2AAIGKAHER Laatste Berichten. Iloogwatergetij it Ter Neiazeo ilMEHTERMD. Handeisberichten. 8URSERLIJKE STAND. FinancieeI Overzicht. G. KLOUWERS, f Een belangrijkc veiling. Te Rotterdam is onder groote belang- gtelling „Schoonoord" de groote buiten- plaats geveild van wijlen mevr. de weduwe Van Heel geb, Hoboken in de Parklaan, bij elken Rotterdammer bekend. De perceelen stonden in trekgeld op 485.000 en j 9100 en werden gecom- bineerd voor 638.300, afgetnijnd door den makelaar J. van Seek voor een parti- culiere onderneming, zjjnde de kapitale soui van 144.200 boven het trekgeld. Bp de afmijoing werd 500.000 daar en boven ipgezet. Een oversirooming. Qet baggerterrein bp Schellingwoude werd Vrijdagmiddag door het zee water overstroomd. Een gedeelte is bebouwd met mosterd- zaad, waariu de oogst gereed lag om te dorschen. Deze ging drijven, zoodat voor pl.m. 20,000 verloren ging. Men meldt uit SchellingwoudeBuiten de Oranjesluizen steeg het zeewater Vrijdag- middag om 3 uur tot 136 c.M. boven A.P. De roode vlag wappert op de sluizen, die niet mogen schutten. De polder IJdoorn bij Durgerdam stroom- de vol, zoodat er veel gemaaid gras ver loren ging. Te Uitdam moesten de dijkwerkzaam- Aeden gestaakt worden, omdat de Nes- polder volliep. Uit Monnikkendam Door den storm is het water hier Vrijdagmiddag belangijk ge- stegen en was in den vooravond 1,60 M, boven A.P. Zatermorgen was het iets ge- ,zakt. De straten bij de haven waren ge- heel ondergeloopen. De havenbooten uit Marken en uit Amsterdam moesten terug- keeren. De Westpolder is ondergeloopen. In plants van benzine. Naar het Hdbl. verneemt, zijn bp de depot-afdeeling van den autotreindienst te Delft proeven genomen met gedistilleerd voor het drpven der motoren van auto- mobielen. Dit gedistilleerd kon daartoe met vrijdom van den aceijns worden betrokken onder bepaalde voorwaarden, yvelke door den Minister van Financien werden vast- gesteld. Als minimum sterkte'gold daarbp 85 pCt, terwpl op kosten van den vrpdom genie- tende het gedistilleerd, in tegenwoordigheid van belastingambtenaren, moest worden vermengd met benzol in verhouding van 10 op 100. In- en uitval. De colonne is aangetreden voor het appel. De wachtmeester laat zijn gewel- digen blik over de manschappen glpden en spreekt met zijn luide stem z/Wie van jullie heeft wel eens wat ge- lezen over Noordpoolreizen Twee recruten stappen naar voren. yZoo, Mertens. Wat heb jij dan gelezen?" tfPeary, Ontdekking van de Noordpool", klinkt het zelfbewust. ,/Zeer goed. En jp Sieder //Nansen, In nacht en ijs 1" //Prachtig 1" Zijn er nog andere poolkenners hier? Niet? Goed. Dan komen jullie twee om 12 uur aan mijn huis om de sneeuw op te ruimen Er van door! Te Tiel vervoegde zich bij de politie een vrouw uit Nijmegen, wier kostganger, een gepensionneerd militair, Th. genaamd, na- dat hp eenig geld had ontvangen, met haar 21/2-jarig kindje was vertrokken, zonder eenig spoor achter te laten. Arme krulslaartjes. Aan den Zuidveenschen weg onder Steen- wpk werd door voorbijgangers een toom van 12 jonge, flink voldragen biggen ge- vonden. Eenige van hen leefden nog. Een al te hebzuchtig landbouwer, die bij de daling der prijzen zeker