Ter Ueuzensche Courant Zaterdag 24 Juni 1916. No, 6394. BUITENLAND. BINNENLAND. TW El W1DJ&} IBXxAJD EEN KRACHTPROEF. Zondag zal er een krachtproef in de Duitsche sociaal-democratie wordeu geno- men. Bet verbond Groot-Berlijn, dat de 6 Berlijnsche kiesdistricten en 2 districten der voorsteden omvat, zal dan een voor- zitter, secretaris en penningmeester hebben te verkiezen, die tezamen feitelijk bet dage- lyksch bestuur der party in Pruisen vormen. Twee groepen voeren tegen het bestuur oppositiede eene wordt aangevoerd door Liebknecht en Rosa Luxemburg, de andere door Adolf Hoffmann en Ledebour, die ook onderling weer geschillen hebben, Het zal er spannen. De sdiryiwijze der Nederlandsche taal. lngesteld is een staatscommissie met op- dracht om de regeering te adviseeren by de keuze, welke zy te doen heeft, nu de meer algemeen in gebruik zynde sebrijfwijze der Nederlandsche taal onzekerheden overlaat en afwijkingen daarvan in breeder kring ingang hebben gevonden. In die commissie zijn benoemd tot voor- zitter Dr. A. Kluy?er, hoogleeraar teGro- ningen, tot secretaris jbr. Mr. J. A. Stoop van Strjjen, referendaris bij Biunenlandsche Zaken, tot verdere leden M. Emants, letter- kundige, Den Haag H. J. Emous, direc- teur der byzondere normaallessen, te Am sterdam Dr. J. van Ginneken te Ouden- bosch Dr. J. J. Salverda de Grave, hoog leeraar te Groningen Dr. J. W. Muller, hoogleeraar te Leiden Mr. L. J. Plemp van Duiveland, boofdredacteur van //De Nieuwe Courant" te Den Haag; C. J. Vinkenstejjn, inspecteur van de gymnasia te Den Haag. Distributie van levcnsmiddjtelen. De vereeniging van Nederlandsche ge- meenteu en de vereeniging van kleine stedelyke en plattelandsgemeenten hebben een adres gezonden aan den Minister van Landbouw. Waar gebleken is, dat de betrokken or- ganen niet steeds of niet voldoende worden geraadpleegd omtrent de aan hen op te dragen uitvoeringsmaatregel inzake de levensmiddelenvoorziening, bepleiten adr., dat de regeering een commissie van advies instelt, hoofdzakelpk bestaande uit gemeen- telijke autoriteiten of andere personen, die practisch met de gemeentelijke distributie bekend zyn, ten einde de te nemen maat- regelen zoo goed mogelijk voor te bereiden. Het komt adr. aanbevelenswaardig voor, dat de leden dier commissie worden gekozen uit vertegenwoordigers van bepaalde groepen van gemeeuten, zoo wat grootte als gesteld- heid betreft en uit vertegenwoordigers van verschillende streken, aangezien ook de toe- standen in den lande zeer verschillend zijn. TWEEDE KAMER. Vergadering van 22 Juni. De cxtra-heffingen. Aan de orde is volgens de „H. Crt." de vaortzetting der algemcene bescliou- wingen over de wetsontwerpen: Heffing van buitengewone belastingen ter gedeeltelijke bestrijiding der kosten van den oorlogsloe- stand en het wetsvoorstel Bos as. tot "hef fing. eener buitengewone belasting tot dek- king van oorlogsuitgaven. Een rede van den hear De Monte VerLoreti. De heer De Montd VerLoren wij s,t er op, dat van hetgeen hij over deze ontwerpen wilde zeggen, reeds veel in het debat is ge- bracht. Si>eciaal kan spreker zich aanslui- ten bij het door den heer De Geer betoogde. Het gaat niet aan de buitengewone belasr ting te heffen naar den maatstaf van het inkomen, zooals dit op een bepaalden datum is, maar men dient rekening' te houden met de veranderingen, welke zich in den loop des tijds bij de inkomsten kuimen voord'oen. Wij hebben hier inderdaad niet te doen met een heffing ineens, en spreker