Bij insclirijving tekoop: Qpeafrare Vsrkooping. Oponbare Yerkooping. Openbare Yerkooping. 70 Canadaboomen Opsnbare Yerkooping. Goede Scheerzeep N. V. Middenstands-Credietbank voor Ter Keuzen en Omstreken. py* II koopf PREDIKBEURTEI. Hoogwatergeiij te Ter Neiazeo L&aiste Berichfem. 8URGERL1JKE STAND. Loop der bevolking van Ter Neuzen. ADYERTEMTIEN. a f 1.20 per paar; voor Dames en Kinderen. G. BAEKT, B0UWLAND, 150 Canadaboomen en r^n 10 Wilgenboomen Olmen Brandhout. IS. ADRIAANSENS, Wie prijs stelt op DE VERGULDE HAND", a 18 cent per stuk, bij I. R. DE F0UW, Verstrekt Bedrijfscrediet Neenjt gelden in deposito Directeurfi. J. VAN DEN OUDEN. ■arbeidskraehten op ruimer schaal verlof san gemobiliseerden kunnen verleend wor- den. De heer Kielstra stelde voor, den mili- tairen commandant te verzoeken, geinter- Beerden te werk te stellen. De beer Stevens vreesde, dat dit voor ^eeuwscb-Vlaanderen niet zal worden toe- gestaau. De heer Kielstra verklaarde zich er voor toch aan den commandant, namens de Z L. Mtp. bet verzoek te richten. Men kan bet toch voor de a. s. bietenoogst probeeren. De heer De Lange wees er op, dat een gunstig antwoord toch wel mogelijk zou zgn, wanneer de Maatschappij en niet de boeren afzonderlijk deze aanvraag doen. In dien geeet werd besloten. De heer Van Westen bepleitte ten slotte nog ket aanwenden van pogingen om de -consenten van vee niet meer aan de han- delaren, maar aan de boeren te verstrekken. Tevens vestigde hij nogmaals de aandacbt op katoenzaad en lynschilfers en vroeg maatregelen inzake kunstmeststoSen. De kanstmestcommissie laat toch niets van zich hooren. De verschillende landbouw maatschappijen zouden hun bemiddeling voor het verstrekken van de beschikbare kanstmeststoffen kunnen verleenen. Ook fix punt kon nog door de heeren, die naar flaag zullen gaan, onder de aandacht raa den Voorzitter van het Nederlandscb bafldbouwcomite gebracht worden. Zondag 24 Sept. 2916. Gereforrneerde Gemeente (Vlooswjjkstraat). Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. (Zomertijd.) D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 23 September 11.36 11.58 Zondag 24 12.18 Maandag 25 0.37 12.52 Dinsdag 26 1.8 1.22 Woensdag 27 •1.36 1.51 Oonderdag 28 2.7 2.20 Vrydag 29 I# 2.35 2.50 Aanbestedinig foouwem Vlasserijl Htxlen wend alhier door den architect Job. A. Feij, namens zijn principaal, in I\et „Hotel Centraal" aanbesteed het bouwen, van een inrichting voor vlasbewerking, op een pen: eel nabij „d|e LeeuWtjes" te Ter Neuzen. Vooh het metselwerk werd ingeschreven door de heeren P. M. Oostdijk voor 1576, H. L. van der Velden voor J 1548, Gebr. Nicuwelink te Hoek voor 1520 en Gebrs. Rolijn te Ter Neuzen voor f 1499. Voor het timmerwerk werd ingeschreven ftoor de heeren Gebr. Van 't Hoff te Hoek voor 2095, H. Kaijser voor 2080 en F. itomeijnisen voor 1872. Vender werd voor Hi! perceel, ingeschreven zender hij levering van ijzerwerk door de heeren J. A. Meertens voor f 2040, P. L. Boogaard voor 1940, F. C. Herrebout voor J 1915 en L P. Casteleijn voor j 1796. Voor het schilder- en glaswerk werd in geschreven door de heeren C. P. van Noord voor J 175, J. de Zeeuw voor 140, P. Gee! hoed t voor f 140, J.' Verlinde voor f 125 e|i P. J. Harte voor f 108. Voor de massa werd ingeschreven door de heeren C. H. Wisse te Zaamslag voor J 4587 