vreesde geen groote winst als in den laatsten tijd gewoonte was ge- worden, te kunnen maken, had ze daar neergeworpen en van gebrek doen omkomen. Een kunsinijverhehl in dienst van den oorlog. Men sclirijft uit Zurich aan de N.R. Crt.: De Parij-sche correspondent van de Neue Z archer Zieitung, vertelt van zijn bezoek, dat hij idez-er dagen gebracht heeft aan de Sevnesfab-rieken. Zoodra de oorlog uifbrak heeft oolt dit bedrijf met zijn schare van kunstzinnige arb-eiders zich onmiddellijk in themst van bet vaderland gesteld. De sier- lijte poroeleimen liguurtjes en do praclitige nazen in bleu du Iioi of Rose Dubarry, hebben pleats moeten maken voor "het nieuw-stc producl de retorlen, reci- pienten en kondensatoren van potaarde, noo- dig voor de meliniet-fabrieken. Voor den oorlog kwam dit gerei uit D-u-itsicliland, doch vooral bij de uitbreiding der munitie-aan- maak, lew am er al spoedig gebrek aan. Toen hood de directie der Sevres-fabrieken de regeering aan, die yervaardiging van ,dit steenen goed zelf ter hand te willen nemen, vooral ook om door haar proefnemingen en modell-en andere fahrieken in dit bedrijf te kunnen voorlichten. De regeering nam den voorslag aan. Heel het bedrijf, de machi- uerie en de ovens werdien veranderd. Maar de arbeiders, gewend met fijne vingers het kere poroeliedn te bandteeren, waren niet zoo gemakkelijk te veranderen, voor de be- kandieling van die tourier, reusachtige krui- ken voor het bewaren der zuren met een inhoud van 1200 liter en een gewicht van over dfe 1000 kilo., Tegenwo-ortdig gaat dat al veel be ter!; „where there is a will'' zeggen die Engelsche bondgeniool-en. En zoo la de fliabriek tegenwoordig in staat, met een aanzienlijk verminderid personeel, toch niaandelijks eenige hondierden van die groote kruiken te inaken, behalve al het andere kleine goed^ In hun vrije uren boetseeren de arbeidiers-artisten nog wel aan hun lieve- lingswerk Maar het nieuwste Sevres is toch de bruin verglaasd-e steenen pot uit kleiaarde. de tourie. i i i Een zaak die geld waard is. Het bekende Parijsche modemagazijn „Au Bon Marche" is in andere handen overgegahn. Dat ondanks den oorlog de zaak nog goed gaat blijkt uit de som die er voor betaald is. Madame Boucicaut, de erfgename van de eenige jaren geleden ge- storv'en oprichtster van de firma, heeft haar aandeel voor 75 millioen francs verkocht aan madame Gerber, eigenares van de Parpsche mode-artiliers van Callot Soeurs. Volgens Amerikaansche berichten is daar- van een bedrag van 50 millioen francs in contant geld betaald, 10 millioen in obli gates van de Fransche oorlogleening en de rest in Turksche waarden. Hoe ziei een Zeppelin er uit op 4000 meter hoogte vraagt de Daily News. Allerlei menschen hebben er een verschillende uitdrukking voor: ,/een zilveren visch" een „enorme slang", een ,/Staaf ge- polijst staal", een ,/zilvereu spoeltje", een //verlicht potlood in horizontalen stand", een c/stoomboot zonder schoorsteenen", een //rood-gloeiende sigaar" enz. En, een brandende Zeppelin die uit de lucht neervalt wordt beschreven alseen c/enorme, vallende vuurpot", een vdemon uit de lagere regionen", een »vulkaan in de wolken"een ,/massa vallende vuur- pijlen", „Satan, die uit den hemel neer- stort", de //Staart van een komeet", een ,/Woeste vlammenorkaan", een ,/brandende wolk". Sluismecster en hulpsiuismecsler. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd, onder toekenning van eervol ontslag als sluis- meester en hulpsluismeester aan de mid- derasluis van het kanaal van Ter Neuzen, tot iSluismeester aan de sluizen van j.at: kanaal te Tor Neuzen, die heeren D. oe Zeeuw en M. Veemstra. Marine. Bp Koninklpk Besluit is de vice-admiraal F. Pinke, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen dieusten, eervol ontheven van de betrekking van commandant der zeemacht en chef van het departement van marine in Nederlandsch-Indie, en is als zoodanig benoemd de schout bp nacht J. A. M. Bron, thans ter beschikking, laatstelijk chef van de afdeeling personeel aan het departement van marine in Neder- land. Verder is bij Koninklijk Besluit de schout bij nacht F. Bauduiu, met ingang van 1 November a.s. wegens langdurigen dienst, onder dankbetuiging voor de ge wichtige diensten den lande bewezen, eer vol ontslag uit den zeedienst verleend. Opslaml in Djambi. WELTEVREDEN, 18 Sept. (Part.). Men meldt aan de Locomotlef uit Djambi dat de bevolking verschillende leiders tot Radjah heeft uitgeroepen overal heerscht thans opstand. De rebellen verkeeren in de meeniug, dat voor de rivier de Djambi 3 Turksche oorlogschepen geankerd liggen, gereed om hen bp te staan. Alle telegrafische en telefonische verbin- ding is verbroken, zelfs in de stad Djambi maakt men zich ongerust. De openbare gebouwen worden bewaakt. De troepefl zijn op marsch voortdurend omring door rebellen. SOERABAYA. Majoor Van Linden die met 2'compagnien in de richting van Badang oprukt, is naar alle zpden door den vpand omsingeld gemeenschap met hem is onmo- gelijktoch is het geen gevaar, daar de rebellen weinig geweren hebben. De soc.-dem. Kamerfractie. Naar Het Volk meldt is de heer Troel- stra in eene heden voormiddag gebouden vergadering der sociaal-democratische Kamer fractie benoemd tot voorzitterde heer Troelsrra heeft echter te kennen gegeven, dat .hp niet meer in aanmerking wenscht te komen als 2e voorzitter der Tweede Kamer. VOOR BELANGHEBBENBEN. (Zonnetijd.) Laatste Kwartier Dinsdag 19 Septem ber voormiddag 5,55 uur. 19 September Zon op 5,42 onder 6,6 pur. 26 u h 5,44 6,3 21 h u 5,46 6,1 De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. (Zomertijd.) DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 19 September 6.9 fr.40 Woensdag 20 7.15 8.— Donderdag 21 8.53 9.47 Vrijdag 22 10.33 11.8 Zaterdag 23 n 11.36 11.58 Zondag 24 H 12,18 Maandag 25 0.37 12.52 INGEZONBEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding vq.n de ingezouden stuk- ken van idic H.H., Temperman en Estor in 't laatste no. van Uw blad zij het mij ver- gunid het volgeude op te merken: In 'tschrijven van den heer T. komen een llueele reeks getallen voor, die het den aandachtigsten iezer niet gemakkelijk zul- len maken van de gang van zaken een duidielijke voorstelling te krijgen. Bovendien vrees ik, dial hier en daar een verkeerde concluisie/ kan wondeai getrokken. O. a. waar de heer T. zegt: „16 lieerl. (van die 