Da krijgs'bedrijven. m en een jonge PAUW. Dekkerspolder. Mme. C. Dufrene, GEMENGDE BERICHTEN. Laatst@ Bericht©!!. Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTIEN. Bekendmaking. BUR6ERLIJKEN STAND.] gesloten. voor RIJWIELEN Vermist: Er is een groot verscliil tusschen gezond en onbekookt optimisme. Het is dwaas te geloaven, dat de oorlog zal kuiuien worden tea einde gebracht door een gegeven aantal troepen of in een bepaalden tijd: het is daarentegen volkomen gerechtvaardigd aan te nemen, dat al wat de bondgenooten, zoo- wel wat manschappen als munitie betreft, zullen moeten do-en om den oorlog ten einde te brengen, ook iniderdaad door hen god a an zal worden. De vredesgeruchlen der aller- laatste wekjen zijn van Duitschen oorsprong. De Duitschers goo-idea in Augustus verle- deu jaar een balletje van den vrede op, maar onthielden er zich toen van, op dat onderwerp met den aandrang terug te, ko- men, die zij thans aan den dag leggen. Ilet verschijnsel heeft zijn igoede zijde. Het is uitstekend, dat Duitschland naar vrede ver- langt, maar 'net is nog veel uitstekepder, dat het buiten istaat is, vrede te krijgen, •wanneer bet dien 11 oodig beeft. Deze les heeft Duitschland noodig. Van de geboorte van het Duitsche rijk af, heeft het van dat land afgehangen, niet alleen am oorlog, maar ook om vrede te maken, wanneer het dit 't best uitkwam. Er bestaat geen kans op ■wereldvrede, zoolang de Duitschers nietheb- ben leeren inzien, dat geen natie ongestraft oorlog kan maken, in het veilig bewuistzijn, dat zij vrede kan hebben, zoo gauw haar dit maar gelegen komt.'' Van de verschillende gevechtsterreinen ko- men de traditioneele berichten omtrent ar- tillerie-bedrijvigheid, plaatselijke gevechten, bestoken met vliegtuigen en wat dies meer zij. Meer roerigheid heerscht er aan het uitgebreide Russische front, waar voor het oogenblik meer bepaald van het leveren van gevechten sprake kan zijn. In het Zuiden hebben de Russen hun suc- ces in de Roekowina, blijkens een hericht van gisteren, voortgezet, door het leger van Pflaozer in tweeen te'snijden. Zij drijven nu het eene deel naar de Roeimeensehe grens, het andere naar de Karpathen. Om trent dit heden morgen ontvangen hericht, zijn nader geen bijzonderheden ontvangen. Uit Weenen wordl gemeld, dat de Russen onder gevechlen met de Oostenrijksche ach- terhoeden de Serelh zijn o verge trokken en voorts, dat hunne troepen in voorspoedige verdedigingsgevechten ten Z.-O. en N.-O. van Lokaczv 1300 Russische gevangenen hebben gemaakt en een Russisch kanon en drie xnachinegeweren hebben vermeesterd. TER NEUZEN, 21 Juni 1916. Het weerbericht van het meteorolo- giseh in8tituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand ongeveer 767.5 Zuid-Duitschland. Laagste barometerstand 748.2 Stockholm. Verwachting tot den avond van 22 Juni ^wakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, zwaar tot half bewolkt, weinig of geen regen, koele nacht, iets zachter overdag. Adjunct-commies ter seerelarie. Door Burg, en Weth. dezer gemeente is benoemd tot adjunct-commies ter secre- tarie de heer J. J. Huijssen, thans als zoodanig te Delft, waarheen hi) enkele maanden geleden van hier vertrok. Voor- zeker zullen de velen, die tijdens zijn werkkring alhier met dezen ambtenaar in aanrakiag kwamen, deze tijding met ge- noegen vernemen. Provinciate Stalen. Blijkens de stukken voor de zomer- vergadering der Prov. Staten is door de Roomsch-Katholieke militaire vereeniging onder de zinspreuk ,/Vreest