In lossing tot Dinsdag 29 Aug8 e. k. een lading prima kwaliteit RUHR-KACHEL-, EIER- en COKESKOLEN, voor rekening van Aloys Adriaanssens-Buijsrogge. 6EMENGDE BERICHTEN. Laaiste Barichten. ADVERTENTIEN. WALS00RDEN, 17-8-16 //Ik zou hem anders vast niet neergezet hebben", zei Maurik gemoedelyk tegen ons. IN6EZ0NDKN STPKKE n7~ BENE YERJtEERDE STELLING Dixr. II andelsberichten. Axel, 12 Aug. 1916. Positie der Stoomschepen. De Vereenigde Koolzaad- vei-bouwers te AXEL, en alien met de dear mocht doen wat hy verkoos. Hg zaagde die doormidden. Wegens ver- nieiing was de eisch 15 boete of 30 dagen becht. Naluurboler en margarine. Te Zevenaar is door de kommiezen aan- gehouden een voor Duitschland besfemde wagon, waarvan de inhoud volgens de con- senten bestond uit 50 vaterj elk met 50 K.G. roomboter, terwijl by onderzoek bleek, dat de vaten margarine bevatten. Aanvaring met een duikbodi? De stoomkorder Invierno, welke van de visscherij te lJmuiden terugkeerde, rappor- teert op zee op een onder water drijvend voorwerp te hebben gestooten, waardoor bet voorschip geheel uit het water werd op- gelicht. Enkele minuten daarna kwam een duik- boot van onbekende nationaliteit niet ver van den stoomkorder verWtjderd boven water en stoomde onmiddellijk weg. Men vermoedt, dat de korder de duikboot beeft geraakt. flet schip ging naar Amsterdam om in het droogdok aldaar den bodem te laten onderzoeken en eventueel te repareeren. Verdronken. Onder Zierikzee is by het baden ver dronken de 18jarige zoon van den land- bouwer v. d. S. uit Noordgouwe. Nekkramp. Te NuLand-Geffen (N.-Br.) is, volgens de „Tel.", een 45jiarige vrouw van een land- arbeider aan nekkramp overleden. De vrouw lieefi vreeselijke pijnen verduurd. Te Rbenen heeft zich bij een 12jarigen knaap een geval van meningitis met doo- delijken afloop voorgedaan. Twee militai- ren, broeders van den overledene, die met verlof over zijn, mo gen voorloopig niel naar hun garnizoen terugkeeren. Te Vinkeveen is een jongetje van 2 jaar aan nekkramp overleden. Te Zwijndrecht zijn in een arbeiders- gezin twee gevallen van nekkramp gecon- stateerd de lyders zijn 2 kinderen van 3 en 6 jaar. Niel in den haak. Te Dinxperlo is Maandag naar de N. R. Crt. meldt, een Duitsc.be derserteur over de grens gekomen. Toen deze, reeds op Hollandsch gebied, door de grensdraadver- sperring wilde kruipen, werd hy door twee militairen van de Duitsche grenswacht achtervolgd, welke hem van Hollandsch grondgebied gevankelyk naar Duitsch gebied terugbrachten. Een reeordzakkenilrager. Zondagmorgen ongeveer kwart over 11 uur werd een deel van Rotterdam in rep en roer gebraeht door een man, met een reuzenzak zand op zijn rug, die omgeven door een enorme menschenmenigte, bij de zomersebe hitte, lauw met dit vraehtje op zyn rug door de stad, de tunnel onder door, via den Walenburgerweg, de richting van Overschie insloeg. Als altijd wasdejeugd bet best vertegenwoordigd. De menschen langs den weg bleven staan en dachten bij zichzelf: //Een, die niet goed snik is." Wat was echter het geval? Een kastelein had met H. Maurik, een pootigen sjouwer, een weddenschap aan- gegaan, dat hy geen twee uren met een zak zand, wegende 101 kilo, zegge konderd en een kilo een wandeling zou maken. Maurik, die niet bang is voor een beetje, ging de weddenschap aan, en zoo zagen we hem gistermorgen kalm wandelen. Hy is naar Overschie geweest en terug. Onder de tunnel moest hy den zak neer- zetten, daar hy niet verder kon vanwege bet volk. Hy heeft den zak 