- Bezoekt het CO SCOURS-HIPP I QUE BEKABMTMACHPBC. Nieuwe leerlingen G.H.B.S. te a. De Hofstede „Spitsbroek" b. Eene Hofstede Laatste Berlchten. Woensdag 14 Juni a.s. Woensdag 28 Juni a.s. Verkiezing voor de Frovinciale Staten in Zeeiand. GEMENSDE BERICHTEN. op Maandag 12 Juni (2e Pinksterdag). A AS" VANG OM 2 UUR Die in den Fiederlanden bedndlichen kriegsbranch- baren unausgebildet en Landsturmpflichtigen der Jahres- klasse 1917 (Geburtsjahr 1897) haben unverziiglich nach Deutschland zuriickzukehren um sich beim naehst erreiehbaren Bezirkskommando zu melden. AMSTERDAM, den 3 Juni 1916, Kaiserlich Dentsches Generalkonsulat fur die Niederlande. ADVERTENTIEN. Uitkeeringsfonds bij Ziekte „RULP IN NOOD" te Ter Neuzen. bij Instel en op bij Toeslag Te veilen in 14 perceelen en in massa. TER NEUZEN, 7 Juui 1916. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt al8 volgt: Hoogste barometerstand ongeveer 760.0 Zuid-Duitschland. Laagste barometerstami 748.4 Skudesnaes. Verwachting tot den. avoud van 8 Juni: Meest matige Znidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewoikt, met oj klaring, waar- schijnlijk nog regenbuien met geringe on- weerskans, iets zachter. In de op Vrjjdag a s., des voormiddags ten 10 ure, te houden openbare vergadering. van den Gemeenteraad aihier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Voorstel inzake het adres van de Z.-Vl. Tram wegmaatschappij, houdende ver zoek tot afgraving van een gedeelte van den voortnaligen vestingwal. 3. Herziening van de jaarwedderegeling van den Inspecteur en de agenten van politie. 4. Herziening van de jaarwedderegeling van de gemeentewerklieden. 5. HerzieniDg van de jaarwedderegeling van de arubtenarem ter Secretarie. 6. Herziening van de jaarwedderegeling van den gemeentebouwmeescor. Een ongevaL Maandag viel de schilder Van der Boom van 's Gravenhage, werkzaam aan de rijks waterstaatswerken aihier, bij het beliangen eener woning aan de Wes.tslu.is, met een ladder omver en kwam zoo ongelukkig met een voet tusschen de sporten terecht, dat bij met een breuk aan den enkel en een ga- pen.ie wonde aan het been naar hel zie- kenliuis moest worden overgebracht, na voor- loopig verbonden te zijn. Zeeuwseji-Vlaamseti ZemlingsfeesL Op het Z. VI. Zendingsfeest te Zaamslag, Donderdag 29 Juni a. s. hopen als sprekers op te tredenDs. v. Ankere te Pernis, Ds. v. d. Schuit te Amsterdam, zendeling Jens Jr., Ds. Mulder te Amsterdam, Ds. Lindenborn van Rotterdam, Dr. Heff van Klundert en Ds. Schuller van den Haag. Naar ons getneld wordt zal zeer waar- scbijnlijk de Tram wegmaatschappij een paar extra-ritteu geven van uit Ter Neuzen en uit Axel naar Zaamslag. Bij ongunstig weer wordt deze Zendings- dag gehouden in de Herv. Kerk. Een deserteur. Nabij de Bouchautsche haven kwam weer een Duitseh soldaat, die wer genoeg van had" in burgerkleeren de grens over. Aardappelen. Bij circulaire van 31 Mei jl. is aan de exporleurs van aardappelen inedegedeeld, dat na 3 dezer geen oonsenlen tot uitvoer van consumptie-aardappelen meer worden uitgegeven. Naar het „Volk"verneemt, is ontdekt, dat een paar groote a arda p pele x po r teur s frauduleus aardappelen, waarvan de uitvoer vorboden is, naar Duitschland liebben uit- complot