De krijgstodiijven ONDERDAJVEN DER GEALLIEERDEN IN ENGELAND. In de Dinsdag gehouden zitting van he: Lagerhuis vestigde de afgeVaardigde Mirrel, volgens de Tel., er de aandacht op, dat de ^friendly aliens", onderdanen van de met Engeland verbonden staten, die in Eugeland woonden, bi] het Engelsehe leger dienst moesten nemen of anders uit het land gezet worden. Staatssecretaris Samuel antwoordde hierop, dat het parlement dienstplicht had inge- voer'd voor Britsche onderdanen. Hierdoor moe9ten ins het East End van Londen winkels gesloten worden en werden huisgezinnen uiteengerukt, terwijl in hetzeifde district tienduizenden jongemannen woonden, behoo- rende tot een der verbonden nat.ies, die echter h.un deel van den aigembeneu last niet droegen. Die toestaud mocht niet bestendigd worden. Hij wist niet, wat. Rusland gezegd zou hebben, als de Engel sehe regeering deze mannen gedwoDgen had in het leger dienst te nemen. DeRussische regeering had er echter in toegestemd, dat haar onderdanen, die in e#en der geallieerde landen woonden, bij het leger van dat laud zou worden ingedeeld en dienovereenkomstig handelde thans de Engelsehe regeering. Zij, die weigerden dienst te nemen, zouden niet naar hun eigen land teruggezonden worden, als zij bewijzen konden, dat zij om politieke redenen de wijk hadden genomen. DE L 19. Berlingske Tidende verneemt uit Goteborg dat een yisscher uit Armstrand in het Skagerak een flesch heeft gevonden, die het laatste bericht betat van commandant Lowe, den gezagvoerder van de op 2 Februari 1916 in de Noordzee verongelukte Zeppelin L 19. De flesch hield een rapport in, ge- richt aan den korvet-kapitein Strasser, van den volgenden inhoud //Met 15 op het platform van de L.19, op 3° O.L. Drijft op hulsel zonder schuitje. Ik probeer laatste verslag te doen. Drie- maal averij aan motor. Zwakke tegenwind op terugreis, vertraagde de reis, dreef mij in mist naar Nederland, waar wij met ge- weren beschoten werden. Tegelijkertijd haperden drie motoren, hetgeen onzen toe- stand nog moeilijker maakte. 's Middags ongeveer een ure brak on3 laatste uur aan. (w. g.) Lowe." De flesch is een gewone bierflesch en houdt verder in een paar postwissels en bovendien 15 laatste groeten or briefkaarten van de bemanning aan de nabestaanden. Lowe schrrjft aan zijn vrouw //Laatste uur op het platform met mijn manschappen. Denk lang aanje. Vergeef mij alles. Yoed ons kind op!" De eerste-machinist Flade schrijft //Mijn innig geliefde Martha en kiuderen. Thans is dus het oogenblik gekomen, waarop ik het leven moet laten in voile zee. Op een wrakstuk van ons luchtscbip zend ik je laatste groeten. Het moet echter zoo zijn. Groet ook ouders, broersen zusters. Laatste hartelijke groeten en kussen van je trouwe man." In een ander scbrijven, gedateerd 11 uur 's morgens, 2 Februari 1916, heet het: z/Wjj leven alien nog, doch hebben niets te eten. Vanochtend vroeg was hier een En gelsehe stoomtreiler, doch die wilde ons niet redden. Heet Ring Stephen en was uit Grimsby. De moed zinkt. De storm neemt toe. Je Hans, die ook in den hemel aan je denken zal. Om half 12 hebben wij gebeden. Daarop namen wij afscheid van elkaar." De geheele vondst met de flesch is in handen gesteld van den Duitsche consul in Goteborg. DE VLUCHT VAN EEN GEWONDEN VLIEGER. Wij vinden in de Engelsehe pers het ver- haai van een vlieger-waarnemer, die