Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen's Oostelijk deel. TEE NEUZEN. Te AXEL. HULST. ZAAMSLAG. TERTTG naar TEE NEUZEN. is uit het ontvangen bericht niet op te makenevenmin welke gevolgen dit af- treden hebben zat. Of nu "Venizeios met de vorming van een kabinet zal worden belast De //Daily Telegraph" had voor eenige dagen een bericht, dat Venizeios een samen- komst met Za'imis weigerde, omdat naar zjjn meening de resultaten van de besprekiu- gen tusschen den koning en de gezanten onvoldoende was. Za'imis vroeg toen aan Venizeios geduld te hebben, wjjl er grond bestond voor de hoop, dat de koning zou kunnen worden gebyacht tot de aanneming van het liberate program. Of dit oogenblik nu gekomen is Wie zal het zeggen Onder alle verwarringen, die dezeoorlog deed ontstaan, is de toestaud in Grieken- land zeker wel bet verwardst. Hoe het in de Roemeensche Dobroedsja gaat, is uit de jongste berichten nog niet duideljjk geworden. Van den val van Silistria is niets meer vernomen, sedert de laconische mededeeling in het Duitsche legerbericht//Silistria ge- vallen". Berichten uit Duitsche bron zeggen, dat in Boecharest groote c5pwinding heerscht; het hoofdkwartier werd snel overgeplaatst naar Plojeschti-Sinaia, en de archieven van den generalen staf en van het departement van oorlog daarheen gebracht. Het depar tement van marine vertrok in allerjjl naar Oonstanza. .En de overige departementen, benevens de Nationals Bank werden naar Jassy overgebracht. De gezanten der mo- gendheden te Boecharest zijn, met den Minister Bratianu, naar het hoofdkwartier te Sinaia vertrckken. De vrees voor een tocht naar Boecharest schjjnt zoo groot te zijn, dat tal van be woners de hoofdstad verlieten en naar Jassy en het gebergte trokken. Uit het Bulgaarsche bericht bigkt, dat tusschen Toetrakan en Silistria een gevecht geleverd werd, bjj het dorp Sansarlar, tusschen Bulgaarsche troepen en een divisie uit Silistria, die te hulp was gesneld om Toetrakan te helpen. Deze divisie werd teruggeslagen met achterlating van gevan- genen en drie snelvuurbatterijen, benevens paarden en oorlogsmateriaal in Handen der Bulgaren, die den tocht naar Silistria voort- zetten Welke troepen in Silistria waren, en hoe het daarmede gegaan is, werd tot nog toe niet in de Duitsch-Bulgaarsche berichten gemeld. Nog minder duidelijk is hqt gebeurde bjj Bazardjik (Dobritsj). Het Roemeensche bericht meldde, dat de Bulgaren .uit Bazardjik verdreven waren, duch niet dat die plaats door de Russisch-Roemeenscne troepen be- zet is geworden. Dit zou op 7 September moeten zjjn geweest, want het wordt mede- gedeeld in het Roemeensche bericht van 8 September. Het Bulgaarsche bericht van 9 September echter meldde //Op 5, 6 en 7 September ontwikkejden zich de streek van Dobritsj, deze eindigden in den namiddag van 7 September met een volslagen nederlaag van den vjjand, die het slagveld verliet, door ODze troepen achter- volgd. Uit de rest van het legerbericht bljjkt dat aan dit gevecht deelnamen Rus- sische, Servische en Roemeensche troepen. Wat er nu na dien slag, waarin de Rus- sisch-Servische en Roemeensche divisies de nederlaag leden, is gebeurd, tot de verdvjj- ving der Bulgaren uit Bazardjik, is onbe- kend. De //Franf. Ztg." zegt, dat de ge- heele ontwikkeling der operaties tot 7 Sep tember er op wjjst dat de mededeeling in het Roemeensche bericht van 8 Sept. onwaar is. Er is in elk geval wel een zonderiinge tegenspraak tusschen de beide mededeeiingen die nog nader moet worden opgehelderd. Sedert wordt er van dit gedeeite van het oorlogstooneel geen nieuws