Algemeen Nieuws- en. Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6427. Zaterdag 9 September 1916. 56e Jaargang. IIHBBLJJE 6!SHAFT De Oorlog. De krijgsbedrijven ygPILLBTOK, bjid'S] BIWNENLAN 0. Voorzitter Eerste Kamer. By Kon. besluifc van 5 dezer is beuoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, gedurende de zitting, die zal aanvangen op den derden Din^dag in September, J. J. C. baron van Voorst tot Voorst, lid van die Kamer. O or I o^swins I be las U n;<. Naar het U. D. ve'rneemt, zai de oorlogs- winstbelasting vermoedelijk 400 millioen gulden opbrengen, De vasfgehouden graanschepeh. Yolgens de N. Ot. begroot de Neder- lacdsche Reeders vereeniging de schade door iet vasthouden der graansehepen in Enge- iand geleden, op een half millioen. De Keedersvereeniging heeft aan de regeering een vergoeding tot dat bedrag verzocht. De Sluwadeonswet. Binnen een zeer korten tijd is de ver- schijning te verwachten van de besluiten betreflende de inwerkingtreding en uitvoe- ring van de Stuwadoorswet van 16 October 1914. NeulraliteUsverklaringen. De Nederlandsche gezant te Berlijn heeft naar van daar geseind wordt in opdracht van zijn regeering opnieuw een verklaring afgelegd, waarbjj genoemde regeering nog- maals de strikste neutraleit tegenover de oqrlogvoerende landen waarborgt. De Zwitschersche gezant te Berlijn heeft even- eens in opdracht van zijn regeering een neutraliteitsverklaring afgelegd. De in beslag genomen aardappelen. In een der bovenzalen van cafe Ricbe te 's Gravenhage werd Donderdagnamiddag een vergadering gehouden van den'Ned. Bond van Handelaren in aardappelen, ter bespreking van de prijzen, welke van rijks- en gemeentewege betaald zullen worden voor de in begin Juni in beslag genomen aardappelen, welke voor de raeeste hande laren een verlies beteekenen van 50 tot 60 pCt. De voorzitter zei, volgens de Tel., dat In Amsterdam de inbeslagneming ge- sclniedde door den directeur van het Markt- wezen, met een paar politieagenten, soms zonder dat eenig bewjjs werd afgegeven. Versehillende leden deden mededeelingen omtrent inbeslagnemingen tegen een prjjs ver beneden de waarde en beneden het bedrag, dat zjj er voor haddep betaald. Wat thans aangeboden wordt, kunnen de aardappelhandelaren onmogelijk accep- teeren. De bnrgemeester van Leeuwarderadeel weigerde nitbetaling op een protest-kwitantie. De Voorzitter zette nog uiteen, dat de handelaren tegen steeds hooger prijzen moes- ten verkoopen. Op een gegeven oogenblik liepen de prijzen zoo hoog, dat de regee ring meendo te moeten ingrjjpen. Daar had spr. niets op tegen. Ware de distri bute geschied door de handelaren, dan waren vele misstanden achterwege gebleven. Nu geschiedde de distribute door ambte- naren, die er geen verstand van hebben en nu wil de regeering de handelaren de kosten laten betalen. Daartegen moeten zij zich te weer stellen. Zij zullen tegen het Rjjk en de gemeenten, die in beslag namen, moeten procedeeren. Een der andere sprekers zei nog, dat de prijs der distributie-aardappelec lager was dan dien van veevoeder, zoodat bet gebeurd De commandant had persoonlijk het be- ™i op zich genomen. Een schot uit het kanon op het achterdek toonde den zee roovers, dat er voor hen geen pardon was. De granaat wierp den middelsten mast van de eene jonk omver en scbeurde de takelage en het zeil in flarden. De tweede jonk vendubbelide haar snel- heid; intusschen zag men eenige sloepen, nwt menschen overvuld, van de eerste jonk naar de tweede roeien. Maar reeds dondeir- de ten tweedien male !t geschut en de ka nonneerboot vervolgdie de tweede jonk, tot- dat ook die haar mast had verloren. Onze brave jongens schieten ferm! riep erger uit. Zouden de gele schurken zich werkelijk nog wil ten verdedigen? De commandant