God, eert den Koning" te Ter Neuzen, verzocht om eene jaarlijksche subsidie van f 200. Zooals uit een bericht van Burg, en Weth. van Ter Neuzen blijkt, werd het Tehuis niet uitsluitend opgericbt ten dienste der aldaar gewoonlyk in garnizoen zijnde militairen, wier aantal in gewone tijden tot dusver ten hoogste 70 heeft bedragen, die zeker niet alien Roomsch-Katholiek zijD. Ged. Staten meenen met het oog daarop in over- weging te moeten geven afwijzend op het verzoek te beschikken. De gaflelschoener Rem'ke. Naar we vernemen is de gaffelschoener Remke, van den heer E. Brouwer, ver- koeht aan den heer H. W. R. Kramer alhier, en de Ter Neuzensche vloot dus weer met een schip vermeerderd. Het schip komt onder gezag van kapitein H. Lukkien, uit Groningen. Het is te Am sterdam aan den nieuwen reeder overge- dragen en ligt te IJmuiden zeilklaar, met bestemming naar Gotheburg. Ontplofle mijnen. Blijkens een bericht in de Midd. Crt. is de mijn, welks ontploffing alhier jl. Zondag- avond werd waargenomen, tot springen ge bracht te Kleverskerke (gemeente Arne- muiden). Zij was op de Oostelijke kust van Walcheren aangespoeld. Ook Maandagavond werd hier het springen van een mijn waargenomen. Deze werd nabij Vlissingen door beschietiDg tot ont ploffing gebracht. Vereeniging van Zeeuwsche Fokkers. Gisteren had van wege bovengenoemde vereeniging op het tentoonsteliingsterrein te Axel de jaarlijksche tentoonstelling plaats. Er waren ongeveer 250 paarden aangebracht, waaronder verschillende van de bekende fraaie fokdieren, doch ook meerdere jonge paarden die voor de toekomst beloven. Door overvloed van artikelen moeten we ons thans beperken en de uitslag der keu- ringen uitstellen tot het volgend nummer. De burgemeester van IJzendijke. Naar men ons meldt neemt de ziekte van den heer Neeteson, burgemeester van IJzendijke, welke men hoopte dat van voor- bijgaanden aard zou zijn, een ongunstige wending. De patient is aan eene zijde geheel verlamd. Knoeierij met legerleveranlies. De Minister van Financien maakt bekend, dat ten kantore van den ontvanger der directe belastingen, enz. te Hulst, ten b9- hoeve van 'sRijks schatkist, van een on- bekende, is ontvangen 100, ter ver- goediug van te weinig geleverde eetwaren aan het Nederlandsche leger. (Tel-) Poldervergaderingen. Ter Neuzen. Ingelanden van den polder Nootd bij Neuzen besioten in de heden gehouden vergadering de voor den verbinduigsvveg gevraagde bgdrage te ver- leenen. Hulst. De vergadering van ingelanden van den polder Clinge besloot met algemeen^ stemmen geen bijdrage te verleenen voor den verbindingsweg. Koewacht. De vergadering van in gelanden van den polder Nieuw Beoostenblij besloot met algemeene stemmen geene bijdrage te verleenen voor den verbindings- weg. De heer Th. Ongena te Zuiddorpe werd herbenoemd als dpkgraaf. ZAAMSL A G. Dinsdag arriveerde alhier de Justitie uit Middelburg, teneinde een onderzoek in te stellen in zake het overlijden van het kind van den landbouwer Joz. Dees. Er werd eene lijkschouwing gehouden. SAS VAN GENT. Dc aardappelnocd. 