betrokken zijn. Bovendien heeft een der exporteurs eenige scliepen mel aardappelen in Ter Neuzen liggen omi ze uit te voeren, zoodra uitvoer naar het buitenland vergund moclit worden. Lading aardappelen in beslag genonien. Te Sas van Gent is door de bevoegde autoriteit, na onderzoek der lading, beslag gelegd op de lading aardappelen, groot 160,000 Kg., verscheept in het motoi'vaartuig ,/Adriana," die bestemd waren om naar Belgie te worden uitgevoerd. Naar het schijnt bevonden zich in de lading aard appelen van eene soort waarvan uitvoer niet toegelaten is. De lading behoorde aan een hier ver- toevenden exporteur. Een lijk gjevonden. Zalerdag is door het Rijksmarinevaartuig „Voorwaarts" te Breskens aangebracht het in verregaanden staat van ontbinding ver- beerand lijk van een manspersoon, vermoe- delijk een Engelsch marinematroos. Het lijk werd in de buurt van Breskens op de Scheldt drijvende gevoiiden en was gekleed mel blauwen broek en kiel. Op het lijk werd nog bevonden een Iederen porte rn onnaie, inhoudende een gering bodrag aan Engetsche munt. Waarom alles zoo duur wordt. Maandagmorgen is door de politie te Vlis singen aangeliouden een te Rotterdam wo- nende vrouw, die naar de VI. Crt." meldt de aandacht had getrokken, doordat zij bij alle moigelijke winkeliers opkocht en liet opkoopen biikjes zakn. Bij onderzoek bleek zij reeds een 30tal dezer biikjes in een zak bij zicli te dragen, hoewel zij nog geen uur me.! een en ander bezig was. Zij verklaarde deze biikjes op te koopen voor een groot- handtelaar le Rotterdam, zoodat vermoed wordt, dat deze biikjes voor uitvoer zijn bestemd. Door de politie wordt een nader onder zoek ingesteld. Het moel reeds gebleken zijn, dat dezelf- de vrouw de voriige week reeds ZuLd-Lim- burg met hetzelfde doel heeft afgereisd en o.a. te Maastricht tal van deze biikjes met zakn heeft opgekocht. Hoeveel andere levensmiddelen zullen op dergelijke wijze reeds niet zijn opgekocht, zooals kort geleden nog gebleken is met cacao. Poldervergaderingen. Axel. Ingelanden van deu Coegors- polder beschikten afwijzend op het verzoek om subsidie voor het aanleggen van een verbindingsweg. H u 1 s t. Ingelanden van den polder Nieuw Kieldreeht, zoowel als die van den polder Groot Kieldreeht en van het water- sehap Groot- en Klein Ferdinandus besloten geen bjjdrage te verleenen voor het aan leggen van den verbindingsweg tusschen Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Sas van Gent. De ingelanden van den Poelpolder en die van den St. Anlhony- polder besloten geen subsidie te verleenen voor het leggen van den verbindingsweg 1 boot was te zeven uur aangekomen en tusschen de beide deelen van Zeeuwsch- giugen de reizigers dus met den trein van Vlaanderen. I 7.46 verder. Biervliet. Maandag vergaderden vol- gens de M. Crt de ingelanden van den Sint Pieterspolder. Met 11 t-egen 5 stem- men hesloot men geen subsidie voor den verbindingsweg toe te staan. In 't vervolg zal een H. A. grondbezit voldoende zjjn. om als stem bevoegde op te treden. Aldus werd een verzoek inge- willigd, door kieine eigeuaars ingezonden. De jaatwedde van den dijkgreaf, den beer P. J. Calou, werd van 30 op 40 gld., die van den ontvanger-griffier, den heer Oarpreau, van 