De krijgsMrijvea Laatste Berichten. GEMENGDE BERICHTEN. landstorm heeft tot taak in het binnenland alsmede in den rug van het operatieleger te worden gebruikt. In oorlogstpd worden aanstonds 5 korpsen met 10 actieve divisies gevormd, aan elk wordt een reserve-divisie toegevoegd. De infanterie-divisie bestaat uit 2 infanterie-brigades van elk twee infan- kerie-regimenten en drie bataljons, een jagerbataljon en een eskadron. Een artillerie- brigade uit twee regimenten van zes bat- terijen en teehnische troepen. De divisie omvat 14.000 geweren, 180 ruiters, 48 kanonnen en 26 machinegeweren. Het Roemeensche leger beschikt over 800 kanonnen en 300 machinegeweren. Militaire deskundigen ondersteilen dat de kracht van Roetnenie met een leger van een half millioen man nog laDg niet is uitgepnt;^ Er is van die verschillende fronten geen beduidend nieuws. Het optreden van Roe menie heeft een nieuw oorlogstooneel doem ontstaan in het Zevenburgsche Randgei- bergte. Maandag zijn daar reeds de eerste schoten gewisseld. De Hongaren ineklen reeds van gevan^enneming van de eerste Roemenigps. Waarschijnlijk waren dit ver- keniiirigsvoor;>ostendie zich wat te ver hadderi gewaagd. Heden meldt men officieel uit Ween.en, dat eene verre omtrekkende be- weging van sterke Roemeensche troepen. de Hong;: arse he troepen er toe gebracht heeft vooruitgeschovan afdeelingen terug Le trek- ken op -achterwaarts gelegen, liun volgens plan, aangewezen, stellingen. Een Donaumonilor heeft verschillende mi litaire inrichtingen op Roemeensch gebied vernield. Hind-enburg is thans ter vervangi ng van generaal Von Falkenhayn benoemd Lot chef van den ganeralen staf van het Duitsche leger te velde. h'ijed TER, NEUZEH, 30 Aug. 1916. Het w'e8rbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 755.5 Haparanda. Laagste barometerstand 743.7 Vlissingen. Yenyachting tot den avond van 31 Aug: matige tot krachtige Zuidelijke, later ruimen- de wipd, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk nog regenbuien met kans op onweer. Zelfde temperatuur. Rijks directe belaslingen. De gntvanger van 's Rjjks directe belas- tingen, invoerrechten eu ac-cijnsen de heer S. A. Rochat te Ter Neuzen, wordt met ingang van 1 September a s. tijdeiijk werk- zaam ggsteld aan de inspectie dier middelen aldaar, terwijl het ontvangerskantoor zal worden waargenomen door den heer P. Widema, thans belast met de waarneming van het ontvangerskantoor te Axel. Voor^de wkarneming vari het ontvangers kantoor te Axel is aangewezen de heer J. Lens^ rijksklerk 2e klasse te Amsterdam. Publieke spreekcel te Spui. Jn het perceel van den heer Cortvriendt te Zodte Spui zal in aansluiting op het Rijksielefoonnet Ter Neuzen een pnbliek telefoonstation worden gevestigd. |J Luditschepen op reis. Ndar men ons mededeeit, werd door een reisgezelsehap, dat gisteren avond tydens het woeden der onweersbui omstreeks half negen langs den Kanaaldijk reed, waarge nomen dat zich twee luchtschepen boven onze streek bewogen, komende uit het oosten en gaande ip zuid-westeljjke richting. Fanlasie. Volgens verkregen mlichtingen heeft de Duitsche soldaat, die ons jl. Zondag zijn wedervaxen mededeelde, voor een groot deel gefantaseerd. Vast staat, dat het een Duitseh militair is. Onwaar was in elk geval, dat hij jl. Zondagnacht over de grens zou ge- komen zijn, daar blijkens ontvangen mede- deelingen hij reeds geruimen tijd in Neder- land vertoefde en steeds trachtte nader en nader bij de zuidgrens te komen. Hp is Maandag vertrokken en hier Diet weer- gekeerd, hoewel hem, maar wij vernamen, werk was toegezegd. Er hangt naar het schijnt een geheimzinnig waas