WIKKEN Laatste Beriehten. KUNSTMEST voor LAND- en TDINBOUWERS G, KLOTJWEES BUBGEBL1JKEN STAND. Handelsbe rich ten. met minder dan 2 H.A. land. voor groenbemesting Rotterdam, 26 Juni. Beursnoteering. JPosltie der Stoomsehepen. beveling van de liberale candidaten, aan de post ter verzending toevertrouwd, in het water heeft geworpen, in plaats van ze te bezorgen bij de geadresseerden. (Telegr.) Een „spion". 't Is eenige dagen geleden, dat een Gro- ningseh scbilder, die op het Martinikerkhof aldaar bezig was een schetsje te maken van den Martinitoren en de kerk, daarin werd gestoord door een politie-agent. Deze be- ambte had al eenige keeren wantrouwend om den sehilder heen gekuierd, maar was, besluiteloos, even-- zekerheidshalve naar *t bureau gewandeld om orders te vragen. Ingevolge jdie orders verzocht hij nu den Sehilder zijn boeltje by elkaar te pakken en hem te volgen naar het politiebureau. Daar werd den sehilder allerlei afgevraagd. Wie hij was, wat hij voor den kost deed, waar hij woonde, of hij Nederlander was, etc., etc. en hem werd medegedeeld, dat te Groniugen geen openbare gebouwen mochten worden afgeteekend. Ads hij teekenen wilde moest hij maar buiten de stad gaan. De schets liet men hem echter behouden. Het slachtoffer van dezen policie-dienst- y ver leeraar aan een der iurichtingen voor middelbaar onderwijs te Groningen - ver- baast er zich vermoedelijk nog steeds over, waarom nog niet op allerlei prentbriefkaarten, die afbeeidingen dragen van de publieke gebouwen, beslag is gelegd. Intusschen heeft hij zich niet weinig vermaakt met het denkbeeld om in zijn eigen stad voor eenspion te worden aangezien. (,N v. h. N.") Een sehadepost. Dinsdagavond is door lemand, elders woonachtig, aangifte gedaan, dat hij op een tafel in het hoofdpostkantoor te Amsterdam bad laten liggen een portefeuille, waarin een bedrag van ruim 5000 aan bankpapier en dat deze, toen hij ongeveer een uur later een en ander bemerkte en een onder- zoek ter plaatse instelde, was verdwenen. Rloedvergiftiging. De milieien Th. A. van der H. te Goes breeg dezer dagen, waarsehijnlijk door het open krabben van een puistje aan het gelaat, bloedvergiftiging. Zondagmorgen, naar het verpleeghuis te Middelburg vervoerd, is de jongeman gisteren aan de gevolgen overleden. (G. Crt.) Soda in beslag genomen. Bjj den te Waalwijk wonenden grossier B. Smelt is op op last van de regeering al de soda in beslag genomen, wijl boven de maximum-prgzen werd verkocht. Pech. Voor eenige weken werd bij den smid y. H. te Eerde ingebroken. Een beambte van het station loste een schot hagel op den dief, dien men echter niet vermocht te grijpen. Thans moest deze zich onder geneeskundige behandeling stellen wegens eeu zwerenden arm, waaruit de hagel- korrels voor den dag kwamen. De ver- dacbte wacht zijn verdere genezing in 'a lands kosthuis te 's-Hertogenbosch af. Een pijnlijke ontdekking. Men schrijft uit Zurich aan de N. R. Crt De Zwitsersche autoriteiten hebben dezer dagen een zeer pijnlijke ontdekking gedaan. Men zal zich herinneren, iat het na veel onderhandelen de regeering gelukt was de crisis af te wenden, die de bloeiende choco- lade-industrie bedreigde door het uitbljjven der grondstoffen (cacaoboonen en suiker), die door de entente-regeeringen