eficht. De Schat der Armeai, iioogwatergetij te Ter Neuzen PREDIKBEPBTES. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Tevredenheidsverklaring. Tevredenheidsverklaring. het land ingaat. gaat niet door, Landbouwbenchten. GEMENGDE BERICHTEN. Laatsta Bsriohten. 8URGERLSJKEN STAND. Ais gij neerstachtig wordt, ADVERTENTIEN. kan geen sprake meer zijn. Er traden in die provincie af 15 linksche en 26 reehtsche leden. Gisteren zijn gekozen 4 linksche en 21 recbtsche candidaten, terwijl ber- stemming mOPti piaats hebben tu'sschen 20 linksche en 12 reehtsche candidaten. Vooral in Rotterdam leden de vrijzicnige candidaten een nederlaagde reehtsche candidaten en die der sociaal-deroocraten kwamen met hooge cijfers uit de bus. HOEK. Tot hoofd .der Chr. School op het dorp alhier, werd wegens vertrek van den heer S. Griede henoemd de heei I. A. CatsmaD, onderwpzer aan eene school voor M.ILL.0. te Tiel. -PHILIPPINE. Benoemd tot onderwijzer aan de open- bare school de heer C. Baart, van Hontenisse. WALSOORDEN. Door het bestuur van het calamiteuse waterschap Walsoorden werd aanbesteed de gewone onderhoudswerken aan dat water schap gediirepde 1916/17. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren P. Andriessen te Hontenisse voor 5670, J. P. de Yos te Ter Neuzen voor f 5650, P. Voet te Hontenisse voor f 5590, J, de Rree Fz. te Ter Neuzen voor f 5495 en C. Klaassen te Zaamslag voor 5482. Verkoiop van in besla^enomen aardappelen. Jl. Dinsdag werd te Sas van Gent door den Ontvanger der Registratie te Hulst in het openbaar verkocht d.e in beslaggenomen lading aardappelen, groot ongeveer 160.000 Kg. De aardappelen werden in 12 par- tijen verkochter werd besteed van 2,80 tot f 7,10 "per 100 Kg. De geheele op- brengst was 6373,85. n< KAPELLEBRUG. Hier heerschte Woensdagnamiddag een groote drukte. Verscheidene gezinnen, moeders met hunne kinderen van Belgisch Clinge, Ke^seke en van Lokeren, hadden van de Duitsche autoriteiten toestemming gekregen ^a&r Nederland te komen. De echtgenooten en vaders, die reeds Iangen tgd alhier vertoe/en, kwamen hen afhalen. Het was inderdaad treffend en aandoenlijk dat wederzien na vele maanden van scheidkfg. Op de aangezichten dier landverhuizers vooral der kinderen; was te lezen, dat er in Belgie groote armoede moet heerscben. VAN DE GRENS. Men schrijft uit Aardenburg aan de Middelburgsche Crt. 't Was vandaag de dag dat bg Middel burg (Belgie) .brood en verschillende andere artikelen over de grens gevoerd mochten worden. Was de cohtrole tot heden niet streng, werd zelfs toegelaten dat de men- schen over den draad een praatje mochten maken, zonder Duitsche soldaten bij zich te hebben, heden was praten streng ver- boden, en werden alle ingevoerde goederen nauwkeurig onderzochr. De reden aaarvan was, dat juist de hand was gelegd op een Belgische ,vrouw, die voor de geallieerden spionnagediensten trachtte te doen. In haar bezit werd een stuk gevonden, houdende aanwijzing van de versterkingen bg Knocke, welk stuk ze °P het punt was over den draad te gooien, bestemd voor op Holland- schen kant staande wachters. De vrouw is onder sterk geleide naar Brugge vervoerd Chilisalpeter. De kdnatmest-commissie maakt bekend, dat, indien het stoomschip Riouw na 20 dezer te Amsterdam mocht aankomen, niet meer zal worden overgegaan tot de ver- deeling der met dit stoomschip te ver- wachten lading Chilisalpeter. (Stct.) Duur zink Te Berg§n-op-Zoom is aan een firma in gzerwaren het zinken dak van het concert- gebouw /Thalia", dat 34 jaar oud is, ver kocht voor 600 op voorwaarde dat deze daarvoor een geheel nieuw mastiek dak met toebehooren kosteloos in de piaats levert 01 (Hbld.) Y^giftigd door labak? Het 11-iarig zoontje van den visscher J. Visser te Lemmer, een gezonde, flinke knaap, werd,iplofselir>g