over zijn verblijf in ons land. Hi) is in elk geval goed bij de pinken en weet op elke vraag, zooals ons bleek, een gepast antwoord te geven. Waar verschillende zijner inlichtingen overeenkwamen met hetgeen andere over de grens gekomen militairen, blijkens de berichten in de bladen, verhalen, hadden wjj aanvankelijk geen reden aan zijn verhaal te twijfelen. Aanbesleding havenwerken. Aan het gebouw van het Provinciaai bestuur in Zeeland te Middelburg, werd heden aanbesteed het uitvoeren van een deel der werken tot havenuitbreiding te Ter Neuzen in twee perceelen. Eerste perceelHet maken van kaai- muren van gewapend beton met bijkomende werken, behoorende tot de werken tot uit- breiding van de los- en laadplaatsen te Ter Neuzen. Raming 139.900. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. Verstoep en H. Zanen Cz. te Goude- rak en Gouda, met gebruikmaking van binnenlandsch hout, voor f 175.000 en met gebruikmaking van buitenlandseh hout, voor 169.000 G. J. Balkenstein Jr. en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen, vrijblijvend in het gebruik van hout, voor 166.800 A. van der Meijden te Hardinxveld, buitenlandseh hout, voor 161,876; P. M. Panny en J. M. Panny te Zierik- zee en Krabbendijke, vrijblijvend, voor 159.446 N. V. Koninklijke Rotterdamsche Beton- maatsehappij te Rotterdam, vrijblijvend, voor f 158.000 VV. F. Slaal te Amsterdam, buitenlandseh hout, voor 154.900 C. M. M. Kocken te Tilburg, vrijblijvend, voor f 153.900 D. Stuij en Adr. van der Lear te Utrecht en Ouden Rijn, binnenlandsch hout, voor 161.600, buitenlandseh hout, voor 152,450 C. P. Stuij en P. C. Stuij, te Nijmegen en Alkmaar, buitenlandseh hout, voor 151.530; L. G. Jansen te Baarle-Nassau, vrij blijvend, voor 149.200; H. J. te Siepe te Winterswijk, buiten landseh hout, voor f 146.980 E. Wienhoven te Utrecht, buitenlandseh hout, voor f 138.890. Yier biljetten werden van onwaarde ver- klaard, omdat zij voorwaarden bevatten. Tweede perceel: Het maken van haven- werken tot uitbreiding van de los- en laad plaatsen te Ter Neuzen met bijkomende werken. Raming 125.500. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren N. Y. Koninklijke Betonmaatschappij, vrijblijvend, voor 149.000 C. H, van Haarlem te Vianen, vrpblijvend. voor 148.710 J. Verstoep en H. Zanen Cz., vrijblijvend, voor /"147.800 A. van der Meiden, vrijblijvend, voor 136.876 A. van den Hoek te Heenvliet, vrijbljjvend, voor 136.275 P. M. Panny en J. M. Panny, vrijblijvend, voor 136.000 D. Stuij en A. van der Leur, buitenlandseh hont, voor f 139.989, binnenlandsch hout, voor 135.800 C. P. Stuij en P. C. Stuij, buitenlandseh hout voor 135.600 A. van fieest te Heenvliet, vrijblijveud, voor 128.330 G. J. Balkensteijn Jr. en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen, vrijbljjvend, voor 127.800; H. J. te Siepe, buitenlandseh hout, voor 126.880. Arbeiclsbeurzen. Door de ontvangen rapporten zijn wij in staat een overzicht te geven van de werking der Arbeidsbeurzen in Nederland. Allereerst blijkt dat de werkloosheid in Juni J916 minder was dan in Mei. In de maand Juni zijn bij de CentraleAr- beidsbeurs in den Haag 622 aanvragen van patroons ingekomen om een of meer arbeids- krachten. Aan de Districtsbeurzen 00k te Ter Neuzen zijn daarvan de berichten ge- zonden. Omtrent de werking der Nederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhausen 1915 kunnen wij meldden dat 10718 aanvragen van werk- gevers zijn ingekomen. Geplaatst werden 2168 arbeiders. Betreffende de Arbeidsbeurzen in ons land kunnen wij nog meiden dat het grootste aantal dat in Juni geplaatst werd in Amster dam was, nl. 