Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Barichten. eeast RAAPZAAB. BURGERLIJKEN STAND. G. KLOTJWEES, Ha-ndelsberichten. gekomen. Daaromtrent wordt uit Axel aan de Tel. gemeld Het was Vrijdagochtend te Overslag en Zuiddorpe, een tweetal stille grensdorpkens, al vroeg beweeglijk. De een riep den ander aan en zoo ging als een loopend vuurfje de mare//Er zijn een heele troep Duitschers over den draad gtsprongen. Nu, al spoedig bleek het verhaal overdreven. Maar ioch was het in zooverre waar, dat een tiental Duitsche soldaten met hun commandant ge- bruik hadden gemaakt van de gelegenheid, dat de grensdraad //gefahrlos" was, en zij ongedeerd de grens konden overstappen. Het waren alle flinke kerels'. Hun kleeding was zeer gemengd. De een had naast burgerkleeding nog een grjjze broek, de ander een militaire jas, enz. Zoo kwam het dan, dat zij te Zuiddorpe, ruim ander- halt uuv van de grens gelegen, de wiokels afliepen, om zich meer behoorlijk in de kleeren te stoppen. Ze waren blijkbaar zeer verheugd, zich in Nederland te bevinden. De molormosseiboot YE 128. die, zooals wij hebben gemeld, dezer dagen in de Zuiderzee zonk, is gelicht en in de haven van Medemblik binnengebracht, waar het vaartuig is leeggepompt. Een slachlofler van den „draad". Uit St. Kruis wordt gemeld, dat aldaar een Nederlandsche militaire grenswacht, ver- xnoedelijk door onvoorzichtigheid, met den electrischen grensdraad in aanraking is ge komen en aan de gevolgen overleed. De aanhouding der hrievenmalen. Volgens een telegram uit Washington over- weegl de Ainerikaansche regeering een ver- zoek van de Nederlandsche regeering, om gezamenlijk op te treden tegen bepaalde maatregelen van de blokkade der gealliear- den, in het bijzonder tegen de aanhouding der hrievenmalen. Naar vernomen wordt, kan de Amerikaan- sche regeering zich vereenigen met het Ne derlandsche standpunt. Het gebrek In Relgie. De algemeene vereeniging van zetschip- pers en dekknechten ^Voorwaarts" te Rotter dam heeft zich tot den Minister van Land- bouw gewend, met verzoek toe te staan, dat bij reizen in Belgie meer mondvoorraad kan worden meegenomen dan tot dusver vergund werd, wijl de levensmiddelen in dat land slechts tegen enorm hoogen prijs ingekocht kunnen worden. Schieloefeningen. Wieiingen, Zeegal van Vlissingen. Schietoefeningen zullen worden gehouden in de Wieiingen op 28 Jul! a.s. of een der volgende dagen op den V.M. en op den A.M. Op den V.M. is onveilig de sector licht- opstand W.lijk buitenhavenhoofd van Vlis- singen N65°0. door 0. tot in N100°O. tot op 6 zm. afstand van den lichtopstand. Op den A.M. is onveilig dezelfde sector, tot op een afstand van 4 zm. Het is verboden gedurende de schiet oefeningen in hat onveilige gebied te varen, te ankeren of te visschen. Een uur voor den aanvang der schiet oefeningen zullen op den kerktoren van Vlissingen en op het fort de Nolle roode vlaggen halfstok worden geheschen, welke bij den aanvang zullen worden voorgeheschen en na afloop neergehaald. AXEL. 21 Juli. Heden had alhier in het //Sta tions Koffiehuis" de aanbesteding plaats van het touwen van een inrichting tot vlas- bewerking. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren L. de Visser te Zaamslag, voor 4868 Kr. Dieleman te Zaamslag, voor f 4800 C. H. H. Wisse te Zaamslag, voor /4708; J. H. Houg te Zaamslag, voor 4700; A. P. Butler te Axel, voor f 4700; J. Houg te Axel, voor 4650;. A. van 't Hoff te Axei, voor 4600 en H. van Luijk te Axel, voor 4550. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. KOEWACHT. Zondag nam. werd ten huize van A. Ongena op het Zand eene algemeene ver- gadering gehouden van de geitenfokver- eeniging H. Isidorus. Een zeer groot aantal leden waren opgekomen. Tot secretaris werd benoemd de heer J. de Thejje, tot penning- meester de heer A. van Mossevelde. Tot bokkennouder voor het dienstjaar 1916/17 werd aangewezen Cb. L. Drubbel voor de som van 60 gulden. Dit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de inkomsten in het afgeloopen dienstjaar bedroegen f 96,491/8 en de uit- gaven 50,55, zoodat er een batig saldo was van 45,94x/2. Een paar nieuwe leden werden aangenomen het aantal leden be- draagt thans 98. OSSENISSE. Onze dorpsgenoot J. A. F. Hermans, - leerling van het Canisius College te Nij- megen, slaagde te Nijmegen voor het eindexamen H. B. S. met Sjarige cursus CADZAND. Men meldt aan de N. R. Crt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er een levendige actie op de Noordzee waargeDomen. Den heelen nacht is er met zoeklichten gewerkt, waartusschen men vuurpijlen met verschillende kleuren zag iichten. Terwjjl gedonder van geschut werd vernomen. Soms was het schieten zeer hevig. Zondagochtend omstreeks vijf uur zag men een achttal oorlogsvaartuigen, vermoedelijk torpedojagers, de haven van Zeebrugge binnenvaren, kort na de binnenkomst zag men er weer een de Noordzee op stevenen. Alles duidde op een zeegevecht. Te Vlissingen is bericht ontvangen dat er Zaterdag een vrachtboot met witten band en zonder schoorsteen is opgebracht naar Zeebrugge. Zilveruien en sjalotten. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft het volgende bepaald de exporteurs van zilveruien en sjalotten zijn verplicht voor elke 90 K.G. dezer ar- tikelen, waarvoor zij van heden af consent aanvragen, in de maand October voor binnen- landsch verbruik, tien kilogram uien van prima bewaarbare qualiteit, op uader aan te geven wijze, ten genoegenderGroentencen- trale franco af te leveren aan een nader aan te wijzen opslagplaats, tegen den prijs van 3X/S cent per K.G. Zij zullen tot meerdere zeker- heid, dat zij aan hunne verplichtingen zullen voldoen, alvorens consent to kunnen ver- krjjgen, voor ieder duizend kilogram of gedeelte daarvan, waarvoor zij consent aan vragen, een cautie stellen van 15 in con- tauten, ten name der Groentencentrale, te storten bij het Agentschap der Nederlandsche Handelmaatschappij te VGravenhage. (St. ct.) R ECHTSZAKEN, Een omjergeschoven kind. Te Rotterdam had de 36jarige schilder J. J. L. in tegenwoordigheid van twee ge- tuigen een kind aangegeven, dat niet van hem en zijn vrouw was. Het kind was oneeht en de jonge ongehuwde moeder wilde er gaarne afstand van doen. De vrouw van beklaagde had gemeend begin April zelf een kind te zullen krijgeu en had alles zorgvuldig voorbereid. Tot haar groote teleurstelling kwam het kind echter niet. Om zich schadeloos te stellen had zij met graagte den onechten jongen aan genomen en reeds den naam gegeven van Jacobus Johannes. Met dien naam zou hij in de registers van den burgerlijken stand worden ingeschreven. Het O. M. wees er op dat beiden, man en vrouw, uit menschlievendheid hadden gehandeld en vorderde een jaar gevangen. voorwaardelijk. De verdediger pleitte mindere straf. Duur speelgoed. De heer W. uit Ellewoutsdijk verioor op weg naar de haven een bankje vau 60. Er werd natuurlijk naar gezocht. Toeval- lig viel de aandacht van een der zoekenden op het papieren scheepje van een kleinen jongen. Hij ontdekte daarin het gezochte papiertje. Het jongetje keek vreemd op, dat zijn scheepje" zoo de aandacht trok, maar was wat in zijn schik over de groote som, waarvoor hjj het kon verkoopen. Berooving. Te Rotterdam verdwalen meermalen bui- tenmenschen in verdachte huizen. Ander- maal is in zulk een huis aan de Bagijnen- hofstraat een boertje van 650 beroofd. Als verdacht werden twee vrouwen aan- gehouden, die weder op