Laatste Bericfrteri. PBESIKBEUKTEN. GEMENGDE BERICHTEN* fioogwatergetsj te Ter Neuzen Bevorileringen. Tot reserve 2e luitenant bg hun tegen- woordig korps zijn o.m. bevorderd de vaan- drigs A. H. de Vos van Ter Neuzen en P. A. Geelhoedt van Hoek. Toelaltngsexamen kl. II School M. U. L. O. Bg het Maandag 10 dezer alhier gehou- den toelatingsexamen voor kl. II M. U. L. 0. slaagden Willem Hamelijuck en Jozina de Smidt van Sas van Gent en Anna Blankstein, Leendert v. Dis, Frederik Wisse en Jacob Wisse van Zaamslag, de beide laatste voor- waardelijk. Afgewezen 6 candidaten. In totaal is op deze iurichting plaatsing aangevraagd voor 37 nieuwe leerlingen. Uitslag aanbesleding. Door Ged. Staten van Zeeland is heden aanbesteed a. Bet maken van een ponton met toegangsbrug en bijkomende werken in de fouitenbaven te Hansweert, ten behoevevan den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde. Ingeschreven werd door de heeren H. Jansen Jz., Middelburg, 8775; H.J. Keuleman, Middelburg 9000 en N. V. Stoom- smederij en machinefabriek /,Maassluis" te Maasluis /8943. b. Het maken en plaatsen van drie duk- dalven bg de nieuwe aanlegplaats van den Provincialen Stoombootdienst te Hansweert. Ingeschreven werd door de heeren A. van der Straate Jr., Hansweert, 6304 N.V. //Concordia", Papendrecht, f 6389 P. J. T. Bruggeman, Ter Neuzen, 6780 W. v. d. Lindo, Kattendijke, f 6800 H. Jansen Jz., Middelburg, f 7300 en A. J. Keuleman, Middelburg, 7400. Aangehouden. Te Sas van Gent is door de douanen aangehaald het motorschip //Factor 5", komende van Rotterdam en geladen met 800 zakken soda, wegende 90.000 K.G. Daar deze lading niet gedekt was door ■de voorgeschreven documenten is ze in beslag genomen. Deze lading was geconsigneerd aan de folauwselfabriek te Sas van Gent, die, volgens de VI. Crt., wanneer ze de lading niet kan terug bekomen, vermoedelijk zal moeten worden stop gezet wegens gebrek aan grend- stoff'en. De kip met de palrijzen-kuikens. Omtrent de kip die naar oqze correspondent hit Hoek meldde, met 10 jonge patrijzen uit het graan te voorschijn kwam, vernamen wg van den betrokken landbouwer nader, dat dit nu juist niet als een bijzonderheid moest beschouwd wordeD, aangezien hij de bewnste kip op de patrgzen-eieren te broeden had gezet. Vaarl op Belgie. De Minister vati Landbouw, Nijverheid en Handel, brengt ter keiinis van belanghebben- den. dat zulks in verband met de door de betrokken Duitsche autoriteilen vastge- stelde bepalingen, betrekking hebbende op de vaart op Belgie van Nederlandsche bin- nenschepen, welke een Belgischen meetbrief liebben, of zijn ingeschreven in een Belgisch hypotheek-register of in eene Belgisclie ha ven zijn gedomicilieerd ten aanzien van Nederlandsche bmnenschepen, welke de vracht op Belgie" uitoefenen, en welke in Belgie de Nederlandsche nationalitedt moe ten bewijzen, een verklaring kan worden aangevraagd aan den bewaarder van de hy- potheken, het kadaster en de scheepsbewij- zen, te wiens kan tore het betrokken schip is ingeschreven, of aan den bewaarder van de hypotbeken, het kadaster en de seheeps- bewijzen te 's Gravenhage, dat bedoeld schip in de openbare registers der scheepsbewij- zen sedert een bepaald tijdstip bekend staat en nog staat ten name van een Nederland- schen eigenaar. Indien tot de afgifte van een dergelijke verklaring wordt overgegaan, zal de Minister van Financien, wanneer be- langliebbenden bij hun aanvraag aan den liypotheekbewaarder tot afgifte der verkla ring hun wensch daarloe te kennen geveu, de bewnste verklaring bekrachtigen. (St. Ct.) Verblijf onlzegd. De vice-admiraal commandant in Zeeland