Prijsopgaaf Brandstof. u ZAAIGEASTE2T. 50000 K.G. grove Giptcokes, Laatste Berichtan. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Handeisber ichten. G. KLOUWERS, Financie'el Overzicht. BliBGERLliKEN STA&D. dat deze zich toen met het buiige weer hebben gewroken. Alles is betrekkelijk nog goed afgeloopen, alfeen de hond is even later aan de ver- wondingen bezweken. De haudelsduikboolen. In een gesprek met een vertegenwoor- diger van. de Kolnische Ztg. heeft dr. Loh- man o. m. gezegdt De Bremen bevindt zich thans in voile zee. Zij gaat weer naar Baltimore en haar lading bestaat weer uit verfstoffen. Kapiteip Konig he'eft er den nadruk op gelegd, dat de bemanning van den eersten tot den laatsten man geheel vrij is van joilitairen dienst en in alle opzichten aan de voorwaarden voor de handelsvloot even- zeer voldoet als de bemanning van elk ander koopvaardijschip. IWi© de ooriogsv erwoestingen zien wil moot ©rvoor betaien. In Frankrijk voorziet men, dat na den oorlog tallooze toeristen uit onzijdige lan- den de slagvelden zullen bezoeken om ten- minste op deze wjjze een indruk te krijgen van den oorlog. Meermalen heeft men reeds overwogen, of deze buitenlandsche nieuws- gierigheid niet ten goede zou kunnen komen aan de geteisterde streken. De Fransche Touring-club heeft reeds het plan geopperd om de vreemdelingen met karavaneu rond te laten reizen en op de slagvelden tentkam- pen op te richten. ThaDS wijdt ,,1'Oeuvre" een beele bladzijde aan het vraagstuk, en beschouwt dit van een zuiver zakelijk stand- pant- Het blad stelt voor, om iederen vreemdeling, die een verwoest dorp wil. bezoeken, daarvoor toegangsgeld te laten betaien en deze bijdrage te storten in de armenkas van de verwoeste gemeenten. Het blad besluitStellig zullen de Amerikanen, die na den oorlog de wonden van Frankrijk willen aanschouwen, het wel hun plicht achten om voor het bezoek aan de slag velden in dezen vorm hun dank te betuigen. Die paardennood in Duitschlamd. Eenigen tijd geleden werd het uitvoer- verbod van paarden in Denemarken gedeel- telijk opgeheven, toen werd toegestaan, dat er 10.000 paarden aan Duitscbland ver- kocht zonden worden, op voorwaarde, dat Duitschland de noodige verfstoffen, waaraan Denemarken zeer groot gebrek had, ter besekikking stelde. Ofschoon Duitschland zijn verplichtingen aangaande de levering van verfstoffen nog bij lange na niet is nagekomen, eischt het tocb; alvorens verder te blijven leveren, nog een zeer groot aantal paarden. Wegens gebrek aan verfstoffeD, zjjn de meeste Deensche lakenfabrieken gedwongen om te sluiten, zoodat Duitschlands eisch wel moet worden ingewilligji. De Deensche fabrikanten hebben zich- overigens in ver- ■binding met Engelaud gesteld, welk land later de voorziening van Denemarken met verfstoffen zal ter hand nemen. Dat zal eehter nog wel eenigen tijd duren, daar de Eogelsche verfstoffenfabrieken nog maar zeer kort werken. De j.Deutschland". De Senaat te Bremen heeft de geheele bemanning van de Deutschland op het raadhuis een banket aangeboden. Na afloop verscheen de bemanning op het balkon. Het duizendkoppigfe publiek op het raad- huisplein, waar een militair muziekkorps had gespeeld het wfeer was opgeklaard juichte haar geestdriftig toe. Vervolgens vertoonden zich andere gasteD voor de menigte, voorop graaf Zeppelin. Een storm- achtig gejubel brak los, toen Zeppelin kapitein Konig omarmde. Ten slotte nam Zeppelin het woord. Hp stelde een driewerf hoera op den Keizer in, vervolgens op Bremen, welks zonen zoo'n heeriijke daad hadden volbracht. Door onbedaarlijk gejuich begroet, sprak vervolgens kapitein Konig eenige woorden. De treffeude betoogingen