Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN- Laatste Berichtim. BURGERLIJKEN ST AN D. Hieuwe BAAPZAA0. Handelsberichten. G. KLOTJWEHS, yjjn daden, zelf deze leugen in bijzijn van andere personen uitgekraamd. Wat was de vader dus verplicht? Om een eind te maken asm deze onverkwikkelijke geschiedenis, de 25 als belooning uit te betalen. Vrijslelling van dienst., Bg Kon. besluit van 27 Jnni is aan Pros per Ludovicus van Dam, dienstpliehtige voor de lichting der militie van 1913 uit de gemeente Clinge, behoorende tot het 14de regiment infanterie, en 1 ranciscus Xaverius van Dam, landstormplichtige der jaarklasse 1916 voor genoemde gemeente, die blijkens ambfcelijke stukken Belgisch onderdaan zijn en de Nederlandsche nationaliteit niet be- sitien, respect, vrijstelling voor goed van den dienst bij de militie en ontslag van den dienstplicht bp den landstorm verleend. (St. ct.) Pol der verga derlngen. Koewacht. De ingelanden van het watersehap Riet- en Wildelanden eD die van den Oude Karnemelkpolder besloten geen bijdrage te verleenen voor het maken van den verbindingsweg. HOEK. In den nacbt van Donderdag opYrijdag 11. is bij een landbouwer onder deze gemeente ■een varken vermist. Alle nasporingen bleven "tot op heden zonder resuitaat, zoodat hier aan diefstal wordt gedacht, te meer daar de waakhond gedurende dien nacbt zeerrumoerig was. PHILIPPINE. Met 1 Augustus a. s. is eervol ontslag verleend aan den heer P. H. J. van den Hemel als gemeente-veldwachter alhier. Blijkens een bericht in de M. Crt. begaf zich j.l. Vrijdag eene deputatie van huisvrouwen naar het gemeentehuis te Philippine, om te klagen over de duurte der levensmiddelen en over het feit, dat sommige verkoopers zich zoo weinig stoor- den aan de door de overheid voorgeschreven prijzen. Na deze prijzen nog eens te heb- ben opgenoemd, beloofde de burgemeester naawlettend te zullen toezien of de ver koopers er zich aan houden. KOEWACHT. Donderdag werd te Haarlem op de ver- gadering van den Centralen Raad van den R.-K. Volksbond aan den heer Ch. v. d. Bilt, secretaris van dien bond, namens Z. H. den Paus het gouden kruis //Pro Ecclesia et Pontifice" uitgereikt, een hooge Pauselpke onderscheiding wegens het feit, dat hp gedurende 25 jaar, namelijk van den aanvaDg af, mede-redacteur geweest is van het orgaan van den R.-K. Volksbond »de Volksbanier". De heer Ch. v. d. Bilt, alhier geboren, was eerst kweekeling, later •onderwijzer aan de openbare school aan den Ouden Molen alhier en thans onderwijzer te Den Helder. Sinds den dood van den heer Passtoors is de heer Van de Bilt waarnemend hoofd- redacteur aan „de Volksbanier". Hij is een goed spreker, een vraagbaak en een raads- anan van vele kleijne luyden en neemt een vooraanstaande plaats in onder de drank- bestrijders. Donderdagavond werd de heer Van de Bilt bij zijn aankomst in Den Helder met de muziekvereeniging Winnubst" en een deputatie uit den Volksbond feestelijk aan het station afgehaald en naar het bonds- gebouw begeleid, alwaar hij door verschil- lende personen werd toegesproken. Wij feliciteeren den heer Ch. v. d. Bilt en zijne famiiie alhier met deze welverdiende hooge onderscheiding. KAPELLEBRUG. Zaterdag voormiddag werden alhier aan de Paal eenige duizenden brooden minder .geleverd voor de Belgische bevolking door- dat van vier bakkers de consenten tot levering waren ingetrokken. Het bleek, dat deze hun brood hooger geprijsd hadden dan be- paaid was. VLISSINGEN. Een gevallcn kabelballon. Zaterdag dreef een kabelballon laag over