ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vervoer van Zand. No. 6407. Dinsdag 25 Juli 1916. 56® Jaargang. LANDSTORM. Oproeping yoof den werkelijken dienst. LANDSTORM. iiiBllIJI G1SNAPT ABONNEMENT: ADVERTENTIEN I BINNENLAND. TeleSoon S3. vervoeren van 4000 fcarren zand. Dit Blai verscMJnt Haandag-, Woansdag- ea Vrljilagavond, nltgezoaderi op Feestdagen, bij de Firma P. J. VAN DE SAflDE te Ter Neuzen. FEUILLKTON Oproeping voor den werkelijken dienst. Per 3 maanden binnen de stad Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de IJitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij cfir©Cte opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de pfrjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 UUT op den dag der uitgave. Jaarklassen 1916 en 1910. lo. Bij het depot van de llle Infanterie-Brigade 2 w 2o. Bij de Zeemacht: CO U RANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, vragen vsoi> 31 Juii I9i6 prijsopgaaf, per kar van 3/4 M3. voor het lnlichtingen zijn te bekomen bij den gemeente-bou^meester. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter openbare kennis, dat de in de registers van den landstorm ingeschreven personen der jaarklassen 1916, die niet zijn toegewezen aan de Veld- artillerie of aan de Zeemacht, en voorts de in die registers ingeschreven personen der jaarkiasse 1910, die zijn toegewezen aan de Infanterie en wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A, C en D, of zijn toegewezen aan de Genie- troepen en wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A tot en met E, bij dezen worden opgeroepen om op Donderdagden 17 Augus tus a. s. des namiddags te 1,45 uuv aanwezig te zijn te Middelburg, in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school aan de Nieuwe Haven ten einde in werkelijken dienst te worden gesteld. Waar hierboven wordt gesproken van Infanterie, moeten daartoe behalve de Grenadiers en de tTagers ook nog gerekend worden de Hospitaal- soldaten en .de Ziekendragers. Ook de vrijwilligers van de landstorm der aan: geduide groepenbehoorende tot de landstorm- afdeelingen. voor zoover deze vrijwilligers zander de aangegane verbintenis landstormplichtig zouden zijnzijn in deze oproeping begrepen de door hen aangegane vrijwillige verbintenis zal voor den vast- gestelden datum van opkomst worden verbroken. Aan elken landstormplichtige, die ingevolge de bovenstaande oproeping in werkelijken dienst moet komen en wiens adres ter gemeente-secretarie be- kend is, zal een brief van oproeping worden bezorgd, uitgereikt of toegezonden. Aan de oproeping behoeven NIET of VOORLOOP1G NIET !e voldoen: a. zij, die gediend hebben bij de zeemacht het korps mariniers eri de marine-reserve daaronder begrepen bij het leger hier te lande het reserve-personeel bij de landmacht hieronder begrepen bij de gouvernements- marine in Nederlandsch-Indie of bij de koloniale troepen b. zij, die gevestigd zijn elders dan in Nederland, Duitschland of Belgie c. zij, die van opkomst uitdrukkelijk zijn vrij- gesteld, als dienende op particuliere stoomvaart- tuigen, welke wegens mobilisatie van de vloot ter beschikking zijn van het Departement van Marine, dan wel als behoorende tot een der groepen van personen, in dienst van den Staat, een provincie of gemeente enz. d. zij, die landstormplichtig zijn geworden ten gevolge van een hun als militieplichtige ver- leende vrijstelling wegens kostwinnerschap of wegens persoonlijke onmisbaarheid, voor zoo ver de vrijstelling niet is gevolgd door vrij stelling wegerls broederdienst e. zij, die behooren tot het hulppersoneel voor zieken- verzorging, deel uitmakende van een transport- colonne der vereeniging tot