliers, wilien laten aan de werklieden die nu ook op 't oogenblik dat werk geregeld doen, en hun dan het loon g-even, dat daarvoor staat. De voorzitter geeft te kennen, daartegen geen bezwaar le hebben. Men kan de ru- briek werklieaen schrappen, als de raad maar overtuigd is, dat. burgemeester en wet houders niet voornemens zijn, zelf dat werk te doen. A lis er werklieden noodig zijn, nemen zij ze toch. De vraag 'is, of men op den door d-en heer De Jager aangegeven weg goedkooper zal uit zijn. De lneer De Jager vraagt, hoe liet gaat, ais er m-eel wordt aangievoerd. De voorzitter deelt m-ed-e, dat voor het ontvangen van liet meed en d-e zorg, dat iea-er hunner krijgt w,at hij hebben moet, iemand speciaal is aangewezm. De heer Lensen geeft in overweging, de benaming van directeur le veran-dercn in liooHd'-conlroleur. Hij doet dit, omdat d-e benaming wat lio-og klinkt, en van invloed kan zijn op die salarieering. 'Directeur, dat is, zoo iets als wanneer men spreekt vgn een directeur van gemeentewerkeii De voorzitter doet eenige mededeelingen aangaan-de de nedoelingen van burgemee-ster en Wethouders, waarna h-et ai-tikel wordt goeagek-eurd met algemeene stempien. Artikel 3 wordt go-edgekeurd, nadat dit, o-p voorstel van den heer Lensen, aldus is g-ewijzigd, -dat ni-el alleen de directeur, maar ook de contrlo-eurls do-or den raad zullen worden benoemd. In artikcjl 4 wordt de uit te loven jaar- wedde nog open gelaten. De voorzitter geeft te kennen, diat h-et de ibedoeling is, daarover te onderhandelen, als er sollici- tanten zijn. De lioegrootheid van het sala- ris kan er van afhangen, over welke men sehen men beschikken kan. Er zal eene oproeping van sollicitanten gedaan worden. De beeren Viss-er ,en Van Borssum Waalkes verlalen de vergadering. De heer Nolson vraagt bij art. 5, of het niet noodig is te bepalen, dat de directeur alleen aankoopen mag doen met toestem- min-g van buj-gem-eester en wethouders. De voorzitter acht het niet no-odig dit te bepalen; er wordt-eene inslructi-e vastgesteld ten hovendien werkt de directeur onder direct loezicht van burgemeest-er en wethouders. De artikelen 5 tot en met 14 worden met algemeene -slemmen goedgekeurd. D-e heer Lensen stelt voor, er nog een arti kel aan loe te voegen, bepalende, dat de leden van de commissie van bijstand te alien lijde toegang hebben tot het kanloor Ornvraag Ntemand veriangi liet wooird. De voorzitter sluit de vergadering van het bureau en inzage kunnen nemen van de boeken. Met algemeene stemm-en wordt aldus be sloten. Vervoigen-s wordt i met algemeene stem- men beslolen, in verband met diens finan- cieele veranlwoording -de borgstelling van den directeur te bepalen op 4000. D-e lieer Van Hasselt vraagt, of er ook niet een ,arlikel moet Worden -opgenomen, be- paknuig, dat de directeur gelioorzaamheid aan burgemeester en wethouders verschul- digd is. De lieer Lensen meent, -dat dit niet noodig is; dis liij niet vol-doet, wordt hij ontslagen. D-e heer Van Hasselt vraagt, of dit geen mo-eilijkheden zou kunnen veroorzaken in verband met de wel op liet arbeidscontract. De voorzitter deelt mede, dat het de be doeling is, het personeel zoo tijdelijk moge lijk, dus bij de week, aan te stellen, daar zij iandens als gemeenle-mnbtenaren zouden moe ten word-en beschouwd, met p-ensioenrege- littg -enz. enz. Bij ontslag zou men er dus tiinimer meer jd;an ©en (week loo-n aan kunnen ltwijt zijn. Be lieer Van Hasselt achl het dan toch duidelijklieidshalve wenschelijkheid, dat eene bepaling wordt opgenomen, dat het personeel van liet distributie-bureau te all-en tijde kan worden ontslagen. Met algemeene stemmen wordt aldus be slolen en de geheel-e verardening daarna ev-eneens mel algemeene stemmen vastge steld. D-e voorzitter stelt alsnu namens burge meester en wethouders^ voor, op grond dat 0 elzlef gem een Ic tot diegene belioort, wi-er econ-omisch- leven ten zeerste door de tijds- omistandighed-en g-edrukt wordt en ook de uitvoering der disiributiewet weer eennieu- w-en buitengewonen last q-p de gemeente Legt, aan de regeering ter legemo-etkoming in de kosten van de bestrijding der distri buliewet le-erae isubsidie te vragen van 10.000. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 14. Reclames schoolgelden. De behandeling hiervan wordt houden. aange- 13. Vaslslelling sehoolgeldkohieren. Burgemeester en wethouders stellen voor, het kohi-er van het sch-oolgeld voor meer uitgiebi-eid lager onderwijs voor het derde tijdvak 1916 vast te stellen op eon tiedra van 1236,50, Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. D-e verdere kohieren kunnen noig niet vast gesteld worden, doordal zij niet zijn gereed gekopien. 16. Vaslslelling le suppleloir kohier hoof- delijken omslag voor 1916. De voorzitter deelt mede, dat de va-ststel- ling van hat le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag moet worden aange- houd-en. daar dit, in strijd met de vcmvacti- ting, die bij h-et opmaken id-er agen-da bestond, nog niet voldo-enide is- vo-orberei-d. 17. Goedkeuriug plan van SCratenaanleg. Burgemeester en wethou-ders stellen voor, het d'jooa- men directeur d-er registratie en domeinen te Miudelburg iaigediende straten- plan, omvattende liet slecht-en van me voo-r- malige vestinggron/den van bastion IV, hetaf- hrek-en van de Icavali-erskazerne en het maken van rioleerings- en b-esiratingswerken voor de onLw-orpen bouwblokken I, II, III. IV, XXIV, XXV en XXIX. onlw-orpen ron-dom de buurt Java, te beginnen van het terrein voor de deze gemeente tot diegene behoort, wier ondierwijzersw,oning bij school C, tot op liet terrein geleg-en aciiier d-e Javastraat, goed te keuren, De gezQiidh-eidsc-ommissie wier zetel is ge- vestigd te Ter Neuzen, kan zich, blijkens luaar sehrijven van 7 September 11. met dit plan vereenigen. De voorzitter geeft nog te kennen, dat hij, 11a de afwijzende beschikking van den raad op liet verzoek der wbningbouwvereeniging, ni-et weet- of het plan nog zal worden uitge voerd, idocli in elk geval is er niets, tegen, liet goed te keuren. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 18. Bas'jemliging van de verordening op de heffiug van schcolgelden M. 0. Burgemeester en wethouders, overvvegemte diat-de verord-ening op- de heilfing van ;s,chool- geld voor hel openbaar middelbaar onder wijs in deze gemeente van 19 Juni 1913, goedgekeurd bij koninldijk besluit van jS Juli 1913, 110.; .43, den. listen September j.l. is vervallen, stellen d-en raad voor, le be sluiten: lo. d-e veroirdening op de heffing van school- geld voor liet openbaar middelbaar on derwijs in d-e gem-eenle Ter Neuzen van 19 Juni 1913, goedgekeurd bij boninklijk besluit van 18 Juli 1913, no. 43 te be- islendigen; 2o. te bepalen, dat -dit besluit geacht wordt te zijn in werking getreden den ls-lem Seplemher 1916. D-e heer Nolson vraagt, of er, in verband met die veranderingen die in d-e inrichting der school te wachten zijn, geen wijziging in de verordening noodig is. De voorzitLer antwoordt, dat, als- dit noo dig i-s, die veranderingen te g-elegenertijd zullen word-en voorgest-eld. Dat is niet van invloed op deze vas ts telling. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene -stemmen. 19. Benoeming der leden van de eonimis- sie van bijsland voor uitvoering' der Distrihutiewet 1916. De voorzillw verzoekt de leden over te gaan tot het benoemen vain 3 leden voor de torn miss ie van bijstand v-oor uitvoering der disU-ibuliewet. Hij noodigt -de heeren Lensen en D-e Bruijne uit, met hem het stembureau te vormen. De uitslag der stemming is, dat zijn uit- gebracht op die heeren Lensen 7, De Jager en Nolsion iedier 6, Eijke, "Waalkes en D. Scheeie ieder 3, en Van Nisp 2 stemmen. en alzoo gekozen zijn de heeren De Jager, Len sen en Nolson. Op de desbetreffende vraag van den voor zitter verklaren deze heeren de benoeming aan te nemen. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 6