2 uur en 5 minuten gedragen. (,/Msb.") Een Duitsch schip naar zee. Bljjkens een bericht uit lJmuiden heeft bet Duitsche stoomschip //Falkenberg", dat gedurende den oorlog te Amsterdam was opgelegd, bet er op gewaagd zee te kiezen, ten einde te trackten de Duitsche haven Emden te bereiken. Krankzinnig van vreugde. Van vreugde, belaas, krankzinnig ge- Vervalschle bleckpoeder. Een kruidenier in de 3e Wittenburger- straat te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een partij bleekpoeder, waarvoor door hem ongeveer 950 werd betaald, vervalscht was. Visseliers aangchouden. Eenige viisschersschepen uit Goedereede en Ouddorp zijn in de Leuvehaven te Rot terdam onder be waking gesteld, omdat zij ©en partij olie en tabak die zij op zee har den opgevischt, niet dadelijk in den Hoek van Holland hadden overgegeven. Het aan- tal schepeh bedroeg 16. De inspected van de accijnzen eisch te voor elk schip een borgtocht van J 400. Daar de schippeus dit bedrag niet hadden, waxen zij in onder- handeling met h 101 buj-gemeesters gebreden, ten einde gedaan te krijgen, dat zij zonder borgtocht wear naar zee mochten v^ertrek- ken. In den namiddag konden de visschers weer eindelijk vertrekken, nadat zij 200 borglocht per schip aan den inspecleur van de accijnzen hadden ter hand gesteld. Door den dr. a ad gedood. Te Thorn bleef Maandagnacht de 56jarige landbouwer Mathieu Leeters nabij grens- paaL 156 aan den draad dood. Hij wilde met een zijner familieleden aan de overzijde ispreken., Aan een Duitsch militair, die de waclit hield, een bolerham overreikende, kwam hij ongelukkigerwijs aan den draad met het bovenvermelde, noodlottig gevolg. Zijne dochter, die nij hem was, wilde den vader nog hevrijden, doch bekwam zoo he- vige brandwonden aan lioofd en handen, dat men ook voor haar leven vreest. De Duitschens legden, daar het ongeluk op Bel- igisch grondgebied gebeurde, beslag op het lijk. Onversclirokken. De Engelsche couranten maken melding van een kranig stukje, hedreven door zeke- ren korporaal J. H. Smith van het Midd lesex-regiment. De lont van een bom was aan het smeulen gegaan, en elk oogenblik kon het projectiel ontploffen, hetgeen voor verscheiden personen noodloitig had kun- nen worden. De bom sprong dan ook, en Smith kreeg ongeveer honderd wonden aan de f>eenen, gelukkig geen van alle ernstig. Hij had, toen hij het gevaar zag aankomen, de' bom gegrepen en was er mee weggeloo- pen, met zijn lichaam zijn kameraden dek- kenjd. Invoer van tabak. Enkele dagen geleden werd gemeid, dat de N. O. T. weder consenten uitgeeft voor verschepingen van tabak, uitsluitend uit Engeland. Ter voorkoming van misverstand verzoekt de uitvoereude commissie van de N. 0. T. mede te deelen, dat deze regeling slechts een zeer voorloopig karakter draagt, daar immers onderhandelingen gaande zyn, over de definitieve regeling, betreilende den invoer van diverse tabakssoorten, waarin dan een regeling bet.reffende den invoer van Engelsche tabak.zal worden opgenomen. In vhet nommer van 10 dezer is onder bo veils liaand opschrift ;een schrijven opge nomen van L. L. naar aanleiding van liet in de raadsvai'gadering gesprokene over den Ijeruchten welput. De schrijver zegt o.a.