onwel, begon hevig te braken en overleed denzelfden dag. Men vermoed tengevolge van nicotine- vergiftiging daar de knaap den laatsten tgd veel zware taFab pruitnde. Ecu 1-angvingerige auto! Door een bewoonster van den Amstel- dgk, te Amsterdam, is kennis gegeven, dat zij bij het oversteken van den rijweg op het Sophiaplein werd- aangereden door een auto. Haar handtaschje met f 25 bleef aan de kruk van het portier hangen en werd op die wgze ihedegenomen Zij zelf viel doch bekvyam geen letsel. Ilondenvergiftiging. Te Almelo zijn de laatste jaren talrijke gevallen van hondenvergiftiging voorge- komen. Pl.m. 200 dieren zijn door strychine gedood. In verband hiermede zijn een rgksveldwachter en een onbezoldigd rijks- veldwachter tevens jachtopziener, geschorst. (Tel.) Tegen de duurte. Men meldt ons uit Rotterdam Evenals in den Haag en te Amsterdam, heeft ook alhier een demonstrate piaats gehad tegen de duurte uitgaande van de S. D, A. P. In een openlucht-meeting werd het woord gevoerd door de heeren Brantigam, Spiek- man, Van de Zeeuw en mej. M. Kramers. Ten slotte werd het adres aan het stads- bestuurs in een optocht van meer dan 8000 mannen en vrouwen naar het stadhuis ge- bracht. Op aandringeu van de politie heeft de heer J. Brantigam op de Ged. Botersloot voor- het stadhuis den stoet voor ontbonden verklaard. Doch slechts een klein gedeelte had dit vernomen, zoodat de massa bleef opdringeu langs de Kipstraat. Plotseliug werd met steenen Daar de politie geworpen, weike een charge uitvoerde en velen ver- wondde. Ook. de spiegelruiteu "van enkele winkels moesten het ontgelden. In verband met een en ander zijn alle meetings tegen de duurte verboden. Gewas door liagel vernield. Gedurende de Pinksterdagen hebben in Opper-Beieren eD Opper-Oostenrijk hevi- ge onweders gewoedhevige hagelbuien hebben in sommige strekeu alle te velde staand gewas en den gebeelen vrucbtenoogst vernield. Het onweder trok tot het Chiem- meer voort en veroorzaakte in 72 gemeen- ten in Opper-Beieren groote schade. In Opper-Oostenrijk en in Salzburg werden in ongeveer 20 gemeenten grco'e schade aangericht. TWEEDE KAMER. Interpellatie van den heer Schaper over de levensmiddelenvooirziening. De heer Van der Molen acht het ant- woord van de Regeering in tweeerlei op- zicht onbevredigend. Er zijn geen waar- borgen gegeven, dat niet opnieuw een nood- toestand zal kunnen ontstaan en de Re geering wil zich te veel beroepen op het gebrek aan medewerking van de gemeente- besturen, terwijl de hoofdfout schuilt bij het overdragen van de Regeeringsmaat- regelen, aan particuliere commissies, waar- door de Regeering niet op de ho6gte van den toestand is. De commissies moeten verdwijnen en er moet komen een afzonder- lijk Departement van Levensmiddelen-voor- ziening, hetzlj tgdelijk, of anders moet de levensmiddelen-voorziening worden over- gebracht naar Binnenlandsche Zaken, daar Landbouw zich te veel met de producenten moet inlaten. De heer Snoeck Henkemans keurt ook het instellen van levensmiddelen-commissies af en betoogt voorts, dat de Minister den verkeerden weg volgt. De hooge prijzen in het buitenland voor het Nederlandsche product gemaakt, werken juist slecht op de binnenlandsche prijzen. De Regeering moet zelf den uitvoer ter band nemen door middel van een Regeeringsbureau voor uitvoer. De heer Tydeman betoogt, dat krachtiger zou moeten worden opgetreden om het geschokte volksvertrouwen te herwinnen Tegen in beslagnemingen zal niet moeten worden opgezien. De beginselen van Re- geeringscommissies zijn overigens juist en eenvoudig, er moet echter meer centralisatie komen, door oprichting van een afzonder- lijke afdeeling van het Departement van Landbouw, onder leiding van een hoofd- ambtenaar. De heer Hugenholtz vraagt en verkrijgt verlof, tot het bouden