ALGEMEEN NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6398. Dinsdag 4 Juli 1916. 56e Jaargang. Eegseringsrijst. Maximum prijzen, BIID1LUE SISIAPT De Oorlog. Ds kri.jgs"bedrijven. ABONNEMENT: ADVERTENTiEN flit BM versehflnt Maandag-, Woensdag- sn Vrijdapvond, nitgezonilerrt op Fsestdagen, ijfl de Firma P. J. VAN DE SMDE te Ter flenzeiL Deze lijst verYangt lijst XX, doch niet lijst n°. XVI (turf) en XXI Cgroenten en jonge aardappelen). L XJ S T FETTILLJETON. B8WNEWLAN0. 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post voor Nederland 1.10. Sijj vooruitbetalingvoor Belgie 1.40, voor Ned.-Indie en Amerika fl.65, overig Buitenland f 2. ^en abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon 23. meer 0.10, Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 MUf op den dag der uitgave. GpoothaiiiiSeliirijsen. SCi&inhandelprijzen. V Grossiersprijzen. ■t<3flr34E7!£Tt"5IFi!>ftti!MnXViSXCf1ViZftCiiWrtTt 1Q 1 v-•LTT"-*'*,rxiDfiT!fjw <j».KW*jca."vsmi v—r*/»»- - .*.rr-r-i-,.- n Vanaf heden is bij de volgende winkeliers Regeeringsrijat verkrijgbaar tegen 10 ct. p. pond. Wed. A. H. DONZE. VAN OVERBEEKE-Leunis. J. D. THIELMAN. K. WIELAND. Maatseh. //EDAH." KOLONIAALBANDEL. P. J. VAN STRIEN. G. DRABBE. J. M. DE ZEEUW. De Burgemeester, BU1ZINGA. De Bargemeester van TER NEUZEN brengt, ter voldoening aan tie missive van Zijne Excellence den Minister van Lanfibouw, Nijverheid en Handel, ter kennis van Je-ingezetenen de navolgende van eenige der meest voorkomende artikelen met daarvoor aangenomen maximum prijzen. (Deze prijzen hebben uitsluitend betrekking op de gewone qualiteiten. De Luxe-sorteeringen waarvoor in gewone tijden reeds veel hoogere prijzen worden betaald, blijven buiten aanmerking.) Regeeringstarwemeel (bij koop op meelkaart) Tarwebioem (gebuiLd inlandsch) Tarwemeel (ongebuild) Boter (bij verpakking in wit fust van 50 K.G. (1) Boter (bij verpakking in wit fust van 25 K.G. (1) Boter (bij verpakking in Delftsch of Leidsch fust van 20 K.G. (1) Boter (bij verpakking in Delftsch of Leidsch fust van .10 K.G. (1) Volvette Goudsche kaas met Rijks- merk, seizoen 1915 (1) per Volvette Goudsche kaas seizoen 1915 (1) Kaas 40 -j- (Edammeren Goudsch model) seizoen 1915 (1) Volvette jonge Goudsche kaas met Rijksmerk (1) Volvette jonge Goudschekaas(l) Jonge kaas 40 4- (Edammer en Goudsch model) (1) Jonge kaas 30 -f- (Edammeren Goudseh model) (1) Jonge kaas 20 -j- (Edammer en Goudsch model) (1) Jonge magere kaas (Edammer en Goudsch model (1) voor zoover voorradig N agelkaas.in fabrieken gemaak t,( 1) Rijst (Grofiniddel Bassein of Rangoon) le handcondities Rijst (Voorloop Bassein of Rangoon) le handcondities Rijst (Grof verloop Bassein of Rangoon) le handcondities Havermout Suiker (witte geraffineerde) (2) Margarine (3) Peekoffie Cichorei Raapolie (3) Soda Zeep (zaehte, groene of gele) (3) Kleine schelvisch Wijting Kleine gul Kleine poon en pieterman j Horsmakreel j Makreel Kleine schol j Maatjesharing per kantje van per 100 100 100 K.G 11.80 19,25 16,50 per K.G. 1,40 1,41 s 1,45 1,46 50 K.G. 54,00 50 52,00 50 50,00 50 50 50 50 50 40,00 38,00 37, 31',— 25,- Horsmakreelper K G. f 0,14 Makreelt 0,24 Kleine schol0^24 Regteringsbrood (bij verkoop op ™broodkaart) per K.G. /0,12 Tarwewaterbrood (gebuild) 0,23 (gebakken onder Rabbinaal toezicht) 0,24 Tarwebrood (qngebuildbruin- brood)0,20 Roggebrood (4). Regeeringstarwemeel (bij verkoop op meelkaart) 0,14 Tarwebioem (gebuild inlandsch) 0,25 Tarwemeel (ongebuild). 