ALGE1EEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOE ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6396. Donderdag 29 Juni 1916. 56e Jaargang. SIKBELUE GESHAPT De Oorlog. ABONNEMENT: ADVERTENTIEN: fii TeleSoon 25. Dit BM yerschijnt laandag^, Woonsdag- ea VrydagaYond, nitgozoadord op Feestdagen, hy de Firms P. J. YAH BE 8ANBE te Ter Heozen. BINNENLANP. FBUILLfcTOli. M%$m Per 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post voor Nederland /1.1Q. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. 9 Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.1 Bij direct© opgaaf van driemaa! plaatsing derzelfde aavertentie vvordt prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's vvorden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 &ms° op den dag der uitgave. Burgemeester en Wethbuders van ZAAMSLAG berinneren be- langbebbenden dat krachtens leeningsbesluit van 1899, op I Sept. fSS5, o. a. aflos- baar zijn gesteld obligatienummers 26, 27, 29, 30 en 3S, groot 200 gulden, der leening groot 14,200. Jnlevering wordt daarvan ten spoedigste verzocht. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOB. DE FEIJTER, Burg. J. STOLE Lz., Seer. TWEEDE KAMER. Vcrgadering van Dinsdag 27 Juni. De exlra-heffingen. Aan de orde is volgens de „H. Crt." de artikelsgewijze behandeling der voorstel- len nopens extra-belastingen, ingediend door de Regeering en door de vrijzinnig-demo- kraien. De vaigorde van behandeling. De heer Marchant stelt voor,-eerst arti- kel 1 van het wetsontwerp der vrijzinnig- deimokraten fe behandelen, omdat dit voor- stel veel hooger bedragen beirefi dan het Regeeringsontwerpeen afzonderlijken aan- sLag voor de bedrijfsin kplrns ten bevat, er slechts een vorm van aanslag in is. het een verdere strekking heeft en een uitvloei- sel is van het recht'van initialief der lea rner; omdat men gefen tijd heeft gehad van het nieuwe Regeeringsojn twerp behooriijk kennis te nemen en het moeilijk is, thans zijn stem daarover uit te brengen omdat er geen reden is, ©en beslissing te ontgaan door een onlogische procedure en omdat het lijdverlies meebrengt, als men eerst het Regeeri ngson t wer p behandeli. De heer Van den Tempel ondersteunt het voorstel-Marchant. Het voorstel-Marchant, om eerst het vrij- zinriig-demokratisch ontwerp te behandelen, wordt zonder hoofdelijke stemming aange- nomen. De stemming over artikel i van het voor- stei-Bos. Arlikal 1 van het voorstel Bos wordt met 38 tegen 21 stemmen verworpen. Voor stemmen de vrijzinnig- en soeiaal- demokraten, benevens enkele andere leden, als de heeren Smeenige en Oosterbaan. Het wetson twerp-Bos ingetrokken. De heer Marehanl trekt het wetsontwerp der vrijzinnig-demiokralen in. De beiiamileiing van he I Regcerings-ontwerp. De eerste vijf artikelen van het Regee ri ngs-on twerp word en goedgekeurd. De heer Ivoolen verdedigt een amendement op artikel 6, strekkende, dat hij, die het vruchtgebruik van vermogen heeft, belas- tingplichtig is, als ware hij voor vier-vijfdfe gedeelten de eigenaar van het vermogen. (Het Regeerilgsarfike 1 wil het vruchtgebruik geheel als vermogen doen belasten.) Nadat dev Minister van Financien, de lieer Van Gijn, aannrailing er van heeft ontraden, wordt het amendement met 43 tegfen 18 stemmen verworpen. He! tarief der beiasling. Op artikel 10, de vaststelling van het ta rief, is een amendement-Patijn-de Meester ingediend, verhooging der opbrengst tot doel hebbende. Bit amendement wordt ingetrok- ken. Het tarief, voorgesteld door de soeiaal- tSemokraten. De h eer Van den Tempel verdedigt een amendement, strekkende om in artikel 10 