ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6408. Donderdag 27 Juli 1916. 56e Jaargang. De Oorlog. ABONNEMENT: ADVERTENTICN BINNENLAND. IIIBILIJI MSHAPT Telefoon 25. Dit Blad vsrschUnt Maandag^, Woensdag* en Yrpagayond, uitgezondeid op Feestdagen, by de Firma P. J. YAM DE 8ANDE te Ter Neuzen. FBTtlLLKTOH m Per 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post -voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of-buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij difecte opgaaf van dr-iemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 UUP op den dag der uitgave. Kimterfeest te Katwijk. Onlangs werd gemeld dat H. M. de Koningin de Katwijksche sckooljeugd een eenvoudigen feestdag wilde bereiden uit er- kenteli]kheid voor de aangename ontvangst door de kinderen uit deze gemeente Prinses Juliana bereid. Dit feest had gisteren plaats. Des morgens te halftien verzamelde zich een 2000-tal kinderen, leerlingen van alle openbare en bijzondere scholen in die ge meente aan het strand te Katwijk aan Zee. De Koningin en de Prinses woonden met haar gevolg het feest bij, waarbij ook de burgemeester tegenwoordig was. Zij hadden plaats genomen op een tribune aan den voet van het strand. De enthusiaste kleinen ontvingen na een hartelijke toespraak van de Koningin van H. M. een stuk chocolade met een portret van de Prinses. Nadat de kleinen een aantal vaderlandsche liederen hadden gezongen, nam de Koningin afscheid, luide toegejuicht door oud en jong. Daar- na werden de kinderen nog in de scholen getracteerd. De feesteljjkheden werden door een tal- rijke menigte bijgewoond. Verklaring van de Britsche regeering. Reu ter verneemt, dat de uitgebrei-de mate, waarin de Nederlandsche visschepijvloot cr toe heeft bijgedragen Duitschland van voor- raden te voorzien, sinds eenigen tij-d ernstig de aandacht van de Britsche regeering heeft getrokken. Het is bekend, dat ongeveer 90 pCt. van de haringen en een aanzienlijk deel van de andere visch, welke door Holland- scbe visschersvaartuigen gevangen is, reclit- streeks aan Duitsche handelaren is verkocht. De Britsche regeering heeft het derhalve noodzakelijk gevonden een aantal Holland- sche visschersvaartuigen voor het Prijzenhof te brengen en heeft ook een aantal aange houden, wegens het viksclien in verboden wateren, een praktijk welke door Holland- sche visschers voortdurend toegepast werd, nietlegenstaande de door de eigen regeering gegeven waar&chuwingeri Het wordt door de Britsche regeering er- kend, dat door deze handelwijze eenig onge- rief wordt veroorzaakt en zij heeft haar be- reidwilligheid te kennen gegeven, om met verteg-enwoordigers van helangliebbenden bij de Nederlandsche visscherij te confereeren, ten einde de mi-d-del-en te beramen, om wijzi- ging te brengen in den toestand. Een Nederlander voor een Belg gchouden. De heer Retra, uit Maastricht, behooiende tot den vrijwilligen landstorm, had vol- gens het „Hbl." zakenverlof naar Huge land, werd er voor een Belg gehouden en naar Frankrijk gezonden. Daar stuurde men hem naar het front. Hij weigerde te verb ten en men zette hem in arrest. Te Maastricht is men in afwachling tioe de zaak zal afloopen. De „Tuhantia". De heer B. J. G elder, hoofdredacteur van de Visscherij-courant, heeft, naar aan- leiding van de publicatie in het Oranjeboek van den brief, den 9en door den Duitschen Minister van Bnitenlandsche Zaken gericht aan den Nederlandsehen gezant te Berlijn H. BERTRAND. 