eener interpellatie over het uitzenden van 50 zeemiliciens naar Indie. Deze zal Dinsdag piaats bebben. De heer Van den Tempel plaatst tegen- over het beweren van den heer Duymaer van Twist dat voldoende visch aanwezig is, het feit, dat Amsterdam slechts 21 van de bestelde hoeveelheid visch van de visch- commissie ontving. Hij veraedigt voorts het bestuur van Amsterdam tegen de be- schuldigingen van den heer Teenstra. Amsterdam heeft ook de aardappelen cir- culaire van 17 Jan. jl. ontvangen, maar is op het aankoopen van aardappelen niet ingegaan, omdat de voor de hoofdstad noodige voorraad niet was op te hergen. Wat betreft de beweerde weigering van Amsterdam, om aardappelen per wagon te ontvaDgen, wijst Spreker er op, dat door het distributiebureau zelf de keuze werd gelaten tusschen ontvangst per waggon of per schip en dat het gemeentebestuur nooit de conditie van vervoer per schuit gemaakt heeft. De toestand is nu zoo, dat de groote steden de tweede helfc der volgende week zonder aardappelen zullen zijn. Verfstofl'en. De centrale verfstoffencommissie meldt, dat blgkens mededeeling van H. M. maje- steits gezant te Berlijn de Duitsche Regeering thans neeft goedgevonden, dat de hoeveel- heid in Nederland in te voeren teerkleur- stoffen, gllijkgesteld zullen worden op 125 0/ van de hoeveelheid in 1913. Over de kwestie van verlaging der prijzen zijn de onderhandelingen nog loopende. Aan een der commissieleden, die zich in Maart ter zake naar Berlijn heeft begeven, bleek toen reeds duidelijk, dat op een al- gemeene prijsverlaging niet de minste kans bestaatslechts voor een betrekkelijk kleine groep van verfstoffen is eenige verbetering mogelijk. Nader overleg zal worden gepleegd. De eeonomische toestand. Bij de Tweede Kamer kwarn heden een telegram in, namens een vergadering van bestuursleden van 49 in Amsterdam ge- vestigde vereenigingen, uit handeldrijvenden middenstand, inzake de economische politiek der regeering. Een vredes-Zondag. De Nederlandsche afdeelmg van deu Wereldbond der Kerken, heeft tot alle syuoden en klassikale vergaderingen der Herv. Evang. Lutherschen, de hersteld Evang. Lutherschen, Remonstrantsche Gere- tormeerden, de DoopsgeziDden, en andere kerken en aan de meeste kerkeraden ver- zocht, dat in alle kerken van ons vaderland den eersteu Zondag van Augustus gemaakt wordt tot een vredes-.Zondag, door in de prediking te wijzen op de roeping der kerk, om door de kracht van het Evangelie de verhoudiugen der volkeren onderling te heiligen. Gij hebt het geraden, die schat is de gezondheid. Daar de Fortuin zich ten hunnen opzichte karig heeft betoond, door ben de aardsche goederen te weigeren, moeten de armen wijs zijn en wijl de mensch een kapitaal is, zorgvuldig bun eenigen rijkdom zichzeiven, bewaien. Zonder een groote kennis van geldzaken te bezitten, kan ieder gemakkelgk bfegrgpen dat een kapitaal eerst dan werkelrjke waarde verkrggt wanneer "het interest opbrengt. Het is dus voor alles van beiang, voor hem die geen andere inkomsten bezit dan de vruchten van zijn arbeid, voortdurend te zorgen dat hij in staat is voort te brengen en nooit zijn onwaardeerbare schatde ge zondheid, bloot te stellen of te wagen. Waakt er dus overbega niet die mis- daad tegenover uzeif lijdelijk te wacbten tot zij onherroepelijk verloren is. Zorgt er voor, zoodra een eerste aanval van ziekte heeft piaats gehad, hoe licht deze ook zij, dat zg niet voor een twee maal terug komt, want die indringster zou eindelijk-vroeg of laat zich schaamteloos bij u nestelen. Overdenk hetgeen de heer O. Jario, land- bouwer te Rolher, bij la Motte-Chalan§on (Frankrgk), ons scbreef en zgn voorbeeld zal heilzaam voor u zgn //Gedurende twee jaren was ik ziek, ten gevolge van lange en verwaarlcosde ver- koudheden en leed aan trekkingen in de