heeft het verblgf in zijn ambtsgebied ont- zegd aanCiriel Allousius, geboren 17 December 1887 te Wachtebeke (B.) wonende te Overslag (Z.), wegens poging tot ver- ■boden uitvoer en Alphons Dominicus Apers, geboren te Peurs (B.) 14 Augustus 1895, student, thans onderwijzer aan de Belgische school te Overslag, wegens verspieding. Te weinig gewichL Naar gemeld wordt is te Biervlipt een vervolging ingesteld tegen een bakker, omdat zgn brood gemiddeld 1 lj3 ons te iicht bevonden ^verd. Qnlsiagen. Be gemeenteraad van Breskens heeft den ODderwgzer J. Zeeven, die op 3 Juli niet terugkeerde op school en die reeds op 7 Juli voor een maand werd geschorst op voorstel van Burg, en Weth. met algemeene stemmeu ontslagen. Een echtpaar overleden. Te Vlissingen stierf op een dag een echt- paar, waarvan de vrouw 78 en de man 82 jaar was. HOEK. Het varken dat bg een landbouwer in deze gemeente in den nacht van Donderdag °P Vtjjdag Werd vermist, is thans weer terecht. Toen de eigenaar zich dezer dagen in zijn schuur bevond werd zgn aandacht getrokken door een geknor. Bg nader onderzoek vond men het beest onder een massa stroo verborgen. Het dier had daar ongeveer vijf dagen zonder voedsel door- gebracht. ZAAMSLAG. Maandag kwam de 16jarige P. de Vree, van Stoppeldgk, als knecht in dienst bij de gebr. De Moor in den Groote Huissens- polder. Hij was bezig met het laden van een voer hooi, toen de paarden er op 't onverwachts van door gingen en De Vree achterover van het hooi viel. Hij verkeerde terstoud in ernstigen toestand en is Dinsdag- namiddag aan de gevolgen overleden. KECHTZHKEH. Arrondissemeuts-Rechtb. Middelburg. De Rechtbank heeft in hare zitting van 11 Juli de volgende vonnissen uitgesproken G. B., oud 27 j., arbeider te HoDtenis.se (Kruisdorp), is wegens beschadiging veroor deeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. J. T. S., oud 26 j., voerman te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hecht. R. A. B., oud 31 j., workman te Sluis, is wegens huisvredebreuk en mishandeling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. J. d. T., oud 57 j., en C. P. d. T., oud 23 j., zonder beroep, te Sluis, zgn wegens mishandeling veroordeeld ieder tot een boete van 7 of 7 dagen hecht. P. J. P., oud 25 j., veldarbeider te Bier- vliet, is wegens alsvoren veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hecht. J. A. J., oud 30 jaar, leurder te Ter Neuzen, is wegens wederspannigheid ver oordeeld tot 1 week gevang. A. R., oud 31 j., vrouw van L. K., leur- ster, zonder vaste woonplaats, is wegens beleediging van een ambtenaar veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. H. S. L., oud 28 j., schipper, zonder vaste woonplaats, is wegens alsvoren (ge- pleegd te Sas van Gent), veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. J. v. K., oud 46 j., huishoudster, thans wonende te Vlissingen, is wegens oplichting (gepleegd te Sas van Gent) veroordeeld tot 14 dagen gevang. G. d. M., oud 22 j„ schippersknecht te Clinge (Nieuw-Namen,) is wegens mishan deling veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. J. Fr. d. N., oud 22 j., timmerman te Hulst, is wegens eenvoudige beleediging veroorddeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. J. A. A., oud 57 j., landbouwer te Stoppeldgk is wegens alsvoren veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. P., oud 24 j., spoorwegarbeider, G. P., oud 21 j., arbeider, L. B., oud 19 j., arbeider, Th. v. C., oud 23 j., arbeider, alien te Sas van Gent, zijn wegeDS mis handeiing veroordeeld, ieder tot 7 boete of 7 dagen hecht. R. V., oud 45 j., huiavr. C. v. L.,gem. Aardenburg, is