PREDIKBEURTEM. Loop der bevoiking van Ter Neuzen. GEMENQDE BERiCHTBi. Zondag 3 Sept. 1916. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. in de gelegenheid zal zijn, aan de inge- zetenen znlke avonden te bieden. Door een aulo aangereilen. Dinsdagavond, tijden,s de lievige regen- en donderbni, wend in de Axelsche straat eene vrouw uangereden door de auto van den been S., die deze zelf bestuurde. Er kwam juist van de tegenovergestekte zijde een wa- gen aanrijden, en de vrouw liep onder eene parapluie, zoodat zij waanschijnlijk de sei- nen van de aulo niet hoorde, of althans daar niet op Lette. Zij word, hevig verschrikt, aan een harer anmen en een been verwond, bij den voerman L. in de buurt binnenge- braclft, en aid aan voorloopig door den heer S. verbbnden. Een ongeval bij 't vvielrijden. Gisternamiddag reden eenige knechts van de electrische bakkerij van den heer E. D. Scheele na een bezoek aan Philippine over den Kqnaaldijk. Een tweetal kreeg het in 't hoofd omeens vlug te gaan rijden en te tooneu wat men kon. By het onver- standig rijden dat toen volgde had een hunner het ongeluk tegen een paal te 'botsen of met het pedaal daar achter te blijven hapereh, in elk geval hij vloog eenige meters ver over zijn piotseling gestopt riiwiei en lag daar bewusteloos ten gronde. Hij is met een foeiboot naar de vlucht- ha'ven vervoerd en van daar naar zijn kost- liuis in de Tholensstraat. Naar wij ver- nemen was hij gisteravond nog niet tot zijn bewustzijn gekomen en leek ook van morgen zijn toestand nog niet erg boopvol. Poging tot doodslag. Donderdag werd gevankelijk naar Middel- burg overgebracht J. V., oud 82 jaar, werkman te Clinge, verdacht van poging tot doodslag. Een schaking. Sedert 6 Augustas werd te Middelburg vermisb de 16jarige T. G., welk meisje zonder toestemming harer oudersMiddelburg had verlaten. Op verzoek van den com- missaris va'n politie is het meisje Woensdag te Koewacht aangehouden en naar Middel burg overgebracht, waar zij weer onder het ouderlijk gezag werd gesteld. ,Het bleek, dat zij destijds met den 20jarigen koopman F. D. d. 8., die beloofd had haar te trouwen, Middelburg verlaten heeft. Nadat beiden langen tijd door roud te zwerven en de nacbten in schuren en der- gelijke door te brengen, zich voor de politie hadden schuil gehouden, kwamen zij eindelyk te Koewacht, de woonpiaats van De S. Door den vader van het meisje werd een klacht ingediend wegens schaking van zijne dochter en op verzoek van den commissaris van politie is thans ook De S. aangehouden en gevankelijk n^ar Middelburg overge bracht, Behalve voor den jongeman, zal dit avontuur ook zeer betreurenswaardige gevolgen hebben voor het meisje. HOEK. Donderdag was het de dag, waarop de heer S. Griede, hoofd der bijzondere school te Hoek (kom) van zijn leerlingen afscheid nam wegeus zijn aanstaand vertrek naar Ned.-Indie. Benevens een kleine versnape- ring ontving elk schoolgaand kind een portret van hun vertrekkenden onderwijzer tot aandenken. SAS VAN GENT. De jaaraag van H. At. de Koningin werd alliier gisteren meL meer dan gewone opge- weklhci.i gevierd. Van verschillende zijden had men zich opgeniaakt, om van dezeu dag in zekere male een feestdag te maken. Ge- lukkig liet bet Oranje-zonnetje zich weer zien. Dat de zon gedurende een padr aagen ischuilevinkje speelde, ibeloofde te voren maar weinig goods voor den dag, maar 't liep mee. In den voormididag werd door de kinde- ren een optoclit gehouden met vlaggetjes, wat een levendigen aanblik bood. In den namiddag warden door dp kinderen op liet voetbal terrein volksspelen gehouden, waarbij' veel belangstelling was, en die tot ieders genoegen verliepen. Voor alle deel- nemers