ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. GeldleeningadflOOQ,- No. 6421. Zaterdag 26 Augustus 1916. 56e Jaargang. Q1M11ITIBAAD. De Oorlog. IIIBILIJE B1SIAPT De krijgsMrijven ABONNEMENT: ADVERTENTIfiN Telefoon 25. Bit Blad Yerschijnt Maandag^, Woensdag- en Vrydagayond, nitgezonderd op Feestdagen, de Firma P. J. VAN DE 8ANDE te Ter Neuzen. Regeerings-eieren is deze week 13 V* cent p. 2 stuks. Gemeente ZAAMSLAG. FgPILLKTOH. Per 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0.10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave. H53RSTB 3BXj_A.3D. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat Openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op llonderdntc den 31 Aug-. H)1B, des voor- middags ten 10 ure. Ter Neuzen, den 25 Aug. 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De PRIJS der De Burgemeester van Ter Neuzen Burgemeester en Wethoudefs der ge meente ZAAMSLA.G maken bekend, dat ingevolge leeningsbesluit, in obligation van f 250,rentende maximum £5 °/0, de inschrijving is opengesteld tot en met 31 Augustus a. S>, des voormiddags ten 10 ure. De storting moet geschieden voor of op 1 October a. s. in den voormiddag bp den Gemeente-Ontvanger. flet leeningsbesluit ligt ter Gemeente- Secretarie ter inzage. Zaamslag, den 24sten Augustus 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOBS DE FEIJTER Pz., Voorzitter. J. STOLK Lzjs\, Secretaris. DE ,,BEUTSCIILAND" TERUG. Volgens het bureau Boesmann, deelt die reederij Oz-ean mede, dat de hamd-elsduikboot „Deutschland" Woensdaginiddag voor den mon-d van den W-eser voor anker is geko- men. A lies wel aan boord. Over de terugkomst van de „Deutschlandv wordt uit Bremen ,o.a. nog gemeld: De Amerika,an-sche regeering heeft zich volko men correct onziidig gehouden. De Ame- rikaansche vloot zag str-eng toe dat de d-rie- mijlsgrens door onze vijarlden, zo-owel En- gelschen als Franschen, in acht werd geno- men, en de voo-rzorgsm-aatregelen werden zeer verscherpt nadat een Engelsche brui ser bij-nacht heimelijk de baai was binnen- gevanen. Bij het uitloopen lagen niet minder dan 8 Engelsche o-orlogsschepen op de lo-er, om- geven door een groot aantal gehuurde Ame- rikaanische trailers, die opdracht hadd-en net- ten uit te zetten en den vijand op de hoogte te houden. Niettemin gelukte het de „D-eutsehland" w-eg te komen. De vaart over den Oc-eaan was eerst stormachtig, later kal- mer. Aan de Engelsche kust kwam er mist opzetten, in de N-o-ordzee was 'het weer stormachtig. De „D-eutschland" bleek een volkomen zeewaardig schip; de machines werkten prachtig en zonder eenlg bezwaar zijn 100 zeemijl onder water afgelegd. Op Jlaar al spoedig begreep hij, dat hij nog niet veel gewonnen had, dat hij nog altijd geboeid was en niet in staat om ook maar een hand of een voet vrij te maken. Zou er werlcelijk geen m-ogelijkheid be- staan om de touwen door te snijden V, Als hij eens beproefde de eerste trede van de trap op te k-ruipen; als hij eens beproefde het touw, waarmee zijn handen Wiaren vastgebonden, op dezelfde wijze aan een van de scherpe arabesken van de ijze- nen leuning doOr te zagen? Hij moest het tenminsle beproevan. Zo-o- lang de mensch leeft, moet hij strijdjea? Met bijna bovenmenschelijke inspanning, onder gruwelijke pijnen, en al zijn wils- kiacht te hulp j'oepcndc, schoof Hans zijn gemarfeld lichaam naar boven. Toen be proefde hij met zijn vingers een vooruitste- kende punt van het