wegens alsvoren veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. P. v. G., oud 25 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens beleediging van een ambtenaar veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. J. B., oud 37 j., koopfnan te Aarden burg, is wegens niet voldoen aan de vorde- ring van een ambtenaar veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. Nog werden de navolgende zaken behandeld P. J. W., oud 50 j., voerman, wonende te Hulst, werd ten iaste getegd dat hij op 30 Mei 1916 aldaay in de Kleine Begijnen- straat een door hem bestuurden verhuis- wagen heeft gereden en toen bij het voor- bgrijden van een stilstaande kar, hoogst onvoorzichtig en roekeloos, hoewel hem toegeroepen te stoppen, is doorgereden, tengevolge waarvan het aan zijn schuld te wij ten is geweest dat Marie Neefs tusscben die kar en een huis beklemd geraakte en zoodanig lichamelijk letsel bekwam, dat daaruit tgdelgke ziekte, althans verhinde- ring gedurende een of meer dagen van haar beroepsbezigheden als naaister ontstond. Eisch een week hechtenis, terwijl de naaister een civiele vordering instelde van 36. P. D. 't G., oud 20 j., werkman te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hij op 11 Juni 1916 te Ter Neuzen opzettelijk gewelddadig Willem Marinas Romein heeft geslagen en gestompt. Eisch f 10 boete of 20 dagen hecht. P. J. M., oud 33 j., varensgezel, wonende te Ter Neuzen, was gedagvaard dat hjj op 1Q Juni 1916 te Ter Neuzen opzettelijk 13 de agenten van politic Witte en Van Doom, lie in uniform gekleed surveilleerden, be- leedigeqde woorden heeft toegevoegd. De officier van Justitie eischte f 10 boete of 20 dagen hecht. A. P., oud 25 j., zonder beroep te Wachtebeke (B.) werd ten laste gelegd dat zij op 9 Juni j.l. te Overslag den kommies der belastingen tevens onbez. rgksveld- wachter v. Baalen, die aldaar surveilleerde, heeft beleedigd. De Officier eischte tegen de beklaagde 10 boete of 20 dagen hecht. Zondag 16 Juli 1916. Uit een vllcgliiig gered. De in IJmuiden aangekomen stoomtrawler //Baltic" rapporteerde bij aankomst de vorige week twee Duitsche offieieren te hebben gered uit een watervliegtuig en deze offi cieren later te hebben overgegeven aan twee andere Duitsche watervliegtuigen, welke waren uitgezonden om het eerste, dat over tijd was, op te zoeken en zoo noodig hulp te verleenen. De berichtgever v. h. Hbl. te IJmuiden ver- nam omtrent het gebeurde van een der opva- renden het volgende De stoomtrawler Baltic IJ.M. 255 behoort aan de Maatschappij de Witte Ster en wordt gevoerd door schipper Ko Zwart. Op een der dagen van de vorige week was men op 55 graden Noorderbreedte visscbende toen de uitkijk vuurpijlen zag opstggen. Dit vond men omdat het klaarlichte dag was, ongeveer 12 uur des middags, een zeer vreemd verschgnsel en men schreef dit toe aan een onderzeeer, die zich in nood bevond. Men stoomde naar de plaats, vanwaar de signalen waren opgemerkt, en ontdekte toen een Duitsch watervliegtnig dat No. 549 was gemerkt en met een gebroken schroefas hulpeloos ronddreef. De inzittenden waren twee offieieren, die den schipper van den trawler verzochten om opgenomen te wor den. De schipper wilde ze zeer gaarne redden, doch dit moest met beleid gebeuren wilde men niet met de vleugels in aanraking komen en daardoor averij beloopen. Daar- om liet men de scheepsboot over boord gaan en deze vervolgens aan eene lange lijn naar het watervliegtuig afzakken, zoodat de boot onder de vleugels door bij den gondel kon komen. De inzittenden klommen vervolgens in de boot, welke toen weer werd ingehaald en kwamen op den