1263, het kleinste aantal te Ter Neuzen, nl. 3. Het cijfer voor Ter Neuzen is daaren- tegen gunstiger, want van Amsterdam werd slechts het 1/- gedeelte, terwjjl van Ter Neuzen het J/4 gedeelte geplaatst werd van het aantal der aanvragen. Examen hoofdakie. Gisteren slaagde te's Hertogenbosch voor het examen voor de hoofdakte de heer E. A. de Waal van Hulst. Brouwersbedrijf. Aan de bierbrouwers in Zeeuwsch-Vlaan- deren is vanwege het Rijksbureau voor de distribute van graan en meel de officieele mededeeling gedaan, dat nog geen beslissing is genomen omtrent de wijze, waarop brouw- gerst zal worden gedistribueerd. Het ligt in de bedoeling van de Regee- ring voor het brouwersbedrijf geschikte gerst beschikbaar te stelien. Op welke wijze aan vragen zullen moeten worden iDgediend, zal nog nader worden bekend gemaakt. (M. Crt.) Bekroning voor bloemen. Op de groote bloemen en plantenkeu- ringen, gehouden te Nijmegen op 2529 Augustus jl. werden de inzendingen handels- planten warme en konde kasplanten van Van de Piassche te Aardenburg bekroond met de hoogste onderscheidingbronzen medaille. Aan een nieuwe Diacana Roi Albert werd een getuigschrift van Yerdienste toegekend. Kanaal door Zuid-Beveland. De Commissaris der Koningin in Zeeland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, in verband met de verwisseling van de ebdeuren van het buitenhoofd der groote schutsluis van het Kanaal door Zuid-Beveland, te Hansweert, van 28 Augustus a.s. af en uiterlijk tot en met 2 September d. a. v., door die sluis niet met de ebdeuren, maar uit- sluitend met de vloeddeuren zal worden geschut. HOEK. Voor de door het waterschap Loven- en Willemskerke gehouden besteding van wer ken tot oeververdediging werd ingeschreven door de heeren M. van den Hoek te Ter Neuzen, voor f 12,560; R. Verschelling te Ter Neuzen, voor 11.630; J. W. Roeloffs te Slie- dreoht, voor f 11,590 J. de Bree te Ter Neuzen, voor 10,785 en 11,220; Jac. van Drongelen te Hoek, voor f 10,650. SAS VAN GENT. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van verschillende herbergiers, be- sloot de gemeenteraad dit jaar de gewone kermis niet te doen plaats hebben, doch op Zondag 10, Maandag 11 en Dinsdag 12 September gelegenheid te geven tot het houden van dansmuziek in de herbergen, die te 12 ure zullen moeten gesloten zijn. Gisteren avoDd tijdens het heerschen van een zwaar onweder, sloeg de bliksem in de telefoongeleidiug van het bureau der Coope- ratieve Suikerfabriek, zonder veel schade te veroorzaken. Toch werd er brandalarm geblazen en rukte de motorspuit uit, die echter niet behoefde te werken. 1 KOEWACHT. Door B. en W. is, behoudens goedkeuring van den heer arrondissements-schoolopziener, met ingang van 15 September a.s. benoemd tot tijdelijke onderwijzeres aan de openbare school te Oude Molen, mej. J. M. O. Motke te Vlissingen. Er waren voor die tijdelijke betrekking 15 sollicitanten. Dinsdag werd hier eene openbare vergadering van den gemeenteraad gehouden, waarop alle leden tegenwoordig waren. Aan de orde was vaststelling van de ge- meenterekening over 1915. L)e commissie van onderzoek, bestaa"nde uit de heeren C. van Doosselaer en J. Kips, brengt verslag uit van hun onderzoek en adviseeren tot goedkeuring der tekening. Deze wordt vastgesteld en goedgekeurd in ontvangsten op f 17401,93 en in uitgaven op y 16666,76, zoodat er een goed slot is van f 735,17. Wegens periodieke aftreding van twee leden van het college van zetters, wordt een voordracht oprgemaakt. De aftredende leden, de heeren H. Bonte en C. van Doosselaer worden opnieuw voorgedragen. Het adres van de onderwijzersvereeniging in het arrondissement Hulst tot het ver- leeDen van een duurtetoeslag aan het onder- wijzend personeel wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Verschillende reclames tegen den Hoofde- lijken Omslag worden daarna in een ge sloten vergadering behandeld. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 29 Aug. de volgende vonnissen uitgesproken Y. G. v. H., oud 19 j., dienstbode te Sas van Gent, is wegens diefstal veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf. 0. J. T., oud 28 j., arbeider te Sas van Gent, is wegens eenvoudige beleediging veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. G. H. M., oud 51 j., zonder beroep, huisvr. van J. J. K., en N. K., oud 19 j., zonder beroep, beiden te Hulst, zijn wegens als- voren ieder veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. J. d. B., oud 25 j., vlaskooper te St. Jansteen, is wegens mishandeling ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. E. G., oud 41 j.*; landbouwer te Koewackt, beklaagd van mishandeling, is vrjjgesproken. 1. M. C. B., oud 35 j., zonder beroep, huisvr. van A. R., te Koewacht, beklaagd van mishandeling, is vrijgesproken. Een grijpvogel. Een bediende aan het administratiege- bouw van de Hollandseke Spoorweg Maat- sehappij. gevestigd Droogbak, was bezig met het tellen van geld. Een onbekend gebleven persoon graaide onverhoeds een bankbiljet van f 1000 uit de handen van den tellenden bediende, sprong op een Sets en was spoedig verdwenen. De politie steit een onderzoek in. Een gesloorde bruilofl. Vrijdag trad te 's Gravenhage iemand in het huwelpk met de dochter van een werk- willige van de ^Sierkan", waarbij, zooals bekend, een werkstaking is uitgebroken. Alles ging goed tot men van het stadhuis komende bij huis kwam. Daar wachtte een troep stakers van de //Sierkan" den stoet op en bombardeerde de rijtuigen. In plaats van den werkwillige probeerde men den jongehuwden man een pak slaag te geven. De inmiddels toegesnelde politie moest de stakers met de blanke sabel uit elkaar jagen en toen de bruiloftsgasten alleD goed en wel binnen waren, keerde de rust spoedig weer. De politie bleef den geheelen dag het huis bewaken. Gouden liehtjes-opkooperij! Bij Kostverlorenvaart te Amsterdam ligt een ijzeren schuit, de /yAuna Catharina", afkomstig uit Rotterdam. De schipper van deze schuit, Michiel Dirksen, oefent een beroep uit, dat zeker zeldzaam in het schip- persbedrijf genoemd mag worden. Hij koopt namelijk gouden tientjes op voor eff of meer gulden. Zoo kwam hij in een cafe en be- taalde den sljjter voor 3 gouden tientjes en 8 gulden een biljet van 100 mark, dat is ongeveer 42.75. Eu toch fnoet de man met deze opkooperij winst maken Tel. Vrouwelijtos bcsseliers. Naar de Lokal Anzeiger meldt, heeft men thans in Berlijn 400 vrouwelijke postil- jons, over wier werk het postbestuur zeer goed tevreden is. Een redder vendronken. In de vBasler Anzeiger" van 11 Augustus leest men het volgende bericht uit Lyon In Monistrol sur Loire gleed een vrouw uit Lyon op de Loirebrug uit en viel in de rivier. Een juist van zijn werk terugkomend Duitsche krijgsgevangene sprong de vrouw na en redde haar.