de stad en kwam op de reede in het water terecht. Er waren geen menschen in. KANTONGERECHT TE TER NEIJZEN. II®t nie! voldoen aan een Mililaire Verordening of Bevel. Overlreding der 'Bolerwel. Openbare dronkenschap. Rijden mel rijwiel zonder lichL Rijden mel rijwiel zonder bel. Te Hoek aan openbaren weg met geld spclen. Loopen over eens andars grond. Overlreding der Leerplichtwet. Overlreding der IJkwel. Rijden mel rijwiel over Iramweg. Vroejge aardappelen. In vervolg op een pubiicatie zijnerzijds, dd. 1 Juli jl. vestigt ondergeteekende de aandacht van belanghebbenden er op, dat het uitvoerverdod van vroege aardappelen uit de provincie Zeeland niet betreft die, gedekt door een consent van uitvoer naar het buitenland. De uicvoer zal uitsluitend worden toege- staan van Schotsche muizen, Eerstelingen, Scboolmeesters boven een zeefmaat van 40 mM. en alle andere soorten van muizen boven een zeefmaat van 35 mM. Ook de Eclips en de Midlothian zullen wel uitgelaten worden, gehoord de meening daaromtrent van de Rijkscommissie van toezicht op de Groenten-Centrale. Vergunning van uitvoer zal uitsluitend worden gegeven voor partijen vroege aard appelen, die op eene veiling bij de Groenten- Centrale ingeschreven, zijn aangevoerd, en geveild Deze veilingsvereenigingen, welke bij de vereeniging Groenten-Centrale zijn inge schreven zullen eene verklaring teekenen, waarbij zij zich verbinden tegenover deze Commissie tot het nakomen der onder goed- keuring van den Minister van Landbouw te geven voorschriften. Deze voorwaarden houden o. m. in, dat de Veilingsvereeniging er zorg voor draagt, dat van elke te veilen partij vroege aard appelen 50 in het binnenland bljjft (hier dus Zeeland te lezen). Consenten tot uitvoer zullen aan een exporteur, ingeschreven bij de Groenten- Gentrale, siechts worden gegeven na over- legging eener verklaring van den markt- meester eener ingeschreven veilingsvereeni- ging, ten bewijze dat de partij voor het buitenland is geveild. Afgifte van de consenten geschiedt alleen, wanneer inlading onder ambtelijk toezicht plaats heeft. Geladen kan worden te Middelburg, Vlissingen en Goes. A'ndere plaatsen zijn nog niet genoemd. De Rijkstuinbouwleeraar, D. BLOEMSMA. Ilel drama te Biliand Bath. Omtrent dit drama verneeint de „Tel." nog het volgende: Door het onderzoek der wonden en uit de ligging van het lijk en andere omstan- digheden stelt men zich lnet gebeurde als volgt voor: De beide soldaten zijn aan hel stoeien gegaanze begonnen met de ba- jonet te schermen. Toen ging het geweer van Bonnet af en werd Boel in den hals getroffen. De kogel doorboorde dit li- chaamsdeel. Boel viel dood neer. Waan- zinnig van schrik en wanhoop heeft Bon net dan de bajonet van zijn geweer ge- trokken, dit laatste met den loop tegen zijn voorhoofd gezet en met behulp van de hajonet den haan overgehaald. Zijn sche- del was uiteengesprongen. Boel bezat nog at zijn patronen, maar in een der tasschen fan Bonnet werden er twee vermist. 't Ge weer van Boel lajg in zoo'n positie, dat men aan een schermoefening denken moet. De bajonet was van Bonnet's geweer en lag bii het lijk. Van twist kan geen sprake zijn. De arme jongens waren beste vrienden, gingen al- lijd met elkaar om en stonden zoowel in hun woonplaats als compagnie als zeer op- passend bekend. Beiden waren ongeveer 23 jaar, behoorden tot de eerste lichting land- storm en diend-en een negental maanden. Bonnet was een hands werkman, zijn mak- ker was een boerenzoon, wiens vader zieke- lijk is, zoodat de jongen de volgende