vrijwillige hulp „het Nederlandsche Roode Kruis", of van een andere erkende bij die vereeniging aangesloten vereeniging tot verzorging van zieke of ge wonde militairen f. zij, die als geestelijke, bedienaar van den gods dienst of student in de godgeleerdheid, enz., DOOR H. BERTRAND. Tegen den mi-ddag werd het steeds druk- ker. Vele hondcrden inboorlingen, mannen en vrouwen, waren op het groote plein ver- eenigd. Zij zaten alien vreedzaam bij elkaar b-abbel-den, dcd-en zich te goed aan de spij- zen en wachlten vol vreugde op de dingen die komen zouden. Hans bad lang geaarzeld of hij een po- gmg zou wagen om ongemerkt naar het bosch te sluipen en naar zijn vrienden terug te keeren. Misschien was het juist nu, nu de algemeene opmerkzaamheid door de voor- bereidingen voor het feest geheel in beslag werd genomen, gelukt. Luitjens en de vrouwen hielden hem ech ter tegen; zij stonoen hem niet toe te ver- trekken, voordat het avond geworden was. Hij zelf moest ook erkennen, dat de aanval het beste 's avonds of 's naclits zou kunnen geschieden. Het was ongeveer twee uur, toen de in boorlingen van hun maaltijd opstonden. Met een lange speer in zijn rechterhand, het ge- laat verb or gen -renter een geweldig masker, bont bescliildera over het geheele lichaajn, kwam een gespierde gestalte recht op het rdadhuis af en hield vlak voor de deur stil. Eerst toen de inboorling, die in een uit- dagende hou-ding bleef staan, zijn niond ontslag van den dienstplicht hebben gevraagd. J doch op wier aanvraag om ontslag nog niet is beslist g. zij, van wie bij den keuringsraad is gebleken, dat zij kleirier zijn dan 1.55 M. h. zij, die *op grond van een verdrag met een vreemden Staat ontslag van den dienstplicht bij den landstorm hebben gevraagd, doch op wier aanvraag oip ontslag nog niet is. beslist. De landstormplichtige, die vermeent te verkeeren in een der hiervoren onder ah omschreven ge- vallen, welke aanspraak geven op vrijstelling of voorloopige vrijstelling van opkomst, kan zich des gewenseht om inlichting vcrvoegen ter gemeente- secretarie op een werkdag tusschen 2 en 4 uur namiddags. Zij, die voornemens zijn zich in de Nederlandsche koloriien te vestigen en daarvan tijdig een deugdelijk bewijsstuk aan het Departement van Oorlog inzenden, zullen door den Minister van Oorlog voorloopig worden vrijgesteld van de verplichting om aan de oproeping te voldoen. Aan tie oproeping mogen VOORLOOPIG NIET voldoen* lo. Zij, die verblijf houden in een gemeente, waar een der ziekten, vermeld in de wet, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, epi- demiseh heerschende is verklaard 2o. Zij, die verblijf houden in een gezin, waar een der onder to. bedoelde ziekten heerscht of waar een dier ziekten heeft gelieerscht en het gevaar voor besmetting nog niet is geweken. Doet een geval zich voor, als hiervoren bedoeld onder to. en 2o. dan behoort de landstormplichtige daarvan onverwijld kennis te geven ter gemeente- secretarie. VEH>OKH. De landstormplichtige, die ten einde aan deze oproeping te voldoen, gebruik moet maken van spoor, tram of stoomboot, dan wel op zijn reis naar de plaats van opkomst van een of meer veren moet gebruik maken, kan, om voor Rijksrekening te worden vervoerd, op den laatsten werkdag voor het vertrek zich ver- voegen ter gemeente-secretarie. Alsdan zal hem inlichting aangaande de reis kunnen worden gegeven en desgewenseht een daggeld van f 0,25 worden uitbetaald, indien by daarop recht heeft. XIEUTE. Ingeval ziekte of gebreken de op komst mochten verhinderen, dient de landstorm plichtige hiervan zoodra doenlijk door over- legging van een gelegaliseerde geneeskundige verklaring ter gemeente-secretarie te