achterge- houden werden. De oplossing werd gevon- den in de bepaling, dat de Zwitsersche in- dustrieelen haar productie niet boven het normale kwantum der laatste jaren zouden opvoeren en dus niet een soort van oorlogs- fabrikatie ten bate der midden-rijken zouden inrichten. Van een trouw naleven dezer bepaling werd heel het voortbestaan dezer machtige Industrie athankelijk gesteld, d. w. z. het voortbestaan van eeu arbeidsgelegenheid voor honderdduizenden menschen. Toch is dezer dagen aan het licht gekomen, dat verschil- lende fabrieken in Duitsch-Zwitserland de bepaling op ergerlijke wijze geschonden hebben. Zoo voerde, om slechts een enkele te noemon, eenchocolade-fabriek te Aarau veertigmaai meer uit (naar Daitschland na- tuurlijk!) dan waartoe zij gerechtigd was. Een streng onderzoek is nu ingesteld. Hoe de gewonden en blinden geoefertd worden. Een medewerker aan de /Times" be- schrijft hoe in de Fransche hospitalen be- schadigde ledematen hersteld worden. vDe chirurgie van heden gelijkt meer op toovenarij dan op chirurgie. In het Maison Blanche, bij Parijs, zijn mannen wien bdide beenen vlak bij de heupen zijn geampu- teerd en toch binnenkort zullen loopen, zitten en zelfs knielen, en dat zoo natuur- lijk, dat zij slechts den iDdruk zullen maken van menschen, die een weinig aan rheumatiek lijden. Ik heb een man gesproken, die zich ver- ontschuldigde omdat hij op stokken steunde, ierwjjl hij van gerioegen glimlachend op zijn kunstbeenen liep hij had die pas drie dagen en //men moet een beetje oefenen voor men een tram kan achterna loopen." Zelfs de gewone houten beenen, die de geamputeerden voorloopig krijgen, zijn wonderen van doelmatigheid, vergeleken bij de ouderwetsche stokken met houten of kurken uiteinde. De kunstbeenen bestaan uit combinaties van sterke maar lichte veeren, in een buitenwerk van leder en aluminium bevestigd en zijn van zoo solide constructie, dat er levenslang voor ingestaan wordt, want ieder onderdeel kan gemakkelijk door een nieuw vervangen worden. Zoo de verminkten in het algemeen opge- wekt zijn, de blinden zijn nog veel vroolijker. In het tehuis voor herstellenden te Reuilly waar zij versehillende ambachten leeren, hoort men bun gezang uit de tuinen klin- ken als van vogels in een voliere. Zij kunnen zeer spoedig een stem uit een aantal door elkander klinkende herkennea en volgen met evenveel gemak als een ziende iemand in een groep menschen. Dit viei vooral op in een kamer, waar blinden andere lotgenooteu werk voor de schrijfmachine dicteerdeo. la den grooten tuin wandeldeu blinden lang- zaam rond, blinden die de zusters en blinden die andere blinden vasthieiien maar er waren er ook, die op eigen gelegenheid rondliepen met vasten tred en die op den juisten atstand van den rnuur of een andere hindernis st.il stonden en omkeerden. Loopen is het eerste wat zij moeten leeren. ,\"icl voordeelig gewerkt. De Noorsche oorlogsverzekeri.ngs-maat- schappij voor schcpen heeft, tengevolge van de jongsle ongelukken op zee, een bedrag van 30 millioen gulden en de geheele re serve moeten aanspreken. Zij werkt thans met een deficit van eenige honderdduizen den. Waarsehijnlijk zal de premie voor mo- lest-risico moeten worden verhoogd. Vrede. De „Labour Leader" die wegens