60 op 70 gid. en die van de beide gezworenen van 20 op 25 gld. gebracht. In den Wilkelmiuapolder, die ook dien dag vergaderde, werd wel subsidie voor den verbindingsweg toegestaan. Evenzoo in den Dunuepclder, die Zaterdagavond te Biervliet vergaderde. Dit klein polderlje besloot elk jaar, gedurende 30 jaar, f 50 by te dragen. AXEL. Zaterdag hield de R. K. Vereeniging ..St. Gregorius" aihier een welgeslaagde geilen- lentooinstelling. Er waren aangevoerd 26 geiten, waaronder meerdere bestgehouwde goede dieren, welke getuigden van sterken vooruitgang op het gebieil van geitenfokken. Het was voor de keurmeesters dan ook geen gemakkelijke taak om uit te maken aan welke geit de mediaille, welke uitgeloofd was voor de schoonste melkgeiL, moesl toegekend worden. Nadal de heer Lyppens, secretaris der vereeniging tol verbetering van het geiten- ras in Zeeland, de omstanders en de keur meesters op enkele voomame punten in den lichaamsbouw gewezen en lien uitgelegd had, waarin en waardoor 'de eene geit uilblonk boven de andere, waren de laatsten het vol- komen eens, dat de geit van G. Casteels de eere-medaille diende te worden toegekend. Daarna volgde de geit van F. J. Dieleman,' die een prachtig diploma werd toegewezen. Van de tentoongestelde lammeren, geboreu in 1915, was dat van D. van Overloop verve het beste, zoodal het hier niet moeilijk was uit te maken, welk lam de medaille ver- diende. Dit lam, good en sterk gebouwd, met flink breede borst, zal een volgend jaar die geit van Casteels zoo niet voorbij, dan toch zeker op zij streven. Voor het grpotste aantal geiten werd aan A. van BriLsum en door het lot aan B. Seghers nog een medaille toegekend. De tien uitgeloofde geldprijzen werden bij loting toegewezen, waarbij ieder zooveel lootjes kreeg, als liij geiten aangebracht had, onder de bepaling even wel, dat ieder slechts een prijs behalen mocht. Deze prijzen, waar van de eerste 1,25 en de laatste 0,25 bedroeg, vielen ten deel aan: -Alph. Bree- poel, A. van Britsum, Fl. Suy, Ed. Steke- link, H. de Wijn, F. J. Dieleman, H. Lip- pens, G. Casteels, C. Lippens en D. Goossens. De tentoongestelde dieren zagen, op een paar kieine lammeljes na, er goed verzor!gd uit en van alle waren de hnfvpn flink nn. dernoiKicn Dil geluigt van de echte lief- hebberij in de geitenfokkerij en van liefde lot het dier, dat welvaart en genot in zoo menig gezin brengt. De leden van „St. Gregorius" mogen met genoegen en voldoening op hun tentoonstel- ling terugzien. MOcliten zij nu nog een stap in de gofede rich ting doen en alien zorgen voor goed bijgehouden en gecoutroleerde melklijsten, dan konden een volgiend jaar van sommige hunner geiten wellichl ook melK- lijslen van 900 a 1000 L. getoond worden, zooals van de drie aanigevoerde geiten der vereeniging „Ter Verbetering", die door den secretaris der P. V. met de noodige toe- lichtirig goedgekeurd werden om in het stamboek le worden opgenomen. Tot tijdelijke onderwij zeros aan de St. Anthoniusschool aihier is benoeind me- juffrouw A. Karstel te Zuiddorpe. (Zel.) SAS VAN GENT. Jl. Zondag, op den dag dat het in normale tijden kermis zou zjjn in de buurt Zand- straat, waren ditraaa! aldaar schiet- en bol- wedstryden gehouden. Er was tamelijk