doen blijken. IBESERTIE. Hij, die zonder geldige reden aan deze oproeping voor den werkelijken dienst niet voldoet, stelt er zich aan bloot als deserteur te worden behandeld. HOSfWISMERSCHilP. Indien tengevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen landstormplichtige voldoende midde- len tot levensor.derhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenoinen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan, dan kunnen be- langhebbenden zich wenden tot den Burgemeester met een ongezegeld door den landstorm plichtige mede-onderteekend verzoekschrift, tot het ontvangen eener geldelijke vergoeding. MIET-UPHttll§T. Wie wegens een geldige reden niet aan de oproeping voldoet, moet, zoo dra deze reden ophoudt te bestaan, daarvan ter gemeente-secretarie kennis geven. Voor de opkomst van de in deze oproeping niet begrepen groepen van de landstorm jaarkiasse 1910 zal nader openbare kennisgeving geschieden. De opkomst van deze groepen zal vermoedelijk moeten plaats hebben voor een deel omstreeks 1 October en voor het overige deel omstreeks 10 November a.s. Ter Neuzen, 20 Juli 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. opende, bemerkte Luitjens, dat het het op- perhoofd zelf was. Groote toovenaar! riep Tdr-Rarrarabay, mijn volk en mijn vrienden zijn hier ver- zameld; ik verzoek u om ook hun te to-onert, dat gij de ge'weldige man zijit, die het vuur kan gebieden! En toen voegde hij er triom- fAnteiijk aan toe: Gij, die over het vuur gebiedt en toch mijn gevangene zijt! Luitjens had de deur geopend en was op den drempel getreden. Bij zijn komst sell een het opperhoofd toch een weinig te schrik- ken, zijn houding werd minder overmoedig, hij dead een paar stappen acliteruit, terwijl uit hondenden kelen de kreet weerklonk: De groote toovenaar! De vuurgebieder! Luitjens had genoeg van de taal der wil- den geleerd om zich verstaanbaar te kun nen maken. Met luider stem riep hij nu over het plein: Laat de duisternis komen, de heilige nacht, en gij zult verwonderd staan, hoe op mijn bevel de aarde vlammen en vuur zal braken! Deze belofte scheen zoowel het opper hoofd als de verzamelde menigte voorloo pig tevreden te |stellen. Tor-Rarrarabay k-eer- de naar de anderen terug en Luitjens sloot de deur weer zorgvuldig. Nu maakten de krijgslieden zich gerced tot den dans, Wel driehonderd mannen gin- gen in drie rijen achler elkaar staan, twee groepen legenover elkaar. De vrouwen na men h-aar plaats in bij de trommels en tam tams, en terwijl zij cle instrumenten lie ten klinken en een wild gehuil aanhieven, be- gon de daps. Eei-sl blevep de dansers bijna GESLACHTS- EN YOORNAMEN. JAAR- KLASSE VOLGNUMMER, WAARONDER INGESCHREVEN. Dag van AANMELDING. Uur van AANMELDING. PLAATS VAN AANMELDING. 1916. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter openbare kennis, dat de in de landstormregisters dezer gemeente ingeschreven landstormplichtigen, hieronder vermeld, bij dezen worden opgeroepen om op den dag, het uur en de plaats, mede hieronder vermeld, aanwezig te zijn, ten einde in werkelijken dienst te worden gesteld. Dhaeze Andre Dieleman Pieter van Ertvelde Leonard ns Johannes Heule Gonstantinus Pieter Johannes Koole Levin us - de Kraker Abraham Riemens Pieter Willem Vanhijfte Alphonsus van de Yelde Andries van de Velde Cornelis Leunis Willemsen Andries van Aerde Leon de Feijter Jan Jacobus Blok Willem Daelman Bernard Eduard Stoflels Levinus Jacobus 1916 4 17 Augustus 1 uur 45 min. 1 AH 'o 5 idem idem 0) D 7 idem idem n 03 U tn 8 idem idem fl c O L 0> 9 idem idem n o3 A=> C3 K a 40 idem idem bD c 03 41 idem idem O 05 O. o 14 idem idem O) 3 O) 15 idem idem 00 c 03 16 idem idem 03 a 17 idem idem Q a a 18 idem idem Q i— AH SO c3 19 idem idem S O 03 1916 2 8 Augustus 4 2 uur 45 min. a a 3 als boven als boven 13 als boven als boven MIDDELBURG, kazerne in de Korte Noordstraat VEB FOEli. De landstormplichtige, die, ten einde aan deze oproeping te voldoen, gebruik moet maken vanspoor, tram of stoomboot, dan wel op zijn reis naar de plaats van opkomst van een 'of meer veren moet gebruik maken, kan, om voor Rijksreken.