den duren prijs van het papier in Engeland (het is ai- driemaal duurder dan bij het begin van den oorlog) met 8 in plaats van 12 bladzijden uitkomt schrijft: „Het woord vrede is in F.ngeland op dui- zenden tippen. Overal groeit het vertrou- wen, dat over enkele maanden de strijd uit zal zijn. De meeste geruclilen, die omgaan, zijn, gelooven wij, ongegrond, maar dat, er met zoo'n eras I over de niogelijkheid van - vrede wordt gesproken, is ©en teeken, dat de openbare meening vordert. Wij gelooven, dat er achter die geruchten, hoe ongegrond ze zijn, dingen gebeuren, die meer hoop geven dan er nog geweest is." - Het blad scliijnt den vrede te verwaeh- ten van den druk, door de neutralen (Ame- rika) geoefend, en door het verlangen van de oorlogvoerende volken. Vervalsehing van Ievensmiddelen. Naar wordt medegedeeld is door den Minister van Justitie bij circulaire de aan- dacht van de leden der parketten gevestigd op de bestaande vervalschingen van en knoeierijen met Ievensmiddelen met verzoek, om in de gevallen waarin van zoodanige feiten blijkt, een gestreng optreden tegen de beschuldigden te bevorderen. Landsiorm. Volgens het bij de Tweede Kamer aan- hangige wetsvoorstei tot wijziging van de wet van 31 Juli 1915, zullen landstorin- plichtigen niet enkel tot aflossing van landweer maar voortaan ook ter aflossing van sommige groepen militieplichtigen worden opgeroepen. Komt de voorgestelde wet spoedig tot stand, dan zal boogstwaarschijnlijk van de landstorm jaarklasse 1916, die voor het grootste deel 20 Augustus moeten opkomen een gedeelte worden bestemd voor de veld- artillerie en een gedeelte voor den zeedienst. De meest gescbikten komen in de eerste plaats voor bedoelde indeelingin aanmerking. Het dicnstweigeringsnianifest. De Hooge Raad verwierp heden het casatieberoep van M. Huizinga, predikact te Schagerbrug, gemeente Zijpe, die door het Gerechtshof te Amsterdam met ver- nietiging van een vrijsprekend vonnis der rechtbank te Alkmaar, veroordeeld tot 75 boete of 15 -dagen hechtenis, wegens de onderteekening en verspreiding van het bekende dienstweigeringsmanifest. Benoemd tol reeliler-eommissaris. De heer Mr. H. E. Costbudde rechter aan de arrondissements-rechtbank te Zierik- zee, is benoemd tot rechter-commissaris belast met de instructie van strafzaken in het arrondissement, Zierikzee, voor den tijd van 2 jaren, ingaande 1 September a s. Een oalrouw ambtenaar. De Hooge Raad verwierp het cassatie- beroep van G. Kuiper, commies bij's Rijks Belastingen te Zoeterwoude, tegen zijne veroordeeling tot 2 jaar gevangenisstraf, wegens hetaannemen van een belofte voor een gift van 10.000, teneinde hem te bewegen in strijd met zijn plicht als ambtenaar, in- lichtingen te verschalfen en medewerking te verleenen tot uitvoer van 375 vaten lijn- olie over Rilland-Bath naar Antwerpen. INGEZONOEN STUKKEN. Zeer Geachte Redactie, In uw blad van 22 Juni jl. doet de heer Leo v. d. Lubbe, in een ingezonclen stukje het voorkomen, alsof ik, zonder nadere voorwaarden te stellen, de Regeering er toe zou hebben aangezet, oni gerust aardappels uit te vioeren, want dat er nog aardappels ge- noeg in Nederland waren. Ik kom1 ten sterk- ste tegen deze vatsche voorstelling op, vO'Oralsnog aannemende, dat die voorstel ling niet opzettelijk „vralsch"- is weergegeven. Uit het stukje dat ik 23 September 1915 in uw blad schrcef, volgt votdoende, di'at de heer v. d. Lubbe onrechtvaardig handjelt, door mij mede verantwoordelijk te stellen voor het nu heerschend gebrek aan aard!