H. BERTRAND. Slechts met geweld gelukte het hem, een aan het strand slentereuden inboorling in zijn macht le krijgen, uit wiens mond hij het volgende vernam Een der bergstammen had Margaretenhohe overvallen. Mijnheer Luitjens en de zijnen schijnen zich dapper verdedigd te hebben, miaar zijn ten slolte toch overweldigd. Het zeer bekende opperhoofd Tor-Rarrarabay heeft hen alien meegevoerd. De inboorling verzekerde uitdrukkelijk, dat den blanken geen Iced was geschied. Dat hebben wij later ook van andere kanten gehoord. U kunt begrijpen, dat wij het er niet bij heb ben laten zitten. Mijnheer Hernsheim zoo- wel als wij, hebben herhaaldelijk bevrien- de inboorlingen als spionnen naar het bin- nenland gezonden om berichten in te win- nen en wij hebben steeds dezelfde tijding le hepalen, dat van een vermogen ter waarete van 16.000 een bet as ting van 10 ver- schuldigd is, terwijl voor hoogere bedragen een percentage wordt voorgesteld van 0,20 pCt. hij 20.000 tot 2,45 pCt. bij een ver mogen van meer dan 5 millioen. Amiendemeni-De Jbinle Verlorc-n. Door den heer De Motile Verloren word! een amendement op het tarief verdedigd, vaaria wordt voorgesteld, van vermogens van 50.000 tot 100.000 te heffen van 1/2 pCt. tot 0,6 pCt. bij vernidgerus vani 2 tot 21/2 millioen en vender onder bepaling, dat de bet as ting niet meer zal kunnen bedra gen dan anderhalf ten honderd van het ver mogen. Het tarief der Regeering. Itier volgt het door de Regeering voor- gestelde tarief: Iodien de waarde van het vermogen, over- eenkoimstig de vorige artikelen bepaald, niet meer bedraagt dan f 50.000, is geen beias ling verscdi uldigd, Indien die waarde aneeir bedraagt dan 50.000 wordt de verschuldigde beiasling over geheele bedragen van f 4000 berekend, al's is aangewezen op die volgende tabel: Percentage voor het gedeelte van het ver mogen, dat bedraagt: Meer dan doch niet meer dan 50,000 100.000 0.076 pCt. 100.000 150,000 0,15 150,000 200,000 0.226 200,000 300,000 0,30 300.000 400,000 0.375 400,000 500,000 0,45 500,000 750,000 0,523 750,000 1,000,000 0,60 1,000.000 1,500,000 0,65 ,z 1,500,000 2.000 000 0.70 ,z 2,000,000 3,000,000 0,80 n 3.000,000 4,000,000 0,90 Voiorts wordt voor elke volgende reeks van f 1.000.000 of een deel daarvan 0.1 pCt. meer geheven dan het vooir de onmkldellijk daaraan voorafgaande reeks van /l.000.000 verschuldigde percentage. De belaisting zal niet meer kunnen be dragen dan twee ten lionderd van het ver mogen. Minister Van Gijn ontraadt de beide amen- demen ten. Van dat der soeiaal-demokraten verklaart hij, dat het alleen waarde zou hebben, als het nu dadelijk meer geld in kas bracht, maar dit is geenszins het g'eval. De stemming. Het amendement der soeiaal-demokraten wordt met 38 tegen 17 stemmen verwor pen. Voor stemmen de sociaal- en vrijzinnig- demokraten. Het amendemenl-De Monte Verloren wordt met 41 tegen 14 stemmen verworpen. Het regeerings-artikel wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. De waardebcpaling van onroerende goo die re ei. Aan de orde is nu arlikel 8, hetwelk be- paalt, dat onroerende goederen worden ge- schat naar de verkoopwaarde. De heer Koolen .verdfedigt een amendement, strekkende, dat de waarde van onroerende goederen wordt bepaald op bet 25-voud der opbrengst, tenzij de belastingplichtige moclit verkiezen, zijn goederen naar hun verkoop waarde te schatten. Van bouwterreinen enz. wordt de waarde naar verkoopwaarde ge- schal. Minister Van Gijn ontraadt ,het aimende- ment, dat de heer Wyckersloot de Weerd e- stein en De Monte Verloren steunen, waar- na hel met 33 tegen 22 stemmen wordt ver worpen. Het wetsontwerp „Verdedigingsbelasting 1" gekragen, namelijk dat Tor-Rarrarabay zijn gevangenen in zijn dorp Nodup betrekkelijk goed behandelt, dat hij hun een eigen huis heeft gegeven en nu komt iets wat wij niet goed begrijpen dat mijnheer Luitjens bij de wilden in hoog aanzien staat. Indien wij goed zijn onderricht, dan houden zij hem voor een groot tooveraar, die naar verkie- zing donder en bliksem lean maken. Berger was opgestaan en liep met groote schreden de verandah voor het huis, waar het onderhoud p.laats had, op en neer. Ein- delijk bleef hij voor den beambte staan en zei op vrij driftigen toon: En u hebt niets ondemomen tot be- vTijding van onzen landsman en zijn gezin? Dat verwijt had ik verwacht, antwoord- de de beambto kalm. Men kan het iemand, die de toestandeiE hier niet kent, ook niet kwalijk nemen, dat het hem ontsnapt. Toeh is dit verwijt niet gerechtvaardigd. Wij be- schikken helaas niet over een strijdmacht, die den inboorlingen behooriijk respect kan inboezenien; wij zijn slechts dan in staat krachtig tegen hen op te treden, als een oorlogsschip Nieuw-Poimmeren aandoet. Daarop kunnen wij echter dikwijls maanden- !ang wachten. Wij zijn intusschen', ik her- haal het, niet werkeloos gebleven. Mijnheer wordt zonder hbdfdelijke stemming aange- noimen. De verschillende andere artikelen worden goedgekeurd. De vergadering wordt tot morgen-ochtend 11 uur verdaagd. De „Holtandia" aan den grond gevaren. Bij de directie van den Kon. Lloyd is bericht ingekomen van den kapitein van het stoomschip //Hollandia", dat het schip op de reede te Kirkwal (Schotland) aan den grond is gevaren. Het schip ziteven- wel op vasteu bodem en is waarschijniijk onbeschadigd. Door het lossen van bun- kerkolen hoopt men het schip voldoende te lichten om het bij hoog water vlot te krijgen. Nederland en de oorfog. Naar de Telegraaf verneemt, zal het aantal hulpkommiezen, dat belast is met de beteugeliDg van de smokkelarij langs de grens van ons land, binnenkort met 1000 vermeerderd worden. Sehepen met regeeringsgraan. De met regeeringsgraan geladen Neder- landsehe stoomschepen TenbergeD, Oost- dijk, Noordwijk, alle drie van Bahia, Blan- ca, de Parkhaven, van Buenos-Ayres, en de Moerdijk, van Rosario, alle voor Rotter dam bestemd, worden in de Duins opge- houden. De Tenbergen ankerde daar al op 14 Juni, de Oostdijk op 18 Juni, de Parkhaven 19 Juni, Noordwijk 20 Juni en de Moerdijk 24 Juni. De Moerdijk heeft 4240 ton mats aan boord, de Oostdijk 4500 ton tarwe, de Noord wijk 3000 ton tarwe, en de Parkhaven 4000 ton graan. Omtrent de lading van de Ten bergen zijn bij de reederij nog geen bij- zonderheden bekend. Geen verltiezingen in 1917? Het Hbl. verneemt, dat onder de politieke partijen het voornemen bestaat, het daar- been te leiden, dat er in 1917, voor zooveel het van die partijen afhangt, feitelijk geen periodieke Kamerverkiezingen zulien wor den gebouden, omdat er dan toch, althans wanneer de Grondwetsherziening haar be- slag krijgt, verkiezingen moeten volgen na de ontbinding. Met het oog daarop zou men, om dubbele moeite en kosten te spa rer, bij de periodieke verkiezingen elkan- ders candidaten niet willen bestrijden. De onderhanderlingen tusschen de partij-bestu- ren zouden reeds gaande zijn. De Haagsche-correspondent bevestigt dit bericht in hoofdzaak, althans in dien zin, dat onder eenige politieke partijen ernstig over zulk een overeenkomst wordt gedacht. Hij betwijfelt echter of de zaak reeds in het stadium van officieele onderhaDdeling is. DE ALGEMEENE TOESTAND, De ©erste clagen dezer week brachten een belangrijk bericht van het Itnliaansche front, ill. dat de