De krijgsMrijven. Landbouwberichten. Provinciale Staten, sen aan "bet Oostenrijksche front, in het bij- zomder aan het Wolhynische front, hun zoo Ikraehtig en met succes ingezet offensief voorlzctlen. Volgens het Russische leger- bericht van Zaterdagimorgen zijn door d<e Russische troepen weder op verschillende ptaatsen duizenden gevangenen gemaakt, het geen bewijst, dat de terugtocht der Oosten rijksche troepen dan toch niet zoo los van den vijand gesehiedt, als men van Oosten rijksche zijde wil beweren. Intusschen, hoezeer de Russen in dit deel van het oorloigsgebied aan de winnende hand zijn, het blijft af te wachten of deze actie de inleiding zal zijn van een beslissing. Aan de zijde van de geallieerden schijnt men van meening, dat dit het geval zal zijn. Niet omdat men meent, dat het door de Ruissen ondernomen offensief voldoende zal zijn voor een algeheele wijziging van de militaire situatie, maar omdat men dit Russische of fensief beschiouwt als een onderdeel van die groote gezaraentjjke inspanning van alle ge- allieerdien en men in deze eerste Russische suecessen dus de .voorboden ziet van het succes van het groote algemeene offensief, dat op alle oorlogstooneelen tegelijikertijd ingezet, tot de militaire bedwinging van den vijand zal moeten leiden. Dat er plannen beslaan lot zulk een algemeen offensief der geallieerden, is ook in de centrale landen bekend. Immers, in zijn in de Hongaarsche Kamer gehouden redie verklaart graaf Tisza, dat „onze vijandien een wending in het krijgsgeluk verwachteu van een gezamen- lij.ke krachtsinspanning, waartoe zij zich reeds lar.gen tijd hebben voorbereid." De bekende militgire medewerker van de „Times", kolonel Repington, heeft dezer daigen (in de Times" van Donderdag) uit- voeldg over dat komende algemeene offen sief gesproken. Deze militaire deskunddige, die het Oos tenrijksche offensief tegen Italie, juist toen men een n iemven druk van de zijde der Ruissen kon verwachten, een emstige mis- rekening acht van den Oostenrijkschen staf, weet te verklaren. dat hetgeen thans aan het Russische front gesehiedt, steel)ts een begin is. De thans ageerende Russische legers in het Zuiden vormen nog slechts een derde van de Russische strijdkrachten aan het geheele Oostelijke front en wetdra zul- len ook de overige tweederden in het vuur komen en Oostenrijkers, zoowel als Duit- schers, welke laatsten hun reserves voor Verdun verspillen, zullen dan hier in zeer zware omstanddgheden komen. De Oosten rijkers zullen ten slotte gedwongen worden troepen te ontnemen aan liet Italiaansche front, indien ze at in staat zullen zijn deze nog Lijdig'aan te voeren, om de pressie in het Oosten te weerstaan. Wij zijn, z kolonel Repington, nog slechts aan het be gin hier van beiangrijke operaties. „De ge allieerden zijn eindelijk in beweging geko- men. Zij staan door draadlooze teiegrafie met elkander in verbinding, zelfs in Klein- Azie en wij moeten ver en breed rondzien, als we in een blik den horizon willen om- vatten, die weldra in de vlam zal staan." Want ook in het Western aldus voorspelt hij, zal het uur staan, waarop Joffre het teeken tot den aanval zal geven. Deze beschouwingen van den Britschen militairen deskundige dekken zich dus vol- komen met de verwacliting van graaf Tisza en at