maand ^akenverlof wilde vrragen, om op de hoeve behulpzaam te zijn. Be rechte man. Men deelt aan de Ned. mede, dat in een kleine Zeeuwache gemeente 27 kinderen de school verzuimden. Zij waren in dienst bij den voorzitter van de commissie tot wering van achoolverzuim. Voor de pret! Te Aalst (Noord-Brabant) heeft zekere koopman zijn huis, dat in nog goeden staat verkeerde, verkocht voor siechts 100. De reden hiervoor was alleendat hij eens wilde fuiven (N. v. d. D.) Vijf weken zonder elen en drinken. Voor vijf weken werd te Borgerwerd (Fr.) een kip ingesloten tusschen schelven stroo. Toen dit stroo nu weer weggenomen werd, kwam de kip te voorschijn, wel ver- magerd, maar toch nog lekker als kip Het dier stapte zyn gevangenis uit eD begon direct voedsel te zoekeh. Smokkelen. Reeds geruimen tgd, meldt de Tel., ston den onder verdenking van smokkelen de auto's van de firma De EL, te Bergen-op-Zoom Daarbij kwam dat op alleriei wjjze getracht werd de aandacht der miiitairen vau deze frauduleuze wijze van vervoer af te leiden. Heden echter werd een dier auto's in deze gemeente aangehouden door de militaire kommiezen, waarbij bleek, dat in den auto zich bevonden, 900 Kg. B.U.K., zoomede twee motorfietsen. De chauffeur nam, ge- volgd door een korporaal, de vlucht over de grens en zal dus met de Duitschers verder zijne zaken in het reine moeten brengen. Door de eiercontroleurs H. J. Wolters en P. de Bruin te Apeldoorn is Donderdag- middag aan het station Oldenzaal in eene partij voor uitvoer bestemde eieren een groote partij dik zoolleder ontdekt, welke in de eierkisten was verborgen. Ruim 100 kilo werd door de kommiezen in beslag genomen terwijl heden het onderzoek wordt voortgezet. Als afzender van deze //eieren" staat ge- boekt H. Stoevenbeld, te Epe (G.) eier- handelaar, gepensionneerd marechaussee. Een slechte geleide. Drie Fransche krijgsgevangenen. die nit hun kamp ontvlucht waren, bevonden zich Donderdagmiddag bij Winterswijk reeds op Hollandsch gebied. Een Duitsch spoor beambte, die hem ontmoette, bood zich aan, hen naar het dorp te brengen. In plaats daarvan bracht hij hen terug naar Duitsch gebied en speelde hen zoo in handen der miiitairen. Nog Iiever in de gevangenis. Donderdag meldde zich bij de politie te Almelo een Nederlander, die voor enkeie jaren hier te laude wegens bedriegelijke bankbreuk werd veroordeeld tot een ge- vangenisstraf van 6 maandeD en zich aan die straf had weten te onttrekken door de wijk naar Duitschland te nemen. Naar hij verklaarde, is thans het gebrek aan levens middelen in Duitschland zoo groot, dat hij een verbljjf in een Nederlandsche gevan genis verkoos boven dat aan gene zijde der grens. (//2w. Cc") De omgekeerde wereld. Uit Innsbruck wordt bericht Een boerin bij Brixen had twee vaten ecbte versche Alpenboter als margarine verkocht, omdat het kilo margarine in Brixen zes kronen kost, terwjjl boter voor niet meer dan vier kronen verkocht mag worden. De kooper van deze //margarine" vertelde het zaakje, dat hij gedaan had verder, zoodat het gebeurde ook aan de vereeniging van margarine fabrikanten ter oore kwam. Deze klaagde de boerin bij het gerecht te Bozen aan wegens vervalsching van margarine. De kantonrechter sprak de boerin vrij, maar de Kreitsraad te Bozen veroordeelde haar wegens vervalsching van levensmiddelen tot vier en twintig uur hechtenis. Vrouwelifke brievenbesielsters. Gemeld is, dat te Leeuwarden de eerste brievenbestelster werkzaam is gesleld. De eerste is zij met. Te Neerlangebroek bestelt sinds Maarl