duurden tot $w. vJ0Qi^pi.eit^nnr L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethohders van TER NEUZEN vragen prijsopgaaf van ongeveer te leveren bij gedeelten, in de verwarmings- kelder van de hoogere burgerschool, gedu- rende den winter 1916/1917. Aanbiedingen per 10000 K.G. worden ingewacht tot en met Maandag 81 Sep tember SX.Srj des namiddags 3 uur. Ter Neuzen, den 28 Augustus 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester, L. WABEKE, Secretaris. Oeeaan varen. Waarotn is de lucht blauw. De meest voor die h and liggende verklaring voor het feit, dat de hem el blauw lis, is wel de verondens telling, dat de lucht een biauwe kleur heeft, wat pas zichtbaar is bij ©en zoo dikke luchtiaag, als zich om de aarde bevindt. Inderdaad bezit de lucht, vooral de zuurstof, een blauwachtige kleur, maar deze geringe sporen kunnen niet het donkere blauw van een door de zon ver- licht uitspansel veroorzaken. Dat de kleur van den hemel afhankelijk is van andere in- vloeden, wordt reeds bewezen door de groo te verscheidenheid van kleuren, die deze op venschillende plekken van de aarde hebben kan. Het trillen van de lucht op warme zomer- dagen b.v., wat de kleur iets schitterends, vocht-glanzends geeft, wordt onmiddellijk herkend als het verdampen van de voch- tigheid, die in den vorm van kleine, door- zichtige. dampblaasjes op- en afzweeft. In derdaad wordt de kleur bepaald door den laard van het onzichtbaar medium, dat at mosfeer heet, en van de zwervende deeltjes waterdruppeltjes, nevelblaasjes, stofdeeltjes en gasdeelen zelf zijn. Vloeit nl. door zoo'n „medium" wit liclit, dan worden de biauwe stralen'voor het grootste deel geabsorbcerd, de roode daarenlegen doorgelateri. Precies omgekeerd is het resultaat, wan- neer het witle licht door de vertroebelende deeltjes van de lucht teruggeworpen en ver- slrooid wordt, daar dan juist de biauwe en violette stralen bevoorrecht worden. Ge- Woonlijk heefl .in de atmosfeer het gereflec- teerde en idaarom voor ons o.og het blauw schijnenide licht tegenover de zon het over- wicht. Wordt daarenlegen de doorstraalde luchtiaag zeer dik, b.v. tegen zonsonider- gang, wanneer de zon 'fie kim nadert, dan worden zooveel biauwe straleh opgezogen, dat de roode kleur overheerscht. Een veripenging van beide kleurtonen heeft dus plaats in de onmiddellijke nabij- heid van de zoimeschijf. Zijn daarenlegen de nevelblaasjes zeer groot, dan reflecteeren ze ook in verhoogde mate andere dan biauwe stralen; we krijgen, zooals bij drei- genden regen, een witachtig blauw, dat tot gnauw kan overgaan. Uit deze bescbouwingen over het ontstaan van de kleiu* van den hemel kan men con- clusies trekken over de kleur van het liemel- gewelf bovien andere hemellichamen. Van jaf de maan, die geen atmosfeer heeft, zou- den wij den hemel zwart zien. Boven Mars, die iSleehLs een zeer dunne luchtiaag bezit, moet zich een diepblauw, misscliien violet firmament welven. De dichte atmosfeer van Venus roept het tegendeel te voorschijn: daar zal de hemel geel tot roodachtig zijn. De snelheid van projectielen. In de //Vorwarta" leest men De pho- topraphie heeft het mogeljjk gemaakt de buiteDgewoon groote snelheid vau projec tielen nauwkeurig te meten. Men heeft eehter groote moeilijkheden moeten over- winnen, voor men zoo ver was. De tijd vaD belichting moet buitengewoon kort zijn, als men seherpe afbeeldingen wil krijgen, die noodig zijn voor het meten van den afgelegden weg. De irifanterie kogel legt in een seconde 880 meter at, voor 1 milli meter heeft hij dus een 880 duizendste deel van een seconde noodig. Ernst Mach was het, die het kort lichten van de electrische vonk in