zijn er nog volstrekt geen aanwijzin- gen, waaruit is op te maken, wanneer de tedders der geallieerde legers den tijd ge komen zullen achten voor den algemeenen aanval, de actie aan het Wolhynische front, mdsschien wal vervroegd, ten einde den druk op den Italiaanschen bondgenqot te verminderen, dOet gelooven, dat die tijd niet zoo heel verre meer is. En de komende maanden zullen ons dus waarsdhijnlijtr zeer beiangrijke gebeurlenissen brengen, die tot een beslissing in dezen oorlog zullen leiden. Een beslissing, die of vbert tot een volk'o- men wijziging van den militairen toes'tand, of tot een nieuwen stilstand, die slechts de keuze _zal laten tusschen onderliandeling of voortzetling van den strijd met wederzijd- sohe uitputting. DE OPROEPING VAN BELGEN. De Ministerieele commissie, die met het in vorm brengen van het Koninklijkbesluit, waarbij de Belgen, die niet ouder dan 40 jaar zijn, onder de wapenen geroepen wor den, heeft besloten, dat aile Belgen, die na 1 Januari 1876 geboren zijn, binnen 14 dagen zich ter beschikking van het leger moeten stellen. Van de Belgische afgevaardigden zijn er slechts tien beneden de 40 jaarvgf van hen zijn reeds sedert het begin van den oorlog in .het leger, terwijl er vier in het bezette gedeelte van Belgie vertoeven Zoodat afgevaardigde Kaulaert de eenige is, die zich meet aanmelden. Twee parlementsleden, die ouder dan 40 jaar zijn, hebben vrijwillig dienst genomen. Kaulaert is dus de afgevaardigde die naar het front vertrekt. (Tel.) EEN BRIEF VAN KITCHENER GEVEILD. Naar de //Daily Chronicle" mededeelt, wordt de brief waarin lord Kitchener de regeering om 300,000 man vroeg, ten bate van het Roode Kruis publiek verkocht. Het eerste bod bedroeg M 1000, een tweede 1000 guineas. Tot 30 Juni worden nog aanbiedingen afgewacht. WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. De berichten der verschillende partijen van het Weslelijk front maken melding van wederzijdsche bedrij vigheid der artillerie, doch tot aanvallen van beteekenis koint het nog niet, at krijgl de artilleriebedrijvigheid wet het karakter 'van een voorbereiding daar- toe. Verder onlleenen wij de volgende telegram- men aan de „N. R. Crt. OOSTELIJK GEVECHTSTERREIN. WEENEN, 18 Juni. (Wolff.) Officieel: Gis- teren moest het garnizoen van de brugge- schans van Czernowitz voor het concentri- sche artillerievuur van dien vijand, die een groote overmacht had, teruggetrokken wor den. sNachts forceerde de vijand op ver- scheidene punlen den overgang over de Proeth en drong in Czernowitz binnen. Onze troepen hebjaen de stad ontruimd. In Oost-Galicie is de toestand onveranderd. Ten W. van Wisniowczyk aan de Strypa zijn aanvallen van de Russen door artillerie vuur verijdeld. In Wolhvnie hebben onze troepen ten N. van de Lipa, ten N. van Gorochow en bij Lokaczy lerrein gewonnen. Zij sloegen te- genaanvallen van de Russen af. Eergiste.ren en gisterep, bleven 905 gevangenen en 3 ma- ohinegeweren in onze hancien. Ten N. van het Toeria-vak brachten Duit- sche strijdkrachten in voorspoedige gevech- ten 11 Ru.ssische officieren en 3446 man, een kanon en 10 machinegeweren binnen. Tusschen Sokoel en Kolki zijn opnieuw krachlige voorwaai'tsche bewegingen van de Russen afgeslagen. BERLtJN, 18 Juni. (Wolff.) Officieel: Bij het