Oostenrijksche troepen onder den druk van het Italiaansche leger hebben moe ten terugtrekken uit het pas door lien ver- overde Italiaansche gebied. Het knooppunt van wegen Mandrieile, die stellingen Castel GomberLo en van den Monte Melatta, den Monte Longara, van Gallio, van Asiago, van Cesuna en van den Monte Cengio, waren blijkens het Italiaansche bericht door de troepen liemomen, terwijl de vijand op den Hernisheim, even als ik, hebben Tor-Rarrara bay rneermalen losgeld voor zijn gevange nen aangeboden, maar de brutale klant is onhandelbaar. Men zou bijna denken, dat hij er bijzondere waarde ,aan hechtte, den grooten tooveraar in zijn macht te houden, miisschien wel om het meerdere aanzien, dat hij daardoor geniet bij de overige berg stammen,-mogelijk ook, omdat hij van hem hulp verwacht legeiiiover zijn vijanden. Toen de "beambte zweeg, keken alien eeni- gen tijd nadenkend voor zich. Wat kunnen wij tot bevrijding van de gevangenen doen? was de gedachte, die alien beziighield. Ik ga mijn zwager opzoeken! riep Hans eindelijk uit, Mr. Dikson zal mij zeker wel met „De Vliegende Leeuwerik" naar de Henry-Reid-baai willen brengen en van daar zal ik wel z'ien, hoe ik verder komt En ik ga met u meet zei Berger har- telijk. Met uw verlof, heeren, u moet mij ook meenemen, liet nu Mr. Dikson zich hooren, terwijl hij opstond. Er tag een vast- beraden uitdrukking op zijn gelaat. En niet alleen ik, maar ook mijn brave jongens van „De Vliegende Leeuwerik" zulien meedoen. Het spreekt vanzelf, dat ik meega, riep j voet werd gevolgd. In het Oostenrijksche legerbericht wordt dat bericht bevestigd, daarin heet het, dat de Oostenrijksche troe pen zijn teruggetrokken om meer vrijheid van heweging le verkrijgen en dat de terug- tocht zonder verliezen is volbracht. Wij beleven tegenwoordig een tijd, waarin wij met spanning de gebeurtenissen op bet gevechlslerrein mogen legemoet zien, schrijft de „N. R. Crt.". Duitschland, en, bij monde van den Hon- gaarschen Minister-president, ook Oosten- rijk-IIongarije, hebben in den laatsten tijd bij herlialing te kennen gegeven, dat zij be- reid waren over vrede te onderhandelen. De ontvangst van deze uitlatingen in de landen van de Entente was niet gunstig. Zij werdien of als lmichelarij, of als bewijs van zwakte uitgelegd. Dat dit de Duitsche re geering er niet van weerhoudt, genoemde uitlatingen te lierlialen. heeft men nog dezer dagen met de zoogenaamde indiscretie van Scheidemann gezien, waardoor anderinaal werd te kennen gegeven, dat de Duitsche regeering geen annexatieplannen met Belgie of Noord-Frankrijk heeft. Van -Duitsche zijde is gezegd, da I nu verder de bondgenoo- ten der Entente, gezien eenmaal het feit, dat de centra!en zich bereid hebben ver- klaard op schappelijke grondslagen over vrede te onderhandelen, aansprakelijk zijn voor de voortzettmg van den oorlog en al den aankleve van dien. Welk nut deze ar- gumentatie misschien moge hebben, de En- tenle-hondgenoolen aanvaarden haar niet. Wat haar woordvoerders er tegen aanvoer- den, komt ongeveer op het volgende neer: Gij centralen wilt nu wel over vrede onder handelen en gij ztegt daarbij dat spreekt 'vanzelf ziet op de kaart hoe de toes land op de gevechlsterreinen is, die toestand zal bij onderhandelingen niet buiten beschou- wing kunnen worden gelaten. Maar hier ligt juist de kern van de heele kwiestie. Die toiesland, dien men op de kaart ziet, zou als grondslag moeten dienen voor onder- handelingeri, indien zij door beide partijen als definitief werd erkend. iMaar dat doet de Entente geenszins. Zij besehouwt dien toestand, die op het oogenblik voor de cen tralen