62) Hans Icon de wonderlijke persoonlijkheid nu duidelijker zien. Het was een groote man, wiens geheele lichaam, van de schou- ders tot het onderlijf, met een dichten bin der too i bedekt was; hoofd en gelaat waren onzichtbaar door een hoogen helm van vlechtwerk, die afgrijselijk was beschilderd. Ruck-Duck danste eerst om den armen Richard heen, daarna sprong hij op een i U palmboomen af, die zich langs den open kant van het plein uitstrekte. Ik ben toch nieuwsgierig, welke schur- kerij de kerel nu weer van plan is uit te voeren, zei Luitjens. Hij belioefde niet tang te wachten. Duck- Duck teekende om iederen palm een witte sheep, danste daarna met fantastischespron- gen tot aan t eerste tiuis en teekende een cirket op de deur. Meet ge wat deze teekens beduidert, ans, vroeg Luitjens lachend. Duck-Duck aeett die boornen en dat huis, waarin de diwarra, de schat van den st^m, bestaande in een grooten voorraad schelpen, wordt bewaard, door die teekens laboe, dat wil zeggen: heilig verklaard, en geen van de ver- zamelden zou het nu wagen, ook maar de ktemste vruchl van die palmen af te pluk- ken of bet huis ook zelfs maar met een vin- gertop aan te raken. Het verschijnen van Duck-Duck heeft voorloopig dus slechts ten betreffende het gebeurde met de Tubantia, een adres gericht aan den Minister van Buitenlandsche Zaken te 's-Gravenhage, waarin gezegd wordt In den brief vaD den Duitschen Minister van Buitenlandsche Zaken wordt verklaart, dat in den nacht van den 15den op den 16den Maart zich geen enkele duikboot of ander Duitsch oorlogsvaartuig heeft bevonden binnen een rayon van 10 zeemijlen om de plaats, waar de ramp heeft plaats gevonden. De heer Gelder deelt nu in dit adres aan den Minister mede, dat 's Woensdags 15 Maart des middags 3 uur een Duitsche duikboot den Goereeschen blazer G O 11 heeft aangeroepen en wel op 6 mijlen noord- west van het vuurschip Maas. In het Hollandsch werd gevraagd waar men was. Schepen met regeeringsgraan aangehouden. Naar het Hbl. verneemt worden thans we- der 13 schepen geladen met graan en gecon- signeerd aan de Nederlandsche Regeering door de Engelschen vastgehouden. Van deze schepen met een gezamenljjken tonnen- inhoud van ongeveer 50,000 ton liggen er acht te Kirkwall en de andere te Falmouth en in de Duins. Het opbrengen van visscherssehepen. De volgeDde Nederlandsche visschers vaartuigen zijn, blijkens een bij het depar- tement van Buitenlandsche Zaken ontvaugen telegram, aangehouden te Peterhead De vijf gebroeders Sch. 155, NielkelJm. 223, Dina Cornelia Sch. 149, Prins Hendrik Sch. 4, Abbastanza VI. 21, Cornelis Sch. 423, Jonge Gerritzie Sch. 409, VP outer Sch. 35, Minister Heemskerk Kw. 159, Friesland VI. 121, Willem Cornelis Kw. 16, Johan Reindert Kw. 116, Sterna Sch. 374, Doggers- bank Sch. 139, Sterna 3, Sch. 136, Minister Marees van Swinderen Sch. 295, Koningin Emma Sch. 417, Generaal de la Rey VI. 30, Nora Sch. 164, Arie Gorpelis Sch. 440, Apollonia Sch. 280, Eben Haezer VI. 56, Cornelis Bart IJm. 173, Nijverheid Ms. 23, Condor JJm. 308, Eendracht Kw. 31, Koningin Emma VI. 156, Marie Henriette VI. 167, Clara VI. 172, Leerdam Ma. 6, Wilhelmine IJm. 35, Louis Groen junior IJm. 149, Stella Matutina VI. 171, Neer- landia VI. 200, Gesina VI. 180, Henny VI. no. onbekend, en vele anderen nog niet bekend. Te Aberdeen: Eendracht 2 IJm. 131, Goeline IJm. 15, Cornelia IJm. 18, Balder IJm. 143, Pluto IJm. 184, Hercules IJm. 196, Volharding Ma. 38. Te Lerwick en KirkwallJohanna Maria Kw. 131, Neeltje VI. 166, Wilhelmina Kw. 101, Holland I Kw. 133, Petronella Neeltje VI. 179, Arie E. Cornelis, nummer en letters onbekend, de Zes Gebroeders VI. 129, Apollo VI. 155, Burgemeester Rijsping Mat. Harry VI. 60, Toekomst Sch. 13 en vele anderen, nog niet bekend. Geen Belgische annexatie-begeerle. Een der correspondenten van Het Volk schrijft uit Parijs Uit regeeringskringen verneem ik, dat doel, het eigendom van het opperlioofd te beveiligen, want ieder voorwerp, dat