met zijn bestuurder .een lange verkenningsvluchx had ondernomen boven de vijandelijke linies en reeds op den terugweg was naar de Engelsehe stellingen, toen een shrapnell vlak onder de machine uiteenbarstte, de aeroplaan zelve beschadigde en de bestuur der een been verbrijzelde. Deze verloor het bewustzijn en de aanzichzelve overge laten machine dook en viel ongeveer 5000 voet. //ik had alle hoop reeds opgegeven", zegt de waarnemer, //de aarde leek ons tegeoioet te Snellen en ik bad dat het einde ten minste plotseling mocht komen en ik niet zou moeten Iijden. Ik sloot mijne oogen en wachtte op den stoot tegen de aarde, maar wonder boven wonder veranderde de machine van koers. Ik durfde mijne oogen niet te gelooven en keek naar de plaats van den bestuurder. Die koude luchtstroom, die tijdens den val om ons heen snelde, moet hem tot bewustzijn gebracht hebben en hij deed krachtige pogingen om de machine weer in zijne inacht te krijgen. Gelukkig had de vijand ons reeds ais verloren beschouwd en opgehouden met schietenonmiddellijk begonnen wij weer te stijgen. Dadelijk heropenden de Duitschers het vuur en wjj redden het leven alleen door het schitterende werk, dat mijn bestuurder L.met een verbrijzeld been, waaruit het bloed stroomde, volbracht. Op 8000 voet hoogte scheen hij weer het bewustzijn te gaan verliezen. Haastig krabbeide ik een briefje, om hem te zeggen dat hij dalen moest. H. las het, schudde vastberaden het hoofd, keek mij aan met een eigenaardige glimlach op het doods- bleeke verwrongen gezicht, wees in de richting van onze eigen stellingen en bleef op dezelfde hoogte voortvliegen. Van tijd tot tijd viel hij weer een oogen- blik flauw, maar dan herstelde hij zich weer en spande hij zijnde krachten destemeer in. Tenslotte waren wij boven de Engelsehe inies, maar het leek absoluut onmogelijk, ,jat men inden toestand, waarin hij verkeerde, zou kiinnen landen. Maar toch deed hij het. Hij koos een groene weide, ongeveer drie mijlen achter de loopgraven uit, kwam zacht op den grond neer alsof het oefen- vlucht was, bracht de machine tot staan en verloor volkomen het bewustzijn". DE DIEREN TIJDENS EN NA EEN GASAANVAL. Er is reeds verschillende malen mede- gedeeld hoe verdelgend gasaanvallen werken op de planten- en dierenwereld. We vinden daaromtrent nu eenige nadere bijzonderheden in de //Frankf. Ztg.", aan welk blad een militair aan het Westfront het volgende schrijft z/Dagenlang aanhoudend trommelvuur en vele verbitterde gasaanvallen zijn de voor- loopers van het algemeen offensief geweest. De soldaten hebben van het gas weinig te Iijden gehad. Ze waren er goed tegen be- schermd. Maar over grooten afstand werden alle dieren gedood. //Wij soldaten, houden van dieren. In de lange uren van verveling is het verzorgen van een viervoetigen of gevederden vriend een prettige verpoozing. Daarom houdt de een een uil, waarvan er velen zijn in Noord- Frankrijk, de ander een konijntje, de derde een hond, een vierde een kat, een vijfde heeft er zijn plezier in om een dikken, vet- ten rat te vertroetelen. Met geconserveerde melk wordt poesje -of hondje opgekweekt. Welnu* zoowat geen enkel van die dieren heeft den gasaanval overleeft. vHet eerst bespeurden de ka-tten het naderende gas. Reeds eenige minuten voor de eerste golf onze loograaf had bereikt, liepen ze opgewonden en aDgstig heen en