17 Juni. Zooals wij reeds meldden, schrijft de corresp. van de Tel. werd door den burgemeester een party der ge- confiskeerde aardappelen in beslag genomen. Zaterdag om 5 uur werd door den veld- wachter door de plaats omgeroepen, dat ten stadhuize regeeringsaardappelen ver- krygbaar zouden worden gesteld voor 5 cent per kilogram en dat deze in porties van 5 K.G. zouden verstrekt worden van 6 tot 8 uur. Intusschen waren by het geconfiskeerde schip meerdere personen bezig met bet sorteeren der aardappelen, die in partijen naar het stadbuis vervoerd werden. Op het vastgestelde uur stormde het van alle zyden met zakjes en mandjes stadhuis- waarts, -om een portie voor den Zondag machtig te worden. Voile twee uur werd door personen van allerlei stand voor en op de pui van bet gebouw queue gemaakt om geholpen te wordenwel een bewijs, dat ook bier bet gebrek zich reeds dringend deed gevoelen en dat in een streek, waar in normale tijden dit volksvoedsel grif te verkrijgen is. Ware de geschiedenis met het aardappel- schip niet voorgevalleD, dan zou de bevol- king bier, meer dan elders, de ellendige gevolgen van het onverantwoordelyke uit- voeringssysteem ondervonden hebben, daar wij immers bier van alle zijden van toevoer verstoken zijn. Hoe is bet ecbter met de aardappelge- schiedenis indertijd gegaan Hierover geven wij het woord aan een der grootste aara- appelverbouwers in de oumiddellyke om- geving. Toen bet besluit tot uitvoer van 70 °/0 der voorradige hoeveelbeden bekend werd gemaakt, is door de gemeentebesturen op- name gedaan van de aanwezige voorraden en daarby aanzegging gedaan, dat 30 percent voor de consumptie moest gereserveerd worden. Controle op dezen maatregel werd evenwel niet gehouden, zoodat in verband met de booge prijzen maar raak verkocbt werd. Eokele bouders van voorraden, die zich in den beginne nog volgens de consignes gedroegen, volgden al spoedig bet voorbeeld dergenen, die deze gewoonweg aan hun laars lapten, met bet gevolg, dat er al spoedig geen kilo meer te krijgen was voor eigen consumptie. De fout is dus gelegen in bet systeem, dat wel verbodsbepalingen uitvaardigt, doch verzuimt de noodige maatregelen te nemen, dat deze bepalingen ook worden uitgevoerd. lnzake aardappeluitvoer heeft bier altbans volkomen anarcbie gebeerscbt, die zich nu wreekt in bet volslagen gemis van ook maar het allernoodzakelykste. Dezelfde stelselloosheid heeft ergeheerscbt met de regeeringsvarkens. Een welkom® verhooging. 18 Juni. Een royaal besluit werd voor eenige dagen genomen door het bestuur van de Cooperatieve Suikerfabiiek alhier, dat tegelijkertijd als bewijs mag gelden, dat door de suikerindustrie tijdens het af- geloopen campagnejaar scbatter) zijn verdiend Op voorstel van den president-commissaris, baron Collot d'Escury werd door den raad van commissarissen het besluit genomen bet salaris van het vaste personeel aan de fabriek verbonden met 60 percent te ver- hoogen. Het oorspronkelyke voorstel om een verhooging van 80 percent te geven werd niet aangenomen. Intusschen beteekent dit besluit voor verschillende beambten eene verhooging van ruim 1000 gulden salaris. (Tel.) Een ernstig ongeluk. Dinsdagmorgen half elf zjjn vier gasten van het familiehotel Brandsma te Paters- wolde (Gr.) met een roeiboot stilletjes op bet meertje gegaan en hebben van bet scheepje een primitieve zeilboot gemaakt; door den hevigen wind is bet vaartuig toen bet zich midden op bet meer bevond, om- geslagen. Op het hulpgeschreeuw der drenkelingen kwam spoedig assistentie opdagen, doch bet mocht slecbts gelukken twee der op- varenden te reddentwee personen uit Amsterdam afkomstig zijn verdronken. Smokkelaars betrapt. Vier Duitschers, kooplieden uit Essen en Keulen, vertoevende te Rotterdam, zijn aan- gehoudeu in een pakhuis aan den Feije- noorddijk, waar zij bezig waren flesschen met sl'aolie, stukken spek, kazen en zeep te verpakken in manden, welke verder met kropsla