is in begin- sel tegen zoodanige heffing. Wenscht men gelijk is opgemerkt het bezuinigen te bevorderen, dan is volgens spreker de lee- ningsmethode te verkiezen boven de hef- fingsmethode. Spreker protesteert tegen de beweringen van den heer Van den Tem'pel, dat die las- ten alle moeten komen aan de bezittendp klasse en de arbeiders vrijuit moeten gaan. In dezen tijd zijn tal van nooden te leni- gen door samenwerking van verschillende klassen en nu gaat het niet aan, haat en wantrouwen tegen een bepaalde klasse te zaaien. 'Het schijnt niet wenschelijk, zoo ver te gaan als de Minister wil en vermot- gens drie maal te treffen. Beter is het een tusschenweg le bewandelen. De extra-in- komstenbelasling worde vervangen door een jaarlijksche belasting en de vernnogensbe- lasting richte men billijker in, sehoon re kening houdende met de meerdfere draag- kracht van inkomsten uit vermogens dan uit arbeid. Rede van den heer Visser van IJzendoorn. De heer Visser van IJzendoorn betoogt, dat deze hooge belastingen zijn te wij ten aan oorzaken, waarvoor de Regeering en de lin- kerzijde niet aansprakelijk mogen wordfen gesteld. Toch is het niet onmogelijk, d&t rechts er politieke inunt uit zal trachten te slaan, maar de natie wete dan, dat het geen volwaardige muni is. Zooals de economische feiten zich nu ontwikkelen, is met vrij groote zekerheid te vocrspellen, dat de crisisuitgaven per dag zullen vermeerdbren. Dit zal dan ook niet de laatste heffing zijn; nieuwe belas tingen zullen moeten worden opgebracht. De heffing is hoog, wamieer men ze ver- gelijkt met wat dezelfde aangeslagenen in inkomsten- en vermogensbelasting moeten opbrengen. Dit in verband met het zeldf- zarne geval, dat de Kamer aan de Regee ring het te lage der belasting verwijt. Vroe- ger ging elke afgevaardigde naar huis met het zalig bewustzijn, tegen zijn kiezers te kunnen zeggen: „ik heb er voor gezorgd, dat het niet zoo gevild wordt als die Mi nister heeft willen doen". Immers, het is normaal, dat de meeste gehuwde personen gedurende den tijd, dat de kinderen niet volwassen zijn, leven op de uiterste grens -van liun inkomen. In dit bijzoncfere geval heeft de Regee ring de belastingschroef zeer sterk aange- draaid; zij is gekomen tot de uiterste grens van wat ze kan, met verder te gaan be- nadeelt ze 's lands belangen. Mien denke niet, dat de menschen na betaling vreugdig en welgemoed verder zullen gaan en doen, als- of er niets gebeurd is. Ze zullen zich be- suoeiing hunner uitgaven moeten getroosten. Spreker gaat mee met wat de Regeering nu doet, maar zal zich verzetten tegeri elke poging tot verhooging der opbrengst. De motie-IIugenholt/. verworpen. De molie-Hugenhottz, waarin de Kamer den Minister verzoekt, terug te koimen van zijn maatregel om 50 miliciens, waarvan 33 tegen bun wil, naar Indie te sturen, wordt met 50 tegen 18 stemmen verwor pen. De extra-heflingen. Voorlgezet worden de algemeene beschou- wingen over de extra-heffingen. Rede van den heer J. ler Laan. De heer J. ter Laan merkt op, dat het onmogelijk is, alle crisisschulden af te doen all een met belastingen op de inkomens zon- der dat men aan de vermogens raakt. De reclitspersoon in ons land, de ondernemin- gen en instellingen, hebben gemiddjeld eij- fers, die duiden op zeer liooge uitkeeringen. Men bedenke dit wel: een heffing van de vennootschappen kan niet wordeu giemist. Door de voorstellen van die Regeering en van den heer Bos wordt een te zware druk op den kleinen man gelegd. De