H.H. VLASFABRIKANTEN MAURICE GOUWY, ONDERWIJZER IAN .'D ALE Gediplomeerde Electricien, SAS YAN GENT. ADVERTENTIEN. De eenige practische verlichting Uwer fabrieken is Electrische verlichting, aangelegd door gelijken, en dat zou hij willen voorkomen. Hij stelt voor, om dan te bepalen: aanvangs- salaris 1100, na 3 jaren 1200, na 6 jaren 1300, na 9 jaren 1400, na 12 jaren 1450 en na 15 jaren 1500. Met algemeene stem men wordt aldus be- sloten. De verschillende artikels worden hierna met algemeene stemmen vastgesteld. 11. Wijziging van de jaarwedde van den bode. Door burgemeester en wethouders wordt voorgesteld, liet maximum der jaarwedde van den bode, aie thans 750 bedraagt, met f 40 te verhoogen. De heer Nolson stelt voor, het minimum van den bode vast te stelien op 550 en het maximum, met 5 verhoogingen, telkens na 3 jaar, te bepalen op 800. De heer Visser zou het maximum willen bepaald zien op 900; de bade krijgt an- ders minder dan een agent, welke op 900 komt. -De heer Nolson- Dan zou het aanvangs- salaris moeten gesteld wiorden op 650. De heer D. Scheele begrijpt niet, waarom de heer Visser verge! ijking gaat maken lus- sclien den bode en de agenlen van politic; de bode heeft toch veel minder diensturen; de agenlen hebben ook nacht- en Zond.ags- dienst. Hij ziet de noodzakelijkheid van ge- lijks telling niet in. De beer Visser wijst er op, dat de agenlen nog vergoeding voor kleeding krijgen; de bade- moet er toch ook altijd netjes uilzien; hij gjenoot vroeger ook nogal bijverdiensten, door fooien bij huwelijken, en als hij man- daten mocht uitreiken, wat echter alles is afgescbaft. Het door hem voorgestelde be drag is zeker met te hoog, om fatsoenlijk te kunnen bestaan. Het voorslel van den heer Visser wordt alleen gesteund door den lieer Eijke, wordt daandoor onvoldoende gesteund en kan geen punt ran beraadslaging uitmaken. De heer Visser vraagt den heer Nolson, of hij dan niet bereid zou zijn, de aan- viangsj a ar wed J e op 600 te bepalen en het maximum op f 850. De heer Van Nes merkt op, dat de raad, bij de moeilijkheid, om te geraken tot eene negeling der traktementen, veelal vergelijkin- gen met andere gemeenten heeft gemaakt. Als hij de lijst van andere gemeenten nagaat, voor wat de salarieering van den bode be treft, dan is hetgeen hier wordt voorgesteld, needs zeer hoog. De beer Visser stemt dat toe, maar hij is van meening, dat verschillende van die ge- nobeerde gemeenten ook wel eens tot ver- betering van die jaarwedden zouden mogen •overgaaner zijn er zelfs van 400 'sjaars, een bedrag, waarvan toch niemand bestaan kan. De heer Nolson wil aan den heer Visser tegemoet komen en wijzigt zijn voorslel, dat het minimum zal zijn 600, het maximum na 15 dienisljaren 850. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. De voorzitter wil, nu de verschillende jiaarwedde-regelingen zijn afgehacnideid, den raad een woord van lank brengen, voor de welwillendheid, wiaarmede de voorstellen van burgemeester en wethouders zijn ontvangen en behandeld. De heer Van Nes veronderstelt, dat nu steaks eene instructie zal worden voorge steld, waarbij het bekleeden van hijbetrek- kingen door de ambtenaren wordt afge- schaft. De voorzitter zegt toe, dat die tijilig zal •worden ingeliend, om met Januari in wer- king te kunnen treden. De heer Van Nes verwacht, dat dan ook alle gratificaties en overwerk zullcn worden afgeschaft. De voorzitter: Dat kan in de instructie worden bepaald. De heer Van Hasselt zou dat bepaald wil len uitspreken. De hieer Visser vraagt, of men het zoo wil opvatten, dat de werklieden van den rei- nigingsdiensl b.v. niet eens een fooitje zou den mogen aannemen. De heer Van Nes zou liet zoo ver niet (willen drijven, hij heefit het oog op het af- schaffen van alle betalingen, voor werk, dat den gem een led i ens t betreft. De heer De Jager vraagt of het de be- doeling is, dat een gemeenteambtenaar niet mag mededingen naar een baantje bij een. poldier en of hij daarvoor, indien hij die heeft, moet bed an ken. De heer Van Nes antwoordt bevestigend. De heer Van Hasselt: Hij mag geen andere openbare betrekkingen bekleeden. De hper De Jager: Ik wilde dat nu maar eens uitgemaakl zien; dan zijn die baantjes weer goed voor een ander. 