k. Vaai't Hoff te Axel voor 4090. Behoudenis het verkrijgen der vergunning voor het istichten dezer inrichting is het Vert, gegund aan de heeren Gebr. Kolijn. uonieijnsen en P. J. Harte. C o ii sen icn-z wendel. de 5 destijds, in verband met con- sentenzwendel, gearresteerde personen, zijn 3, nl. M. M. en C. van B., wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. legen de beide anderen, die nog steeds Jh bet huis van bewaring vertoeven, is rechts- 'ngang verleend. AnlJ-oorlogsraad. De Nederlandsche anti-oorlogsraad heeft aan de Scandinavische Ministerconferentie een telegram gericbt, daarin de hoop uit- sprekende, dat deze conferentie het initiatief zal nemen, tot bijeenkomst van een confe rentie van neutralestaten,wiersamenwerking nuttig zal zijn voor bescherming van ge- meenschappelijke belangen der neutralen en zal kunnen bijdragen tot het bevorderen van een duurzame vrede. BERLTJN. (Officieel). Op 17 Sept. heeft een onderzeeer in de Middellandsche Zee een dicht met troepen bezet vijandelijk transportschip in den grond geboord. Het schip zonk in 23 seconden, OOSTELIJK GEVECHTSTERREIN BERLIJN. Legergroep van Leopold van Beieren. Bij Korinitza houdt de vijand zich nog staande in een klein gedeelte van onze stellingen. Bij de gevechten van 20 dezer, vielen 760 gevangenen en verscheidene macbinegeweren in onze handen. Legergroep Aartshertog Karel. In de Karpathen ging de Smotrec-top weer ver- loren. GEVECHTSTERREIN IN DEN BALKAN BERLIJN. In de Dobroedzja gingen sterke Russisch-Roemeensche strijdkrachten ten Z.W. van Topraiser tot den aanval over. Door een omvattende tegenaanval der Duitsch-Bulgaarsch-Turksche troepen in flank en rug van den vijand, werden de vijanden op de vlucht gejaagd. CLINGE. INOEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur, De beer T. consitateert in zijn Iaatst in- gczonden scbrijven, dat ik erken, dat .,,16 zeer sleehl-e leerl. van den heer Bakker les gekregen hebben." Ik sell reef Woondelijk: „Liaa-t ik er aan toevoegen. dat de 16 leerl. die waren, wier kerstrapporten die slechtste cijfcrs droegen". De heer T. veroorlooft zich hier dus een wijziging. Dit 16tal is Vianhjl 1 'Febr.Juli '14 aan den heer B. loe- verlrouwd, het tijdvak, gedurende hetwelk de heele klasse van 12 leerl. gesplitst is ge- weest. Toen is de heer B. voor militairen dienst opgeroepen. Sedert kwainen die leer- lingen een enkele, die vertrok uitgez. weer onder de heer T. Deze heeft dus het vcorreehl genoten gedurende de peri ode bo- vengenoemd met de beste teerlingen te wer- ken. Voor de tweade miaa] moet ik er op Wijzen, dat er geen.reden bestond om niet- bevordering aan B. te wijten, immers de (ciji'enis 2 bpi 8 (de minder goede waren hier niet uitgevalfen) teg en - 4 op 26 (hier was zulbs wel het geval) getuigen geenszins te- gen dezen. Het 16tal had van den heer T. bijna zonder uitzondering een zeeronvol- doend cijfer-Fnansch gekregen, toen de heer B. ze overnam. Ik deed bijgevolg geen haar- breed te kort aan de waarheid, toen ik bij mijne voorstellen aan den raa.1 aanteekendc, dat van de 42 leerl., die aanvankelijk in Id. I plants namen, stechts eeen 4tal het eind van |den Sen curs us liaalide met een voldoend cijfer-Fransch. Dat mijn schrijven door een toeval algemeen belt end is geworden", zoo- dat idfe heer T. „zich l^j toeval heeft kunnen