42) wer den aan iden heer Bakker toevertrouwd. Van deze 16 leerl. bereikten enkelen de 2e kliasse en geen enkele de 3e. Het spreekt vanzelf, dat ,ik voor dieze leerl. geen enkele ver- antwoondelijkheid op mij kan nemen." Wekt deze laanhaling niet den iiidruk. dat in den heer B. te veel vertrouwen is gesteld? voor al als men ze leest en yich herinnert, hoe indertijd dooir een Raadslid in openbare zit- ting over genoemden beer is gesproken? Laiat ik ier aan toevoegen, dat de 16 leerl. die waren, wier Kenstrapporten de slechlsle cij- fers droegen. Verder nog, dat behalve dit 16 tal in zijne klasse 8 nieuwe leerlingen pleats namen, die bij de opening der school geen plants hadiden kunnen vinden. Van d'it lachttal bereikten twee die H. B. S. Dit cijiier (2 op 8) steekt niet ongunstig af hi] dje 5 op de 26 (meer begaafde) leerlingpn, die ia,an andere zorg waren toevertrouwd. Voorts-wordt gewaagd van een 5 tal leerl door 't H. id. S. bevorderd van kl. II. nam III, leerlingen die afgewezen werden bij,' bespneking va(n idjen overg'ang naar de H. B. S. Laten we volledig zijn en er aan toevoiegen, diat ier nog >eeri zesde leerling was, die aanzienlijk islechter cijfers had dan een van 't5 tal bovengenoemd, doch die op verlan- gen van een der H.H. leeraren en met goed- vinden der andere werd bevorde.rd. Sclioon deze Jeerl. een jaar lang privaatles-wisk. ltreeg van den heer E., waren zijne wisk.- cijf-ers (bij 'teind van den,2en cursus reap. .2 en 3j een jaar la'bar 3 en 3. Toch bereikte deze -candidaat de H. B. S. met herexamen waaruit istellig de conclusie mag getrok ken worden, idiat men het vertrouwen in een leerling niet te spoedig moet verliezen Mede bewees zulks de candidaat met lier- examen-F'ranschmet het cijfer 1 op het eindrapport (ook de beide vorige rapporlen Waren jiier onvoldoende) was toch de uitslag van Bet herexamen bevredigend. Dat zulk een uitslag wel te bereiken is, waar' het overigang naai- die H. B. S. geldt,' doch niet of uitenst moeilijk, waar het bevor- dering aan de M. U. L. O. betreft, is met een beroep op te groote klassen niet votdoemde te verklaren. Evenmin klemt dit argument ter verduidielijking van het volgende: Het vorig jaar bedroeg bet aantal onvoldoende cijfers van ial degepen, die naar de H. B. S. bevorderd wiaren, 24 o/o. Tegen de daar- op voLgendie vacantie was dit procent tot 40 gestagen, een toename, op het veront- ruistende waarvan met nadruk is gewezen. Diie klassle telde 14 leerlingen, willekeurige bevordering was 'hier buitengesloten en toch dreigdie oolc hier het zelfde euvel. Ten jslotte zou ik er nog op kunnen wijzen, hoe bij 't begin van den Sen cursus (de klasse teldje 25 leerlingen en was dus niet overbevolkt) bet -aantal onvold. cijfers gun- stig afstak bij dat aan 't eind er van. Ter verklaring schieten ook hier de aangevoer- de largumenten wel wat te kort. 1 Thans nog een w-oord tot den heer E., die een vrij lange verliandeling schrijft over een punt, „dat idie eigenlijke kwestie nietraakt." Ofischoon -ZEd. beweert, dat yi dez-en in mijne m-ededeeling de juisthei-d ver te zoeken is, liandhaaf ik ze volkomen. De stelling: „De M. U. L. O.