-ig te worden vervoerd, op den laatsten w'-rk-1 voor bet vertrek zich vervoegen ter gemeente-secretarie. Alsdan zal hem inlichting aangaande de reis kunnen worden gegeven en desgewenseht een daggeld van f 0.25 worden uitbetaald, indien hij daarop recht heeft. ZIEKTE. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, dient de landstormplichtige hiervan zoodra doenlijk door overlegging van een gelegaliseerde geneeskundige verklaring ter gemeente-secretarie te doen blijken. Houdt de opgeroepen landstormplichtige ver blijf in een gezin, waar een ziekte heerscht, als vermeld in de wet, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, of in een gezin, waarin zulk een ziekte heeft geheerscht en het gevaar voor besmetting nog niet is geweken, dan mag hij aan de oproeping voorloopig niet voldoen. Van deze omstandigheid behoort de Ter Neuzen, dienstplichtige onverwijld kennis te geven ter gemeente-secretarie. DESEIt TIE. Hij, die zonder geldige reden aan deze oproeping voor den werkelijken dienst niet voldoet, stelt er zich aan bloot als deserteur te worden behandeld. KOSTWINNERSCIIAP. Indie,r ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen landstormplichtige voldoende mid- delen tot levensonderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe-hij behoort of waarin hij als. pleegkind is opgenoinen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeilen graad van bloed- of aanverwantschap bestaan, dan kunnen be- langhebbenden zich wenden tot den Burgemeester met een ongezegeld door den landstormplich tige mede-onderteekend verzoekschrift, tot het ontvangen eener geldelijke vergoeding. NIET-OPKOMST. Wie wegens een geldige reden niet aan de oproeping voldoet, moet, zoodra deze reden ophoudt te bestaan, daarvan ter gemeente-secretarie kennis geven. 20 Juli 4916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Het opbrengen van visseherssehepen. Protestvergadering der reeders. Yrijdagavond heeft te 's Gravenhage een door truim 200 reeders bezochte algemeene vergadering plaats gehad van de Reedersver- eeniging voor de Ned. Haringvisscherij,naar aanleiding van uit Engeland ontvangen be- richten ter zake van het opbrengen van Ne derlandsche haringschepen. Omtrent deze vergadering wordt aan de „H. Crt." liet volgende medegedeeld: Bij de opening deelde de voorzitter niede op dezelfde plaats staan, zij r-ekten en strek- ten slechts hun armen en beenen op die maat van de trommels, daarna begonnen zij in het rond te idraaien en zich te wendon, maak ten eenige pass-en voor- en achteruit, totdat de twee groepen onverwachts op elkaar los- stormden alsof zij elkaar wilden bestrijd-en,- om eensklaps Vlak voor elkaar onbeweeglijk te blijven stilstaan. Nu maakten de mannen plaats voor de vrouwen. Doch" eensklaps geschiedde er iets, dat de opmerkzaamheid van de Verzamelde menigte geheel van den dans aftrok en de blanke toescliouwers in de hut met schrik vervulde. Eenige wilden, die zeker ver van het dorp woonden en nu eerst aankwamen om het feest bij te wonen, voerden een vreemd per sonage met zich. Het was een Europeaan, dien zij aan een touw achter zich aan sleepten. Toen de nieuwaangekomenen het midden van het plein befeikt hadden, herkende Hans den gevangene, het was monsieur Richard