Modemagazijn J. F. DE COOKER-HEIJEHS, Een ruime collectie Dames-, Kinder- en Winterhoeden. Bloemen, Veeren, Garnituren, enz. Openhare Verkooping. Openbare Verkooping. 70 Canadaboomen Qpenlare Verkooping. Den zeer nelten Openbare Verkooping. mr Cinema Parisien. Woonhuis, Openbare Verkooping. 85 Canadaboomen Openbare Verkooping. CANADABOOMEN, twee Woonhuizen had je me maar. een lading grove Ruhrkolen m lferplaatst Verpachting. A. Een zeer goed ODderboaden Bouwlanden F. MM DE HEE. PBEDIKBEUSTEN. Nieuwstraat 28, Ter Neuzen. Minzaam aanbevelend, ALS BOVEN. ADVERT£NT1EN. van Koordstr. 101 naar Noordstr. 89, ONGEREGELDE GOEDEREN. A. CASTELEIJN. het Grasgewas van's polders dijk, Belangrijke Olmen Brandhout. Loop der iievolking van Ter Neuzen. Weegbrug v. d. Eeckhout, 0p ZATERDAG en ZONDAG BIOSCOOP-VOORSTELLING, B. Vier Woonhuizen, TE KOOP: A. CASTELEIJN. INGEZONDEN STUKKEN. Zondag I October 1916. Doet Uw voot'deel. Aanbevelend, l> bestaaude in: Betaling contant. J. A. M. van Hoof, kapelaan, Korte Kerkstraat 22, naar Stoppeldijk. Posttie der Stoomschepen, tvaaronder de succesfilm Notaris C. le Nobel, te Ter Neuzen, is voornemens om op Woenadag den 25 October 1986, des nam. 2 uur, in het Hotel Centraal op de Markt te Ter Neuzen bij dhr. W. P. Pieters, (vroeger Visser), publiek te verkoopen J 8 •1 ill rfl Aanbevelend, j De lieer Nolson verklaart, in principe wel voor dezen maatregel te zijn, maar vraagt, hoever de strekking" is. Hoelang zal het duren:' Met Jeze verordening in de hand, zou het dagen, zelfs weken kunnen duren, want hij vermoedt, dat demobilisatie niet opeens zal geschieden. Bovenjaiert, zooals de verordening nu luiidt, zou men, als er in Noord-IIolianl wordt gedemobiliisteepd, bier de herbergen kunnen sluiten. De beer Van Nes vraagt, met welk recht men zai ingrijperi in het bedrijf der her- bergiars en dat stop zetten. D,e voorzitter betoogt, dat men nifet moet redenecren lalsof bet kwaad, dat men door den voorgestelden maatregel bestrijden wil, niet bestaat. Er moet ook in aanmerking geuomen worden, dat het alhier een door- gangsplaats is, en dat veel mill laired bier door, zullen reizen als ze liuiswaarts komen. Het is bekend, dat dit een geLegenheid is, waarbij de jongelui niet zetden misbruik maken van sterken drank, en er zouden ver- keerde gevolgen uit kunnen voorlkomen. Als men maar alleen te doen bad met een lOOtal jongelui uit de gemeente zelve, die ndan liuiswaarts zouaen keeren, hij zou er niet, aan denken, met het oog daarop, voor te slellen de herbergen te sluiten, maar met bet oog op de doortrekkenden, acht hij het raadzaam. Bovemden, de ingezetenen van Ter Neuzen zullen het loch wet eens een enkelen dag jonder sterken drank kunnen stellen? Het is eene materie die dient geregeld te worden ioor den gemeenteraad, daar de wet van 23 Mei 1898, den burgemeester wel bevoegd- heid toekent over de vergunningslokalen, maar niet over de andere piaatsen wash- alcohol ische dranken worden verkocht. Hcl 5s noodig idat ide bestaande bevoegdbeid wordt aangevuld m uitgebreid tot alle lokalenwaar drank -wordt verkocht. Bij de mobilisalie zijn de cafe's gesloten van des Yrijdags- avonds tot Zondagsmiddags 12 uur en er werden geen bezwaren van de belanghebbesi- den vernomen, het is ook voor een deel in overleg met hen geschied. Spreker meent ook, dat de ingezetenen niet te klagen heb- ben