12. Voorloopige vasts telling der gemeeule- rekening over 1915. Door de commissie, benoemd in de ver- gadering van 27 Juli 11., bestaande uit de heeren Van Nes, Nolson en Van Hasselt, tot het nazien der gemeenterekening over 1915, bericht, dat zij, behoudens enkelc klcine' misrekeningen, te samen de somma van vijf centen niet te boven gaande, die reeds voor den aanvang van haar onderzoek bij het dagelijksch hestuur bekend waren, en aan rectificatie onderworpen, de rekening in orde en conform de overgelegde bescheiden heeft nevonden. Het nazien der verschillende uitgaafposten geeft de commissie aanleiding tot de vol- gende opmerkingen: Algemeene. 1. Op den post van druk- en bindwerk (hoofdstuk 2, jafd. 2 e.a.zou naar hare meening een helangrijk bedrag kunnen wor den bespaard, wanneer alle drukwerk, dat daarvoor in aanmerking kan komen, werd aanbesteed. 2. Het schoonhouden van het politiebu- reau zou, naar hare meening, evenals dat van alle andere gemeentelijke „gebouwen zonder inwoning", moeten gebeuren op last en onder toezichl van het college van bur gemeester en wetliouders. 3 Alle ingediendie rekeningen, ook die, ^elke de diensttakken betreffen, die onder direct toeziclit van burgemeester en wetliou ders werken, moeten worden gecontroleerd en na accoordbevinding geparafeerd door den hoogsten in die diensttakken werkzamen anibtenaar, waardoor misrekeningen als bo- i cubed odd, kunnen worden voorkomen. Bij zonder e. 4. In 1915 is 75 toegekend aan de amb tenaren ter isecretarie voor bet 'cyclostyleeren van het kohier van den hoofdelijken om- siag. De commissie hoopt, dat deze post niet in liet loopende of in komende jaren door dergelijke izal worden gevolgd. A1 neemt zij gaarne aan, dat zulks niet in de liedoe- ling heeft gelegen, onmiskenbaar draagtdeze post het karakter van eene gratificatie met zich. 5. In 1915 is, door de mobiliseering van den vasten arbeider C. Leunis, veel arbeid op uurloon verricht geworden door arbei- ders, niet in vasten dienst der ^gemeente zijnde. De commissie is van meening, dat het zeer zeker in het voordeel der gemeente zou gewcest zijn, wanneer een geschikt ar beider tegeri een vast week- of maandsalaris ware gevonden en tijdelijk aangesteld. om Leunis tot zijn lerugkeer in geregelden ge- meentedienst te vervangen. De voorzitter deelt naar aanleiding van dit rapport mede, dat, wat de bedoelde mis rekeningen belreft, dit was veroorzaakt door afronding naar boven van halve centen, waar dit naar beneden had moeten geschie- den. Wat het a un bested en van de levering van drukwierken belreft. reeds een ander maal is die kwestie ter sprake gekomen. Bij de aanstaande begrooting zal gelegenheiid zijn, daarover weer te spreken. De heer Van Hasselt vraagt den voorzit ter, het dan bij die gelegenheid onder de aandacht te willen brengen. Wat het sehoonmaken van het politie- bureau belreft, aaarmede gaan burgemees ter en wethouders accoord met de ooiih missie. Wat het parafeeren tier rekeningen betreft, dit geschiedt reeds bij de verschillende iak- ken van dienst. uitgezonderd die ter secre- tarie, omdat men aldaar de desbeh-effende leveringen steeds zelf controleert, de anib tenaar, met de comptabiliteit belast, gaat dat na; ook van die rekeningen zal het parafeeren in het vervolg geschieden. De heer Nolson geeft te kennen, dat het ook alleen de bedoeling der commissie is, dat