volk aanwezig en dat dit laatste het geval was, was zeker in de eerste plaats te danken aan het bezoek dat het muziekgezelschap //De Vereenigde Vriendea" van Sas van Gent daar bracht. Nameps de //Lustige Schutters" werd het gezelschap verwelkomd door den heer Roegiers. die dank betuigende voor het bezoek, de beste wenschen uitte voor de toekomst van het gezelschap. De heer J. Verplauke, directeur der muziek- vereeniging, dankte voor de gebrachte hulde. KOEWACHT. Een rund van den lamdbouwer A. d. J., wienis erf aan de electrische versperring grenst, wist zich, naar men uit Koewacht aan de „Mi Crt." meldt, Maandag door den buitenisten draad te werken en deed zich te goeifl aan het malsche gras dat nooit betre- den wordt. Het dier kwam ook nu en dan in aanraking met den electrischen Jraad, waar blijkbaar geen stroom op was en bleef dus ongedeerd. De DuitSiOhe officier be- merkte toevallig het rund, dat op verboden terrein graasde; de electricien werd gewaar- schuwa en het dier, dat van voldaanheid1 een oogenblik later met den staort tegen den draad sloeg, bleef to.en op de plaats dood. ZUIDDORPE. Onder deze gemeente werden door de buitengewone soldaat-commiezen een vijftal smokkelaars betrapt, die bloem naar de grens brachteD. Een hunner werd in den arm geschoten. VLISSINGEN. Met de mailboot kwamen gisteren aan een 40tal zendelingen uit Duitseh Zuid- West Afrika, die met de Gongoda van daar waren vertrokken, maar die in Engeland nog een week of drie werden opgebouden, terwjjl hunne vrouwen en kinderen direct doorgingen naar Rotterdam en vandaar naar Duitschland terug. Er worden nog onge- veer 200 van deze lieden verwacht. De Gisteravond met den laatsten trein kwamen een 15tal Engelsche ge'interneerde burgers uit Duitschland mede op weg naar hun vaderland. Deze lieden stonden verbaasd de volledige bijzonderheden over den zeeslag te hooren voor zoover zij bekend zijn, daar deze zeer afwijken van de Duitsche lezing. Dat de Duitschers ook zulk een groot aantal^chepeti verloren en dat de vloot in de havens moest vluchten was voor him g»heei nieuw. Toch was bunne meening, dat de over- winningsberichten ook iu Duitschland door velen vee! te mooi werden gevonden en vry sceptisch ontvangen werden. Een der mar.nen kwam uit een bospitaal en had daar een extramaa! ter eere van de overwinning medegemaakt. In het kamp leven de ongeveer 3700 gevangenen byna uitsluitend van den inhoud van de 1300 tot 1400 pakjes, die dageljjks uit Zwitser- laud en Engeland worden ontvangen, want het voedsel dat de Duitschers verstrekken, is bijna niet te eten. Het berieht, dat Lord Kitchener ver- dronken zou zijn, maakte op alien een diepen indrnk. Gisleren had ide verkiezing plaats van leden voor de Provinciale Staten. De verwacliting, dat voor hel district Hulst geen stemming zoude uoodig zijn, is niet bewaarheid, daar voor de vier/zetels vijf candidaten gestekl zijn. De kiezers zul len dus ook in dit district op 16 Juni a.s. ter stembus nioelen gaan. In Zeeland werden candidaal gesleld: Hulst. E. B. Dumoleyn (aftr.), te Honto nisse, A. C. M. Poppe te Hulst, B. C. Puv- laert (aftr.) te Zuiddorpe, J. A. van Rompu (aftr.) te Ter Neuzen, en F. J. L. M. van Waesberghe te Hulst. De heeren Dumoleyn, Puylaert, Van Rompu ^n Van Waesberghe zijn,' zooals vroeger ge- meld, de candidaten der R.