schudde het hoofd. geloof ik niet. Maar zie eens, wat is dat? Nu had ook de tweede jonk haar sloe- Waaronder ook de twee sloepen van e Vliegende Leeuwerik", uitgezet. .Met shrapnells geladen! Twaalfhonderd meter. R[cht op de sloepen! Vuur! klonk commando. Duidelijk zag men de vemielende uitwer- "mg van het schot. Het projectiel barstte oven de dichtbemande sloepen in honder- en slukken uit elkaar en viel als een ver- m aanbrengende hagelbui op hen neer. Opnieuw vuren! Duizend meter! Op de eerste sloepen! Wederom donderde het vijftien-cen time ter is, dat men die aardappelen als veevoeder gebruikte. Mr. Van VrieslaDd, de rechtsgeleerde adviseur der vereeniging, meende, dat het goed is, dat het protest der aardappelhan delaren ter kennis kwam van de regeering. Het gaat er nu om in rechte van de regeering te eischen, wat bjj request ge- vraagd, zoo weinig succes had. De eigendom is nog ahjjd un droit in- voilable et sacre en volgens de onteigenings- wet moet niet de onteigende, maar de ge- heele samenleving de schade dragen. De ontnomen eigendom moet integraal en ge- heel ontnomen worden. Dat is gehandhaafd bjj de uitbreiding van de Onfceigeningswet in September 1914. In dit geval is schro- meljjk gezondigd tegen deze wet. Nu wil spr. verzoeningsgezind zijn, tegenover de regeering, maar als zij fouten heeft gemaakt, moet zij daarvoor de verantwoordelijkheid dragen. De schatters mogen nooit be'invloed worden door een der partijen. In het ge val der onteigening van de aardappelen is wel degelijk be'invloed, doordat niet de werkelijke waarde, maar de doorsneeprijs vaD drie voorgaande jaren is aangenomefl. Spr. wees op de loyale houding, door de handelaren steeds tegenover de regeering aangenomen. Hij geeft in overweging, dat de rechtskundige adviseurs der verschillende vereenigingen zich eerst nog eens tot den Minister wenden met een verzoek om schade- vergoeding, alvorens een procedure aan te vangen. Bij een procedure ware met dit geval te beginnen. Wordt die procedure gewonnen, dan zou daarmee gepraejudicieerd worden, ten aanzien van andere gevallen. Dat is een weg, die meer gevolgd wordt by paial- lelle gevallen. Spr. geeft verder in overweging alleen de schadeloosstelling te ontvangen onder protest. In geval van procedure, stelle ieder een dossier op van hetgeen hem overkomen is met alle papieren, die daarop betrekking hebben. De Voorzitter meende, dat het 't beste is, dat de commissie uit de vereeniging, die deze zaak reeds behandelde, verder de noodige besprekingen met de advocaten zal voeren. Een der sprekers wees er nog op, dat het de bond was, die destyds den Minister waarscbuwde, dat de te sterke uitvoer ge- brek aan aardappelen zou veroorzaken en dat het nu de leden zijn die de schade moeten dragen. Een andere spreker verklaarde, dat Mr. Woudenburg Hamstra, Ryksadvocaat te Amsterdam, hem had verklaard, dat voor de inbeslaggenomen aardappelen moest worden vergoed de marktprjjs, pins een behoorlijke winstmarge. Besloten werd, dat de rechtsgeleerde adviseur eerst nog eens zal trachten met den Minister tot een minnelijke scbikking te komen. Gescbiedt dat binnen acht dagen, nadat deze poging zal zijn gedaan, niet, dan zal worden geprocedeerd, Tot leden der commissie die zich verder met deze zaak zal bezig houden, werden benoemd de beeren v. d. Lans, Bbntekoe en v. d. Bok. Na nog eenige besprekingen werd de vergadering gesloten. Een foulieve ranting van de opbrengst der Oorlogswinstbelasting. Naar aanleiding van een bericbt van het //Utr. Dbd.", dat de ophrengst van de Oorlogswinstbelasting vermoedelijk ruim geschut, hagelden de shrapnellkogels en het schroot onder die zeeroovers. Intusschen was de kanonneerboot in de oiimiddellijke nahij- heid van de vluchtenden gekomen. De