gemeld. In den Balkan zijn de troepen van gene- raal Sarrail de Stroema overgetrokken ter hoogte van Orljak, en na den krachtigen tegenstand- der Bulgaren te hebben over- wonnen werden deze uit Verschillende dorpen verdreven, zoodat de opmarsch over de Vechori. kon worden voortgezet. Aan het oostelijk front is de toestand weinig gewijzigd. Van het Russische front worden slechts geveehten gemeld, om aan den Stochod en deZlota Lipa door te bre- ken, die echter door Von Bothmer werden afgeslagen. Aan het Roemeensche front wordt de Oostem jjksche terugtocht kalm voortgezet, tot achter de Marros. Waar de Roemeensche legers te veel opdringen wordt gevochten, maar het resultaat is, dat de opmarsch der Roemeniers in Zevenburgen voortgaat. En aan het westeijjk front, dat nu evenals het oosreljjk, van Duitsche zijde in legergroepen is ingedeeid, waarover prins Albreeht van Wurtenberg, kroonprins Rup- precht van Beieren en de Duitsche kroon prins het bevel voeren wordt aan de Somme de strijd met groote hevigheid ge- voerd, vooral bij Bozieres en Ginchy, waar gedeelten der Duitsche steiling in Engelsche handen bleven. Maar belangrijke verande- ringen worden ook van daar niet gemeld. EENIGE VRAGEN. Waar blijven de Portugeezen? vraagt Herve naar aanleiding van den val van Toetrakan in de „Victoire" is het kleine Italiaansche korps alles wat Itaiie kan mis- isen? laten de Engelschen nog steeds hun troepen ongebruikt in Egypte? en waarom, ontwikkelen de Russen geen kracht, welke die der Duitschers evenaart? Het Balkan- front, gaat hij voort, is thans ongetwijfeld het voornaamste front. Een overwinning, daar behaald, zou de bondgenooten gewel- dig versterben, daar Rusland dan zijn ver- binding met de Middellandische Zee zou krij- gen en zijn graan inwisselen tegen kanon- nen en muni tie. Zien de bonldgenooten. geen kans om van Roemienie's meedjoen parhj te trekken en Bulgarije binnen enkele weken of maarudjen te verplettenen, dan zou dat TER NEUZEN, 13 Sept. 1916. groote teleurstelling baren. 't Was op een dag na juist 9 jaren ge- leden, dat Hare1 Majesteit de Koningin alhier Haar officieel bezoek bracht. Velen heugt nog de schitterende ontvangst Haar toen bereid. Zooals wij reeds in ons vorig nummer aanstipten, is met veel genoegen het bericht van Hare komst vernomen. Wel verschilt de toestand van toen veel met die van thans. Toen was er alierwege in ons land, in ons werelddeel vrede en welyaart, thans worden verschillende landen geteisterd door den gruwzamen, alles ver- nielenden oorlog, en al is het ook dat het wijs bestier van Hare Majesteit en Hare raadslieden ons land voor die rampen heeft kunnen vrij waren, ongestoord gaan de ge- beurtenissen niet over ons hoofd been, ook van ons land worden offers gevraagd. Of fers worden gevraagd in persoonljjkediensten van een groot aantal jonge mannen, die nu reeds zoo langen tjjd onder de wapenen zijn, en juistjdie mannen, het leger, gold in de eerste plaats het bezoek van onze Koningin. Toch, we. moeten het herhalen, stelt ook de burgerljjke bevolking Haar bezoek ten onzent op hoogen prjjs. Reeds aanstonds was het te bemerken dat dit geestdrift wekte, en die geestdrift steeg, hoe nader de dag van heden naakte. De vooruit- zichten waren dan ook bjjzonder gunstig, we genoten een najaarsweer, zooals men dat maar wenschen kan en dlles beloofde r den dag van het bezoek. Verschil lende ingezetenen staken reeds gisteren de driekleur uit, meerdere winkels vertoonden versierde etalages, kortom, de stad kreeg eenigermate een feestelijk aanzien. Gisterenavond heerschte op straat eene gezellige