-K. Kiesvereeni- ging; 'de heer Poppe is gesteld door een groep kiezers uit Hulst. Sim's. Een lijst werd ingeleverd voor de heeren Mr. F. J. N. van Dam (aftr.), P. M. Dikkenberg (gesteld in plaats van den heer P. A. Neeleson, die oiigesteLd is) en P. W. Maarleveld (aftr.), alien lib. Deze candida ten zijn gekozen verklaard. Midflelliurg. J. H. Blum, W. Melis en Mr. A. A. de Veer, alien aftredend anti-rev.; Mr. J. Adriaamse (V.D.), Dr. J. C. Bolle (V.D.), Jhr. P. J. Boogaert (V.L.), candidaten der Vrijz. Concentratie, en W. P. Comelisse, J. Ondtendijk en G. F. Lindeijer, alien S.D. A.P. Vlissingen. H. J. E. Gerlach Van St. Joos land en G. van de Putte, be id en a fired end anti-rev., Dr. A. Staverm-m (V.D.) en J. D. Virulv(V.L.), be id en canlidaat dec ..concen- en o. r. Liitdeijler en .1, dc Meij, beiden S.D.A.P. Goes. W. -van Oeveren (aftr,),_C. P. Vo- gelaar (aflr.), S. Duvekot Cz. (aftr.) en I. Willemsen, alien anli-rev.; W. Kakebeeke (aftr.), P. Lindenbergh, A. T. C: Swen-te en .1. Welleman, alien vrijz.; J. de Die, G. F. Lindeijer en M. Pols, alien S.D.A.P. Zierikzee. B. Giljam (aftr. V. D.). J. W. van Oeveren (vrijz.),' J. van der Vliet Cz. (vrijz.), W. J. Bijleveld, S. Hage Cz. en A Timmerman 'Cz., alien anti-rev.; H. v. d. Doe, H. Hoogerhuis en P. A. Perrels, alien S.D.A.P. De heer J. A. de Bruijne, aftredend vrijz., stelde zich niet meer besehikbaar, evenmin als de inmiddels overled-en lieer Mr. D. van der Vliet, die ook vrijz. was. Tholen. A. Holleslelle en H. J. Tichelman, beiden aftredend anti-rev., en W. Moelker en W. M. J. Rijnberg, beiden vrijz Zijn kind gered! Te Meppel geraakten twee kinderen te water van de families- Brul en Westerhuis. Een kind was reeds van de oppervlakte verdwenen. •Westerhuis, die juist passeerde sprong te water en redde het eene knaapje waarna hem werd medegedeeld, dat er reeds een kind gezonken was. Nogmaals deed W een reddingpoging en 't mocht hem geluk ken ook 't andere knaapje te redden. Toen bleek hem, dat liet zijn eigen zocntje was dat hij gered had. Door een dokter werden .gelukkig de levensgeesten weer opgewekt. Eigenaardig bijgeloof. Dezer dagen ontdekten de sclieepstimmer- lieden, die op den te IJmniden Iiggendeu Zweedschen sclioener Moland een iieiang rijke reparatie uitvoeren, bij het lichten der masten op den bodem van het schip ver- schillende geldstukken. Deze geldstukken worden, zooals dc Zweedsche gezagvoerder mededeelde, uit zee mansbijgeloof bij den nieuwbouw onder de masten gelegd en brengen het schip op zijn rets geluk aan. Als speciaal voorsohrift gehlt daarbij nog dal deze muntstukken van verschillende na- tionaliteit moeten zijn, wijl het schip zijne reizen ook niet tot 6en land beperkl en an- ders de uilwerking gemist zou worden. In dil geval hebben de muntstukken zeker hun krachl verloren, want het schip "werd op zijn reis van Zweden naar Engeland ge- heel onti-edderd te IJmuiden binnengebracht Bij het inzetten der nieuwe masten zullen die geldstukken weder daaronder worden ge deponeerd. Kind in een waschlubbe verdronken. Te 'Emmen-Erfsoheidenveen viel een kinrt van den arbeiuer De Groot, ter wijl de