weer, om zich ten slotte met den- kop in de donkere aarde teWerbergen. Hunklage- lijk gemiauw was naar om aan te hooren. Een oude poes droeg haar zes nog blinde jongen naar den uitersten loopraafhoek, verborgy ze onder houtwol en bleef bij ze toen de aanval was afgeslagen, vonden we ze daar dood. z/Toen de eerste inocuien chloorgas kwa- meu, begonnen de honden te blaffen en jammerlijk te huilen. Het was zielig om te zien, hoe ze de oogen stjjf toehielden en zich trachten te verbergen. Zij hebben van het gas nog het minste te Iijden gehad en enkele exemplaren achter het front zijn in leven gebleven. z/De ratten en muizen in de loopgraaf, anders met geeri mogeiijkheid te verdelgen, zijn allemaal omgekomen. Zij kropen uit hun holen, liepen steeds langzamer, om ten slotte levenloos te blijven liggen. Vele uilen begonnen te scbreeuwen een steen- uiltje x vloog, zoodra zijn kooi geopend werd, direct in de richting van den wind, dus voor de gaswolken uit, snel weg. Vele paarden werden verdoofd en stierven. Maar de meesten vlogen naar de dichtst- bijzijnde hoogte. Toen ze van het gas de lucht kregen, werden de dieren onrustig, snoven heftig en waren niet meer tot voor- uitgaan te krijgen. Achter het front toondeh de kippen en de eenden zich hoogst opgewonden en reeds een kwartier voor den gasaanval kakelden en snaterden ze en verstopten hun koppen in muurspleten en gaten. Een aantal van die dieren is ge- storven, voor het meerendeel oudere kippen. //In het bosch waren nog eigenaardige verschijnselen waar te nemen. Het gas kroop, tamelijk verdicht, langs de grond naar boven trok het niet. De door vol gas getroflen planten verwelkten en werden zwart. Kleinere dieren en insecten, mieren rupsen, kevers en vlinders, gingeD dood. Ook vond ik een dooden egel en een door het gas verstikten otter. Het grootste weerstandsvermogen tegen het gas bleken de musschen te hebben, Een korten tijd zaten zij in elkaar gehurkt, maar spoedig waren ze weer even vrooiijk en druk als altijd." TERUG UIT DE HEL VAN VERDUN. Een der oorlogscorrespondenten van d.e „Petit Parisien" geefl de volgende levendige beschrijving van hetgeen hij wa amain in een door de Fraiuschen-hero vend dorp in de Vogezen: „Dit Vogezische dorp klemt zich als 't ware vast aan een grooten bergklomp, geheel en al begroeid met bremstruiken. De weg, die er o'verloo.pt, verliesi zich in ide verte in het sombere woud, welks puin- hoopen sialig omhoog streven. Boven de vallei, waardoor een stroomend water zijn weg zoekl, aan welks oevers de-huizen weg- schuilen, staat als een wachter het kleine dorp en tuurt en zoekt den horizon af, want het ziet hen reeds komen, de barbaren met hun rnwen lach, met hun rossige baar- den cn hun klotsende schoenen. Men zou zeggen, dat het gewapend waakt! Over dewerlalen straat hangt een zware stiRe. Het dorp is in zichzelf gekeerd als een vrouw, die waakt aan een ziekesponde,, de kinderen loopen harrevo'ets rond en schreeuwen niet; de hoerinneii breieh op de drempeliS van haar woningen, de lippen stijf opeen geklemd; de smid heeft zijn laambeeld, dat sinds lang reeds zwijgf, in een lioek geschoven. En toch legeren er soldaten in het dorp, ook officieren; pas met krijt geschreven opschriften bewijzen het. Eindelijk ziet men bij h'et stadhuis ecu soldaat. Hij is al oud, zijn gelaat is ver- weerd; liet linnen van zijn kepi is geel