was er een prijs. Des avonas begon er tegen 6 are eene gezellige drukle te komen nabij het stadhuis, alwaar een es trade was opgeslagen, waarop een koor, bestaande uit een aantal dames en heerien, een zanguitvoering van nationale en an^ejferfiederen zou geven. Toen op het bepsalde uur het koor op de astrade had plaats gSiidmen, kwam op de pui van liet stadhuis de burgemeester, de heer Hoefna- gets, vergezeid van de wethouders en de raadsic.ieu, benevens den secretaris, waarop onder jciding van den heer Michielsen, hoofd der opipbare, schooi, op 'flinke wijze ver- schillenqie vaderlandsche en nationale licde- iren ten geiioore werden gebracht. Alsnu Irdd de burgemeester, de EdelAchtb. heer HoCfnagels, naar voren, om de ingezete- nen gel'uk te wenschen met den jaar dag van H. M. onze geeerbiedigde Koningin. Hij xneende uit alter hart te spreken, als hij den wensch uildrukte, dat onze geliefde Ko ningin voor ons gespaard moge blijven, dat Zij ons land buiten den oorlogsroes kanhou- den en te mogen medewerken om aan onze breedersiii andere landen diezelfde vrede, die ons itop gclukkig maakt, te doen deel- achlig worden. Hij bracht voorts dank aan de heeren, die het fnili atief hadden genomen om dezen dag feestelijlc te herdenken, en hrabht een bij- zonder woord van hulde aan de zangers en zangeressen. Na het zangkoor gaf het rnuziekgezelschap „De vereenigde vrienden" een concert op de ©strade en voende een mooi programma uit, ten aanliobre van velen. Het slot van den avond was een lichtstoet, welke. zooals trouwens alles wat dien dag georganiseerd werd, goed slaagde, en die op haar tocht door de verschillende stratei; een fanlastisch tafereel vormde. Vooral was hel interessant den stoet te aanschouwen bij het passeenen der brug en aan de overzijide van het Ranaal, bij het schijnsel der lampions en fakkels. Het was een aangename dag, die tang in veler herinnering 'zal voortleven, |men smaak- te ved genoegen. Sedert eenigen tyd had men wantrouwen tegen een hier vertoevenden persoon van Duitsche nationaliteit, in wie men meende te herkennen een persoon, die als deserteur van het Duitsche leger is over de grens gekomen. Men heeft vau uit Rotterdam zijne gangen hagespeurd en eergisteren werd bij hem een inval gedaan. Daarbij bleek, dat hij in het bezit was van kaarten van Zeeuwsch-Vlaandereu en andere aanwijzin- gen, die op spionnage duiden. Door het onderzoek kwam aan het licht dat bij met een ander ook hier verblijvend Duitscher in betrekking stood. Beiden zijn gearres- teerd en door de marechaussee naar Middelburg overgebracht. Waar men, zooals gezegd, in een derper- sonen een z.g. deserteur meende te her kennen, begint men ook wel eenig wan trouwen te koesteren tegen degenen die in deze streek over de grens komen en daar blijven hangende vraag wordt wel ge- opperd, of het alien wel ernstige deser- teurs zijn. Zie ook de deserteur wiens lotge- vallen in nw blad werden vermeld. ST. JANSTEEN. 31 Aug. Ter raadszitting van heden waren alle leden, behalve de heer J. Vael, die met kennisgeving afwezig was, present. Nadat de voorzitter eenige gevoelvolle woorden aan het feest van den dag in verband met de tijdsomstandigheden heeft gewijd, stelt hij voor een telegram van hulde en gelukwenschen met verzekering van trouw aan Hare Majesteit de Koningin te zenden. De Raad stemt hier ten voile mede in. Vervolgens wordt voor kennisgeving aan- genomen 1. Een schrijven van Doctor J. A. van Lierop te Hulst, dat hij zijne benoeming voor den tijd van een jaar tot gemeente- geneesheer aanneemt. 