leger van Bothmer zijn aanvallen van den vijand ten N. van Przewloka reeds in het afsluilingsvuur met bloedige verliezen gebroken. ST. PETERSBURG, 18 Juni. (St. P. T. A.) Officieel: Aan het front van het leger van gemeraat Broesilof heeft de vijand bij het bieden van tegenstand herhaaldelijk tegen- aanvallen ondernomen, die onze troepen alle met goed gevolg lielaben afgeslagen, waarbij de vijand van dichtbij in het nauw wend gebracht. In verschillende riclitingen hebben wij verderen vooruitgang gemaakt en gevan genen en buit genomen. Gisterenmiddag om 4 uur hebben de troe pen van generaal Letsjisky het bruggehoofd van de stad Czernowitz op den linkcroever van den Proeth stormenderhand genomen. Na een verwoeden strijd aan de overgangen over den Proeth, waar de vijand de bruggen had laten springen, hebben wij de stad Czer nowitz bezet. Onze troepen vervolgen den vijand, die terugtrekt naar de Karpathenpassen. Bij de vermeeste.nng van het bruggehoofd van Czernowitz hebben wij meer dan 1000 ge vangenen en de kanonnen in de stad geno men. De volgende bijzonderfieden zijn over de gevechten op het overige front ontvangen: De troepen van generaal Kaledin staan ver- wo.ede tegenaanvallen van den vijand af, bij wien Duitschers zijn, die zelfs van de Fran- sche grens komen. In de buurt van het dorp Gadoimitsje (Ha- domicze, ten N.-O. van Sokoel), aan de Stvr, wordt een warme strijd geleverd. Duit- sche en Oostenrijksche gevangenen komen hij afdeelingen binnen. Totdusver zijn 70 officieren en 2000 soldaten met 8 machine geweren weggevoerd. De Duitschers hebben een verwoeden aan-' vat gedaan op het dorp Swidniki aan den Noordelijken oever van de Stocbod, dat wij hun liadiden afgenomen. Wij sloegen den aanval, ondanks het vuur van een gepant- serden trein van den vijand af. Sommige van onze kozakken-regimenten voerden tweemaal onder bevel van him chef Smirnof een charge in de flank van den vijand, die tot den aanval was overgegaan, uit. Zij nameni 2 officieren en tal van Duit- sche soldaten gevangen en vermeesterden 5 machinegeweren. Voorls sabelden zij een groot aan tal Duitschers neer. De anderen vluchlten in wanorde. Volgens nadere gegevens over de gevech ten van 5 tot 17 Juni hebben de troepen van generaal Kaledin 1309 officieren en 70.000 soldaten gevangen en 83 kanonnen, 236 "machine-geweren en een ontzaglijke hoeveelheid oorlogsmaterieel buit gemaakt. In het gebied van den rechteroever van de Strypa ten N. van Buczacz ging de vijand tot den aanval over. Hij wend echter door ons geconcentreerd vuuf ontvangen en stroomde naar zijn loopgraven terug. In het boschgebied aan het Noordetijke front en aan het Duna-front hevig artillerie vuur in verschillende vakken. Onze artil lerie heeft de vijandielijke loopgraven en wer- ken aan hel front van Dunaburg en ten Z.