II De krijgsbednjven. LandbouwbBrichten. 6EMEN8DE BERICHTEN. ®L De bewapening is enorm verbeterd, en zoo ook de betrouwbaarheid van de vliegtuigen. Geen twijfel, zei een officier, of Engel- land's luchtvloot zal de eerste in de wereld worden evenals de Engelsche vloot de eerste is. HET GRIEKSCHE GARNIZOEN VAN KAWALLA. Omtrent het Grieksche garnizoen van Kawalla dat door de Duitschers is ge'inter- neerd komen thans uit Athene berichten, die inderdaad afwijken met het bericht uit Duitsche bron. De Atheensche bladen melden het volgende over de bezetting van Kawalla en de gevangenneming van een deel van het garnizoen door de Bulgaren en Duitschers 1.1. Zondag. Duitsche en Bulgaarsche officieren eischten de overgave van de stad en den aftocht van de Griek sche troepen binnen 24 uur. v De autoriteiten en de afgevaardigden'van Kawalla overlegden en besloten de Griek sche legermacht over te breDgen naar Tha- sos, maar generaal Chatsopoulos verzette zich tegen dit plan en stelde voor het Grieksche leger over te geven aan de Bul garen kolonel Christodoulos weigerde echter hiertoe over te gaan gevolgd door 2000 man vioeg bp den Franschen admi- raal te Thasos om schepen te zenden voor het vervoer van zijn troepen. Niettegen- staande alle pogingen van generaal Chatso- poulus vertrokken 1500 officieren en man- schappen onder commando van kolonel Christodoulus, met andere vluchtelingen. Kolonel Christodoulus is inmiddels met zjjn manschappen te Athene aangekomen. frDit telegram bevestigt," schrijft het Hbl. tfWat wij zeiden over deonwaarschijn- lijkheden in het Duitsche regeeringstelegram. Immers hieruit bigkt, dat de reden van den ./aftocht" van de Grieksche troepen aller- minst was, dat zij //geen onderdak en ver- pleging" hadden en onder honger en ziekte leden. Indien de troepen, zooals het Duitsche telegram zegt, //regeerings- en konings- gezind" waren, zouden zij hun regeering en koning zijn gaan helpen beschermen tegen //den druk der geallieerden", in stede van in Duitschland bescherming tegen den druk der geallieerden te zoeken. Dat zij dit niet gedaan hebben, zou kun- nen aantoonen hetzij dat zij niet konings- en regeeringsgezind waren, hetzij dat het ver voer van een geheel armeecorps voor Grie- kenland zonder toestemming van de Duitsch- Bulgaarsche troepen onmogelijk was, hetzij. Ja, hetzij, dat de overgave van het Griek sche leger een transactie was van de Griek sche regeering zelve, dat die overgave door de centrale mogendheden bedongen is in aansluiting met de reeds vroeger gedane belofte, dat de steden Seres, Drama en Kavalla na den oorlog aan Griekenland zou den wordep teruggegeven. En wie de Griek sche politiek gevolgd heeft, acht dit mis- schien wel het meest waarschijnlijk gebruik, dat Griekenland van een legercorps zal maken. EEN DESKUNDIGE BESCHOUWING. Reuter seint een uitvoerig overzicht van een artikel van John Buchan over //The work on the Britisch front". Dit den aard der zaak vertelt de heer Buchan weinig nieuws, maar we ontleenen enkele opmer- kingen aan het overzicht van zjjn artikel. Zoo vertelt hp, dat sedert het begin van den slag aan de Somme de strijdkrachten die tegenover de Britten 3taan, iets sterker zjjn dan die welke tegenover de Franschen staan en dat feit gevoegd bjj het moejllijker terrein aan het Britsche front verklaart waarom de vooruitgang de Britten iets langzamer gaat dan die der Franschen. Een andere opmerking van Buchan is, dat het voornaamste feit van de opmarsch der geallieerden niet zoozeer is het ver- overde terrein, maar de bestendige mee- doogenlooze pressie op de vijandeljjke troe pen uitgeoefend. Buchan wijst verder op de langzaamheid en de vruchteloosheid van de Duitsche tegen- aanvallen. Er is vaak gezegd, dat door een voldoend hevige beschieting elke partij de eerste li'nie van zijn tegenstander kan nemen, maar de moeilijkheid is om deze te behou- den. De vernielde verdedigingswerken weer in orde te brengen en op tegenstand in te