2. Een brief van notaris H. A. van Dalsu-m te Hulst, waarbij hij de akte van benoeming tot lid der schattingscommissie van den heer Franciscus van Hoye, te Hulst overleden, terugzendt. Besloten a. de jaarwedde van den gemeentebouw- kundige A. Bogaart met ingang van 1 Januari 1917 te verhoogen met 25, b. de jaarwedde van dentelephoon- berichtbesteller D. Boddaert met ingang van 1 Januari 1917 met 20,te verhoogen. Ter fine van advies in handen van het dagelijksch bestuur gesteld een adres van de onderwijzersvereeniging in het arrondis- sement Hulst om duurtetoeslag. Voorloopig vastgesteld de gemeente-reke- ning over 1915. Vastgesteld de gemeente-begrooting voor 1917. Ten slotte overgegaan tot eene vergade- ring met gesloten deuren, voor behandeling reclames tegen hun aanslag in den hoof- delijken omslag 1916. Hevvomide Kerk. Ter Neuzen. 9i u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9^ u. en '2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 10 u. en 3 n., Ds. E. Raams. Axel. 9£ u., Ds. J. B. Tk. Hugenkoltz en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenkoltz, Bediening van den H. Doop. Zaamslag. 10 u. en 3 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Hou- ten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Kloosterzande. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 10 u. en 3 u., Ds. S. Groeneveld. Axel, Kerkdreef. 9 u., Ds. A. Tkielen en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. Axel, Stationstraat. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma en 2 u., Ds. A. Tkielen. Hoek. 10 u. en 3 u., De. v. d. Wall. dir. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u. (ouden tijd), Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Ylooswykstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6J u. (nieuwen tijd). Ds. D. C. van Overduin. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswfikstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en u., (ouden tijd), leeskerk. Kokaal „Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer(Kerkhoflaan). Ter Neuzen. u., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8J en 10 uur. 'sNamiddags om kalf drie Lof. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente g evestigd: J. Waard, zonder beroep, Van Bovenstraat J5, uit Rotterdam. M. C. &e Rijk, dienstbode, Westkolkstraat 10, uit Hulst. P. C. van Vijven, bankwerker, Tholens straat 37, uit floboken. L. M. van Vooren, Zomerghem, Ambts- halve. Vertrokken: J. W. A. Rademaker, kommies, Vloos- wijkstraat 19, naar Rotterdam. K. Koets, kommies, Donze-Visserstraat 95, naar Rotterdam. M. E. M. de Clerck, zonder beroep, O 186, naar Hulst. J. M. van Damme, timmerman, Lange Kerkstraat 6, naar Amsterdam. Yervuiling. Een 65jarige horlogemaker in de Kerk straat bij de Spiegelgracht te Amsterdam, is in bedroevenden staat van vervuiling naar het Wilhelminagasthuis gebracht en daar gebleken krankzinnig te zijn. Op ver zoek van zijn huisgenooten heeft de 8tads- reinigingsdienstzijn huis opgeru'imd. Daarbij bleek, dat in het eenige woon vertrek van den ouden man een afschuwelijke hoop vuilnis lag opgestapeld, die tot de zoldering reikte. Er werden niet minder dan drie vuilniswagens vol van allerlei rommei uit de kamer weggeh&ald. De arme dwaas scheen alles, wat hij op straat vond, naar huis mee te nemen en in zijn kamer op te stapelen. Zoo vond de reinigingsdienst er o, a. 3000 leege lucifersdoosjes, honderden sigarenzakjes, gevuld met asch, 224 pond oude kranten, verder blikjes en busjes en 25 a 30 oude, half vergane costuums. Menigeen die er zijn uurwerken in reparatie gaf, schijnt net zoo lang aan een zoet lyntje te zijn gehouden tot hij niet meer naar zyn klok of horloge vroeg althans, in de mestvaalt iagen ook een groot aantal half vergane klokken en korloges, met versleten wyzerplaten en