Perroquet, als altijd in rok, wit overhemd en korte pantalon. Maar hoe zag de onge- lukkige man er uit! De onberispelijk zit- tende rok was van ofider tot boven ge- scheurd, de Harden hingen er bij, de panta lon was met modder bespat, de kousen wa ren zoodanig gescheurd, dat de valsche kui- ten er uitpuilden. Het hoofd van den ar men Franschman was onbedekt, zijn gezicht grqen van angst. Nu en dan schreeuwde hij luide om hulp, of tierde en raasde Legen zijn pijnigers en wierp hun alle mogelijke scheldwoorden naar het hoofd. dies in het van de vertegenwoordigers der vereeniging in Londen twee telegrammen te hebben ont vangen, meldende, dat de Britsche regee- ring reeds 60 schepen in beslag heeft geno men en de bedoeling heeft alle Nederland sche visschersvaartuigen te n-emen en voor diet Prijzenhof te brcngen; verder, dat de regeering den aankoop van haring niet wil overwegen, maar wel wil treden in een passende vergoeding voor het opleggen der vloot op grondslag van een gewone jaar- winst. Na lezing dezer telegrammen, constateert de voorzitter, dat dus de Engelsche regee ring aan het Nederlandsche haringbed-rijf zal verbieden te vissqhen in de vrijeNoord- zee; hij meent, dat ernstig geprotesteerd moet worden tegen deze vemederende be- Fransch. De gevangene werd met luide jubelkre- ten begroet. De dorpsbewoners omringden de nieuwaangekomenen en dezen deden met levendige gebaren verslag van hun zeldzame vangst. Het scheen bijna, alsof zij het er niet over eens waren tot welke soort van wezens de gevangene behoorde; zij hadden in ieder geval nog nooit een man in zulk een kleeding gezien en wist-en hem met hun engen gezichtskring niet thuis te brengen. Maar hoe het zij, het was een menschelijk wezen, dat zij gevangen hadden, daaraan viel niet te twijfelen. Hans drukle krampachtig -den arm van zijn zwager, hij wou het liefst terstond op de wilden zijn losgestormd. Hij had zijn re volver reeds in de hand, maar Luitjens, die door zijn rijperen leeftijd veel kalmer en bedaclitzamer was, hield hem er van terug om monsieur Perroquet terstond ter hulp te Snellen. Het is nog altijd vroeg genoeg om tus- sclienbeiden te komen. Er geschiedt hem nog geen kwaad, onvoorzichtigheid vah on- zen kant zou alles kunnen bederven. Het leven van den gevangene werd nog wel niet bedreigd, maar hij scheen reeds ondraaglijk te lijden. Op zijn gelaat was een ontzettende angst te iezen, hij wankelde een paar maal, alsof hij neer zou storten, totdat hij op bevel van Tor-Rarrarabay aan een palm werd vastgebond-en, /die ongeveer in het midden van het plein stond. En de wijze waarop dit geschiedde was weinig ge- schikt om den moed van den armen kerel te doen herleven. Men trok zijn armen zoo ver naar achteren, dat zijn ellebogen over hand-eling, welke onze visschersplaatsen tot de ergst-e armoede zal doemen, aan duizen- den Nederlandsche visschers, kuipers, ha- ringpakk-ers, boetsters, enz. de gelegenheid tot werken zal benemen en hen zal drijven naar sleun-comite en armenzorg. Met ver- ontwaardiging is van deze Britsche eischen kennis genomen: liet is misschien mogelijk, dat overmacht een dergelijk onrecht kan plegen, en dat de visscherij het feit zal heb ben te aanvaarden, maar zonder verweer zal dit niet geschieden. Verschillende led en der vergad ering la ten evenzeer felle woonden van protest hooren. Aangeraden wordt -o.a. om ook den Ame- rikaanschen gezant vah deze handelwijze der Engelsclie regeering goed op de hoogte te brengen. De vergadering zoekt tevergeefs naar moti-even, welke aanleiding kunnen ge geven hebben tot deze onrechtvaardige be- handeling. Blijkenis hier en daar ontvan gen berichlen beschouwt Engeland de ha