- - appelen. Ik schreef in dat stuk: „Het moet, mij dunkt, niet moeilijk zijn aan le toonen, ik heb dit in (He Kamer reeds met een enkel woord- op- gemerkt, dat de prijs van de aandap- pelen in ons land niet behaeft samen te bangen met handhaving al of niet van een uilvoerverbod. Iedereen is het er mede eens, dat de Minister moet zor- gen, dat het volksvoedsel bij uitnemend- hcid, de aardappels, goedkoop door het volk kunnen worden verkregen. Maar dan vraag ik, waarom legt (Se Regee ring geen beslag op een bepaald kwan tum aardappels tegen een inaligen prijs, terwijl zij die aardappels voor het volk verkrijgbaar stejt." Een eind verder schreef ik in hetzelfdc artikel ,,Reslag«eming op het benoodigde kwantum e,n vrijen han.'ei voor het over st-hot lijkl mij den aangewezen weg." Let wet! ik ischreef dit alles reeds in September van hot vorige jaar. Is liet nu niet misleidend, om geen sclier- pere kwalificatie te gebruiken, om het den lezers van uw blad te doen voorkomen, alsof ik liet „voer-maar-raak-uit"-systeem ben en was toegedaan. Indien de Minister mijn raad had gevolgd, en op een ruim kwantum aardappelan voor liet volk beslag had g e 1 e g d, zou m.i. bet aardappelgebrek niet zijn voorgekomen. Het gaal toch niet aan, zooals de heer v. d. Lubbe doet, mij voor de nadjeelige ge volgen van het uitvoersysteem van den Mi nister verantwoordelijk te stellen, terwijl hem bekend is, dat ik een geheel ander systeein lieb bepleit. De heer v. d. Lubbe vraagt mij, op welke wijze ik in den nu heerschenden aard.appel- nood wensch te voorzien. Ik zou mij van die vraag af kunnen maken door te zeggen, dat ik geen kans zie een zaak op te knap- pen, die tegen mijn raad in, door anderen. is verknoeid. Maar op dat standpunt stel ik mij niet. Dank zij het optreden van db daarvoor aangewezen coinmissie met de Re geering, is door beslaglegging (die ik reeds vroeger haa bepleit) het gebrek ten dcele onciervangen. Beslaglegging door de Over- lieid, tegen behoorlijkte SCbadevergoeding van tie eigenaren, aclit ik bestist noodig. Omdat die schadevcrgoedkig de prijzen voor de ver- brulkers te hoog zou maken, dient die Re geering evenals bij de broodvoorziening er op toe te leggen en de aardappels tegen maligen prijs te verkoopen aan het volk. Verder dient de Regeering te wordi'en ge- waarschuwd, zoodra gewetenlooze schavni- len haar misleiden ,en consumptie-artikelen die voor binnentandsche consuimptie be stemd zijn, frauduleus traditen uit te voeren. Als de heer v. d. Lubbe wit medewerken tot het ontmaskeren van die schoeljes, dan zal hij daarmede meer nut stichten dan met het schrijven van al te korte ingezonden slukjes, die een geheel verkeerde voorstel ling geven van de zaak en den persoon waar het om gaat. Met dank voor de plaatsing, v Uwe dienstw. dien. DE MURALT. 