lofwerk te vinden. Hij 011 zijn hoofd niet om-draaien, andabs was net niet moeielijk geweest, een van de scherpste bla-den te vinden, nu echter moest hij op goed geluk zoeken en tasten. He eene minuut voor, de and-ere na verliep zonde-r dat het hem gelukte het touw, dat de reis van 1200 zeemijl is de „Deutsch land" geen ijsbcrgen gepasseerd. MEI WE HANDGRAN ATEN. In een corrc4\)onilentie aan liet Berliner Tageblatt uit het Oostenrijksche perskwar- tier komen bijzondcrheJen voor over een nieuw type van handgranaten, die de Rus- sen gebruiken. Zij kunnen als granaat-kar- lelsen op een bepaalden afstand worden ingesteld. Zij zijn zoo groot als appels en 'volmaakt rond. Zij worden niet geslingerd, maar over den grond voortgerold. Man scliappen, die daarvoor opgeleid zijn, dra- gen in liun linkerarm een riem, die met een gemakkelijk ontbrandbaar materiaal is inge smeend. Zij moeten den afstand naar onze stel- ling ischatten en hun bommen er dan heen laten rollen. In den stellingoorlog zijn deze handgraiiafen zeer praktisch, beter dan de ge- wone handgranaten, waarbij het gooien van handigheid afliangf. In het gebergte, als de vijandeiijke siellingen hooger liggen, zijn zij bijzonder gevaarlijk. Een groot doordrin- gingis-vermogen hebben zij niet, maar het is in iecler geval geen aangenaam gezicht, dezen ontplofbaren appei op zich te zien toerollen. EEN AMERIKAANSCH GEZANT OVER 'T SPOEDIG EINDE VAN DEN OORLOG. WEEN EN, 23 Augustus. (Korr.-bur.) De Amerikaanische g-ezanl Penfield heeft aan een medewerker van die „Neue FreiePresse" als zijn oordeel inedegedeeld, dat de oorlog op een punt is gekomen. waarop de hevig- heid van den strijd niet meer kan stijgen. De intensiteit van de gevechlen is zoo groot, dat zij niet lang zoo kunnen worden voo-rt- gezet maar oinnen afzienbaren tijd tot een pauze moet leiden. Penfield is van oordeel, dat deze onder- brekiug van de gevechten dan tot den vrede zal leiden. Penfield is overtuigd dat de Oostenrijk- Hongaarsche man archie de buitengewone kracfitproef van dezen strijd in zijin geheel overzien zal. Op economisch terrem zal zeker buiten- gewooii veel te do-en zijn om de door den oorlog gestagen wonden te helen, doeh dit is niet alleen voor de monarchie, doch voor geheel Europa. EEN VUURBOOD. Een correspondent van de „New York Times" h-eefl van een gewonden Franschen sol-daal het volgende vernom-en: „Mijne compagnie was uitgezonden om een veroverde Duitsche loopgraaf iets ten Noorden van een boerderij aan de Somme opnieuw voor -de verdediging in onde t-e ma ken, maar het was onmogelijk dit te doen Voor de vijand een aanval kon ondernemen. Onze officier besloot dus terug te trekken naar een 50 meter meer naar achter gelegen gunsliger sidling. Toen vroeg de kapitein een vrijwilliger om achter te tilijven en hericht te geven van de bewegingen van den vijand. Ik bleef en nestelde m'ij in een boom, waar ik ook een telefoon bevestigde, die met de naaslbij zijnde batterij was verbonden. Een groep van ongeveer 40 Duitschers lewam kruipend uit het bosch te voorschijn en kort eaarop volgde bijna een geheele compagnie. Ik telefoneerde „de vijand na- dert, voorafgegaan no or een detachement „flammenwerfer"." Toen dit detachement op ongeveer 30 voet van de ledige loopgraaf was gekomen, hield het halt in -een kuil die juist achter een kleine verhevenlicid van den bodem was ge legen en toen do eg plotseling een dozijn zijn handen samenbond, in een van de