gebroken wyzers. Als ge- tuigen van de herkomst waren er te vinden een aanzienlyke stapel brieven van clientele, politie en rechter-eommissaris, die alien aandrongen op teruggave van de recht- matige eigendommen der klanten van de laatste 20 a 30 jaar. Nadat de famiiieleden de voorwerpen van waarde uit het rommeltje hadden gezocht, is de rest naar de belt gebracht. Het huis werd geheel met creoline besprenkeld. Zoo krijgen sommigen op onverwacbte wijze misschien nog wel hun eigendom terug. Onhluchling van geinlemeerden. In verband met,het beweerde ontsnappen van twee Duitschen ofiicieren uit het inter- neeringskamp, verneemt de «rTel." nader dat gistermiddag te Zevenaar aankwam, uit de richting Arnhem een priester, die zich te voet door Zevenaar naar Didam begaf. Ouderweg was het een op post staand militair reeds opgevallen, dat het rnilitaire saluut door den geestelijke op gelijke rnili taire wijze beantwoord werd. Inmiddelff was te Zevenaar reeds twijfel ontstaan omtrent dezen persoon. Uit een onmiddfcllijk ingesteld onderzoek bleek, dat de priester zoowel te Beek als te Didam was gezien. Daarna was men zyn spoor bijster geraakt. Afgaande op het bekende signalement van een der ontvluchte Duitsche officieren, is het bijkans zeker, dat deze en de hier geziene priester identiek zijn. Te Beek, vlak aan de grens gelegen, zal het hem moeite gekost hebben, veilig de grens te overschrijden. 'n Burger* ader van de klok. Woensdagavond half 8 zou er te Voile- hove raadsvergadering worden gehouden. 't Is 20 minuten over 7. De burger- vader zit in z'n zetel, aandachtig turende op z'n horloge. Slechts een der raadsleden is nog maar present. In de zaal heerscht 'n doodelyke stilte, die slechts verbroken wordt door 't regalmatig tikken der hang- klok. Langzaam bewegen zich de wyzers voorwaarts. 't Is 2 minuten voor half 8, een minuut, en nog laten de vroede vaderen op zich wachten. Bijoa is de laatste minuut verstreken. De voorzitter neemt den hamer in de hand. Daar hoort hij gestommel op de trap. Maar op hetzelfde oogenblik kondigt de klok 't fatale tijdstip aan. De burger- vader opent de vergadering en slnit deze weder, omdat het vereischte aantal leden niet tegenwoordig is. De deur van de raadzaal gaat open, de raadsleden komen binnen, doch hun wordt medegedeeld, dat de vergadering reeds ge sloten is en zij dus weder huiswaarts kun- nen keeren. Onder hen bevond zich ook baron Sloet van Marxveld, die nota bene uit Utrecht was overgekomen om de ver gadering bij te wonen, doch twee se- conden te laat kwam Be apaches weer aan lie I werk. De Parijsche correspondent van de n Daily Chronicle" seint d.d. 26 'Aug. ,/Dat de oorlog Parijs nog niet geheel van zijn apaches heeft gezuiverd blijkt uit de volgende moordgeschiedenis, gevolgd door een revolvergevecht, dat aan de vreeselijke daden van de bekende autobandieten van eenige jaren geleden doet denken. De zaak viel gisteren op klaarlichten dag in de Rue Froissard op korten afstand van de Place de la Republique, een der drukste gedeelten van Parijs, voor. Het slachtoffer is een een rijke hande- laar in ijzerwaren, Leroux genaamd, die in de Rue Froissard een groote zaak dreef. Er werkten ongeveer 30 bedienden in zijn winkel, die gewoonlijk van 12 tot 1 gesloten was. Lesoux, die gewoonlijk vroeg lunchte, werkte dikwijls in het kantoor als het per- soneel naar huis was om te eten. Gisteren kwam hij even na twaalf en ging naar zijn kantoor op de eerste verdieping. - Terwiji hij zijn boeken nakeek hoorde hij verdachte geluiden in zijn winkel, waar niemand meer aanwezig kon zijn en ging dus naar be- neden. Daar vond hij de navolgelingen van Bonnot en Garnier bezig te stelen. De bandieten