's-Gravenhage, 23 Juni 1916. P. S. Ik verzoek u beleefd mij geen rou- raiit meer toe te zenden waarin op dfeze aan- gelegenheid verder wordt voort geborduurd. Ik lieb wet wat anders ty doen dan mij te wikkelen in onvruchlbaar debat, waar bij ne- venbedoetingen, die de zaak niet raken, zoo duidelijk op den voorgrond' treden. Hierbij vestig ik de aandacht van H.H. kweekers, die minder dan 2 H.A. land betelen. dat met den eersten Juli de termijn eindigt waarop kunstmest nog door hen besteid kan worden. Zij, die hiertoe nog niet overgingen, ge- lieven zich te haasten en zich te wenden tot de d o r p s v e r k o o p e r s, die vol- ledige inlicbtingen verstrekken en de bestel- kaarten uitreiken. De ietaling geschiedt voor de levering, terwijl de kunstmest dadelijk na aanzegging dient afgehaald te worden. Slechts eeu bestelkaart mag bg slechts een leverancier worden ingedieud. De tijd van aflevering van de kunstmest wordt niet gewaarborgd. Een ieder zij gewaarschuwd naar waar- h e i d in te vullen niet weder te ver koopen enz. want blijkt na controle fraude te zijn gepleegd, dan ontvangt men o n- herroepelijk niets. Nogmaals zij een ieder gewaarschuwd naar waarheid in te vullen. Volledige inlichtingen verstrekt ook-- de secretaris van de Z. L M. de heer K i e 1 s t r a te Middelburg. De Rijkstuinbouwleeraar in Zeeland, D. BLOEMSMA. Middelburg 24.6.16. GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Vergadering van Zaterdag 24 Juni 1916. Aanwezig alle leden, Yoorzitter en Secre taris. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Prooes-verbaal van kasopname bij den Gemeente-Ontvanger wordt voor ketmisge- ving aangenomen. Na behandeling in besloten vergadering der plannen voor het houwen eener onder- wijzerswoning, werd in openbare vergade ring tot stemming hiervoor overgegaan: le. Met houwen eener woning volgens ter tafel liggend plan van pl.m. 7000,—. Stem- den voor: de heeren Pauwels, De Vleescli- ouwer en Hamelynck, tegen: de heeren W a li ters, Malolaux, Buijsse en Verschaffel. 2e. Het houwen eener woning volgens ter tafel liggend plan van plan. 8000,—. Stem- den atle leden tegen. Wordt den Raad aangeboden en ter in- zage nedergelegd een door een deskundige opgemaakt sir a ten- en uitbreidingsplan der gemeente. De heer Buijsse vraagt of hiermede in ver- band staat de vaststelling der prijs van erf- pacht. De Voorzilter zeg't, dat daarover later wordt beslist hij aanvragen om bouwgrond. Votor het bouwen dei- woning van H. Scheffer dient een gedeelte van den grond in erfpacht bij F. Vermoet onttrokken te worden, waartoe Burg, en Weth. door den Raad worden gemachtigd. Op een verzoekschrift van A. de Feber, om gemeenfegronid in erfpacht tot houwen eener woning in de Kloosterlaan, worden Burg, en Weth. gemachtigd, met De Feber te onderhandlelen, om in een volgende ver gadering een besluit te nemen. Eveneens werden Burg, en Weth. gemach tigd tot het verpachten van straatgeld en vestinggronden op de gebruikelijke wijze. Na voorlezing eener motie namens Burg. en Welti, door -den Yoorzitter, waarin den Raad wordt voorgesteld in overweging te ne men: een bijdrage in de kosten der verbin- diiigsweg O. en W. Zeemvsch-Ylaand-eren, van 2 cts. per inwoner, zijnde 46,20 per jaar, gedurende 30 jaren, ingaande liet jaar votgende op dat waarin de weg voltooiJ zal zijn, word! dit voorstel z. h. s. aange- genomen. Aan den heer P. Wauters wordt op zijn verzoek eer.vol ontslag ve risen J als- ambte naar van den