ara besken vast te haken, en iedere poging, ieaere beweging veroorzaakte hem nieuwe pijnen. Eindelijk vo-elde hij, dat het touw achter een blad was blijven haken. Onder nieuwe pijn wneef hij nu, terwijl hij zijn geboeide, geheel venstijfde handen ophief en weer liet vallen, het touw tegen het scherpe ijzer. Telkens en telkenS weer moest hij het werk staken, omdat de pijn zoo groot w-erd, dat hij ze niet meer kon verdragen. Doeh elken keer begdn hij opnieuw. Nu -en dan hoorde hij Mr. Dikson kreu- nen en snikken in de kajuiL Als hij eerst zijn handen maar eens vrij had, dan zou hij ook hem helpen. Door het wrijven geraakten de touw-en eerst nog vaster in elkaar; de vingers. ver- stijfden geheel, het inwendige van de hand werd opengereten -aan de scherpe kanten van het ijzer; hij vo-elde dat zij bldedden. Maar ein-delijk een laatste rule het touw w-erd lo-sser, hij kon zijn rechterhaud vrij-er bewegen. Het touw was half door- gesneden, nog een ruk, nu was het geheel door en viel op den grbnd. Het eerste oogenblik kon Hans zijn han den, niettegen-staande ze van haar bo-eien lievrijd waren, niet van elkaar krijgen, zoo verstijf-d waren z-e. Daarna echter vielen de armen aan beide zijden van het lichaam neer en kon hij eindelijk langzaam en voor- J witte -en gele stralen vuu omhoog, die ver- volgens op -de loopgraaf -g-ericht werden. Door den dichten rook, kon ik de rest van de Duitschers niet zien, maar dank zij mijn masker kon ik de batterij bericht sturen. Onze arlillerie k-ende den afstand tot op een centimeter. Een slortvloed van projec tielen sprong midden tusschen de „flammen- werfei*. Groote vlammen sloegen omh-oog. Een vlam, -die uit een -der toest-ellen sp-oot, -sloeg vlak langs mij, zoodat mijne kleeren in brand raakten en ik leelijke brand won den opliep. D-e grond geleek eeii vuurzee en te mid den daarvan -slierven de Duitschers, als le- v-ende fakkels, een afschuwelijkien doo-d. Een van hen tol-de in het rond, tot hij eindelijk in de vlammen neerstorLte. And-e- r-en rolden zich over -den grond, maar de brand-ende vloeistof volgde hen overal. Ik kon d-en afschuwelijken reuk van het bran d-ende vleesch ruiken. Ik geloof niet, dat er een man van dat detachement ontsnapte. Hunne kret-en, die boven het artillerie- en geweervuur uitklon- ken, -duurden vr-eeselijk lang. De compag nie, die achter hen aankwam, leek door pa- niek bevangen. Ik zag hen naar het bosch lerugrennen, waarbij het vuur onzer machi- nejgeweren hen achterhaalde en ernstige ver- li-ezen toebracht." CHINEEZEN ALS HULPARREIDERS IN FRANKRIJK. Akn de //Times" wordt uit Parijs geseind De Fransche regeeriDg besloot Chineesche werklieden aan te nemen voor het werk in oorlogsfabrieken. Als eerste proef zal men 5000 Chineezen naar Marseille laten komen. IN ENGELAND GEBOUWDE SCHEPEN. Een inzender in de Times betoogt, dat de Engelsche regeering aiie schepen, die voor neutralen in Eogeland worden ge- bouwd, met van den oorlogsdienst vrgge- stelde arbeiders, in beslag moet nemen, niet alleen tijdens den oorlog, maar om ze na den oorlog bij de Engelsche koopvaardjj te houden. DUITSCH STOO.MSCIIIP DOOR DE RUSSEN BtJITGEMAAKT. Het blad „Horrskenflamman" meldt dat het Duitsche stoomschip //Desiero" op 18 dezer door een Russische duikboot binnen de Zweedsche territorial wateren nabij Hudiksvall, waar het voor anker lag, in beslag genomen en naar Abo (Finland) gebracht werd. DE OOGST IN DUITSCHLAND. Het //Berl. Tbl." heeft