richten als de vijand maar vlug genoeg is met zijn tegenaanval. Maar de Duitsche tegenaanvallen kwamen steeds te laat en als ze kwamen, werden ze met zeer zware verliezen afgeslagen. De aanvallen der geallieerden waren zoo hevig, dat de vijand niet in staat scheen zich tijdig te herstellen om kans te hebben het ver- loren terrein te herwinnen. //De langzaam heid in het reageeren op aanvallen is een zeker bewijs van zwakheid en gebrek aan moreel van een leger," merkt Buchan op. Wat het Macedonische front betreft meent Buchan, dat de strijd hier nog in het begin is en een algemeen overzicht nog onmogelijk. ENGELSCHE OORLOGSAUTO'S. De #Times", den hernieuwden aanval aan de Somme besprekend, zegt dat de ge- vechten merkwaardig zijn, zoowel door het behaalde succes als door de eigenaardige werktuigen, die er bij gebruikt werden Het blad spreekt van geblindeerde auto's, •die krachtige aanvallen deden op de, Duit sche troepen dat zijn zeer merkwaardige toestellen, waarvan de samenstelling nog geheim wordt gehouden, want het is duide- lijk, dat geen motor op gewone wielen in staat is de moeilijkheden van de wegem looze wildernis van het front te overkomen Doch het moet voir de Duitschers inde door artillerievuur vernielde loopgraven een angstig gevecht geweest zijn, toen zij bij het aanbreken van den dag bovenaard- sche stalen monsters zagen aankomen, die vuur spuwden en krachtig, zonder ophouden, over de prikkeldraadversperringen en de granaatkuilen heen, hunne linies naderden. De aeroplanes vlogen tegelijkertijd als valken over de Duitsche linies en wierpen ontelbare bommen daarin. Hieromtrent onlleenen wij de volgende telegrammen aan de N. R. Ct. WESTELIJK GEVECHTSTEKREIN. JyONDEN, 17 Sept. (Reuter). Officieel. Haig rapporteertTen Zuiden van de Ancre zijn wij sinds gisteren tusschen D/g en 3 K.M. vooruitgekomen over een front van 10 K.M. Het aantal gevangenen, heden (Zaterdag) gemaakt, bedraagt 1700, o. w. 51 officieren. Het totaal aantal gevangenen, dat in twee dagen door ons gemaakt is, beloopt over de 4000, o. w. 116 officieren. Blijkens de ingekomen berichten zijn tot dusver 6 kanonnen buit gemaakt of vernield. Ook is een aanzienlijke hoeveelheid oorlogs- tuig vermeesterd. Op 15 September zijn 15 Duitsche vlieg tuigen buit gemaaktvan ouze eigen vlieg tuigen worden er 6 vermist. LONDEN, 17 Sept. (Reuter). Officieel bericht van hedenmiddag Gisteravond hebben wij onze vorderingen bij Courcelette over een front van 1000 yards uitgebreid. Bij Thiepval hebben wij over een front van een mijl vijandeljjke versterkingen ge- nomen, die bekend waren onder den naam //Donau-schans". De vijand liet een hoeveel heid geweren en uitrustingsstukken achter. Wij hebben ook een krachtig verdedigd werk bij de Mouquet-hoeve genomen. Bet aantal gevangenen neemt toe. PARIJS, 17 September. (Havas.) Offi cieel bericht van hedenmiddag Behalve een vrij hevige geschutstrijd aan het Somme-front en in de vakken van Berny en Vermandovillers, is er vannacht aan het heele front geen enkele gebeurtenis van belang gebeurd. Gisteren is een Duitsch vliegtuig bij Braches binnen de Fransche linies neerge- schoten. Een tweede Duitsch vliegtuig, door adjudant Lenoir met een machinegeweer aangevallen, is ten Noorden van Douaumont te pletter gestort. Dit is het 8ste Duitsche vliegtuig, dat Lenoir neerschoot. In den nacht van 15 op 16 dezer hebben twee Fransche vliegtuigen 15 bommen van 120 m.M. op het station Halshein geworpen. In den afgeloopen nacht zijn 230 bommen geworpen op het station en de vliegloodsen te Tergnier, 32 op het station Abbecourt. Dezelfden nacht hebben smaldeelen Fransche vliegtuigen 72 bommen van 120 m.M. ge worpen op de stations Roisel, Epeny, Athies en den spoorweg naar St. Quentin. PARIJS, 17 Sept. (Reuter). Officieel bericht van hedenavond Ten Noorden van de Somme heeft onze artillerie de vjjandeljjke verdedigingswerken naarstig beschoten. Ten Zuiden van de Somme hebben wij van middag om