gunstig is, niet als blijvend, zij is overtmgd daar verandering in te kunnen brengen, en daarom zal zij dat doen, alvo- rens over vrede te willen praten. Het voor gaande is van algemeene bekend- lieid, en waar zoo de zaken staan, kijktmen met spanning uit naar teekenen, die den aanvang van den beslissenden strijd aankon- digen. De strijd, waardoor de Entente, de blokkade slechts als hulpmiddel gebruikend, de beslissing op het slagveld zal pogen te bevechlen. Dat zulks zal gebeuren door een algemeen gelijktijdig offensief, waardoor de centralen, op alle punten in de minderheid, buiten staat zulien zijn (gebruik makend van de binnenlijnen) hun troepen op de weinige bedreigde punten te concentreeren, is herhaaldelijk aangekondigd. Maar het woord ,,gei ij ktijaig" zal men ook niet al te letterlijk moeten opvatten, zoodat bijvoor- beeld op een bepaalden dag oon 11,2 plot- seling op alle fronten tegelijkertijd een of fensief hegint. De gelijktijdigheid zou prak- tisch reeds volkomen bereikt zijn, indien telkens de strijd op een verder stuk van de fronten, die de geallieerden rondom de cen- trale rijken bezet houden, ontbrandde, tot- dat ten slotte op het heele front een of fensief der geallieerden aan den gang was. Zoo zou het wel kunnen wezen, dat de gelijktijdige aanvallende heweging van de Russen en van de Italianen een begin van dezen verwachten beslissingsslrijd was, en daarom spits ten wij de ooren, toen ons gis- teren het Duitsche hoofdkwartier vertelde, dat ,,de militaire bedrijvigheid aau ons naar het Westen toe gerichte front, tegenover het Engelsche en den Noordelijken vleugel van die beambte uit. Ik zal bovendien vijf be- Irouwbare, met de omstandigheden bekende bewoners van de Salomons-eitanden meene men, die lot de troepen van de Nieuw-Gui- neascheCompagnie behooren en hier op Herbertshohe zijn ingedeeld. Hans' moed en opgewektheid keerden te- ruig. Als de gevangenen nog maar in leven waren, dan zou men ze wel kunnen bevrij- den met zulk een strijdmacht, als waarover men nu te heschikken had. Allen namen opnieuw plaats om weer te beraadslagen. Mr. Dikson stelde „De Vlie gende Leeuwerik' geheel ter beschikking, er werd besloten, dat ook de inboorlingen, die mee zouden gaan, ingescheept zouden wor- di'en en dat het jacht reeds den volgenden dag zee zou kiezen. Zoo geschiedde het ook. Het was een flinke strijdmacht, die zich twee dagen later aan de rotsachtige kust van Henry-Reid-baai opstelde en met een der inboorlinigen ats gids, naar het binnen- land opmarcheerde. Hans en Berger met twee inboorlingen en vier malrozen, krachtige jongens, die schik in de onderneming hadden, vormden de voorhoede. Op een afstand van honderd schreden het Fransche leger, evefials op de twee vo- rige dagen, zeer groot was geweest". Het Engelsche bericht geeft opheldering. De En- gelschen hebben op niet minder dan tien plaalsen van die kleine overvallen uitge- voerd, die tegenwoordig gebruikelijk zijn ge- worden. Het is heelemaal niet gezegd, dat, al maken zich de Enlenle-mogendheden voor den be- sLissingssirijd gereed, de eerstvolgende groo te stoot van hen uit -zal gaan. Immers die Duitsehei-s kunnen even goed met een nieu- wen slag voor den dag komen, om de plan- nen van hun tegenstanders in de war te sluren, zooals zij reeds met den aanval op Verdun hebben gedaan en de Oostenrijkers met hun offensief tegen de Italianen hebben heproefd. Maar de Ooistenrijkers, in de uit- voering van hun plan door het offensief der Russen verliinderd, hebben nu zelfs hun front tegen de Italianen aanzienlijk moeten terugnemen, het pas gewonnen Italiaansch gebied prijs gevend. Wij