dienst stelde van de korte belichtingsmethode en Carl Granz, een van de beste kenners der ballistiek, heeft door het gebruiken van de cinemato graphic het procede zoo volmaakt, dat men tusschen 500 en honderd-duizend afbeeldin gen in een seconde kan maken, waarbij de tijd van belichting natuurlijk ondenkbaar klein is. De film loopt daarbij met 'n snelheid van ver over de 100 meter in de seconde over electrisch gedreveu rollen. Zij is aan- gebracht in een kistje met een spleetaf- sluiting. Tegenover deze afsluiting bevindt zich een toestel, dat met korte tusschen- poozen vonken laat opspringen. De as van de baan van het projectiel valt hierbij samen met de riehting vau de afsluiting. Iederen keer als een vonk overspvingt wordt op de film achter de spleet een schaduw van het projectiel afgebeeld. Daar men weet met welke snelheid de film zich beweegt, en met hoeveel tusschentijd de vonken lichten, behoeft men slechts den afstand van de afbeeldingen op de film te lezen, om de snelheid van het projectiel te kunnen uitrekenen. Men bereikt op deze wijze een nauwkeurigheid, die ten hoogste 1 procent van de werkelijkheid kan afwijken. Een amazone. De /»Daily News" weet te vertellen, over een Duitsehe amazone, die zonder hulp van eenigen anderen Europeaan een aantal inboorlingen-troepen aanvoert tegen de Eugelschen in Oost-Afrika in het Kilima Nyazo gebied. Het wilde district, waarin de krijgsverrichtingen van deze wakkere dame plaats hebben, bevat het legendarische Maangebergte en zij moet van uit haar schuilplaatsen een zeer seherpe guerilla voeren tegen de Britsche troepenJ Onder de krijgsiieden en inwoners van Britsch Oost-Afrika is deze blanke amazone bekend als de Bibi Sacharini, een naam, dien de inboorlingen haar hebben gegeven. De Askaris, de inlandsche soldaten, die aan de zjjde der Britten- vechten en ook de inlandsche soldaten, aan de zijde der Duit- schers en de gevangenen vertellen verba- zingwekkende verhalen van hare daden. Men beweert, dat zjj de vrouw is van een Duitschen commandant, die werd gedood in het gevecht, dat op 25 September 1914 plaats had te Longido. Het was na dit treffen dat de inboorlingen verhalen begon- uen te doen over het optredeu van de Bibi Sacharini. Zij zeiden, dat zij zoo groote smart had over den dood van haar echtge- noot, dat zij dol werd en zwoer, niet alleen oorlog te voeren tegen de Britten, maar in bet bijzonder iederen Britschen officier te vermoorden, die zoo ongelukkig was om in haar handen te vallen. Verscheiden Britsche officieren moeten haar door kijkers hebben gezien, steeds omringd door haar zwarte troepen. Zij zit schrijlings te paard, schiet bijzonder goed en is een zeer knappe stratege. Mos als verbandmiddel. Een inediewerker van de ^Manchester Guardian" schrijft: „Een der merkwaardigste ontdekkingen uit dezen oorlog is, dat sphagnummos een goed verbandmiddel voor wonden is, Zo,o<- wel de idokters als het verplegend personeel worden steeds meer voor het gebruik van dit artikel gewonnen en die vraag neemt dan ook geweldig toe. Het depot te Edinburg ontvangt thans we- kelijks bestellingen van het Minister,ie van Oorlog voor 10.000 tot 20.000 stuks uit dit maleriaal vervaardigde verbanden. De bijzondere verdienste van het sphag nummos, is zijn bijzondere lichtheid, die het, vooral bij warm weder, boven katoen ver- lciesbaar maakt, voorts voelt het zijdeach- tig en aangenaam aan en heeft het een merk- waardig groot opslorpingsvermogen, zoodat het meer dan tienmaal zijn eigen gewieht aan water kan opnemen. Dit mos groeit overal waar veen of heide voorkomt, in overvloedige hoeveelheid. Voor al op veengronden komt het in groote bed- den