-School heeft geen inventa- ris" lei-dt het vertoog in. Werkelijk past z-e goed in de lomlijsfing, waarin de H.H. ga-arne de' M. U. L. O. z oud en plaatsen: een school zonder hoofd, onderdeel der H. B. S., waarin H.H. Leeraren de lijnen trekken en zelfs 'tgebruik van leermiddelen ten deele afpassen. Maar de opgeworpen stelling is van den heer E. niet van't G-emeentebeslulu'. Ofschoon d;e inzendier „betwijf-elt, dat ik een ibeslissinig van B. en W. zal aanhalen tot bevestiging van mijn standpunt", citeer ik uit -een aan mij gericht schrijven van 16 Juni j.l. de volgende indeeling: lo in-stru- menten, die zijn aangeschaft uitsluitenid met het o-og op Uwe school, 2o die, w-elke zijn aang-eischaft voor gemeenschappelijk gebruik van beide inrichtingen, 3o de-o-verige. Daar- mede onlzinkt -aan alle kunstmatige be- wijsvoering de grond. Doch ook zonder deze officieeleindeeling zijn de aangebrachte beloogredenen wel te ontz-enuwen. De in- sh-unienten sub I zijn (voor zoover do-en- lijk) do-o-r Imij met het stempelmerk M. U. /L. O. voorzien. Waarom verzuimde die heer E. mij er op atteht te maken, dat daarmee iets onrechImatigs geschiedde? Waarom vroeg ZEd. mij bij berging, of ik met plaatsing in die kaisten van 't Natuurk.-Iokaal mede kon gaan? Om de ,eenvoudige reden, dat tus- schen ons beiden de afspraak bestond, dat we elkaars inslrumenten vmor zoover no-odig zou,den g-ebruiken, enkcl met uitz. van de ehemicalicn. Met -een commissie van 3 leden door den heer E. geno-emd, is door mij nimmer vergaderd; enkal hebben E., Onder- get. en d,e heer Waalkes ten huize van 1 a,al-stgenoemifjc de lijsten doorloopen om ons te 'vergewiissen, d'gt diezelfde instrumCnten niet Iweema 1 werden aangeschaft. Zoo zijn eenige. mos. van de lste lijst op de 2e over- gebracht. Het zijn de instrumenten in het schrijven .viati' B. en W. onder no. 2 ver- meld, Moet ik nog eens over dieze zaakde pen ter hand nemen, dan stip 4k wellicht nog enkele tegenstrijdigh-edien uit 's heeren E. 's betoog aan. Ditmaal is mijn verweer ial Weer lang genoeg gewordien. Dankend voor die verleende plaatsruimte, Mijnheer de Reda-cteur, Uw dW. dn., W. WIEBERDINK. 16-9-T6. Voor pnze Staatsfondsen bestond deze week wediea- niet veei animo. Zij blijven prijs- houdena doch -daarmede is alles gezegd. In jhet begin van de week sch-een het dat de koersen wat wila-en verbeteren. Doch Dim- dag en Wofenisdag vond een kleine inz'inking pl-aats. Nochtans was de noteering. op het eind Ivan de week wat vaster. 5°/o Nederland notee-rt 103 3/16, 4i/a °/o Nederland 102,3 <y0 N. Wl S. ,75' 3/8, 2 i/2 N. W. S. 64 7-8. De Indische Staatsfonasen leden Woens- dag onder veel aanbod doch konden zich weer flink herstell-en, hunne noteering is thans 101. De onlusten in Indie oefendien misschi-en ook een weinig invloed op ilen koers uit, zij lie! dan ook tijidelijk. Voor de andere fonds-en, Amerikanen, sch-eepvaartaandeelen, tahakk-en enz. was de markt Maandag nog zeer willig, do-ch Dins dag trad overal een gevoelige reactie in. Men wil, dat de verkoopen hoof-dzakelijk -afkomstig waren van een speculeerencte gro-ep, die van de voorafgaande dolle mark- ten gebruik maakte om haar bezit met winst te realiseeren. Wij z-eiden het reeos de vorige week: de toestand is niet gezond. Men moet ook niet verge (en, dat er op het oogenblik veel ge- speculeerd idoor lieden, die o-orlogswinsten hebben gemaakt. Waarin die hun geld ste- ken, ischijnt hun onverschillig te zijn. Van- diaa-g Lez-en zij b. v. dat de sclieepvaart goede zaken maakt, zij koopen scheepvaartaan- dieelen, morgen valt liun aandacht op tabak- ken, zij gaan in die markt. Zij brengen de koersen boven peil en zi-en niet ;n, dat de tijd zal aanbreken, Waarop zij hun fonds-en zullen moeteu verkoopen om de ,winst op papier ook op te kunnen strijken. Wordt de markt dan aan haar lot overgelalen dian li-s -een gevoelige verlaging niet uitge- sloten (en kan de winst wel eens in verli-es vei'anderen. Het aloude spreekwo-ord zoo gewonnen, zoo geronnen, geldt vooral voor hen. Zij durven ;zo-ov-eel meer dan anderen, en s-chro- men ier niet voor alles op het spel te zetten. De istremming in het telegrafis-ch verkeer was verder oorzaak dat de beurs er niet zoo opglewekt uitzag als die vorige week. Steels wijzen een niet onaanzienlijke koers- verbete-ring -aan. Het openstaand ordtercijfer van die Steel trust, wijst wediar een ver- ho-oging iaan. De netto-ontvangsten bedroe- g-en -over het eerste halfjaar ruim 141 mil lioen dollar, d. i. ruim 100 mililiioen dollar meer dan het eerste halfjaar van 1915. Marines -algemeen lager. Anaconda's iets hooger. Lcxl-erwaar-den z-eer vast. De petrol-eumwaarden konaen zich deze 'week leenig-szins herstell-en. Vo'or aandeelen Koninklijke bestond veel kooplust. Ook P-er- lakken (z-etl-en -hunn-e rijzing van de vorige week vo-ort. Orions 6OV2, Intern. Rumenen 92, Geconsolideerdeii 179. Rubbers waren zonder belangxtelling. Maandag konden -enkele fondsen flink stij- gen, o.a. N-ederlandsche Rubber tot 731/4, doch de overige idiagen trad wed-er eene ver- flauwing in. Amsterdam Rubber 196i/2, In dische 1541/2, Nederl-andsch-e 711/4. Van Sclieepvaartaandeelen waren' Holland Am-erikalijn 440, Nievelt 927, Bothnia 133i/2. Tabakken algemeen lager. Amsterdam Langkat 211, Deli Batavia 190, Medan 205. Over Mijnwaarden i-s niets te zeggen. Men tracht lhans de cultuurwaarden watomhoog te brengen, dioch het publiek schijnt aan het spel niet mee te willen doen. De uitgifte van die 6 Obliga Lie-1 eening Vereenigde Indische Cultuurondernemingen was een sucoes. Slechts 1 0/0 wordt aan in- scbrijvers toegewezen. A.s. Dinsdiag vindt de inschrijving plaats op( 5 o/o Obligatien N-ederl. Indische Hout- aankap Maatschappij tot den koers van 99 o/0. Wisselkoers-en: Londen 11.68%, Parijs 41.971/2, Berlijn 42.70, Ween-en 28.97i/2. Geld o-p prolongatie: onverandprd li/2 0/0. A. A. Sept. 20 OPENBARE VERKOOPINGEN. L andh 0 uwgereed- Sas van Gent. Huishoudelijke goede- ren en Woonliulzen. Notari-s Dregmaus. 21 Koewacht Canadabo'omen. N o taris Dregmaus. 21 Biervliet. Eenige perceelen Bouwland (bij instel), Notai-is Beuningh. 27 Hoek. Beestiaal. scbappen, enz. Notaris Dregmans. 28 Graauw. Eene Hofstede, Not. Lijdsman 29 Axel. Bouwland (bij inschrijving) Not. Dregmans. Oct. 3 Zuiddorpe. Canada- en Wilgenboomen, Notaris Dregmans. 5 Bi-ervliet. Eenige perceelen Bouwland (bij loewijzing). No tails B.euningh. 