half drie op verscheidene punten aanvallen gedaan en belangrijke voordeelen behaald. De dorpen Vermandovillers en Bjerny, totdusver gedeelteljjk door ons bezet, zijn in een schitterenden stormaanval genomen. In enkele huizen wordt nog tegenstand geboden. A1 het terrein tusschen Verman dovillers en Deniecourt en tusschen Denie- court en Berny, dat door verscheidene stelsels krachtig versterkte loopgraven werd verdedigd, is na een wanhopigq worsteling in onze handen gevallen. De strijd duurt voort rond Deniecourt. Wij hebben een aantal loopgraven ver meesterd tusschen Berny en Harleux. Alle vjjandeljjke tegenaanvallen, vanavond ondernomen, zijn door ons kanonvunr met zware verliezen verstrooid. Er zjjn' reeds 700 ongewonde krijgsgevangenen geteld. BERLIJN, 17 September. (Wolff.) Officieel. Bij het leger van Albert van Wurtemberg en den Noordelijken vleugel van de legergroep van prins Ruprecht van Beieren werd druk doorgevochten. De slag aan de Sbmme duurt nog steeds voort. Ten Nhorden van de rivier zijn alle aanvallen bloedig en voor een deel reeds door afsperringsvuur afgeslagen. Om kleine //nesten" Engelscheb bij Cour celette, Flers en Westelijk van Lesboeuf wordt nog gevochten. Ten Noorden van Ovillers behaalden wij bij den aanval voordeelen. Ten Zuiden van de Somme kwam het niet tot bepaalde aanvallen. De artilierie- strijd werd ook niet afgebroken. PARIJS, 17 Sept. (Havas). De dag was betrekkelijk rustig. Van de verademing is gebruik gemaakt om de vermeesterde stel- lingen in te richten en te versterken. Tegen aanvallen zijn met gemak afgeslagen*. Bij hun tegenoffensief tegen het Fransche front aan de Somme hebben de Duitschers belangrijke strijdkrachten in 'tvuurgebracht. De Franschen sloegen hen niet alleen af, doch ondernamen nieuwe plaatseljjke aan vallen, waarbjj zij terrein wonnen. De bladen weiden uit over de diensten, die by de jongste krijgsverrichtingen door Engelsche pantserauto's en door Engelsche en Fransche vliegtuigen zijn bewezen. Deze laatsten vlogen laag boven den grond,' be- stookten de infanterie en benamen het uit- zicht aan de artillerie. ROEMEENSCII FRONT. BOEKAREST, 17 Sept. (Ag. Roum.) Officieel. Aan het Noordeljjke en Noord- westelijke* front hebben wij onzen opmarsch voortgezet. Na gevechten hebben onze troepen Almas, Cohalm (Koebalom) en Fagaras bezet. Wij maakten 10 offieiereq en 900 soldaten gevangen ook maakten wij oorlogsmaterieel buit. In het Streiu-dal duren de woedende ge vechten voort. De helling van de Bran, die verscheiden malen van de eene hand in de andere overging, is ten slotte in ons bezit gebleven. Wij hebben 76 gevangenen ge maakt. Op het Zuidelijke front duurt het artil- lerieduel langs de Donau voort. Onze batte- rijen hebben bij de uitmonding van de Lorn twee schepen, met munitie geladen, in den grond geboord In de Dobroedzja hebben gevechten plaats met afdeelingen van de vijandeljjke voor- hoede. Vijandeljjke vliegtuigen hebben bommen geworpen op Constantza. Er zijn twee iuwoners gedood en vier gewond. BERLIJN, 17 Sept. (Wolff.) Officieel. In Zevenburgen voeren de Roemenen ver- kenningen uit naar de Kokel-seetie, aan weerskanten van Oderhellen (Szekelyndvar- hdy). BERLIJN, 17 Sept. (Wolff. )OfficieeeI In de Dobroedzja wordt de vervolging van den vijand voortgezet. TER NEUZEN, 18 Sept. 1916. Het weer bericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand boven 765.0 Zuid- Laagste barometerstand 749.6 Skagen. Verwachting tot den avond van 19 Sept. meest matige tot krachtige ZuidwesteGjke tot Noordwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring waarschjjnlijk nog regenbuien, zelfde temperatuur. Gemeenteraad. In de op Donderdag 28 September 1916, des voormiddags 10 uur, alhier te houden vergadering van den gemeente raad, komen de volgende punten in be- handeling 1. 2. 3. 4. 6. 7. 8 9. 10. 11 12 13 14. 15. 16. 17. 18. Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel tot vaststelling eener verordening, betreffende bestrij- ding van drankmisbruik op dagen van demobilisatie. Adres van de vereeniging voor volkshuisvesting, houdende ver- zoek tot onteigening van grond in het belang der volkshuisvesting. Aanvraag van de vereeniging voor volkshuisvesting van een voorschot uit de gemeentekas. Voorstel tot het verleenen van vergunning tot aansluiting op het gemeenteriool. Voorstel tot het verleenen van vergunning voor het hebben van een erker boven gemeentegrond. Voorstel tot wijziging van de be- grooting voor 1916. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan den secretaris en den penningmeester van het Bur- gerlijk Armbestuur, den heer A. P. de Vos. Vaststelling van het le suppletoir kohier van de belasting op het houden van honden. Voorstel tot stichting van een ver- zamelplaats van vuil en faecalien, behoudens vergunning van gede- puteerde staten van Zeeland over- eenkomstig de Hinderwet. Ontheffing belastingen. Beschikbaarstelling van een cre- diet ter uitvoering van de Distri- butiewet. Reclames schoolgelden. Vaststelling schoolgeldkohieren. Vaststelling le, suppletoir kohier hoofdelijken omslag voor 1916. Goedkeuring plan van sfratenaan- leg. Bestendiging van de verordening op de heffing van schoolgelden M. O. Verplaatst. Met ingang van 1 October a.s. is Ver plaatst van Wemeldinge naar het tele- graafkantoor te Amsterdam, de adjhnct- commies bij den post- en telegraafdienst C. de Korte, thans tijdelijk alhier. Vliegtuigen. Gisteren is er blijkbaar weer een ac- tie gaande gewest van, vliegtuigen der geallieerden, tegen plaatsen in Belgie. Tegen omstreeks half 3 ure hoorde men het sterke motor-geronk, dat we hier reeds zoo goed beginnen te kennen en overal zag men groepjes menschen naar buiten komen, de rqimte daar boven na- speurende. A1 spoedig kreeg men de mo- toren, die het geluid voortbrachten, in 't oog. Op eene zeer groote hoogte, zoo- dat het kleine stippen geleken, zweefden 2 vliegtuigen, in westelijke richting over onze stad. Deze kwamen zeer vermoede- lijk reeds van hun vernieling aanbren- genden tocht terug. Van anderen hoor- den wij, dat ook nog een groep van 5 vliegtuigen bij een is waargenomen, eveneens koersende naar het westen. Lek geworden. Zaterdag middag is bij het binnenko- men der oude haven op den westhaven- dam omhoog geloopen de Belgische spits „Celina", thuis behoorende te Antwer- pen, van kapt. Het vaartuig is geladen met levens- middelen, voor het Relief Comite. A1 spoedig werd het schip door eene sleep- boot vlot getrokken, doch toen bleek, dat het lek geworden was en in het,vooron der het water met zoo'n kracht binnen- drong, dat het schip met den kop bijna geheel onder water dook. Een der ijzeren platen was door een steen van den ha vendam geheel naar binnen gedrukt en gebarsten. IJlings is men met een aan tal pompen begonnen het water uit te pompen, terwijl, om het binnendringen van het water tegen te gaan, een zeil voor de bres werd getrokken. Zoo geluk- te het het vooronder leeg te krijgen en rees het schip weer. Tijdens het opschutten was het zeil ver- schoven en kwam er weer veel water binnen. Het schip is naar de vluchtha- ven gesleept, waar nu orders A'orden ge- wacht. Waarschijnlijk zal de lading moe- ten overgeslagen worden. Verbod tot fotografeeren enz. De commandant der stelling van de Monden der Maas en der Schelde (com mando Zeeland) heeft 'n verordening uit- gevaardigd, waarbij die van den territo- rialen bevelhebber inZeeland van 7 April 1915, houdende verbod van het buitens- huis maken van schetsen, teekeningen, opnemingen en foto's wordt gewijzigd en aangevuld. Bij deze nieuwe verorde ning wordt het verboden in de Provincie Zeeland te schetsen,teekenen, schiideren, fotografeeren of opnemingen te maken. Dit verbod is niet van toepassing op hen, die in een besloten ruimte schetsen, tee keningen, schilderstukken, foto's of op nemingen maken van die ruimte of van voorwerpen of personen zich in die ruim te of wel voorzien