taboe verklaard is, geld't bier en bijna op alle eitanden van de Zuidzee voor heilig en Hier wend alter opmerkzaumheid weer ge trokken door hetgeen er buiten voorviel. Duck-Duck kreeg er lust in, den armen ge- vangene een weinig te pijnigen. Hij rukte aan bet touw, waarmee Perroquet aan den palm gebonden was, en bet kon niet anders of iedere ruk moest bet beklagenswaardig slachtoffer duldelooze pijnen veroorzaken. Perroquet brulde bet uit van pijn, hij over- laadde de wilden met alle mogelijke seheld- woorden, waarover dezen juichten en jubel- den. Voor den derden beer wilde Hans toe- snellen om Richard te bevrijden, maar weer hield zijn zwager liem tegen. Duck-Duck bad er nu ook genoeg van en verdween even snel in zijn hut, als hij er uilgekomen was. Nauwelijks ectiter was hij verdwenen of de vrouwen begonnen een wild-en dans om den palmboom uit te voe ren waaraan monsieur P-emoquet was vast- gebonden, en eindelijk: grepen twee van de wreedie schepsels de voeten van den onge- lukkige, zood-al hij vrij in de lucht kwam te hangen, en slingerden hem been en weer. Dat was te veet. Een kreel, die door mierg en been drong, en In zijn rechterhand een revolver, in zijn linker zijn mes, wi-erp Hans de deur van de hut open en snel-de midden tusschen de tierend-e vrouwen. Eer-st loste hij een paar schoten in d-e lucht, sneed toen de touwen, waanm-ee Richard vastgiebon-den hing, door, greep den man, -die zijn bezinning bijaia ge- de Belgische regeering eerstdaags den mili- tairen attache van Mederland een nota zal overhandigen, waarin zij verklaart, dat Belgie geen annexatie-plannen koestert ten nadeele van Nederland en los staat van iedere campagne die in tegenovergestelde richting wordt gedaan. Ik kan ook mededeelen, dat het annexi- onnistisch blad Le XXe Siecle van hooger- hand een wenk heeft gekregen om zijn campagne te staken. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Engelschen hebben in bet Westen, ten Noorden van de -Somflie, ongetwijfeld weer succes te boeken, schrijft de „N. R. Crt.". Het bestaat -daarin, dat zij ee.n dcel van het dorp Pozieres hebben kunnen vermeesteren. Hierme-d-e zijn de Engelschen met hun om- trekkende beweging van de Duitsclie stet- lingen van Thiepval weer wat gevorderd. Maar het g-iat langzaam en in het dorp Po zieres wordt nog hard gevochten. Zooriat bet offensief aan de Sonime in de laatsle dagen nicer en meer een Veixlunachtig aan- zien begint te krijgen. D. w. z. dat de aan- valler nog wet telkens terrein wint, maar hoe langer hoe minder, terwijl de verdedi- ger tijd wint. Een Engelsch bericht zegt, dat het beuken van de Engelschen op het Duitisclie front nacht en dag wordt voorlge- zet. ,,Het vertrouwen van bet Engelsche leger, -dat bet zijn taak zal volbrengen, is nog' nooit zoo grout geweest. D-e prijs, die ervoor belaald moet worden en de tijd dien dat zal vereisch-en, zijn nog de eenige onze- kere factoren", Ja juist, de offers en de tijd, dat is nog onzeker .1mar evenals bij Ver dun, bunnen -de offers wel te groot en de tijd te tang worden. En dien kant gaat bet op het loogenbtik heen. „Een kind ziet". zoo schrijft Theodor W-olff in' het „Berli- ner Tageblatt", ,,-dat het offensief der En gelschen onder andere ook ten doel heeft, zo'oveel mogelijk Duitsche tro-epen In het Westen vast te houden en daar men de Ru-ss-en wil steunen en d-e Roemeniers tot een besluit wit brengen van het Oostcn af te hou-den.' Het is wel opmerkelijk zegt liet „Hbl." -dat van een gevechtsterrein, wiarop de grootste slag geleverd wordt die ooit in de wereldgeschiedenis is voorg-ekomen, een slag, waarin volgens een op-gave van onzen cor respondent, die het front aan de Somme be- zocht, twee millioen soldaten streden of