Alle soorten Wijnen, Jaarlijksche Collecte Steeds verkrijgbaar Champagne enz. ADVERTENTIEN P. DULJVESTEXN, ^Positie der Stoomechepen, ftMTHOfJSE JACOBUS, goedkoope en fijne merken. Wijnhande], Zaamsiag. er wat aan gewoon geraakt zijn, raaar spre Per is van meening, dat die toestand nog erger is gewdrden dan het vorig jaar; hij aclil het nu geen geiegenheid voor kermis- houden. De hoar Van Hasselt geeft te kennen, dat het mi&schien wat hard klonk, waar hij zeide, dat we lux aan den oorlog zoo wat gewoon zijn geraakt. Hij heeft leigenlijk meer bedoetd uit te drukken, dat de tegenwoor dige toestand nu al zoo lang diuurt, en dat bet daarom nuttig kan zijn, dat er ook eens wat afleiding,gegeveil worit. ALs dat niet in uitbundigbeid gesehieJt, ziet hij er geen be- zwaar in. Wanneer de militaire autoriteit geen bezwaar maakt, zou hij de kermis wil- len la ten doorgaan. 13e beer Van Nes zou het nu ook toestaan, omdat de toestand at zoo lang duurt; reeds twee jaren is de kermis geschorst en ver- scliillende ingezetenen, de winkeliers eh Gafeliouders, hebben er voordeel van. De heer Dc Jager betoogt, dater toch werkelijk geen gebrek aan afleiding is. Er wordt wekelijks geiegenheid tot het houden, van danspartijen gegeven, daar kan men dus afleiding zoeken, als men die noodiig heeft. En de herbergiers hebben van die gelegen- lieden voordeel. De heer Van Hasselt merkt op, dat de kermisseri meer vermaak brengen voor die kinderen, daarvoor bie.len die bals geen ge iegenheid. De heer De Jager voert hiertegen aan, dat, als de kermis alieen voor die kinderen is, deze geen vbordeel firengt aan de nering- doenden. Die beer Dees is duet niet |eens met den beer Van Hassielt, liet is waar, die oorlog duurt lang, docli dat is des te ongelukkiger. Hij zou er ook voor zijn, de kermis te schorsen. De beer Van Nes stelt in het licht* dat men in beginsel tegen de kermis kan zijn, dat is een ander geval, dan is men er onder alle omstandigheden legen eh over dat be ginsei vail te spreken, maar dat is nu niet aan de ordie, dan zou men moeten voorstel ler, om de kermis heelemaal af te schaffen. Omdat het nu zoo lang duurt, dat we in den tegenWOiOidigen toestand blijven leven, ziet hij geen bezwaar, dit jaar de kermis te lalen doorgaan. De beer R. Scheele verklaart, niet in be- ginsiel tegen de kermis te zijn, maar op grond van den huidigen toestand is hij er nu tegen. De voorzitler merkt op, dat de beginsel- kweslie over de kermis thans niet aan de orde is, en hij zich daarover dus thans niet behoeft uit te spreken. Het vo>or en tegen is thans voldoende besproken en hij zal het voorstel tot schorsing in stemming brengen. Het wordt verworpen in;et 4 tegjeln 3 stem- men. Voor stemmen de heeren Dees, De Jager en R< Scheele; tegen stemmen de heeren Eijke, Van Nes, Van Hasselt en Visser. 7. Voorst el in zake een ad res van A. van der Klooster, om teruggaaf van be- Lsalde leges voor den burgerlijken stand. Naar aanleiding van het in liunne handen, om bericht en raad. gestelde adres van A. van der Klooster, varensgezel, die verzoekt, het door hem betaatde recht van 20, dat van hem gevorderd werd, omdat hij, in vevband met zijn uitvaren ter viselivangst, genoodzaakt was, zijn huwelijk te doen vol- trekken op een anderen dan de daarvoor ge stelde dagen, te willen terug betalen, omdat hij uit noodzaak en niet uit luxe op een anderen dan de gestelde dagen is gehuwd. geven burgemeester en wethouders te ken nen, dat er in deze gemeente tweemaal per week geiegenheid is gegeven voor kostelooze huwelijksvoltrekking. De door adressant aan- gevoerde gronden, waarop zijn verzoek, om terugbetaling der betaatde belasting, rust, zijn niet van dien aard, dat liet verzoek be- hoort te worden ingewilligd. Zonder dat op- nieuw aangifte moet worden gedaan, kan een huwelijk vol trio kken worden binnen een jaar na de huwelijksafkondiging. Adressant bad bet ook daar been kunnen leiden, om het huwelijk bij gevolmacb ligdp aan te gaan. Op grond van een en ander, stellen burge meester en wethouders voor, op het verzoek afwij^pnd te beschikken. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten, 8. Otiibeffing van balasUngen. Overeenkomstig bet voorstel van burge meester en wethouders, wordt met alge meene stemmen besloten, afschrijving te ver- leenen, wegens: si. hoofdelijken omslag (wegens overlij- denJ aan: die erven G. J. N Balkenstein J '7,341/2, de erven A. Kok 7,791/2, de erven M. de Ruijter 1,711/2wegens vertrek uit de gemeente, aan: J. A. van Dale 1,92, J. Hellinga 11,53, R. P. Oosterhuis f 7,031/2, A. Moans 4,75, P. J. van de Weijer 3,9(1, J. van Beveren /2.42 en M. C. Aimot 1,92; b. wegens sclioolgeld voor het openbaar lager onderwijs, over bet tijdvak van 1 Ja- nuari 1916 tof en met 30 April d.a.v., aan: C. F. Kohler f 2,40, I. Guequjerre f 0,55, G. Hamelink 0,42; en over het tijdvak 1 Mei tot en met 31 Augustus, aan: A. Loeke- meijer 0,45 en C, F. Koliler 3,—. c. wegens hondenbelasting, aan: wed. C: L. van der Bent 2,—,C. Leunis J 0,25, wed. P. C. Slandaert 0,25, A. A. E. Ver- mast 4,J. M. de Zeeuw f 0,25, J. van Minnen f 2,—, A. P. K. Onderdijk 2,—, A. J. 't Gilde 0,25, M.»'t Gilde 2,—, F. d'Hondl 0,25, C. Wolfert 7,50, M. Vermeire f 2.—, C. L. Deij 2,—, J. P. van den Emde 0,25, R. J. Scheele 0,2o 611 P.,A. Bedet 3,50. 9. Adres van W. van den Berge, om terug- fiaaf ^an betaald recht, bij het shiilen van zijn huwelijk. Ingeliomen is een adres van AV. van den Rerge, van beroep zeevisscher, die daarin te kennen geeft, dat hij, voor het voltrekken van zijn huwelijk op 22 Augustus 11., heeft moeten betalen f 20; dat hij, varensgezel zijnde, zicli daar ten zeerste door bezwaard gevoelt, daar hij over zijn tijd niet heeft te beschikken; redenen waarom hij beleefd doch dringend verzoekt, het daarheen te willen leiden, dat hem die gelden weer te.r hand gesteld kunnen worden, daar er in dozen duren tijd al zooveel moet gedaan worden, om met het zoo zuur verdiende loon l'ond te komen. Burgemeester en wethouders stellen voor, ook op dit verzoek afwijzend te beschikken, op dezelfde motieven, als die aangevoerd omtrent liet adres van A. van der Klooster. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten, 10. Adres in zake de overgangsfoepaling van de vasigestelde verordening lot regeling der jaarwedden van de hoof- den van scholen ©n de onderwij/ers van bijsiand. Ingekomen is een adres van de afd. Ter Neuzen en O. van den Bond van Ned. On- derwijzers, die daarin le kennen geeft: dat zij met groole belangslelling lieefl ken- nis gen omen van de verbetering. der sala- rissen van het onderwijzemd persoineel aan de openbare lagere scholen, in deze ge meente; dat zij naast het goede, dat te loven valt, zich verplicht acht te wijzen op het onwil- lens onbillijke, dat opgesloten ligt in de aanneming van het voorstel-Van Hasselt; dat zij meent, dat bij nauwgezette over- weging van die voorwaarden, waaronder het personeei van school B imdertijd benoemd is, de geheele raad de opvatting' zal deelen van de drie heeren, die deze reeds voorslon- den in de laalste vergadering; dat zij met voile verlrouwen den wensch uitspreekt, dat de raad alsnog zal besluiten, de onbiilijklxcid ten opzichte van bet perso neei van school B op le heffen en belang- hebbenden in het genot te laten van de ver- goedingen voor hoofdakte en taalakten, boven de algemeene regeling, zooals deze is vas Igeslekl. Later is meJegedeeld, dat dit adres ook geldt den heer J. Bierle. Bij dit adres is jgevoegd He volgende memo- rievan toelichting Aan het hoofd en het personeei van de vroegerc M. U. L. O.