voor in zoo ruime hoeveelheden, dat men het gemakkelijk met twee handen in groote slukken tegelijk kan uittrekken. In den laatsten tijd wordt het in de meeste veenstreken op de Britsche eilanden door herders, boschwachters en vrijwillige arbeiders van allerlei soort, als: geestelijken, schoolkinderen en padvinders, verzameld. Van een der depots, waar zij hun oogst af- leveren, zijn in dit seizoen -reeds meer dan 1000 zakken verzonden geworden. In de central© depots wordt het mos ge- plukt en sfchoongemaakt, antiseptisch be- liandeld en dan onder een hydraulischen pars gebracht. De verbanden bestaan in den regel uit op vierkante" biscuits gelijkende plakjes geperst mos, met een slukje gaas aan beide zijden. Zij worden bij massa's naar het front gezonden. Zij zijn bijzonder geschikt voor den hulp aan de gewonden in -de veldhospitalen, want men kail een zeer groot aantal in een kleine ruimte verpakken. Er wordt hard gewerkt aan het verzame- len van dit sphagnummos. Het komt in onbeperkte hoeveelheden voor en de vraag ernaar zal spoedig enorm worden. Het verzamelen moet voor den winter ge- scliieden, want in dien winter, als er sneeuw of rijp op de velden ligt is dit werk onuit- voerbaar. Degenen, die op den pluk uitgaan hebben geen ander gereedlschap bij zich jdan een zak. Op de pick waar het groeit aangekomen, rukken zij het mos bij handenvol uit, per- isen het water er uit en doen het in die zak ken. Deze zakken zijn, als zij geheel gevuld zijn, enorm zwaar en men kan ze niet ver dragen, zoodat het wenschelijk is het te plukken op plaatsen waar men'een kar kan medenemen. De natte zakiien worden dan naar de ver- zamelplaats gereden en leeggeschud. Het mos mag niet Ianger dan een of twee dagen in de natte zakken blijven liggen, omdat het anders warm wordt en bederft. Tot dusverre gaat men bij het drogen pre cies zoo te werk als bij het hooi maken. Een kortafgemaaid veld, wordt hiervoor ge- reed gemaakt, het mois hier neergeworpen en regelmatig met vorken op hoopen geworpen en omgewoeld. Bij goed helder weer is het in <5cn dag droog, maar de lioopjes moeten met een net hedekt worden, omdat het anders als het droog is, weg zou waaien. Het is dan zoo licht als een veer." Veiling woonhuis. Hedien werd alhier door den notaris Van der Moer, ten verzoeke van den heer F. J. Oostdijk en die erven zijner echtgenoote ge- veild een woonhuis met toebehooren, aan de Noordislraat te Ter Neuzen, groot 1 are 10 oenliaren. Hiervan werd kooper de heer Adr. Klaassen, voor 2300. G^>^anwor>dering. In de heden te Middelburg gehouden vergadering van de cooperatieve Landbouw- vereeniging op Walcheren, werd medege- deeld, dat de Regeering, nu de graanschepen zijn vrijgelaten, niet zal overgaan tot het opvorderen van het graan. Uit de besprekingen bleek, dat de Minister wel zou overgaan tot het nemen van de opgaven van de aanwezige granen, maar dat de levering eerst later moet geschieden. Lichling mililie 1916. In de hierna te noemen tijdvakken zullen van de miiitielichting 1916 ingelgfd worden 1. van 25 October: a. de dienst- plicbtigen toegewezen aan hetderde battaljon van een der regimenten grenadiers en jagers of een der overige regimenten infanterie, met uitzonderiug van hen, die in het bezit zijn van het in art. 70 der militiewet bedoelde bewijs van voorgeoefendheiddeze laatsten zullen 2 maanden later ingeijjfd worden b. thans nog niet opgeroepen dienst- plichtigen toegewezen, hetzij aan de regi menten veld-artillerie, hetzij aan het korps rijdende artillerie 2. in het tjjdvak van 1620 October de dienstplichtigen toegewezen aan regi menten vestingartillerie en bestemd voor het laatste in te lijven