ORANJE DE MULLEffl. 3 Tijdgeestbriefjes Qrcento- en Fruit.veiling Vereeniging Ter Neuzen en Oinstrekeu A. SN2TELAGE, Paarden Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. een WOONHUIS, nieuwe Mntsenstrikken. JOzFeN NOEST- Middelburg, H.H. Slagers eene partij LAND lferloren een Swan Vulpenhouder. H, H, Suikerfabrikanten en Leden van Cooperatieve Suikerfabrieken. Huidenhandel. AD VERT EN TIEN. weder verkrijgbaar. TER NEUZEN. Dr. P. DE JONG BUITENGEWONE KEURING De Afbraak van een Schuur, 4 H.A. HAVER, 4 BRUINE B00NEN, 1 PAABDEBOONEN, en Va AARDAPPELEN, TE K0GP: ONTVANGEN: Jac. D. Jurrij-Klaassen, merkingen wortleii gemaakt op liet raadsbc- sluit van 20 Juni 11., tot wijziging der be grooting voor 1916. Naar aanleiding hiervan stellcn Buige- meester en Wethouders voor, het genomen besluit in te trekken en een nieuw besluit te ifenien, waarin dan ook, in verband met de nu aoedgekeurde raadsbesluiten, nog ver- scbillende andere wijzigingen kunnen wor ded opgenomen. Het besluit lot wijziging der begrooting wordt thans- voorgesteld als volgt: te vermeerderen onder de inkomsteii den post van de gasfabriek met 2000, terug- ontvangst van de gasfabriek van 5 _°/o rente van een kapiiaal grool 2000 50, geld- leening ter voorziening in de behoefte v n kasgeld 3000, samen 5050; onder de uitgaven te vermeerderen de na- volgende poslen: gratificatie aan .1. Gorae- lisse voor gedane werkzaamheden in 1916 100, aan de gasfabriek 2000, jaarwedde van de onderwijzers, pensioenbijdragen enz. 425, renle van opgenomen kasgeld 75, rente tegen 5 van een kapitaal groot 2000 50, aflossing van opgenomen kas geld f 3000, uitgaven wegens provisie voor het aanbrengen der geleende som van ./2000, duurtetoeslag aan verschillende ambtenaren 254,90, samen 5929,90; te verminderen de navolgende poslenlie- drag (der onvoorziene uitgaven) waarover alleen met machtiging van Gedeputeer ie Staten gebruik mag worden gemaakt 409, en idem waarover zonder nadfere machtiging van Gedeputeerde Staten gebruik kan wor den gemaakt 479,50, samen 879,90, blijft de geheele vernieerdering der uitgaven alzoo 5050. Dit voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. h. Overgelegd wordt een schrijven van den Commissaris der Koningin in Zeeland, aan den Burgemeester, waarbij dezen ver- lof wordt verleend van 1 tot en met 29 Juli a.s. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Proces-verbaal van de op 17 Juli 11. do.or Burgemeester en Wethouders ten kan- tore van den gemeenle-ontvanger gehouden kasopneming. Daaruil blijkt, dat is ontvan- gen over het jaar 1915 J 61.887,061/2 en over het jaar 1916 14.564,30, samen 76.451,361/ en dat is uifgegeven in het jaar 1915 j 59.227,60 en in het jaar 1916 16.541,88V2, samen 75.769,481/2, zoodat meer ontvan- gen is dan uitgegeven 681,88; het restant van het goed slot der rekening over 1914, dat nog niet op de loopende begrooting is gebrachl, bedraagt 1844,53V2, zoodat in kas moest zijn 2526,41i/2, wat overeenkwam met de vertoonde gelden en geldswaardige papieren. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Overleggen gemeenlierckcning over 1915. Door Burgemeesler- en Welhouiders wordt overgelegd de gemeenterekening over 1915. De ontvangsten bedrajfhn 61.887,06i/2, de uitgaven J 52.227,60. het goed slot alzoo 2.659,461/2. De .rekening zal in lianden eener commis sie worden gesteld. om daarover rapport uit te brengen. 