com mandant liet nu ook sloepen uitzetten en bemannen. De schurken verdienen weliswaar niet, dat men hun het leven laat, het gerecht zat lien bovendien wel spoedig ter dood veroordeelen, maar ik mag niet anders han- delen. Het scheen wei of een paar van de zee roovers nog een poging tot tegenweer wil- den wagen. Hier en daar werd een schot gelost op de sloepen van die „Havik". Het is -te hopen, dat niet een der onzen ei- het leven bij verliest, zei Berger tot Hans. De commandant scheen dit gehoord te hebben. Hij lachte. Maak u niet bezorgd, mijnheer Berger, men kan duizend tegen een wedden, dat de kerels met hun prullen van geweren geen schade zullen aanrichten. De matrozen in de sloepen verstonden ook geen gekheid. Toen de eerste kogels om hun ooren floten, liet de luitenant, die het com mando vioende, dit vuur terstond beantwoor- den; knetterend klonk het snelvunr uit de Mauserbuksien over het water. "Het resul- taat was iverrassend. In jnindier dan geen Lijd was alle tegenstanct gebroken. Het grootste aantal der Chineezen wierp zich, een zeke- ren dood voor oogen, in de golven. Mis- schien hoopten zij ook nog het eiland zwem- mend te kunnen bereiken: dit gelukte hun echter niet. De rest werd gevangen geno men en op een der jonken teruggebracht. Vervolgens gaf kapitein-luitenant Geeren het commando van de kanonneerboot over aan den eersten off icier; de kapitainsjol werd uitgezet, en de commandant noodigde Berger 400 millioen gulden zou bedragen, hebben wij ons, schrijft de H. Crt., gewend tot den Minister van Financiec, met de vraag of hij inderdaad een zoo hooge opbrengst van die belasting op goede gronden verwacbt. De Minister verklaarde met de grootste verbazing en niet zonder ontstemming van dit opbrengstcjjfer te hebben kenois ge> nomen. Met ont'stemming, zeide Z.Exc., omdat dergelijke, zooalshieronderzalblijken, gebeel onjuiste berichten, geheel noodeloos verwachtingen moeten opwekken, die niet vervuld kunnen worden, b.v. alleen reeds by ambtenaren en beambten, die in de meening worden gebrachtdatlotsverbetering, hetzij in blijvenden, of in tijdelyken vorm, j nu, by een zoo reusachtige opbrengst van j slechts een belasting, thans maar een kwestie van enkele weken wordt. Daarom machtigde de Minister tot de j besliste verklaring, dat aan het Departement vaD FinaDcien geen enkel cyfer bekend is aangaande de opbrengst van de oorlogs winstbelasting. De beschrijving van de belasting is nau- welijks begonnen en ook aan het departe ment is men niet in staat een raming van de opbrengst te maken, zoodat bet genoemde cyfer van 400 millioen als totaal uit de lucbt gegrepen moet worden ge- kensebetst. Het eenige waaromtrent zich misschien eenige raming zou laten veroorloven, zou kunnen zijn het cijfer van de oorlogswinst, betreffende den Landbouw over'tjaar 1915. Dat ware voorziehtiglijk te ramen op 'n 160 millioen. Maar tegelijkertyd merkte de Minister op, dat, wegpns bet zeer sterke degressieve tarief van de belasting, vkn die 160 millioen stellig niet meer dan 'n 10 pCt. ten goede van de schatkist zal komen, alzoo nauwelijks een twee millioen Nederlandsche nielk voor de kinderen le Ween en. Men meldt uit Weenen aan „De Tijd" d.d. 5 Sept. Het jongste nummer van het gemeente- blad der stad Weenen geeft eenige bijzon- derbeden omtrent bet verzoek, dat door de vrouw van den burgemeester van Weenen, dr. Weiskirchner, werd gericht aan de Ko- ningin der Nederlanden, teneinde melk voor de kinderen te Weenen te krijgen. De brief van mevrouw Weiskirchner werd ge- schreven met goedvinding van het Ministerie van Buitenlandscbe Zaken en door bey^id- deling van den Nederlandschen gezant ver- zonden. In de brief werd erop gewezen, dat in normale tyden te Weenen elken dag 900,000 liter melk