trawler over. Schipper Zwart liet inmiddels een lijn aan het vliegtuig vastmaken met de be- doeling dit Daar binnen te sleepen. De offieieren verzochten hem dit naar eene Duitsche haven te willen brengen, wat de schipper echter niet gaarne deed. Hij stelde daarom voor hen naar IJmuiden te brengen en ook daarheen het vliegtuig te sleepen, wat de Duitschers op hun beurt niet wilden. Vervolgens stelden zij den schipper voor hen met het vliegtuig tot nabg Borkum te brengen, waar genoeg Duitsche torpedo- booten aanwezig zouden zgn om hen over te nemen. Eerst vreezende daarmede misschien in conflict te komen met de een of andere verbodsbepaling aarzelde de schipper wel, doch stemde later toe. Terwijl men in de richting van Borkum, dus verder voer, zetten de offieieren zich met de Nederlandsche visschers aan den maaltijd en lieten zich de versch-gebakken vischjes best smaken. Nauwelgks had men een dertigtal mglen gestoomd of er naderden twee andere Duif sche vliegtuigen, die, naar de offieieren zeiden, wel uitgezonden zouden zijn om hen te zoeken, wijl zij des middags om twaalf uur op hun station hadden moeten terug zgn. Het vermoeden bleek juist te zijn, want na eenige verschillende koersen te hebben gestuurd, zag men bepaald het wrakke vliegtuig achter den trawler en kwam toen rechtstreeks daarop aan. De op den trawler aanwezige offieieren schoten met een revolver een vuurkogel af, welke met staart van sterren in de lucht opging hiermede aantoonende dat zg veilig op het visschersvaartuig waren. Zg wilden in de nadergekomen vliegtuigen overgaan en verzochten schipper Zwart hun vliegtuig in den grond te varen, wat deze nu niet zoo aanstonds deed. Daarop vroegen zjj een bijl ter leen en gingen, na deze te hebben gekregen, met de scheepsboot naar hun vliegtuig en brach- ten het met een paar welgemikte slagen eene zoodanige beschadiging toe, dat het binnen enkele minuten zonk. Met een paar slagen was een kapitaal van 60.000 mark weggeworpen. Nu was het wederom een zaak van zee- mansbeleid om de geredden aan de twee andere vliegtuigen over te geven. Elk had nog maar plaats voor een man, zoodat eerst de een en dan de ander kon worden over gegeven. Op dezelfde manier als men ze had scheep gekregen, liet men ze weer in de boot af zakken. Van te voren had een der offieieren een bewijs gegeven, dat de Baltic hen had ge red en zg het vliegtuig over een afstand von 30 mglen hadden gesleept. Hiermede kon de schipper zich tot de Duitsche regeering wenden om te trachten iets voor zijn tijdverlies vergoed te krjjgeD. Na van de Nederlanders een hartelijk af- scheid te hebben genomen en bedankt te hebben voor de redding en gul onthaal aan boord, steeg men in de nabjjgekomen andere watervliegtuigen. Nog eenige sprongen over het water, ge- lijk een eend, die aangeschoten is en de vliegtuigen verdwenen uit het gezicht. Overreden. Te Arum (Fr.) is Zaterdag de 52jarige echtgenoote van Th. M. van een wagen ge- vallen, door het schrikken van het paard. De wielen gingen de vrouw over het hoofd zg was dadelgk dood. Vervolging van een spion. Zondagmorgen is S., vermoedelijk een Duitscher van geboorte, afkomstig uit Venlo en thans kantoorbediende op een der groote scheepvaartkantoren op Feijenoord te Rot terdam, uit de 3e verdieping aan den ach- terkant van een woning op de Prins Hen- drikkade gesprongen, waar hij in pension was. Het geval heeft zich, volgens de „Msb.", als volgt toegedragen: Terwijl hij zich aan liet kleeden was. meldde een heer, vermoe delijk een rechercheur of inspecteur van politic, zich bij de woning waar hij ver- hlijft, aan. A-an zijn kostjuffrouw verzocht