ge- worden door het vele wasschen; hij stapt de wacht binnen. Ik kom naderbij en kijk door 'de geopende vensters in een zaal, waarvan de grond met slroo bedekt is. De burgemeester heeft er een onderhoud met een sergeant. Ieder in den omtrek kent hem, dien bur gemeester van het kleine Vogezische dorp. De Duitschers, die hem in,den weg gekomen zijn, zijn er niet te best afgekomen: hij heeft zijn dorp gered uit hun handen. Rijk bierbrouwer en oud-sergeant-majoor, wist hij met zijn fbrsche gestalte en zijn flinlce stem zijn gezag te doen gelden. Dezen mid- dag echter, en dat misschien wel voor de eersl.e maal, liet hij zijn stem dalen. In anlwoord op onze vraag zegt hij voor- zichlig: ,,Neen, u kunt hen niet zien; ze zijn doodop, naar hun zeggen! Ze komen uit Verdun. Ge kunt er eenigen wel ontmoeten in het bosch of op den weg. Maar dezen hier, ze staan te slapen! Waarom moest ik, terwijl ik mijn schreden richtte naar die dennen, wier rechte en sombere stam- men zich scherp aflijnden tegen den hori zon, denken a air zekere Afrikaansche dor- pen, aan die vreeselijke plaatsen waar alles schijnt te slapen, waar de slachtoffers van de tse-tse-vlieg bij duizenden neerliggen in schijni te slapen, waar de slachtoffers van de tse-tse-vlieg bij duizenden neerliggen in doodelijke bezwijming? Langs den leant vm den weg in de velJen, op de steenhoopen, lagen de soldaten en sliepen. En welk een slaap! Het scheen, dat zij verrast waren geworden door een onzichlhare macht; ver- blind als door een plotselingen straal waren zij op den grond neergeworpen. Sommigen lagen op iden rug met open mond, de lede- maten stijf langs he! lichaam; anderep lagen op den buik, zakten als het ware weg in het gras. Onderwiji reden auto's met luid klinkende signalen voorbij; vlak langs hen galoppeenden paarden, maar zij bewogen zich niel; hun geheele organisme scheen af- gewerkt. 't was alsof het leven uit hen was geweken. Het was of eten en drinken, den ken, vermoeienis voor hen niet meer be- slond! Een officier van gezondheid gaat langs mi]: onder zijn groote muts zie ik zijn eerlijk verbrand gezicht. Zonder vrees spre^k ik hem aan en zeg: ,-V at zijn ze moe, de jongensH" „En diat is. geen wonder", riep hij, „zes weken lang zijn ze in 't vuur geweest, zes we kenWie dat niet heeft meegemaakt, kan niet begrijpen, wat dat beduidt/ Men* zegt. dat Verdun een hel i«, maar ik zeg, dat de behandeling in de hel nog beter zal zijn. Laten ze er de bandieten heenzendein Deze arme, dappere kerels hebben het ergste te verduren gehad: honger en dorst, want niet steeds kon er tijdig geproviandeerd woi> den. Ja, ze zijn op, maar kom eens over aclit dagen; u zult ze niet herkennen!" Juisl acM dagen later kwam ik in het Vogezische dorp terug. De dokter bleek een goed psycholoog; alles scheen hervormd en veranderd. De groote dorpsstraat, eerst zoo doodseh en stil, was nu vol leven van* komende en gaande soldaten; sommigen he- pen geescorteerd door een troep straatjon- gens, wier trotsich opgeheven hoofden vcr- sierd waren met een poliliemuts; anderen zag men met een roos in het knoopsgal, en door een jeugdige sclioone vergezeld, het bosch intrekken. Oorlogsellende, bloedroode idylle, hoe wee- moedig schjjnl ge mij toe! Maar men moest post valten langs den weg, want de jonge onder-lui ten ants, de borst versierd met het nieuwe kruis, reden voorbij op