-W. van het Narocz-meer zwaar bescha- diigd. ITALIAANSCH-OOSTENRIJKSCIIE GEVECHTSTERREIN. WEENEN, J8 Juni. (Wolff.) Officieel: Aan het Isonzo-front maakten de Italianen weer op verschillende ptaatsen, o.a. tegien het Zuidelijke gedeelte van den Monte San Mi- chele en tegen onze stellingen op de hoog- ten ten N. van het bruggehoofd van Tolmein aanstalten om op te rukken. Dank zij ons artillerievuur, kwam echter geen aanval tot ontwi kkeling. ROME, 18 Juni. (Stefani.) Officieel: De voor hi urende en verwoed.e worsteling bij'de steltingen die langs den Zuidelijken rand van de kom van Asiago in ons bezit zijn, be wijst dat de vijand zijn oorspironkelijk of- fensief-plan. hardnekkig voortzet. Zijn voort- durende volharding bij den aanval toont, dat de gebeurtenissen op het Oostelijke front de aanvalsbedrijvigheid van den vijand aan het front van Trentino niet getemperd heb- ben. Toiuusver heeft de vijand van dat front geen troepen weggenomen en in de toekomst zal hij dit nog moeilijker kunnen doen we- gens ons krachtig tegenoffensief, dat gaande is. nieuwe Engelsche en Fransche uniformen, waarmee zij geheel zijn uitgerust. Het is een herboren leger, dat van grimmige vastbe- radenheid en geestdrift vervuld is bij de ge- daohte van op te zullen rukken tegen vijan- den, die hun vrouwen en kinderen in Servie zoo vreeselijk behandelen. HELLMUT VON MOLTKE. f BERLIJN, 18 Juni. (Wolff-bureau.) Gene ral Oberst von Moltke, chef van den plaats- vervangenden generalen staf, is hedenmiddag om half twee, tijdens de rouwplicbtigheid, die in den Rijksdag ter nagedachtenis van veldmkarschalk Von der Gottz Pasja plaats had, aan een hartverlamming*- overleden. HET SERVISCIIE LEGER TE SALONIKI. LONDEN, 18 Juni. (Renter, part.) Uit Sa- loniki wordt gemetd, dat de geallieerden weer eens bewonderenswaardig werk heb ben verricht door in de afgeloopen vier we- ken 100.000 man daarheen te brengen door zeeen been, die door duikbooten onveilig ge maakt werden, zonder een enkel ongeluk of zonder een man te verliezen. Het is een verbazende praestatie, aangezien de vijand ongetwijfeld de middelen bezat, om van elk ver tr ek kennis te dragen. Ondanks de w aak- zaamheid van de duikbooten des vijands, zijn zij echter niet in staat geweest den ge- stadigen troepenstrbom naar Saloniki in het minst te hinderen. De transportschepen wa- ren alle Fransche schepen. Groote lof komt hun toe, maar Franschen en Servders erken- nen gaarne, dat hun werk zonder de En gelsche vloot onmogelijk zou geweest zijn. Haar voortdurende waakzaamheid maakte den waterweg veilig. Ruim 100.000 Senders zijn hu gekampeerd in de vlakten en dalen ergens in de nabijheid van Salonikli. Na vieu^ maanden tang op Korfoe op hun verhaal te zijn gekomen, toonen de Serviers nu geen teekenen meer van de vroegere ontberiingen. De mansdnappen zijn vol vuur, daar zij li- chametijk geschikt en zeer trotsch zijn op de TEB NEUZEN, It) Juni 1916. Het weerbericht van het meteorol-o- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Boogste barometerstand 759.7 Vlissingen. Laagste barometerstand 750.0 iSbudesnaes. Verwacbting tot den avond van 20 Juni zwakke tot matige wind uit Westelijke richting, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijulpk regenbuien en iets zacbter. Geslaagd. Bij bet dezer dagen gehouden examen is geslaagd voor de onderdeelen I en IV (bandteekenen en wiskunde) van bet prop, examen technologie mej La van der Moer van Ter Neuzen. Vereeniginrt van burgemeeslers en seeretarissen. De St.ct. bevat de gewijzigde statuten der vereeniging van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in Oosteiijk Zee.uwsch-Vlaan- deren, thans genaamdVereeniging van burgemeesters en secretarissen in Oosteiijk Zeeuwsch-Vlaanderen, gevestigd