3. Benoemea cpmmissie onderzoek ge meenterekening over 1915. Be Voorzilter benoemt tot leden der com- inissie voor liet nazien der gemeenterekening de heeren Dieleman, Smies en F. Dekker, welke de benoeming aannemen. 4. Benoemen commissie in zake reclames lioofdelijken omslag. De Voorzilter benoemt tot leden der oom missie vocr de reclames tegen de aanslagen in den lioofdelijken omslag de heeren De Feijler, Oggel en P. Dekker. Do benoemden verklaren deze aan de n emeu. 5. Renoemen lid commissie tot wering van schoolverzuim. De Voorzitter verzoekt de leden over te gaan lot het benoemen van een 'lid der commissie tot wering van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding van den heer D. A. van Houte. Ter benoeming worden aanbevolen de aftredende- en de heer C. Dijkwel. i Hij noodigt de heeren Van Driel en Oggel uit, met hem liet stemhureau te vormen, aan welke uilnoodiging deze heeren, ook voor de verder plaats hebbende benoemingen, voldoen. De uitslag der stemming is, dat met 9 stemmen wordt berbenoemd de heer Van Houte; 1 briefje was bianco. 6. Opmaken voordrathl zetters. De Voorzitter noodigt dp leden uit, over te gaan tot het opmaken der voordracht voor de benoeming van twee zetters der belastingen,'in verband met de aftreding der heeren J. Smies en M. Wolfert. Op de aanbeveling voor de eerste vaca- ture worden gCplaatst: als eerste candidaat de heer J. Smies mibt 8 stemmen (1 stem is van onwaarde en, 1 uilgebraclit op den heer J. Verijzer) en als tweede candidaat de lieer J. Verijzer m(ft 9 stemmen (1 stem is uitge- braclit op den heer P. Dekker Fz.); voor de tweede vacature wordt als eerste candi daat gekozen dp heer ,M. Wolfert met 9 istem- mcn (1 stem is uitgebracht op den heer P. Dekker Fz.); als tweede candidaat wordt gekozen de heer P. Dekker Fz. met 9 stem- men (1 briefje is bianco). 7. Verzoek C. M. van Leeuwen, om af- wijking van arl. 12 der bouwverorde- ning. Ingekomen is een adres van C. M. van Leeuwen, waarin deze verzoekt, hem voor het verbouwen van zijn woonhuis afwijking toe te staan van den eisch, gesteld bij art. 12 der *bouwverordening (open ruimte). Blijkens het advies van den gemeente-op- zichter zal bij uitvoering van het ingediende plan de open ruimte van dit perceel zeer be- perkt worden; er zou dan 115 M2. worden be- bouwd en slechts 11,50 M2. open ruimte overblijven, terwijl dit volgens de verorde- ning 38 M2. moel zijn. Aangezien dit per ceel op een hoek staat en dus v,an twee zijden licht en lucht ontvangt, heeft hij geen bezwaar, de gevraagde afwijking toe te staan. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders n}et dit advies instem- men, en voorstellen de gevraagde afwijking te verleenen. De heer Smies kan zich met dit voorstel vereenigen; het betreft hier een bestaand perceel, de verzoeker lieeft uitbreidmg zijner woning noodig en kan dit niet anders doen, dan zooals nu bet plan is gemaakt. llij meent, dat men in zulke gevallen de men- schen moet tegemoet komen. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 8. Verzoekschrift om onlheffing van in- woning door den Burgetneesler. Ingekomen is eene missive van Gedepu teerde Staten van Zeeland, dd. 8 Juli 1916, waarbij wordt toegezonden een adres van den Burgemeester aan H. M. de Koningin, betreffende onlheffing van inwoning, met verzoek, daarover den Raad te liooren, of dit college inwilliging van het verzoek in het belang der gemeente acht, en op welke dagen en uren de Raad, hij evenlueele in williging van het verzoek, verlangt, dat de Burgemeester voor de ingezetenen zal te spreken zijn. In bedoeld adres aan H. M. de Koningin, geeft de Burgemeeisler, de heer L. J. den Hollander, te kennen: dat de thans door hem bewoonde woning melt 1* Juli a.s. moet worden ontruimd, om- dat deze als pastorie der Gereforme.erde iverk door een predikant zal worden betrok- ken; dat hij sedert zijn verblijf in de gemeente Axel voor de deride maal moet verhuizeri, gedurende plan. 4 jaar; dat hij de eenige woning, welke voor zijn gezin bewroonbaar was en te ltoop kwam, zou hebben gekocht, indien niet de voor- waarde was gesteld, dat deze woning zou bewoond blij\ren door een Belgische fami- lie, zoolang de oorlog duurt; dat hij alzoo met zijn gezin, bestaande uit man, vrouw en 7 kinderen, geen onder- komen heeft; dat echter lot den bouw eener nieuwe woning zal woi'den overgegaan; dat hij zich echter thans genpodzaakt ziet, tijdelijk in de gemeente Ter Neuzen te gaan wonen; dat hij echter viermaal per dag met den trein van Ter Neuzen naar- Axel kan reizen en bovendien steeds in de gelegenheid is, in dringende gevallen bij nacht en dag de gemeente Axel per automobiel te bereiken; reden waarom hij zich tot Hare Majesteit de Koningin wendt, met het beleefd ver zoek, .hem vergunning te willen verleenen, om voor ten hoogste een jaar in de ge- meenje Ter Neuzen te mogen wonen. De Voorzitter geeft te kennen, dat Burge meester en Wethouders voorstellen, te ken nen te geven, dat de gemeentei'aad van'oor- deel is, dat het nooit in liet belang der ge meente kan zijn, dat de Burgemeester in een andere gemeente woont, doch, dat er in dit geval geen bezwaar bestaat, om ver gunning te verleenen voor hoogstens 1 jaar in de gemeente Ter Neuzen te wonen, aan gezien er op dit oogenblik geen woning in de gemeente bescliikoaar is. Bij eventueele inwilliging van het verzoek zouden zij wenschen, dat de Burgemeester voor de ingezetenen zal te spreken zijn des Maandags, Woensdags en Zaterdags, des vOormiddags van 10/2 tot 12 uur, en gedu rende. de maanden Augustus en September 1916 en Mei, Juni, Juli 1917 bovendien des avonds van 6 tot 71/2 uur. Aan dit voorstel voegt de Voorzilter toe, dat Burgemeester en Wethouders die uren voorstellen, in overleg met derf Burgemees- ter. De beer Oggel vraagt, of die uitdrukking in den aanvang van het voorstel: dat het uilwonen van den Burgemeester nooit in het belang der gemeente is, niet wat scherp is, en of die geen aanleiding tot moeilijkhe- den zou kuimen geven, waar men, blijkens het verdere deel van het voorstel, den Bur gemeester ter wille wit zijn. De Voorzitter acht de redactie van het voorstel volkomen juist; hij althans is van meening, dat het nooit in het belang van eenige gemeente kan zijn, dat de Burgemees ter niet in de gemeente zelf woont. Overi- gens blijkt toch uit het vervolg van het voorstel duidelijk, dat, ondanks die meening, Burgemeester en Wethouders in dit geval er geen bezwaar tegen hebben, voor een jaar de gevraagde- vergunning toe te staan. Dd lieer Oggel is het er mede eens, en hij. gelooft wel, dat de raad er unaniem zoo over denkt, dat het, wat de zaak zelve aan- gaat, niet in het belang eener gemeente is. dat de Burgemeester elders woont, maar, wat. het geven van een advies over een der- gelijk verzoek betreft, kan de