dat burgemeester en wethouders of spre ker zoo streng zijn in het toepassen der ver- ordeningen en dat zij te veel ingrijpen. De beer Visser voert tegen dit betoog aan, dat men niet denken moet, dat groote ge- meenten dergelijke maatregelen, als bier wor den voorgesteld, zullen nemen en alies zul len sluiten, zoodat een vreemdeling op die dagen nergens zal kunnen binnenkomen. Hij is van meening, dal Ter Neuzen in deze niet behoeft voor te gaan. De heer Van Nes geeft te kennen, dal hij thans wil verdedigen, verkregen recti ten, de herbergiers zijn, hoe men ook over hun bedrijf denkt, ook burgers die rechten ver kregen liebDen, om hun bedrijf te exploi- ieeren en als men dat nu gaat stop zetten, zou men zea'elijk verplicht zijn, hen daarvoor eene schadelooss lei ling toe te kennen. De voorzitter merkt op, dat we leven in een tijd, dat de vrijheid der mcnschen meer en meer aan banden wordt geiegd en hij wijst er op, dal de vergunningswet zelve het beginsel inhoudt, dal het bedrijf van lierber- gier aan betemmeringen is onderworpen. De heer Van Nes acht dat iets anders, dat is een regeling die voor bet bedrijf is vast- gesleld, maar dit noemt hij ingrijpen in het beslaand Dedrijf. At zou hij al die inrich- lingen willen zien verdwijnen, zoo wil hij loch geen verkregen rechten aantasten, Wat nu wordt voorgesteld is trouwens een hinder voor de ingezetenen in het algemeen. i Dfc voorzitter meent, dat het toch heuscli met zoo erg zal zijn, als, eens een enkelen dag de herbergen worden gesloten en het rerkoopen van alcoliolische dranken wordt stop gezet. Do heer Nolson wijst er op, dat hij nog geen antwoord 'heeft gekregen op zijne 'vraag, hoelang men •■denkt dat het sluiten zal noo dig zijn. s De voorzitter antwoordt, dat thans moeilijk te zeggen valt, hoe het gaan zal, of provin- cies-gewijze, dan wel overeenkomstig een andere regejing zal worden gedemobiliseerd maar het is zijn voornemen, om s'iechts spaarzaam van de bij deze verordening te geven bevoegdbeid gebruik te 'maken, natuur- lijk slechts dan, wanneer de demobilisatie hier van invloed zal zijn. Verwijzende naar de 'dagen dea- inobilisatie, kim die herbergiers den genom%n maatregel zelf goedkeurden, gelooft liij dat bet ook bij de demobilisatie in hun belang zal zijn, dat de herbergen Worden gesloten. Sat ze het ookzelf wenschen. De heer Van Nes: Dan kunnen ze zelf sluiten! De voorzitter merkt op, dat dit voor hen ook niet zoo gemakkelijk is. De heer D. Scheele is van meening, dat, Wat wordt voorgesteld, dringend noodig is, en hoopt dat de raad er op zal ingaan; bet is bekena, dat op dagen dat soldaten van onder dienst komen, veelviildig misbruik van sterken drank wordt gemaakt. De heer Lensen stelt voor, ter tegemoet- \oining aan hel bezwaar van den hper Nol- m dat, met de verordening hi de hand zou moeten gesloten worden als er een deel van het Nederlandsche leger, hoe klein ook sn in welke slreek ook gelegerd, demobiLi- seert, den aan lief van artikdl 1 te lezen als TOlgt „Op de dagen van demobilisatie van het Nederlandscbe leger, nader vast te stel len en bekend te maken door den burge meester' enz. De voorzitter merkt op, dat deze bepaling niet zal worden goedgekeurd, aangezien zij dan eene oeligatie van macht inhoudt die niet geoorloofd is. De geipeenteraad moet de dagen van sluiting vaststellen en mag dit niet opdragen