drukte, alsof het reeds feest was. Moesten we in ons vorig nummer melden dat enkele pogingen om dezen dag meer luister bij te zetten niet konden doorgaan, o. m. dat het betuigen van hulde door muziek niet kon worden toegelaten, in den laten avond kwam voor de betrokkenen bij den burgemeester de verbljjdende tijding, dat men aau het voornemen gevolg kon geven, en werden nog filings de noodige maatregelen genomen. Het begin van den morgen was niet gunstig. Het weer was druilerig, er viel motregen en wat later op den morgen werden het zelfs druppels. Het spreekwoordeen droeven morgen geeft een blijden dag, kwam onwiljekeurig ook weer in het geheugen, optimisten hoopten dat het beteren zou en ook de weerprofeten constateerden dat, als de wind breed schoot, het wel schikken zou. Ondanks alles zag men alierwege het dundoek uit- steken en weldra stond de stad in feestdos. Nu, of de wind breed geschoten is, weten wij niet, maar wel, dat de optimisten gelijk hadden. Toen hetpatrouillevaartuig//Brinio" dat H. M. met Haar gevolg van Vlissingen naar hier overbracht, met de escorteerende torpedojagers in het gezicht kwam, werd het steeds beter en toen H. M. de haven binnenstoomde kwam werkelijk ook de zon, ditmaal een echte Oranjezon, door de wolken gluren en bescheen daar een lustig tafereel, eene Hare Majesteit verbeidende menigte, gekleed in feestgewaad en versierd met de nationale- en oranjekleuren. Zoodra Hare Majesteit de Koningin op de /brug van de //Brinio" zichtbaar werd, weerklonken van den wal de hoera's die H. M. neigend beantwoordde. Op de aanlegponton bij de westsluis waren ter begroeting aanwezig de garni- zoens-commandant, kapitein Filet, de burge meester, de beer J. Huizinga, en de haven- meester, de heer A. Nolet. Nadat de Brinio was gemeerd presen- teerdea de matrozen het geweer en schreed de Koningin over de loopplank op de pon ton, waar Zjj zich eenige oogenblikken onderhield met de bovengenoemde autori- teiten, waarna Zjj zich, vergezeld van den burgemeester, naar de Haar wachtende auto's begaf. De wacht, opgesteld aan de ponton, pre- senteerde het geweer en onder luid gejubel reed Hare Majesteit af. H. M. was gekleed in een residakleurig mantelcostuum met grijzen regenmantel en bruine toque en voile. In de auto was de Koningin vergezeld van Hare hofdame, barones Sloeth, de Commissaris der Koningin, Mr. Dijck- meester, de Schout bij Nacht, commandant in Zeeland. In de volgende auto's waren gezeten Jhr. Hooft Graafland, adjudant van Hare Majesteit, Jhr. Quarles van Ufford, ordon- nans-officier, majoor Cremer, chef van den marinestaf, een luitenant ter zee, de gar nizoenscommandant, kapitein Filet en de kapitein der marecbaussee, de heer Piekema. Toen de stoet zich in heweging stelde, reed de burgemeester in een auto (uit de garage van den heer P. J. Visser) voorop en onder luid gejubel van de talrjjk aanwezigen werd langzaam gereden door de Sassche poort, de rolbrug over, door de Westkolkstraat, Nieuwstraat, Noord- straat, Kersstraat naar de Markt waar de militairen waren opgesteld benevens de vrij- willige iandstorm. Verder stonden buiten de opengehouden ruimte der Markt tallooze belangstellenden de komst van Hare Majesteit te verbeiden. Toen een ordoDnans per Rets ,op de Markt kwam, begreep men, dat H. M. in aantocht was en eer men't wist draaiden de auto's de Markt op. Het muziekgezelschap //De Vereenigde Werklieden" zette het //Wilhelmus van Nassouwe" in en toen Hare Majesteit vrifendelijk neigende en buigende in autwoord op de weerklinkeude hoera's de auto verliet, kwam het nog maar eerst