burgerlijken stand en in diens plaats met algemeene slemmen benoemd de heer L. W. G. Hoefnagels, burgenieester, terwijl tot 3e ambtenaar wordt benoemd de heer Ch. Pauwels, welke beiden de benoc- ming aannemen. Een voo'rstel tot wijziging der begrooting 1915 wordt ingetrokken ais onnood'ig en wordt voorgesteld wijziging der begrooting 1916. In verband met den aanleg der Stoepen op den O os I dam moet deze post verlioogid w'orden met f 2000— en de post onder- houd plantsoen met f 100,—, voor aanleg van het Wilhelminapark, totaal f 2100, welke soni kan worden afgeschreven op het goed slot. Z. h. s. wordt deze wijziging atdus goed gekeurd. Op voorstel van Burg, en Welti, worden deze geniacliligd tol aansteliing van een vast brandweerpei-soiieel, als volgt: 1 lopperbrandineesterA. Aarsen, jaar- wedde f 50,— I brandmeesterP. Ysebaert, jaarwedjde f 25. Verder 14 nianschappen (op een vast salaris van 2,50. benevens uurloon bij voorko- mende werkzaamlieden. Het kohier no. 2 van den H. O. wordt vastgeslelJ met 51 aanslagen Op een bedrag van f 250.99. De Yoorzitter deelt mede, dat tengevolge de uitbreiding der gemeente art. 1 der ver- oi-'dening-op de heffing H. O. dient te wor den gewijzigd. Sedert 1902 is daarin de maximum-hoofd,- som vastgesteid op .f 5000,—. Namens Burg, en Weth. stett hij voor, dit bedrag ihans vast te stellen op J 10.Q00. Z. h. s wordt alzoo besloten. Na behandeling in beslolen vergadering der daartoe strekkende verzoekschriften, wordt besloten als volgt: Aan de wed. L. Vermoet afschrijving te verleenen in de hondenbelasting; aan H. Schouten en H. de Bruin wegens vertrek uit de gemeente 9 maanden afschrijving in den H. O. te verleenen: den aanslag van A. Meeuwsen te brengen van 2050,op f 1750,— die van Ch. Claeijssens van de 17e naar de 16e klas en van Ph. Lammens van de lie naar de 12e klas, terwijl afwij- zend wordt heschikt op de verzoeken van I. Neijl, L. van Hulle, L. Callenbout, H. Kramer en P. Helskens. De heer Buijsse wenscht, dat thans met liet bezorgen van het stenographisch verslag dpi- raadszilting, wat eenigen tijd niet kon geschieden, weder wordt voiortgegaan. De Yoorzitter vraagt of hij dit in een ge meente als deze, met een klein ledental, wet noodig acht. Hij vermeent, dat - ieder het gesprokene wet kan onthouden. De heer Buijsse. zegt: Het besluit is ge nomen en dat moet toch uitgevoerd worden; de Raad kan zicfi over het al of niet noo dig uitspreken. Wordt besloten in de volgende vergadering hierover een voorstel ter tafel te brengen. Op een desbetreffende vraag van den heer Buijsse deelt d.e Yoorzitter mede, dat hij bij de vroegere behandeling van het voor stel tot oprichting eener Kamer van Koop- handel heeft toegezegd, in een volgende (niet in de volgende) vergadering daarop terug' te komen. Thans kan hij een voorstel daartoe in Vooruitzicht stellen, waaraiede de meeste leden instemmen. De heer Hamelynck vraagt of we dit jaar kermis zullen hebben. De Yoorziiter deelt medle, dat dit niet mag binnen 5 K.M. van de grens. De heer Hamelynck: Ik bedoel geen ker mis zooals gewoon is, met muziek en dans, meer een fesliviLeit, b.v. een muziekfeest met versehillende wedslrijden. De Yoorzitter: Daarvoor ben ik altijd te vinden en zie gaarne dat de burgerij omder- linig zich