werden aangevuld met bet doel, gelijk zij bekend hebben, een en ander naar Duitschland uit te voeren. Zij waren voornemens deze manden te laden in een spoorwagen, die op bun besteiling geplaatst was op den Persoonsdam, voor het gebouw van de groenteveiling. (N. R. Ct.) Betrapte simokkelaars. Zaterdagmiaaog is de sneltrein Arnhem— Emmerik, die uit Arnhem om 1 u. 39 vcr- trekl; bij het station Zevenaar, op bevel van de douane, gesfopt. De douane heeft er v-ervolgens een zak met vet en een zak met rijwielbanden uitgehaald. Zij was blijkbaar gewaarechuwd. Een smokkelaar liad op de brug bij Wes- tervoort, waar de trein lamgzaam reed, het porUer geopend, en deze zakken aangereikt aan andere smokkelaars, die zich binnen bev-oiiiden. (B- Ert.) Zonierlijd. In Canada, zoo wordt aan de Daily News" uit Ottawa gemeld, heeft bet mee- ningsverschil over het al of niet nuttige van het invoeren van den zomertyd, tot groote verwarring aanleiding gegeven. De regee- ring heeft in dezen nog geenerlei stappen gedaan, maar verschillende' steden hebben den zomertyd ingevoerd en de klokken vooruit gezet. Daarentegen zijn de spoorwegen, evenals vele handelsinsteilingen weer tegenstanders van den zomertyd. Sir Robert Borden, de Canadeesche premier, ontvangt ontel- bare verzoeksebriften, om aan dezen on- houdbaven en belachelyken toestand voor goed een einde te maken. Ilofherieht. Men verzaekt ons te melden: Ten einde te kunnen genieten van duin- en zeelucht en tevens hare werkzaamlieden op de gebruike- lijke wijze voort te zetten, heeft H. M. de lvoniragin besioten, zich gedurende eenigen tijd met de Prinses te vestigen te Katwijk Buiten. Z. K. H. de Prins is voornemens gedu rende dien tijd eene reis -te onder nemen naar Zwitserland, ten einde daar bergtochlen te maken. Beroepen op de Kroon. Bij Koninklijk besluit is niet ontvankelijk verkLaard, op grond dat in dezen geen be- roep open stond, het beroep van J. T. die Kraker, onderwijzeres aan de openbare la- gere schaol B te Ter Neuzen, tegen een be sluit van Gedep. Stalen Van Zeeland. waar- bij haar is medegedeeld, dat Gedep. Staten geen lermen hebben gevonden, thans op- nieuw in zake de vasts telling van het be- drag barer jaarwedde tuiscbenbeklie te bo rn en. Bij KoninMijk besluit is ongegrond ver- klaard het beroep van den gemeenteraad van Domburg tegen een beslissing van Ged. Staten, waarhij de goedkeuring is onthouden aan de begrooting van 1916, omdat daarop niet was gebracht een post om tot afdoende verbetering der rioleering te komen. EERSTE KAMER. Oorlogswinstbelasting. De heer Diepen verklaart niet te zijn tegen oorlogswinstbelasting, doch hij vindt het percentage hoog. Hij hoopt, dat geen overlegging der fabrieksboeken zal worden gevorderd, ter beveiliging van fabrieksge- heimen. De heer Smits heeft principled bezwaar tegen de "belasting; zij treft niet alle winst en er wordt geen onderscheid gemaakt tus schen moeitevoi gemaakte winsten en win- sten, die als vanzelf in den school zijn ge- vallen. Het wetsontwerp is zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De levcnsmiddelenvOGrziening. De besturen van de vereeniging van Ne derlandsche gemeenten en van die van klei- ne steden en plattelandsgemeenten hebben tot den Minister van Landbouw een adres gericht, waarin zij verklaren, zicli ten voile te kunnen vqreenigen met het aan den Mi nister gericlit adres van B. en W. van Am- sterdam, Rotterdam en Den Haag, in zake het wetsontwerp betreffende l)eschikbaar- stelliug van levensmiddelen, en