aan den burgemeester. De heer Lensen sLelt dan voor te lezen: iiDp een of meer dagen van demobilisatie mn het Nederlandscbe leger, nader bekend fe maken door den burgemeester". Dan stelt de burgemeester de dagen niet vast, doch maakl ze bekend. De voorzitter acht deze regeling voorprac- hsche uitvoering wel ges'chikt en meent, dat heproefd kan Worden, of hierop goedkeuring zal worden verleend. Alsnu koml artikel 1, aldus geamendeerd, 1,1 stemming, en wordt aangenomen met 8 (tegen 4 istemmen. Voor stem men de heeren R. Scheele, Len sen, De Bruijne, D. Scheele, Nolson, Van Hasselt, Dees en De Jager; tegen stemmen de heeren Eijke, Van Borssimi Waalkes, Van Nes en Visser. Artikel 2 word! aangenomen met alge- meene stennnen. Alsnu wordt de gebeele verordening vast- gesteld met 10 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren It. Scheele, Len sen, De Bruijne, Lijke, Van Borssum Waalkes, D'. Scheele, Nolson, Van Hasselt, Dees en De Jager; tegen stemmen de heeren Van Nes en Visser. (Wordt vervolgd.) Mijnheer de Redacteur, De /heer L. breekt in zijn laatst ingezonden stuk verdere discussie met mij af en voert voor deze ,,piotseljnge gewijzigde gedfags- lijn" een reden aan. Hij verwijst daarbij naar mijn sclirijven van 19 Sept. In ,'tno. van 20 dezer, dus een voile week na dato, nadiat er over en weer noig eens van ge- dachten was gewisseld, komt de plolselinge I wijziging. Is die werkelijk plotseling, dan is ze stellig niet het gevolg van wat ik 19 Sept. sell reef, doch vecleer van wat ik 23 Sept', aanvoerde, waar duidelijk werd aap- getoonid, dat de heer E. dingen had beweerd. die. met de feiten lij'nrecht in strijd waren. En thans nog even onder de oogen gezien, wat ik den 19en schreef. Ik haalde daar een indeeSing man, ontleendaan een schrijven van B. en W'. van 16 Juni, subf 7, waaruil blijken mocht, dal die indeeling drieleilig was. Immers subw 3 wordt gesproken van de instruinenten voorkomend op. de door mij opgemaakte lij.sl, sub. 4 van die, „welke om bijzondere redenen niet in dubbel zijn aan- geschaft en niet voorkomen op de in sub. 3 beaoelde liji'st," sub. 5 wordt gememoreerd, dat ik de zorg voor herstel bij beschadiging op me kan nemen, isub. 7 wordt omschreven, welke instrumenten niet "vrijelijk te mijner beschikking slaan, daar ze aan de II. B. S. behoonen t. w. die, welke niet zijn aange- schaft uitsluilend met het oog op de M. U. L. 0. (sub 3) en niet voor gemeenschap- pelijk gebruik dienen (sub. 1). De heer E., die alleen art. 7 opnam, dat op zich zelf gen omen wel oenige plaats laat voor dubbele interpretatie, zal met het oog op den in- houd van 't voorafgaande moeilijk kunnen volliouaen, dat schrijven 966 het tegendeel inhoudt van wat ik een week geleden citeer- de; de drieledige indeeling komt er zelfs tweeinaal in voor. Nog een enkel woord tot den heer T„ die het „benederi zich" acht mij vender te beant- wooroen, daar hij voor de 2e raaal door mij in een veraacht licht is geplaatst. De eerste iriaal, nietwaar, naar aanleiding van mijn betoog, dat de leerlingen, die de heer B. van hem ontving, bijna zonder uitz. een zeer on- voldoenul cijfer-Fransch hadden, liun door den heer T. gegeven en daarom (16 in getal) wei degelijk behoorden tot het 12tal, waar- mee de lste cursus was geopend. De heer T. negeerde dit met de woorden, dat ik hem ook dit total „in de sichoenen