ge- reed waren aan den strijd deel te nemen, zoo weinig te vertelten valt. Het is slechts een bewijs van de groote sterkte der beide legers, die er tegenover elkander staan, en die niet in staat zijn in een aanval te ver- nietigen of te veroveren, wat de tegenpartij verdedigt. Steeds meer blijkt liet, dat op dit front de o\verwinning van een der partijen onmogelijk wordt en dat, wanneer daarvan d-e beslissing moet afhangen, deze nog zeer ver verwijderl is." Aan het Russische front zijn de gevech- ten in de laatste dagen in kracht en hevig- hei-d afgenomen. Nanrmate de strijd aan bet Westelijk front in omvang toeneemt' en d-e belangrijk-e gevechten er alle aandacht vragen, keeren de berichten van het Ooste- h-eel verloren bad, bij zijn arm, loste nog twee schoten op de furien in menschenge- stalte, die een emd waren glevlucht, en snel- die toen naar het huis terug. Dat all-es was het werk van eenige oogen- blikken. -L D-e m-enigte stond als versteend. Het on- verwachte krachtdadige optreden van een vreemde macht had lien verlamd. Daarbij kwam nog d-e vrees voor den grooten vuur- toovenaar, uit wiens hut de vreemdeling le vo-onschijn was gekomen. Niemand had het g-ewaagd, tusschenbeide te komen. T-oen Luitjens echter zijn zwager en Per roquet in de hut getrokken en de d-eur weer haastig achler hem gesloten had, brak d-e storm ook reeds on-d-er d-e wilden los. De eerste scfarik verdween, men b-egon woes! door elkaar le gillen, de krijgers stormden, hun wapens zwaaiend, het plein over, op de hut af. Margarete, d-e machine! Mevrouw Luitjens stond reeds op haar post, en voor den ingang van de hut steeg lcnetterend een klein-e vlam uit den -grond omhoog, gevotgd door dichte, grijze rook- wolkende woesle bende stoof verschrikt acliteruit, de groote vuurtoovenaar had hun nog eens zijn macht getoond. Het was echter slechts een kort uitstel, d-at begrepen de mannen heel goed. Hans stond met de geladen revolver in de hand dicht bij -den ingang en keek door een opening in het vlechtwerk1 van den muur naar buiten. Luitjens stond naast hem1 en d-e vrouwen waren druk met d-en bewuste- loozen Franschman bezig. Tierend en huilend waren de wilden op een eerbiedigen afstand blijven staan. Luitjens lijk oorlogstooneel terug tot de eenvormig- hei-d en kortheid, -die maandenlang, voor bet Russische offensief, oie mededeelingen ken- merkt-e. Het Duitsche legerbericht spreekt slechts van paLrouillegevechten en meldt overigen-s niets dan afgeslag-en Russische aanvallen bij Beretsjenko, aan de Styr, ten Westen van Werben. Het Russische bericht meldt een gevecht aan de Lip a, waarin de Duitschers werden verdreven uit het lorp Galisjanitsj. En het Oostenrijksche spreekt van weinig beteekenende gevechten in Wol- hynie, en van mislukte aanvalspogingen van den Dnjester. De drie gevechten in Wolhy- nie, aan d-e Styr en de Lipa spelen alien ongeveer op hetzelMe punt, -de samen- vloeiing van de Lipa of Loepa met de Styr bij Holatyn, ten Z.-W. van Loezk en ten W. van Doebno, waar de Russ-en nog steeds pogingen aanwenden, om de Duitsch-Oos- tenrijksche troepen terug te drijven. Dat die pogingen, -ook na de gevechten bij Wer ben, niet veet succes hebben gehad, blijkt wel het nicest, wijl de strijd in de onmid- dellijke nabijheid van die plaats nog wordt voortgezet. De gevechten aan d-en Dnjester kunnen, wegens den hoogen waterstand, een gevolg van d-e vele gevallen regens, die de vlakte van den Dnjester en de omringende berg- dalen onder water zelte, niet veet anders zijn geweest dan artillerie-acties, en v-erken- liingen, zon-der groote beteek-enis. En het jongste Russische communique lui-dt alweer: Er valt niets bijzonders te ver- metden. Een echo hiervan vormt het Turk- ache