te onder- schrijven de in die adressen ontwikkeldte be- zwaren. Ook adressanten zijn van meening. dat de zorg voor de aanwezigheid van de vereischte levensmiddelen, in lianden dier Regeering moet zijn, en de gemeenten slechts met de lokale distributie moeteu worden bet as t. Wetsoniwerp onderdjomsrenle. Heden is in de afdeelingen der Eerste Ivamer aangevangon het onderzoek van het wetsoniwerp betreffende de ouderdamsrente, waarover tot rapporteurs zijn benoemd de heeren Van Baslen Batenburg, Van den Berg, Van der Hoeven, Van Lamisweerde en Bavinck. Stempfiehl. Naar verluidt, zal uit het afd'eelingsver- slag der Tweede Ivamer betreffende het wets ontwerp tot Grondwetsberziening blijken, dat bij het sectieonderzoek aandrang bij de Re geering tot uiling is gekomen om stemplicht in le voeren. De rijksmiddelen en de (dure tijden. Naar gemeld wordt, blijkt uit vergelij- king van aen staat der ophrengst van de rijksmiddelen over de maand Mei met dien der maand Mei van het jaar 1914, dat de dure1 tijd waarin wij leven, in sommige op- zichten heeft bijgiedragen tot eene belang- rijke stijging der rijksinkomsten. A a ns poring tot dienslweigering. Het gerechlshof te 's Gravenhage heeft de straf van 2 maanden gevangenisstraf, door de HaagSche rechtbank-opgelegd aan de be stuursledeu der vereeniging lot dienstweige- ring, ter zake van het als oprichters deel- nemen aan een verboden vereeniging, ver- anderd in eene geldboete van f 75 of 10 dagen hechtenis voor 3 der beklaagden en in eene geldboete van 60 of 8 dagen hech tenis voor den vierden beklaagde. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten wij het raadsveislag van Axel heden uitstellep. Red. IN G E Z 0 N D E N STUKKEN. Aan de Redactie van de Ter Neuzensche Courant, alhier. Mynheer, Zooals U hekeml ^al zijn, is er sedert een paar dagen bcslist aardappelennood in Ter Neuzen. Ik herinner mij echter, dat nog niet lang geleden onze vert eg en wo o r diger in de Tweede Ivamer, -de Heer De Muralt, ellenlange aftikelen schreef in uw blad, waarin ?Ed. betoogde, dat d(e Regeering gerust kon uitvoeren, want dat er nog uarcT appelen genoeg in Nederland waren. Het Ter Neuzensche publiek heeft dus het recht aan den Heer De Muralt te vragen, op Welke wijze Z.Ed, in den nu heerschenden nood denkt te voorzien. d;aar Z.Ed, djoor zijne openlijke propaganda voor den uitvoer mede veranlwoordelijk is voor het nu heerschend gebrek. Hoogachtend, UwEd.dw. LEO v. d. LUBBE. Ter Neuzen, 21 Juni 1916. Geachle reclactie, Naar aanleiding van liet ingezonden stuk, roorkoniende -in hel voorlaatste nummer van uw blad, en geleekend „W. Bedet", veroor- loven wij ons er even op te wijzen, dat genoemde heer zicli als handelaar te veel het werk der landbouwers, waaraan reeds gewerkt werd, uil de lianden wil nemen. Daarom willen wij de landbouwers het vofgende opmhrken. Om iets te verkrijgen van onze Regeering, is het niet de weg daarvoor een handelaar te spannen. In sommige artikelen, die ten uitvoer waren toegelaten, is bewezen, dat voor] ich ting van direct belanghebbenden, niet steeds bevorderlijk is aan de belangen der boeren. Wendt n dus als landbouwers ook in deze quaeslie tot het ijverig bestuur uwer vak- ereenigin.g, dat heeft getoond, steeds be- reidwillig alle zaken. uwe belangen raken- de, onder de oogen te zien en bij onze Re geering steeds zoo veel in zijn vermogen was te bevorderen. Op die wijze wordt wel het aLgemeen belang gediend, terwijl het per- soonlijk belang daarbij niet op den