te Ter Neuzen. De goeitkoope "aardappelen waren alhier, zooals trouwens reeds in ons vorig nummer voorspeld werd, Zaterdag- avond al uitverkocbt, en de teleurgestelden, die er op hadden gerekend voor 23 of 33 cent, naar gelang der soort, voor den Zondag nog een vijfkop te bemacbtigen, moesten nu 42 cent, op sommige plaatsen misschien meer betalen. Het is voor de schralere beurzen, jammer, waar voor allerlei levensbehoeften steeds hoogere prijzen worden gesteld, dat de kieinbandelaars, wier advies in dezen werd ingewonnen voor het bepalen van den noodigen voorraad, zoo'n lage schatting hebben' gemaakt. Wantvolop aan de nieuwe aardappels zijn we nog niet Visiteeren te Ter Neuzen. Naar Schuttevaer meldt, wordt door de scbippers geklaagd over het oponthoud dat zij alhier ondervinden door bet visiteeren. Men heeft zich ter zake gewend tot den Minister vanFinancien.een der hoofdbestuur- ders ondervond persooniijk een langdurig oponthoud en heeft daarvan mededeeling gedaan onder opgaaf van dag, uur en om- standigbeden. Een onderzoek wordt inge- ateld en men boopt dat dit tot verbetering zal leiden. Een die niet leek te zijsj dat, waarvoor hij zii% uitgaf. Dezer dagen vervoegde zich op hetEngelsch consulaat een zwerveling, die voorgaf En- gelsch matroos te zijn, bij de bezetting van Antwerpen door de Duitschers daar te hebben vertoefd, en sedert door hen te zijn vast.ge- houden. Hij trachtte geld los te krijgen om naar Engeland te vertrekken. Voor betzelfde doel kwam hij ook op het Belgisch consulaat. Het is hem niet gelukt geld te krijgen, doeh, daar hij op beide consulaten zich zoo uiteenloopend uitliet, begon men argwaan te krijgen en is een onderzoek ingesteld, met bet resultaat, dat hij ten slotte wegens landlooperjj is gearresteerd en ter beschik king van de justitie te Middelburg gesteld. Dit zijne antwoorden en verklaringen en/ blijkbare kennis van de omgeving onzer grenzen en van sommige in deze strekeu vgrtoevende personen, rees het vermoeden, dat deze onbekende vreemdeling hier eigen- lijk rondzwierf, met de bedoeling, van een en ander poolshoogte te nemen. Een ontploffing waargenomen. Gisteravond omstreeks 8 uur werd bier in het Noordoosten, op zeer grooten afstand, in bet beidere verschiet het opstij'gen van een zware rookkolom waargenomen. Zij verhief zich ver boven het silhouet van den Mid- delburgschen toren, die ook duidelijk te zien was. Na enk'ele seconden drong bet geluid van een zeer zwaren siag tot ons door, zelfs was de dreun als't ware voelbaav. Gegist wordt, dat aan de Noordkust van Walcheren, althans in die omgeving, een mijn ontplofte. We ontvingen daaromtrent echter van onze correspondenten geenerlei bericht. Besdhikbaarstelling van zeeviseh. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft een circulaire, betreffende be- schikbaarstelling van zeeviseh, aan de bur gemeesters gericht waarin hij bericht dat uiterlijk met ingang van I Juli a.s. een nieuwe regeling zal worden getroffen voor de beschikbaarstelling en de distributie van zeeviseh, met inbegrip van Noordzeebaring. Deze viscb zal voortaan uitsluitend be- schikbaar worden gesteld voor gemeente- besturen, en betrokken kunnen worden door bemiddeling van het Centraal Bureau voor den afzet van visscberpproducten te Amster