0,21 Boter (1)per i K.G. 0,80 Volvette Goudsche kaas met Rijks- riterk seizoen 1915 (1) 0,68 Volvette Goudsche kaas, seizoen 1915 (1) 0,66 Kaas 40 -j- (Edammer en Goudsch model) seizoen 1915 (1) 0,60 Volvette jonge Goudsche kaas met Rijksmerk (1) 0,50 Volvette jonge Goudsche kaas (1) 0,48 Jonge kaas 40 -j- (Edammer en Goudsch model) (1) 0.46 Jonge kaas 30 -f- (Edammer en Goudsch model (1) 0.39 Jonge kaas 20 -j- (Edammer en Goudsch model (1) »0.325 Jonge magere kaas (Edammer en Goudsch model (1) voor zoover voorradig 0)20 Nagelkaas, in fabrieken gemaakt,-(l) 0.23 Rijst (grofmiddel Bassein of .Rangoon0,16 Rijst (voorloop Bassein of Rangoon - 0,17 Rijst (grof voorloop Bassein of Rangoon 0,18 Havermout (inlandsche en buiten- landsche)9 0,49 Suiker (witte geraffineerde) 0,275 Margarine (3) Koffie (Santos, gebrand) (3) Peekoffie (in pakjes) 0,1 9 0,04 Chichorei 0,035 Raapolie (3j ?outper K.G. 0.09 Zeep (zaehte, witte of gele) (3) Soda 0,18 Petroleum L. 0,12 Kleine schelvisch K.G. 0 ^8 Wijt'ng 027 Kleine gul 0,32 Kleine poon en pieterman q 26 Horsmakreel n'oo Makreel Kleine schol o 32 De hierboven verrnelde prijzen gelden voor 'de maand Juli behoudens vroegere vervanging. Klachten over niet-inachtneming van bovenver- melde maxima, alsmede wenschen oin voor bepaalde op de lijst niet verrnelde artikelen maxima vast te stelien, of wel om met het oog op plaatselijke om- standigheden voor eene bepaalde gemeente wijziging in de maxima te brengen, behooren gericht te worden tot den Burgemeester. c.a. 90/95 K.G. netto 50 .50 50 50 50 100 •100 100 100 100 50 50 50 50 50 50 50 50 15, 18,— 13,50 14,25 14,75 30,00 51,00 31,00 26,00 9 12,— 8, 7,50 9 10,— 5,- 10,- 10,— Kleine schelvisch Wijting Kleine gul Kleine poon en pieterman per K.G. 25,— f 0.20 9 0.19 0,24 9 0,18 DOOR H. BERTRAND. 28) Het middaguur was reeds lang voorbij en ae plek scheen zeer geschikt om eenige oogenblikken halt te maken. Een paar schildwachteti werden uitgezet en het duur- e of ook Mr. DikiSj'on kwam met z'jn schare aanrukken,* waarna alien zich onder de palmen uits trek ten. Eindelijk kwam ook monsieur Richard, de voorlreffelijke valet de chambre. Hij hijgde en zweette in zijn gekleed costuum, hij was niet te bewe- gen geweest het uit te trekken, hij meende aan zijn waardigheid te kort te zullen doen, mdien hij zijn no,k en zijn onberispelijk over- hemd verruild had voor een gemakkeUjk Deze prijzen zijn niet van toepasslng op room- en lunchkaas en kaas bereid onder Rabbinaal toezicht Onder kaas gemerkt 40 30 of 20 -j- wordt kaas verstaan, welke respectievelijk 40 pet.' Df meer 30 pet. of meer of 20 pet, of meer vet in de droge stof bevat. 6 Exporteurs zijn verplicht ten behoeve van den kaas- verkoop voor binnenlan Jsch verbruik aan de centrale pakhuizen kaas te leveren tegen 4 beneden den maxnnumprijs voor verkoop in het groot. De in de centrale pakhuizen aanwezige kaas wordt aan bij de Rijkscommissie van Toezicht op deKaas- vereeniging ingeschreven grossiers geleverd tegen 2 beneden den maximumprijs voor verkoop in het groot. r Bij verkoop van kaas aan kleinhandelaren kan door deze grossiers f 2 boven den maximumprijs voor verkoop in het groot in rekening wprden gebracht indien de hoeveelheden ten hoogste 50 K.G. per zending en per week aan denzelfden afnemer be- dragen. Opgemerkt wordt nog, dat de vorenbedoelde prijzen sleehts betrekking hebben op boter en kaas, bestemd voor verbruik in Nederland. Voor boter bereid onder Rabbinaal toezicht kan door de Rijkscommissie van Toezicht op de Boter- vereeniging in overleg met de betrokken handelaren of boterbereiders een verhoogde prijs worden toege- S tU8.ll. oor speciaal verpakte boter zal geeu vergunning tot ^prijsverhooging meer worden verleend. (2) Zie de opmerkingen ter zake in de begelei- dende eirculaire. Voor deze artikelen wordt voorloopig geen maximumprijs v^stgesteld. (4) Eene uniforme prijs voor roggebrood, geldend voor het geheele land, kan in verband met de zoo uiteqnloopende bereidingswijze In de verschillende an»m»Ma»w^■mi—i Kom, Richard, haast u wat, vertoon nu uw kunst en to,over ons een heerlijk middag- maai voor! Monsieur Perroquet keek vol vertwijfeling rdnd. Zonder fornuis, mijnheer? Algemeen gelach. Ja, mijn heste Richard, wij moeten liet in een oerwoud zien te stelien zonder for- nuizen, roerkte Mr. Dikson op, terwijl Ber- ger op zijn praktische manier reeds bezig was, met behulp van twee matrozen, van steenen een haard te vervaardigen. Weldra vlamde het vuur tusscben de steenen hel- der op. en nu begon monsieur Perroquet, die er niet te vergeefs zoo dikwijls op had gepochl, naast zijn voortreffelijke eigenschap- pen als kamerdienaar ook de niet minder vaorirefi'elijke eigenschappen van een uit- stekendien kok te bezitten, zijn gewichtig werk. Met veel. vertoon en omhaal van woiordfen opende hij' een groot aantal in- maaKhussen en 11 a aide uit de meegebrachte manden de blinkende sierlijke nikkelen pan- provincies niet worden vastgesteld. Daarom zal zulks voor elke provincie afzonderlijk geschieden, in over- leg met de provinciale rogge-.commissies. Het zinken van de Rijndijk. Zaterdag werd door den Raad voor de Seheepvaart een onderzoek ingesteld betref- fende het door een mijn of torpedo getroffen worden van het stoomschip //Rijndijk" op 7 April 1.1., op 20 mijl van den vuurtoren van Bishop. Uit de verklaringen van den kapitein bleek, dat des morgens om 8 uur een hevige ontploffing plaats had achter de machinekamer. Een bellenbaan had de kapitein niet waargenomen, wel heeft hij aan dek stukjes metaal (koper) opgeraapt en deze bij aankomst te Rotterdam aan den Nederlandsche marine afgegeven. Aan de Engelsche marine-autoriteiten had hij te kennen gegeven niets gevonden te hebben, uit vrees, dat hij die stukjes metaal niet zou hebben teruggekregen. De Voorzitter deelde na het getuigen- verho'or mede, dat het den Raad gebleken is, dat de stukken metaal afkomstig zijn van een Whitehead-torpedo uit de fabriek te Fiume, welke torpedo's voor den oorlog aan alle naties geleverd werden, behalve aan Eogeland, dat zijn eigen Whiteheads maakte. De Raad zal later uitspraak doen. Mondharmonica's bij hel leger. Door de welwillendheid van een groote firma te Dordrecht zijn een aantal mond- harmoniea's aan den res. le-luitenant H. Wolf te Rotterdam toegezonden, ten einde deze te doen uitreiken xan het garnizoens- detachement gelegerd aan den Schiedam- schedijk, voor gebruik bij miiitaire marschen. DE OPROEPING VAN DE BELGEN VAN IS TOT 40 JAAR. De correspondent van de „N. R. Crt.': te Havre meldl: Naar men weet, lieefl de ministerieele commissie, voorgezelen door Minister Ber- ryer, de samenslellinq van een welsontwerp voor de oproeping van de Belgen van 18 lot 40 jaar vooir den militairen dienst voltooid. Ziehier, naar eene mededeeiing, die ons door het Belgiscbe Ministerie van Binnen- lantlsche Zaken werd gedaan, hare hoofd- heslissingen." „Uitgaande van het beginsel dat een Belg, gedurende den oorlog, zijn land kan dienen, hetzij in 't leger en in de hulpinrichlingeii of in de hulpdienslen van het leger, hetzij in bij oorlogjstijd zekere onontbeerlijke nij- verheden en bedrijven en in diensten of on- diernemingen van openbaar nut voor Belgie of voor de verbonden landen, zal de minis terieele commissie aan den