- Hijzelf echter werd, toen hij aan land wilde komen, door een kolk meegesleept en verdronk. Brood voor zieni ng. Door den Minister van Landbouw is aan de burgemeesters - medegedeeld, dat de rogge van den nieuwen oogst door de Regeering aan de gemeenten zal worden geleverd voor 9,10 per H.L. van 70 Kg. en aan bakkers moet worden geleverd voor 6,30 per H.L. Het verschil ad 2,80 wordt voor negen tiende gedragen door het Rijk en voor een tiende door tde gemeenten. Het is de bedoeling van den Minister, in bet vervolg in alle gemeenten 00k goedkoop roggebrood op diezelflde voorwaarden als bruinbrood beschikbaar te slellen. De ma ximum hoeveelheid, op roggebroodkaart be schikbaar te stelien, te bepalen op 3 Kg. per week en per persoon. Aan de personen wordt slechts een nrood- soort (bruinbrood of roggebrood) goedkoop vensltrekl. De maximale hoeveelheid goed koop bruinbrood wordt teruggebracht van V2 Kg. per dag op 3 Kg. brood per persoon en per week en ongebuild meel van 3i/2 hectogram per dag tot 21 hectogram per week en per persoon. De roggebroodprijis zal door de provin cial© broodcommissip worden vastgesteld. De visscherij-regeling. Naar vernomen wordt, is door bemoeiing van de Nijverheidscommissie in zake de hcringkwesiie de bekende regeling getrof- fen, waarbij minstens 20 pCt. van de vangst, zijnde de hoeveelheid benoodigd voor bin nenlandsch verbruik, volgens de gegevens der Nijverheidscommissie, in Nederland mag blijven, 20 pCt. naar Duitseh land gaat en die overige 60 pCt. geexporteerd kan worden naar alle landen die niet aan Engeland vij- andig zijn. Voor zoover die export minder opbrengt dan de prijs door Duitseliland be- steed, vergoedt Engeland 30 shilling per 115 Kg. Deze bijslag geldt dus niet voor hetgeen boven de 20 pCt. in Nedierland blijft. De regeling geldt tot het einde van bet vischseizoen, in Maart 1917, en wordt uit- gevoerd on der toezicht der Nijverheidscom missie. Aan de vrijgelaten schepen wordt de directe schade volledig vergoed. Verbod uitvoer jute. Binnenkort wordt verwacht een verbod op den uitvoer van jute in elken- vorm, met inbegrip van jute-lompen, en eene regeling van uilvoervergunningen onder bijzonJere voorwaarden, voor gevulde jute-zakken en jute-emballage. Ivomt dit ver bod tot Stferul, dan is de on- belemmerde uitvoer van jute uit Engeland tegemoet te zien. Glycerinekweslie. De heeren Delprat en Doyen, resp. voor- zitler en secnetaris der Nijverheidscommis sie, en IJsisei de Schepper, directeur der Ivon. stearinekaarsenfabriek te Gouda, heb ben na bespreking met ver tegen woordigers dei- Engelsche regeering de zoogenaamde glycerinekwestie tot een bevrcdigetiide opios- sing gebracht. IN6EZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Reaacteur Blijkens de agenda van de raadszitting, gepubliceerd in uw geacht blad, komt mor gan in den Raad weer aan de orde een voorislel van Burgemeester en Wethouders tot scborsing der kermis. Wij kunnen niet gelooven, dat dit voorstel van Burgemeestei* en Wetliouders met algemeene stemmen wordt giegeven. Wat de Raad betreft, daar zijn leden, die onder alle omstandigheden geen kermis wenschen, en deze zullen 00k nu vermoedelijk bezwaren opperen over den noocl der tijden en de ongunstige drukken.de omstandigheden. Op andere tijdstippen ko men ze met een- ander motief er tegen. Het is moeilijk aan te nemen, dat de Raad in zijn meerderheid tegen het doorgaan der kermis gekan't is; het vorig jaar werd ge- negd: „de militaire autoritait verbiedt het", en de gemeenteraad liet het voorstel van Burgemeester en Wethouders zonder protest onder den hamer passeeren, 00k wel in de verwachting, dit de Burgemeester, indien mogelijk, gebruik zou maken van zijne be- voegdheid om een kermis van enkele dagen te la ten doorgaan. Wat gebeurde er echter? Eene commissie wendde zich, na ond-ei-han1 deling met den Burgemeester, tot de mili taire autoriteit. Deze gaf te kennen, dat geen miliiair belang zich tegen het houden van feesbelijkheden verzetle, en hij de be slissing aan de burgerlijke autoriteit o-ver- liet, die daarover gewoonlijk te beschikken hieeft. Dit was thans