gedeelte 3. in het tijdvak van 1 5 November de thans nog niet opgeroepen dienstplich tigen toegewezen aan de regimenten huzaren. D© Nederlandsche visschersscbepen. De Daily Mail meldt, dat de opgebrachte Nederlandsche visschersschepen zoo spoedig mogelijk zullen worden vrijgelaten en dat de Engelsche regeering aah de reeders volledige schadeloosstelling zal betaien voor den tijd dat de vaavtuigen niet konden visschen. Deze zal berekend worden naar de gemiddelde ontvangst in het seizoen. Ook de schade die aan de schepen mocht zijn toegebracht zal worden vergoed. Een 30tal visschersvaartuigen, niet be- hoorende aan leden van de Nederlandsche visscherijvereeniging zal niet worden vrij gelaten. Bolsing tusschen Iramwagens. Te Rotterdam had hedenmorgen eene botsing plaats tusschen eene motorwagen van lijn 5 en eene van lgn 2. De laatste werd ernstig beschadigd en 10 der inzittenden werden licht gewond. Van het gevechtsterrein op den Balkan. De Bulgaren zijn Vrijdag Cavalla binnen- getrokkende Engelsche oorlogsschepen hebben onmiddellijk het vuur geopend op de door de Bulgaren ingenomen dorpen. Verblijf voor oud-Indiscbe mililairen. Er heeft zich een hoofd-comite gevormd, met den Oud-Minister Coign als eere-voor- zitter en den oud-resident F. Fokkens als voorzitter tot verwezenlijking van het plan, nabij Nijmegen een verblijf op te rich- ten voor oud-lndische militairen, een ruit.te bevattende voor aanvankelijk 100 personen, waaraan verbonden een arbeids- beurs en voorschotbank, zoomede een terrein van 10.000 vierkanten meter voor tuiubouw, teneinde de oud-militairen te houden uit de hauden van woekeraars en hem een be staan in de burgeivnaatschappij te verschaffen. De gouverneur van Suriname. De nieuw benoemde gouverneur van Suri name, de heer Staal, vertrekt 3 November derwaarts. II. M. de Koningin-Moeder bezocht heden te Utrecht het kinderzieken- huis en het rijks-centraal laboratorium ten behoeve van het staatstoezicht op de volks- gezondsheid. Zij bezocht de vorige week bet door overstroomingen geteisterde dorp Spakenburg. Weer twee oorlogsverklaringen. Heden bracht de telegraaf ons de tijding, dat Roemenie, waar men sedert eenigen tijd meer en meer eene oorlogszuchtige stem ming kon waarnemen, den tijd ook gekomen schijnt te achten om aan den krijg tegaan deelnemen en aan Oostenrijk-Hongarije den oorlog heeft verklaard. Ongetwijfeld kan dit besluit der Roemeenscbe Regeering van grooten invloed zjjn op de gebeurtenissen aan het oosteljjk front en op den Balkan. Thans heeft Italie, door bemiddeling van den Zwitserschen gezant doen berichteo, dat het zich met Duitschland in oorlogs- toestand beschouwt. Dit kon ook wel niet uitblijven, waar de Italianen in Saloniki tegenover Duitsehe troepen komen te staan. INGE ZON DEN STUKIEN. ONDBI1WTJS IX GEZOXDHEIDSLEEIt OP SCHOOL. Geachte Redacteur, Collega Stein Parve van Deventer zal op Ft a.s. Congnas voor openbarc gezondlieids- regeling een verdiens telijk werk doenj wat we hopen dat met vrucht bekroond •zal wonden, idoor de besprekingen in te leiden over 't wenischelijke van 't invoeren van onilerwijs in de gezondheidsleer op alle iseholen. Iedier toch, wien 't belong der ge- ineenschap ter harte gaat, stemt ten voile met Parve in, dat d® volkswelvaart afbanke- lijk is van d© volksgezondbeid. En even- min zal iemand hem betwisten, dat 't met de kennis vian de gezondheidsleer bij den grooten hoop nog zeer droevig is gesteld. Dit leert de ervaring, helaas, daaglijks. -Wii men nu betere begrippen over hygiene bij het volk ingang doen vinden, dan doet men 't beste met zich tot de school te wenden. Men bereikt dan loch de geheele bevolking, en