S., den heer even te laten wachten tot hij gekleed was. In dien tusschentijd spvong hij uit het raam en kwam terecht in den tuin, waar hij, hoewel nog hij kennis, met ern- slige in- en uitwendige kneuzingen en ver moedelijk beenbreuken, werd opgenomen. Men vermoedi. dat men hier te doen heeft met een geval van spionnage. Een mooie true. Hoe geslepen sommige smokkelaars zijn in het verzinnen van allerlei trues, moge blijken uit liet volgende staaltje, schrijft ae Tel. Te Gennep trok een smokkeliVar met een vet varken naar de grens. F.en rijksambte- naar slond er echter op post en riep hem „halt" toe. Onze smokkelaar gaf gewillig gehoor aan dit bevel. „Ik maet en ik zal er door", anders vallen er doodien en dan kun je mij en het varken naar Gennep ver- voeren", riep de smokkelaar en de daavl bij het woord voegende. trok hij een vlijm- scherp mes, s tie I zich dat in de borst en viel achterover, terwijl het bloed met een straal naar huiten uilspoot. De onthutste amblenaar liaalde liulp,doch toen hij daarmee op de bewusle plek ver- scheen, was mcneer allang met z'n varken de grens over. Wat was er gebeurd De kerel had onder zijn vest een met bloea gevulde blaas doors token. Een Hullboo! giewaarschuwd. De Hullboot ,.Devoux Abbey die Zater- dagavond uit Rotterdam ver trok ken is, werd te Hoek van Holland gewaarschuwd om de haven weer binnen te loc^oen. Vermoedelijk waren Duitsche oorlogsschepen gesignaleerd. Het schip zou Zondagavond weer zee lcie- zen. De ,,JervauI\ Abbey" in Engeland aangekomen. Aan het blad „Sclieepvaart" ontleenden wij, dat de Hullboot „Jervaulx Abbey" waar schijnlijk naar Zeebrngge opgehracht zou zijn. Hier ter stede is echter bericht onl- vangen, dat het s loom schip veilig in "Enge- land is aangekomen. Geen der Hull-booten werd tot dusver opgehracht. De SCH. Ill op een mijn geloopen? De hemanning van den Zondagochtend te Scheveningen binnengeloopen haringlogger SCH. Ill verhaalt, dat het vaartuig in de Noordzee met een drijvende mijn in aanra king is gekomen en dat deze ontplofte, toen Gisternacht is nu het zegel verbroken, de politic kwam er achter en 't gevolg was, dat beslag is gelegd op de wagons. En ook ten huize van een der bij de af faire betrokkenen, zekeren II., is beslag ge legd op een groote hoeveelheiJ huiden. Men .denkt nu, dat deze smokkelaffaire reeds langer is gedreven. H. en consorlen de-.len vroeger nooit handel in karton. Verscheidene personen moeten bij de zaak, waarmee ongeveer j 2j.(XX) gemoeid is, zijn betrokken. De politie zet haar onderzoek voort. Naar wij nader vernemen, is het gewicht der aangehouden huiden 18.500 K.G. en de waarde 20.000. Eene benoeming. Bij Kon. besluit is .herhenoemd tot burge- meester der gemeente Ossenisse de heer A. J. Rosseel. TWEEDE KAMER. Nadere uitbrciding van den landstorm. Bg de heden voortgezette behandeling van het ontwerp tot nadere uitbreiding van den landstorm oppert den heer Scheurer bezwaren tegen het instituut van kapitein- instructeur. De heer Sasse van IJsselt heeft bezwaar met het oog op de weerkracht van het leger, bg vervanging van de militieplichtigen boven de 26 jaar, door oudere landstormers. Het ontwerp zal meer mansehappen in het leger brengen, zonder dat de geoefendheid er door zal worden verhoogd. Uit soeiaal oogpunt is bovendien een vervanging van jongeren door ouderen verkeerd. De heer Van Nispen tot Sevenaar heeft tegen het ontwerp het bezwaar, dat de weermacht er door worde uitgebreid en acht de toezegging door d^n Minister van de verlofsregeling onvoldoende. De heer Ter Laarj (Den Haag) heeft eveneens bezwaar tegen ujtbreiding der legermachthij