vrije voeten zijn gelaten, daar tegen hen geen bewijs was te leveren. Aan den dood ontsnapt. Zaterdagnacht werd de weduwe Ch. H. E. Vos van Tiel, te Rotterdam wakker, doordat zij op de derde verdieping leven hoorde. Deze verdieping wordt bewoond door haar schoonzoon, den kantoorbediende A. W. de Groot. Zij nam een sterke gaslucht waar en spoedde zich naar boven, alwaar zij haar doehter en haar schoonzoon beide in Sewus- teloozen toestand aantrof. Zij zette dadeljjk de ramen open, en had na geruimen tijd de genoegdoening te zien, dat bij beiden het be- wustzijn terugkeerde. Bij onderzoek bleek, dat de gummislang van het gascomfoor lek geworden was. Kind in een regenbak gevallen. Te Weesp had bij den heer Schippers, vee- houder aan den 's-Gravenlandschen weg, een ongeluk plaats, dat naar de //Tel." meldt, gelukkig goed is afgeloopen. Toen de vrouw vau S. op de buitenplaats kwam om naar de kinderen te kijken, rie- pen zij dat hun broertje van 5 jaar in den regenbak gevallen was. De moeder holde naar de regenput en zag fot haar groote ontsteltenis haar kind drijven. Gelukkig had zij nog de tegenwoordigheid van geest een stok in de handjes van het kind te steken, dat het vastklemde. Langzaam haalde de moeder het knaapje naar boven, zoodat zjj haar kind van een wis- sen dood redde. De zenuwen hadden de moeder zoo aange- grepen, dat dadelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, aangezien de toestand zich zeer ernstig liet aanzien. Verscheurde bankbiijetten. Te Hilversum worden telkens op de straat snippers van bankbiijetten van 10 ge- vonden. Van een der biljetten heeft men het nummer 29005 E. W. kunnen vaststellen. Men vermoedt dat dit het werk is van een ontoerekenbare. Ilet gevotg van bureaucralie. Men schrijft uit Ulrecht aan „Het Volk": 't Is Zateroagmorgen ruim half negen. Aan den Leidscheweg nabij' 't Centraal Sta tion komt plots op den daar surveilleeren- den agent van politic aanstormen een zeer haastige fietser. „Wat is u erg gehaast, mijnheer", zegt de agent. „Dat gaat u toch niet aan", antwoordt de fietser, sprekende met een Fransch accent. De agent wijst de plaats van aangifte, doch is achterdochtig geworden en om de haast en om het accent en vermoedt fietsdiefstal. Hij wendt zich tol den militairen stations commandant, vertelt de zaak, doch deze zegt: Wendt u tot uwen commissaris van po- iitie." Deze wordt opgebeld, doch de commissaris verwijst den agent naar den stationscom- mandant. Terzelfdertijd arriveeren een inspecteur en agent van pahtie van Amersfoort met hel portrel van den ontvluchten Franschen vlie- gehier-officier van Urk. De agent ziet het in: ,,'t Is hem". De trein is nog niet weg naar Den Haag, en daar 'i commissariaat van politie te Utrecht ook inmiddels kennis liad bekomen van deze ontvluchling, verscheen er recher che mede aan 't station. Trein afgezocht, rijwielen nagezien, de eigenaars te voorschijn geroepen echter de vliegenier en 't rijwiel. waren niet te vm- den. Wclk licht- is het minst schadelijk voor onze' oogen? Zooals men weet, makeu onze oogleden voorLdurend bewegingen, die- des te veelvul- diger worden naarmate ue oogen meer ver- ~nioeid zijn (bij veel schrijven of lezen). Der- halve moet die verlichtingsmelhode de scha- delijkste zijn, waarbij binnen een bepaalden tijd de meeste lid bewegingen gemaakt wor den. Men telde nu de Iidbewegingen van de zelfde proefpersonen bij verschillende ver- lichting onder voor 't overige volkomen ge- lijke omstandigheden. Het resultaat was: bij kaarslicht 6 4/5 gasiicht 2 4/5 zonlicht 2 1/.) electrisch li elft 1 1/5 iidbewegingen per miuuul. Met andere proefpersonen bereikte men ongeveer Jiet- zelfde resullaal. Volgens ueze waarneming gr-ijpt kaarsliclil de