dam, of, wat de versche viscb betreft, van door de Zeevischvereeniging in overldg met de Rijkscommissie van Toezicht op die vereeniging daartoe aan te wijzen groot- bandelaren. De prijzen, waartegen de levering aan de gemeenten zal geschieden, zullen tel- kens uiterlijk op den 25n van elke maand voor de volgende maand worden vastgesteld. Den gemeenten, welke voornemens zijn de visch door bemiddeling van het Centraal Bureau te betrekken, wordt verzocht aan dit bureau mededeeling te doen, welke van bovengenoemde stelse Is zal worden toegepast. Polder v er ga derl ngen. H.ulst. In de vergadering van inge- landen van den Cambronpblder werd be sloten geen bijdrage te verleenen voor den verbindingsweg. HENGSTDIJK. Er is hier liefhebberij gekomen om in de //Gemeentekamer" te zittener zijn ten minste in onze kleine gemeente vier candi- daten voor de vacaturs in den Gemeente- raad, ontstaan door het overlijden van den heer Staas. De kiezers hebben keus uit de volgende heerenA. de Bakker, A. van Hjjfte, J. de Maagd en P. Scbeers. De stemming heeft plaats op 30 Juni a.s. OVERSLAG. Eelbare handbominen. Wat kon gebeuren aan de grens. Dat verleden week kis'en met wiju, ver- zonden van over de Schelde, bjj aankomst alhier veranderde in saccharine is heel eigenaardig. Ook leuk is het volgende Het gebeurde dezer dagen in laten avond. Twee buitengewone kommiezen hadden zich verdekt opgesteld aan de grens. Alles was in diepen rust, maar onze grensbewakers sliepen niet. Met scherpen blik tuurden zij de straat door. Plotseling zagen ze in lichte scbemering een, twee, drie, vier, enz. ronde bollen het lucbtruim door vliegen naar Belgie. Eerst werd gedacht aan hand- bommen, maar geene ontploffingen werden gehoord. Wat kon dit verscbijnsel zijn Ongemerkt werd naderbij geslopen en zagen toen, dat de zoogewaande handbommen veranderden in brooden, die, door iemand van uit het deurgat zijner woning, de straat, en vier meter booge draadversperring over naar Belgie werden geslingerd. Dat deze brooden bjj onze zuiderburen warmer in ontvangst werden genomen dan de werkelijke handbommen, behoeft geen betoog. Verboden uitvoer proces-verbaal TERHOLE. 18 Juni. Het fietsfeest heden door onze wielrijdersclub //de Toeristen" gegeven, is buitengewoon geslaagd, waartoe het gunstige weder zeker heeft medegewerktzoowel het aantal deelnemers als belangstellenden was zeer groot. Er waren drie wedstrijden uitgeschreven voor elk dezer waren 4 prijzen te bebalen, namelijk een van 4, een van f 3, een van 2 en een van 1. Deze prijzen werden respectieveirjk ge wonnen voor a. Ringrijden door R. v. de Velde te Terhole, de Club van Absdale, P. v. d. Yelde te Terhole en P. de Rijk van Boseh- kapelle b. Poppengooien door P. de Vil— der van Hontenisse, F. Hermans van Bosch- kapelle, F. van Hijfte van Hengstdijk en Th. Vereecken van Terhole c. Kwade Trien rijden door E. Dobbelaar van Stoppeldijk, J. Verbist te Hulst, A. de Maat te Hontenisse en A. Pieters van Boschkapelle. De prijs voor de verstkomende club, 5, viel ten deel aan Absdale, die voor de grootste club, 7,50, aan Boschkapelle. Onder de deelnemeDde clubs werd een prachtige regulateur verloot, de gelukkige was //De Zwaluw" van Boschkapelle. Voor de verloting van een rijwiel werden genomen 356 lotende winner was