-school B werden inder- tijd bepaalde eischen gesteld, in verband waarmee hun salaris geregeld is. Vooral diiidelijk is dat omschreven (zie „0vergimgsbepaiingen'voor mej. J. T. de Kraker,' van wie bij aanstelling vei-eischt werd ide hoofdakte en drie taalakten; haar werden toegekend f 100 voor de hoofdakte, f 100 voor de leea-ste en J 75 voor elke van de twee andere taalakten. Dat gaf een be^ zoldiging van j 350 boven het maximum voor een onderwijzer met de gewone akte. Op gelijke wijze is het safaris geregeld voor de heeren F. van Dixhoorn op 1675, L. J. de Vries op 12005 A. de Kraker op f 1100. Ze konden niet anders denken, dan dat liunne positie een vasle was, dat ze blijven zouoen in het genot van liet hun toegekende salaris, en deelen in alle verhooigiixgen, wellce in iden loop van den tijd aan anderen zou- den toegekend worden. Toen de H. B. S. hier kwam met de nieuwe M. U. L O.-school, wat zij op zichzelf als eene achleruitzetting moeslen voelen, heeft de raad ten slotte ingezien, wat heeren ge- dieputeerde staten al dadelijk inzagen, dat ze iii geen geval geldelijke ischade mochten hjden. Toch zou dat nu plaats hebben, tenzij het voorstel van den lieer Van Hasselt, aan- genomen in de vergadering van 18 Augustus jl., en waarmee op eemnaal een streep ge- haald werd idoor alle overgangsbepalingen, weer worde ingetrokken. De Bond van Ned. Onderwijzers, afd. Ter Neuzen, beschouwt het meerdere niet als eene onbillijke bevoorreahting, integendeel als een reclitmatig gevolg van de bijzondea-e vooj-waarden, waaronder het personeei van school B destijds werd werkzaam gesteld. Volgens heslisle overtuiging van daen Bond, zouden de vier betrokken pensonen dus ook nu de toegekende verhoogingen dienen te genie ten. Burgemeester en wethouders hadiden in hun ooa-ispronkelijk oaatwerp blijkbaar de zelfde opvatting. Moge de raaid, bij nadere overweging, ook ditmaal het redhtmatige in- zien van liet verlangen van den Bond van Ned. Onderwijzers, en stelle hij de belang- hebbenden, namens wie de Bond oph-eedt, alsnog in het genot van de verhooging. De voorzitter wil, alvorens met de behan- deling van dit adres aan te vangen, nog even terugkomen op de in de vorige vergade ring vastgestelde verordening. Bij de be- handelihg is verzUimd, nog eenige gewensch- te i-edactieveranderingen aan te -brengen, wat over het hoofd gezien werd, omdat de be trokken artikels4 niet in bespreking kwamen, maar wat toch wel in de bedoeling van den raad zal ligg'en, om dit, uit uniformiteit, aldus te regelen. Waar voor andere gemeenteambtenaren de verboogingen wegens dienstjaren ingaan den Is ten Januai-i, volgende op dat,. waarin een diensttijd is yolbrachl, wordt voorgesleld, de eersfce alinea van. art. 3 te lezen als volgl: ,(De aanspraak op verhooging der jaar- wedde onlstaat: a. wegens diensttijd, met den eersten Ja- nuari van het jaar, volgende op dat, waarin een dienst van 3, 6, 9, 12 of 15 jaar is volbrachl." Ter verduidelijking wordt voorgesleld, |art. 16 te lezen als volgt: „Deze verordening treedt in werking 1 Ja- nuari 1917. Op dat tijdstip worden alle -vroegere verordeningen en besluiten, omtrent onderwerpen