trachtte te schuiven." Als hier van verdachtmaking sprake kan zijn. dan zou ik willeri vragen, van wiens zijde die uilgaat. De tweede maal naar aanleiding van mijne opmerking, dad aan de leerling uit Ilia, die berexamen had, faciliteilen waren verlpend. Daar deze tege- moetkoming ook gold voor de andere leer lingen dier klasse, moet ik erkemien, dat bier voor misverstand wel eenige plaats is. Ik wees echfer steeds en doelde enkel op de meerdere toeschietelijkheid voor candi- daten-H. B. S. dan voor hen, voor wie het bevordering gold van II naar Ilia (met her- examen.") Deze („de overigen") waren niet van de stuidie van het leesboek vrijgesteld. de candidaat-H. B. S. wet. Die uit kl. II moeten het door den heer T. aangehaalde werkje kennen met de daarbij behoorende spraakleer (voor een goed deel) plus het uit jiet leesboek behandeldie (nog Wel ivan't Holt, in 'tFransch), die uit Ilia hetzelfde aange haalde wgrkje met spraakk. zonder bet lees boek. Niet ten onrechte schreef ik, dat men bij overgang naar de H. B. S. zich toeschie- telijker toont dan aan de M. U. L. O. Ik ben inlusscben nog altijd van meening, dat er meer redelijbe gronden bestaan voor het tegendeel. f Den derden inzender, die nog steeds acliter een algemeenen naam schuil blijft, en daar bij de noodige onwaarheden en onjuistheden ten beste geeft, antwoord ik. overeenkomstig •mijn reeds op 11 dezer te kennen gegeven voornemen, niet. Met dank voor de plaatsing. Uw dw. dn., W. WIEBERDINK. (Hierbij sluiten wij het debat over dit onderwerp. Red.) Jlervormde Kerk. Ter Neuzen. u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Slu'skil. u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Axel. 91 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz, Bediening van den H. Doop. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 9f u., Ds. H. Akerslool van Hqu- ten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Kloosterzande. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Zaamslag. Sas yan Gent. Oereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 91 u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. A. Thielen en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Axel, Stationstraat. 9 u., Us. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. A. Thielen. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. v. d. Wall. Chr. Oereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. eu 2 u. Ds. L de Bruijne. Oereformeerde Oemeente (Vlooswijkstraat). Ter Nenzen. 9 u., 2 u. en u., leeskerk. Oud-Oereformeerde Oemeente- (Vlooswykstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Lokaal Bethel" (Kandoelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. JLokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. It. Diensten om 7, 84 en 10 uui. 's Namiddags om half drie Lof. De uren zijn aangegeven volgens den ouden tijd, die' met 1 October weer geldende is. Voor de vele blijken van deel- neming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Be- huwd- en Grootvader, Pietee Meeusen, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, Wed. P. MEEUSENKanters en Kinderen. Ter Neuzen, 29 September 1916. Voor de vele blijken van belang- stelling en deelueming, onder vonden tijdens de ziekte en bij het overljjden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder- Bekuwd- en