„De Ilaad heeft maar niet in het algemeen een zeker sche- matisch plan goedgekeurd. Neen, hij lieeft de uitvoering toegestaan van een zooveel mogelijk in .alte onderdeelen uitgewiei'kt plan. Ware het anders, dan zou men lot het be- sluit moelen komen, dat de Raad met de gemeentebelangen vrij lichtvaardig om- springl." Had de .schrijvar zicli vooraf overtuigd, dan zou hij gezien hebben, .dat de Raad werkelijk .een vrij schcmatisch plan lieeft goedgekeurd en daarvoor de niet geringe som van J 43000,heeft beschikbaar ge- Goedbiocd ik neem aan dat hij deskun- idige is hebben we leelijke dingen gehoord over den (m. i. geheel onnoodigen) muur. Zal de Raad zich daarmede nu met mo gen bemoeieu als R. en W. maar zorge.i beneden de 43000,— te blijven? Het zou at te gek zijn. Ter Neuzen, 15 Augustus 1916. VAN DER MOF.R. OVER DEN KAADIUUR EN NOG WAT. Ter Neuzen, 16 Augustus 1916. Mijnheer de Redacteur! Hfet is niet van vandaag of gisteren, dat er gemompeld wordt over en naar aanlei ding van den gang van zaken in deze ge- meente. En het lijkl wel, niet zonderreden. De rubriek ingezonden stukken van uw blad gaf daarvan de laatste weken eenlg blijk, en het is te verwonderen, dat men het to-l nu toe steeds hij mompelen liet, dat men at niet eerder naar de pen greep. We heb ben eenige jar en gekend van politick leven in de brouwerij, en al was bet ook' dat dit wel aanleiding gaf tot somtijds heftige Je- hatten in onzeh Raad en ook wel daar bui- ten, dat polilieke leven gaf ook aanleiding tot bet angs lei ling, lot wisseling van gedach- ten. Sedert geruimen tijd echter lijkt het, of er eenige in?inking en lusteloosheid iieerscht, waarloe misschien ook wel de tijdsomstandigheden hebben meegewerkt. Het schijnt mij echter toe, dat van dien tijd, waarin men a lies is gaan goedvinden of waarin men in veel berust, van de zijde steld. I onzer onmiddellijke bestuurders is gaan ge- Het baat niets of men zich daarover ver- .bruik maken om de zaken in eene richting baast of ergert. Het is eenvoudig niet tegen sturen, die loch -wel niet van dezen tijd te spreken. is, dat men het er heen stuurt om niet al- In het verslag der raads'zitting van 11 leen de burgerij, niaar ook den Road maar •Maart 1915 loch lezen we hel volgende: zooveel 'mogelijk buiten zaken te liouden De vrouw van kapilein Kdnig. De „Dailv Mail" weet te vertellen, dat de echtgenoote van kapitein Konig, die, zoo- als men weet, den handelsonderzeeer „Deutsehland" naar Baltimore bracht en on- langs met dit zelfde vaartuig weder koers naar Duitschland heeft gezet, in een der Londensche voorsteden woont. Me vrouw Konig, did haar echtgenoot zeventien jaar geleden op een reis naar Aroerika leerde kennen, is een Engelsche en beeft sinds haar huwelijk steeds te Win chester gewoond. Toen de oorlog uitbrak, vCrtoefde zij juist met hare kinderen Le Bremerhaven. Hoewel mevrouw Konig. door haar huwelijk eigenlijk een Duitsche was geworden, bleef zij zich door en door En- gelsch voelen. Kapitein Konig was met haar van meening, dat in tijden als deze het land waar men gebonen is zeer zeker zijn I rechten kan doen gelden en er wend over- eengekomen dat mevrouw Konig naar En- geland terug zou keeren, hetgeen alle moei- Iijkheden ten spijt Len s'lotte ook is gelukt. i Sinds haar vertrek heeft mevrouw Konig geen levensteeken meer van haar man ont- vangen. Slechts twee keer bereikle haar langs indirecten "wieg het bericht, dat hij gezond w.as. EERSTE KAMER. DisiribuUewet en 20-millioen-oniwerp. Memorie van Antwoord. In de Memorie van Antwoord betreffende de distributiewet en het 20-millioen-ontwerp I uiteenloopen (levensmiddelenvoorziening)geeft de Minister van Landbouw te kennen, dat omtrent de wijze van uitvoering der distributiewet eerst na de totstandkoming dier wet eene be- slissing zal kunnen