vermaakt. Ik deei daar zelf in mede, doch, wat de' kermis bet-reft, deze zaak berust bij den vice-adtniraat, en wat het geven van festiviteiten betreft, - hierin dient men ook de militaire overheid te ken- nen. Ten einde de goede verstandjhouding tusschen de burgerlij kc en militaire overlieid te behouden, acht ik het niet raadzaam fees- ten te beleggen op de bepaalde kerniisdagen, deze kunnen evengoed op andere tijden plaats hebben en daarvoor zeg ik zoo noo dig mijne medewerking toe. Op de desbetreffende vraag zegt de heer Hamelynck met dit ant woord Void a an lie zijn. Niels meer aan de orde, sluit de Voor- zilier de vergadering. RIJKS-LOCAAL TELEFOONNET TE TER NEUZEN. Nieuwe aansluiting: No. 106. C. A. IJsebaert, Rund- en Var- kensslageri), V^looswgkstraat 52. 107. A. F. Mannaert—Geers, Handel in Rgwielen en Naaimachinen. 108. D. Baretnau, Naaml. Ven. Zeeuw- sclie Voedings- en Kunstiuest- liandel. TEK NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 .Tuni. Adriaan Marinus Witte, oud 23 j., jm. en Jans Geertruijda de Zeeuw, oud 19 j., jd. '23 Juni. Jacobus Pieter Marinus Adrianns Cornelis de Ruijter, oud 27 j., jm. en Pieternella Helena Frederiksen, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2i Juni. Constantinus Beck, oud 31 j., jm. en Sebilla Catharina Lauret, oud 25 j., jd. 22 Juni. Leonardus Hubertus Heijnen, oud 38 j., jm. en Martha Maria_Pietronella Weijnen, oud 24 j., jd. Geboorten. 19 Juni. Emiel Ferdinand, z. van Augustus Leopoldus Yandepitte en van Leonie Zeno- bie Maes. 21 Juni. Adrianus, z. van Adriaan Wol- fert en van Catharina van Dixhoorn. 22 Juni. Jan, z. van Willem de Feijter en van Janna den Itamer. Karel, z. van Marinus van Driel en van Maria de Koeijer. Overlijden. 21 Juni. Lena Francina Fokke de Goede, oud 9 j., d. van Jannis Pieter en van Joanna Elisabeth Dooms (overl.) 22 Juni. Jacoba Helena Verhelst, oud 5 d., d. van Martinus en van Johanna de Doelder. Gerardus Johannes Balkenstein, oud 78 j'., wed. van Johanna Margaretha Scheerhout. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 9 Juni. Maurice Julien Gouwij, oud 26 j., jm. en Paula Josephine Louise Beijniers, oud 23 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juni. Gustaaf Eduard D'haene, oud 24 j., jm. en Rachel Rosalia de Bock, oud 24 jjd. Geboorten. 3 Juni. Arthur, z. van Philemond de Cahuve en van Emma Obrie. 4 Juni. Jean die Augusta, d. van Egidius Jacobus Michielsen en Van Johanna Elisabeth Cornelia Lagace. 42 Juni. Feikje Jeltje Klaasje, d. van Sije Yisser en van Maria Pdstma. 45 Juni. Jeanne, d. van Edmond Eduarjus Renique en van Elodie Acke. Overlijden. 3 Juni. Engelbertus Pauwels, oud 75 j., z. van Pieter Johannes en van Maria Wauters. met kiemkracht 90 °/0. i Zaadkandel, Ter Neuzen. Hulst, 26 Juni 1916. Middenprijs per 100 KG. Tarwe 20,a /20,50, Rogge 16,50 a 17,50, Wintergerst a f Zomergerst a Haver 17. a 17,50, Erwten J 40,a 41,Wittpboonen a Bruine boonen 40,— a J 42, uivenboonen 30,a 31,Paardenbooneb a Boekweit a Lijnzaad a Aardappels a Koolzaad per zak van 106 liters f a f- Boter per kilo 1,35. Eieren per 26 stuks 1,65. Ter weekmarkt waren aangevoerd 24 stuks rund- vee, 52 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 18 stuks rundvee, 45 varkens. Graanmarkt. Wegens