Grootmoeder, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Namens de Familie, F. VAN MEIR. Ter Neuzen, 29 September 1916. Bestuur en leden van de R. K. Militairen-Vereeniging /Credo Pugno" brengen langs dezen weg hunnen oprechten dank aan den Directeur van de R. K. Militairen-Vereeniging te Ter Neuzep, den WelEerw. Beer J. A. M. van Hoof, die ruim negen maanden in deze moeilijke tijden onze raadsman was, en door zijneoververplaatsing van onsmoestseheiden. Het Bestuur der R.K.Militairen-Vereeniging //Credo Pugno", afd. der IlUe Divisie, Prefect C. JONGENELEN. Allen die nog iets verschuldigd zijn aan den Heer I). BUYZE, vroeger Geneesheer te Ter Neuzen, worden beleefd verzocht, dit te willen voldoen voor of op 15 October a. 8., aan zijn adres, Rijswijkscheweg 201, Den Haag, of ten kantore van Notaris LE NOBEL te Ter Neuzen. de zaak in Het Bestuur van den Polder VAN REMOORTERE, zal op Zlflaandag den 9 October I9S6, 's nam. om 4 uur, ten huize van den heer Ferd de Vleeschouwer, nabij 't Station Philippine, publiek trachten te verpachten in twee perceelen, voor den tijd van 6 jaren, ingaande 1 Januari 1917. Het Bestuur voornoemd, C. VERHELST, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Notaris C. le Nobel te Ter Neuzen, zal op Oinsdag 24 October 8916, des voormiddags 10 ure, ten sterfhuize van Mevr. Wed. J. C. HARTE Laitaitre, aan de Brou werijstraat no. 9 en Markt no. 12 te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den CATHAR1NAP0LDER, op Donderdag den 5 October 1916, des voormiddags 11 ure, verkoopen geschikt voor Klompenmakers, en ge makkelijk per tram te vervoeren, staande op den Catharinadijk, gemeente Boschkapelle, en eenige koopen Te beginnen aan den Ouden Zeedijk. De Notaris JA, Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Het Bestuur van den polder ZUIDDORPE NOORDDEEL, op Dinsdag den 17 October 1916, des voormiddags 11 ure, verkoopen f Orgel,- Secretaire, Chiffoniere, Kabinet, Buffetkastje, Mahoniehouten Bonheur de jour, Salontafeltje, Canape, Stoelen met en zonder Kussens, Tafels, Lampen, Lessenaar, Spiegels, Pendule met Coupes, Schilderijen, Porceleinkastje en Porce- leinen Schotels en Kopjes, Compotes (Kristal), en verder Kristai, Glas- Ge- leierd- en Aardewerk, Zilveren voor- werpen als Tafelbel, Beker, Lepels en Vjorken, Suikertang, Gemberstel, enz., Servies, Beelden, Klok, Barometer, Boekenrek, Boeken, Tafellinnen, Vloer- kleeden, Karpetten, Gordijnen, Kachels, Trap, DroogrekkeD, Keuken- en Schuur- gerief, Kleerkist, Stelletje, en hetgeen meer zal worden geveild. De goederen zijn te bezichtigen Maandag 23 October 1916,' des nam. van 2—4 uur. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in ,deze gemeente gevestigd: J- J. H. Hendrickx, werkman, Kazerne- straat 10, van Hulst. M. Chaudron, zonder beroep, Tholens- straat 93, van Leiden. R. H. J. Willemse, machinist, Grenulaan 22, van Vlissingen. A. M. C. Beenhakker, werkman, Tholens- straat 53, van Oost- en We;t-Souburg Vertrokken: A. A. Heijens, dienstbode. Klaassenstraat 17, naar Vlissingen. S. de Regt, varensg'ezel, Nieuwediep 75, naar Rotterdam. K. Rottier, werkman, Nieuwediep 77, naar Sas van Gent. J. Verbrugge, zonder beroep, Baandijk 3c, naar Cocksdorp. L. Wiersma, commissaris, Loodswezen, Westkolkstraat 44, Den Helder. SCHEEPTAABTBEWEGHNG. Van 27 tot en met 28 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 