worden genomen. De ingevolge art. 1 beschikbaar te stellen goederen, behooren in den regel de gebrui- kers te bereiken langs den daarvoor gewoon- lyk gevolgden weg. Wanneer de middenstanders behoorlyk medewerken, optreden tegen misstanden in eigen kring, zal van het uitschakelen van den middenstand geen sprake behoeven te zijnanders zal detailverkoop van ge- meentewege niet kunnen uitbiyven. De Regeering kan niet meegaan met de geuite verlangens nopens het oprichten van ,,De Voorzitler wil thans ter kennis van den Raad brengen een ontworpen stratenplan in d-e omgeving van de H. B. S. zonder dat het die hedoeling is daarop tlians eene definitieve beslissing uit te lokken. B. en W. wenschen alleen te welen of de Raad in het algemeen daarmede kan instemmen, opdat zij dan de verschillen- de voorbereidingen, om tot de uitvoe ring le komen, kunnen Ireffen." De Voorzitter geeft verder nadere inlich- tingen en zegt, dat er is geraamd voor alle kosten J 43000,waaronder voor bestra- ting alleen 20000,—. Volgens de toelicliting zouden de werken bestaan inrioleering, ophoogen terreln, bouwen van een muur, maken van een ijzeren hen en aanleggen van bestrating. Ten siotte lezen we: „Met algemeene slem- men beluigl de Raad zijne instemming met |hei door 15. en W. overgelegde stratenplan en met het door den Voorzitter onlwikkel- de denkbeeU voor de uitvoering." Dat de Raad liiermede ook bedoelde mede te gaan met de geraamde kosten, blijkt uit de raadsvergadering van 27 Mei 1915, in welke vergadering bij de wijziging der be- grooting 1915 die 43000,als eene afge- dane zaak zijn besichouwid, als eene zaak dus, waarover niet meer behoefde ges.proken te worden. De vermeide door den Voorzitter genoem- de zaken moeten natuurlijk slechts worden beschouwd als voornaamste onderdeelen van het werk. Die opsomming bedoelde dus niet andere werken uit te sluiten. B. en W. kunnen derhalve doorwerken zooals ze geradCn zulien achten, tot de Raad zal goedvinden zijn besluit te wijzigen. Zoo- lang dit niet is. geschied kunnen B. en W., zooals L. L. zegt, naar welgevallen rond- springen in den door den Raad getrokken kiing. Even wel met deze be per king: helgeen zij doen uitvperen moet staan in onmiddellijk verband met liet goedgekeur- de plan, moet geheel liggen in de lijn daar van. Hieromtrent nu kunnen de meeningen zeer worden is zekere juffrouw D. te Millingen, 8 nop bs NSmegen. Zij w.ande ha.r broer, die 'S" in bet Oostenryksch leger diende, dood. toen zij bericht van hem ontving dat hij leefde en in krijgsgevangenschap was. Zy is naar het krankzinnigengesticht te Ven- ray overgebracht. Smokkelen. Zondngmiddag werd en te GI anerbrug twee Duitsche dames, die een erg „gevulde huste" toonden, door de kommiezen voor de visi- teuze geleid en bleek, dat daar bij elk 12 knot wollen garens waren verstopt, welke in beslag werden genomen. Dat zal je overkomen! Dezer dagen maakte een gezelschap hee- ren uit Tiel een uitstapje naar Vaikenhurg en Kejrkrade. Een hunner, de heer G., bood de Duitsche evenals de Nederlandsche grenswacht sigaretten aan. De Duitschers namen deze aan enden heer G. gevan- W,J' hij zich op Duitsch gebied bevond. De aanvoer van koloniale en andere over- zeesche producten zai zooveel mogelijk worden bevorderd. De Minister van Landbouw is niet voor- nemens de verschillende bestaande commis- sies op te heffen en heeft geen bezwaar tegen het denkbeeld om eene commissie van onderzoek in te stellen, naar de werking van de bijzondere maatregelen, gedurende