hun Canadeesche paarden, die vurig, haasl niet te bedwingen waren. Uit een steengroeve klonken de tonen der regi- mentsmuziek; schelterende klanken weer- galmden over liet dal, maar zij waren niet in staat de forellenvisschers te verstoren, noch de waschvrouwen. En de briefschrij- vers en correspondenteu zaten in het lange gras, om hun epistels le laten doortrek- ken van alle teederheid, van alle vertrou- wen rond hen. Enkele soldaten rustten, of slenteriden rond; anderen weer,'waren aan liet werk; sterke vlugge jongens maakten de kanonnen schoon, brachlen de paarden naar de drinkplaats sn reden met karren af en aan. 't Waren de dagelijksche kar- weiljes,, vrooiijk verri'cht in de voile blij- heid van liet herwonnen leven. En dit' wa ren dezelfde menscheu s van v66r acht da gen; een week was voldoende geweest om dit wonder te verrichten; om uit ziellooze wezens, uit automaten, gezonde, ijverige, nieuwe menscheu te scheppen! Een hand tikte mij op den schouder; ik keek om; het was de officier van gezondheia. Hij nam zijn groote muts af, zijn gezicht straalde. „Wel", riep hij, „heb ik geen gelijk ge had? Zou men hen nog aarizien VQor liel- Iespoken? Ja, de jeugd, wat is die mooil" Ik wilde hem antwoorden, hem gelukweu- schen, want ik begreep, dat de gezondheids- toestand der soldaten voor een grobt deel te danken was aan zijn goede zorgen, maar hij liep drommeis snel, die dokter, ik kon hem niet meer inhalen. Eir viel niet aan te twijfelen; in het cen trum van liet dorp, in de schoollokalen, zou iets heel belatigrijks gebeuren, dat iedens belangstelling wekte. Groepen van opgewekt pratende soldaten verdringen zich voor de deur. Luid boven alles uit klinkt het brommend g-eluid van een stem, die op bevelenden toon roept: „Vooruit, in 't gelid. Iedere batterij moet twee mannen aanwijzen; de winner krijgL meneer Fritz." Die stem ik herken haar; zij behoort aan mijn beer den burgemeester. Maar wat voor spel bedoelt hij? Ik kan het niet le weten keSmen." Maar daar verScliijnt de bur gemeester in eigenpel-soon. Hij lieefl zijn mouwen opgeslroopl en een grooten stroo- hoed op liet hoofd. Het was nu niet meer de strenge magistraatu doch de oude sol daat, die bezig was zijn jongen kamerdden eenige pleizierige oogenblikken te bezorgen. En onder zijn arm hield hij „meneer- Fritz", een jeugdig*roze biggetje, dat, na afloop van liet spel, aan den gelukkigen ivinnaar ten deel zou valten.N Op deze wijze vermaakten zich in een klein dorp in de -Vogezen de helden van Verdun. Wij ontleenen de volgende telegrammen aan de R. Crt.": WESTELIJK GEVECIITSTERREIN. BERLIJN, 6 Aug. (Wolff.) Officieel De gevechten bij Pozieres duren voort. Gisteren zijn plaatselijke aanvallen van den vijand bij het Fourneaux-boscb en vlak ten Noorden van de Somme mislukt. In het Maasgebied, vooral op den rechter- oever, is hevig geschutvuur gewisseld. Om het voormalige fort Thiaum'ont zijn ver: bitterde infanterie-gevechten gaande. Het aantal gevaugenen, door ons in het vak van Fleury gemaakt, is tot 16 officieren en 576 man gestegen. In het Chapitre-bosch hebben wij gisteren opnieuw vorderingen gemaakt. Hier zijn aan ongewonde gevangenen 3 officieren en 227 man in onze handen gevalleu. Ten N.O. van Vermelles in Argonne en op den Combres-heuvel hebben wij met goed gevolg mijnen laten springen. Vijandelijke patroeljes zijn op verschei- dene