los, toen roldeu de hoera's in steeds sterker klank over de Markt. Het aanschouwen der eenvoudig in voor- komen zjjnde, vriendelijke Landsvrouwe, die spontaan Haar betoonde aanhankeljjk- heidsbetuigingen der saamgepakte menigte, waaronder in de eerste reien zoovele kinde- ren, die plechtige historische melodie van het //Wilhe'mus", dat alles te saam ver- wekte een machtige ontroering. demand die zeer dicht in de nabijheid van Hare Majesteit was, meende ook bij Haar een teeken van ontroering te hebben bemerkt. Er was echter geen tijd voor bespiegelingen. De Koningin kwam de troepen inspecteeren. Nadat dit in korte oogenblikken was ver- richt, werden de auto's weer bestegen eu onder aanhoudende toejuichingen, steeds vriendeiijk en minzaam door Hare Majesteit beautwoordt, reed de stoet af, opder de uitvoering v&n het marschlied //'t Is plicht dat ied're jongen" dat ook door velen werd meegezougen. Nu werd gereden door De JoDgestraat, laDgs den opril van de Vlooswijkstraat door het Nieuwediep en Dijkstraat, over de rol brug uaar Sluiskil. Kwart over 10 uur arriveerde de Konink- lijke auto te Sluiskil en werd aau de brug even stil gehouden om de daar opgestelde militairen te inspecteeren. Vervolgens ging de weg over de brug naar de Axelsche Sassing. Aan den silo der cokes-ovens waren de l^inderen van de scholen opgesteld en terwijl de auto lang zaam doorreed, brachten de blijde kinderen Haar een warme ovatie, waarvoor Zij vriendeiijk groette. Nu ging het in vlug tempo door naar Axel. Ook daar heerschte, naar we vernamen, groote voldoening, dat Hare Majesteit de Koningin bij Haar bezoek aan Zeeuwsch- Ylaanderen ook een bezoek aan de stad bracht. Alierwege was er vlaggentooi en feestelijk gekleede en gestemde menschen. Ook waren er velen uit de omliggende ge meenten, Koewscht, Zuiddorpe, Overslag enz. aanwezig. Te ongeveer half 11 arriveerde de Koninkljjke stoet, langs de Oude stad in de gemeente en kwam op de Markt, waar H. M. uitstapte. Zij werd daar voor de pui van het raadhuis gecomplimonteerd door den Burgemeester, den heer Den Hol lander. H. M. vroeg met belangstelling naar verschillende bijzonderheden de stad betreffende, en maakte de opmerking, dat het stadhuis wel zeer oud moest zjjn. De I verschillende vragen werden door den bur gemeester beantwoord. Gedurende deze ontvangst waren de leden van den gemeenteraad met echtgenooten ten stadhuize aanwezig. Nadat Hare Majesteit de troepen had ge- inspecteerd, stapte Zij weer in de auto en werd de gemeente langs de aangegeven richting verlaten. Aan den Buthdijk waren opgesteld de kinderen der bewaar- school, die een liedje zongen. Hare Majesteit had daarop blijkbaar Hare bijzondere aan dacht gevestigd, want Zij liet de auto aldaar zeer langzaam rijden. Hetzelfde was ook het geval met de huldebetuiging Hare Majesteit gebracht door de aan den Kinderdijk opgestelde leerlingen der openbare en bij zondere scholen, terwjjl ter plaatse het muziekgezelschap //Concordia" het zijne bijbracht tot huldiging van de Koningin. In het oog vallend waren de aanhoudende en luide huldebetuigingen die bij dit bezoek Hare Majesteit werden gebracht. Alsnu ging het over Drie Schouwen naar Aldaar werd H. M. de Koningin voor het stadhuis ontvangen door den burgemeester, den heer F. van Waesberghe, terwijl er voorts ook eene militaire inspectie plaats had. Na afloop yan dit bezoek reed de stoet langs den Provincialen weg de stad uit, verder over Btoppeldijksche Yeer en Zaam slag Veer, naar Zaamslag, waar van alle huizen de vlag woei. Toen H. M. met'gevolg de kom der ge meente binnenreed, werd