wiel hen, aan wie de toekomst behoort, en wiat in de jeugd wordt geleerd, gaat immens nooit geheel verloren, doch blijft ons 't gansche Ieven bij. Daar, waar het kind wordt onderwezen en opgevoed, is dus beslist de beste plaats, om het de gelegen- beid te geven de kermis op te doen voor elk memsch van het hoogste belang, voor elk noodig, ja onmisbaar in den strijd om 't bestaan, de wetenschap: Wat le doen en wat te laten, om gezond le blijiven. Don zullen, dank dit onderwijis, de beginselen der hygiene onder het volk Wortel sclvieten en zich vierbreiden, en zal het later met voile overtuiging meelielpen die algemeen te bevorderen en toe te passen, waar ze nu nog onwillig de staatswetten, in die riehting werivende, gehoorzamen, en hoeveel goeds deke ook aanbrengen, ze zullen nooit bij machte zijn, een volksgezondheid te verkrij- gen, zooals we die wenschen en zooals die moet en kan zijn. Een eeresaludt dus aan m'n waarden ambtgenoot, wiens streven we hopen spoedig vrucht afwerpen zal. Met beleefden dank en hoogachting, Uw Dw. Dr. W. J. ABENDS, Oude Tonge. OPENBARE VERKOOPINGEN. Sept. 5 Hulst. Onroerende Goederen. Notaris Dumoleyn. 9 Sloppeldijk. Aardappels (Industries), Bruine Boonen en Koebeeten. Notaris Dumoleyn. 14 Zuiddorpe. Gezaagd Hout en Afbraak. Notaris Dregmans. VERGADERINGEX. Aug. -30 Ter Neuzen. Prov. Broodoommissie voor Z.-Vl. (Zonuetijd). DAGEN. Voorm. Nam. Diusdag 29 Augustus 2.8 2.22 Woensdag 30 2.36 2.50 Donderdag 31 3.5 3.20 Vrijdag 1 September 3.34 - 3.49 Zaterdag 2 4.5 4.20 Zondag 3 4.39 4.57 Maandag 4 5.18 5.39 Hulst, 28 Aug. 1916. Axel, 26 Aug. 1916. Veilingseieren //Eierveiling Axel" 7,85 per 100 stuks. Aanvoer 4700 stuks. Hulst, 28 Aug. 1916. Veilingseieren V. P. N. 8.20 per 100 stuks. Aanvoer ruim 9000 stuks. Verschiilende soorten Rogge, brand- vrije Wintergerst, verschiilende soorten Tarwe, Wilhelmine, Millioenen, enz. Alle soorten zijn eeht en machiuaal gereinigd. Zaadhandel, Ter Neuzen, 26 Aug. '16. Gedurende de afgeloopen week bleef de stemming voor prima belegginsfondsen vast. De koersen van de verschiilende Staats- fondsen bleven weiiswaar tamelgk onver- anderd, doch andere papieren met name Amerikaansche sporen genoten deze week de bijzondere belang'stelling van het Hol- landsch publiek. Het blijkt dat er enorm veel geld beschik- bear is, waar men eigenlijk geen raadmee weet. Men kan er haast geen intrest van maken en gezien de enorme saldi van de bankiers en anderen bij de Nederlandsche bank zal daar verinoedelijk den eersten tijd wel geen verandering in komen. Onze Hollandsche Staatsfondsen staan reeds zeer hoog. De 5 pCt. leeaing van 1914 noteerde de geheele week circa 103 pCt. De 41/, pCt. staat eveneens sedert geruimen tijd aanzienlijk boven pari (l013/4). En de oude 3 pCt en 2 x/2 pCt. soorten, die een tijd lang gedrukt waren door aanbod van vermoedelijk Fransche zijde, herstellen zich en verlaten de *week op circa 74V2 en 641/4. De gemeenteleeningen gaan er ook uit— stekend in. De gemeente 's Gravenhage probeerde laatst een 4 pCt. leening die enorm succes had. En dat, terwijl ruim een jaar geleden, men zijn toevlucht steeds moest nemen tot een 5 pCt. type of hooger, terwijl aan het succes getwijfeld werd. Thans werpt men zich op de Ameri kaansche spoorwegwaarden. Wij zagen deze week dat verschiilende fondsen zelfs hooger noteerden dan New-York. De vooruit- zichten voor de Am. spoorwegmaatschappijen schijnen niet ongunstig doch of dit nu een reden mag zijn om obligatien tot elken prijs te koopen, betwijfelen wjj sterk. Er mag niet vergeten worden, dat de oogst in Amerika zal tegen vallen. En nog steeds dreigen spoorwegstakingen. Er staat tegen