een vrouw de post. (Hbl.) Doperwtje.s van... rubber. Onredelijk groote zendingen groenten in blik, bestemd voor een hotel te Valkenburg, hadden, naar aan de Tel. gemeld wordt, de nieuwsgierigheid der kommiezen reeds eeni- gen tijd geprikkeld. Toen 23 Juni j.l. weer een vrachtje van circa 1000 K.G. ar ri veer de, waren de heeren van den fiscus zoo vrien- delijk den wagen van v. G. L. naar de bestemming te begeleiden en zich een blik doperwtjes te doen openen, waarbij helaas bleek, dat de afzender zich vergist had, door in plaats van malsche Westtandsche groen ten taaie rubber in de blikken te sloppen. Dwalen is mensclielijk, docli gevaarlijk, en aangezien rubber een zoo moeilijk verteer- baar voedsel is, dat het, zelfs als het niet gegeten wordt, nog zwaar op de maag kan liggen, werd om gezondheids- en verdere redenen beslag gelegd. In afwachting vau een gerechtelijk onderzoek rusten de duizend K.G. paragon onder veilige schuts van den veldwachter nu op Valkenburg's raadhuis. Een sciiaking. Te Vlissingen is door de politie van de mailboot afgehaald een Amerikaan die met een 22-jarig meisje, afkomstig uit Amster dam, naar Eugeland wilde oversteken, zulks tegen den wil van het meisje. De Ameri kaan werd aangehouden en de zaak zal nader worden onderzocht. Een dief nangebouden. Nog werd door de politie van de mail- boot afgehaald een 27jarige Belg, die ver- dacht wordt te Rotterdam 2 rpwielen te hebben verduisterd. Overlreding bordeelverbod. Door de politie te Vlissingen is een in- val gedaan in een logement, waarvan ver- moed wordf, dat aldaar het bordeelverbod overtreden werd. De aanwezige jonge man- nen en vrouwen werden naar het politie- bureau overgebracht. Een dwaze wcddingsc'iap. Hedennacht vond de politie te Vlissingen op den dijk bij het z.g. Eiland een 18jari- gen jongen liggen, die door overmatig- drankgebruik in geheel bewusteloozen toe- stand verkeerde. Het kostte zeer veel moeite om hem weer bij te brengen. Het onderzoek wees uit, dat de jongen tenge- volge van een weddenschap een bierglas met jenever had uitgedronken. Ds. Talma. HAARLEM. De loestand van Ds. Talma is van dien aard, dat het ergste wordt ge- vreesd. Afscbeidsaudicntie. H. M. de Koningin ontving hed-eh middag ten Haren paleize in afscheidsaudientie den Pauselijken Internuntius, Mgr. Tacci. Na afloop had een geineenschappelijken maal- tijd plaats. Een Te 's Gravenhage is houwerspatroon eene in verband met een looneisch. staking. heden bij een steen- staking uitgebroken, Ongeveer 30 werklieden zijn hierbij betrokken. In eene Zalerdagavond gehouden vergadiering van pn- troons is met uitsluiling gedreigd, indien de staking zou uitbreken. Een Nederlandsche logger door een Duitsehe duikbool in den grond geboard. IJMU1DEN. Alhier is binnengekomen de logger Marie SCH. 307, aan boord hebbende 9 man der equipage van den logger Geer- truida SCH. 103, van de reederij Willem van der Dulk Jacz., welk vaartuig door een Duit sehe onderzeeboot is in den grond geboord. De bemanning was, met uitzondering van den gezagvoerder, D. Taal, aan boord van de SCH. 107 opgenomen. De gezagvoerder is door de duikboot medegenomen. Volgens een bij de reederij ingesteld onder zoek is de SCH. 103 onder hun toezicht voor de haringvangst uitgerust en was absoluut geen conlrabande aan boord. er Waaronder twee nteuwe soorten zeer geschikt voor Export aan 1,per K.G. Gewone ronde witte en lange blauwJeop aan zeer billijken prijs. Tertrouwd poot- Uienzaad met 90 °/0 kiemkracht. Contraeten worden weder gesloten voor