in deze verordening geregeld, geacht te zijn vervallen, w. o. ook begrepen zijn die raadsbesluiten van 1 Augustus 1912, goedgekeurd den 9 Augustus 1912, no. 22; 21 November 1912, goedgekeurd den 29 No vember 1912, no. 35 en 36; 4 December 1913, goedgekeurd den 30 December 1913, no. 41; 8 Januari 1914, goedgekeurd den 23 Januarl 1914, no. 31," Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen, en daarna de geheele ver ordening, regelende de jaarwedden van de hoofden en het vender onderwijzend perso neei der openbare lagere scholen A, B, C en D, in ae gemeente Ter Neuzen, aldus ge- wijzigd, opnieuw met algemeene stemmen vas (gesteld. De voorzitter resumeert thans, dat adres- sallien verzoeken, in het belang van den heer L. J. de Vries, den heer J. Bierle en mej. en den lieei' De Kraker, de overgangs- bepaling vast te stellen, zooals die oorspron- kelijk in het door burgemeaster en wetliou- ders voorgeslelde concept Was bepaald, waardoor deze de verhooging verkrijgen vol gens de nu vastgestelde verordening en de vergoeding, voor bet bezit hunner taalakten, behono'en, volgens de vroegere regeling. De hear Van Hasselt merkt op, dat er wel eenia 'verischil is, tusschen hetgeen adres- sianten schrijven en hetgeen de belangheb- benden zeggen. In het adres wordt een be roep gedaan op het billijkheidsgevoel van den Raad. Wat dit betreft, meent hij, dat de raad in de vorige vergadering volkomen billijk heeft gehandeld, door Oenc regeling vast te steiien, die eene voldoende betaling verzekerl voor den gepresteerden arbeid. Door belanghebbenden werd echter, bij een bezoek aan hem, gesproken van ver- kregen rechlen. Mejuffrouw De Kraker be weerde, dat zij r e c h t heeft op een hoo- gere jaarw-edde, op grond van hetgeen daar vroeger wera toegezegd. Als dat zoo is, d/an zou liij die, laalste zijn, om dat recht te willen aanlasten. Hij heeft haar dan ook gezegd: waarom vra agt u dan geen rechl aan gedepuleerde staten?" Als die zeggen, daL de raad iets onrcchtmatigs gedaan lieefl, zal deze wel op zijn besluiL willen terug komen. Hij heeft te kennen gegeven, dat hij haar, op billijkheidsgrondeu, niet ter wille Icon zijn, en vastgehoudten aan de 's.lel- ling, dat hij zich, op billijkheidsgrondeu, er niet toe wil leenen, meer te geven. Het wordt dus zuiver eene juridisch k was lie. De vraag is nu maar, wat predo- mineert, de regeling, zooals die vroeger word vasigesteld, of de regeling, die nu door den raad is getroffen. Het beste is, dat dit dan door een hooger college wordt uitgemaakt. De heer De Jager is het er ook mede ©ens, dat het 't beste ware, dat een hooger college hierover eene lieslissing nam, dan kneeg men een zuivere uitspraak. IJe heer \'an Hasselt deelt verder mede, dat m'ejuffrouw De Jvralcer wel wat ver- ontwaardigd was, over het vasdiouden aan zijne meening, en beweerde, dat zij en hare collega's benadeeld waren, door de ophef- fing der ldassen voor meer uitgebreid lager onderwijis aan school B, dal zij waren aan- gesleld met v^rplichte hoofd- en taalakten enidat onderwijs hun geheel was afgenomen, wat in hun nadeel was. Spreker heeft daartegen aangevoerd, dat er dan tocli niets tegen was, 0111 een plaats te zoeken aan eene andere school, waar wel geiegenheid was, om in die akten, die zij verworven hebben, onderwijs te geven. Hij gelooft niet, dat een der l^eirokkenen daarvoor moeite heeft aangewend, wat nu juist niet een bewijs is van energie. Hij vindt, dat iemand, die houdt wat hij heeft, nooit wordt benadeeld. De billijlc- heidsgi-onden zijn, volgens hem, door aen raad in acht genomen. Wanneer