verdedigen", was mij, zooals ik reeds vroeger opnierkte, geenszins onaangenaam, daar de raededeeling belreffende het Ital vokkuyide icijliers, 'hier en Idaar met verbazing, misschien wel met een vleugje twijfel vernomen, geheel onaangetast gebteven is. Ten slotte releveert de heer T. nog een der door mij ter sprake gebrachte bijkom- stigbeden. Ze betreft idie leerling, die met het cijfer 1 op het eindrapport onder door ZEd. g'eadviseerde leiding toch een -voldoend herexamen deed. Meer dan eenmaal ver klaarde de heer T. dat 'met een zeer onvol- doen>d cijfer-Fransch voor leerl. uit kl. II naar III een herexamen nutteloos was, daar een voMoend cijfier na de zomervacantie builen bet bereikbare lag. Nu zou men ge- neigd zijn te den ken, dat die kans nog ge- ringer moest zijn. als de leerslof in een hoogere kl. nog omvangrijker was geworden. Hier ziet men nochtans het tegendeel. Had ik ongelijk, toen ik sell reef, dat men bij over- gang naar de H. B. S. hier en daar toe- schielelijker was dan bij bevordering aan de M. U.L. O.? Intusschen is de waarheid dat aan de leerling met het cijfer 1 faci liteiten zijn verleend. daar deze van de stu die van het leesboek de groote nacht- merrie voor t meerendeel der leerlingen is vrijgesteld gewonden, de overigen niel, Men loetste dit aan de volgende woorden van den heer T.: „Dit feit bewijst dus alleen, dat de door mij gestelde eischen in tegenstelling met wat wel eens beweerd is niet te ho-og gesteld zijn." Ik kan den in- zender verzekeren, dat „wat wel eens be weerd is" door mannen van het vak, die reed's jaren lang dagelijks Fransch onder wijzen en een uitstekende reputatie genie- ten,(terwijl ze door hulp en steun aan enkele leerlingen verleend met den gang van zaken hier op school vrij goed op de hoogte zijn), in den Iaatsten tijd dikwijls is herhaald. Nu nog een woordje aan 'tadres van den lieer E. .Deze vermeerdert het aangebrachte bewijsmaSeriaal met „twee nieuwe bewijzende feiten", zoo overtuigend, dat hij er te voren zeker van is, dat ieder het met hem eens zal zijn. lste stelling: De kwestie der leerm.- Naluurk. is door de commissie geregeld „en nimmer bij B. en W. teruggekomen". Dus een commissie, die uit handen van B. en W. een opdracht krijgt en daarvan blijkens het aangebaalde nimmer ver-slag doel? De nota van 'tgeleverde is intusschen d,oo.r 'tDagel. Besluur verzonden om voor 't zoo- ver mijne lijst betrof van mijn visum te worden voorzien. Waar het twee aanvragen gold, zou een der aanvragers zijn gemach ligd om over die van zijn mede-aanvrager beslissing te nemen? Dat klinkt wat at te onwaarschijnlijk. Neen, ik vroeg leermid- delen aan bij B. en W., de commissie kreag hier van inzage, om dubbel-bestelling te voor- komen. Die heer E. leidt uit het laatste af, diat de beslelling uitging van hem en hij als zoodianig belieeraer van 't bestelde zou zijn. Dit geeft hem de 2e onweerlegbare bewijis- grond aan de hand in deze woorden vervat: „alle instrumenten zijn aangeschaft op mijn verzoek en geleverd op lijsten door mij ge- ischreven". Is 'theusch waar, mijnhoer E.? Ik zal uit de met den leverancier gevoerde corresp. een paar aanhalinAen do-en op ge- vaar af te hooren, dat ook deze „met de finesses" niel bekend is geweest. 21 Nov.'13 schreef mij de heer Prins o. a.