bericht, waaruit blijkt, dat ook in Transkaukasie de Russische actie nigt zeer belangrijk is. Voor Roemenie schijut, meent de ,,N. R. Crt;", nu -de Oostenrijkers weer tot aan den Jablonitzapas op de Karpathen zijn terug- gedreven, inderdaa-d het oogenblik van ,.nu of nooit" te naderen. Dat het tang geaar- zel-d heeft, is niet t-e verwonderen. Want het zal in alle geval naar twee kanten hebben te vechten en de Zev-enburgsche bergen bie- den den Oostenrijkers een goede grensver- -dediging. Maar, als het tot oorlog komt, zullen wel- lichl -de Russen aan dien. kant een groot deel van de taak van Roemenie ovememen, om Roemenie de handen vrij te geven tegen Bulgarije, dat dan tevens door de Fransch- Engetsche troepen in het Zuiden zal worden aangevallen. DE „DEUTSCIILAND". De „Deutschland" te Baltimore wachtte Zondag in de haven nog steeds een gunstig oogenblik af om te vertrekken. Burgemeester Preston, eenige gemeente- lijke amblenaren van Baltimore en graaf Bernstorff brachten een bezoek aan de „D-eutschland". Bernstorff nam ook deel aan den maallijd, welke de burgemeester ter eere van kapitein Konig gaf. Eenige leden -der bemanning van de .,D-eutschland" bezochten Washington, waar zij werden ontvangen door den plaatsver- vangenden staatssecretaris van Marine, Fran klin Roosevelt, die zich in de Duitsche taal met hen onderhield en hen met 'de volvoe- ring van hun taak geluk wenschte. EEN VROUWELIJKE SPION. Een jonge touw, madame Pfaadt, gebo- ren te Nancy, is door d-en krijgsraad te en Hans zagen hoe zij met elkaar stondjen te beraadislagen, hoe Tor-Rarrarabay luid schreeuwend van den een naar d-en ander liep en hoe de mannen hun wapenem drei- g-end tegen het raadhuis ophieven. Heb je geen geweer of revolver, Bern- hard? vroeg Hans zacht. Luitj-en-s schuade ernstig met het hoofd. N-een, Hans, enkel een mes. Kijk eeps of de Franschman geen revolver bij zich heeft, ik kan mij niet voorstellen, dat Mr. Dikson hem ongewapend aan land zou la ten' gaan. Hans knielde naast -den kleinen man neer en onderzocht zijn zakken. Werkelijk vond hij een revolver, wel een klein, sierlijk ding, maar als verdedigingsmiddel tegenover de barbaren tang niet te versmaden. Langzamerhand kwam monsieur Richard Perroquet weer tot bewustzijn en vertelde in- afgebroken zinnen en no-g geheel onder den indruk van het gebeurde, hoe hij in de handen van de wilden was gevallen. De ge- dachte aan -de verned-ering, die hij gi-steren, -tengevolge van het verongelukte middagmaat, had ondervonden, liet hem niet met rust. Hij wilde niet onderdoen voor monsieur Berger en een paar duiven schieten; daarbij had hij zich onvoorzichtig van den troep verwijdend, was verdwaald en door de in- boorlingen overvallen. Luitjens en Hans moesten, on-danks het hachelijke van hun toestand, lachen, toen de Franschman verontwaardigd uitriep: Messieurs, kunt u u zoo iets voorstel len- ik vroeg dien menschen heel b-eleefd naar den weg z-oo dui-delijk mogelijk in het Fran-s-ch! In plaats van mij te antwoor- d-en, sclieurden de bruine duivels mijn jas Marseille wegens spionnage ter dood ver- oordeetd. Haar hooger beroep is verwor- pen. Sederl jaren is in Frankrijk geen vrouw ter -dood gebracht en men wacltt dus nu de beslissing van den president der re- publiek af of de terechtstelling zal plaats hebben of aan de spion gratie van de dood- straf zal worden verl-eend. ARBEIDSDWANG IN WEST-PRISEN. De opperbevelhebber van het 20ste leger- corps heeft een bevel uitgevaardigd, waar bij den hurgemeesters en den landraden de bevoegdh-ei-d wordt verleend alle naar hun- nen stand, hunne krachten en gezondheids- toestand daarvoor in aanmerking lcoinende mannelijke en vrouwelijke ingezetenen, ook kinderen, tot den