zij kminen be wijzen, dat ze recht hebben, wan neer ze dat beweren met een ad vies van een hoogere autoriteit kunnen staven, dan zal spreker er zich gaarne bij neerleggen. De heer Visser zou weer ongeveer liet- zelfde moeten aanvoeren als in de vorige vergadering, toen hij er op gewezen heeft, dat de belrokkenen werkzaam waren aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs, dat dat onderwijs daar buiten hun wil is weggenomen, en dat, als het onderwijs daar nog gegeven werd, zij de nu toegekende ver hoogingen ook zouden genieten, builen het geen ze reeds hebben. Hij acht lien daar- door werkelijk benadeeld en zou aan hun verzoek willen legemoet komen. Ze zijn er nu mede achteruit gegaan. De heer Van Nes wijst er op, dat het toch meer voorkomt in de maatschappij, dat door een of andere reorganisatie ambtenaren in een slechtere positie lcomen. Op moreele gronden kan men er wel wat voor voelen, om hen legemoet te komen, maar aan den anderen leant gaat het toch ook maar niet op, om uit de publieke kas steeds geld te blijven belalen voor werlc, dat niet gedaan wordt. De beer Visser wijst er op, dat ze des tijds benoemd zijn, op voorwaarde, dat ze les zouden geven in talen; het is hun schuld niet, dat ze dit niet meer moeten doen en nu is hij van gevoelen, dat ze daarvan geen nadeel mogen hebben. De heer Van Hasselt meent, dat men over deze 'zaak wel een uur kan praten en ver- scliillende argumenten tegen elkaar uitspe- len, dat de belanghebbenden met taalakten enz. benoemd zijn, is geschied volgens de oude regeling, er is nu eene nieuwe rege ling gemaakt, die voor hen niet onvoionieeli- ger is, en nu acht hij den raad tegenover Jien niet meer gehonden. Als zij ler pnet mede tevrcdeu zijn, moeten zij dan maar beroep doen op een hooger college, hij herbaaIt; het thans geheel als een juridisch geval te beschouwen. De voorzitter betoogt, dat deze zaak eene historic heeft; artikel 15 is door burgemees ter en wethouders voorgesleld, Volgens de historische lijn, die vroeger door den raad gevolgd is. Toen het meer uitgebreid lager onderwijs van school B is weggenomen en het onderwij|s in ide Fransche 'taal aan school A vervieL is de positie van de betrokkenen door den raad royaler geregeld, dan oor- ispronkelijlc door burgemeester en wethou- j ders werd vastgesteld. Daarom dachten wij zegt spreker goed te doen, bij ons laalste voorstel in die lijn voort te gaan. Er is ook gesproken over billijkheidsgron- den. Nu zijn de heeren Van Hasselt, Van Nes en De Jager van meening, dat betaald wordt voor den geleterden arbeid. Spreker moet toestemmen, dat er, althans voor de jdngsten dfer betrokkenen, zelccr aanleiding zou kunnen zijn om te doen, wat anderen in zoo'n geval deden: weer een betere positie opzoeken, waarvoor hij ook gelooft, dat nog geen pogingen zijn aange wend. Ten slotte de kwestie van 'den rechtsgrond. Die is, volgens spreker, niel onzeker, want onlangs heeft mejuffrouw De Kraker, toen zij over eene verhooging geen gelijk kreeg van burgemeester en wethouders, zich ge- wend tot gedeputeerde staten en de Kroon, w-elke, den Raad van State gehoord, haar verzoek om tusschenkomst heeft afgewezen. Deardoor is in deze zaak vrijwel over de reditskweslie beslisl. Een andere vraag is ten slotte, of de raad geen billijkheidsgronden aanwezig acht en alsnog wil overgaan, de overgangsbepalingen te wijzigen in den door belanghebbenden ge- wenschten zin. De beer Dees kan zich ook geheel aanslui- ten bij hetgeen de heer Van Hasselt heeft beloogd; de positie der onderwijzers is ver- beterd, en, als er zijn, idle met de nu vastge stelde regeling geen genoegen nemen, dan is het maar 't best, dat zij zich wenden tot gedeputeerde staten. Hij zal tegen inwilli- ging van bet verzoek stemmen. Alsnu word t liet adres met 5 t(e;gfe|n 2 stem- men afgewezen; voor stemmen de heeren Eijke en Visser; tegen stemmen de heeren Dees, De Jager, R. Scheele, Van Nes en Van Hasselt. 