worden gebruikt. Thans beschikt men slechts over 650,000 liter en elken dag wordt de melknood grooter. Het comite van vrouwenarbeid zal zorg dragen, dat da uit Nederland uitgevoerde melk slechts ten goede komt aan zieken en moeders, welke bun kinderen nog zoogen. De Nederland sche gezant bad zich bereid verklaard, om bet verzoek by zijn Regeering te onder- steunen en had aangevraagd, welke mini- mum-hoeveelheid maandelyks noodig zou zijn. Deze minimum-boeveelheid werd ge- schat op vijf wagons. Het verzoek werd door de Nederlandsche regeering ingewilligd, en ook wanneer de Nederlandsche grenzen voor den uitvoer van melk gesloten zouden worden, zullen tocb maandelijks vijf wagons gecondenseerde melk naar Weenen worden gezonden. De ^Reichspost" bevat tbans een artikel, waarin de daad van de Koningin der Neder- landen buitengewoon wordt geroemd. Eigengemaakle gist. In de Rotterdamsche broodbakkerij ,/Hof- dyk" worden volgens de H. Crt. proeven genomen met een nienw soort gist, die uit de broodproducten zelve vervaardigd wordt en waardoor de bakkerjjen onafhankelyk worden van de gistfabrieken te Delft en te Schiedam. De Nederlandsche etappendienst had reeds lang de moeilijkheden onder het oog gezien, die bet vervaardigen van brood in oorlogs- tjjd met zich zou brengen. De Stelling Amsterdam, ge'isoleerd van Schiedam cn Delft, zou niet aan gist kunnen komen, waardoor het brood slecht verteerbaar zou worden. De directie van de ,/Hofdijk" heeft nu een methode gevonden, die het mogelijk maakt, dat iedere bakker zonder veel moeite zijn eigen gist kan maken. Na de proefnemingen zou deze methode ingevoerd worden voor militaire bakkeryen. Het licbt in de bedoeling, bet toepassen der gistfabricage in de bakkerij, ook bij de particuliere bakkers, aan te moedigen. LIJK OPGEHAALD. EergistereD is aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik" in de Roompot opgevischt het lijk van een Franschen vlieger. Daar het in zeer verregaanden staat van ontbin- ding verkeerde, was men genoodzaakt het lyk weder aan de zee prys te geven. Op het lijk is alleen gevonden een brief gericht aan //Monsieur Charles Perron, pilote-aviateur maritime Dunkerque." Of deze brief aan den gevondene zelf gericht was, zoodat het lyk dat Van den heer Perron zou zijn, kon niet uitgemaakt worden. BEGRAFENIS VAN DE B^MANNING VAN HET NEERGESCHOTEN LUCHTSCHIP. De Duitsche officier en de manschappen, die gedood werden toen bet Duitsche lucht- scbip op 3 Sept. j.l. naar beneden werd geschoten, zijn beden dicht by het tooneel van bet gebeurde met militaire eer begraven. Een groote zwijgende menigte woonde blootshoofds bet voorbytrekken van de lijk- stoet by. Op de lykkist van den commandant was het volgende opscbrift aangebracbt//Een onbekend officier, gedood terwijl hy het bevel voerde op de Zeppelin „L 21" op 3 Sept. 1916". Dit is de eerste maal, dat het nummer van een Zeppelin bekend is geworden. VAN HET ZUIDELIJK FRONT. Op het Italiaanscb-Oostenrijkscbe front belemnjert het slecbte weer de krijgsver- ricbtingen. Zelfs is, naar bet Italiaansche hoofdkwaf- tier mededeelt, in de bergstreek de eerste sneeuw reeds gevallen. Bedoelt Cadorna hiermee, dat voorloopig bet krijgsbedrijf, dat trouwens na den val van Gorz tocb al weinig te beteekenen gehad heeft, wachten zal tot in 1917 de lente het bergterrein weer gemakkelijker begaanbaar zal maken Tbans wordt slechts wat gescbutvuur ge- meld en eenige uitbreiding van de door de Italianen genomen stellingen aan den boven- Boite. Wij ontleenen de volgende telegrammen aan de „N. R. Crt.": WESTEUJK GEVECHTSTEKREIN. PARIJS, 7 Sept. (Havas). Officieel be- richt van bedenmiddag Ten Noorden van de Somme hebben de en Hans uit om zich met hem te begeven aan boord van een der jonken. Beiden