Regeering wil beginnen met inkomens van 650 gulden, wat onmogelijk kan, te nilnder, daar het volk oolc reeds door de opcenten getroffen wordt. Rede van den heer Marchant. De heer Marchant:, In het begin zijn aan de voorstanders van heffing ineens allerlei verwijten gedaan. Aan de Regeeringstafel werd ons plan onwetenschappeiijk genoemd, tlians is in een voorstel der Regeering die belichaming onzer theorie. Wij staan Lijn- rechl tegenover het beleid der Regeering in de anderhalf jaar der mobilisatie, dat, mee- nen wij, slecht voor 's lands belang was. Het is als 'I ware niet meer de tijd om zuinig le zijn. Men komt in de stemming van iemand die leeft van zijn schulden en de eene uitgaaf stapelt op de andere. Om dit te voorkomen, dient de heffing, die te verdedigen is met psychologische, liisto- rLsche. en economische argumenten. Spre ker beroept zich op den Engelsehen Mi nister Lloyd George, die de belastingen ge durende den oorlog zoo hoog mogelijk wil opvoeren om ze na den oorlog te vcrminde- ren. De tegenstanders der financieele po- litiek van de Regeering zullen goed doen, zich te herinneren, d.y in Engeland de te genstanders der regeeringspolitiek in La- gerhuis en pei-s nochtans met de Regeering medegingen, omdat zij het tegendeel on- vaderlandslievend von den. Daar zijn in do zen oorlogstijd de belastingen meer dan ver- dubbeld. Dat zou voor Nederlamd 170 mil- lioen meer zijn. Engeland is in oorlog en wij niet, maar beide landien hebben te vol- doen aan de oorlogskosten. Men heeft aanvankelijk gelegenheid gc- geven aan de welgesteldjen te doen, alsof er geen vuiltje aan de lucht was, en auto's en paarden te koopen, terwijl men" van die armen eischte, dat zij niet demonstreerden en zich rustig zouden houden. Voor de laatsten ccliler is het moeilijk, aan dezen eisch bij den huidigen stand van zaken ge- hoor te geven. Het doel der heffing is niet, gelijk ge- zegd is, de opcenten w:eg te maken, maar de schuld te doen verdwijnen. Bij het systeem van het ontwerp gaat men uit van den grondslag van het kapi- taal, dat bestaat uit het vermogen en het daaruit afgeleide inkomen. De heffing in eens, zooals die thans door de Regeering en ons is voorgesteld, is de 29e heffing van dien aard in Nederbiml te beginnen met den tijd van Alva. Onder die voorstellen behoorl ook de leening van Minister Van Hall miet als stok achter de dleur de hef fing welke op denzelfden grondslag berust als "net huidige voorstel der vrijzinnig-die- mokraten. Ook de bezwaren waren dezelf de. Spreker leest met pathetiscbe trilling in. de stem, tot vermaak der Kamer, ver schillende passages uit de „Handelingen" voor, waarin die heffing werd voorgesteld als onnalionaal en zedeloos! Op zijn ontwerp terugkomende, herin- nert spreker aan de vele voorspellingen no- pens de vermogenvernietigende _werking der belasting. Veel wetenschappelijke on- zin is daarover verko'chf. 't Wonderlijke is, dat dit bezwaar bij tie oorlogswinsten- belasting niet is gehoord. Toch is er geen verschil tusschen, alleen trof de laatste be lasting de inenscheir die pas rijk zijn gc- worden, en de thahs aan de ordft zijnde in lioofdzaak de geerfde vermogens. Maar dit is geen economisch verschil. Spreker's bezwaar tegen het Regeerings- voorstel is, dat de progressie daarin haar maximum bereikl bij de zeer groote ver mogens van 25 millioen, zooals er sleclits enkele zijn. Het is over het algemeen goed, dat de kleinen meebetalen, maar vanwege den langdurigen nood, waaroncSer