Jos. Hoefrjzers van Boschkapelle. De //Toeristen" knnnen met groote vol- doenicg op het feest terugzien. VEERE. De bemanning van de Scbokker Ve 14, is Vrijdagnacht aan een der grootste ge- varen, een indirect gevolg van den tegen- woordigen, modernen zeeoorlog, ODtsnapt. Op het z.g.n. Steendiep, gelegen onge- veer 4 mijl ten Z.Z.O. van Westkapelle. waar het water een diepte heeft van 17 vaam, aan 't visschen zpnde en na een sleep van 2 uur te hebben gedaan, weid het net opgehaald. Bijna boven gehescben, bleek het dat ze inplaats van een hoeveel heid visch, een mijn in bet net hadden, welke tot ontploffiug kwam, gelukkig nog, terwijl ze onder water was. Volgens de bewering der schippers was de schok ge- weldig, waarbij bet water buizenboog op- spatte. Het vaartuig was ernstig gehavend en lek. EeD Breskensche schipper, ook in die buurt aan 't visschen, bood bulp, docb de Veersche schippers dachten steeds pom- pende bun haven wel te kunnen bereiken, hetgeen hun dan ook gelukt is. Ze kwamen Zaterdagmorgen 6 uur binnen. Het pas nieuwe net, ter waarde van ongeveer 200, is geheel verloren gegaan. Hun redding is mede hieraan te danken, dat de mijn nog onder water zijnde, tot ontploffing is gekomen. (De Z.) GOES. Aantal kiezers 10525. Uitge- bracht geldige stemmen 9008. Volstrekte meerderheid 4505. J. de Die (s. d. a. p.) 291 8. Duvekot Cz. (a, r., aftr.) 4952 W. Kake- beeke(u. 1., aftr.) 4056P. Linden berg (vrijz.) 3572 G. F. Lindeijer (s. d. a. p 324 W. v. Oeveren (a. r., aftr.) 4873 M. Pols (s. d. a. p.) 266 A. T. C. Swenne (v. d). 3177 C. P. Vogelaar (a. r., aftr.) 4888Jac. Welieman (v. d.) 3658; J. Willemsen (a. r.) 4658. Gekozen de hee'ren Duvekot, Vogelaar, Van Oeveren en Willemsen. MIDDELBURG. Aantal kiezers 5798. Uitgebracht geldige stemmen 4931. Vol strekte meerderheid 2466. Mr. J. Adriaanse (v. d.) 2009 J. H. Blum (a. r., aftr.) 2568 Dr. J. C. Bolle (v. d.j 1896; Jhr. P. J. Boogaert (lib.) 1865W. P. Cornelisse (s.d.a.p.) 381; G. F. Lindeijer (s.d.a.p.) 379W. Melis (a. r., aftr.) 2434J. Onderdijk (s.d.a.p.) 521 mr. A. A. de Veer (a. r., aftr.) 2507. Gekozen de heeren Blum en De Veer. Herstemming tusschen de heeren Melis en Adriaanse. THOLEN. Aantal kiezers 4013. Uitge bracht geldige stemmen 2485. Volstrekte meerderheid 1243. A. Hollestelle (a. r., aftr.). 1693; W. Moelker (u. 1) 791; W. M. J. Rijoberg (u. 1.) 777 H. J. Tichelman (a. r., aftr.) 1547. Gekozen de heeren Hollestelle en Tichel man. VLISSINGEN. Aantal kiezers 6035. Uitgebracht geldige stemmen 4869. Vol strekte meerderheid 2435. H. J. E. Gerlach (a. r., aftr.) 2446 G. F. Lindeijer (s. d. a. p.) 562 J. de Meg (s. d. a. p.) 609 G. v. d. Putte (a. r., aftr.) 2593 Dr. A. Staverman (v. d.) 1781 J. D. Viruly (1.) 1528. Gekozen de heeren Gerlach en v. d. Putte. ZIER1KZEE. Aantal kiezers 4753. Uitgebracht geldige stemmen 3791. Vol strekte meerderheid 1896. H. v. d. Doe (s. d. a. p.) 537 B. Giljam (v.d., aftr.) 1975; S. Hage Cz. (a. r.) 1164; H. Hoogerhuis (s. d. a. p.) 485 D. Mulder (a. r.) 1097 J. W. van Oeveren (vrijz.) 