zijn van een vergun- ningsbewijs van den stellingscomman- dant. Verder is het verboden op den open- baren weg of op eenige voor het publiek toegankelijke plaats, alsrriede buiten openbare wegen en voetpaden, in het veld of op het water een fototoestel on der welke benaming ook, bij zich te heb ben. Dit verbod is ook niet van toepas sing op hen, die voorzien zijn van een daartoe strekkend vergunningsbewijs van een stellingscommandant. Ten slot te wordt ook het maken van panorama's verboden. Besmettelijke ziekten. Van 612 September zijn ter kennis van den cOntralen gezondheidsraad ge- komen: 1 geval van typhus te Kruinin- gen, 1 geval van roodvonk te Souburg, 2 gevallen van diphteritis te Groede en een dito geval te Ovezande. Mosselen naar Belgie per schip. PHILIPPINE. Nadat dit eenige weken geheel verboden was, is thans door het Duitsche consulaat te Vlissin- gen aan enkele onzer schippers vergun ning verleend om met hun vaartuig mos selen naar Belgie te vervoeren, Gent ech ter buitengesloten. Aan meerderen, die deze vergunning eveneens gevraagd had den, is ze geweigerd. Van spionnage verdacht. De vorige week Vrij dag kreeg men een kwaad vermoeden tegen een zekere Van H., een Belgisch vluchteling, die, blijkens een bij hem bevonden pas, in October 1915 te Esschen over de grens gekomen is. Hij had zich nu bij Bou- chaute op het door de Duitschers bezette gebied begeven en keerde op Neder- landsch gebied terug. Van af deze zijde der grens was waargenomen, dat Van H. eerst een bezoek had gebracht bij den commandeerenden Duitschen officier en dat daarna het hek in de versperring vor hem werd geopend en de Duitschers !hem op Nederlandsch gebied lieten. De burgemeester vond in een en ander aan- leiding hem aan te houden en aan de mi- litaire autoriteiten over te leveren. Bij fouilleering werd de verdachte in het be zit gevonden van een zeer groot bedrag in Duitsch bankpapier. Hij werd des nachts te Philippine in een hotel onder bewaking gehouden en Zaterdag naar Middelburg overgebracht. ZAAMSLAG. Naar men uit vertrouwbare bron ver- neemt, zal de heer C. Missu, onderwijzer aan de christelijke school in den Ter Neuzenschen weg, eerstdaags zijn be- trekking aan die school vaarwel zeggen om zich voorloopig te vestigen in de ge- meente Leiderdorp bij Leiden, ten einde zijne studie voort te zetten. De heer Missu is reeds ip 't bezit van de akten Fransch, Duitsch en Engelsch. AXEL. Bij de brug op den weg naar Zuid- dorpe, waar een paar schildwachten staan, viel Vrijdagnamiddag uit de klee- ren van een corpulente fietsende dame een pak Sunlightzeep, wat door de sol daten werd gezien, die haar natuurlijk staande hielden, en onder toeloop van veel volk naar den commandant leidden. Vandaar werd ze naar Overslag ge bracht, om daar weder door een juf- frouw-beambte te worden gevisiteerd. De betrapte smokkelaarster, voor- naam gekleed, bleek een gefortuneerde Belgische vluchtelinge te zijn, verblij- vende te Zuiddorpe. SAS VAN GENT. Uit Selzaete zijn Donderdag en Vrij- dag 70 gezinnen, meestal bestaande uit vrouwen en kinderen, over de grens ge komen. Het zijn alle arbeidersgezinnen, wier hoofd en kostwinner hier ter plaatse werkzaam is in de fabrieken. Eenige maanden geleden hebben zij tot de Duit sche overheid het verzoek gericht zich naar Nederland te mogen begeven. Dit verzoek is nu toegestaan. Vele families Vinden een onderkomen in de ledigstaande fabrieksgebouwen van de Kunstmeststoffenfabriek. Andere heb ben houten gebouwtjes betrokken, waar van de directeur der Glasfabriek 40 ter beschikking van de uitgewekenen ge- steld heeft. Er zullen nog meer gezinnen in de ge- legenheid gesteld worden over te komen, mits zich onder de leden geen jongelin- gen bevinden, die den leeftijd van 17 jaar of daarboven bereikt hebben. Tot dusverre is de bevolking van Sas van Gent met een vierhonderdtal per sonen vermeerderd. OVERSLAG. Buitengewone drukte heerschte Zater dag en Zondag op het Belgisch gedeelte