droegen maskers en waren met revolvers, dolken en messen gewapend. Zij sprongen op den ongelukkigen winke- Iier toe die krachtig weerstand bood. Ten slotte sehoot een van hen hem een kogel door de maag, de tweede sneed hem met een mes de keel af en de derde sneed hem in den pols. De kreten van het slachtoffer waren ge- hoord en een aantal menschen kwam aan- geloopen, toen de misdadigers, vijf in aan tal, de binnenplaats opkwamen. Zij vuurden op de menigte en kwamen op straat tereeht. Drie politieagenten en een dozijn burgers zetten de vluchtelingen, die steeds bleven vuren, na. Een politieagent nam een taxi, maar toen hij uit het voertuig stapte om den dief te grjjpen, schoot de bandiet zich zelf door het hart. Nog twee der misdadigers stonden op het punt van gevat te worden door een politieagent en een s,o!daat, toen een van hen riep uIk kan niet meer. Schiet op ze De tweede schoot maar miste zyn doel en werd gearresteerd, Hy heet Leon Sue en is 20 jaar oud. Hij zeide, dat de man die zelfmoord gepleegd had, het hoofd van de bende was het was een anarchist en val- sche munter, Chevaudier geheeten, 20 jaar oud en eenige maanden geleden uit het leger gedeserteerd. Een som van 50 en een pakje waarde- papieren die uit de brandkast van Leroux gestolen waren, werden in het bezit van den moordenaav gevonden. INOEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek om ©en plaatsje in uw vcelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Naar aunlaiaing van het feit, dat enkeie grondeigenaars uit deze gemeente ppgingen aanwenden om te verkrijgen, dat de St. Pie- tenspolder voortaan niet meer zal uitwateren in de oude vestinggracht, die in verbinding staat met het builenwater en als reservoir dienist doet wanneer het peii buiten te lioog is, wou ik graag nog het volgende opmerken. Reeds lang worden pogingen aangewenm tot het dempen van dat deel'dier veste, dat ligt Langs hel tramplcin. Zeer zeker zou dat, uit hygienisch en aes- thetisch oogpunt Deschouwd, een groote ver- hetering zijn. In uw blad van 18 April jl. werden door mij eenige opmerkingen ge- maakt over de vele wanloestanden in deze gemeente, waaronder toen ook begrepen het daarzijn van die gracht. Eenige jaren geleden had die veste nog veel van een spuiboezem, waarin, vooral 's-Zomers, nu en dan eens versch zeewater werd binnengelaten, waardoor tenminsteeen minder aangename luc.ht werd weggenomen. Tlians is dit niet meer het geval, daar „men" nu de havensluis niet meer opent om zee- water toe te laten. De bodem der veste is zeer modderig en in den loop der tijdien zeer naar boven ge- Wassen, zoodat deze bijna liet geheele jaar droog ligt, versierd met bodemlooze emmers, ketels, iioiepels enz. De hennen, die dien poel omgeven, zijn hestorl met vuil, inweer- wil van liet bondje „verboden vdilnis te wer- pen." Welk een toestand! Het is echter nog niet mooi genoeg. In de laatste dngen is de lucht van het rioolwater, komende uit de gemeenterioteering, ook uitmondend in meer- genoemde veste, zoo verpestend, dat ieder zich gaat afvragen, waar dat toch vandaan mag komen. Het is tot nu toe voor de measte ingezetenen nog een volkomen raaa- sel. Mij dunkt, en anderen met mij, dat het zeer gewenscht is, dat „M aurits" zich hier eens vertoone. Immers, zijn wederkee- ren zou voor Philippine een redding g*e- weest zijn!! Laat hij nu dit raadsel eens oplO'Sisen; ongetwijfeld vindt hij in de kom der gemeente ergens de een of andere var- k e n s fokker ij, waar men mogelijkerwijze liet .dek" in den beerput niet bemerkt, en het zoo „bij loeval" in de vlakbijliggende ge- meenlerioleering kwij t raakt. Laat ik liierbij de hoop uitspreken, dat onze kranig optredende