een onderzoek ingesteld over de oogstvooruitzichten in het gebeele rijk, die overal gunstig zijn, zoodat op een goeden middelmatigen oogst zeker gerekend kan worden. De oogst van vee- voeder is zeer goed. De bebouwde opper- vlakte voor de teelt van bieten, peulvruchten en oliehoudende vruchten is vergroot en ook de veestapel is zeer (oegenomen. Slechts de vooruitzichten voor den aardappeloogst zijn onzeker, daar er veel aardappelen be- dorven zijn. DE RUSSISCHE AANVALLEN MISLUKT? D-e Weensche „Reichspost" verneemt over -de oorlogsg-ebeurtenissen aan het Oostelijk front: D-e door d-e Ru-ssen begomien ge vechlen, om -de Oostenrijksche st-ellingen aan d-e ZIota Lipa, waarbij afwi-ss-elend aan de vleugel-s en in li-et centrum werd gevooh- ten en die het karakler van groote vel-d- zicbtig de handen bij elkaar brengen. Hij drukt-e ze in zijn sellout tegen elkaar, hij wreef zijn gewrichten, lotdat zij zich weer kon-den bew-egen. En toen strekte hij met een kordaal b-e-sluit de armen omhoog en beproef-d-e bun kracht. Goddank! zij wa ren ongedeerd Nu nog een gr-eep in den zak, een flinke suede met zijn mes-door de touwen aan Zijn voeten hij was vrij! Met een onuit- spr-ekelijk gevoel van welbehagen richtte hij zich langzaam op. Zoo snel mogelijk begaf hij zich, lio-e moeibjk het loopen hem o-ok viel, naar de -leur van de kajuit. Daar Kg Mr. Dikson jop het met bloed bevlekte t-apijt. Ook hij was saamgelxmden tot een b-ewegingloozen Idonip, hij liing aan een haak in den muur. D-e Engelschman staarde den jongeman aan al-s pen geest. Hans gun-de zich natuurlijk niet den tijd om nad-ere uitlegging te geven. Hij sneed de touwen -door en hielp -den Brit om zich op te richten. Deze was builendi-en gewon-d, een vijandeiijke kogel had hem in het vlees-ch van den bovenarm getroffen, het sterke bloedverlies sch-een hem van zijn krachten beroof-d te henben, hij zag er bleek en ont- d-aan uit, maar dat zou zeker wel spoedig overgaan. Nu vender! Misschien waren er nog an- aer-e ongelukkigen, wien de zeeroovers met uitg-ezochte wreedheid een langzamen dood slagen had-den aang-enomen, zijn 17 -dezer met een volkomen mislukken van de Russi sche plannen geeindig-a. Men moet er -echter op rekenen, dat -d-e strij-d zal worden voort- gezet. Aap het Karpathenfront zijn de Rus- sen weer hardn-ekkig aan het aanvallen. Deze gevechten zullen echter we-der op den achtergrond tred-en, z-oo-ara de groote strij-d, Noord-elijk van de Karp-athen, weer wordt h-ervat. ENGELSCH OPTIMISME. D-e Engelsche Minister van Oorlog Lloyd George heeft gist-er in 't Lagerhuis den toestand van tlians vergeleken bij die van enkele maanden geled-en. Toen -de ernstige bedr-eiging van Ver-dun en een Italiaans-che ned-erlaag, terwijl de Engelschen en Rus- -s-en -door een veel kleiner Duitsche tro-epen maclit in bedwang -schenen te worden ge houden. De nieuwe Engelsche troepen hebben den vuurdoop schitleren-d doorstaan. De man- nen, "tlians ingebjfd, zijn lichamelijk zoo goed al-s er sedert 't begin van den -oorlog zijn aangeworv-en. Thans is langs het ge beele "-evechtsfront in Oost en West den vijand het initiali-ef bijna ontwrong-en. De Russ-en eil Italianen hebben schitterende overwinningen behaald, de gebeele toestand is veron-derd. Lloyd George zei, dat hij veel kritiek had geho-ord op- ae wijze waarop bet En gelsche off-ensi-ef wordt gevo-erd. Sommigen verbeel-den zich, dat alleen een volleaige doorbraak -d-en -strijd