21 binnenvaartuigen op- en 19 afgeschut, langs de Midden- sluizen 26 op- en 20 afgeschut en langs de Westsluizen 14 op- en 18 afgeschut. s.s ELISABETH vertrok 6 dezer van Rotterdam naar De ondergeteekende bericht, dat al le contributies aan de verschil- lende Vereenigingen, waarvau zijne Tante, Mej. ELISABETH LAMAITRE (Wed. J. C. Harte), begunstigster of lid was, wegens haar over- lijden zijn vervallen en bij dezen worden opgezegd. A. A. WALRAVEN, Breda, 29 September 1916. De Administrateur der Blectrische Vcrlichting maakt bekend, dat Zondag 8 Octobes* de stroomlevering gestaakt zal zijn van des v.m. half ure tot uiterlijk half 6 n.m. of zooveel vroeger als wegens eene herstelling zal mogelijk zijn. Belanghebbenden wordt kennis gegeven, dat Suikerbeeten op de dit jaar zullen worden gewogen wool* 10 cent fie 1000 K.G. (Zaierdag om' 8 en Zondag om 5 on 8 uur) praehtigre met aanhoorigheden en erf, ge- legen aan de Brouwerijstraat en de Markt te Ter Neuzen, kad. aid. bek. in sectie L num. 8t, groot 1 .are 27 centiaren. Het perceel bewoond geweest door nu wijlen Mevr. Wed. J. C. HarteLamaitri^, kan aanvaard worden 16 December 1916. De betaling moet geschieden voor 1 December 1916. erf en weg, gelegen aan de Visch- steeg te Ter Neuzen, plaatselijk gemerkt num. 2, 4, 6 en 8, kad. aid. bek. in sectie L num. 230, 231, 232, 233 en 234, te zamen groot 4 aren 13 centiaren, welke ieder verhuurd zijn voor f 1.30 per week. Te aanvaarden in genot der huur bij de betaling, welke moet geschieden voor of op 1 November 1916. De perteelen zijn te bezichtigen op be- wijs van den Notaris, alwaar inlichtingen zijn te bekomen. staande op den Schaapdjjk, ge meente Zuiddorpe, alwaar te ver- gaderen. De Notaris J. A, Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den KARNEMELKPOLDER, op Dinsdag den 24 October 1916, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande te Koewacht op den dijk van voormelden polder nabij het polder- straatje. Vergaderen ter plaatse. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hon- tenisse, za! ten verzoeke van het Bestuur van het Waterschap ABSDALE, RIET- en WULFSDIJK, op Zaterdag 14 Octo ber 1986, des voormiddags 10 uur, in het openbaar verkoopen lOO zeer zware wassende nabij de nieuwe brug bij P. van Goethem, Klein Eilacd, alwaar te vergaderen. Notaris Beuningh te Groede bericht, dat de op 21 September 1916 ten verzoeke van de Familie VAN DEN DRIESSEN MAREEUW geveilde in den Groote Jonkvrouwpolder te 1J z e n- d ij k e, aan bod staan als volgt Koop I. 0.6610 H.A. of 1 gem/148 r. op 2000.— II 3.5370 H.A. of 7 gem. 299 r. op 9000. III. 2.6975 H.A. of 6 gem. 29 r. op 5300. IV. 2.6975 H.A. of 6 gem. 29 r. op 5400.— V. 2.6335 H.A. of 5 gem. 286 r. op 5205.— VI. 2.6335 H.A. of 5 gem. 286 r. op 5300. Koopen III en IV op 11.200.— V en VI op 10.705.— I tot en met VI op 33.100. De nadere veiling blijft bepaald op 5 October a.s. n.m. 1 ure, in het koffiehuis van P. J. van de Sande te Biervliet. aan elkaar gebouwd, staande op Driewegen, gemeente Ter Neuzen. Te bevragen bij W. VAN TATENHOVE, Ter Neuzen. s.s. HELENA Yan Montevideo voor orders. Rotterdam naar New York, passeerde 13 dezer Lizard, s.s. MAGDALENA vertrok 23 Aug. van Rosario naar Rotterdam s.s. CORNELIS in tossing te Rotterdam. A dm til I IVt H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 7