5 Boschkapelle. Canadaboomen, NoLaris Dregmans. 10 Koewacht. Canadaboomen. Not. Dreg mans. Sept. Oct. 1 Sept. AANBESTEDINGEN. Ten* Neuzen. Verleggen Oostel. Haven- dijlc -en Spuikom enz. Zeeuwisch-Vl. Tramwegmaatschappij. Ter Neuzen. Het maken van de Aarde- b-aan en van de Kunstwerken, leggen d-ei- Sporen en Wi-ssels en alle hijko- m-ende werken. Zeeuwsch-Vl. Tram- weg Maatschappij. Zaamslag. Leveren van Anthraciet. Burg, en Weth. van Zaamslag. VERPACIITINGEN. Kapelle. Hofistedie „Welgel-cgen", Not. Huvens. Zaandam. Het recht tot het weghalen van Mosselzaad. Ontv. Reg. Domeinen te Zaandam. Verschillende soorten Rogge, brand- vrije Wintergerstverschillende soorten Tarwe, Wilhelmind, Millioen, enz. Alle soorten zijn echt en machinaal gereinigd. Zaadhandel, Ter Nenzen. Hulst, 18 Sept. 1916. Rotterdam, 18 Sept. Graanmarkt. Doordat het verkeer met Eogeland te wenschen overlaat, ontbreken de buitenl. graanberichten. Hier te lande blijft de toestand bij gebrek aan aanbod ouverauderd. Distributie van regeerings- graan uit de aangekomen ladingen heeft nog niet plaats gehad. Voor zooverre Tarwe nog wordt aangeboden, zijn de prijzen nim mer zoo hoog geweest als nu. Buitenl. Granen. Op de Londensche markt is Tarwe en Meel lager. Noteeringen voor ons land zijn niet te maken. Binjnenl. Granen. Tarwe 27,a /28, per 100 kilo en per bectol.te Alkmaar 22,— a 24,- Gerst 18,50 Haver 13,75 Groene erwten f 281/s a 36, Vale/23 V2 h 321/2. Meel. De veiling ^an circa 100,000 balen Amerik. Tarwebloem patent, welke 12 dezer te Amsterdam zou gehouden worden, is uitgesteld tot morgen 19 dezer in de Koren- beurs aldaar. Inlandscbe bloem is door het ingrijpen der regeering voor de bakkerijen aan de molens nog al te bekomen. Niettemin wordt nog geklaagd over gebrek aan meel. Prijs gebuild /20,75. Ongebuild /18,90' per 100 kilo. Veemarkt. Vet vee. Runderprijzen 105 a 125; Ossen 100 a 122; Stieren 90 a 115 Kalveren 95 a 140 Schapen 60 a 70; Varkens 90 a 104! licbt soort 70 a 76 cents per kilo. Leiden en Utrecht. Ossen 95 a 125 Kalveren 110 a 145 cents per kilo. Mager Vee. Melkkoeien 245 a 395 Kalfkoeien f 265 a 410 Stieren 145 a 425 Vaarzen 140 a 195; Vette kalveren /75 a /95 Pinken /100 a/140; Graskalveren 45 a /100 Fokkalveren 20 a 28Nuchtere 12 a 17 Biggen /7a 15 Slaebtpaarden f 165 a 225 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche en Geldersche blauwe 4,25 a 4,50 Brielsche Kralen 5,50 Zeeuwsche Eigenheimers 3,50 a 3,80Friescbe Red Stars en Borgers (3,50 a 4,— Flakkeescbe 3,25 a 3,50 Poters 2,50 a 3,— per mud. Men klaagt over ziekte in het gewas. Boterprijzen in vaten 66,a 68, Stukken van l/t kilo 85 a 90 cents. Zoetemelkscbe Kaas. Prima 571/2 a 62,40 per 50 kilo. Leidsche Kaas le 51,a 54,—2e 47,a 50, Nagelkaas 36,a 47,—, per 50 kilo. Vlas. Kleine aanvoer. Eieren. Regeerings 8,a /"8,40; V. P. N. 102 Amersfoort 10,25 per 100 stuks. Oliezaden. Door de Trust is weder aan de olieslagers een partij La Plata Lijnzaad verdeeld ad 5,30 a In Amerika is de stemming beter. Inl. Koolzaad 37,a 39,per 100 kilo. Karwijzaad 34,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Java-Koffie 120Santos-Trust 45 cents per Ys kilo. Beetwortel-Suiker Oct./Dec. 25s/8. Beupsnoteering. Te Amsterdam had in bet laatst der vorige week de Amerikaansche afd. weinig belangstelling. Binnenl. scheepvaart vast voor Holland-Amerika Staatsfondsen stil. Prolongatie U/j °/05 °/0 Holl. Staats fondsen 103 Ned.