dezen gebukt gaan, zullen spreker en zijn vrienden zich niet verzetten tegien een poging om Je aanslagen op eenige der kleinste in komsten af te kappen. Men verzel zich tegen dit stelsel "door met de „wetenschap" en haar eerhied-weli ke nd gezag aan te komen dragen. Doch men vergetc de praktische behoeften niet en de voor de levensmiddelenvoorziening benoodigde gelden. De vergadering wordt tot morgen-ochtend 11 uur verdaagd. TER NETTZEN, 23 Juni 1916. In de op Maandag a. s., des'namiddags 7 uur, te houden openbare vergadering van den Gemeenteraad alhier, komen de vol- gende punten in behandeling 1. Notulen. 2. lngekomen stukken. 8. Voorstel tot benoeming van een commissie ad hoc. 4. Voorstel tot onbewoonverklaring van 10 woningen. De Zeeuwsch-YI. Tr arnwegm a a Is eh a ppij. Donderdag had de opneming plaats van de Ipnen der Zeeuwscb-Vlaamsche Tram- wegmaatschappg, door de heeren H. F. Stipriaan Luiscius, w. i., lid van den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten en H. van Oordt, c. i., boofd-ingenieur van den Rijkswaterstaat. Per extratrein werd van Schoondijke over lJzendpke, Philippine, Sas van Gent en Westdorpe naar Drie Schouwen gereden en vandaar over Axel en Zaamslag naar Kloosterzande, vandaar terug naar Ter Neuzen. Aangezien de baan in orde werd bevonden, kon, namens den Minister van Waterstaat, machtiging tot opening van dienst worden verleend. Het ligt in de bedoeling der maatschappy met 1 Juli den dienst van Sas van Gent naar Drie Schouwen te openen en wanneer de noodige personenrijtuigen worden afgeleverd, in den loop dier maand ook de lynen van Drie Schouwen naar Kloosterzande en naar Ter Neuzen. Aardappelen. De Minister van Landbouw, Nyverbeid en Handel brengt ter kennis, dat een gedeelte- lijke uitvoer van vroege aardappelen eerst dan in overweging kan worden genomen, wanneer een voldoende aanvoer op de bin- nenlandsche markt tegen redelijke pryzen verzekerd is. Op dit oogenblik kan dus ten aanzien van het tydstip, waarop die gedeeltelyke uitvoer kan worden toegelaten, geen mededeeling worden gedaar. Alle berichten omtrent datum, waarop uitvoer zou worden toegestaan, zijn derhalve uit de lucht gegrepen. (St. Crt.) Uitgewezen. Doer den vice-admiraal commandant in Zeeland is het verblijf in Zeeland ootzegd aan de volgende personen wonende en geboren te Eede, wegens het betrokken zijn by den smokkelhandel Catharina Maria Moelaert, geboren 22 September 1896 Melania de Vlecscbhouwer, geboren 29 Mei 1853, huisvrouw van Karel Johannes Moelaert, en Adolf de Vreeze, veldarbeider, geboren 9 Juli 1897. Nog w«rd uitge- wezen Pieter de Meester, commissionnair te Hoek, geboren aldaar 14 Juli 1890, wegens poging tot verspieding. AXEL. Onder voorzitterschap van den heer A. E. C. Kruysse, hield de vereeniging tfHet Groene Kruis" te Axel haar eerste jaarvergadering in de vergaderzaal. De voorzitter gaf in zyn openingswoord een kort overzicht van de wording der ver eeniging, waarna hij het doel en de werking duidelyk maakte. De vereeniging welke 14 Sept. 1914 is gestieht en waarop kort na dit tydstip de Koninklijke goedkeuring werd verkregen, telt 225 leden, welke gezameulijk 320 contribute opbrengen. Uit bet verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 155 verschillende grootere en kleinere artikelen heeft aangeschaft en dat tot heden reeds 219 artikelen zyn uitgeleend. Da voorzitter deelde mede, dat het op den weg der vereeniging ligt, zich later bij de Hoofdvereeniging aan te sluitea. De diaconieu der Ned. Herv. Kerk en der Ger. Kerk zyn reeds als donateur der vereeniging toegetredeo. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat er op dit oogenblik in kas is 212,70, waarvan echter nog -eenige kleine posten moeten betaald worden. Verder kwam ter bespreking het aanscbaffen van meer verplegingsmateriaal, o. a. een rij wiel-brancard, een beddenlichtetr, een yskast enz. Besloten werd den eerst- volgeuden winter een cursus te doen houden over eerste hulp by ongelukken en daaraan tevens een bakercursus te verbinden. Het bestuur werd gemachtigd, hiervoor de noodige leermiddelen aan te schaffen. Aan den gemeenteraad van Axel zal subsidie voor de vereeniging worden gevraagd. In de vacature, ontstaan door het vertrek uit de gemeente van den heer J. de Kraker Cz. werd voorzien door de verkiezing van den heer C. Smies Hz. BOSCHKAPELLE. De voerman St. had een nieuw zeil voor zyne kar aangeschaft. Nadat het geolied was, werd het in de zon te drogen gelegd. Door onbekende oorzaak geraakte het- in vlam en verbrande geheel. 't Is voor den man een schadepost van ruim 20. In de schuur van den landbouwer Z. gebruikte een wiedkooi het middageten. Na afloop begon de jeugd te spelen en te stoeien, een jongen liep over een 7 meter hoogen schelfbalk, tuimelde omlaag en plofte op den betonvloer, waar hij bewusteloos en met eene gapende wonde aan het hoofd werd opgenomen. KOEWACHT. Donderdagnamiddag liep een koe van den landbouwer A. Martens te grazen in een droge sloot aan de pastorie in de naby- beid van de grens. De dochter van den eigenaar wilde ze daar wegjagen, doch al loopende kwam de koe in aanraking met den electrischen giensdraad en was oumid- dellijk dood. Vereeniging van Zeeuwsche Fokkers van het zware Trekpaard. Zooals wij reeds in ons vorig nummer meldden, had jl. Dinsdag te Axel plaats de 5e tentoonstelling van wege bovengenoemde vereeniging. Deze tentoonstelling mag weder goed geslaagd heeten. De kwaliteit van de tentoongestelde dieren was voor- zeker verbeterd, jammer is het, dat het aantal inzendingen eene daling aangeeft. Het scbynt dat de krachtige propaganda van een aantal fokkers, die een flink voor- beeld geven, nog niet voldoende doorwerkt op het gros der landbouwers en deze bun belang ten deze nog niet inzieu. Het doel dat de vereeniging met hare ten- toonstellingen beoogt, isde naam van het Zeeuwsch-Vlaamsche paard te ver- hoogen, wat, als dit gelukt, ten voordeele strekt aan alle fokkers. De ongeveer 250 dieren die daar waren byeengebracht mochten gezien worden, m o e s t e n bezien worden door alle paardenliefhebbers en belanghebbenden by de fokkery. Ook het bezoek van belang- stellenden liet te wenschen. Voor de verschillende jury's was het by een aanvoer van zoo'n aantal dieren van goede kwaliteit, niet gemakkelijk deze te rangschikken. Door den heer A. Lako, te Slnis, secre taris van de afdeeling Zeeland van het Nederl. Trekpaarden Stamboek, lid der keuringscommissie voor de hengstveulens, werd na de bekroning der dieren van ieder paard eene beschrijving gegeven en de redenen opgesomd, waarom aan bet eene dier meer punten dan aan het andere waren toegekend. De keuriogen gaven den volgenden uitslag Afdeeling Hengsten. Klasse 1. Vierjarige en oudere hengsten. Aangegeven 10, vertoond 10. Zes pryzen le prys 50 geschonken door Ph. J. van Dixhoorn, met verguld zilveren medaille aan de Hengstenvereeni- giug ffAbsdale" met Opera du Fosteau. 