acht het evenwel eene verjaetering, dat aan den landstorm uit breiding wordt gegeven, en gaat daarom met het ontwerp mede. Hij dringt echter aan op gedeeltelijke demobillisatie en wil de geheele landweer en minstens 3 lichtin- gen der militie naar huis zenden. Hij is het eens met den heeft Duymaer van Twist, dat' een ruimer verleenen van verloven noodig is. De heer De Jong zal voor stemmen, als zij tegen het roer aandreef. De logger kreeg de Regeering meent, dat gedeeltelijke demo' aan liet achterschip aanmerkelijke sehade bilisatie niet mogelijk is. en ook de scheepsboot wend gedeeltelijk ver- nield. Dit gebeurde 8 mijlen uit de Engel- sche kusl. Nadal dii ongelukwas voorge- komen, werd de logger geassisteerd door de logger uTt Maassluis M.A. 13. De deskundigen, die het schip te Sche veningen onderzochten, leiden uit den aard der beschadiging af, dat het vaartuig niet door een mijn is getroffen, maar dat de ver- nieling door een ontploffing van carbid in liet achteronder is veroorzaakt. Even voor de ontploffing plaats had, ging aan boord het licht uit. De rijslquaestic le Roermond. In de Zaterdag:ivond'gehouden vergadering van den gemeenteraad van Roermond kwam de befaamde geschiedenis der regeeringsrijst- distribulie ter sprake. De heer Mesteroin had daarover een interpellatie aangekondigd, maar eer hem het woord werd verleend, decide de bungemeester een en ander over de quaestie mede. Volgens hem had er met liet doen der opgave aan liet distributiebu- reau zooveel haast gemaakt moelen worden en had het dientengevolge zooveel moeite gekost om op .deugdelijke wijze in contact te komen met het hestnur der winkelver- eeniging. dat hij het, teneinde althans een helioorlijk quantum regeeringsrijst in de ge meente te krijigen, gewenscht had gevonden oin tevens een inschrijving te openen voor personen in gemeentedienst, niet enkel voor de liOogere amblenaren, maar ook voor de beambten en werklieden, zoowel vaste als losse. Van die gelegenheid was ook, zooals uit een voorgelezen opgaaf bleek, door verschillende hij de gemeente werk- zame arbeiders die 2, 5 en 10 K.G. besteld liadden, gebruik gemaakl. Hij erkende ten slolle dat er een ernstige font was gemaakt, at was dat dan ook geheel te goeder trouw gesehied en hij verklaarde dat de door hem EIT de heide wethouders ingeslagen hoeveel- heden, in totaal 250 K.G., voor nadere distri- butie heschikbaar waren gesteld. Na deze uiteenzietting kreeg de heer Mes- terom het woord. Zijn interpellatie liep ech ter vrijwel dood; hij conslaleerde enkel dal er door het dagelijkscti bestuur een ernstige fout was bpgaan en vroeg den burge- meest'er om nu voortaan wat minder streng op te treden tegen de stagers, aan wie soms gedurende gernimen tijd regeeringsvarkens oritnomen weroen, enkel omdat zij, behalve spek, wel eens een paar ons coteletten of een slukje worst aan buiten ae gemeente wanenden verkochten. De heer Ronden stool zich hierbij aan, doch de heer Michiels van Kessenich kwam tegen deze handehvijze op, door naar Ivoren te Idoen komen. dat liet toch niet aanging clementic in te roepen voor de over I reding van neringdoenden, omdat de overlieid ook een font had gemaakt. Hij eindigde met als zijn meening uit te spre- ken, dat in zake de rijstquaestie de burge- meester te goeder trouw gehandeld had, welke meening de meerderheid onder de aanwezige Ieden van den raad bleek te deelen. Ook de heer Van Raalte meent de Regeering te moeten aanraden, ernstig te overwegen, of gedeeltelijke demobilisatie met mogelijk is, het oorlogsgevaar is z. i, verminderd en de financieele iasten aan de mobilisatie verbonden zeer