den crisistjjd genomen. Ten aanzien van de uitvoer-consenten wordt zooveel mogelyk alle willekeur ver- meden. De Minister ontkent, dat vooral bij de uitgifte van vee-uitvoerconsenten de willekeur zeer groot was. De Regeering kan, wegens de oorlogs- toestandeu in de ons omringende landen, eene centrale exportregeling nipt ter hand nemen, maar zal het particulier initiatief ten deze steunen, waar dit niet in strijd Diaarom is de stelling van den Voorzitter: ,;zoolan| V7ij binnen de 43000,— blijven, liebt gij, Raad, niets te zeggen", niet als juist aan te merken. Er is echter nog een reden, waarom die stelling niel als juist kan worden aanvaard. Afgezien van de financieele veraniwoor- delijkheid, zijn B. en W. toch zeker ook verantwoording verschuldigd aan den Raad voor de w ij z e, waarop zij een besluit uit- voeren. Dal is, dunkt mij, zoo van zelf sprekend, dat hel geen nader betoog behoeft. Indien het niet zoo was, dan zou een ge- meenteraad zijne besluiten veelai op heel andere wijze moelen redigeeren. In het on- derliavige geval zou de Raad zich hebben moeten voorbehouden het recht om te be- slissen of een onderdeel van het werk al of niet zou worden uitgevoerd en zoo ja, op welke wijze liet zou moeten geschieden. B. en W. kunnen dus m. i. niet zich zelf en in zeer beperkten kring alles le bedisse- len. De Raad... nu ja, dat is een lastpost, die de wet eenmaal in het leven heeft ge- roepen, de burgerijalleen goed genoeg om te octal en. ooral het schrijven in uw laatsle num- mer, over den betpnmuur, spoorde mij aan, liierop toch eens te wijzen. Die muur, die heel wat geld zal kosten, is sommigen een doom in 't oog, die meenden, dat het wel wal eenvoudiger had gekund. Nu wordt door een bevoegde de constructie aangeval- len. Daarover kan ik geen oordeel vellen. Maar wat mij wel vreemd voorkwam, was, wat ik lioorde, dat voor het plaatsen van dien muur een inschrijving was, 500 lager dan die van den tegenwoordigen uitvoerder. Misschien vindl een raadslid wel eens aan leiding liiernaar te informeeren, want de Raad zal toch wel moeilijk kunnen goed vinden, dat men overbodig J 500 teveel uit geeft. Of mijne inlichtingen juist zijn, kan ik niet beoordeelen, dank zij de takliek van ons •dagelijksch bestuur, om alles, wat niet volgens liet goedkoop eigen beheer wordt uitgevoerd, thans middels prijsopgaaf te be ll and el en. Was er vroeger van wege de gemeente iels te levenen, dan werd bekend gemaakt, dat prijsopgaven werden ingewacht. Werken werden aanbesteed. Zoowel de uitslag van liet eene als van liet andere werd publiek. Het is mij opgevalien, dat nu een paarjaren geen ojigaven omtrent die prijsopgaven meer in de bladen voorkomen. Navraag doende, lioorde ik: „d,at die niet voor het publiek bestemd werden bescliouwd, de biljetlen niet in het openbaar werden geopend, en de uitslag ook niet werd meegedeeld. Het heeft toen (echter niet Iang geduurd, of er werd niet meer besieed, en de weinige za ken, die nog in het publiek werden gepre- senteerd, werden als prijsopgaaf behandeld: zoo ook het bouwen van den betonmuur. Dat is een gemakkelijke methode, dan is geen criliek le vreezen, ook al wordt Ann eens niet aan den laagsten inschrijver ge- gund. Dan kan men bedisselen, dan weet noch de Raad, noch het publiek, of er wellicht niet eens een of ander goedkooper kon worden uilgevoerd. De Raad komt het wel te weten als het afgeloopen is, als de rekening behandeld wordt, maarnu, dan is bet gebeurd. Wie weet, als men thans nog de