punten afgeslagen. Ondememingen van onze patroeljes zijn bij Graons en op den Combres-heuvel geslaagd. Een vijandelijk vliegtuig is ten noorden van Promelles door afweervuur geveld, een ander ten N.W. van Bapaume in een lucht- gevecht neergeschoten. PARIJS, 6 Aug. (Havas.). Officieel bericht. van vanmiddag Ten Zuiden van de Somme zijn de Franschen er ddor twee kleine plaatselijke ondememingen in geslaagd in de Duitsche loopgraven ten Z. W. van Estrees door te dringen, Ten Noorden van de Aisne is een aan- slag der Duitschers tegen onze stellingen op de hoogvlakte van Vauclerc in het -dadelijk iosbarstend Franscbe spervuur mislukt. Op den rechteroever van de Maas hebben wjj in plaatselijke gevechten onze terrein- winst ten N. W. van het fort Thiaumont aanmerkelijk uitgebreid. Wij hebben tegen- aanvallen afgeslagen in dezelfde streek, bp Fleury en in de vakken van Chapitre en Le Oheuois. De geschutsstrijd is daarna voortgezet, zonder dat de infanterie verder optrad. Vannacbt hebben Fransche luchtsmal- deelen 40 bommen geworpen in de streek van Combles, 84 op bet station Noyon, 30 op de stations Tenay en Sedan, 40 op "bet station Conflans, 6-0 op het station Metz- Sablons en op de spoorweg-werkplaatsen aldaar en 40 op militaire gebouwen te Rombach (ten Noorden van Metz). Verscheidene dezer smaldeeien hebben dien nacht twee tochten gedaan, een zelfs zeven tochten. Aan het Somme-front zijn twee Duitsche kabeiballons in brand geschoten. Een Duitsch vliegtuig heeft 4 bommen op Baccarat geworpen er zpu geen slacht- oflers en de schade is onbeteekenend. PARIJS, 9 Augustus. (Reuter.) Avond- commuDique: De Duitschers hebben in de vakken van Thiaumont Fleury, Chapitre en Chedois eenfel geschutvuur onderhouden. De infaftterie heeft geen aanvallen gedaan. LONDEN, 6 Augustus. (Reuter).Officieel_: Wij hebben nieuwe vorderingen gemaakt in het Hoogenbosch. LONDEN, 6 Aug. (Reuter). Officieel bericht van vanavond Ten Oosten van Pozieres zijn wij in de richting van Martinpuich opgeschoten. De vijand heeft twee aanvallen gedaan tegen het terrein, door ons ten N.W. van Pozieres gewonnen. Bij een dier aanvallen heeft hij gebruik gemaakt van brandende vl'oeistoffen, waarmee hij ons tijdelijk uit een der veroverde loopgraven terugdrong. Later hebben wij die geheel hemomen, behalve een stuk van 40 M. breed. De tweede aanval is met groote verliezen voor den vijand afgeslagen. In de vakken van Carency, Loos en St. Eloi is het zeer bediijvig toegegaan. Wij hebben vijandelijke stellingen overrom- peld en den vijand aanzienlijke verliezen toegebracht. Onze artillerie is daarbij be- hulpzaam geweest. Onze vliegtuigen hebben verscheidene ge- schutemplacementen vernield. PARIJS, 6 Aug. (Havas) //Het Fransche front blijft in de streek van Verdun intact," deze woorden van het communique van gisteren toonen voldoende aan, dat de toestand meer dan bevredigend is. De Engelschen hebben een belangrijk voordeei op het Somme-front. bevochten. Zij beheerscken thans alle dorpen op de belling van bet plateau, die naar Bapaume afdaalt. Daar zij deze dorpen zijn beginnen te beschieten, zijn belangwekkende ge- beurtenissen op til. Een nieuw bewijs, dat de toestand op het Oostelijk front ernstig is en de Duit schers moeilijkheden hebben met den aan- voer van vers,terkiiigen, is vervat in een dagorder aan de 35ste divisie, waarin staat dat