de rekeningen zuilen worden geparafeerd door Gen eersten ambtenaar, ten "bewijze, dat de leveringen hebben plaats gehad. Wat lifct cyclostyleeren van het kohier van den hoofdelijken omslag betreft, dit is toeu gedaan, omdat er bijzondere liaast was en bet kohier dan kon worden afgewerkt bij gedeelten, na het in concept brengen door burgemeester en wethouders. In geen geval zat daarbij de bedoeling voor, een drukker onaangenaam te zijn. Reeds vroeger is op deze zaak de aandacht van burgemeester en wethouders gevestiga. De heer Van Hasselt merkt op, dat de commissie niet verondersteld heeft, dat er een bijzondere bedoeling bij voorzat, doch zij hoopt, dat het in het vervolg niet meer gebeurt. Wat het in dienst nemen van losse werk lieden betreft, kan de voorzitter mededeelen, dat de timmerman Leunis dezer dagen met klein verlof uit den dienst in zijne betrek- king is teruggekeerd en voorziening te dien opzichte dus niet meer noodig is. De heer De Jager herinnert, dat hij, een maand of zeven geteden, heeft gevraagd naar de to tale rekening betreffende het in orde brengen van het ouae kantongerecht voor secretarie. Thans heeft hij daarop in de rekening een antwoord gekregen. Daaruit blijkt toch, dat voor het werk, op 850 geraamd, 971,12 is uilgegeven. De voor zitter had diestijds te kennen gegeven, dat er nog op over was, maar het blijkt, dat het bedrag der raming niet voldoende is ge- weest. Hij wil hierop wijzen, en als wenk aan den bouwmeester en burgemeester te kennen geven, dat publieke besteding voor dergelijke werken gewenscht is, wat trou- vvens ook was toegezegd. De voorzitter geeft te kennen, dat burge meester en wethouders aan den heer De Jager en den raaG die rekening nog schul- dig zijn. Als die rekening wordt overgelegd, zal blijken, dat bet geraamde bedrag wer- kelijk niet is overschreden en dat er nog van over is. Dat in de rekening een hooger bedrag staat, vioeit voort uit de kosten der verlichting, die niet onder de raming be- grepen waren, omdat die kosten nog niet konden worden opgegeven. De heer De Jager wijst er op, dat in de rekening staat, het bedrag, dat voor veran- dering van ae lokaliteit is besteed, en dit bedrag is hoogei* dan de vroeger medege- deelde ranpng. De voorzitter weerspreekt, dat burgemees ter en wethorfders buiten hun boekje zijn gegaan, hij herbaalt, dat bet alleen in de verlichting zit; de raming betrof alleen de vesrtimmering en verschilaering, en de kos ten daarvan zijn niet hooger geloopen. De beer De Jager wijst er nog op, dat dan toch ook in aanmerking moet worden genomen, dat er een tweetal gerneenfewerk- lieden gedurende de uitvoering, die ouge- veer 5 maanden lieeft geduura, aan bezig waren. Hun loon behoort dan toch ook bij ae kosten te worden gerekena. De voorzitter deelt mede, dat er ook schijn is, dat de werklieden er zoolang aan gewdrkt hebben, Leunis en de timmerman Rijnberg, die voor liulp genomen was, heb ben ook een week of 5 aan meubels voor de H. B. S. gewerkt. De heer De Jager verklaart, dat het hem aangenaam zal zijn, te vernemen, dat het werk minder gekost heeft, dan er voor ge raamd was. De rekening wordt hierna met algemeene stemmen (de heer Visser, wethouder, ont- houidt zich van medestemmen) voorloopig vastgesteld, op een bedrag in ontvangslen van f 178.108,71i/2,. in uilgaaf op 143.098,68, alzoo met een goed slot van f 35.010.03V3. 