over dat president Wilson pogingen schijnt te willen aanwenden om de tarieven te doen herzien. Ook de Amerikaansche industrieele waar den ondergingen deze week eene verbetering. Voornamelijk Steels die meer dan 5 pCt. stegen. In het begin der week verscheen een groote advertentie iD de N. R. C. waarin een fiima den naam zullen wij maar niet noemen een rgzing van de Steels voor- spelde van maar eventjes 40 pOt. Alles is mogelijk, wij hebben het gezien bg de Marinewaarden, die het vorige jaar f 500, thans f 2500 waard zijn. Die firma dan noodigde het publiek uit Steels te koopen, waarvoor zij met eene betaling van 5 genoegen nam. Voor 5 1000, 'tis om van te watertanden. Wij hopen even- wel dat uit Zeeuwsch-Viaanderen geen enkele post wissel naar die firma opgezonden is. Van Marinewaarden gesproken er gibg deze week nog al wat om in scheepvaart- aandeelen. Meer en meer wint de meening veld, dat er ook na den oorlog groote winsten te maken zullen zijn. En zoolang de oorlog duurt is het een feit dat de scheepvaartmaatschappijen reusachtige wins- ten boeken. Derubber-aandeelen blijven ongeanimeerd. Geen verhoogingen of verlagiDgen. De rubberprijs te Londen was deze week stg- gende. Tabakken weer vaster. Er schijnt uit- zicht te bestaan dat binDenkort weer tabak naar Duitschland zal mogen. Hoe kon het ook anders De prolongatierente, hoewel nog steeds Iaag, noteerde iets hooger, thans 2 pCt. Voor 3j/4 p(Jt. ongeveer kan men thans voor een maand geld krijgen op zijn fondsen. De wisselkoersen waren vast voor Enge- land en Frankrijk, afbrokkelend voor Duitschland en Oostenrijk. A. A. TER NEUZEN. SCHE EP V A A RTBE WEGING. Van 25 tot en met 27 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschut; langs de Middensluizen 19 op- en 19 atgeschut eh langs de West- sluizen 17 op- en 11 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Middenprijs per 100 KG. Tai we 21,a /23,— Rogge a Wintergerst f a f Zomergerst - A Haver 20, a 22,Erwten 33,— a 34,Witteboonen a f Bruine boonen f a J Duivenboonen a Paardenboonen a Boekweit fa lijnzaad a f Aardappels f a Koolzaad per zak van 106 liters 38,a 39, Boter per kilo f 1,50. Eieren per 26 stuks 1,85. Ter weekmarkt waren aangevoerd 14 siuks rund- vee, 31 varkens en 0 sehapen, waarvan verkocht 10 stuks rundvee, 23 varkens. 18 Aug. Londen 11.55 25 Aug. Londen '11.56J Parijs 41.074 Parijs 41.174 Berlijn 43.Berlijn 42.774 Weenen 29,75 Weenen 29.75 Huwelijks-aangiften. 24 Aug. Ferdinand Francis- cus Alleda, oud 29 j., jm. en Apollonia van der Yliet, oud 22 j., jd. Jacobus "Verstraten, oud 26 j., jm. en Neeltje Smies, oud 27 j., jd. 25 Aug. Petrus de Splenter, oud 27 j., jm. en Paulina Maria Pieters, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Aug. Willem van den Berge, oud 24 j., jm. en Catharina Elisabeth Kolijn, oud 19 j., jd. s Geboorten. 21 Aug. Jan Johannes, 7.. van Gerard van Driel en van Cornelia Elisabeth Sanderse. Adriaan, z. van Pieter Hamelink en van Jacomina Maatje Hangoor. Alphonse Desire, z. van Edumond Adolph van den Eeckhout en van Maria Louisa Geers. 22 Aug. Adriaan Cornelis, z. van Abraham Brakman en van Sara Maria Risseeuw. Maria, d. van Marinus Verlielst en van Jacoba de Groote. 2 f Aug. Pieter Johannes, z. van Suzanna Johanna ICaan. 25 Aug. Jo hannes, z. van Gabriel Alphonse Lauret en van Irma Dierickx. Elisabeth Tannetje Agatha, d. van Jacobus Bal en van Johanna Elizabeth Maria Rademaker. a.s. ELISABETH in lossing ie Rotterdam. s.'s. HELENA in lossing te Rotterdam. s.s. MAGDALENA vertrok 23 dezer van Rosario naar Rotterdam .ss. CORNELIS vertrok 19 dezer van La Plata naar Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3