de 121ste divisie, die zeer groote ^ver liezen ten Zuiden van de Somme heeft geleden, onlangs naar het Russische front is gezonden, waar zij in de streek van Rowel in actie is gekomen. PARIJS, 6 Aug. (Part.) De bladerr be- spreken den belangrijken vooruitgang der Engelscben ten Noorden van Poz-eres en het behoud van de laatste terreinwinst der Franscben ten Noorden van Verdun. De Petit Parisien schrijftDe Engelschen houden thans heuvel 160 bezet, het hoogste punt van de hoogvlakte, van waarin zij de dorpen op de heiling der hoogvlakte, die in de richting van Bapaume afglooit, be- heerschen. Over Verdun zegt het blad: Ouze sol daten liggen op ongeveer 100 M. van het belangrjjkste werk van Thiaumont. Voorbjj dat werk houden de Duitschers twee re- douten en sterke verschanste stellingen aan den weg BrasVaux bezet. De batterijen van Thiaumont liggen hooger en ten Noor den daarvan ligt de hoeve-Thiaumont. OOSTELIJK GEVECIITSTERREIN. .BERLIJN), G Aug. (Wolff.) Officieel: Front Hmdenbui'g: Tent Zuiden van Zarecze, aan de Siochod, hebben wij een door den vij and nog bezet gehouden duin gezuiverd en tegenaanvallen afgeslagen. Wij hebben 4 of ficieren en 300 man gevangen* genomen, 5 machinegeweren buit gemaakt. Bij en ten N.-W. van Zalocze hebben de Russen den Weslelijken oever van de Se- relli bezel. Front aartshertog Karel: Bij het leger van generaal Bothmer zijn onbelangrijke voor- postgevechten geleverd. Devoordeelen door de Duitsche troepeu in de Karpathen behaald, zijn uitgebreid. WEENEN, 6 Aug. (Wolff.) Officieel: Front aartshertog Karel: In het gebied. van den Capul zijn verscheidene vijande lijke aanvallen mislukt. Ten Zuiden van Jablonica en Tatarow zijn de O.-H. en Duitsche Iroepen, ondanks hevigen tegenstand der Russen, vooruitge- komen. Het leger Van generaal lvoevess heeft ten Z.-VvT. van Delalyn kraclitige vijandelijke aan vallen afgeslagen. Verder naar het Noorden geen geheurtenissen van belang. Front Hindenburg: Bij Zalocze wordt op de Weslelijke hellingen van het Serelh-dal verbitterd en met wlsselend geluk geslre- den. De verbonden Iroepen onder generaal Rath hebben in de thans voor ons zegevierena geeindigde gevechten bij Zaricze, ten Zui den van Stobyohwa, 4 Russische officieren en 300 man gevangen genomen en 5 machi negeweren buit gemaakt. ST. PETERSBURG, 6 Aug. (St. P. T. A.) Ofiicieel: Aan de Graberka en de Sereth heeft de vijandelijke artillerie de streek, die wij onlangs bezet hebben, hevig besclioten. Volgens nader ingekomen bericht bedraagt bet geheele aantal krijgsgevangenen, op den 4n en den 5n dezer gemaakt, 110 officieren, onder wie een regimentscommandant en 500 soldaten. De krijgsgevangenen blijven toestroomen. "Wij hebben bovendien machi negeweren en bommenwerpers buitgemaakt. ST. PETERSBURG, 6 Aug. (P. T. A.) Officieel bericht van vanm'iddag: Ten Zuidenvan Brody zijn aan de n- -vieren Grabierka en Sereth den .geheelen dag hevige gevechten geleverd om de dor pen en heuvels op den 1 inkero,ever. De vijand bood verbitterden tegenstand en deed bdSioaldeb'jk tegenaanvallen. In de straten der dorpen ontsponndn zich verwoede ger- vechten. Wij waren genoodzaakt den vij and uit verscheidene gebouwen te verdrij- ven. Ons offensief is inlusschen met vol komen succes bekroond; wij hebben alle tegenaanvallen afgeslagen en den tegenstand van den vijand gebroken. Onze troepen heb ben de dorpen Zoighin, Ratistohe, Czisto- pady, Mendzigoerv, Gnidawa en Zalocze, be- nevens de geheele er tusschen liggende heu- velreeks bezel. Een onzer dappere kozakken-rcgimenlen heeft tegen vijandelijke infanterie en artille rie gechargeerd en ze in Z.