13. Aanvrage van een crediel in zake vuilnisberging. De voorzitter deelt mede, dat er dient ge- zocht te worden naar eene nieuwe berg- plaats voor vuiinis; daarvoor zijn heel wat formaliteiten noodig. Daar onder detegen- woordige omstandigheden ook geen gelegen heid bestaat.om de faecalien te verkoopen, zijn burgemeester en wethouders te rade gegaan, of het misschien ook voordeeliger kon zijn, om het straatvuil, vermengd met de beer, tot compost te laten verwerken. Zij zouden dit willen doen bij wijze van proef en dit laten uitvoeren op een terrein bij het z.g. Boschje, dat nu eigendom der ge meente geworden is. De beer Van Hasselt kan in de keuze van terrein alleen toestemmen, wanneer uildruk- kelijk wordt bepaald, dat met de werkzaam- heden voor die vuilberging ter plaatse zal worden opgehouden, als de nieuwe begraaf- plaats aldaar wordt ingericht. Hij acht het slrijdig met het gevoel, dat doode menschen zouden worden begraven op eene plaats, die als vuilnisbergplaats gebruikt is. Devoorzitter merkt op, dat slechts een klein deel van het terrein moet gebruikt worden. Daar wordt een put gegraven voor bet bergen van de beer. De heer D. Scheele vraagt, op welk be drag de kosten begroot zijn. De voorzitter antwoordt, dat het maken van den toegangsweg 50 zal kosten, de aanleg van den put 300 en voor yverk- loon gedurendje aen proof(ijd van, 4 imaanden f 210. De lieer D. Scheele merkt op, dat er dus een 1000 mee gemoeid gaan. En dan is de plaats maar tijdelijk. Hij vreest, dat de kosten dezer proefneming de moeite niet loonen zal. De voorzitter wijsi er op, dat men nu de faecalien waardeloos moet laten wegvloeien en daarvoor moet ook een andere plaats worden opgezocht, daar het achter het stei- ger niet meer mag geschieden. De kosten zullen niet zoo groot zijn. Van het straat vuil wordt een harde wand rondom het terrein gemaakt en liet straatvuil met de faecalien lot compost verwerkt, welke dun m*et voertuigen op het Land gebracht kan worden. Van deskundige zijde is aan bur gemeester en wethouders verzekerd, dat de opbrengst de kosten wel zal dekken. De faecalien kan men, om ze op het land te brengen, niet kwijt, als niet tevens de wagen voor bet vervoer wordt beschikbaar ge steld, en dat achten burgemeester en wet houders niet raadzaam. De heer D. Scheele meende, dat er op de hofstede van mej. de wed. H. Wolfert nog altijd een put lag, die op dempend straat vuil wacht, De voorzitter stemt dat toe, maar merkt op, dat men niet dan in uitersten noad van aie bergplaats gebruik maakt, in verband met >den verren afstand van vervoer, wat dan geld kosl, omdat paard en voennan per dag vvordcu gehuurd. De beer D. Scheele heeft er geen bezwaar legen, als het zonder financieel bezwaar voor de gemeente geschieden kan. De heer De Bruijne merkt op, dat er ge- sproken wordt over vermenging van beer met straatvuil, maar dat er een groot ver- scliil is, tusschen straatvuil en straatvuil. De voorzitter licht in, dat het de bedoe ling is, het straatvuil te doen zuiveren van oude ketels en dergelijke. De heer Visser geeft nog te kennen, dat aan een dergelijk plan niet zou gedachtzijn, ials er een gelegenheid was, om de iaecalien te verkoopen. De gevraagde machtiging wordt hierna met algemeene stemmen verleend. 14. Yerzoeken lot afwijking van artikel 10 der bouwverordening. a. Door Alph. Guilliet te Ter Neuzen, wordt te kennen gegeven, dat hij achter zijne wooing, gelegen aan de Dijkstraat no. 67, een privaat en eene in hout ge- bouwde slookplaats heeft, waardoor het erf niet voldoet aan artikel 10 der bouwveror dening; dat hij genoemd privaat en de stook- plaats wenschl af te breken en in steen te herbouwen, waardoor de plaatselijke toe- stand veel zou verbeteren, en het open erf een weinig grooter worden, evenwel niet zoo groot, dat het zou voldoen aan den eisch, gesteld bij artikel 10 der bouwveror dening; redenen waarom hij verzoekt, aan hem afwijking van artikel 10 der bouwver ordening te willen toestaan. Onder mededeeling, dat de Gezondheid's- commissie geen bezwaar lieeft tegen het verleenen dezer afwijking, stelien burge meester en wethouders voor, op het yer- zoek gunstig te bescliikken. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 1). Do.or J. van de Velde te Ter Neuzen, wordt te kertnen gegeven, dat hij achter zijne woning, gelegen aan de Walravenstraat no. 4, eene in liout gebouwde bergplaats heeft, waardoor het open erf achter zijne woning niet voldoet aan artikel 10 der bouw verordening; dat genoemde bergplaats bouw- vallig is en hij deze op dezelfde grootte in steen wenscht te vernieuwen; reden waar om hij verzoekt, aan hem afwijking toe te staan van den eisch, betreffende de open rumite, gesteld bij artikel 10 der bouwver ordening. Onder mededeeling, dat de Gezondheids- commissie ook tegen liet verleenen dezer ai- wijking geen bezwaar heeft, stelien burge meester en wethouders voor, het verzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 15. Verzoek van P. II. Wieckhorst, om liuur van een deel van den brand- gang achter zijne woning. Naar aanleiding van het in hunne han- den, om bericht en raad, gestelde adres van P. H. Wieckhorst, om aan hem te willen verhuren een deel van den brandgang, ach ter zijne woning On de Dijkstraat, tcneinae- dat in te richten voor schietinrichting met luclitgeweren, stelien burgemeester en wet houders. voor, daarop afwijzend te bescliik ken. De bedoelde brandgang moet hoofdzake- lijk dienen, om daar ter plaatse iiggende geineenteriolen en putten te bereiken. De gemeente heeft o.m. die vrijlieid, dien grond te besleden voor openbaren weg of voet- pad, en bezit ook liet recht, om, ten be- hoeve van de aangrenzende perceelen, aan de bewoners of gebruikers daarvan, eene voorwaardelijke bijzondere vergunning Le geven, om door den gang' uitweg te hebben. De gang zal, blijkens de akte van over- dracht, niet mogen worden bebouwd of lie- plant, en evenmin mogen dienen voor berg- of slapelplaats van materialen als anders- zins. Verhuring van den gang voor een ander doeleinde zou dus indruischen tegen de bedoeling der voorwaarden, waaronder het Roomsch-Katholiek kerkbesluur der pa- rochie Sint Willebrordus te Ter Neuzen, op 7 November 1901, met de gemeente eene overeenkomst heeft giesloten, omtrent het gebruik van den gang. Het voorstel, tot afwijzing van het ver zoek, wordt aangenomen met algemeene stemmen. 16. Goedkeuring stratenplan in de buurt Java. Ingekomen is een schrijven van den di- recteur der registratie en domeinen tc Mid- flelburg, waarin deze, met het oog op artikel 53 der plaatselijke bouwverordening, onder overlegging der vereischte stukken, loestein- ming verzoekt, om de daarin omschreven werken, in verband met de onteigening ten behoevre van de woningbouwvereeniging „Wei-kmansbelang" te Ter Neuzen, te mogen uitvoeren. Blijkens de ingezonden beknople omschrij- ving der werken, omvatten deze het slecli- ten van de voormalige vestinggronden van bastion IV, bet afbreken van de cavaliers- kazerne en het maken van rioleerings- en bestra tings werken voor de ontworpen bouw- blokken I, II, III, IV, XXIV, XXV en XXIX en bijkomende werken. Genoemde bouwblokken zijn, blijkens de teekening, ontworpen rondom de buurt Java, te beginnen van bet terrein voor de omder- wijzerswoning bij school C, tot op het ter rein gelegen achter de Javastraat. Het plan omvat o. m. ook het dempen van de flank- gracht bij het 'z. g. schijf. Daar het advies van de gezondheidscom- mi'ssie nog niet overgelegd kan warden, kan deze zaak nog niet worden afgehan- deld, en wordt zij, overeenkomstig bet voor stel van den voorzitter, aangehouden. 17. Water voorziening. De voorzitter deelt mode, dat, teneinae een groot deel van de bewoners van de Tbolensslraat en achtergelegen straat voor water voorziening wat tegemoet te komen, een Lap is gemaakt, leidende naar bet ka- na'al, tegenovei-de Jozinastraat. Jleze is daar gemaakt in overleg met de commissie van bijistand, omd.at aan voor velen den weg naar bet kanaal bekort wor^t. De lieer De Bruijne vraagt, hoe het nu staat met de watervoorziening in de.buurt Driewegen; er is een welput gemaakt, maar niemand kan er gebruik van maken, om dat men er niet hij kan. Er is in dezen tijd bepaald reeds g'ebrek aan schuurwater. De voorzitter zegt toe, bij burgemeester en wethouders te zullen bespreken, den put open te maken en deze ter baschikking van de buurthewoners te stelien. 