maag en aan duizelingen ik had altijd koude hauden en koude voeten. Na zonder succes geneesheeren geraadpleegd te hebben, vernam ik dat de Pink Pillen verrassende resultaten gaven. Ik heb er toen genomen en ben er eenigen tijd geleden mee uitge- scheden. Ik ben buitengewoon tevreden over hun resultaat en weet niet hoe u te dankeD. Ik denk dat mgn brief aan de zieken zal meedeelen dat uwe pillen een uitmuntend middel zijn." En zegt gij nu ook aan de Pink Pillen verlost mij van den boozeuw wensch zal vervuld worden. De Pink Pillen zgn verkrggbaar a 1,75 per doos, en 9,— per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Ter Neuzen en omstreken bg de Wed. A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraatvoor Sas van Gent en om streken bij den heer Ad. van Loy, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. INGEZONDEN S T U K K E N. Aan de landivouwers! In de „Nieuwe Rotterdamsche Courant' van gisteren kwam feet volgende bericht voor: „De kunstmest-commissie maakt l>e- „kend, dat, indien liet stoomschip Riouw „na 20 dezer te Amsterdam mocht aanko men, niet meer zal worden overgegaan lot „verdeeling der met dit stoomschip te ver- „wachten lading chilisalpeter." Dat igenoemd besluit voor onze Zeeuwsche landbouw ernstige schadelijke gevolgen kan hebben, zal wel geen verder betoog - behoe- ven. Eweneens zal blijkbaar niet noodig zijn er lang over te praten om wijziging van dat besluit aanbangig te maken, temeer, naar het mij voorkomt, hel ,,Noorden" de lakens heeft uitgedeeld, geen rekeniiig houdende met het „Zuiden", dat tot half Juli nog best de resteerende 15 °/o chilisalpeler gebruiken kan. Door omslatidigheden van anderen aard word ik morgen ter vergadering geroepen in Den Haag, waarmee dan ook tegelijkertijd bij mij vaststond. al het mogelijke te doien bij de Kunstmest-commissie, ten einde de gewenschte wijziging van het bedoeld be sluit te trachten te verkrijgen. Indien de besturen vran Landbouw Ver eenigingen en verdere particuliere belangheb' benden mij hierin wenschen te steunen, zal hef m.i. het best zijn, dat telegrafisch aan de K. M. C., Zeestraat 100, Den Plaag, kenbaar te maken. U, M. de Redacteur, vriendelijk dank zeg- gende voor de opname dezer regelen, ver- blijf ik met hoogachting Uw dw. W. BEDET. Ter Neuzen, 16 Juni 1916. WESTDORPE. YOOR BELANGHEBBENDEN. (Zonnetijd). g Laatste K wartier Donderdag 22 Juni, namiddag 1,36 uur. 17 Juni. Zon op 3,39 onder 8,22 uur. 18 3,39 8,22 n 19 n u 3,39 8,23 u De lantaarn voor wielrgders moet eeu half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. (Zoniietijd). DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag '17 Juni 2.14 2.39 Zondag 3.4 3.28 Maandag 19 3.53 4.19 Dinsdag 20 4.44 5.11 Woensdag 21 5.37 6.4 Donderdag 22 6.32 7.— Vrijdag 23 7.31 8.2 RECHTSZAKEN. Arrondissemeiits-llechtb. Middelhurg. De rechtbank heeft in hare zirting van 16 Juni 1916 de volgende vonnissen uit- gesproken g C. P. M. V., oud 32 j.. slager te Zuid- dorpe, is wegens misbandeling veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. A. S., oud 20 j., landarbeider te Koe- wacht, is wegens eenvoudige beleediging veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. A. d. B., oud 38 j., huisvr. van J. R., te Ter Neuzen, is wegens alsvoren ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. H. 0., oud 47 j., scbipper op het schip //Utile Dulce", is wegens poging tot uitvoer veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. M. M. M., oud 35 j., huisvr. van Th. A. S., wonende aan boord van het schip #l'Utelete", is wegens alsvoren veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht., beiden met ver- nietiging van het verstekvonnis. Heden werden de navolgende zaken behandeld H. S. Loud 28 j.; schipper op het schip //Theodoor Heinrich", werd