-W. richting te- ruggedreven. Tijdens deze gevechten hebben wij 95 of ficieren en meer dan 3000 soldaten gevan gen genomen. In de streek van DoraJaremtsje en Jo- blonica, ten Zuiden van Delatyn aan de Proelh, is de vijand tot het offensief ovei- gegaan, dat echter door ons vuur is ge- stuit. EEN ITALIAANSCH LUCIITSCIIIP VERNIELB. WEENEN, 6 Aug, (Wolff.) Officieel: Gis- tenniddag voer een uit het Z.-W. komend vijandelijk luchtschip .op groote hoogte in de richting' van het eiland Lissa. Bij het eila'nd viel het hrandend in zee en zonk. Een torpedofiottielje, die dadelijk ter plaat- (se was, kon nog slechts enkele overblijfse- len, waaronder gedeelten van het hulsel en een reddingszak, bergen. Ofschoon men lang heeft gezochl, is van de bemanning /he- man d gevonden. TER NEUZEN, 7 Aug. 1916. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 768.0 Christian- sund. Laagste barometerstand boven 755.0 Oost- Duitscbland. Verwachting tot den avond van 8 Aug. zwakke tot matige Noordelijke tot Noord- westelijke wind, meest, zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Verdronken. Hedennamiddag ^peelden eenige kinderen aan den middenkanaalarm, ter plaaLse van de vroegere draaibrug. Het 5jarig zoontje van M. Leunis viel te water, en verdween in de diepte. Toen dit ongeval werd op- geroerkt, Jiwamen aanstonds enkele perso- nen toesnellen, die zich geheel gekleed te wator begaven en naar den drenkeling doken, tevergeefs echter, daar men in twijfel ver keerde omtrent de plaats waar deze ver- zonken was. Met behulp eener dreg was liet knaapje betrekkelijk spoedig boven wa ter en op den wal gehaald. De geneeshee- ren Van ihenbroek en Van Nes waren spoe dig ter plaatse, doch de pogingen, om de levensgeesten op te \Vekken, bleven zonaer resultant. Hansen in de herbergen. Blpkens bet orgaan van den Volksbond", vereeniging tegen Drankmisbruik, is door den burgemeester dezer gemeente gunstig beschikt op een aan hem gericbt verzoek der afdeeling Ter Neuzen, om het daDsen in de herbergen te doen eindigen en de herbergen te sluiten op de boog- en marktdagen des avonds te 11 uur in plaats van te midder- nacht, zooals dit hier de gewoonte was. Eind-examen H. B. S. Te Middelburg slaagde jl. Zaterdag voor het eind-examen H. B. S. o. m. de beer L. de Regt van Ter Neuzen. Er hebben in Zeeland aan liet mondeling gedeelte van bet eind-examen in toftal deel- genomen 65 candidaten, van wie er zich 4 tijdens het examen terugtrokken en 8 werden afgewezen, zoodat 53 bet diploma verwierven. Eervol onlslagen. Met ingang van 1 Augustus is eervol ont- islag verleemd als agent van politic alhier aan den beer M. C. Annot, die met gelijken da tum als zoodanig is benoemd te Sloten. Kommlezcn der rijkshelasUugen. Met ingang van 16 Augustus zijn o. m. verplaat'st de kommiezen bij -s rijks directe belastingen M. J. Hartvelt van Breskens naar Ossendrecbt, P. J. Mulders van Roe- wacht naar Ossendrecht, J. van Beveren van Ter Neuzen Daar Koewackt,L. Speijer, van Ossendrecht naar Roewacbt, J. A. de Mandt van Roewacbt naar Nispen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2