18. Verbelerlng van de ligplaatsen voor sehepen in de genieentebaven. De voorzitter deelt mede, dat bij burge meester en wethouders is ingekomen een adres van K. de Quelery en 6 andere vis- schers, die daarin te kennen geven, dat als ligplaats voor hunne sehepen is aangewezen een gedeelte van de vroegere gemeenteha- ven; dat de ligplaats aldaar zeer moeilijk is; dat het niet steeds mogelijk is, om hunne sehepen zoodanig vast te leggen, dat zij geen averij bekomen; dat echter, naar hunne be scheiden meening, verbetering kan worden gebracht, wanneer aan gemeide ligplaats vioedpalen en eene spijkerbeschoeiing worde aangebracht; redenen waarom zij verzoeken, in dezen behulpzaam te willen zijn. Van wege de visscbei-ij-politie, welke bun vaartuig ook steeds in de liaven meeren, is met dit verzoek instemming betuigd. Burgemeester en wethouders hebben, in verband hiermede, een plan laten ontwer- pen, volgens hetwelk zij de visscliershaven zouden willen laten verbeteren. De kosten worden geraamd op 1600. De bodem- breedte der haven zou dan van 23 op 27 worden gebracht en er zouden aandenoord- zijde 8 en aan de zuiazijide 4 vloedpalen gezet worden. Aan de noordzijde zou de dijkisglooiing worden bezet met basalt en steen. De heer Van Hasselt vraagt, welk belang er bij die haven is, om er een uitgaaf van f 1600 voor te doen; hoeveel ingezetenan zijn er onder de visschers, die er gebruik van maken? De vaorzitter antwoordt, dat er maar 7 personen geleekend hebben, er behooren bier echter een tiental visschers thuis. De heer Nolson is er tegen, om dat werk aan de liaven te besteden; het kost te veel, tegenover het nut, dat bet kan opleveren; bij had liever een voorstel gezien, om de liaven beelemadl te dempen, voor de vis- schersscheepjes is er nog ligplaats genoeg. De voorzitter kan niet ontveinzen, dat er ook bij de direct belanghebbenden voor het plan veel gevoeld wordt; bet is inderdaad een uitgaaf, waarvan mag gevraagd worden, of zij beoogt aan bet voorgestelde d,oel. Er is ook bij burgemeester en wetliouders a! eens een denkbeeld geopperd, om een havengeld te heffen, waaruit de kosten voor de haven zouden kunnen worden bestreden, al is twijfel gewettigd, of zulks wel zou mogelijk zijn. Alis de raad echter meer voelt voor algeheele demping, wil hij die boodschap wel bij burgemeester en wet houders overbrengen. De heer D. Scheele herinnert, dat de raad deslijds beslolen heeft, een dee! der haven te laten bestaan, om een veilige ligplaats te bieden aan de visschersscheepjes. De reden, die toen golden, oin de haven le laten be staan, zullen nu nog wel gelden, misschien in nog sterker mate. Er is. herhaaldelijk beloofd, dat ze geholpen zouden worden door gebruik te maken van de basalts teen van den ouden kaaimuur komende; toen is, na verloop van een jaar, machtiging ge vraagd, om die basalt te verkoopen, daar zulks voordeeliger zoude uitkomen. Nu er een voorstel komt, om het haventje te ver beteren, wordt er over gesproken, om het heelemaal maar niet meer te doen; hij vindt dat nog al erg. De heer Van Nes kan zich niet voorstel len, dal de haven, door uitvoering van het voorgestelde werk, beter worden zal. Aan het steiger bij de haven kunnen toch ook scheepjes liggen. Misschien zijn bet groo- tendeels nog scheepjes van menschen, die hier met thuis behooren, en, om een groote som uit te geven, om hen te helpen, daar van ziet hij de noodzakelijkheid niet in. De