arbertl bij den oogst op te roepen, voor zooveri hunne eigen bezig- lieden dat toelaten. Het loon is het ge- wone, voor iedere streek geldende.. Weige- ring om aan den oproep le votdoen of grove nalatigheid en onwil bij het werk wordt met hoogslens een jaar gevangenisstraf of, zoo er verzachtende omstandigheden zijn, met een boete van hoog-stens Mk. 1500 ge- straft. HET VOORTBESTAAN der GESLACHTEN. Bij -de Fransche Kamer is het voorstel ingekomen, om zonen uit gezimien, die reeds twee mannelijke afstammelingen in den rechten lijn aan het vaderland geofferd heb ben, uit -de gevechtszone ,te verwijderen en ze te gebruiken voor den veel minder gevaar- lijken dienst achter het front. Hun plaats zou dan ingenomen 'moeten worden door solaalen uit de jon^ere lichtingen, die geen gezin te onderhouden hebben ten In bet ambt of beroep dat ze uitoefenen geen bijzondere plaats innemen. VOOR VIJFTIG JAAR EN NU. „Het is deze maand juist vijf tig jaar ge- leden", zegt de „Weslminster Gazette", „dat de Engelsche troepen het oorlogstoo neel aan de Krim onlruimden. Toen de voorraden kanonnen en alles wat de Engel schen daar gebracht hadden, ingescheept wa ren, wer-d een comp-agnie van liet- 50ste regi ment buiten Balaklava opgesteld om de Rus sische troepen te ontvangen en toen die na- der-den Irok zij met de Russische garde, die uit bereden en infanlerie kozakken be- stond, tegelijk de sta-a in. Het was voor Engeland en voor dien tijd een grooten oorlog. Naar scliatting verloren de Engelschenaan dooden en aan hunne wonden overteden-en 3500; aan de cholera 4244; aan andere ziekten 16.000; vernrinkteii 2873. De verliezen der Franschen werden op 63.500 en die -der Russen op een half millioen geschat. De nationale schuld ver- meenderde door den oorlog met 41.000.000. En nu kosl een enkele dag ons £5.000.000". WIJZIGING IN DEN DUIKBOOTENOORLOG Naar aanleiding van een artikel van E. Z(immerman) dit is niet de onder- staatssecretaris van buitenlandsche zaken in den „Berliner Lokal-Anzeiger" zegt de „Kreuz Ztg.": .,Herhaatde]ijk hebben wij in den laat- sten tijd gewezen op omstandigheden, die ons het weder opvatten van een krachtiger duikbootenoorlog raadzaam deden sehijnen! Tot onze voldoening vin-den wij nu in den „Lok.-Anz.", o p een plaats "waarop nu en dan stuk, bond-en mijn armen zoo stijf op mija rug bij elkaar, dat mijn ledematen mij nog wekenlang pijn zullen doen en sleepten mij joelend achler zich aan. Ik ben een drie- dubbele dwaas, een ongelooflijke domkop, dat ik mij door het Engelsch geld verlei- den liet, mijn goddelijk Frankrijk te ver- laten. Geeft achl! ri-ep nu Hans. D-e wilden schenen tot een besluit geko men le zijn. De vrouwen renden van bet plein, raapten de trommels, die daar waren blijven liggen, op, en begonnen er op te sla'an, dat het dreunde. Daarna hoorde men een schril gcfluit- en krij-gsgeschreeuw, eindelijk wederom diepe stilte. En nu kwam het opperhoof-d uit het mid den van de krijgsli-eden te voorschijn. Hij schreed met waa-rdigheid tot in het midden van het plein, waar hij vlak tegenover den ingang van het raa-dhuis bleef staan. Mijn vriend, groote toovenaar, geef ons onzen gevangene terug. Wat wilt ge met hem uitvoeren, gebieder van liet vuur? Hij is ons eigendom, wij hebben hem in het boseh gevonden, mijn mannen willen zijn blo-ed! Luitjeris opende dezen keer de deur niet, maar maakte van zijn hand-en een sprcek- buis en riep doo-r de opening in den wand het opperhoofd toe: Gij vergist u, Tor-Rarrarabay, hij is mijn landsman, zijn vel is blank als het mijne! Hij staat onder mijn bescherming en zal het blijven! (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT DOOH

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1