zou wettigen. „Dit is volkomen onjuist. De vijand had slechts uit twee dingen te kiezen. Hij besloot zijn kanonnen -en troepen van Verdun w-eg te halen -en on-s te beletten -door te breken Dat was juist wat wij wensch- t e n. Daardoo-r werd de -druk op Verdun verlicht en was Duitschland n%t in staat om troepen te zen-den om de Oostenrijkers te help-en generaal Broesil-of tegen te hou den." - Lloyd George wees na-drukkelijk op -de beteekenis van de Engejsche vorderingen aan -de Somme en zei, dat -de Duitsche -schatting der Engelsche verliezen schrome- lijk over-dr-even i-s. Ho-e betrenrenswaardig ook, zijn die verliezen betrekkelijk gering, terwijl de vijand tot legenaanvallen over door de Engelsche artillerie bestreden gi-ond gedwong-en werd en zware verliezen lij-dt. De Engelschen drijven -den vijand achteruit over een terrein, waaiwan ied-ere meter b-e- lar-grijk is, omdat het h-ooge strategisclie waarde heeft. De Engelschen hebben thans het overwiclit en dringen -den vijand aan de Somme achteruit. D-e Franschen •doen dit eveneens. Bij Verdun winnen de Franschen ook terrein. De gro-otste mo-eilijklveden zijn thans over- wonnen -en wij kunnen bet verloop der cam- pagne overzien. I kg e 1 o o f, dat wij het einde reeds flauw in -de verte kun nen zien. Frankrijk is reeds uitgerust, Rusland zal spoedig geheel ger-eed zijn en Babe's uit- ru-sling schrijdt zoo snel voorl, dat zijn beste vrien-den er v-erbaasd van staan. Duitschland heeft -de gelegenbei-d ver- zuim-d en weet dat. Het zou dwaasheid zijn, -de taak die.den geallieerden nog wacht, ge ring te scbatlen, zij zal alle hulpmiddielen -der dominions en van het rijk in beslag nemen. Ofschoon het een fout zou zijn een te gemakkelijke ov-erwinning te verwacht-en, be sloot Lloy-d George: „Wanneer ik den ge- h-eelen toestand in het licht der f-eiten over- zie en ,afga op de meening van hCn die door mid-del van het stijgende water had- den toeged-acht, aan wie Hans nu hulp kon brengen. Met veel pijn in hun gemarteld-e lede- maten, -do-orzochlen hij en Mr. Dikson liet schip. En -daar vond-en zij werkelijk bij de machine drie matrozen, die -d-e Chineezen op zulk een wijze aan elkaai- gebonden had- den, -d-at zij een enkelen onbeweeglijken klomp vorm-d-en, vervolgens ont-d-ekten zij in -de eetzaal B-erger, op dezelfde wijze als -d-e an-der-en geboeid, en vervolgens den eer- -sten stuurman achter d-e kombuis. Fin ein delijk hoor-den zij in d-e machinekame-r een erbarmelijk gejammer. Tevergeefs -do-o-rzoch- ten zij alle hoeken; er was nieman-d te vin den, ofsch-o-on het gekerm v-o-o-rtduurd-e. Ein delijk opend-e Hans, nadat hij eenige oog-en- blikken ingespannen geluisterd had, de deur van d-en mi-ddelsteii ketel en nu lioor-de men duidelijk: O, mon Dieu moil Dieu! Ik hen het Richard Perroquet laat mij toch niet ellendig omkomen! Het volgend oogenblik kwam hij dan ook te voorschijn, de kl-eine Frans-chman, die door de zeeroovers ongeboieid, zooals Hij was, in -d-en ketel was gestopt, waarna zij de deur achter h-em had-den gesloten. Hij zag -er uit als een school's teen veger, g-elaat, handen en kleeren vol ro-et; de tranen, die (hij op- een overvlo-edige wijze vergoten scheen le liebb^n, had-aen op zijn zwart g-elaat witte m-eer hevoegd zijn om een oordeel uit te spr-eken, dan aarzel ik niet te zeggen, dat, als Engeland en zijn bondgenooten voort- gaan g-ezamenlijk zoo trouw als tot dusver op t-e trekken, zij zeker de overwinning zul len behalen." Van de verschillende fronten kwam geen bijzonder nieuws, er werd alleen melding gemaakt van plaatselijke gevechten en vlieger-aan vallen. Uit het Noorden van ons land werd ge meld, dat gisteren zwaar kanongebulder werd waargenomen in Noordwestelijke richting. Ook werden groote Zeppelins waarge nomen, stevenende in westelijke richting. TER NEUZEN, 25 Aug. 1916. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand boven760.0 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand 748 6 Stockholm. Verwachting tot den avond van 26 Aug: Zwakke tot matige Zuidelijke tot "Weste lijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, zelfde temperatuur. Gemeenlcraad. In d-e op Domderdag a.s., des vo-ormiddags ten 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de vol gende punten in behandeling. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukk-en. 3. Aanbieding der gem-eenlebegrooting voor 1917. 4. Renoeming van leden van het stem- bureau voor de verkiezing van leden van de Kam-er van Koophandel en Fa- brieken. 5. V-a-slstelling van de premien in ver- hand met de ,a.s. paarden- en veemarkt. C. Voorst-el tot schorsing van de a.s. kermis. 7. Yoorstel in zak-c *t adrcs van A. v. d. K loos ter. 8. Ontheffing belastingen. Een Zeppelin In 'I gezichl. Gisteravond was van ihieruit op zeer groote hoogte en ver boven Belgisch grond- gebied een groote Zeppelin waar te nemen. Deze voer in kringen rond, stond somtijds naar het leek op den kop, en stevende daarna WeBtwaarts. In den lateren avond werd waargenomed dat in Belgie druk met sterke zoeklichten gewerkt werd. W ij namen dat toevalliger wijze ook nog waar na middernacbt. Een sterke licbtstraal schoot uit de richting van Antwerpen door de lucht, doch die lichtbundel was niet toereikend om een in de lucht zwevenden Zeppelin, welke af en toe waar te nemen viel, door de lichtstralen die van uit het luchtschip schenen, te bereiken. Wel gelukte dit aan een zoeklicht dat meer Westwaarts was opgesteld deze zette het luchtschip plotseling in helder licht, wat een interessanten aanblik bood. Uit een en ander valt af te leiden, dat met het luchtschip eene oefening werd gehouden. strepen gevormd, zoodiat het ier Jv-eel van liaJ, alsof zijn gezicht getatoueer-d was. Zijn de gele schurken weg? Hebben zij overwonnen? Ben ik w-erkelijk g-ered? Zal ik mijn Parij-s nog -eens terugzien? Hij omarmd-e Hans: O, wat bent u tocli ge- lukkig, dat u ten tweed-en male Richard Perroquet hebt mogen bevrijd-en! D-aarbij ku-ste hij met zijn zwart gezicht Hans eerst links en daarna rechls op de wangen. Wie lelte op dit oogenblik op de dwaasheden van het komieke mannetje. Zij h-egaven zich naar h-et dek. Welk een ontzetlend-e aanblik! Daar lag, naa-st -den wakker-en kapitein, voor wien zij alien a-ch- tiriig g-evoeld lia-dden, de rest van de he- manning. Allen had-aen dapper tegenstarid gebod-en, -daarvan "getuigde het aantal ge- doode vijanden. En toen ond-erzochten zij, hoe lio-og het water reeds in het schip gestegen was. D-aarmee zag het er veel erger uit, dan zij badden kunnen vermoeden! Het water stroomd-e met geweld in het schip, de zee roovers had-den waarschijnlijk groote gaten in -de Id-el g-ehakt. Er bleef hun niets over dan de luik-en zoo s-po-edig mogelijk we-der te -sluiten, om ten minste nog eenigen tijd weerstand aan het stijgen van het water t-e kunnen bieden. (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1