aan het Raadhuis gestopt. Daar was aanwezig de burge meester, de heer Job. de Feijter, terwjjl de leden van den gemeenteraad ter weerszijden van den ingang geschaard stonden. De burgemeester begaf zich naar de Koninklijke auto, en begroette Hare Majes teit in ongeveer de volgende bewoordingen. Mevrouvc. Het is ons eene groote blijdschap, Uw Hoog bezoek, in onze gemeente te ont vangen. Wat in geen eeuw gebeurd is, valt ons nu ten deel, onze geliefde Koningin hier in qns midden te zien. Hebt de verzekering, dat Gij hier in eene gemeente zijt, waar de harten warm klop- pen voor onze geliefde Koningin, en ons Vorstelijk Huis. Ik hoop, dat de Heere U moge sparen, tot in lengte van dagen, voor ons volk en vaderland. De Heere schenke U wijsheid en kracht om in deze moeilijke tijden ons land te regeeren. Hare Majesteit antwoordde»lk dank u zeer voor uwe tegenwoordigheid en voor uwe goede wooiden". De burgemeester verzocht Hare Majesteit ook nog, even te willen afstappen eu ten raadhuize den gouden beker te willen be- zichtigen, die door eene Engelsche Koningin in vroeger jaren aan de familie De Feijter is geschonken. De Koningin verklaarde echter zoo aan haar tijd gebouden te zjjn, dat Zrj aan het verzoek niet kon voldoen. Hierop verliet de stoet Zaamslag, waar ook eene zeer groote juichende schare op het Dorpsplein en in de straten waar de stoet doorreed, aanwezig was. Nu ging het Ongeveer 8 minuten voor 12 uur kwamen de auto's uit de richimg van Zaamslag over Driewegen en het Zwaar.je weder de kom der gemeente binnen eu werd heel langzaam gereden door de Axelsche straat waar de kinderen der scholen waren opge steld, die bij het voorbjjrijden luidjuichten en waarvoor de Koningin nog onvermoeid door neigen en buigingen daukte. Nu ging het over de Axelsche brug door de Noordstraat, Nieuwstraat en Westkolk straat weder naar de aanlegplaats in de nieuwe haven. Terwjjl Hare Majesteit uitsteeg en naar het gereedliggend vaartuig begaf steeg uit de overgroote menigte een harteljjk hoera op en speelde het muziekgezelschap het Volkslied. Hare Majesteit werd op de ponton uit- geleide gedaan door dezelfde autoriteitpn die des morgens bjj de aankomst aanwezig waren. Zj] onderhield zich nog eenigen tjjd met den burgemeester eq verklaarde dezen, dat Zjj het een goeden tocht had gevonden, dat de regeling van een en ander uitstekend was geweest en dat Zjj getroffen was, door de Haar bewezen hulde. In het bjjzonder, verklaarde Zjj, was Haar aan- genaam geweest de hulde bewezen door het muziekgezelschap //De Vereenigde Werk lieden" en die der schoolkinderen. Zjj besprak ook nog enkele gemeenteljjke zaken en zeide vernomen te hebben, dat hier in de tegenwoordige tjjdsomstandigheden veel en goed werk was verricht, waarvoor Zjj den burgemeester Hare erkenteljjkheid betuigde, terwjjl Zjj goede wenschen uitte voor de vooruitgang der gemeente. De burgemeester gaf voor zoover noodig inlichtingen, en sprak de hoop uit, dat de bevolking het geluk zal mogen smaken spoedig, doch dan onder gunstiger omstan digheden dan waaronder wg nu leven, Zjjne Koningin weer in haar midden tot mogen zien en dat het dan misschien ook mogeljjk zou zijn een poosje lacger te vertoeven. Toen H. M. zich aan boord van een langs de ponton gemeerde torpedojager begaf, waarop aanstonds de Koninkljjke Standaard werd gehesch.en, brak een aanhoudend ge- juich los, dat aanhield, toen het stoomschip langzaam wegstoomde, onder de touen der muziek. Hare Majesteit bleef steeds tot het laatst toe, de Haar gebrachte hulde beantwoorden. Toen Hare Majesteit de haven was uit- gevaren, keerde