zwaar. De Minister van Oorlog, de heer Bos- boom erkent, dat aan de mobilisatie ern stige bezwaren verbonden zgn. Met het oog daarop overweegt de Regeering ook gedurig, of tot gedeeltelgke demobilisatie zou kunnen worden overgegaan. Hoe sterker echter de geruchten van het sluiten van vrede tusschen de strijdende mogend- heden doordringen, hoe meer het zaak voor Nederland is om gericht te zijn, om eventneele pogingen tot schending der integriteit van het land te keeren. Hg hoopt dat deze week de nieuwe re- geliag voor de vergoeding aan kostwinner3 zal tot stand komen. Aanval op de Oosikust van Engeiand. LONDEN. Gisteren is door een Duitsche duikboot een aanval gedaan op een plaats aan de Oostkust. Er werden een aantal scho ten gelost. Een man werd gedood en een huis is ineengeslort. OPENBARE VERKOOPINGEN. Juli. 13 Stoppeldijk. Kapitalen Landbouwinspan. Notaris Dumoleyn. 17 Zaamslag. Gerst, notaris Dregmans. 18 Clinge. Gerst, Erwten en Klavers. No taris Dumoleyn. 18 Axel. Rogge, Gerst en Aardappelen. No taris Mr. Lijdsman. 18 IJzendijke. Boeren-Inspan. Deurwaarder Hendrikse. 19 Oosthurg. Kapitalen Boereninspan. Fir- ma Henarikse. 20 Graauw. Gerst, Tarwe, Roigge en Erw ten. Notaris Dumoleyn. 20 Koewachl. Beestiaal, Landbouwgerief, Huisraad, en Rogge. Notaris Dregmans. 21 Hoek. Meubilaire Goederen. Notaris Dregmans. 24 Ter Neuzen. Onroerende Goederen. No taris Van der Moer. 25 Hulst. Hofstede, Wei- en Bouwland enz. Notaris Dumoleyn. (Zonnetijd). Smokkt'len in hel grool. Zondagmorgen, zoo deelt het ,,Nwshl. v. 't Noorden" mede trok de Officier van Justitie van Winscholen met drie Rijksveld- wachters naar Scheemda, waar men een groote smokkel-affaire op 't spoor is geko men. Daar waren op 't emplacement 3 wagons met karton voor Duitschland be vracht en gezegeld. De machinist weigerde, bevreesd voor te zware helasting van den trein, ze mede te nemen. De wagons bleven staan en zouden dus Zondag op '1 stations-emplacement te Scheemda blijven. Toen zijn de bevrachlers zeker bang ge- worden, omdat de lading een ongewensch- ten geur kon verspreiden. D A G E N. Yoorm. Nam. Donderdag 13 Juli 11.53 Vrijdag 14 0.23 12.50 Zaterdag 15 a 1.16 1.42 Zondag 16 2.7 2.32 Maandag 17 n 2.56 3.20 Dinsdag 18 3.42 4.05 Woensdag 19 4.27 4.49 SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 10 tot en met 11 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 18 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschut; langs de Middensluizen 11 op- en 12 afgeschut en langs de West- sluizen 2 afgeschut. Posltie der Stoomsehepen. Hervormde Kerk. Door bijzondere omstandigheden zal de voorge- nomen Avondmaalviering op a. s. Zondagvoor- middag te Ter Xeuzep uitgesteld worden tot later. Tengevolge hiervan hebben de volgende wijzi- gingen plaats in de afgekondigde preekbeurten en zullen optreden a. s. Zondag te Ter Heuzen. voorm. 9£ u., dhr. L. Dek en nam. 2 u., Ds. Hugenholtz, Bediening van den H. Doop. De dooponders moeten a. s. Zaterdag- avond zich aanmelden bij den ouderling, dhr. R. Scheele. Hoek. nam. 3 u., dhr. L. Dek. Axel. voorm. 9£ u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz en nam. 2 u., leeskerk. Sluiskil. voorm. 9J u., dhr. H.J. van den Ouden. ii H ir H s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Baltimore, pas- seerde 24 dezer Beachyhead. s.s. HELENA van Rotterdam naar New York, pas- seerde 27 dezer Lizard, s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Buenos Avres passeerde 11 dezer Noordhinder, lichtschip. s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 9 dezer Finisterre.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3