nienwe gemeente- veldwachtei- spoedig (indien nog niet) hier- van ..lucht" krijgt. Wellicht brengt die man, metlertijd, redding uit dezen Janboel, waar- toe „M aurits" met zijn reddende en ver- lossende zending zich nog geen kans heeft' gezien, of beter gezegd, die zich heelemaal niet met redden" inlaat. Daarvan heeft hij hlijk gegeven, door een schrijven- van een consul niet dan weken te laat aan de be- treffende moSselvisschers bekend te maken. OBSERVATOR. Philippine, 30 Augustus 1916. OPENBARE VERKOOPINGEN. Sept. 5 Hulst. Dnroerende Goederen. Notai'is Dumoleyn. 9 Sloppeldijk. Aardappels (Industries), Bruine Boonen en Koebeeten. Notaris Dumoleyn. 14 Zuiddorpe. Gezaagd Hout en Afbraak. Notaris Dregmans. 21 Koewacht. Canadaboomen. Notaris Dregmans. 21 Biervliet. Eenige perceelen Bouwland (bij instel). Notaris Beuningh. 27 Hoek. Beesliaal, Landbouwgereed- schappen, enz. Notaris Dregmans. Oct. 5 Biervliet. Eenige perceelen Bouwland (bij loewijzing). Notaris Beuningh. AANBESTEDINGEN. Sept. 4 Ter Neuzen. Verrichten Verf- en Glas- werk. Burg, en Wetli. van Ter Neuzen. 7 Axel. Opbouwen eener Wpning. Archi- tectc Buijtaert-Reijnaert. II 'i'er Neuzen. Leveren van Schaalkolen, geklopte cokes en gezeefde Anthraciet. Burg, en Weth. van Ter Neuzen. 11 Ter Neuzen. Leveren van Gietcokes. Burg, en Weth. van Ter Neuzen. VOOR BELANGHEBflENDEN. (Zonnetijd). D Eerste Kwartier Dinsdag 5 Septem ber voormidd'ag 4,46 uur. 2 September Zomop 5,14 onder 6,46 uur. 3 h i/ n 5,16 n 6,44 n 4 u u 5,17 n 6,41 n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Vergadering van Donderdag 31 Aug. 1916, des voormidaags 10 ure. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Aanwezig de leden: A. Visseir, D. J. Dees, J. J. de Jager, R, Scheele, M. Eijke, H. B. van Nes >enx L. T. van Has sett. Afwezig de lieeren A. C. Lensen, J. de Bruijne, A. H. Donze, E. H. T. van Bors- sum Waalkes. D. Scheele en R. G. E. Nolson. De voorzitter opent de vei*gadering en deelt mede, Oat de heer Donze wegens ziekte afwezig is; de heeren Lensen en Nolson heb ben bericht, uitstedig te zijn; de hear D. Scheele is verhinderd wegens andere amhts- bezighediqi. In 'den loop der vergadering komt nog be richt van de heeren De Bruijne en Waalkes, dat zij heden de vergadering niet kunnen bij wonen. Daarna komt aan de orde: 1. N'oJulen. De notulen der vergadering van 10 Augus tus II. worden met algemeene stemmen on- anderd vastgesteld. 2. Ingeknmen stukken. a. Een schrijven van A. P. de Vos, J. J. Huijissen en J. P. Trijsburg, ambtenaren ter secnetarie, die den raad dank beluigen voor de regeling liunner jaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. "b. Een schrijven van II. Somievijlle, ge- meente-bode, die den raad dank betuigt voor de regeling zij nor jaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van de agenten van po litie, -waarin zij den raad dank zeggen voor de nienwe regeling hunner jaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. d. De voorzitter heefl thans nog eene mededieeling te doen. Hij heeft de vorige vergadering verklaard, dat van wege de ge meente een trap is gelegd tegenover de Klaasisenstraat. Hij had het aldus Iregrepen uit mededieeli'ngen in de commissie van bij- stand. N a der" is echter gebleken, dat .die trap is gelegd van wege den rijkswaterstaat. Eveneens Wias het onjuist, dat van wege de gemeente een trap, leidenie naar dien kanaal- dijk, zou worden gemaakl tegenover de Jo- zinaistraat. Ook dit laatste zal geschieden van wege 'is rijkswaterstaat. Dat dus de be- woners uit die omgeving gemakkelijker het kanaal zullen kunnen bereiken om daaruit water te halen, is geheel en al eene ver- dienste van 's rijkswaterstaat; haar