de menigte, en die was zeer talrjjk, stadwaarts, voorafgegaan door het muziekgezelschap, dat ten tjjdo van den tocht van den Koninkljjken stoet door Zeeuwsch-Vlaanderen, spelende door de stad was getrokken en daardoor de opgewekie stemming had onderhouden. Alles is in de beste orde afgeloopen. Wjj willen hopen dat onze geeerbiedigde Koningin spoedig weder deze streken zal bezoeken en dat dan de vreeseljjke volke- renstrjjd tot het verleden behoort en de ge- schiedenis zal. verhalen dat Zjj het was, die den Vredespalm ter hand nam. Nadat tegen 1 uur de Koningin per torpedoboot te Vlissingen arriveerde, ge- bruikte Zjj in den trein de lunch en begaf Zjj zich te 2 uur naar een onderzeeboot, waarmede H. M. een tocht oDder water maakte, welke ongeveer een half uur duurde. Deze moedige daad maakte op alien, die er getuigen van waren, een diepen indruk. Alvorens van boord te gaan had de Koningin nog een onderhoud met den sergeant-majoor-torpedomaker Beets, die tengevolge van een ongeluk met een tor pedo eenige maanden geleden het linker- onderbeen verloor. Na Hare terugkomst van den onderzeeer begaf de Koningin zich aan boord van de ./Gelderland" en voer naar de reede om ook andere schepen te bezoeken, en met de z/Hertog Hendrik" keerde Zjj naar Vlissin gen terug. Te 5,50 uur vertrok Hare Majesteit per Koninkljjken trein uit Vlissingen naar Den Haag. AXEL. Hedenavond komen, naar we vernemen, de burgemeester en de leden van den ge meenteraad van Axel met hunne echtge nooten in eene gezellige bjjeenkomst samen, ter viering van het bezoek van H.M. de Koningin. Vanaf de pui van het stad huis, zal de burgemeester de iDgezetenen toespreken, om hun vooral dank te be tuigen, voor de wjjze waarop zjj hem hebben ter zjjde gestaau om H. M. een waardige ontvangst te bereiden. de auto eD steeg op haar rjjpaard. Hier- mede reed H. M. uaar het Molenwater waar de troepen uit Walcheren waren opgesteld en waar duizenden den wapenschouw bjj- woonden. Toen H. M. het terrein in draf op kwam rjjden, werd zjj daverend toegejuicht. Zjj reeds langs de troepen, die vervolgens voor H. M. defileerden. In den Buitentuin werden de auto's weer bestegen en reed H. M. wederom door eeu talrjjke menigte toegejuicht naar het station terug de koninkljjke trein vertrok te 12.05 naar Vlissingen. t Westeiijk Zeeuwsch-VIaanderen. De aankomst van H.M. de Koningin te Breskens werd Dinsdag door zeer velen bjj- gewoond, die bljjk gaven de komst op hoogen prjjs te stellen. H. M. en gevolg bestegen de gereedstaande auto's. Van uit de auto inspecteerde de Koningin de troepen en reed toen onder toejuichingen weg naar de andere plaatsen in Zeeuwsch-VIaanderen Westeljjk deel en ook daar de troepen te inspecteeren en van de aanhankeljjkheid van. dit deel van Nederlaud dat den laatsten tjjd zooveel besproken wordt, de bewjjzen te zien. Te ruim half twee te Breskens aangekomen werd het voormalige Staatsvlaanderen om half zes weder verlaten. Te Vlissingen meerde de Balder gisteren middag tegen zes uur weder aan de ponton en begaf H.M. de Koningin zich direct door de Koninkljjke wachtkamer naar het perron, waar Zjj direct in den trein weder plaats nam, die spoedig daarop naar 'Middel- burg reed. Alhier kwam de koninkljjke trein tegen kwart over zes aani het station en werd op een zjjspoor tusschen het station en de Hooge Brug gereden, waar hjj tot heden- morgen bleef staan, bewaakt door militai ren en rjjkspolitie. Velen gingen nog een kjjkje nemen bjj den trein, maar de hoop dat fl. M. zich nog eens aan de Middel- burgers zou vertoonen werd niet verwezen- ljjkt. UIT