„We zijn druk bezig om hpt restant van Uwe bestel- ling af te werken en hopen dit met een ge deelte van hetgeen de heer E. bestelde, bin- nenkort toe le zendeni. 1 Dec. schreef dezelfde heei- aan den heer v. B. W. (die mij den brief ter hand slelde): „Hierbij ontvangt U fr, per schipper van de lijst van den heer W. (volgt opsomming). Van de lijisl van -den heer E. (volgl mede opsomming). Ik zou nog meer kunnen- aanhalen, doch meen liet hierbij gerust te mogen laten. De phantasie speelt den lieer E. parten, dat is duiic'elijk met deze aanhaling bewezen. Wat die heer E. vender nog te bcrde brengt, beweegt zich vooral om de klasse, die in '15 IIlb werd geno-emd. De kwestie der bevordering tot deze kl. is gevallen volgens het advies der M. U. L. O.-verg., d. w. z. van allc leeraren behalve den heer E. „Ik heb op die beslissing tot mijn spijt geen invlocd gehad", zegt hij, „en zou me stellig hebben verzet," ,,Feitelijk berust die toelating bij den dinecteur", heet het even te voren. Waar- om wen-dd-e de heer E., met een beroep op den verkeerden gang van zaken, zich niet tot den raad fuel het verzoek den dir. de aan ZEd. toegekend-e bevoegdheid te ontnemen, gelijlc de H.H. leeraren deden, toen het H. d. S. van het hem verleende recht gebruik makend, aan enkele leerl. de gelegenheid tot herexamen ;niet mieende te mogen onthouden. V'oor dit adres, dat twee punten inhield waarvan -de H.H. later hebben moeten er- k-ennen, dat <5en ten onrechte was vermelii, voor dit adnes was de heer E. bijzonder ge- porteerd. Kwam het nooit bij hem op, dat hij consequent zou zijn geweest metzijner- zijds een beweging Itegen den dir. deb H. B. S. op touw te zetten? Dat met zoo'n „ongelukkige Idas" ten slot te nog zulke ,,-onverwaehl gunstige resul- tolen zijn verkregen" d'ient ten .slotte als argument om te betoogen, „dat de tegen- woordige M. U. L. O. ongeschikt is voor op- lei ding van leerl. tot de H. B. S." In dit verloog memoreert de inzendernog, dat 1 lieer I. idezer kl. de school Veiiiet „die geregeld toezicht op zijn huiswerk niet ont- beren kon." Hij houJe mij ten goede, dat ik hienaan nog een mededeeling toevoeg, die geenszins de strekking beeft „om de kwestie te verlroebelen." Die leerl. ging naar een landere H. B. S., omdat zijn jongere bro-er, die voor de. lste Id. van die school een goed examien had gedaan, er ptaals gevonden had, n.adat hij te Neuzen voor de overeen- komstige kl. aan de M. U. L. O. gewogen, doch veel te licht bevonden was. Hieruit moge blijken, diat er in den lande H. B. Scholen zijn, waar minder zware eischen worden gesteld dan aan de M. U. L. O. alhier. De H.H. dankend voor 't licht, dat zij in deze kwestie mode hielpen ontsteken en erkenlelijk voor de plaalsing, Mijnheer de Redacteur. Uw dw. dn., W. WIEBERDINK. Mijnheer de Redacteur, Wilt FT isi v. p. aan onderstaande plaatsing verleenen in uw blad? Velen zulilen er dankbaar voor zijn. Wamieer men dczer dagen langs hetspoor- wegstalion wandelt, bemerkt men in die omgeving alras een niet te omschrijven vree- selijken stank, welke naar men zegt ont- jstaat door het rooten Van vlas, wat dan waarischijnlijk geschiedt in "de daargelegen polderwaterteiding, een-e handeling bij polderreglement verboden. Wat daai- van zij, deze ongezonide toestand is voor de be- wonei'iS die.r buurt, reizigers en wandelaars onboudbaar. Wat de Iaatsten betreft, deze ebben