-lndie 100 Oosten- rijk 4 Kroonrink 41 Portugal 3 45 Rusland 4 °/0 Goud 6e Emissie 66 Russ. Sporen 4 °/0 52 54 Amerik. Steels 1047/g Holl.-Amerikalijn 425Kon. Holl.-Loyd 205Kon. Nederl. stoomb. 2461/2 Holl. petroleum 1831/*Kon. Ned. Engelsche petroleum 518; Recepissen 514; Rumeen- sche petrol. 93. Wisselkoers zie Fin. Overzicht, Weenen 28,97>/s. Axel, 16 Sept.- 1916. Veilingseieren ffEierveiling Axel" 9,75 per 100 stuks. Aanvoer 2300 stuks. Hulst, 18 Sept. 1916. Veilingseieren V. P. N. 9.95 per 100 stuks. Aanvoer 6500 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 15 tot en met 17 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 65 binnenvaartuigen op- en 54 afgeschut, langs de Midden- sluizen 27 op- en 17 afgeschut en langs de Westsluizen 20 op- en 6 afgeschut. JPositie der Stoomsehepen, I I i TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 15 Sept. Pieter Goossen, oud 26 j., jm.en Catharina Cornelia Smallegang, oud 24 j.,jd. Govert Jacobus Kamerik, oud 27 j., jm. en Cornelia Maria van Maelsaeke, oud 26 j., jd. Alouisius Fran- ciscus Stofferis, oud 23 j., jm. en Helena Huiissen, oud 22 j., jd. Huwelijks-voitrekkingen. 14 Sept. Petrus de Solenter, eud 27 j., jm. en Paulina Maria Pieters, oud 22 j., jd. Ferdinand Franciscus Alleda, oud 29 j., jm. en Apollonia van der Vliet, oud 22 j., jd. Jan Meeusen, oud 22 j., jm. en Janna Dekker, oud 20 j., jd. Geboorten. 10 Sept. Rene, z. van Marie Laureijs. Louisa Stephanie, d. van Johannes Mariuus van der Velden en van Lucia Rosalia Johanna Pieters. 12 Sept. Jan Wiliem, z. van Guiliaam Pladdet en van Maria Francina Kielman. 16 Sept. Francois Florirnond, z. van Albertus Franciscus florirnond van Meir en Jozina Oppeneer. Ovorlijden. 14 Sept. Adriana Wiskerke, oud 44 j., echtg. van Chrisstoffel Meu'lbroek. 15 Sept. Dirk van Doezelaar, oud 8 j., z. van Jan nn van Sara de Bree. 16 Sept. Elisabeth Lamaitre, oud 81 j., wed. van Jacobus Cornelis Harte. 27 De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat Openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op Uoiiclerdner den 2W p BUS, des voor— middags ten 10 ure. Ter Neuzen, den 18 Sept. 1916. De Burgemeester "voornoemd, J. HUIZINGA. Middenprijs per 100 KG. Tarwe a/—, Kogge a Wintergerst a Zomergerst a Haver/ a/—,—, Erwten 37,— a /38,—Witleboonen a Bruine boonen a J Duiveuboonen a Paardenboonen a Boekweit a Lijnzaad 35,a 40,Aardappels 5,— a 6,— Koolzaad per zak van 106 liters 37,a 38, Boter per kilo 1,55. Eieren per 26 stuks 2,25. Ter weekmarkt waren aangevoerd 11 stuks rund- vee, 20 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 6 stuks rundvee, 12 varkens. s.s. ELISABETH vertrok 6 dezer van Rotterdam naar Montevideo voor orders, s.s. HELENA van Rotterdam naar New York, V passeerde 13 dezer Lizard, s.s. MAGDALENA vertrok 23 dezer van Rosario naar Rotterdam. s.s. CORNELIS van La Plata naar Rotterdam, pas seerde 13 dezer Las Palmas.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3