moeten we daarvoor dankbaar zijn. 3. Aanbieding gemeenlebegrooting voar 1917. Door burgemeester en wethouders wordt aangeboden de gemeentebegrooting voor 1917, op ©en eindcijfer van f 138.232,03i/2, met een post voor onvoorziene uitgaven van 809,88. De hoofdelijke omslag (die voor het loopen- de jaar is hegroot op 71.000) is uitgetrok- ken op 63.000. Er is voor bestratingswer- ken mini f 2000 meer geraamd; o.m. is uit- geta-okken een post voor vervanging der kei- bestrating van de Zandstraat door klinker- hestrating en voor bestrating met klinkers van een gedeelte van het macadamplein op de Mark!. Ook is f 500 uitgetrokken voor het laten maken van een plan voor eene waterleiding. De hegrooting zal worden gejrukt en aan de leden toegezonden; later zal worden be- slist omtrent de behandeling in afdeelingen, alvorens de hegrooting in openbare zitting te brengen. 4. Benoeming van ieden van het stem- Itureau voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De voorzitter verzoekt de leden over te gaan tot het benoemen van twee leden van het stembureau voor de verkiezing van leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrie ken, wegens periodieke aftreding. Hij noodigt de heeren Van Nes en Van Haissell uit, met liem het stembureau te vormen. De uitslag der stemming is, dat wtirden nitgebracht: op den heer Eijke 3, op de heeren Dees en D. Scheele ieder 2, en op de heeren Visser, Van Nes, De Jager, R. Scheele, Lensen, Nolson en Van Hasselt elk 1 stem. Bij tweede vrije stemming wordt benoemd met 6 stemmen de heer Eijke, terwiji her- stemming moet plaats hebben tusschen de heeren Dees, met 3, en D. Scheele,' met 2 stemmen. Verder verkregen die heeren R. Scheele en Lensen ieder 1 stem. Bij de nu volgende her s Lemming wordt de heer Dees benoemd met 4 stein men; 2 stem- men zijn uitgebracht op den heer D. Scheele. De heeren Dees en Eijke verklaren de be noeming aan te nemen. 5. Vastdelling van die premien, in ver band met de ajs. paarden- en vee- markL Door burgemeester en wethouders wordt voorgesteld, de premien voor de den derden Woensdag van November te liouden jaar- lijkische paarden- en veemarkt, vast te stel- len, overeenkomstig die van het vorig jaar. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Voorste! tot schorsing van de aan- slaande kermis. De voorzitter deelt mede, dat de vermel- ding op de agenda niet juist is; de agenda is opgemaakl v6or de vergadering van bur gemeester en wethouders, en hij had gfr dacht, voortgaande op de handeling van het vorig jaar, in die vergadering een voor- steL tot schorsipg der kermis te kunnen he- handelen, waarvoor geen gelegenheid meer is geweest. Hij stelt nu voor, evenals het vorig jaar, de kermis te schorsen, doch idit is geen voonstel van burgemeester en wethouders. De heer Van Hasselt merkt op, dat wel is waar de oorlogsloiestand nog hestaat, maar men is daaraan nu zoo eenigermate g-ewoon geworden, en hij meenl, dat er nu ook wel eens eene gelegenheid voor ontspanning mag gegeven worden. Als de mililaire overheid ei- dus geen bezwaar tegen heeft, zou hij wenschen, de kermis te laten doorgaan, temeer, waar die toch gewoonlijk ook nog een beduidend bedrag in het laadje der ge meente brengt, en, lettende op de besluiten, die in de vorige zitting zijn genomen, is dat wel noodig. De lieer Visser sluit zich aan bij de woor den van den heer Van Hasselt. De heeren Eijke en Van Nes doen dit ook. De heer De Jager zou daarentegen gaame zien, dat liet voonstel tot schorsing werd aangenomen, hij kan niet inzien, dat de toe stand nu sedert het vorig jaar verbeterd is; nu zegt de heer Van Hasselt wel, dat we

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 6