van den wijk de Berlegebuurt (Zand- weg), in de onmiddellijke nabijheid van het dorp gelegen. De bewoners van dat gehucht, dat door den electrischen draad van Belgie afgesloten is, hadden Zater- dagmorgen van de Duitsche autoriteiten aanzegging gekregen, dat hunne wonin- gen voor Maandag moesten ontruimd zijn. Een tientql gezinnen, waaronder er zijn met veel kleine kinderen, werden zoo opeens van hun dak beroofd. Enkelen hebben hun intrek genomen in leeg- staande woningen in het Belgisch dorp een enkele vond een onderkomen op Hol- landsch grondgebied, maar een vijftal gezinshoofden hebben met de hulp van buren hun stalletje overgedragen op Ne derlandsch gebied en zullen dat tot tijde lijke woning inrichten. Zoo'n vijftal stal- len staan op een akker bij een. 't Is te hopen, dat de menschen, in die primi- tieve woningen den winter niet behoeven door te brengen. De getroffen harde maatregel der Duitschers schijnt in ver- band te staan met hun voornemen om de electrische draadversperring te ver- plaatsen tot tegen de grens. K IJ K UI T. De lanbouwer W., alhier, die een groot ajuinveld heeft liggen in den Stoppel- dijkpolder, kwam tot de minder aange- name ontdekking, dat onbekende lang- vingers zich een deel van het beste ge- was hebben toegeeigend. CLINGE. Aan den „Tromp" onder deze gemeen- te, waar een groote Duitsche wachtpost is, zijn de soldaten naar het front ge- zondenin plaats van deze 15 a 20 man, zijn er een dertigtal teruggekomen, meest mannen tusschen. 40 en 50 jaar. Het is gebleken, dat deze lieden gaar- ne levensmiddelen tegen flinke betaling willen hebben, en opgewekt zien ze er niet uit. Vrij dag en Zaterdag hebben weer en kele gezinnen uit Stekene, Moferbeke en aangrenzende plaatsen hunne woon- plaats mogen verlaten en zijn langs hier den draad gepasseerd; zij mogen nu in Belgie niet meer terugkeeren, maar zu'n wat blij, dat ze in het gastvrije Holland zijn. Als men hun vraagt, wat er nog te krijgen is in hunne dorpen, geven zij een lange lijst van onmisbare of toch noodzakelijke dingen, die niet te krij gen zijn, en eindigen gewoonlijk met te zeggen, dat ze op slecht brood en weinig aardappelen moeten leven, maar kunnen. niet genoeg prijzen, dat ze ook wat goed brood kregen, van uit Holland ingevoerd. Onder Clinge, St. Jansteen en Koe- wacht zijn weer verscheidene planken huisjes bijgebouwd, waar deze vluchte lingen onderdak vinden. De woninkjes zijn circa 4 M. lang en 3 M. breed, dus zeer bekrompen, maar toch worden ze door de tobbers zeer verkozen boven Inwoning in een huis bij andere gezinnen, want nu zitten ze ten minste toch vrij en op zich zelf. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van J8 September 1916 de volgende vonnissen uitgesproken J. J. V., oud 57 j., ambtenaar van den Burg. Sfand te Sluis, en A. P. d. V., oud 47 j., ambtenaar van den Burg. Stand te Ter Neuzen, zijn beiden wegens het niet teekenen van een akte van den Burgerlijken Stand, ieder veroordeeld tot 0,50 boete of 1 dag hecht. Te Rotterdam is van wege den Prov. Bond, van Rundvee-fokvereenigingen in Z. Holl. een Fokvee-dag gehouden. Er waren niet minder dan 365 runderen inge- schreven, van welke er 850 waren opge- komen. Het was een mooie tentoonstelling van alleen zwartbont Hollandsch Vee, inge- schreven in het Ned. Rundvee Stamboek of in het register van den Bond. Het pro- gramma was verdeeld in 18 klassen. Voor elke klas waren drie geldprijzen beschik- baar gesteld terwijl voor de klassen melk- gevende koeien 34 jaar, drachtige vaar- zen, kuisch-kalveren, hokkelingen en koe met minstens drie afstammelingen nog gou- den en zilveren medailles waren uitgeloofd. De Tentoonstelling had een druk bezoek. Sell raa 1 predikanls-traktement. vN. H. pred., in een in het verkeer cp- genomen gemeente wonende, vraagt tot ver- meerdering van inkomsten. in dezen duren tijd, hem passend werk." Aldus een advertentie in de //Ned." r

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2