oogen het meest aan en electrisch liclil het m in st (zelfs nog minder dan zonlicht). (Org. v. d. Ver. v. Leer. i. Sclioonsch. M. O.) Baraadiooze lelei'oon. De uitvinder U. J. Pupin is er in geslaagd, een draadlooze verbinding tc maken over een afstand van 9000 K.M., wat ongeveer overeenkomt met den afstand New-\ork- Berlijn. Eenigen tijd geleden was reeds een draadloos telefoongesprek gevoerd tussclien Arlington en Mare Island, ongeveer 4500 K.M. van elkaar verwijderd. Dit gesprek werd eveneens gehoord op het 8800 K.M. ver liggende hooi'dstation op Hanai, hoewel in den ontvanger dp or de electriciteit der lucht enkele storingen in den vorm van op schoten lijkende detonaties hoorbaar waren. Deze storingen zijn door Pupin verholpen. Hij vond eenige jar en geleden den genialen „versterker" uii. Deze geeft zwakke trillin- gen buitengewoon versterkt weer zonder ech ter lets aan hun karakter te veranderen. Pupin's laatste belangrijke uitvinding is de consh'uclie van een- ooniductor die de tril- lingen verdeell. Hierdoor wordt het nioge- lijk, alleen die klanken op te vangen, die liet gesproken woord meedeelen en niet de hinderlijke geluiden. Volgens Pupin heeft men daarmee tlieore'lisch de mogelijkheid yerkregen, een draadlooze verbinding te ma ken tusschen alle punten der aardopper- vlakte, wanneer men slechts aaa het uit- gangsstalion over voldoend sterke trillingen beschikt. De Nederlandsche visschersschepen en Engeland. De Engelsche gezant in Den Haag heeft in een schrijven aan het hoofdbestuur van de Nederlandsche Zeemansvereeniging De Volharding te Rotterdam, in antwoord op het telegram dier vereeDiging tot hem gericht over de door Engeland in zake de visschersschepen genomen maatregelen be richt, dat het van geen nut zou zjjn, thans daarover in discussie te treden, nu de zaak te Louden door afgevaardigden van de Nederlandsche visseherjj-industrieelen wordt besproken. Tegelijkertyd echter heeft de Gezant ernstig geprotesteerd tegen de woorden (willekeurige maatregelen) (poging tot grove rechtsschending), in het telegram gebezigd en welke z. i. niet behoorden gebezigd te worden in eene mededeeling, gericht tot den gedecreteerden vertegenwoordiger van een bevriende mogendheid in Nederland. Het hoofdbestuur van den Christelijken Zeeliedenbond zond een schrjjven aan den Engelschen Gezant, waarin geprotesteerd wordt tegen het vasthouden der haring visschers in Engeland, en waarin tevens de hoop wordt uitgesproken, dat de Gezant niet zal nalaten op de economische gevolgen te wijzen, dat de onbillijke-maatregeien van duizenden arbeiders in ons land hebben zal. Het hoofdbestuur heeft ook onzen Gezant te Londen om medewerking verzocht. Het Nod. ss. „Maas" gezonken. Hier te lande is bericht ontvangen, dat bet Nederlandsche stoomschip //Maas" heden- morgen bezuiden het lichtschip Noord- Hinder is gezonken, door op een mijn te loopen. Het Nederlandsche marinevaartuig Zeehond is er heeD vertrokken om hulp te verleenen. Volgens een later ontvangen bericht zijn 11 der opvarenden gered en 10 omgekomen. Het stoomschip //Maas" behoort aan de N.V. Iloutvaart te Rotterdam. Het is den 9den Juli vertrokken uit Tunis met een lading phosphaat. Een der verdronkenen, de lichtmatroos J. Stols, is herkomstig van Colijnsplaat. INGEZONDEN STUKKEN. Woningbouw in 't grool. Mijnheer de Redacteur! Zooals uit de agenda voor den geineente- raad in uw vorig nummer bleek, kom't in de op a.s. Donderdag le liouden rnadsverga- dering in behandeling een voorstel tot ont eigening van grond in het belang der voliis- huisvesting en zal de gemeenteraad, hierop ingaande, en Cms A zeggende, later ook B mocten zeggen en het gevraagde voorschot tot een beloop van (voor het oogenblik