2e pr. f 25, gegeven door F. C. O. M. Hombach, met zilveren medaille aan Jan de Putter, Axel, met Jules de Kiel. 3e pr. 10 met zilveren medaille aan P. Vael-IJsebaert, Absdale, met Nero. 4e pr. een bronzen medaille aan de flengstenvereeniging ffDe Toekomst" Axel, met Monaco. 5e pr. een bronzen medaille aan H. Bonte, Koewaeht, met Mnstafa. 6e pr. een bronzen medaille aan Wed. Hoefnagels, Clinge, met Dodu. Eervolle vermelding kreeg de Hengsten- vereeniging #De Toekomst" met Mon Reve de Rceulx, die buiten mededinging was ingezonden. Klasse II niet aangevoerd. Klasse 111. Tweejarige Hengsten. Aangegeven 12, vertoond 10. Vyf pryzen le prys 25, gegeven door F. C. Zonnevijlle, met verg. zilv. me daille aan Pb. J. van Dixhoorn, Axel, met Essageur. 2e pr. 7,50 met zilv. medaille aan C. de Fey ter, Boschkapelle, met Donateur. 3e pr. f 2,50 met zilv. medaille aan Jan de Putter, Axel, met Maximus. 4e pr. aan. Ph. J. van Dixhoorn, Axel, met Erasmus. 5e pr. aan Ant. de Cocq, Absdale, met Gloran, elk een bronzen medaille. Eervolle vermelding S de Feyter, Axel, met Edelman, Pb. J. van Dixhoorn, met Ecusson en Eros. Klasse IV. Eenjarige hengsten. Aangegeven 19, vertoond 18. Vyf pryzenle prys 5 met verg. zilveren medaille en 5 gegeven door Stael, aan Pb. J. van Dixhoorn met Garros. 2e pr. f 2,50 met zilveren medaille aan dezelfde met Germanicus. 3e pr. 2,50 met zilveren medaille aan Kr. van Hoeve van Zaamslag met Ferry. 4e pr. aan H. Bonte van Koewaeht met Laboureur. 5e pr. aan E. J. v. Wesemael van Honte- nisse met Idus, elk een bronzen medaille. Eervolle vermeldingPh. J. van Dix hoorn met Falsen, Corn, de Feyter, Bosch kapelle met Gravois, S. de Klerk, Axel met Harrison, Ph. J. van Dixhoorn met Herban en H. Bonte met lwan. Klasse V. Hengstveulens. Aangegeven 22, vertoond 14. Vyf pryzenle prijs 25, gegeven door P. Vael-Ysebaert met verg. zilv. me daille aan E. Hamelink, Stoppeldijk. 2e pr. 10 met zilv. madailie aan Jan de Putter, Axel, met Blesson Oranje. 3e pr. 5 met zilv. medaille aan Th. Roegiers te Sas van Geut. 4e pr. 3 met bronzen medaille aan Ph. J. van Dixhoorn met Glaneur. 5e pr. 2 met bronzen medaille aan Jan de Putter met Bertrand Oranje. Eervolle vermeldingKr. van Hoeve, Zaamslag, Corn de Putter, Axel, Corn, de Feyter, Boschkapelle met Herman, J. Weyns, Axel, Ph. J. van Dixhoorn met Grenoble en Kr. van Hoeve, Zaamslag. Afdeeling Merrien. Klasse I. Vierjarige en oudere merrien boven een stokmaat van 1.60 M. Aangegeven 35, vertoond 28. Tien pryzen le pr. 5 met verg. zilv. medaille hieraan toegevoegd 10, door J. de Putter aan B. de Deckere, Hulst, met Duchesse de Mullem. 2e pr. f 2,50 met zilv. medaille hieraan toegevoegd 10, door B. C. Puylaert aan J. de Putter, Axel, met Truida. 3e pr. aan H. P. Puylaert, Zuiddorpe, met Babette. 4e prys aan Ph. J. van Dixhoorn met Juliana. 5e pr. aan dezelfde met Bavette, elk een zilv. medaille met 2,50. 6e pr. aan dezelfde met Florine. 7e prys aan B. C. Puylaert, Zuiddorpe, met Lady. 8e pr. aan B. de Deckere, Hnlst, met Sarah de Wannegem. 9e pr. aan Ph. J. van Dixhoorn met Fanny. 10 pr. aan Jan de Putter met Flora, elk een bronzen medaille. Eervolle vermeldingH. P. Puylaert, Zuiddorpe, met Rosette, wed. Hoefnagels, Clinge, met Cora, Ph. J. van Dixhoorn met Sjora. Byzonder vermeld werd Bienfaite P.R.N, van P. VaelYsebaert. Klasse II. Vierjarige en oudere merrien met een stokmaat van 1.60 M. of minder. Aangegeven 16, vertoond 16. Zes pryzen1 verg. zilv. medaille, 2 zilv. en 3 bronzen medailles. Aan de verg. zilv. medaille wordt 5 toegevoegd aan elke zilv. medaille 2,50. le pr. aan Ph. J. van Dixhoorn met Cubus. 