11. Levensmiddelen-commissie. Ingekomen is een adres van J. Bakker, W. Polderman, N. A. Hamelink, Jac. Leu nis en B. Ysebaiert, respectievelijk vertegen- woordigers van de vereenigingen „De Ver- eenigde Handwerkslieden", „Romeinen 13 1", „Afideeling Ter Neuzen Van d|en Cen'lralen Bond van Transport- en Havenarbeiaers' Ghrisielijken Nationalen Werkmansbona' en „Spoor en Tramvereeniging „St. Raphael' Afdeeling Ter Neuzen die daarin le kennen geven, dat zij in opdracht hunner organi- salies op Donderdag 15 Augustus 1.1,, een onderhoud hadden mel den burgemeester dezer gemeente, ler bespreking van de Lc- vensmiddelen-voorziening; dat zij bij die ge legenlieid den burgemeester verzocht hebben over te gaan tot het samenstellen eener levemsmiddelen-commissie en daarin op te nemen ver tegen woordigers der hier voor in aanmerking lcomende vereenigingen; dat de ze, met het oog op de distributiewet van meening was, dat niet hij, burgemeester, maar de gemeenteraad jn dezen te beslissen had, en hen daaroin adviseerde, zich tot den raad te wenden; redenen waarom adres- santen zich bij deze tot den raad wenden met liet verzoek, te besluiten, een Ievens- middelen-commissie samen te stellen, waarin mede de verschiliemde daarvoor in aanmer king komeiide orgamsalies ver legen woordigd zijn. De voorzitter geeft te kennen, dat burge meester en wethouders van meening zijn, dat dil verzoek niet kan warden ingewillfgd. Zij stellen echter voor, aan hun college ieen crediei. toe te staan, ler uitvoering van de distributiewet, door de staten-generaal aangenomen en idje, blijkens ontvangen be richt, op 21 Augustus j.l. in werking is gelreden. Zij wemschen voort te gaan met de be- schikbaarslelhng van levensmiddelen, zoo- ials dat tot nu toe is geschied, doch waarvan, ingevolge de wet, een tiende der uitgaven, bejieMens de administratiekosten, voor ne- kening komen 'van de|gemeente, terwijl negen tienden der kosten worden gedragen door het rijk. Inmiddels zullen burgemeester en wethou ders voorstellen onlwerpen, om die verstrek- king van levensmiddellen bij verordening te regelen. Met de vers trekking, die thans plaats heeft, zal moeten worden voortgegaan. Nu zoude liet werk kunnen worden opge- drngen aan het personeei van de secretarie en daarvan een soorl bedrijf gemaakt, maar ieder zal heL er wel mede eens zijn, dat het niet aangaat, het secretarie-personeel daar- mede te belasten. Burgemeester en wethoti- ders zouden daarvoor gebruik willen maken van de krachten. xtie |daar tegenwoordig reeds mode belast zijn. Zooals gezegd, zouden zij de organisalie voor een en ander Willen vast- ieggen in eene verordening. Voorts zouden zij willen samenstellen eene commissie van bijstand uit den raad, omdat liier geld bestead zal worded van de ge meente, en burgemeester en Wethouders van meening zijn, dat die verantwoording daar over aan den raad moet blijven en niet aan menschen buiten den raad kan worden over- gelaten. Wil zich daarn.aast eene commissie van particuheren vormen, voor het uitoefenen van critiek op de verstrekking der levens middelen, wat wel in de lijn dier commis sie zal liggen, dan kan zij dat doen, maar zeggingschap over de gelden der gemeente wenschen burgemeester