al- ihans op z'n minst 85.000) moeten vtr- schaffen. Ik wilde hierop nog wel even de aandacht vestigen. Het zal toch zeker ge wensclit zijn, dat eerst eens goed onaer zocht wordt, eer men in deze aen grooten sprong waagt. Uit de van wege de woning- bouwvereeniging ingezonden iregrooiing, wa ren de inkomsten ruim berekend, de uit- gaven te laag, wat dus al verkeerd uitkomt. Zoo oppervlakkig gezien, zal men, als de liuur geregeld binnenkomt, toch wel op een huur van ten minste 2.50 per week moeten komen. En, waar vindt men in deze plaals de werklieden, die zoo'n bedrag kunnen op- brengen Er wordt berekend, dat men met 1 pro- cent van de bouwkosten het ohderhoud dek- ken kan en dat men 51 weken per jaar huur zal ontvangen. Jawei, laat de Gemeen teraad maar eens informeeren "bij hen, die zoo fortuinig zijn, woningen te verlvuren. Wil men van het standpunt uitgaan, dat de gemeente, ter wille van verbetering der woningtoestanden, jaarlijks een bedrag op zijn begrooting zal brengen, om da^ruil te bestrijden een bijslag op de huursommen ten bate van hen, die die hooge bedragen niet betaten kunnen, fiat, daar valt over te praten, maar dat men het dan ook doe uit- komen, als men in die richting wil wcrken. Het is te hopen, dat de Raad, alvorens een besluil te nemen, deze belangrijke en uit financieel oogpunt niet onbeteekende zaak, ter dege van alle kanten zal bezien alvorens den sprong te doen. EEN INGEZETENE. Ter Neuzen, 24 Juli 1916. Is dat in den hank? Mijnheer de Redacteur! Ik hoorde dezer dagen opmerkingen maken, dat voor het bouwen van particu- Here woningen aan de haven water werd. betrekken uit de regenbakken van een in de nabijheid staande gemeentelijke inrich ting. Nu ben ik van meening, dat men in tijden van een overvloedigen rqgenval als thans, niet zoo krenterig moet zijn, om op een emmertje water te zien, ik vind liet zelfs nog nie t zoo erg, als een (fern een lei ijk workman bij zulk watervervoer nog eens een handje loesteekt. Wat ik nu echter minder gepast acht, is, dat men blijkbaar van gemeenlewege op grond, die zal vallen in eene geprojec- teerde slraat, een welput maakt op een ter- rein, waar nota bene nog niemand woont, en waar van de 5 huizen, die er' in aan- bouw zijn, reeds 3 van een welput zijn voorzien. Toevallig wordt de put ge maakt achter 2 in aanbouw zijnde percee- len waar geen welput is aangebraclit. Die bouwers hebben zeker een voorzie- nenden geest gehad Nu, het gaat in onze gemeente toch nogal royaal. De kosten van zoo'n welput zullen waarschijnlijk de gemeenterekening niet zoo uitermate bezwaren, maar een andere vrang is, of hel een b i 11 ij k beheer is, dat hier zoo'n in "t oog loopend onder- sciieid wordt gemaakt. Immers, meermalen vroegen liewoners van de dicht bevolkte Tholensslraat, Donze Vis- serslraat, Nieuwediep en Dijkslraat en aan- grenzende buurlen om watervoorziening. Piannen om daar zuiver kanaalwater te bren gen ook ten bate der brandweer, werden gemaakt. Het bleef echter bij piannen, de Raad scheen het minder noodig te achten, men meende het is ook wel gezegd dat voor die menschen bet kanaal dicht ^e- noeg bij was. Men achtle het voor .lie talrijke huisgezinnen blijkbaar niet noo dig, dat ze dichlbij water voor sommige huisboudelijke idoeleinden konden bekomen. Acht de Gemeenteraad dat nu wel noodig, op een plaats waar nog geen gezinnen wonen? Is men daar dan vender van de pomp op de Markt, dan 4>.v. de menschen van het Nieuwediep of de gezinnen uit het midden der Tholensstraat enz. van het ka naal? En als daar achter den in aanbouw zijnden boulevard metselwater noodig is, waarom is men dan nog nimmer op't denk- beeld gekomen, dat ook andere stadsgedeel- len, b.v. aan den nieuwen toegangsweg, daar van 4e voorzien? Hopelijk geeft de Gemeen teraad nog wel eens een antwoord op deze m.i. onrecbtvaardige bedeeling. Dankend voor de plaatsing. ARGUS. Ter Neuzen, 20 Juli 1916. kevijle en van Clementia Verplanke. 