ministerraad de indeeling van al de Belgen voonstellen, welke door het wel-besluit in twee groote catego- rieen zullen opgeroeppn worden, met inacht- neminig van hunne hezigheden op datum van 20 Juni 1916. „Zij, wier hezigheden van openbaar nut zijn, zouden van eene daartoe ingestelde bijzondiere rechtsmacht uitstel verkrijgen, waarbij zij in deze hezigheden zouden ge- liandhaafd worden in overeenkomst met de in Engeland en in Frankrijk van kracht zijn- de regels en gebruiken, zoolang zij hunne bedieningen zouden behouden. „De overigen zouden tot den militairen dienst opgeroepen worden en ingedeeld wor den vol gens hunnen leeftijd en hunnen fa- miliestaat, onder de verschillende wapens en diensten van het leger en, zooals in En.1 geland, in verschillende groepen, welke om de beurt of gelijktijdig zouden opgeroepen worden. ,Tol de eerste groepen zouden behooren de jongmans en aanvankelijk die van 18 tot isjsmskr 30 jaar: tot de volgende groepen de gehuw- de niannen; in een laalste groep zouden de manner) geplaatst worden wier onmiddellijk treden in werkdadigen dienst, om reden van een buitengewonen toestand, rampzalige ge- volgen zou hebben voor hunne families of voor hunne zaken. „De oproeping betreft de mannen geboren gedurende de jaren 1876 tot 1895. „Bijzondere schikkingen zouden voor de neulrale landen genomen worden. ,A'oor deze landen dienen de moeilijkhe- den van toepassing in aanmerking genomen. „Ook d'ient er rekening gehouden met de onmogelijkheid om uitstel te verleenen dat door de hezigheden ,der opgeroepen mannen gerechtvaardiigd zou wezen. ,.De commissie stelt diensvolgens, voor, eene bijzondere schikking aan den Minister raad te onderwerpen, waarbij voorloopig de oproeping in die landen enkel tot de vrij- gezellen van 18 lot 30 jaar zou uitgebreid worden. Evenwel zouden de Belgen, zoowel in de neutrale als in de verbonden landen, aan de verpMchtiog van de inschrijving on- aerworpen zijn." ENGELSCHE REUZENKANONNEN. „\Vallslreel Journal" verneemt uit Beth- lenem, Pennsylvanie, dat in de Bethlehem Steelworks gewerkt wordt aan het maken van monslerkanonnen, van het formaat der Duiische „Schwere Bertha's". De bestelling voor die kanonnen werd gegeven door het Iingelsche departemenl van oorlog; het zijn 12 c.M. kanonnen, met motor-bediiening. Het grootste geheim wordt bewaard over de plannen, het gieten en het verschepen dezer kanonnen. DE ALGEMEENE TOESTAND. an het Oostelijk front is Zaterdag een belangrijk bericht ontvangen, dat toont, hoe de Bussen, in het Zuiden, in de Boekowina, nog steeds vooruit gaan. Ten N.-W. van Tsjernowitsj aan de Proeth en den spoor- weg, die van deze plaats naar verschillende steden in Galicie gaat, ligt de stad Kolomea, aan een belangrijken spoorwegknoop; liier hebben de Russen na herhaalde aan vail en, de Ooslenrijkers lot den lerugtocht genood- zaaki. Het Oostenrijksche legerhericlit, van dezen istrijd melding makend, zegt dat na hevigen strajd bij Pistyn. de Oostenrijksch-Hongaar- sche troepen door den overmachtigen druk der Russen teruggetrokken werden naar de slreek ten "W. en ten Z.-W. van Kolomea. De stad werd dus ontruiimd en ko'n door de Russen worden bezel. Het Russische legerbericht bevat nog eenige nadere bijzonderheden over dit ge- vechi. Pistyn ligt tusschen de stad Koety, aan de rivier de Tsjermosj, die hij Tsjerno witsj in de Proeth valt, en Kolomea. Ober- tyn Jigt ten N. van Kolomea, aan den spoor- weg naar Stanislaus in Galicie. Het gevecht leidde lot de verovering van Obertyn en van plaatsen ten Noorden en fen Zuiden daarvan. Bij Obertyn werd gestreden tus schen de O.