inkleeding af- hangen van de opvatting van het betrekke- lijk arlikel der gemeentewet. Het kan voor- komen, dat er geen woning is voor een Burgemeester, doch dat men het wensche- lijk acht, dat hij aan de gemeenfe verbonden blijft en liet daarom in het belang der ge meente is, hem vergunning te geven, in eene aangreuzende gemeente te wonen. Hij wil evenwel geen voorstel tot wijziging der door Burgemeester en Wethouders voorgestelde redactie doen, daar uit het slot blijkt, dat men geen bezwaar heeft, de uitwoning toe te staan. De beer Dieleman meent ook, dat dit er voldoenide uit gelezen kan worden. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt aangenomen met (algemeene stem- men. 9. Qmvraag. De heer Oggel wenscht het voord, naar aanleiding van het laatst be hand eld punt; hij vraagt, of geen voorstel te verwachten is van Burgemeester en Wethouders, om over te gaan tol het bouwen eener ambtswoning voor den Burgemeester, opdat deze steeds in de gemeente kan wonen. De Voorzitter geeft te kennen, dat het bou wen legenwoordig een dure liefhebberij is; als men er toe over zou willen gaan, zou het heel wat centen kosten. Het is zeker in het belang van Axel, dat ae Burgemeester er woont, maar om van gemeenlewege voor eene wouing te zorgen, daaraan zijn toch ook bezwaren verbonden. Spreker kan op het oogenblik geen raming geven van wat het bouwen van een huis met koopen van den grond zou moeten kosten. Er is in be- sloten vergadering wel over dit denkbeeld gesproken en er werd toen wel te kennen gegeven, dat de Raaa niet ongenegen zoude zijn tot het verschaffen van eene woning over te gaan, maar er war en toen niet veel leden -aanwezig. De lieer Smies deelt mede, dat hem on- langis nog voor het inzenden van liet ver zoek van den Burgemeester door een inwoner een woning te koop was gepre- senteerd. Hij weet met, of die woning nog te koop is, docli heeft bezwaar om in open- bare zitting den naam te noemen. Overigens meent hij, dat die woning wel eene ge- schikte zou zijn. De Voorzilter zoude liel gewenschl achlen, dat, »lvorens wordt overgegaan tot het in- stellen van een onderzoek naar de kosten van bouwen en koopen of tot liet maken van een on twerp, eerst werd uitgemaakl, of de gemeenteraad genegen is, in beginsel op deze zaak in te gaan; moclit dat niet liet geval zijn, dan Is het niet noodig er gevolg aan te geven. De lieer Kruijsse merit op, dat de Burge meester in zijn request 'zet, lat er een wo ning zal gebouwl worden Wat bedoelt hij daarmede? De heer Dieleman meent, dat dit spreekt op de hem in de vorige commissoriale ver gadering gedane toezegging. Verschillende heeren, die toen niet aan wezig waren, de heeren Kruijisse, Oggel en De Feijter, wenschen inlichtingen, omtrenl helgeen in die vergadering is toegezegd. De heer Oggel merkt op, dat, wannecr nu eene commissoriale vergadering wordt ge houden. om die inlichtingen te geven, de lieer Smies dan wellicht ook nadere mede- deelingen kan doen. De Voorzitter schorst de openbare verga dering, die overgaat in eene zitting met ge- sloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting stelt de Voorzitter de vraag, of de leden het gewenscht vinden, dat door Burgemeester en Wethouders een onderzoek zal worden ingesteld naar de kosten van liet bouWen of koopen eener geschikte ambtswoning voor den Burgemeester en daaromtrent een vooir- stel bij den Raad zullen indienen. Deze vraag wordt met algemeene stemmen bevestigend beantwoord. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. SCHEEP Y A ARTBE WEGING. Van 17 tot en met 18 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 23 afgeschut; langs de Middensluizen 7 op- en 34 afgeschut en langs de West- sluizen 9 afgeschut. Positie der Stoomschepen. s.s, ELISABETH in lading te New York roor Rotterdam. s.s. HELENA van Rotterdam naar New York, pas- seerde 27 dezer Lizard. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Ayres passeerde 13 dezer Dungeness. s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 9 dezer Finisterre. Op a. s. Zaterdag 22 Juli hopen HENDRIK KOEKKOEK. ESTER ANDRIESSEN, tb Ter Neuzen (Zwaantje), hun 30jarige Echtvereeniging te herdenken. Mogen zp nog lang gespaard blpven is de wensch van EEN VR1END en VRIEND1N. Op aanstaanden Zondag 23 Jnli hopen onze geliefde Ouders L. LANSEN C. VAN DEN BERGE, hun lOjarige Echtvereeniging te her denken. Hunne dankbare Kinderen, R. LANSEN. D. LANSEN. W. LANSEN en L. LANSEN. Goes, den 19 Juli 1916. Onzon hartgrondigen dank aan de Philippinsche mossel- visschers P. de Mul, R. C. Rammeloo, Th. Rammeloo, A. Rammeloo, P. Everaert en H. van Hurck, voor de moeitevolie redding der bemanning van het op 12 Juli ji. in de Zuiderzee gezionken mosselvaartnig ,/De Slenk". JAN KOSTEN. JAN KOLE. 0. D. KLOS Jr. Ierseke. J0HS; DEN HERDER. Den 6 Juli 11. stierf bovengenoemden hengst, dien ik bad verzekerd bij ,,GItONIA7GEN", Alg. Ond. Maatschappij tot Verzekering ran Paarden en Rundvee, gev. te Groningen, Direcieur de Heer F. F. LEOPOLD. Vier dagen na den dood, nadat de vereiscbte stukken waren opgezonden, volgde reeds de uitkeering a vier duizend gulden. Dergeiijke coulante wijze van afwikkeling moet op prjjs worden gesteld en ik hoop dan ook, dat deze verklaring er toe mag meewerken, dat /GRONINGEN" meer en meer onder H. B. Paardenhouders bekend zal worden. Mede door hare lage premien en billyke verzekeringsvoorwaarden, kan ik de Maatschappij ten zeerste aanbevelen. HULST, Juli 1916. Bi DE DECKERE. Vertegenwoordiger is de Heer A. A. BORM, bij Hulst (Z). Het Bestuur maakt bekend dat a.S. Vrijdag 21 Juli Clr o> <o "t o Veiling* wordt gehouden van vroege Aardappelen enz. Monsters worden ingewacht om 9 uur de Veiling begint om 10 uur. Verdere inlichtingen bij den Secretaris. Het Dagelijksch Bestuur, P. J. SCHEELE, Voorz. L. DE FEIJTER-HUIJSSEN, Seer. A. DE BRUIJNE Mz., Penningm. - Wegens aanstaand vertrek van Dr. HENKES naar Den Haag zal na 24 Juli a. s. de patienten verder behandelen. gediplomeerd in het maken van Duchesse- en Clunykant, zal bij genoegzame deelneming half September te Ter Reuzen een CIIRSUS beginnen. De gelegenheid tot het verkrijgen van inlichtingen en het bezichtigen der Kant bestaat 25 Jnli in het //Hotel Pay s- B a s" van 11 tot 4 uur J Het Bestuur der SMEDEN- VEREENIGING, omvattende alie gemeenten in Z.