hoogere biirgerschool moiest aanbe- sleden, kon het dan ook niet op die wijze worden afgehaspeld. Misschien was die methode toen nog niet uitgevonden. Dan behoeft men ook voOraf geen afgeronde plannen te maken, dan kan alles naar gelang van omstandigheden wor den in liet vat gegoten, dan loopt het ook niet in 't oog, als er abuizen gemaakt wor den. Dan kan men terreinen teveel -afgra- ven en later weer ophoogen misschien dan nog weer eens afgraven enz. enz. Het wordt m. i. noodig, d.at de Raad eens met duidelijke woorden te kennen geeft, dat hij het met eene zoodanige wijze van zaken bebandelen niet eens is en het zoo in eene ongewenschte richting gaat. Het gaal aldus niet den weg op van demo cratic, doch van autocratie, in den zin van: de regeering van zeer enkelen, die liet be- de gemeentelijke vertegenwoordigers, ermaar zoo weinig mogelijk in le mengen, hun niets meer wijs te inaken, dan datgene, dat men volgens de letter der wet niet laten kan. Zoo heeft ook de gemeenle-ontvanger, de eerste maai, dat hij de belastingbiljetten uit- zond, de belastingsichuldigen op een nieu- wigheid verrast. Het biljet bevat alleen het bedrag, waarvoor men is aangeslagen, ter- wijl vroeger ook werd medegedeeld naar welken maatstaf men was aangeslagen. Nog vroeger werd ook ingelicht hoe en wanneer men eventueel kon reclameeren. Die laat ste inlichting is echter al Iang niet meer op de biljetten te vindien. Nu ook is ver- dwenen liet bedrag van het inkomen waar- naar m®n is aangeslagen. Burgemeester en Wethouders, die dat wel aldus zulien heb ben voorgesclireven, denken zeker, dat elk ingezetene verplicht is, dat tarief in het hoofd te hebben, of dat men dan maar naar de secretarie moet komen informeeren. Dan krijgt men daar nog wat meer drukte. Zeker, ook op de biljetten der rijksinkom- sitenbelasling komt het inkomen waarnaar men wordt aangeslagen niet voor, maar men is zoo welwillend, om dat kenbaar te maken op een bijgevoegd lijstje. Ons gemeentebe- istuur schijnt nu te denken, wat niet weet dat niet deert, befalen jullie maar, wij zul ien het (wel uitgeven. Hoe het met het passeeren der leden van de Commissie van Fabricage gaat, heb ik wel eens hooreu zeggen, bij de welput- geschiedenis kwam liet aan het licht. Mag men de geruchlen gelooven, dan werd in diezelfde vergadering met betrekking tot de H. R. S. aan den Raad een advies van de commissie van toezichl onthouden, dat zeker van invloed had kunnen zijn op het genomen besluit. Dat advies was echter unaniem gegeven in strijd met wat Burg, en Wetli. wenschten. 't Zou mij tegenvallen, Mijnheer de ite- dactem- als onze raadsleden, dit op den duur maar alles zonder protest zouden blijven gedogen. Veilingseieren r,Eierveiling Axel" 7,60 per 100 stuks. Aanvoer 3400 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 14 tot en met 15 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 18 binnenvaartuigen op- en 29 afgeschut; langs de Middensluizen 25 op- en 5 atgeschut en langs de West- sluizen 2 opgeschut. s.s. ELISABETH vertrok 27 J uli van New York naar Rotterdam. s.s. HELENA vertrok 27 Juli van Baltimore na^r Rotterdam. s.s. MAGDALENA arriveerde 15 dezer van Rotterdam te Montevideo, s.s. CORNELIS in lading te La Plata voor Rotterdam. Zoo de Heere wil, hoopt onze geachte Vriendin Ca Ma TAN fraeijenhoye, Echtgenoote van A. Tholens, te Tiel, den 18 Augustus a.s. haar Olsten geboortedag te herdenken. De Heere spare haar nog eenige jaren. Yan haar en hare dierbaren zy de Heere alleen de