2e pr. aan C. Plasschaert met Lizette de Vesique. 3e pr. aan Jan de Putter met Paula. 4e pr. aan F. van Hoeve, Axel met Coquette. 5e pr. aan Th. Rogiers, Sas van Gent, met Lies. 6e pr. aan J. F. de MaatLemsen, Stoppeldyk, met Lionesse. Eerv. vermelding B. C. Puylaert, Zuid dorpe, met Ideal en Kr. van Hoeve met Blanca. Klasse III. Driejirige merrien. Zes pryzen le pr. 25, gegeven door F. C. Zonnevijlle. met verg. zilv. medaille 2e pr. 7,50 met zilv. medaille3e pr. 2,50 met zilv. medaille4e pr. 2,50 met bronzen medaille5e en 6e pr. elk een bronzen medaille. Aangegeven 25, vertoond 21. le pr. Wed. Daelman met Carta. 2e pr. B. de Deckere met ldalie. 3a pr. Kr. van Hoeve met Christina. 4e pr. C. J. Vael met Martha. 5a pr. C. Plasschaert met Coquette. 6a pr. W. Dieleman Fz. met Deese. Earv. vermeldingB. de Deckere met Martha, H. P. Puylaert met Fabie, S. van Hoeve met Clarette. Klasse IV. Tweejarige merries. Aangegeven 26, vertoond 21. Zeven pryzenle pr. 10, gegeven door E. P. Staal met verg. zilv. medaille 2a pr. f 10, gegeven door A. de Koeyer, met zilv. medaille: 3e pr. 5 met zilv. medaille 4e pr. 2,50 met zilv. medaille 5e pr. 2,50 met bronzen medaille6e en 7e pr. elk een bronzen medaille. le pr. C. J. Vael, Hontenisse met Eunica. 2a pr. J. F. de Maat—Lemsen met Dora. 3e pr. Ph. J. van Dixhoorn met Eva. 4e pr. Joh. de Feyter, Zaamslag met Emma. 5e pr. J. den Hamer, Axel met Erosia. 6e pr. C. Plasschaert met Docile. 7a pr. S. de Feyter met Elza de Gamaine. Eerv. vermelding W. Dieleman Pz., Axel met Elegance, R. van Overloop, Zuiddorpe met Fanette, C. de Feyter, Koewaeht met B-.-rtha en C. F. de Deckere, Clinge met Doka. Klasse V. Eenjarige merrien. Aangegeven 27, vertoond 20. Vyf pryzen le pr. 15, gegeven door W. Dieleman Pz., met verg. zilv. medaille 2e pr. 2,50 met zilveren medaille 3e pr. f 2,50 met zilveren medaille 4e en 5e pr. elk een bronzen medaille. le pr. C. Plasschaert met Fleurette. 2e pr. Sal. de Feyter met Freda de Frou. 3e pr. C. Plasschaert met Fleurine. 4e pr. D. de Bakker, Westdorpe met Holda. 5e pr. Jan de Putter met Diana. Eerv. vermelding H. P. Puylaert met Juliana, P. Vael—Ysebaert met Florida en Fanna, Jan de Putter met Suel en Matth. de Putter, Zaamslag met Heroine. Klasse VI. Merrieveulens. Aangegeven 23, vertoond 20. Vyf prijzen le pr. 25, gegeven door Kr. van Hoeve 10) en Th. H. Pr. Dael man 15) met verg. zilveren medaille; 2e pr. 10 met zilveren med.3e pr. 5 met zilv. med.4e pr. f 3 met bronzen med.5e pr. 2 met bronzen medaille. Voor elk veulen van Orange de Mullem, dat geprimeerd wordt, geeft de heer M. de Craene, eigenaar van genoemden hengst, bovendien nog 7,50. le pr. Wed. Daelman, Westdorpe. 2e pr. Th. Roegiers. Se pr. H. P. Puylaert met Caroline. 4e pr. B. de Deckere met Rosa d'Hulst. 5e pr. dezelfde met Elza d'Hulst. Eerv. vermelding Ph. J. van Dixhoorn met Galette, J. de Putter met Laurina, S. de Feyter met Gerza, S. van Hoeve, Joh. de Feyter met Geertruida en K. van Hoeve. Kampioenschap. Als Kampioenhengst werd aangewezen Opera du Fosteau, geb. 1907, eigendom van de vereeniging Absdale." Mon Reve de Rceulx mocht niet meer mededingen. Kampioen Merrie werd Duchesse de Mullem, van B. de Deckere. Bienfaite de P. R. N. bleef buiten mede dinging. Hengsten met afstammelingen. le pr. Absdaalsche hengstenvereeniging met Opera du Fosteau. VAN V f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 5