in die buurt niet noodig, maarwaar de beerbruggen nog steeds niet vernieuwd zijn, is het voor diegenen hier ook geen dorado. Maar dat het in de De Feij ter sir aa t niet in orde is, bewijst wel dit, dat de men- ischen eikaar waarschuwen. daar niet langs te gaan en sommigen er niet goed van zijn geworden. i Ilet is te hopen, dat deze regelen de aan dacht trekken van de autoriteiten, opdat een beteie toestand intrede. Nu ik toch schrijf over een mistoestanci, vestig ik ook uw aandacht op het kleeden enz. uilkloppen, het straatvegen en het rijden met open vuilniskarren tusschenj 8 On 9 uur in den morgen, een tijdstip waarop alle kinderen, ondenvijzers, klerken enz. zich op straat moeten begeven. En dit uu,r is, naar ik meen, nogal vast- gesleld bij gemeente-verordening. Een her- ziening daarvan ware dan wel wenschelijk, waar bij dan meer dan voorheen dient gelet (te tworden op bestrijding dan op ,verspreiding dei* luberculb-se. Hoogachtend, EEN WANDELAAR. CORRESPONDENTIE. Den heer D. M. te Axel. Aan uw stuk kunnen wij, als zrjnde geheel van particulieren aard, geen plaats verleenen. Red. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: W. J. H. Harmsen, van Oosterhout, Westkolkstraat 10. L. Hendrikse, van Bergen op Zoom, Tholensstraat 100. W. P. Pieters, van Middelburg, Markt 6. A. M. de Putter, van Rotterdam, Dr. Buijzestraat 14. Vertrokken: J. Keukelaar, P 61, naar Hoek. J. van der flooft, Kerkhoflaan 17, naar Zaamslag. J. Schepens, Sckoolweg 2, naar Rotterdam. A. van der Vliet, Grenulaan 46, naar Vlissingen. Ph. G. Vermeer, P 10, naar Raamsdonk. F. A. d'Hert, Vlooswykstraat 4, naar Den Haag. J. W. Wieberdink, Vlooswykstraat 64, naar Ermelo. P. van Strien, Brouwerystraat 7, naar Rotterdam. W. A. Loof, Nieuwediep 78, naar Den Haag. SCHEEPVA ARTBEWEGING. Van 20 tot en met 21 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 60 bincenvaartuigen op- en 36 afgeschut, langs de Midden- sluizen 3 op- en 2 afgeschut en langs de Westsluizen 38 op- en 15 afgeschut. -P ositie Her Stoom&cfiepen, De Vereeniging „Het Groene Kruis" te Ter Neuzen heeft als magazynrueester-bode aangesteld dhr. G. J. Verbindingstraat No. 2, Ter Neuzen, alwaar het magazyn is gevestigd, dat geopend is elken werkdag des nam. van 12 D/a en 6 7 uur, en des Zondags- nam. van 12—1VS uur. Ieder kan zich steeds als lid aanmelden. In art. 6 van het Huishoudelyk Reglement is bepaald Zij, die in den loop van het jaar lid wenscken te worden betalen de contri- butie voor een geheel jaar. Zy, die lid wenschen te worden, wanneer ziekte hen daartoe dwingt, betalen voor dat jaar een bedrag van drie gulden boven hun contributie. Deze bepaling wordt na 1 October 1916 strikt toegepast. HET BESTDUR. De leden der &fdesiinej Hulst van den Nederland- schen Bond van Smeden- JPatroons, hebben besloten het tarief vanaf 1 Juli 1916, door het steeds stijgen der grond- stoffen, voor onbepaalden tijd te brengen bet gewoon hoefheslag de andere werkzaamheden naar verRouding. NAMENS HET BESTDUR. Met den aanvang van het Winter- Seisoen heb ik de eer U kennis te geven van de opening eener Salon, op 23sten dezer met eene nieuwe en zeer uitgebreide Hopende met een bezoek te worden ver- eerd, verblijf ik, Hoogachtend, Grenulaan 23, Ter Reu&en. 5 H.A 9 A. 10 c.A. (11 gem. 127 roe) gelegen te Sas van Gent in den