witte koolramenas enz. Zaadhandel, Ter Neuzen. Hulst, 10 Juli 1916. Rotterdam, 10 Juli. Graanmarkt. Duurte en schaarschte is het parool van den dag. Zoowel in het buitenland als op onze markten zijn alle graansoorten hoog in prijs en wordt er zelfs weinig aangeboden. In de maand Augustas heeft de regeering een zekere hoeveelheid Mais ter beschikking gesteld voor handelaren op voorwaarden vermeld in de St. Ct. no. 157. Tevens is de re geering bereid contraeten te sluiten voor het overnemen van den Rogge-oogst. Gepel- de Rijst vast en fijne zaden zonder nieuws. Buitenl. Granen. Tarwe en Rogge geen noteering. Gerst Yoedersoorten Amerik. 405; Zware Oalifornische 420 Ma'is tot regeerings-prijzen in ruil voor Rogge. Boekweit prima State Canada f 425 a 430 per 2100 kilo. Haver Amefik. 17,50 a 18,— per 100 kilo. Meel. Morgen 11 Juli veiling te Amster dam van circa 100,000 balen Amerik. RegeeringsTarwebloem Patent iiggende aldaar onder diverse veemen. Binnenl. Granen. Jarige Tarwe schaars 21,75 a 22,25 Gerst 21,50; Haver 18,- a 18,50 per 100 kilo. Boonen en Erwten ptijzen hoog en handel klein. Veemarkt. Vette Runderen 105 a 130 Ossen 100 a 130 Stieren 100 a 120 Kal- veren 100 a 140 Schapen 65 a 75 Varkens 90 a 105 iicbt soort 72 a 76 cents per kilo. Mager Vee. Melkko-ien 240 a f 385 Kalfkoeien 275 a 420Stieren 160 a 410 Vaarzen 140 a 200 Pinken 95 a 140Vette kalveren 80 a 100 Fokkalv. 22 a 28; Nuchtere dito 14 a 18 Biggen 13 a 19; Slachtpaarden f 125 a f 250 per stuk. Veemarkt. Aanvoer niet groot. Leiden Ossen 110 a 140; Kalveren 100 a 150 cents per kilo. Aardappelen. Westlandsche 4 a 5 Kleine ronde 2,50 Schoolmeester 3,50 a f 4,80 Andgker blauwe f 5,a 5,50 dito muizen 3,— a 4,50 per mud en per kin zoowat de helft. Boterprijzen in vaten 58,a f 62, kilo 80 a 85 cents. Kaas f 49,a 52,60 Stukken van l/2 Zoetemelksche per 50 kilo. Leidsche Kaas le 46,a f 48,—. 2e 40,— a 45,—. Friesche Kaas 20,a 42, Eieren. Regeerings 5,60 a 5,80 en V. P. N. 6,90 Amersfoort 6,85 a 7,25. Vlas geen noteering en Oliezaden vast. Lijnzaad is wederom door de Trust ge- distrubueerd ad 513 cif. Vele olieslagers ontvangen niet.s. Eogeland is williger ge- worden. Voor Koolzaad zijn wel koopers maar geen verkoopers. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Java-Koflje in balen gewone soort 120 Santos op termijn 58 cents; Santos-Trust 44 cents per half kilo. Op 20 Juli Theeveiling te Amsterdam. Beetwortel-Suiker Najaar 267/s. Beupsnoteeping. Te Amsterdam was groote belangstelling voor Tabaks-aandeelen wegens het succes der veiling. De koersen gingen niet veel hooger. Mijnwaarden. Rubbers, Scheep- vaartaandeelen stil. Cultures prijshoudend. Petroleum Rumeuie vast, Koninklijke zwak- ker. Staatsfondsen kalm. Rotterdam 4r/j °/0 1916 100yr De Amerik. afdeeling loom en voor enkeie zwak. Prolongate 23/4 Wisselkoersen Londen /ll,49s/4; Berlijn 43,67% Parijs 40,87^ Zwitserland /«45,55; Weenen 30,35. Beleeningen 4J/3 a 5 °/0. Axel, 8 Juli 1916. Veilingseieren //Eierveiling Axel" 6,80 per 100 stuks. Aanvoer 5000 stuks. Hulst, 10 Juli 1916. Veilingseiereu V. P. N. /6,95 per 100 stuks. Aanvoer 15.000 stuks. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 7 tot en met 9 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 33 afgeschutlangs de Middensluizen 31 op- en 37 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. Juli. 12 12 12 12 31 Juli. 18 A AN B E STED IN GEN. Ter Neuzen. Vervoeren Grind, ontvan- ger-griffier watersehap Zuid-Kats, SI. Anna en Sparks. Middelburg. Het maken van eene pon ton met toegangsbrug en het maken en plaatsen van drie dukdalven. Ged. Staten van Zeeland. Ellewoutsdijk. Onderhoudswerken, Her- stel, Yernieuwingen, Watersehap Elle woutsdijk. Axel. Bouwen Woonhuis. OpzichterVan den Broeke. Hulst. Yerhoogen en veranderen gedeel- te Zeedijk, Bestuur Melopolder. V ERG A D EBING EN. Zaamslag. Zaamslagpolder. Zitting van 23 Juni. Uitspraak 7 Juli 1916. Veroordeeld zijn, ter zake van B. O. t H., commissionnair te Axel, tot 100 boete, subs. 30 dagen hecht., met teruggave der zeep. M. S. L., zonder beroep te Axel, tot 75 boete, subs. 20 dagen hecht., met teruggave der zeep. M. S. L., zonder beroep te Axel, tot 75 boete, -subs. 20 dagen hecht., met teruggave der zeep en I kaarsen. R. <L G., kantoorbediende te Sas van Gent; S. v. K., werkman, zonder woonplaats en P. I., werk- snau te Sas van Gent, alien tot 3 boete, subs. 3 dagen heeht.. I. M., werkman te Sas van Gent, tot /3 boete, subs. 1 week tuchtschool. 6- W. K., winkelier te Alkmaar, tot 30 boete, subs. 15 dagen hecht. t J. P. B., winkelier te Sas van Gent, tot 5 boete, subs. 5 dagen hecht. H- H. G., colporteur, zonder woonpl., tot 8 boete, subs. 4 dagen hecht. (bij herhaling.) J. D., zonder beroep te Westdorpe, tot f 5 boete, subs. 3 dagen hecht. M. C. H., arbeider te WestdorpeA. P., visch- ioopman te Westdorpe en J. A. J., leurder te Ter .Neuzen, alien tot f 3 boete, subs. 3 dagen hecht. C. d. P., loswerkman te ZaamslagA. G., koop- 1 P. B., werkmanG. P., werkman r Z0n,^ei' beroepA. M., fabrieksarbeider ®*brieksarbeiderE. E., fabrieksarbeider A. R., fabrieksarbeider, alien te Sas van Gent; A. L„ schipper te Ter Neuzen A. M., schipper H- v- H., schipper; J. V., arbeider; C. V., arbeider; M. S. K., werkman, alien te Westdorpe J- V. L. M. J., bierbrouwer te Hoek; J. M. S., landbouwerskn. te AxelD. F., veldarbeider *5 en F. V., arbeider te Westdorpe, alien tot J i boete, subs. 2 dagen hecht. P. V., landbouwersknecht te Axel, tot 2 boete subs. 1 week tuchtschool. A. B., klompenmaker te ClingeA. d. M., slager te Koewacht en V. v. L., koopman te St. Jansteen, alien tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. P. H., arbeider te Hoek, tot 3 boete, subs. 3 dagen hecht. T. C., werkmanM. W., zonder beroep en D. H., landbouwersknecht, alien te Philippine, elk tot 3 boete, subs. 3 dagen hecht. H. .v. H., zonder beroep te Ter Neuzen, tot 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. L. S., veldarbeider te Axel, tot 3 boete, subs. 3 dagen hecht. W. A. S., winkelier te Zaamslag, tot /2 boete, subs. 2 dagen hecht., met verbeurdverkl. lengtemaat. E. J. M. L., rijwielhandelaar te Aardenburg en F. D., landbouwersknecht te Axel, beiden tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Overlreding der Arbeidswel. H. M., bakker te Ter Neuzen,tot 3 X 1 boete, subs. 3X1 dag hecht. Overtreding Yisseherijwel. E. H., schipper, zonder woonplaats, tot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht., met verbeurdverkl. van het botnet. B. J. B., varensgezel te Ter Neuzen J. P. V., schippersknecht te Middelburg en J. F. v. d. E., werkman te Ter Neuzen, alien tot f 0,50, subs. 1 dag hecht. met teruggave van hengel. Na sluitingsuur zijn herberg open hebben. F. J., bierhuishouder te Westdorpe, tot 3 boete, subs. 3 dagen hecht. Na sluilingsuur zich als bezoeker in een herberg bevinden. A. d. W., arbeider te Westdorpe, tot 1 boete, subs. 1 dag hecht. Te Sas van Genl een danspartij geven zonder vergunning. A. v. d. K., groentekoopman te