-V. 0. D., bericht aan alle Timmermans en Metselaars dat geene hunner leden meer zullen ingaan op otsderiiitge concurpeeretide ps*ijsopgawe, voor of na puhlieke of onderhandsche aanbestedingeu. Het Bestuur, A. v. PEENEN, Voorzitter. A. SOMME1JER, Secretaris. JT uidarts, is voortaan des Waensdags van 111 uur te spreken in het Ziekenhuia te Tei* Neuzen. De ondergeteekende besteedt tot nader bericht voor HUIDEN en YELLEN de volgende prpzen voor Koe-, Yaars-, Osseu- en Pinkhuidenf 0,S6 voor Stierenhuidenf 0,86 voor Kalfsvellenff 1,10 per K.d. De vracht tot Ter Neuzen is voor mjjne rekening. Aanbevelend, Ter Neuzen. H. HART0G. voor het Nederl. Trekpaardenstamboek te Axel op nader te bepalen datum. Zij, die daaraan wenschen deel te nemen, kunnen daarvoor lpstjes aanvragen en opgave doen tot en met 22 Juli a.s. bij ondergeteekende. PH. J. VAN D1XH00RN, Axel. N.B. De onkosten worden per aangege- ven paard omgeslagen en zullen circa f 1,50 per paard bedragen. Notaris Tan der Moer zal op 8&aan> dag 81 Juli 1916, des namiddags te 2 uur, in het Hotel Centraal, aan de Markt te Ter Neuzen ten verzoeke van den WelEdelGestrengen Heer L. F. GEILL te Breda, in het openbaar verkoopen in den Goesschenpolder, gemeente Hoek, kadaster sectie D, nommers 305 en 303, samen groot 3 hectaren 19 aren 44 centiaren of 7 gemeten 50 roeden, verhuurd tot 1 October 1917 aan dhr. L. Deij, thans te Axel, tegen 315,— per jaar, verdeeld in 3 kavels, namelijk 1. een zuidelijk deel van nommer 305, groot 1 hectare 43 aren 84 centiaren of 3 gemeten 68 roeden, met recht van uitweg over kavel 2 langs den dijk van den Oud- Westenrijkpolder naar den dam. 2. een noordelijk de,el van nommer 305, groot 1 hectare, 74 aren 38 centiaren of 3 gemeten 274 roeden, met verplichting tot het geven van uitweg als onder 1 ge- zegd en ten behoeve van het perceel van de Wed. Leenhouts. De kavels zijn door paaltjes aangeduid. 3i een hoekje grond, noordwestelijk van het huis der Wed. Leenhouts, nommers 303, groot 1 are 22 centiaren of 8 roeden. Betaling der koopsom 1 October 1916. Onkosten 8 dagen. De hunrpriys wordt verdeeld in even- redigheid der koopsommen. De koopers moeten den huurprijs over het loopende jaar (dus tot 1 October a.s.) bij de koopsom opleggen. Zij zullen dan den 1 Januari a.s. den huurprijs van den huurder kunnen ont- vangen. De huurder moet den huurprijs over het laatste jaar betalen uiterljjk 1 Juni 1917. Voor rekening der koopers komen de grondlasten van 1 Januari 1917, terwjjl zij bij de koopsom moeten opleggen de polderlasten over het halvejaar 1 Novem ber tot 1 Mei. Nadere Tnlichtingen ten kantore van den Notaris. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van den heer M. DE BRUIJNE Jzn, landbouwer te Zaamslag (S1 u i s j e), op zjjn hofstede, op Zatepdag den 22 Juli 1916, des namiddags half 4 ure (Zomertijd), verkoopen bestaande uitBALKEN, PLANKEN, ST1JLEN, R1BBEN, enz. enz. Betalins- Contant. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hon- tenisse, zal ten verzoeke van den heer C. L. MAERMAN teGraauw (Zand- berg), op Vpijdag 4 Augustus 1916, des namiddags^ 2 uur, in het openbaar verkoopen ongfeveer: wassende in den Willem Hendrikpolder, gemeente G r a a a w. Verzekerd tegen hagelschade. Te vergaderen op de nog door hem be woonde hofstede te Zandberg, gemeente Graauw. Tegen belooning terug te bezorgen bureau van dit Blad. TE KOOP circa 8 millioeit KM. SUilCERQEETEW in eens of bij gedeelten aan zeer voordeeligen prigs, te leveren aan groot vaarwater. Te bevragen adres Bureau dezer courant. te Othene, gemeente Zaamslag. Te bevragen bij OINiSENIS ICEfiflPE te Zaamslag. Ondergeteekende besteedt voor Vaars, Koe, Os en Pinkhuiden f 1,00 per K.G. Stierenhuiden 90 ct. u v Kalfsvellen f 1,20 u Tarra op alle huiden 3 pond Aanbevelend, W. REIJNIERS. Hulst, Jnli 1916. XI o e Ic. EN EN VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3