1924P. A. Perrels (s. d. a. p.) 524 A. Timmerman Cz., (a. r.) 1113 J. van derVlietCz. (vrijz.)2011. Gekozen de heeren Giljam, Van Oeveren en van der Vliet. Over het geheele land is de verhouding in de provinciale staten der verschillende provincien als volgt: Stand op 't Aant. Wij laten hier volgen den uitslag der stemming voor de Provinciale Staten in de provincie Zeeland, daar we, wegens de late ontvangst, in ons vorig nummer alleen die van Hulst konden melden. Daaruit blijkt, dat in het district Middel burg een aftredend antirev. lid in her stemming komt met een lib. en dat de liberalen in bet district Goes een zetel hebben verloren, dien van den beer Kakebeeke. Noora-Brabant 6i 3 61 3 Gelderland 36 26 33 19 10 Zuid-Holland 48 34 43 23 16 Zeeland 22 20 22 19 1 Utrecht 30 11 27 7 7 Friesland 23 27 20 16 14 Overijsei 24 23 23 21 3 Groningen 3 42 2 25 18 Drente 35 18 17 Limburg 45 43 2 Kunstmest. De Kunstmest-commissie maakt bekend dat door bemiddeling van de afdeelings- secretarissen der provinciale landbouw- maatschappijen en bonden de gelegenheid zal worden opengesteld, voor gebruikers van minder dan 2 H.A. land, tot bet be- stellen van superphosfaat, zwavelzuren ammoniak en Chilisalpeter, ten behoeve van den oogst 1916/17 dat de hierdoor benoodigde kaarten be- reids werden afgezonden aan de verschil lende afdeelings-secretarissen, waaraan de verdeeling werd opgedragen dat de leveringsvoorwaarden, op deze be- stellingen betrekking hebbende, volgens akte van 24 Mei jl. werden gedeponeerd ter griffie der arrondissements-rechtbank te 's-Gravenhage dat afschrift dezer voorwaarden voor be- langhebbenden gratis verkrijgbaar zal wor den gesteld, door bemiddeling van bedoelde afdeelings-secretarissen, bij wie tevens alle nadere inlichtingen, op deze aangelegenheid betrekking hebbende, te verkrijgen zullen zjjn. (St.ct.) Zaad van sloppelknollen of spurrie. In de Stct. van 27 Mei is ter kennis gebracht, dat belangbebbenden, die zaad van stoppelknollen of spurrie niet tegen redelijken prijs bij hun gewonen leveran- cier kunnen bekomen, voor 15 Juni 1916 daarvan kennis konden geven aan de di- rectie van den landbouw te 's-Gravenhage, onder opgave van de verlangde hoeveelheden zaad. Teneinde belanghebbenden, welke van die gelegenheid nog geen gebruik hebben gemaakt, in staat te stellen alsnog aan- vragen te dezer zake in te dienen, is de uiterste datum daarvoor verlengd tot 1 Juli. KANTONGERECHT te TER NEUZEN. Zitting van 16 Juni 1916. Yeroordeeld zijn ter zake van 1let rijden met een rijwiel zonder licht. R. v. d. V., werkman te Westdorpe, tot f 15 boete, subs. 10 dagen heeht. J. D., zonder beroep te Zaamslag, tot 2 boete, subs. 1 week tuchtschool. K. G., arbeider, zonder woonplaats P. D., land- bouwer te Axel; J. J. W., arbeider te Axel; J. Z., klompenmaker te Clinge P. W. A., zonder beroep te Hontenisse; S. V., dienstbode te Ter Neuzen; P. S., vlasfabrikant te St. Jansteen; P. D., zonder beroep te Axel; F. J. B., zonder beroep te Axel; S. P. v. d. H., arbeider te Ter NeuzenC. M. M., bakkersknecht te AxelL. V., winkelbediende te Hulst; C. R., voerman te Clinge; P. D., kleermaker te Hulst; A. v. d. V., smid te Sas van Gent en C. d. P., landbouwersknecht te Axel, alien tot 2 boete, subs. 2 dagen hecht. Set rijden met een voertuig zonder licht. E. N., melkboer te Zaamslag en J. H., leurder te Ter Neuzen, beiden tot /2 boete, subs. 2 dagen hecht. Oude stand oogenblik tierst. Rechts Links Rechts Links

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2