en wethouders haar niet te geven. Zij stellen daarom voor, op liet adres afwijzend te beschikken. De heer Van Hassell zou, alvorens hi.er- over te heslissen, gaarne de wet eens in- kijken. De voorzitter geeft hem den raad, dan voor te stellen. de beslissing op het adres aan te houden. De heer Van Hasselt wil dit liever doen. Het voorstel wordt ondersteund. De voorzitter geeft te kennen, dat er dan over beslist kan worden, als burgemeester en wethouders eene definitieve aanvraag voor het 1100dige onediet dioen, met een voorstel, belreffende de regeling. Er is nu echter reeds een voorloopig crediet noodig. Wil de raad een blanco-orediet toestaan? De heer 'De Jager vra agt, of, cm te begin- nen, een crediet van 250 niet voldoende is, binnen een maand kan toch de defini tieve aanvraag wel komen. v De voorzitter geeft te kennen, dat voor een week of vier zeker wel 1000 noodig is, zonder de salarieering van de noodige ambtenaren en de adminislraliekosten, pa pier en dergelijke benoodigdheden. De heer De Jager zou, als er zoo'n groot bedrag mee gemoeid is, er toch nog wel eens over willen denken, want dat wordt dan voor een geheel jaar wel een J 10.000. De voorzitler beaamt dit; er is voor de broodlevering en de verstrekking van var- kensvleescli alieen een J 1000 per maand noodig; op ide levering van varkens komt het rijk wekelijks 176 tekort; een tiende deel daarvan moet nu voortaan worden gedragen door de gemeente, alzoo ongeveer 195. Voor liet leveren van goedkoop brood zal- liet hedrag j 159 per maand zijn. Dan komt daarbij het loon van de ambtenaren, dat niet op de leveringen mag verhaaid worden. Hij sielt voor, een crediet te verleenen van f 1500, voor de eenste vier weken. Op het oogenblik worden de kosten gevonden door het verschil in prijs, dat de gemeente van de belangliefobenden ontvangt, en dat, wat er aan het rijk voor moet betaald worden, en werden de kosten van verstrekking dus door de zaak zelve gedekt; dil mag nu niet meer. De heer De Jager merkt op, dat de voor zitter onlangs sprak van een broodpot en van een vleeschpot, kunnen de kosten voor den eersten tijd niet daaruit bestreden wor den De voorzitter geeft te kennen, dat diL niet kan; de vraag is, of daarover ten bate van de gemeente zou kunnen worden beschikt. In elk geval is dat hedrag niet toereikend. De lieer Van Nes is van meening, dat hier- over niet veel te zeggen valt; het is nu een- maal wet geworden. De lieer Van Hasselt spreekt de veronder- stelling uit, dat «ieze zaak toch over 14 dagen, in elk geval binnen eene maand, zal kunnen worden afgehandcld? De voorzitter geeft te kennen, dat het de bedoeling is, deze zaak te behandelen op den tweeden Donderdag in de maand Sep tember. Met algemeene stemmen wordt alsnu be sloten, de bescljikldng op het adres uit te stellen, lot de definitieve bchandeling der hes'chikhaarstelling van leveilsmiddelen aan de orde komt. 12. GnbewcanLaorverklaring van 10 wo- ningen. De voorzitter verzoekt den (Taad, in het raadsbesluit van 26 Juli 1916, tol onbewoon- baarverklaring van 10 woningen, als dalum van vastslelling te willen hepalen, de datum der vergadering van heden. Met algemeene stennnen wordt aldus be sloten De heer De Jager: Dat is verlenging van de doodstraf! 