11 Juli. Florent, vau Phiiomena Kegels. 15 Juli. Albert, z. van Aloijsius Kegels en van Philomina van Looij. Overlijden. 11 Juli. Milanie Ringoot, oud 52 j., echtg. van Antlionius Wagenaer. Aloijsius Cornelis bockefeer, oud 33 j., echtg. van Emelia Maria Bod- daert. TER NEUZEN Huwelijks-aangiften18 Juli. Albert Everhardus, jud 27 j., jm. en Pieternella Susanna Pladdet, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juli. Adriaan Marijn Adriaansen, oud 26 j., jm. en Hendrika Adriana Hamelink, oud 19 j.,' jd. 20. Juli. Krijn de Jonge, oud 27 j., m. en Francoise Jacomina van der Bent, oud 27 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Janneke, d. v. Guillaam Jo hannes Broekhoven en van Cornelia Elisabeth de Ruijter. 22 Juli. Pieternella Rachel, d. van Martinus Adrianus van Driel en van Johanna Snap. Pieter, z. van Pieter Leunis en van Willemina Riemens. Overlijden. 18 Juli. Johannes Wisse, oud 6 d., z. van Adriaan en van Johanna van der Weele. 19 Juli. Apolonia Catharina Mobach, oud 74 j., wed. van Petrus van Maele. 21 Juli. Rosalie Beniers, oud 36 j., echtg. van Charles Lodewijk Frans Vergauwe. AXEL. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Jan van Doeselaar, oud 27 j., jm. en Tanneke Geertruida de Feijter, oud 24 j.', jd. 21 Juli. Johannes Schoonakker (van 's Gravenhage), oud 32 j., jm. en Sara Paulina Pro- voost, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Jacobus de Ruijter, oud 27 j., jm. en Anth'onina van Luijk, oud 22 j., jd. 13 Juli Anthonij Boeije, oud 27 j., jm. en Maria Wieland, oud 25 j., jd. Ilermanus Dieleman (van Graauw), oud '26 j., jm. en Martinus Dees, oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Juli. Daniel, z. van Pieter Penne en vanFrancina Schieman. 5 Juli. Hubertus Camil- lus Leonardus, z. van Benignus Leonardus IJsebaert en van Maria Ludovica de Smet. 7 Juli. Leuntje Susanna, d. van Daniel Hamelink en van Adriana Dieleman. 9 Juli. -Gilles, z. van Adriaan Michiel de Feijter en van Klara den Doelder. 11 Juli. Jan neke, d. van Frangois Wolfert en van Maria Verpoorte. Frans, z. van Frans Riemens en van Catharina Adriana Oppeneer. 12 Juli. Anthonina, d. van Adriaan Ver- schelling en van Catharina Goossen. 13 Juli. Su- zanna Diengetje, d. van Frangois Dieleman en van Neeltje van de Velde. 14 Juli. Marinus, z. van Marinus Dieleman en van Cornelia Wijna. 15 Juli. Janna Dingetje, d. van Abraham van IJk en van Tan neke Scheele. Overlijden. 20 Juli. Cornelis van de Wege, oud 22 j., z. van Pieter en van Elisabeth Dieleman. ST. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 15 Juli. Edmondus Josephus van Poucke, oud 24 j., jm. en Emma Maria van de Wiele, oud 23 j.. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Juli. Petrus Andreas Boone, oud 23 j., jm. eh Leonia van Vlierberghe, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Maria, d. van Honordde Jonghe en van Maria van Mullem. 2 Juli. Johannes Gus- tavus, z. van Adolphus Josephus Thielens en van Marie Leonie De Cock. 3 Juli. Maria Lucretia Gerarda, d. van Carolus Ludovicus Ivens en van Maria de Louw. 8 Juli. Angela Maria, d. van Desire Fran- Waaronder twee nieuwe soorten zeer geschikt voor Export aan 1,per K.G. Gewone ronde witte en lange blauwleop aan zeer billijken prijs. Vertrouwd pool Uienzaad met 90 °/q kiemkracht. Contracten worden weder gesloten voor witte kool, ramenas enz. Zaadhandel, Ter Neuzen Hulst, 24 Juli 1916. Middenprijs perlOO KG. Tarwe 22,a/23, Rogge 17,a 18,—Wintergerst 13,50 a f 14,Zomergerst 