moe- der afwezig was, in een waschtobbe. Hel kind Ls aan <ie gievolgen overleden. Lampen voor het vernietigen van iijscctpn In Noord-Amerika heeft de strijd tegeu in- sekten een uitbreiding gekregen, waarvan men zich in Europa nauwelijks een denl beeld kan vormen. Bij alle reeds bekemde middelen hebben dc Amerikanen nu nog het vernieligen door eleclriciteil gevoegd. „The Scientific Ame rican" schrijft, dat honderden liangUunjien zijn vervaardigd, voorzien v-m ijzergaas en door een inriehting in een e lectrischen sb-oom geschake'wi, zoo dat irfSekten, die met deze lampen in aanraking komen, door den stroom worden gelroffen. Natuurlijk wordt hier slechis een zeer zwakke stroom voor gebruikt, die center reeds voldoende is om insekten te dooden. 1'il de groole verscheiden 1 icid vaii model- len, die reeds in den handel zijn, blijkt lioe- veel opgang dil nieuwe systeem als iusek- ten-doo»der maakt. Uilsi.ig besteding. Heden werd aan het gebouw van het ge- weslelijk bestuur le Mididelburg aanbesteed het verbeteren van het jaagpad tusschen Souburg en At/eele en het maken van 'een voetpad op de krnni van den kanaaldijk lus'schen Vlissingen en Souburg (raming 8000). Hier voor was minste inschrijver de beer J. de Bree Ez. te Ter Neuzen voor J 7785. Ultspraken geredhtshof. Het Gerechtshof te 's Gravenbage heeft heden arrest gewezen in de zaken tegrn P. de Haack, landbouwer te Zuiddorpe, door de recbtbank te Middelburg veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf, ter zake van poging tot verboden uitvoer van 20 zakken aardappelen naar Belgie, met verbeurd- verklaring van de in beslag genomen aard appelen. Het vonnis werd vernietigd en beklaagde vriiizesnrpken. met last tot teruggave der aardappelen. P. Kole, landbouwer te Oost- en West Souburg, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 2 weken hecbtenis met toewijzing van de civiele vordering, ter zake van het in gevaar brengen van de veiligheid van bet verkeer door roekeloos en onvoorzichtig met een rijwiel zonder licbt te rijden, waardoor hy in botsing kwam met een hemtegemoetkomendpersoon. Het vonnis werd vernietigd en opnieuw rechtdoende beklaagde veroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf. Mi J. Hoek, landbouwer, en A. Bont, schipper, beiden te Tholen, de eerste be klaagde door de rechtbank te Middelburg vrijgesproken van de aanklacht van ver boden uitvoer van vet; de tweede deswege veroordeeld tot 10 boete met verbeurd- verklaring van het vet. ter waarde van 1600. Het vonnis werd bevestigd, met wijziging van de kwalificatie van het ten laste ge- legde van den tweede beklaagde. Algemeene staking in Noorwegen. CHRIST1AN1A. Nadat het Regeerings- voorstel betreffende een verplicht scheeps- gerecht in arbeidersgeschillen door de Stor- tbing met algemeene stemmen, uitgezonderd die der sociaal-democraten was aaogenomen, besloten de vertegenwoordigers van alle vakvereenigingeu als protest tegen dat besluit in het gebeele land een staking uit te schrijven. De staking omvat ook de staats- en gemeentebedrijven. De Engelsclie Minister van Oorlog. Naar uit Louden aan de Tel. wordt ge- seind, vermoedt men aldaar, dat Lord Derby de opvolger van Lord Kitchener zal worden. SCHEEPVAARTBEWEG1NU. Van 