voor- grond ti-eedt. Landbouwers, liet is werkelijk tijd er u nogmaals op le wijzen, dat uwe speciale vakbelangen niet moeten worden beliartigd door personen, maar door u zelf, d.w.z. door uwe vakvereeniging. Eerst dan zult ge in staat zijn de blaam, die u wordt aange- wreven door velen in den lande, als waart gij de oorzaak van de opdrijving der prijzen, en bet te veel uitvoeren der door u gepro- duceerde producten, krachtig van u te wrer- pen en op anderer hoofden te doen neer- komen. Bezoekt de vergaderingen uwer vak- vereeniging en sluit a daar aaneen, daar ligt de kracht ook in de toekomst. Eendracht, en het niet langer loopen aan anderer iei- band, is thans meer dan ooit noodig. Met beleefden -lank voor de verleende plaatsruimte, Uw dw. LANDBOUWER. (Zonnetijd). DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 22 Juni Vrijdag 23 u Zaterdag 24 n Zondag 25 Maandag 26 Dinsdag 27 n Woensdag 28 6.32 7.31 8.34 9.42 10.49 11.46 0.12 7.— 8.2 9.8 10.16 11.19 12.35 SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 19 tot en met 20 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschut; iangs de Middenslnizen 19 op- en 20 afgeschut en langs de West- sluizen 9 op- en 8 afgeschut. Positie der Stoomsehepen YOOR BELANGHEBBENDEN. (Zonnetijd). Laatste Kwartier Donderdag 22 Juni i amiddag 1,36 uur. 22 Juni. Zon op 3,39 onder 8,24 uur. 23 n n n 3,40 n 8,24 24 h n h 3,40 u 8,24 n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden op 8 Juni 1.1. J. J. VAN MINNEN Ter Neuzen. en Echtgenoote. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan alien die hebben meegewerkt tot zijne berkiezing tot Lid der Staten van Zeeland en aan degenen die hem bij die gelegenheid blijken van belangstelling gaven. Hontenisse, 19 Juni 1916. E. B. DUMOLEYN. Bij deze betuig ik mijn op- ■aa—iar rechten dank voor de betoonde belangstelling bij myne verkiezing tot Lid der Staten van Zeeland. Zuiddorpe, 19 Juni 1916. B. C. PUIJLAERT. YERGADERING YAN INGELANDEN op Woensdag 28 Juni ss., des nam. drie ure, nieuwe tyd, in het hotel »Het Gulden Ylies" te Axel. Rekening en verantwoording 1915/16. Yaststellen begrooting 1916/17. Rondvraag. De Dijkgraaf, L P. DEKKtR Fz. Axel, 17 Juni 1916. (I/- Wegens huwelyk is Bet Logement van J. B. DE BIDDER te Axel, Kaai- wal 20, van 26 Juni tot 29 Juni as. AXEL. CLINGE. op 'i Hof van JJL. DE Kli A K Pli, landbouwer te Stoppeldijl:, bij gelegen- heid van den koopdag van de Wed. V. BOEDING op 27 Juni a. s. HET PERSONEEL. adres Belgisch Consulaat, te Ter Neuzen, vraaot inlichtingen betreffende ALBERT YAN STEENKISTE, oud 32 jaar, laatst gewoond hebbende te Gent (Belgie). Terug te bezorgen tegen goede belooning bij Y. CORTYRIENDT-'GOETHALS, Hoek by Ter Neuzen. ff tf Overlijden. 11 Juni. Stefania Vercautpren, oud 4-2 j.. eclitg. van Adolf Lossie. 15 .Futoi. Maria Lndovica banwela, oud 65 j., echtg. van l'etrus Francies Itagernan. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 2 Jun-i. Cornells van de I.avoir. oud 28 j jm. en Maria Johanna -de Keijzer, o id 20 j.j-jd. 8 Juni. Eduard Adriaan Dankaart, oud 27 j., jm. en Apolonia Maria van Sikkelerus, oud 24 j., jd. 15 Juni. Macharius van dor Meijden, ond 28 j jm. en Mathilda do Vijlder, oud 28 j., jd. Huweiijks-voltrekkingen. 17 juiii. Cornelis van de Lavoir, oud 28 J.. jm. en Maria Johanna de Keijzer, oud 20 j., jd. Geboorten. 