ring, door Nederlandsche schepen gevan gen, als contrabande, onder het voorgeven, dat de eindbestemming daarvan Duitsch land is. Niet voor Duitschland bestemd. Yoorlezing wordt gedaan van een inge- zonden stuk in de ,,N. R. Crt." van den heer Hoogendijk, waarin afdoende wordt aangetoond, dat die voorslelling van zaken onjuist is. De haring, op de vrije zee ge vangen, komt op de vrije markt, waar iedereen kan koopen; zelfs is een belang- rijk gedeelte van de te van gen haring in het begin van het jaar bij voorhaat' aan Engeland aangeboden, maar .daarop heeft dat land zich zelfs niet verwaardigd te ant- woorden. De heer Hoogendijk licht deze zaken na der toe en raadt ten slotte de vergadering aan om niet onder vemederende voorwaar- den een he-drag in geld te aanvaarden, ook at zou daarmee -de ramp voor de peederijen min of meer worden afgewend, maar hij alle onderhandelingen vooral ook te 4enken aan de belangen van de nevenbedrijven en den handel, dus om het algemeen belang. Gewezen wordt nog op de feiten, dat cloor het EngeLsiclie onrecht niet alleen Duitsch land verstoken zal blijven van haring, maar evenzeer Nederland zelf, en verder Ame rika en Zweden, in normale tijden belang- rijke afnemers van het Hollandsche pro- dukt. Ook mag niet uit het oog verloren worden, dat Duitschland door alle tijden been een groot afaemer is geweest en dat ook zal blijven, niet alleen van Nederland, maar evenzeer van Engeland zelf. Mocht de Britsche regeering wenschen, dat een zekere verdeeling van de haring plaats had en dat de absolute zekerheid bestond, dat -deze ook werkelijk geschiedde, dan zou aan di-en wen-sch tegemoet kunnen worden gekomen, daar de Nederlandsche Regeering 't volkomen in de hand heeft te bepalen, welk percentage zal gaan naar Duitschland, Engeland, Amerika en Zwe den en wet in het land zal blijven. Stellig zouden ook de reed-erij en -de handel tot zoo'n regeling medewerken. Een -der aanwezigen constateert dat En geland -door zijn tyrannieke optreden tegen het Nederlandsche visscherijbearijf ten er li st igstc schendt -een goeden rechtsregel, dat tijdens de onderhandelingen over een zekere zaak tot geen enkele da-ad wordt overge- gaan. Reeds lang is getracht op reeelem grondslag rn-el Engeland te onderhandelen elkaar schoven. En toen zij nu door het touw, waarmee d-e armen vastg-ebonden wa ren, een tweede trokken om hem zoo hoog tegen den palm op te trekken, dat hij slechts met de punlcn van zijn voeten aan den grond raakte, hrulde hij het als een waan- zinnige uit van pijn. Weer wilde Hans lusschenbeid-en komen en weer hield zijn zwager hem terug: Nog niet, het is nog te vroeg! Margarelha en Elsa waren naar den uiter- sten hoek van de hut gevlucht, zij kon-den het afgrijselijk toon-eel niet langer aanzien. Nu verscheen plotseling aan den ingang -van een der nabijgelegen hutten een won- derbaarlijke, fanta-stisch opgetooide gestalte. De menigte stoof uit elkander. Yan alle kan- ten hoorde men roepen: Duck-Duck! Duck-Duck! Ilans tvist eerst niet of het wezen, dat nu met een paar geweldige sprongen het midden van het plein bereikte, een dier of een mensch was. Duck-Duck! zei nu ook Luitjens. Het is de toovenaar van den stam, om zoo te zeggen mijn concurrent, in werkelijkheid niels anders dan de sluwe rechterhand van Tor-Rarrarajaay! Een listige kerel! De in boorlingen houden hem voor een wezen van hooger orde, een soort van demon, dat slechts bij uitzondering uit zijn tent te voor- schijn komt, s-omtijds doo-dvonnissen, die Tor-Rarrarabay uil-spreekt, voltrekt en zich- zelf en zijn gebiedcr natuurlijk verrijkt ten koste van de dwaze, arme menschen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1