omdat de Raad reeds ©en besJuit had genomen de Burge meester. In slrijd met -de gekoesterde ver- wachling, maaktc deze thans het doorgaan van voorgenomen feest'elijkheden onmogelijk. In plaats van de gewone loeschietelljk- heid, was Z.Eid.Achtb. toen krenterig en be- riep zich nota bene op het besluit van den Raad, met alg. stemmen genomen omdat men van hem wel eene schikking verwaclit- te. De commissie kon voor de cafe's geen twee dansavonden verwerven en liet haar plan varen. Het resultaat was echter, dat er die week later door den Burgemeester d ri e dansavonden werden gegeven, doch dat 00k alleen de liefhebbers van dansen koruden genieten, en de bonders dier lokalen verdienen, terwijl bij een algemeen kermis- vier-en meerderen elk op zijn wijze in de gelegenlieid is zich te amuseeren en dat door het vreemdelingenbezoek de ne- ringdo-enden in algemeenen zin voordeelen kunnen genieten, zonder nog van andere oniistandigheden le spreken, die 00k met een kermis in verband staan. En dat het vreemdelingenbezoek reusach- tig zou zijn. zal wel niemarid betwijfelen. Moge eventueel van andere, in deze be- voegde hoogste autoriteit een verbod uitg.a-ui om de kermis idit jam- te s-chorsen, laat de gemeenteraad er dan tocli ditmaal voor wa ken, dat er geen gelegenheid is, zich daar- voor te beroepen op een raaosbesluit, en verwerpe hij het voorstel van Burg, en Weth., al is 00k vrijwel een van beteekenis zijnd doorgaan ider kermis bij gebrek aan tijdig genomen maatregelen niet wel mo gelijk. Diankend voor de plaatsruimte, EEN BELANGSTELLENDE. Ter Neuzen, 30 Aug. 1916. GEMEENTERAAD VAN HOEK. In de op jl. Vrijdagnamiddag gehouden raadisvengadering, waren alle leden, hehalve de beer Platteeuw, tegenwoordig. 1. Aan den heer S. Griede werd eervol onlslag verleend wegens vertrek, als lid der commissie to I wering van schoolverzuim. 2. Werd besloten ovrer te gaan tot den aankoop van een motorbrandspuit, waarvoer Burg, en Weth. de noodige stappen zullen doen. Er werd een crediet van f 5000 be schikbaar gesteld; de spuit zal met 400 M. pensslang de waterstraal tot een behoor- lijke hoogte moeten opvoeren. 3. De begrooting van het burgerlijk arm- basluur voor 1917 werd vastgesteld op f 76.3,50 in ontvaaig en uitgaaf. Het uit de gemeentekas te verleenen subsidie bedraagt f 726,31 y2. 4. Wegens periodieke aftreding werd de beer H. van Doeselaar herbenoemd als lid der commissie tot wering van schoolver zuim, en in de plaats van den heer S. Griede de beer I. A. Catsman. 5. In de politieverordening word I opge- nomen eene bepaling, dat de herbergen op de dagen van demobilisatie van het leger gesloten moeten zijn. 6. Aangezien zich geene sollicitanten heb ben aangemelid voor de betrekking van on- derwijzer met verplichte hoofdakte, wordt besloten, de jaarwedide onder nadere goed keuring met 50 te verhoogen; deze be draagt thans 150 boven het wetlelijk mi nimum. 1 De Voorzilter deelt ten slotte mede, dat bet verbeteren en verbre-eden van dien weg naar het Mauritsfort is uitgesteld tot het voor jaar, daar de werkzaamheden - voor de a.s. beetiencampagne niet meer kunnen zijn uifgevo-erd. Sluiting. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 29 Augustus 1916, des voormiddags 10 uur. Yoorzitter de heer L. J. den Hollander, burgemeester. Aanwezig de leden: L. LamaiLre, F. Van Driel, J. M Oiggel, P. Dekker, J. Smies, J. de Feijter en M. Wolfert, benevens de Secretaris. Aftwezig de heeren: A. E. C. Kruijsse, P. Dregmans, F. Dekker en W. Dieleman. De Yoorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat van den heer Kruijsse be richt is ingekomen, dat hij door anderp bezigheden verhinderd is de vergadering bij te wonendoor den heer Dielemain is mon- deling kennis gegeven, dat hij verhinderd is. De notulen der vergadiering van 20 Juli II. wopden onverandierd vastgesteld. Alsnu steit de Voorzitter aan de orde: 1. Mededeeling Ingekomen slukken. a. Het raadsbesluit van 2 Mei 1916, be treffende ruiling van grond met den heer Ph. J. van Dixhoorn, voorzien van het be- wijs der goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving, b. Eene kennisigeving van D. A. van Houte, dial hij de beiioeming tot lid der commissie tot wering ran schoolverzuim, aanneemt. Aanigenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, dd. 28 Juli 1916, -waarbij bemerkingen worden gemaakt op het raads besluit van 20 Juli 11., tot wijziging der be grooting voor 1916. In dat wijzigingsbesluit is o.m. opgenomen een post voor het uitbe- LaLen van een duurtetoeslag, toegekend aan verschiilende gemeente-ambtenarein, o.m. 00k aan den gemeentp-ontvanger. GedepuLeende Staten beschouwen aat toekennen van een duurtetoeslag aLs een tijdelijke verhooging van traklenient, en de jaarwedjdie van den gemeente-ontvanger wordt volgens de wet vastgesteld door hun college, onder goed keuring 'doen- die Kroon. Daar zij geen aan leiding hebben, om thans tot verhooging der jaarwedde van den ontvanger over te gaan, verzoekeii zij den post, voor zoover dien ambtenaar betreft, terug te nemen. Voorts merken zij op, dat de leening ad 2000 voor uitbreiding der gasfabriek, aisnog in ontvang en uitgaaf in- de begrooting voor 1916 belioort te worden opgenomen. De Voorzitter geeft naar aanleiding hicr- van te kennen, dat dus de duurtetoeslag niet aan den gemeente-ontvanger mag worden uitgekeerd, men zou liem deze echter kun nen geven in zijne kwaliteit als boekh-ouder der gasfabriek. De heei; Oggel merkt op, dat hij dan min der zou ontvangen, daar besloten is, den duurtetoeslag prooentsg-ewij'ze toe te kennen, en zijne jaarwedde als boekhouuer der gas fabriek veel lager is. De heer Smies oppert het denkbeeld, hem dan eene gratificalie te verleenen. De Voorzitter steit voor, om alsnu het wijzigingsbesluit te venauderen, overeenkom- stig de bemerkingen van Gedeputeerae Sta ten en in de volgende vergadering nader te beslissen, op welke wijze de zaak met den gemeente-ontvanger zal geregeld wiorden, daar hij verondjerslelt, dat bij den Raad al- - gemieen de bedoeling voorzit, dat deze 00k zal profiteeren van het hem bij wijze van duurtetoeslag toegekende bedrag, dat als zoodanig niet kan worden uitgekeerd. Dit laatste wordt algemeen beaamd. De Voorzitter geeft voorts te kennen, dat nu nog eene zaak kan worden opgelost, nl. die vian de ziekenbarak, waarover al vroeger besprekingen zijn gehouden. Dat is nu zoo- ver gevorderd, dat de overgave der barak van wege bet Rijk aan de gemeente kan plaats hebben. De gemeente krijgt de barak in vollen eigendom, tegen betaling van de kostcn der verplaatsing en van eenige her- stellingen, die op 180 worden begroot. Spreker lreeft geinformeerd bij den ge- meen te-opzicb ter, dat de waarde der barak verve te boven gaat, die uitgaaf, die de ge- mee-nte er nu voor moet do-en. Hij steit voor, op de begrooting, voor het lie slrijd en dier ujlgeaf, een bedrag van 200 te zetten. met liet oog daarop, dat het nog eens iets hooger zou kunnen loopen, blijven. de kosten daar beneden, dan wordt natuurlijk het bedrag niet ten voile besteed. De heer Oggel vraagt, of de barak soms 00 k nog op een s been en fundeering staah waar een bedrag van 180, voor het ver- plaatsen der barak, hem nogal hoog voor- komt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2