81 Mdi. Gerardus Johannes, z. van Theodoor Eduard de Vliegere en van Mai'ia Petro- nella Neve. 3 Juni. Johanna, d. van Cornelis Johannes Boon en van Rosalia Deckers. Juni. Gerardus, z. van Johannes Josephus Fassaert en van Christina Mathilda Menu. 11 Juni. Maria Rosalia, d. van Emilius Dominicus Cornelis en van Louisa Maria Yermorken. 13 Juni. Louisa Maria, d. van Jan Francies Berting en van Anna Catharina Ferket. Overlijden. 5 Juni. Ludovicus FranciScits van Remortel, oud 66 j., echtg. van Petronella. Rozalia van Sikkelerus. 6 Juni. Paulina Mahu, obd 72 j., echtg. van Theodorus Krieckaart. 12 Juyi, Helena, Cornelia de Zvvart, oud 32 j., d. van Leendert Michiel de Zwart en van Christina Maria Fernanda Geene (overl.). Petronella de Bakker, oud 85 j., wed. van Pieter Meersschaart. 15 Juni. Pieter Scheefs, oud 84 j., wedn. van Anna Catharina Verschurem KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 5 Juni. Achilles Adriaan Anthoon de^Cock, oud 24 j., jm. en Marguerite Marie Schaut, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Rene Desire, z. van Theo- philus Martens en van Anastatia Rietjens. 5 Juni. Elvira Margaretha, d. van Bonifacius Verhoeven en van Maria Temmerman. 7 Juni. Delina Maria, d. van Camile Schalkens en van Adelaida de Munter. Hubertus Dominicus, z. van Aloijsius Zwartele en van Alberta Gijsel. Emile, z. van Adolf Yferstraeten en van Maria Annaert. -13 Juni. George Afljert, z. van Petrus Wouters en van Marie van Santberghen. 14 Juni. Petrus Aloijsius Joseph, z. van Henricus Suij en van Marie Cath" de Yisscher. Maria Antoi- netta, d. van Augustus Antheunis en van Emmerencia de Block. s.s. ELISABETH vertrekt heden van Rotterdam naar -Noord Amerika. s.s. HELENA liggende te Rotterdam, s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, ligt sinds 12 dezer in de Duins Voor onderzoek. s.s. CORNELIS van Buenos Ayres naar Rotterdam, passeerde 20 dezer Peniche (Portu- geesche kust). s Al').- Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Alphonsus Bernar- dus de Coninck, oud 24 j., jm. en Norberta Apolonia Savoij. oud 27 j., jd. 5 Juni. Petrus Jacobus Yale, (van Oostburg), oud 42 j., jm. en Desideria Willems, oud 46 j., jd- 8 Juni. Pieter Benjamin van Hoeve, oud 23 J., jm. en-Elizabeth van Fraaijenhove, oud 22 j., jd. 13 Juni. Marinus Oppeneer. oud 21 j., jm. en Laurina Carolina Verbrugge, oud 21 j jd. Huweiijks-voltrekkingen. 1 Juni. Adriaan Pieter Jansen, ond 27 j., jm. en Cornelia terstrate, oud 25 j., jd. 14 Juni. Carolus Ludovicus de Keijzer (van Koewacht), oud 33 j., weduwn. en Mathilda de Bakker, oud 42 j., wed. Geboorten. 1 Juni. Sara, d. .van Iheter de Feyter en van Sara Leijntje van Driel. 6 Juni. Jacomina Cornelia, d. van Geleijn de Yisser en van Adriana Helena Getnsen. 12 Juni. Neeltje Mechelina, d. van Johannes Jacob Hoebe en van Maria Adriana Kmenem. 13 Juni. Jan Adriaan, z. van Nicolaas Jail Bolleman en van Maatje Janseri van Rosendaal. Huwelijks-aangiften. 9 Juni. Prosper Ludovicus van Dam, oud 22 j., jm. en Stephania Bosschaert, oud 22 j., jd. 15 Juni. Franciscus Augustinus de Munter, oud 25 j., jm. Josephina Apolonia Al- bertina de Cock, oud 25 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Maria, d. van Henricus Con- stantinus Henderickx en van Helena Maria Bruggeman. 5 Juni. Albert, z. van Lucia Cecilia de Roeck. 6 Juni. Juliette, d. van Florentinus Franciscus d'Hooghe en van Stephania de Kever. 13 Juni. Franciscus, z. van Rene De Rijbel en van Maria Melanie van Koeverden. 14 Juni. Serafinus, z. van Carolus Ludovicus Tock en van Joanna Catharina Vermeerssen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 3