deden dit gaarne. De eerste jonk was geheel dooir haar be- manning verlaten; na het ruim lagen slechts een aantal gewonden uit het gevecht met V,De Vliegende Leeuwerik". U schijnt u dapper verdedigd te heb ben, heeren van „De Vliegende Leeuwerik", merkte de commandant op. Deze gekwet- sten zijn daarvan het beste bewijs. Overal vond men een onbesehrijfelijken echt Chineeschen smeerboel. Tocli had men een goede vangst gedaan. Het ruim was volgepropt met buitgemaakte goederen, niet laUeen van „De Vliegende Leeuwerik", maar ook van vorige rooftochten. Behalve allerlei soort van wapienen, vond men massa's Clii- neesciie en Eui'opeesche waren proviand en kostbare luxe-artikelen. x Op de tweede jonk trof men nog 'eenigen der zeeroovers aan. Toen de Hollanders aan boord kwam en, met de revolver in de hand, witrpen de langstaarten zich jammerend •neer en smeekten om hun leven. De gele gezichten waren verwrongen van doodsangst. Slechts den hunner leunde in een uitdagea- dife houding tegen den doorsehoten mast; Hans herkende in hem den kapiteui, die hem had laten knevelen. Hij maakte zijn neef Geeren op hem opmerkzaam. Deze triad op hem toe en viroeg zijn naam. Op hetzelfde oogenblik rukte de kerel, die er bijzondea- woest uitzag, met een kreet van woede zijn mes uit den gordel en wierp zich op den officier. De aanval wais zoo plotseling en verras- send, dat de commandant niet eens. den tijd bad, van zijn revolver gebruik te ma ken Gelukkig had Hans de beweging, die de Chinees maakte, te rechter tijd gezien; hij hief zijn revolver op, en juist op het oogenblik, dat de scherpe dolk in de lucht glinslerde, -knalde zijn schot, het wapen viel klellerend neer, dreunend sloeg de Chinees voorovar en viel met verpletlerden schedel op den grond - Dat hebt ge flink opgeknapt, neefje! zei de commanidant met een zucht van ver- lichting. Hans echter was hevig verschrikt door zijn eigen da.ad. Gisteren in het heetst van den strijd, had hij, eveumin als in het ge vecht op Nieuw-Pommeren, het afschuwe- iijk besef gehad, dat zijn wapen tegen mede- menscben was gericht. Nu hier op dit oogenblik woog het hem zwaar op de borst, dat hij een rnensch had gedood. Hij wist heel goed, dat hij zijn daad voor God, recti I en Wet kon verantwoorden, maar on- danks die zekerheid zonlcen zijn armen slap naar beneden en werd hij doodsbleek. Ook de tweede jonk was opgevuld met buit van allerlei aard. Commandant Gee ren beval haar op sleeptouw te nemea, en liet al de gevangenen, onder bewaking van een klein detachement, op het vaar- tuig overbrengen. De andere jonk kreeg een kleine bemanning van naahozen onder eeia officier en moest door dezen naad Hongkong gebracht worden. Ook de „Havik" zelf stoomde, met het andere Chineesche vaartuig op sleeptouw, naar de Britsche bezitting. In \Toeger tijden maakte men wat min der omslag, merkte ide commandant op, men hing de gevangen zeeroovers eenvou- dig op aan die raas van hun eigen vaar- •tuig. Wij zullen ze nu uitleveren aan het Engelsch gerecht te Hongkong en onze han- den niet met het bloed van de ellendige schurken bezoedelen. Duitschers geweldige inspanning aau den dag gelegd, om de Franschen uit de Ho- pital-hoeve te verdryven. De aanvalstroe- pen zijn door de Fransche machinegeweren weggemaaid eta verstrooid. Zij hebben zware verliezen—geleden. De Duitschers hebben hun pogingen v'annacht niet herhaald. Uit andere vakken niets te melden. Ten Zuiden van de Somme hebben de Duitschers van het dorp Thorgny uit ver- scheidene aanvailen ondernomen tegen de Fransche stellingen ten Zuidwesten van Belloy-en-Santerre en ten Zuiden van Bar- leux. Alle tegenaanvallen zijn door Fransch spervuur gekeerd, voor zij de Fransdhe linies hadden bereikt. Het aantal der ver- iiezen, door de Duitschers