hebben gisteren al over deze gebeurte- nis gesproken en hoeven slechts weinig aan lietgeen wij toen ischrevcn toe te voegen. Het was, zoo zeiden wij, ongetwijfeld een groot succas voor de geallieerden, en de tele- grammen van heden bevestigen onze voor- spelling, dat de herovering van Asiago grooten indruk inlLalie zou maken. De Italianen heb ben weer nieuwen moed gekregen. De Oos tenrijkers voelen in den laatsten tijd een be- denkelijke behoefte aan „vrijheid van he weging". Om vrijheid van heweging te hou den, zoo is van Oostenrijksche zijde opge- merkt, was hel gewenscht voor de Russen terug le trekken. Diezelfde behoefte aan vrijheid van heweging (en dat ongetwijfeld niet zonder medewerking van den vijand, waarschijniijk evenzeer door den indirecten druk van den Rus, als door den rechtstreek- schen druk van den Italiaan) is nu x>p het Ilaliaamsche front ontstaan. Zooals gezegd, de berichten van de Italianen komen daarop neer, dat do Oostenrijkers hun heele front van Arsiero at naar het Noorden aan het terugtrekken zijn. Een omstandigheid, die wel niet hel Italiaansche succes, maar toch wel de eer van de zegepraal eenigermate vermindert, is, dat er hij den aanvang van dezen terugtocht geen enkele vijand door de Italianen werd gevangen gemaakt, laat staan een kanon veroverd. Dit bevestigt de miede'deeliing der Oostenrijkers, dat de terugtocht is geschied zonder verliezen en ongestoord. Maar ondertusschen, de terug tocht heeft plaats gehad, en het prijs- geven van gebied, om het defensief te kun nen volliouden, is waarlijk geen schitterend einde van het met zooveel elan ondemomen offensief. Op het Oostelijk front is geen nieuwe ver andering van bclang ingetreden. FRANSCHE VERLIEZEN BIJ VERDUN. In de Zwitsersche bladen doet een be richt de ronde, volgens hetwelk een hoog- geplaatst Fransch officier, in een diploma- tiek gezelschap sprekend over de verliezen bij Verdun, als waar verklaard zou hebben- dat de Franschen bij den aanval tegen Ver dun tot dusver 400,000 man zouden hebben verloren. Het //Aargauer Volksblatt", dat niet gewend is pro-Duitsch te schrijven, deelt dit bericht mede en voegt er aan toe, dat het niets verrassends bevat, vooral niet omdat onlangs in de Fransche pers naar aanleiding van de Engelsche verliezen in den zeeslag voor het Skegerrak geschreven werd, dat elke dag bij Verdun den Franschen 5000 man kost. DE ENGELSCHE BLOKKADE. Cecil, de Britsche blokkade-minister, zeide in een persgesprek, dat weinig sehe pen meer aan de waakzaamheid van de volgde de hobfdlroep onder aahvoering van Mr. Dikson, de beambte van 'de Nieuw- Guineesche Compagnie had zich bij hen aangeslolen. Deze afdeelmg sleepte ook het kleine scheepskanon van „De Vliegende Leeuwerik" mee, dat op een ondenstel met wielen, het welk men uit Herbertshohe had meegeno- men, was gezet. De achterhoede van den troep vormden eindelijk ongeveer twintig arheiders van het station, als dragers van de prioviamd, benevens de tenten. Monsieur Richard Perroquet had, op last van zijn ge- bieder, het bevel over deze „eetoolonne", zooals Berger haar noemde, op zich moe ten nemen. De Eranschman pruttelde niet weinig tegen; hij had een oprechten afkeer van deze, volgens zijn meening volkomen overbodige avonluren en buitendien een bij- zondeaen afschuw van iedere aanraking met de wilde inboorlingen, hoofdzakelijk om hun liefhehberij voor menschenvleesch. Doch het hielp hem alios niets. Mr. Dikson kon soms op zulk een eigenaardige manier zijn bevelen uildeelen, dat niemand bet hart had hem tegen te spreken. (Wordt vervolgd.) DOOR

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1