13,a 13,50, Haver/17,50 a 18,—, Erwten a Witteboonen a Bruine boonen a J Duiveiiboonen a Paardenboonen a Bqekweit a Lijnzaad a Aardappels a Ko'olzaad per zak van 106 liters30,a/31, Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,65. Ter weekmarkt waren aangevoerd 12 sluks rund- vee, 37 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 9 atuks rundvee, 30 varkens. Rotterdam, 24 Juli. Graanmarkt. Op dit oogenblik staat de graanhandel nagenoeg stil, daar alleen zaken worden gedaan voor dringende behoeften. Londen sluit prijshoudend. Tarwe en Haver hooger. Ma'is lager. Gerstkalm. Lijnzaad zeer vast met redelijker handel. Door de Trust werd alhier vorige week geen distri— buties gedaan. Koolzaad hier onveranderd zeer vast zonder aanbod. Engeland is on veranderd, lusteloos en er gaat daar bijna niets om. Buitenl. Granen. Tarwe en Rogge zonder noteering. Amerik. Gerst Voedersoorten 425 per 2000 kilo. Boekweit Canada prima State f 450 a f 460 per 2100 kilo. La Plata Haver 17,50 a 18,— per 100 kilo. Ma'is zonder noteering. Meel. Vrijdag a. s. veiling alhier van circa 100.000 balen gezonde Amerik. Tarwe- bloem patent. De prijzen in de vorige veiling te Amsterdam gehouden waren hooger dan de vroeger veimeldde, die een paar weken geleden alhier plaats had. Binneni. Granen. Aanvoer geriEg. Tot den nieuweD oogst werd door het graan- comite geen noteering opgemaakt. Tarwe gemiddeld f 22,a f 22,50. Rogge 17,50; Gerst 21,50; Haver 17,25 a 17,50 per 100 kilo. Boonen en Erwten prijzen naar qualiteit. Veemarkt. Aanvoer niet groot. Vet vee. Runderen 110 a 135; Ossen 100 a 130; Stieren 95 a 115 Kalveren 90 a 140 Schapen 62 a 70 Varkens 95 a 105 licbt soort 80 cents per kilo. Utrecht en Leiden. Rundvleesch 110 a 135 Kalfsvleesch 100 a 140 cents per kilo. Mager Vee. Melkkoeien 225 a 390 Kalfkoeien 250 a 425 Stieren 160 a 410 Vaarzen 120 a 190 Pinken 100 a 160 Vette kalveren a 90 Graskalveren 30 a 45 Fokkalv. 24 a f 32; Nuchtere 14 a 20Biggen /13 a 20 Slachtpaarden f 140 a f 220 per stuk; Aardappelen. 2,50 a f 3,50 per mud. Boterprijzen in vaten 58,a 62, Stukken van l/j u 85 cents. Zoetemelksche Kaas 50,a 52,50 per 50 kilo. Leidsche Kaas le 44,a 47, 2e 40,a f 42,—. Friesche Nagel Kaas f 28,a f 45,— Eieren. Regeerings 5,65 a 5,85 j V. P. N. 7,Amersfoort 6,a 6,50 Export 7,40 Arnhem 7,— per 100. Lijnzaad zonder noteering. Kanariezaad idem. Karwijzaad. Onregelmatig. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Java-Koffie in balen gewone soort 120 Santos op termijn 58 cents; Santos-Trust 44 cents per half kilo. .Beetwortel-Suiker Najaar 27Y4- ISeuPsnoteering. Op de - Amsterdamsche beurs was de Amerik. afdeeling lusteloos. Spoorweg- shares en Industrials zwak. Steels hooger. Maxwell prijshoudend. Marines flauw. Rubbers zonder koers verschil. Petroleum kalm. Mijnen lusteloos. Binneni. scheepvaart zonder attentie. Cultures prijshoudend. Tabakken als voren. Staatsfondsen stil. Wisselkoersen. Londen/ll,52x/2Berlijn 43,37^2Parijs 41,— Zwitserland 45,80 Weenen 30,15. Beleeningen 4x/2 a 5 °/0. Hulst, 24 Juli 1916. Veilingseiereu V.P.N. 7,05 perlOO stuks. Aanvoer 14.000 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 21 tot en met 23 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 80 binnenvaartuigen op- en 40 afgeschut; langs de Middensluizen 19 op- en 23 afgeschut en langs de West- sluizen 4 afgeschut. JPositie der Stoomschepen s.s. ELISABETH in lading te New York voor Rotterdam. s.s. HELENA in lading te Baltimore voor Rotterdam, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Ayres passeerde 13 dezer Duiigeness. s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 9 dezer Finisterre. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3