Hoek, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hecht. Te Sas van Genl in zijn woning een open- bare vermakelijkheid houden zonder de voorkennis van Burgemeester. A. v. L., bierhuishouder te Sas van Gent, tot f 2 boete, subs. 2 dagen hecht. Overtreding reglement wegen en voel- paden in Zeeland. F. K., boerenknecht te Axel, tot 0,50, subs. 1 week tuchtschool. Teruggegeven aan de onders (zonder slraf) zijn: M. v. V., fabrieksarbeider te Sas van Gent; H. V., zonder beroep te Sas van Gent en R. S. W., zonder beroep te Philippine. TER NEUZEN Huwelijks-aargiften. 4 Juli. Adriaan Marijn Adri- aansen, oud 26'j., jm. en Hendrika Adriana Hamelink, oud 19 j., jd. 7 Juli. Krijn de Jonge, oud 27j.,jm. en Francoise Jacomina van der Bent, oud 27 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 6 Juli. Jacobus Pieter Marinus Adrianus Cornelis de Ruijter, oud 27 j., jm. en Pieternella Helena Frederiksen, oud 23 j., jd. Cornelis Anthonie den Hollander, oud 25 j., jm. en Sara Adriana Dees, oud 20 j., jd. Adriaan Marinus Witte, oud 23 j., jm. en Jans Geertruida de Zeeuw, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Neeltje, d. van Abraham van Ilaneghem en van Leijntje Janneke van Aalst. Debora, d. van Pieter Dieleman en van Cornelia Maria van Maelsaeke. 3 Juli. Cornelis, z. van Cornelis Karelse en van Sophia Maria Hulstaart. 4. Juli. Jan, z. van Jacobus Dooms en van Cornelia Maria Machielsen. 5 .Juli. Daniel Jacob, z. van Iman Guequierre en van Dirkje Kuik. 6 Juli. Gijsbregt Jacobus, z. van Jacobus Gijsbregt Jan Schoonakker en van Johanna Hendrika Villee. 7 Juli. Bernardus Benjamin, z. van Honore Jozef de Smet en van Maria Louise van Heesvelde. Overlijden. 4 Juli. Jan Jacobus van Bouchaute, oud 48 j., echtg. van Leonie de Vuijst. 6 Juli. Edemondus Franciscus^ van Esbroek, oud 5 w., z. van Josephus Alphonsus en van Julie Marie de Smit. OVERSLAG. Geboorten. 17 Juni. Achilles Alphons, z. van Camilus de Clerck en van Augusta van Poucke. Middenprijs perlOO KG. Tarwe f 21,a/21,50, Rogge /17,-a 17.5'\ Wintergerst a Zomergerst f a Haver 17, a 17,50, Erwten 40,a /41,Witleboonen a Bruine boonen 41,a J 42, Duivenboonen a Paardenboonen a Boekweit fa Lijnzaad a Aardappeis a Koolzaad per zak van 106 liters a f Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,65. Ter weebmarkt waren aangevoerd 11 stuks rund- vee, 33 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 7 stuks rundvee, 25 varkens. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Baltimore, pas- seerde 24 dezer Beachyhead. s.s. HELENA van Rotterdam naar New York, pas- seerde 27 dezer Lizard, s.s. MAGDALENA vertrekt heden van Rotterdam naar Buenos Ayres. s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 8 dezer Usshant. OPENBARE VERKOOPINGEN. Juli. 11 Stoppeldijk. Gerst en Rogge. Notaris DUmolevn. Hontenisse. Gerst en Tarwe. Notaris Dumoleyn. Stoppeldijk. Kapitalen Laudbouwinspan. Notaris Dumoleyn. Zaamslag. Gerst, notaris Dregmans. Clinge. Gerst, Erwten en Klavers. No taris Dumoleyn. Axel. Rogge, Gerst en Aardappelen. No taris Mr. Lijdsman. IJzendijke. Boeren-Inspan. Deurwaarder Hendrikse. Oostburg. Kapitalen Boereninspan. Fir ma He no rik.se. Graauw. Gerst, Tarwe, Rogge en Erw ten. Notaris Diinnoleyn. Koewacht. .Beestiaal,Landbouwgerief, Huisraad, en Rogge. Notaris Dregmans. Hoek. Meubilaire Goedercn. Notaris Dregmans. Ter Neuzen. Onroerende Goederen. No taris Van der Moer. Hulst. Hofstede. Wei- en Bouwland enz. Notaris Dumolevn. 12 13 17 18 18 18 19' 20 20 21 21

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3