5 tot en met 6 Juni werieu langs de Oostsluizen aihier 13 binnenvaartuigen op- en 12 afgeschut; langs de Middensluizen 11 op- en 9 afgeschut en lengs de We3t- sluizen 2 op- en 2 afgeschut. fositie <ier StooniHohepen- s.s. ELISABETH van Buenos-Ayres naar Rotterdam passeerde 6 dezer Finisterre. s.s. HELENA van Rosario naar Rotterdam, vertrok 4 dezer van Corcubion. s.s. MAGDALENA van Rosario naar Rotterdam, ver- - trok 30 Mei van Las Palmas. s.s. CORNELIS vertrok 17 Mei van Buenos Ayres naar Rotterdam. Op Donderdag 8 Juni hopen, zoo de fleere wil en zjj leven, onze geliefde Ouders JAN JACOBUS VAN MlNNEN EN FRANC1NA DE SM1DT, hunne 40jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen ge- spaard blijven^is de wensch van Hun Kind, Behuwdkind en Kleinkinderen. Voor de vele bewijzen van deelneming, die we mochteri ont vangen bij het verscheiden van onzen dier- baren Echtgenoot en Vader, den Heer Adriaan Kok, betuigeii we onzen oprecliten dank. NameDS de geheele familie, Wed. A. KOK. Ter Neuzen, 7 Juni 1916. Hartelijk dank aan alien die hunne deelneming hebben betuigd bij het overiijden van onzen Zoon en Broeder. De Familie VAN AALST. Schellingwoude, o Juni 1916. Algemeene Vergadering (verplichtend) op Zaterdag 10 Juni S9!6,desavonds 8 uurbij den heer M. J. Adriaansen. HET BESTUUR. OUDERS en VOOGDEN, die hun kinderen en pupillen voor het eerst op de G.H.B.S. (klassen ILlb, IV en V) wenseben te zien geplaatst, worden verzocht zulks v6or 2d \aj ft fi.fy. tro boxic/ktiru nnu Dr. H. G. TEN BRUGGENCATE, 7 Juni 1916. Directeur G. H. B. S. De Notarissen P. Vermeu- len te Nijmegen en L. G. James te Sluis zjjn voornemens op telkens des namiddags ten 2 ure, in het Cafe //Den Eenhoorn" te Oos'tburg, publiek te verkoopen bestaande in Huis, Schuur, Bijge- bouwen, Hofplein, Tuin, Boomgaard, Bouw- en Weilanden, Dreef, Vijver, Riet en Water, geheel aaneen gelegen te Sint Kruis in den Beooster Eede Polder, aan den Lange weg, kadaster Gemeente Sint Kruis sectie D, nos 134, 135, .136, 139, 140, 142, 143, 145, 146, 147, 150, 153. 253, 278, 282, 283, 284, 285 en 339, groot 36,42,90 H.A. (82 Gem. 105 li.) Verhuurd aan den heer Andre Hoste tot 1 Mei—1 Oct. 1917 voor f 1620, per jaar. Lasten voor pachters rekeniug. Te veilen in 2 perceelen en in massa. bestaande in Huis, Sehuren en Bij- gebouwen, Hofplein, Tuin, Boomgaard, Bouw- en Weilanden, Weg, Riet en Water, gelegen te Eede en St Kruis in den Beooster Eede Polder ter weers- zijden van den weg naar Sint Laureijns aan den Langeweg en bij den Zompel- weg kadaster Gemeente Eede, sectie B, nos 147, 312 en 444 en sectie C, nos 247, 248, 439, 443, 444, 448 en 877, en Gemeente St. Kruis, sectie D, nos 101, 110, 111, sectie E, nos 226, 227, 228, 351, 358, 359, 360, 361, 447, 448, 471, 472, 473, 474, 475, 476, 477, 478, 479, 480, 484, 495, 782, 796, 798 en 804, samen groot 66,52,60 H.A. (150 Gem. 115 R.) Verhuurd aan den heer Aug. Noe tot 1 Mei1 Oct. 1920 voor Frs 4250 of Gld 1997,50 per jaar. Lasten voor pachters rekening. Uitvoerig beschreven in boekjes met kaarten van af 5 Juni a.s. gratis te ver- krijgen ten kantore van genoemde Nota rissen, die ook nadere inlichtingen ver strekken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 2