schaarsch aanbod is Tarwe in het binnenland zeer hoog ondanks de verlaging aan de buitenl. markten. Rogge en Mais onbesproken. Tot 1 Juli is weder gelegenheid met de RegeeviDg rogge te ruilen voor lndische Ma'is ad 225 per last. Gerst vast en hooger zoowel voor inl. als buitenl. soorten. Haver eveneens hooger met wjjinig geschikte offerten. In Lgnzaad volgen de distributien der N. 0. T. elkander thans snel op met ongeregelde prijzen. Kool- en Karwijzaad vast in prijs. Buitenl. Granen. Tarwe en Rogge zonder noteering. Gerst Voedersoorten 387 Bahia f 392 Boekweit prima State Canada 410 a 420 per 2100 kilo Haver 18, per 100 kilo. Meel. A.8. Vrijdag veiling alhier van Amerik. patent. Daarna ook veiling te Amsterdam. Ledige balen moeten aan de Regeering worden teruggegeven. Binnenl. Granen. Tarwe /20,a/20,50 Gerst 19,50 a 20 Haver 17,50 per 100 kilo. Boonen en Erwten tot ongeregelde hooge prijzen buiten de regeeringssoorten. Yeeprijzen. Vette runderen 100 a 135 - Ossen 95 a 125 Stieren 90 a 110 Kalveren 90 a 140; Schapen 66 a 74VarkeDS 80 a 104 licbt soort 74 a 80 cents per kilo. Utrecht en Leiden. Ossen 90 a 120 per kilo. Mager Vee. Melkkoeien 220 a 450 Kalfkoeien 270 a 475 Stieren 130 a 400 Yaarzen 120 a 170 Pinken 95 a 130 Vette kalveren 80 a 100 Fokkalv. 28 a 35 Nuchtere 14 a 20Biggen 15 a /18; Slachtpaarden f 130 a 250 per stuk. Aardappelen. Oude tot diverse prjjzen circa 6, per 100 kilo. Groote Andijker muizen f 4,a f 5,40kleine f 3,50 a 4,50 Westlandsche f 5,80 a 6,50 Ronde 4,— a 6,50Billegommer muizen y 5,50Schoolmeesters 5,20 a 6,50 per mud. Boterprijzen in vaten 58,a 62, Stukken van l/i kilo 80 a 85 cents. Zoetemelksche Kaas f 50,a 54,50 per 50 kilo. Leidsche Kaas le 45,a J 48, 2e 38,— a 44,—. Friesche Kaas 18,— a 40,50. Eieren. Regeerings 6,50 a 7,—. Amersfoort 7,20 a /7,50; Deveuter f 7,— a 7,50 per 100 stuks. Lgnzaad. In het buitenlaud lager. Kanariezaad zonder handel. Karwgzaad. 31 per 50 kilo nieuwe. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 16,20 en per kan 12 cents. Java-Koffie in balen gewone soort 120 Santos op termgn 58 centsSantos-Trust 45 cents per half kilo. Beetwortel-Suiker Najaar 26,50. Tabakswaarden vast in prijs. De Amerik. markt had een flauw verloop wegens de spanning tusschen Noord-Amerika en Mexico. Petroleum, lager aangeboden. Nationale Staatsfondsen en Spoorweg- leeningen met geringe zaken. Wisselkoersen Londen /ll,47Berlijn 42,32^2 C Parijs 40,75 Zwitserland 45,35 Weenen f 29,65. Beleeningen 41 2 a 5 °/0. Axel, 24 Juni 1916. Veilingseieren „Eierveiling Axel" 7,15 per 100 stuks. Aauvoer 4000 stuks. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 23 tot eh met 25 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 58 binnenvaartuigen op- en 40 afgeschut; langs de Middensluizen 25 op- en 41 afgeschut en langs de West- sluizen 4 op- en 6 afgeschut. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Baltimore pas- seerde 25 dezer Dungeness. s.s. HELENA vertrok 24 dezer van Rotterdam naar New York. s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, ligt sinds 12 dezer in de Duins voor onderzoek. s.s. CORNELIS van Buenos Ayres naar Rotterdam, ligt sedert 22 dezer in de Duins voor onderzoek.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3