beklaagd dat hij op 5 Mei 1916 te Sas van Gent Seije Visser, kommies-verificateur bij's Rijks- belastingen heeft bedreigd met doodslag, altbans met misdrijf tegen het Seven gericht door terwijl gemelde Visser in het gang- boord van een te water liggend schip stond, in dreigende houding met opgestroopte mouwen naar hem toe te komen onder het uiten der woorden //Ellendeling, ik verzuip je, of ik sla je dood". De eisch bij verstekv luidde in verband met den gunstigen naam van bekiaagde, 5 dagen gevangenisstraf. J. v. d. V., oud 43 j., werkman te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd dat hi) op 8 Mei jl. te Axel opzettelijk geweld- dadig Lucien van Halle met een bezem heeft geslagen. Eisch 7 boete of 14 dagen hecht. A. A. H., oud 56 jaar landbouwer te Overslag, was den 19 April ter zake van overtreding van de arbeidswet veroor deeld tot 100 boete of 30 dagen hechtenis (door het kantongerecht te Hulst). Bekiaagde was van dat vonnis in hooger beroep gekomen. en werd thans de zaak in hooger beroep behandeld. De officier van Justitie, van oordeel zijnd6! dat een dcrschmachine niet onder de veiligheidswet valt, vroeg ontslag van rechtsvervolging. A. H,, oud 30 j., schipper te Wemel- dinge, werd' beklaagd dat hij op 5 Mei 1916 te Sas van Gent, toen de kommiezen op zgn vaartuig //Admiraal" lijn°He en petroleum iu beslag natnen, zich tegen die ambtenaren heeft verzet. Eisch 15 boete of 30 dagen hecht. vindt dan uit icaarom. Neerslachtigheid komt gewoonJijk voort uit een slechten toestand van bet gestel, en indien gij er niet in slagen kunt om uw zwartgalligheid te verdrijven door te letten op wat gij eet en drinkt, door voldoende te slapen, voldoende lichaamsoefening en fris- scbe lucht, bestaat er aanleiding om aan overtollig urinezuur in het bloed te denken. Gewoonlijk wordt gg hiervoor gewaar- schuwd door pijn in den rug, duizeligheid, hoofdpijn en waterstoornissen. Bekamp dit urinezuur door licht ver- teerbaar voedsel te gebruiken, voldoende nachtrust en lichaamsbeweging te nemen, door u niet op te winden en door de nieren op te wekken tot grooter werkzaamheid en het beter filtreeren van het bloed. Er bestaat hiervoor een veilig geneesmiddel Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen zgn een speciaal nier- geneesmiddel, dat de nieren helpt om over tollig urinezuur en andere rergiften, die nierkwalen veroorzaken, uit het bloed te filtreeren. Ongetwgfeld verdienen zij ge- probeerd te worden, want zij hebben tal van personen in gevallen van niergruis, niersteen, waterzueht en andere nierkwalen geholpen. Een verstandig mensch zal door een eenvoudige, zorgzame leefwijze zgn genezing bespoedigen. Te Ter Neuzen verkrggbaar bij de Wed. A. v. Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontv. v. post- wissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand han- delsmerk. Zondag !8 Jstini iSIS. Gereformeerde Geineente (Vlooswijkstraat), Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 61 u. (nieuwen tijd). Ds. D. C. van Overduin. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. de Feijter, dienstbode, P 38 uit Westdorpe. J. L. de Smet, dienstbode, Dijkstraat 10, uit Hulst. M. M. Broeckaert, dienstbode, Nieuw- straat 56, uit Hontenisse. Vertrokken: R. P. Oosterbuis, kommies verificateur, Stationsweg 8, naar Vlodrop., L. de Koeijer, werkman, le Kortestraat 10, naar Biervliet. S. M. van der Hooft, dienstbode O 84, naar Zaamslag. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 14 tot.en met 15 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnenvaartuigen op- en 14 afgescbut; langs de Middensluizen 22 op- en 18 afgeschut en langs de West- sluizen 8 op- en 11 afgeschut. fositie <ier Stoosnsofiepen Mgn besten dank aan de Algemeene Paarden- en Veeverzekering- Maatschappij te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, alsmede aan haren agent, voor de spoedige en voile uitbetaling van mijn gestorven veulen. Deze onderneming verdient wegens hare lage premien alle aanbeveiing. JAC. RISSEEUW. Breskens, den 5 Juni 1916. Agent de Heer A. L. VROON Az., Groede. Met genoegen betuig ik mijn voile te- vredenheid aan de Zwolsche Paarden- en Veeverzekeringmaatschappijge vestigd te Zwolle, Weezenland 2 en 3 Directeur G. H. J. Tervoeut, Adjunct- Directeur S. J. Roorda, voor de coulante wgze waarop zij de schade van mijn ge storven paard van hooge waarde ge- regeld heeft, uitkeering 90 °/0. St. Jansteen, Drie hoefijzers, 13 Juni 1916. F. C. VAN DE VIJ VER. VeitegenwoordigerEM.DAVIDteKoewacht. Inspecteur J. M. HOUTERMAN te Wol- faartsdijk. Het Bestuur van den VAN LIJNDENPOLDER maakt be kend le. dat van den 15en tot en met den 22en Juni a. s., ten kantore van den Ont- vanger-Griffier, te Hontenisse, ter inzage ligt en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar iss a. de rekening en verantwoordieg over het dienstjaar 1915/16 b. de begrooting voor 1916/17, met de daarbij behoorende memorie tot toelichtiDg 2e. dat eene vergadering van Ingelanden zal gebouden worden op Donderdag 22 Juni, des namiddags 2 lireien huize van C. P. de Regt te Zaamslagen 3e. dat de Begrooting hierboven ge- noemd na vaststelling door de Vergadering, van Ingelanden andermaal gedurende acht dagen ter inzage zal worden gelegd, ter plaatse als boven. Zaamslag, den 14 Juni 1916. Het Bestuur voornoemd, L. DEES, W"d Dijkgraaf. J. W. A. G. COLLOT d'ESCURY, Oritv.-Griffier. Ondergeteekende bedankt hier mede voor het vertrouwen, zoo- veel jaren ondervonden, en bericht dat hij vanaf hedeu met meer Ledige flesschen ontving ik gaarne ten spoedigste terug. Hoogacbtend, JOH. OOSTDIJK, Koopman, Axel. De geannonceerde verkooping t van de 3.79.80 H.A. Bouwland, '\n den Canis- vlietpolder, gemeente Westdorpe, ten verzoeke van den heer LEO ROEG1ERS, op Zaterdag 17 Juni 1916, als zrjnde het land aan den pachter in- middels uit de hand verkocht. Notarissen DUMOLEYN en STEEGERS. Geboorten. 6 Juni. Leopoldus, z. van Philemond Verbrugge en van Johanna Ch. de Caluwe. Overlijden. 10 Juni. Lodevicus Carolus Mussche, oud 5 ra., z. van Arthur B. en van Irma M. Stoop (van Wachtebeke). 13 Juni. Georges Kalle, oud 12 w., z. van Laurentius en van Pharailda Maria de Beule. 14 Juni. Gelevia IJsebaert, oud 71 jechtg van Alphnnse De Beleir. 18 H Hervortndc Kerk. Ter Meuzen. 91 u., Ds. A. Timmerman en 2 u., dhr. L. Dek. Slc'skil. 91 u., dkr. L. Dek. Hoek. 10 u. en 3 u., Ds. E. Raams. Axel. 91 u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag. 10 u. en 3 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 91 u., Ds. Akersiootvan Houten Roos. Hulst. 10 Ds. De Boer. Kloosterzande. 91 u., Ds. W. J. van Lindonk. Gere for meer de Kerken. Ter Neuzen. 10 u. en 3 u., Ds. J. F. van Hulsteijn va,n Middelstum. Hoek. 9 u., en 2 u., Ds. v. ,d. Wall. Chr. Gereformecrde'Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 i\. (ouden tijd), Ds. L. de Bruijne. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswfjkstraat. Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 5J u., (ouden tijd), Ds. L. Hubrechtse van 'sGravenpolder. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5j u., leeskerk. Lokaal „Kljen~Haezer" (Korkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. JR. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de II. ti. Diensten om 7,81 en 10 uur. 'sNamiddags om half drie Lof. s.s. ELISABETH in Jossing te Rotterdam. s.s. HELENA, in lossing te Rotterdam. s.s. MAGDALENA, van Rosario naar Rotterdam pas- seerde 12 dezer Dover, s.s. CORNELIS vertrok 17 Mei van Buenos Ayres naar Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2