VLISSINGEN. Hedenmorgen te 8,27 kwam hier uit Middelburg aau de Koninkljjke trein, waarin H. M. op het stations-emplacement te Middelburg den nacht had doorgebracht. Aan het station waren aanwezig de commandant van Walcheren, de garnizoens- commandant en de burgemeester. Direct begaf H.M. zich met haar gevolg naarde ponton, waar de pantserboot //Brinio" lag, die de Koningin naar Ter Neuzen moest brengen. V Aan boord bevond zicb de zeeloods R. Zorgdrager, die de drie rampen van de mailbooten heeft medegemaakt en wien H. M. gaarne wilde spreken. De Koningin begaf zich aan boord en onder hef gejoel der schepelingen der andere oorlogsvaartuigen stevende de Brinio de haven uit en koerste naar Ter Neuzen. MIDDELBURG. Koninklijk bezoek aan Zeeland. Dinsdag waren velen opgekomen naar Middelburg, ter gelegenheid vau het bezoek van H. M. de Koningin. De Koninkljjke trein arriveerde te 10.42 voor het station, waar H. M. werd opge- wacht door den Commandant in Zeeland, den chef der staf, den Commissaris der Koningin en den Burgemeester van Middel burg. Dadeljjk werden de auto's bestegen en door een deel der stad naar den Buitentuin gereden. Ouderweg werd H. M. door hon- derden toegejuicht. In den Buitentuin verliet H. M. de Ko ningin, die in khaki amazone costuum was, Het weerbericht van het meteorolo- gisch inatituut te De Biicjt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand beneden .765.0 Zuid-Duitschland. Laagste barometerstand 732.5 Hernosand. Verwachting tot den avond van 14 Sept. Matige, tjjdeljjk krachtige Westeljjke tot Zuidwesteljjke wind, zwaar bewolkt met tjjdeljjke opklaring, waarschjjnljjk enkele regenbuien, zelfde temperatuur. Provincial® Staten. Door de Gedeputeerde Staten van Zeeland is de opening van de tweede zitting der Staten van Zeeland in 1916 vastgesteld op Dinsdag 28 November a.s. der namiddags te 7!/2 uur Lichling 1909. Bijzondere omslanJiglieden uitgeslolen, zullen icledienstplichtigen ider miliLielichting 1909 op 20 Nov. a.s. van het veldleger war den- overgeplaatst bij de landweer. (Avp.) SLUISKIL. Dezer dagen vierde de Z.Eerw. pater Hieronymus, vicaris alhier, zjjn 25-jarig priesterfeest. Daar hjj ook de directeur van het patronaat hier is, wachtte hem Zondag 1.1. een verrassing in bet patronaats- gebouw. Toen de eerw. pater het gebouw binnenkwam werd hjj verwelkomt met een lang zal hjj leven Onder leiding van den Z.Eerw. pater Prosper werden hem door de jongens van het patronaat twee feestliederen toegezongen. Daarop sprak die heer N. J. Jmandt als tolk der leden van het patronaat, den Z.Eerw. jubilaris een korte doch treffende gelukwensch toe, terwjjl door een der leden van het patronaat hem een stoffeljjke bljjk van hulde en erkente ljjkheid der jongens van het patronaat werd overhandigd. Alle jongens van het patronaat ontvingen daarop een kleine versnapering, terwjjl hun door den Z.Eerw. pater-vicaris een feestje op Zondag a.s. werd beloofd, waarop met verschillende volksspelen prjjzen te behalen zjjn. Alhier is opgericht een geitenvereeni- ging tellende ongeveer 40 leden. (Zel.) R ECHTSZAKEN. Arrondis8ement8-Rechtl). Middelburg. Door de civiele Kamer der Rechtbank werden Maandag behandeld de navolgende zaken J. J. V., secretaris en ambtenaar van den Burg. Stand te Sluis werd ten laste gele gd dat bjj op 27 December 1915 te Sluis een overljjdensakte niet heeft ge- teekend, zoodat deze akte ongeteekend Was in het dubbelregister toen dit ter griffie der rechtbank werd gedepoDeerd. Eisch (bjj verstek) f 1 boete of 1 dag hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2