Eugenia- polder. Terstond te aanvaarden. Geteekenfle briefjes in gesloten omslag in te leveren voor 29 September 1910, ten kantore van ondergeteekende, alwaar inlichtingen worden verstrekt. Notaris DREGMANS. De Notaris J.A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mej. Wede P. DE KOEIJER, op het door haar nog bewoond wordend hofsteedje in de gemeente Hoek (nabij de Unol), op Woensdag den 27 September 1916. des namiddags half twee ure (nieuwen tyd), verkoopen 2 baatgevende Melk- koeien, twee ll/gjarige s? Vaarzen, een halfjarige Stier, 50 Kippen en Hanen, Hond met Hok, Windmolen, 3 lange Ladders, Cementen Waterbak, Bascule met Ge- wicbten, Graanmaat, Scboppen, Vorken, Meelkist, Slijpsteen, Kippenhok, ijzeren Teeltuin, Graanzakken, Balen, Karn en 2 Tonnen, Mutserd, Brandhout, Planken en Stijlen, Timmergerief, Hooi en Stroo, de Mest in den mest- put en ongeveer 1/9 H.A. Beestenpeeen. De Notaris J. A. Dregmmis te Axel zal ten verzoeke van het Bestuur van den MOERSPUIPOLDER, op Oinsdag 3 October 1916, des voormiddags 11 uur stipt, in het openbaar verkoopen staande nabij de Bonte Koe en op de Plaat in den Moerspuipolder, nabij het houten brugje. Te beginnen aan de Bonte Koe. De Notaris J. A. Dreg mans te Axel zal ten verzoeke van het Bestuur van den CATHAR1NAPOLDER, op Oonderdag den 5 October 1916, des voormiddags 11 •ure, verkoopen geschikt voor Kiompenmakers, en ge- makkelyk per tram te vervoeren, staande op den Catharinadijk, gemeente Boschkapelle, en eenige koopen Te beginnen aan den Ouden Zeedijk. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den BE- OOSTEN en BEWESTENBL1J POLDER op Oinsdag den 16 October 1916, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande in de eerste verkorting, gemeente Koewacht, nabij E. Valent, alwaar te vergaderen. het goedkoopst uwe Horloges, Goud- en Zilverwerken by Horlogemaker, Eorte Eerkstraat 8. SS9f$UlLE83 van oud Goud, Zilver en Bloedkoralen tegen hoegste »aapde. gebruikt het merk HOEK. n Het Bestuur: J. A. VAN ROMPU, J. SCHEELE. C. RIBBENS. JOH. DE FEIJ TER Pz. f. kaan: VAN DE SANDE, aan winkeliers, landbouwers, handelaren, en in het alge meen aan alien die tot den handeldrijverden en industri- eelen middenstand bebooren. aan 3 °/0 dagel., S^s °/o P- m- en P- 6 m- opzegbaar. Kersstraat 3—5 en is geopend iedereea werkdag Aandeelen zyn verkrijgbaar ten kantore der Bank. Hervormde Kerk. Ter Keuzen. 94 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. filu'skil. 91 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 10 u. en 3 u„ Ds. E. Raams. Axel. 91 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Zaamslag. 10 u. en 3 u., Ds. G. van Dis. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Sae van Gent. 94 u., Ds. H. Akersloot van Hou ten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Kloosterzande. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereforrneerde Kerken. Ter Neuzen. 10 u. en 3 u., Ds. A. Scheele van Veere. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. A. Thielen. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. A. Thielen en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. v. d. Wall. Chr. Gereforrneerde Kerk. Zaamslag. 9 u. eu 2 u. (ouden tijd), Ds. L. de Bruijne. Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 61 u. (nieuwen tijd). Ds. D. C. van Overduin. Oud-Gereforrneerdc Gemeente. (Vlooswjjkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., (ouden tijd), leeskerk. Lokaul Bethel" (Kandeelstraat). 2fer Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. E. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,84 en 10 uui. 'aNamiddags om half drie Lof. Hu welijks-voltrekkingen. 13 Sept. Alphonsus Bernar dus FranciscusdeCock, oud 29j.,jm.en Maria Ludoviea Heirbout, oud 26 j., jd. Ludovicus Petrus de Bock, oud 32 j., jm. en Hortensia Geerts,(van Kieldrecht, B.), oud 25 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Rozalia Magdalena, d. van Reinder Suurd en van Febronia Emelia Matheeuwsens Angela, d. van Augustinus Desiderius Ferket en van Paulina Francisea Volleman. Magdalene, d. van Fransiscus Weemaes en van Filomena Selis. 4 Sept'. JSmrna Maria, d. van Oscar van de Yoorde en van Maria Emelinde Segers. Angelle, d. van Alphonsus Van Daele en van Juliana Boets. 7 Sept. Maria Eugenia Rosalia, d. van Petrus Cyrilles van Dorsse- laer en van Leonie Marie Leenknegt (beiden van Antwerpen.) 12 Sept. Bertha, d. van Isidoor Lam- brechts en van Eugenia D'Hollander. Benedietus, z. van Henricus Breyaert en van Leonia Maria Ver- straeten. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Sept. Pierre Poot, oud 23 j., jm. en Maria Louisa de Betue, oud 26 j., jd. 11 Sept. Adrianus Antonius Oomens, oud 23j.,jm. en Bertha Rosalia Renique, oud 20 j., jd. Overlijden. 2 Sept. Petrus Aloysius Poppe, oud 26 j., z. van Bernardus en van Marie Louise van Renterghem. ST. JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Sept. Anthonius Franciscus Peeters, oud 25 j.. jm. en Emma de Vos, oud 19 j., jd. Carolus Ludovicus Huijgens, oud 28 j., jm. en Clothilda d'Hooghe, pud 27 j., jd. Geboorten. 31 Aug. Germaine, d. van Petrus Daneel en van Bertha De Block .wonende te Stekene, B.) 1 Sept. Martha, d. van Petrus de Vos en van Leontina Doffemont (wonende te Stekene, B.) 4 Sept. Leonia Maria, d. van Adolf Heireman en van Maria Augusta van Hecke (wonende te Ivernseke, B.) 9 Sept. Amelia ,d. van Emilius Pietersen van Maria Braem. 10 Sept. Camillus, z. van Carolus Ludovicus An- theunis en yan Leonia d'Oliesiager. 11 Sept. Joseph, z. van Caroius Lodovicus Ringoot en van Mathilda Josepha Schelfhout. 14 Sept. Maria Eulalia, d. van Petrus Angustinus Aerts en van Emma Catharina de Potter. 16 Sept. Ivone Mathilde, d. van Gabriel Arbijn en van Maria Elisa Van Looij (wonende te Sint-Gilles Dendermonde, B.) Overlijden. 4 Sept. Franciescus Augustinus de Winne, oud 35 j., echtg. van Maria Louisa de Gijsel (wonende te Iiemsche, B.) 11 Sept. Augustinus Heijmans, oud 80 j., z. van Gilles en van Maria Schuerman. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 7 Sept. Henrie Martinus Vermoet, oud 28 j. jm. en Martha Florence Plas- schaert, oud 29 j., jd. Geboorten. 13 Sept. Urbain Leons, z. van Petrus Emile Spuesens en van Lima Pbarailda Maria de Smet. s.s. ELISABETH vertrok 6 dezer van Rotterdam naar Montevideo voor orders, s.s. HELENA van Rotterdam naar New York, passeerde 13 dezer Lizard, s.s. MAGDALENA vertrok 23 Aug. van Rosario naar Rotterdam. s.s. CORNELIS van La Plata naar Rotterdam, pas seerde 13 dezer Las Palmas. Voorzitter. Secre'taris. De Bank is gevestigd van 9—5 uur.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 7