in den loop van deze vruchtelooze aanvailen ondergaan, schijnt zeer hoog te zijn. Van gisteren tot heden zijn ten Zuiden van de Somme totdusver 400 gevangenen geteld. Volgens de laatste gegevens behooren de Duitsche troepen, die gisteren in de streek ten Oosten van Chilly door de Fransche infanterie zijn teruggedreven, tot een Sak- sische divisie, die in allerijl van het Aisne- front is overgebracht. Op den rechter Maasoever hebben de Fransche troepen gist^ravond na een leven- dige geschutvoorbereiding de Duitsche stel lingen bij het fort Vaux, Ohapitre en Le CheDois aangevallen. De geheele voorste linie loopgraven is over een afstand van omtrent 1500 meter in Fransche handen gevallen. De Franschen maakten 250 ge vangenen en namen een lOtal machine- geweren. Fransche vliegtuigen namen krachtdadig aan de onderneming deel. De voorafgaande dagen hebben de ge- schutvliegtuigen aan het Somme-front de beweging der infanterie bespied, bombarde- menten nitgevoerd, achter de Duitsche linie oprukkende troepen met machinegeweer- vuur bestookt en verscheidene malen de Duitsche loopgraven beschoten. In deD loop der gisteren geleverde lncht- gevechten zijn Duitsche toestellen door Fransche vliegea-s geveld. Een viel er in de richting van Gueudecourt, een ander by Brie-en-Santerre. Vijf andere Duitsche toe stellen zyn genoodzaakt met averij te landen. PARIJS, 7 Sept. (Reuter). Officieel bericht van hedenavond Hevig geschutvuur in verscheidene vakken ten Noorden van de Somme, zonder infan- teriegevechten. Ten Zuiden van de Somme kon de vijand, met onmacht geslagen door ons verwoed geschutvuur niet tot een tegenaanval over- gaan. Van andere plaatsen worden voordeelen gemeld. LONDEN. 7 Sept. (Reuter.) Officieel. De vijand heeft in het Leuze-bosch een tegenaanval gedaan, doch is na een gevecht van man tegen man teruggeslagen. Hy heeft 2 officieren en 17 man als gevangenen in onze handen gelaten. Bjj Grinchy duren de gevechten voort. LONDEN, 7 Sept. (Reuter.) Officieel bericht van heden avond. De algemeene toestand is onveranderd. OOSTELIJK GEVECHTSTERREIN -i WEENEN, 7 Sept. (Wolff). OfficieeL h ront aartshertog Karel Verscheidene zeer hevige aanvailen, gisteren door den vjjand tegen ons Karpathen-front gericht, zyn ten deele in verbitterde gevechten van man tegen man, ten deele door tegenaanvallen, met groote verliezen voor den vjjand afgeslagen. Het Engelsch gerecht te Hongkong, het- zelfae gerecht, waaraan men ook Mr. Dik- son zou uitleveren! Hans huiverde. De zeeroovers en de man, dien hij zoo hoog had vereerd, aan wien hij zijn leven te danken had, van wien hij zooveel goeds had ondervonden aan hetzelfde se- rechl! XII. Lord Francis Alvor. Zoo was het dus geschied. foien Hr. Mis, kanoianeerboot „Havik" met de jonken der zeeroovers op die reede van Hongkong verscbcen, werd de gelukkige vangist van alle kanten met luid ge- jubel begroet. Men vernam bij die gelegen- heid, dat de kapitein, die door Hans' hand -gevallen wafe Poi-Poitof heette hij een van die meest gevi~ecsde zeeroovers- was geweest, sedert jaren de schrik van de Cdii- neasche Zee. Berger was met den commandant Geeren, zoodra de „Havik" voor anker lag, aan land gegaan. De zeeofficier had de jonk, die hij de haven binnen had geboegseerd, met de gevangengenonaen zeeroovers aan de Brit sche overheid uitgeleverd en de komst van de twieade gemeld. Berger had den rechter naededeeling gedaan van de aan boord vaia de „IIavik plaats gevonden arrestalie van den Britiscben oiaderdaan. Daar hij zich vol- doende legitimeeren kon, was de Eiogelsche rechtea* van instructie verpliclat, den arres- tant zonder verzuim in verzekerde bewa ring te nemen. (Wordt vervolgd.) TER SECZESSCHE COIRIVT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 5