voorzitter merkt op, dat er, door ver- grooting der bodembreedte, wat meer lig plaats zou komen, en, door het plaatsen der vloedpalen, zouden de scheepjes ook beter gemeerd kunnen liggen. De lieer Van Nes meent, dat er ruimte genoeg aan bet steiger is voor ligplaats. De beer Visser acht dat, voor de kleine scheepjes, een onmogelijke plaats; daar war den ze doadgedrukt door de graotere sehe pen. De beer Van Nes zag er gisteren nog vier scheepjes liggen. En als die er liggen, mogen de groote sehepen dan op zijde van die kleintjes liggen? De voorzitter geeft te kennen, dat, metler- tijd, de visschersvloot alhier wel eens zou kunnen toenemen; of dit liet geval zal zijn, weet hij niet, maar, als er meer scheepjes komen, is het iiestaande haventje toch te klein. Hij weet niet, of er dan wat zou kunnen gedaan worden op de sliktong in de liaven. Nu is de vraag zeker gewettiga, of het oorbaar is, voor zoo'n klein belang een uitgaaf te doen van 1600, en of h^t niet meer gewenscht zoude zijn, de haven heelemaal te dempen. De heer Nolson zou nog niet terstond wil len overgaan lot demping der haven, maar toch ook geen geld meer voor verbetering willen uitgeven. De heer Van Nes merkt op, dat men voor al dat geld maar enkele meters verruiming krijgen zou; het belang van de verbetering is daardoor zeer gering. De heer Eijke aeelt mede, dat de zaten te hoog zijn, de haven is heelemaal onge- scliikt. en de Voorgestelde verbetering be- leekent eigenlijk nog niets. Op voorstel van den heer De Jager wordt besloten, dit plan nog eens aan te liouden, en in een voigende vergadering daaromtrent nader te beslissen. Inmiddels kan ieder er nog eens over denken. 19. Omvraag. Niemand verlangt liet woord. 29. Commissoriale vergadering. De voorzitter schorst de openbare verga dering, die overgaat in eene met geslolen deuren. Na het weder openbaar worden der ver gadering, wordt deze aoor den voorzitter gesloten. SCHEEP VA ARTBEWEGIN G. Van 21 tot en met 22 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschut; langs de Middensluizen 8 op- en 15 atgeschut en langs de West- sluizen 9 op- en 10 afgeschut. Positie der Stoomsehepen. s.s. ELISABETH van New-York naar Rotterdam ligt sedert 17 dezer in de Duins voor onderzoek. s.s. HELENA van Baltimore naar Rotterdam ligt sedert 17 dezer in de Duins voor onderzoek. s.s. MAGDALENA in lading te Rosario voor Rotterdam, s.s. CORNELIS verlrok 19 dezer van La Plata naar Rotterdam. Hiermede betuigen wp onzen iunigen dank voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Cornelia Dieleman. Uit aller naam, P. RAMONDT. J. RAMONDTDekker en Kinderen. C. N. RAMONDT. N. C. RAMONDT. A. RAMONDT. Axel, 23 Augustus 1918. Zjj, die nog iets verschul- digd zijn aan den heer ASSIES, vroeger arts te Zaamslag, worden verzocht daarvan voor 15 October1 aan staande betaling te doen ten kantore van ondergeteekende, liefst des voormid- dags tusschen 9 en 12 uur of des avonds tusschen 6 en 7 uur. Notaris VAN DER M0ER. 1 Burgemeester en Wethouders van HOEK (bij Ter Neuzen), roepen sollicitanten op naar de betrekking van met verplichte hoofdakte, aan de Open- bare Lagere School. De jaarwedde bedraagt behoudens nadere goedkeuringmet minder dan 5 dienst- jaren f IOO,-f met meerdere dienstjaren /50,boven bet wetteljjk minimum. Voor de verplichte hoofdakte/50,— meer dan de rijksbijdrage. Eventue^le tegemoetkoming in de huis- huur /5G, Voor het geven van herhalingsonderwijs /0,60, per lesuur. Sollicitanten worden uitgenoodigd, hunne stukken aan den Burgemeester in te zenden voor 28 Augustus 19*6. TANDABTSj Sronwerijstraat (hoek Bavenstr.) Ter Nenzen is dagelijks te consulteeren van 912 en van 2 —4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en Tandzieuien. Telefoon no. 105. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3