lof en de dankzegging. De innige bede ook van HARE VRIENDEN. Ter Neuzen, Augustus 1916. de grootste vrijheid toekennen in de wijze I schouwen alsof de gemeentezaken de hunne van llif\mi<yrinrf nlo rrii mnnn l Li:: I van uitvoering als zij maar zorgen te blij ven binnen liet beschikbaar gestelde he- drag. Dat zij dit laatste moelen doen, spreekt van zelf. Maar liet spreekt, dunkt mij, ook van. zelf, dat zij liet besluit moeten uit- voeren naar de hedoeling van den Raad. Bij twijfel kunnen zij, zulien zij zelfs den Raad raadplegen. Dat de welput in ae be- ddeling van den Raad lag daaraan heb ben zij niet gelwijfeld. De Voorzitter had nu niet met zijne ver- keerde stelling moeten voor den dag komen; maar hij had eenvoudig kunnen zeggen: liet is niet in ons' opgekomen ook maar een oogenblik te veronderstellen, dat er twijfel zou kunnen zijn omtrent het onmiddellijk verband van den welput met het plan, zoo als dit werd goedgekeurd. Hebben wij ons zijn, en ae ingezetenen en vermoed.clijk ook die huDne aanwezige hoeveelheid daaraan nog wenschen toe te voegen moeten hun monster waarop den naam van den eigenaar en de beschikbare hoeveelheid inzenden by dbr. (jcJLIJAMSE te Axel voor of op Zaterdag 19 Aug* des voorm. elfure. Bovengenoemde monsters worden voor heeren koopers ter bezichtigiDg gesteld gedurende acht dagen tot en met Zater- dag 26 Aug., uiterlyk des n.m. 12 ure, Ieder inzender waarborgt zijn monster en doet zijne opgave gestand tot de finale toewijzing, waarvoor inschrijvings-biljetten worden ingewacht bij een der ondergetee- kenden, tot en met Vrijdag 25 Aug. en bij dhr. GIL1JAMSE tot 26 Aug. uiterlyk des n.m. twee ure. Alle inzenders van monsters worden ver- zocht op laatstgenoemden datum ter beslis sing tegenwoordig te zyn in bovengenoemd lokaal stipt des n.m. om twee ure. JOH. DE FE1JTER, Zaamslag. B. C. PUTJLAERT, Zuiddorpe. D. J. DEES, Ter Neuzen. A I J "1V/U 1JJ. Oil ijU I w t) v.'gvuvui vx. iiCUUUl WIJ VJ110 JJanK zij die bemoeiingen der Hollandsche komt met onze neutraliteitsverplichtingen. vergist, dan hebben wij dat natuurlijk ge- mmtairen u„iv Door de gegeering zaj van het credjet heel te goeder trouw gedaan. De Raad ge- militairen, werd hij na een half uur weer losgeiaten. Wal de zee ai ver mag. Klein Jantje neemt een bad in zee, Niel iang, of daar op eens, o wee, Omspoell een igolf den kleinen man, Zoo, dat hij zien noch hooren kan, In t mondje stroomt hem 't zilte nat, Nog nooit had hij 't zoo kwaad gehad! Luid huitend springt hij in 't rond, ,T',11)cPt: »Di°e die zee toch uit m'n mond!" (Hbl-i Marie H. van 20 millioen een spaarzaam gebruik worden gemaakt. Nieuwe gelden zulien moeten worden aangevraagd voor ryks- bijdragen aan de gemeentebesturen in de kosten voor de beschikbaarstellingvangrond- stotfen, van levensmiddelen, brandstoffen en huishoudelijke artikelen, zoomede in yer- band met bet feit, dat de gemeentebesturen nu slechts een tiende der kosten zulien betalen. lieve dan in liet vervolg zijne bedo'eling precies aan te geven. Ook had de Voorzitter zich, niet te. on- rechte, kunnen beroepen op 'het vertrou- wen, dat de Raad in het College stelt een verirouweh, dat reeds zoo dikwijls bleek uit liet „renvoyeeren om bericht en raad", zelfs van zaakjes, waarover de Raad, welke toch mag verondersteld worden zich van' zijne zelfstaiidigliei-d bewusl te zijn, zeer wel stante pede had kunnen beslissen. Uit (een ingezonden stuk van den heer STEENKOLEN. v

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 5