-H. troepen en de Russische ca- valerie. Het Oostenrijksche legerbericht zegt hiervan, dat verschillende Russische cavale- rie-aanvallen met zware verliezen werden afgesiagen. Maai- ten siotte moest Obertyn ook in handen der Russen vallen en kwam, door den voortgezetten terugtocht der Oos- tenrijkers. ook de weg naar Kolomea open. In de gevechten bij Obertyn werd de Rus sische generaal graaf Keller gewond. Welke gevolgen deze Russische opmarsch hebben zal voor de positie der Oostenrijkers aan de Slrypa. zal nu wel spoedig blijken. Het is mogelijk, waarschijnlijk zelfs, dat door de bedreiging met overvleugeling, van die Oostenrijksche stelling, hoe krachtig zij op zich zelf ook is, en hoe zeer zij tegen- sland geboden heeft aan alle frontaanval- len, de O.-H. bezetting genoodzaakt wordt zicli naar een meer achterwaarts gelegen positie terug te trekken. nen te voorschijn, die tot de uitrusting van ,De Vliegende Leeuwerik" behoorden. De inbooriingen zetten groote oogen op, toen zij de blinkende pannen zagen en het volgend oogenblnc schreeuwde monsieur Perroquet: De dief! Houdt den dief! Hij heeft mijn braadpan gestolen! Dit was nu echler niet precies het geval. Een der inbooriingen had geen weerstand kunnen bieden aan de verleiding om de als zilver schitterende braadpan voor een oogen- blik weg te nemen en ze als een helm op zijn dichtgelokt hoofd le zetten. Het bruine gezicht van den vol verrukking in' het rond dansenden schetm maakte zulk een. onweer- staanbaar komisehen indruk, dat men 'hem zijn vrijpoistigheid gaame vergaf; Mr. Dik son bevat slechts de pan, voor zij gebruikt werd, eens bijzonder goed uit te schuren. Zonder vdrdere ongelukken zou de eerste proef, die Richard van zijn kookkunst af- legde, niet afloopen. Nauwelijks was hij weer een weinig tot kalmte gekomen over de ontvreemding van de braadpan de hee- ren h add en zich uitgestrekt in de hangmat- ten, de matrozen waten met de toebereiding van bun maattijd begonnen of er klonk van de plaats waar de kamerdienaar druk bezig was, alweer een jammerkreet. Mon sieur Perroquet, die een biefstuk uit een der bussen genomen had en er boter bij vvilde doen, kwam tot zijn grooten schrik tot de ontdekking, dat de boter onder den invloed van het heete klimaat in olie was veranderd. Hij onlstelde daarvan zoo hevig, dat hij het blik met boter in het vuur liet vallen. zoodal er terstond groote vlammen naar alle kanten uitsloegen, waarvoor de groote kok wel tien voet achteruit sprong. Maar ook dat kwam in orde en eindelijk venscheen monsieur Perroquet voor zijn ge- bieder, om op plechtigen toon mede te dee- len, dat liet diner gereed was. Maar hoe zag de arme berel er uit! Zijn sierlijke, verlakte schoenen waren met stof en asch bedekt, zijn pantalon verschroeid en zijn rok en overhemd zaten vol boterspatten. De gevechten, die meer Noordehjk, aan het Wolhynische front en in het gebied van Dunaburg plaats hadden, konden de v.eder- zijdische posities niet veel wijzigen. HET OFFENSIEF AAN HET WESTELI.JK FRONT. Tegelijk met het bericlit omtrent de bezet ting van Kolomea door de RuSsen. kwam Zaterdag het bericht, dat dien morgen te half acnt het reeds sedert lang aangekondigd offensief der EngeLschen over een groote frontbreedte was begonnen en dat zij reeds voordeelen hadden behaatd. Het eerste bericht werd door meerdere ge- volgd, die nog weinig bijzonders meldden, dan alleen, dat er een heftige verwoede strijd gaande was. ZaleTdag en gisteren hoorden we alliier ook aanhoudend zwaar kanongebulder. Wij ontleenen omtrent den strijd de vol gende telegrammen aan de „N. R. Crt.": BERLIJN, 2 Juli. "(Wolff.) Officieel: Over een hreedte van omtrent 40 K.M. begon gis teren liet maandenlmg met onheperkle mid- delen voorbereide groote Engelsch-Fransche offensief, na een zevendaagsche inleiding met allerhevigst artillerievuur en ontwikke- ling van stikgas, op de beide oevers van de Somme zoomede aan ide Ancre-beek. Van Gommecourl tot in het gebied van La Boiselle behaalde de vijand geen noe- menswaardige voordeelen, doch teed wel zware verliezen. Daarentegen gelukte liet hem op enkele plaatsen binnen te dringen in de voorste linies der beide aan de Somme rakende divisie-sectoren, zoodat er de Voor- keur aan gegeven werd om deze divisies uit de volkomen stuk geschoteii voorste loop- graven in de tusschen de eerste en tweede stelling gelegen verbindingsstelling terug te trekken. Het in de voorste linie ingebouw- de, trouwens onbruikbaar gemaakte mate- riaal ging daarhij, gelijk steeds in zulk een geval, verloren. Met deze groote krijgsverrichting stonden tal van geschutvuurovervallen zoomede ver- scheidene kleine aanvalsondernemingen in verband op de aansluile^ide fronten en ook ten Westen en ten Zuid-Oosten van Tahure. Zij mislukten overal. Links van de Maas werden op hoogte 304 Fransche loopgraafstukken genomen en een Fransche handgranaataanval afgesiagen. Ten Oosten van de Maas heeft de vijand gisteren meermalen, zoomede vanochtend in de vroegte, opnjeuw met gebruikmaking van sterke strijdkrachten, de Duitsche linies op de hoogte Froide Terre, in 't bijzonder bij de slerkte Thiaumont, aangetast en moest in ons spervuur met zware verliezen "terug- keeren. De vijandelijke vliegdienst ontwilckelde groote werkz'aamheid. Onze eskaders heb ben den vijand op vele plaatsen tot een ge vecht gedwongen en hem zware verliezen berokkend. Vijftien vijandelijke vliegtuigen zijn neergeschoten, meerendeels in den om- trek van het aangevallen front, zoomede in het Maa.sgebied, waarvan 8 Engelsche en 3 Fransche binnen onze linies. Eerste lui- tenanl baron Von Althaus heeft zijn Zeven- den legenstander buiten gevecht gesteld. Wij hebben geen vliegluig verloren, al zijn ook enkele bestuurders of waarnemers verwond. LONDEN, 2 Juli. (Renter.) Haig meldt: Den heelen dag heeft de slag hevig ge- woed tusschen de Somme en de Anere en ten Noorden van de Anere tot Gommecourt, dit inbegrepen. Langs liet heele front duurt het gevecht in lievigheid voort. Wij hebben aan den rechtervleugel van onzen aanval Duitsiche doolliofschansen ver- meesterd over een front van 11 K.M. breed en 900 M. diep. en de krachtig versterkte dorpeii Montauoan en Mametz bestormd en bezet. In het centrum, waar onze aanval over een front van 61/2 K.M. geschiedt, hebben wij vele sterke punten veroverd. Op andere houdt de vijand nog stand en is de strijd nog zwaar. Hij was diep te beklagen. Men zette zich aan de sierlijk gedekte tafel om weldra tot alter teleurstelling de ontdekking te doen, dat monsieur Perro- quet's kookkunst niet genoeg was ontwik- keld, ten miuste niet voor de toebereiding van spijzen onder een tropischen hemei. De so'ep was veel te zout en 't vleesch smaalgte naar den rook. Zelfs Hans, met zijn gezonden eetlust, kon er zich uiet mee verzadigen. Een kordaat oesluit nemende, greep .Ber- ger zijn geweer en verdween er mee in het woud. Het uuurde geen tien nxinuten of men hoorde twee schoten knallen en on- mjiddellijk daarop keerde de gelukkige jager terug met twee groote, prachtige fazanten in zijn hand. Men ging er terstond toe over ze te plukken. (Wordt vervolgd.).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1