13. Om^raag. De beer Van Hasselt uit zijne ver wonde ringdal, waar de gemeenteraad bijeen is op den jaardag vran Hare Majesteil'de Koningin, de voorzitter niet een woord aan dil feit beef I gewijd. Het Spijt hem, dat hij, als jongste lid, dit nu moet doen, doch hij acht dat alleszins gepast. We leven in een moei- lijken tijd, en, al is het waar, dat we al eeni- ger mate gewend geraakt zijn aan de ver- schrikldngen van dezen tijd, dat we door den langen duur daarvan een en ander reeds wat kahner opvatten, het blijft toch een ver- schrikkelijke tijd. Dal we daar-'builen ge- bleven zijn. is voorzeker te danken aan de goede zorgen en bet wijs beleid van ons landsbestuur en acht hij daarom op nezen dag een woord van hulde aan Hare Ma- jesteit de Koningin, bij de herdenking van Karen ver jaar dag, zeker op zijne plaats. (Teekenen van instemrning). De voorzitter geeft te kennen, dat het tot nu toe niet gebruikelijk was, van deze plaats een woord te spreken, inhoudemde eene uit spraak omtrent de hoogere bestiering van ons land. Dat spreker dus ook ditmaal geen woord heeft gewijd aan den jaardag van Hare Majesteit onze geeerbie ligde Koningin, daaruit moet niet worden afgelfeifl, dat daar voor hier geen gevoel zoude bestaan. Er is integendeel veel liefde en waardeering en spreker is overtuigd, dat zeker alien het met hem eens zullen zijn,' wanneer hij zegt, dat niemand zal willen onder doen in hel betui- gen van liefde en hulde aan Hare Majesteit de Koningin, en hij meent, dat men het ook niet za.l Laten bij wooraen van liuldebetuiging, maar dat men Haar ook zal willen geden- ken in de gebeden, om den Zegen des Heeren af te smeelien voor Haar welzijn en Haren arbeid, tot in lengte van dagen, tot heil van ons vaderland. (Teekenen van imstemming). Hierna sluit de voorzitter de vergadering. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 30 tot en met 31 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen op- en 23 afgeschut; langs de Middensluizen 14 op- en 5 afgeschut en langs de West- sluizen 6 op- en 8 afgeschut. s.s. KLISABETH in lossing te Rotterdam, s.s. HELENA in lossing te Rotterdam. s.s. MAGDALENA vertrok 23 dezer van Rosario naar Rotterdam. s.s. CORNELIS vertrok 19 dezer van La R-lata naar Rotterdam. Wij ontvingen nadere bijzon- derheden omtrent de noodlottige tijding, dat onze geliefde Zoon, Broeder, Be- huwdbroeder, Oom en Kleinzoon, assistent-machinist aan boord van het s.s. Van den Bosch, Zaterdag 26 Aug., iu den leeftijd van 19 jaren is overleden aan Malaria Tropica, en ter aarde is besteld op het eilandje Toty, ten Noorden van het eiland Banka (O.-Indie). Uit aller naam, Ter Neuzen. J. F. VERLINDE. Het Bestuur der //Vereeniging tot werkverschaffing aau Bulp- behoeyende Blinden" gevestigd te Amster dam, PI. Middenlaan 64, heeft de eer bij dezen met vriendelijken, doch ernstigen aandrang helangstelienden mede te deelen, dat met toestemming van de Edelachtbare Heeren Burgemeester en Wethouders der gemeente Ter Neuzen, de gehouden zal worden S^Gaandag 4 September a. s. Cw gewaardeerde steun in deze zult U zeker niet willen onthouden bij de wetenschap, dat aan bovengenoemde inrichting dagelijks 160 blinden werk verschaft wordt en het door de noodlottige oorlogstoestand drin gend noodzakeiijk is, dat gij in ruime mate uwe bijdragen zult sebenken, opdat de zoo hoogst nuttige inrichting haren mensch- lievenden en philantropischen arbeid niet behoeft te staken, daar het tekort reeds gestegen is tot bijna 8000 gulden en acht vacaturen onvervuld moesten blijven, terwpl alle aanvragen tot plaatsing tot ons leedwezen moesten afgewezen worden. Helpt toch alien de inrichting in stand houden, want van haar finantieele draagkracht zijn in den laatsteri tjjd groote offers geeischt. Namens het Bestuur voornoemd, Mr. L. M. DE JONGf SCHOUWENBURG, Secretaris. Aanbevelend,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 7